Hockey-uitslagen Hockey winst Tuinvuilaktie tot eind november Provincie gaat reclameborden langs wegen aanpakken ABTB oogstdankfeest Biljartclub BV '7 gaat verhuizen Hubertusjacht door Den Treek Trim/toer club Leusden Donderdags tienersoos in De Til Water- poloërs herstellen zich ZATERDAG 6 NOVEMBER: Stormachtige groei illegale borden plaatselijk nieuws DINSDAG 2 NOVEMBER ig82 SENIOREN Soest 1 - Heren 1 1-3 Heren 2 - VVV 3 1-0 Heren 3 - Schaerweyde 9 0-1 Heren 4 - Voordaan 8 0-0 Schaerweyde 15 - Heren 5 2-2 Barneveld 3 - Heren 6 3-1 Veteranen A - Be Fair A 1-1 Veteranen B - Maarssen A 3-2 Gooische F - Veteranen C 1-1 Baarn B - Veteranen D 2-1 Haaskamp 2 - Dames 2 3-0 Dames 3 - Barneveld 2 1-1 Qui Vive A - Veteranen A 2-2 Dames 1 speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Hil versum 6 en dat werd een zeer doelpuntrijk partijtje. Paulien van Schijndel (uit A1) was niet voor niets ingevallen. Behalve het openingsdoelpunt scoorde zij nog een treffer. Na een 4-0 stand bij de rust kwam het einde met 6-1 en dat is een leuke opste ker voor de nog komende com petitiewedstrijden JEUGDWEDSTRIJDEN Soest A1 - Jongens A1 2-3 Huizen A2 - Jongens A2 5-0 Huizen B1 - Jongens B1 1-4 Muiderb. B1 - Jongens B3 0-4 Hilvers. B3 - Jongens B4 2-3 Befair B3 - Jongens B5 5-2 SCHC C1 - Jongens C1 3-1 SCHC C2 - Jongens C2 4-1 Schaerweyde D1-Jongens D1 1-0 SCHC D3 - Jongens D3 1-0 Schaerw. D4 - Jongens D4 5-2 SCHC M4 - Jongens Mini M3 2-3 Vianen A1 - Meisjes A1 0-1 Weesp A1 - Meisjes A2 6-2 Soest B1 - Meisjes B1 5-3 Befair B1 - Meisjes B2 4-1 Kampong B2 - Meisjes B3 1-1 Befair C1 - Meisjes C1 2-5 Kampong C3 - Meisjes C3 0-5 Fletiomare - Meisjes C5 4-0 Laren D1 - Meisjes D1 1-1 Woerden D1 - Meisjes D3 4-1 Befair D4 - Meisjes D5 1-0 Baarn E1 - Meisjes Maxi E1 1-3 Doorn M2 - Mini Meisjes M2 4-3 Jongens B2 - Voordaan B1 0-0 Jongens C3 - Nieuweg. C1 10-0 Jongens C4 - Doorn C2 3-2 Jongens C5 - Schaerw C5 3-4 Jongens D2 - Shinty D1 1-4 Jongens D5 - Fletiomare D2 0-8 Jongens Mini M2 - Befair M1 1-4 Jongens Mini M1 - Soest M1 4-1 Meisjes B4 - IJsseloever B1 0-4 Meisjes C2 - Haask C1 4-5 Meisjes C4 - Maarn C2 3-2 Meisjes D2 - Hoevel. D1 0-1 Meisjes D4 - Almere D1 1-5 Mini Meisjes M1 - Haaskamp 1-1 LEUSDEN/CENTRUM In en tegen Soest speelde Heren I van de MHC Leusden een wedstrijd met twee zeer verschillende helf ten. Voor de rust was Leusden in alle opzichten de veel betere par tij. Met leuk open spel en goed kloppende combinaties haalden de bezoekers driemaal doeltref fend uit. Erik Timmer benutte een voorzetje van gelegenheids rechtsbuiten Rolf Bolk voor de openingstreffer. Even later gaf Frank Marree Leon de Boer de gelegenheid om voor 0-2 te zor gen en via een doorbraak bracht Marree hoogstpersoonlijk de stand op 0-3. Leusden bleef ster ker maar de score bleef tot aan de thee ongewijzigd. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld te zien. Soest werd agressiever en daardoor wat sterker Het onplezierige spel bracht de bezoekers nogal uit hun concentratie en wat dan regelmatig gebeurt, bleef ook nu niet achterwege Soest benutte een strafpush tot 1-3, maar ver der lieten de Leusdenaren het in de rommelige eindfase van de strijd niet komen. De uitslagen in de 2e klasse D waren Amersfoort - Culemborg 1-0 Soest - Leusden 1-3 Shinty - Maarssen 0-3 Waalwijk - Rapid 2-0 Haaskamp was vrij. Ranglijst: Rapid 8 10 12- 9 Leusden 7 9 13- 9 Amersfoort 7 9 11- 8 Culemborg 6 8 4-2 Maarssen 7 8 10- 7 Waalwijk 7 8 6-4 Haaskamp 6 6 10- 7 Shinty 7 3 4-11 Soest 7 1 2-15 ..staat nergens hoe een bord moet zijn geplaatst Een rekla- mebord op wielen of vast in de grond, voor ons maakt het geen enkel verschil Het is allebei ver boden." Vooral rond de gemeenten die veel huizen bouwen wordt driftig legaal en illegaal reklame ge maakt. Op deze concentraties, Maarssen, Nieuwegein en Vee- nendaal, richt de provincie dan ook in eerste instantie de aan dacht. Dat betekent niet, dat morgen alle borden zijn verdwe nen Gedeputeerde Van Wijnber gen: ..Enkele eigenaren hebben hun borden al weggehaald na een schrijven van onze kant. Maar anderen zijn tegen ons be sluit in beroep gegaan. Die be zwaren worden uiteraard eerst behandeld. Pas als Gedeputeer de Staten het besluit handhaven en de eigenaar weigert mee te werken, komt de provincie zelf in aktie. De rekening wordt dan wel aan de eigenaar gepresenteerd." De provinciale verordening is niet uitsluitend van kracht voor grond langs rijkswegen. Maar een eerste onderzoek geeft wel aan dat daar de belangrijkste problemen te vinden zijn. Als daar de bezem langs is gehaald, richt de provincie haar aandacht op het provinciale wegennet. Van Wijnbergen: ,,Het is helaas' niet mogelijk om alle illegale bor den tegelijk aan te pakken. Maar ze komen allemaal aan de beurt. We gaan niet met twee maten meten - Het oogstdankfeest werd na de H. Mis gevierd in De Til Zaterdag werd er hard gewerkt aan de nieuwe biljartzaal van BV 75. LEUSDEN Sedert een aantal jaren biedt de ge meente haar inwoners de ge legenheid om op een eenvou dige manier af te komen van het tulnvuil dat bij het op knappen van de tuin in voor- en najaar vrijkomt. Dit jaar is de najaars-tuinvui- lactie gestart op 25 oktober en duurt tot en met 29 novem ber. Gedurende deze periode kan op 49 plaatsen, verspreid over de hele gemeente, tuin- vuil worden gedeponeerd. De stortplaatsen worden door middel van bordjes met het opschrift „tulnvuil" aangege ven. De stortplaatsen zijn uit sluitend voor tuinvuil be doeld snoeihout, planten resten, blad, gras- en graszo den. Dit tuinvuil wordt na compostering gebruikt voor o.a. geluidswallen in de nieuw aan te leggen wijken. Helaas komt het in de praktijl nogal eens voor, dat op di stortplaatsen ook huishou delijk afval en ander afval zo als puin en oud-ijzer word gestort. Dit is niet de bedoe ling Het gaat er bij de tuinvuilakti juist om het vuil geschelde te houden zodat het opniein gebruikt kan worden. Doe toevoeging van andere mate rialen kan dat niet en kom het toch bij het gewone huis vuil terecht Nu de tuin een grote schoor maakbeurt krijgt, wordt u vei zocht tegelijkertijd extra aar dacht te besteden aan ovei hangende takken en te ve uitstekende struiken die d vrije doorgang belemmeren Door dit groen" binnen d perken te houden wore voorkomen dat anderen hinder van ondervinden. UTRECHT De provincie Utrecht is van plan het aantal reklameborden langs de rijks wegen drastisch terug te brengen. Het handjevol bor den, dat de laatste jaren met toestemming van de provin cie tijdelijk was geplaatst, is inmiddels uitgegroeid tot en kele tientallen. In vrijwel alle gevallen is er sprake van ille gale plaatsing. Deze wild groei heeft Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, ertoe ge bracht in te grijpen. Milieugedeputeerde ir. G.C. van Wijnbergen. ,,De provincie heeft een verordening om natuur en landschap te beschermen. In die verordening staat onder meer, dat het verboden is om buiten de stedelijke bebouwing zomaar overal borden te plaat sen Bij wijze van uitzondering is wel eens een tijdelijke ontheffing van dat verbod verleend. Maar intussen is de toegestane termijn voor de meeste van die borden verstreken, of verstrijkt die bin nenkort. Waar we nu mee bezig zijn is dus niets anders dan het handhaven van de regels." Waarom grijpt de provincie juist nu in? Sommige borden staan al geruime tijd de koopwaar van hun eigenaar aan te prijzen Van Wijnbergen daarover: „De laat ste tijd rezen de illegale borden als paddestoelen uit de grond. Misschien dat de oorzaak daar van te vinden is in de slechte economische situatie. Het is een relatief goedkope manier van re klame maken, en het zien van de borden brengt blijkbaar anderen ook weer op een idee." Vrij algemeen heerst het misver stand, dat borden op wielen op oude auto's bijvoorbeeld wel geoorloofd zijn. ,,ln de verorde ning." legt Van Wijnbergen uit, LEUSDEN/CENTRUM - Tij dens de eerste jaarvergadering van de Trim- en Toerclub Leus den trad het voorlopige bestuur af. Voorzitter Rien Vos, secret ris Piet van Nimwegen, pennln meester Chris Trentelman i toercommissaris Harrie y{ Schaik werden in het definitie bestuur gekozen, evenals Mag, van Elswijk (als activiteitenco, mlssarls). Hoewel het toerii zoen 1982 op 16 oktober is geil dlgd, werd besloten voorlopig, zaterdagmorgen te blijven fi, sen. Vertrektijd 10.00 uur var het zwembadrestaurant. LEUSDEN Voor iedereen vanaf 12 jaar organiseert De Til iedere donderdag van 19.001 20.30 uur een tienersoos. Vo aanstaande donderdag staat i het programma: ..Werken metr ma". Er zullen deze avond vt schillende ritme-instrument (bongo's, trom, enzovoort) vo de jeugd ter beschikking sta om iets mee te gaan doen De volgende donderdagen k men schimmenspel en butto maken aan de orde. LEUSDEN - T raditiegetrouw heeft de Aartsdicesane Boeren- en T uindersbond (ABTB) ook dit jaar weer het oogstdankfeest gevierd. Voor de 21ste achtereenvolgende maal dankten de leden van de afdeling Hamersveld van de ABTB God voor de geslaagde oogst. Dat gebeurde afgelopen donderdag met een echanstieviering in de parochiekerk en een aansluitende feestelijke bijeenkomst in De Til. Tijdens de eucharistieviering, waaraan door het gemengd koor medewerking werd verleend, werden traditioneel door de ABTB-leden oogstgaven aangeboden. De kerk was wederom fraai versierd met uit landbouwprodukten vervaardigde versieringen - Beeld van het voor het Oogstdankfeest versierde interieur van de Sint Jozefkerk - Huntsman D. van Laar (links) en zijn meute in 1981. 13.30 uur verschijnt huntsman D. van Laar met zijn meute fox hounds op het gazon voor Huize Den Treek. Het aantal honden, aldus de Leusdense huntsman, zal dit jaar met 121/2 tot 131/2 koppel wat minder zijn dan ge bruikelijk, in verband met een doorgevoerde verjonging van de meute. De vervangende honden zijn reeds aanwezig in de kennel, maar nog te jong voor deelname aan een slipjacht. Dat de sportie ve te paard uitgevoerde jachten nog altijd mogelijk zijn, is hoofd zakelijk te danken aan de mede werking van de grondeigenaars, waarop de jacht wordt gehou den Begrijpelijk is, dat de jagers hen daar uiterst erkentelijk voor zijn. Het zou om meerdere rede nen jammer zijn als evenemen ten van deze aard niet meer ge houden kunnen worden. AMERSFOORT Zaterdag avond moesten de heen van „De Haaien" na het verlies van vorige week, proberen de winnende draad weer op te pakken. Tegen stander ditmaal was WVZ uit Zoetermeer. De eerste periode werd afgeslo ten met een 3-2 voorsprong voor de Leusdenaren. 1-0 en 2-0 werd het door Wim Burger. Daarna kwamen de gasten te rug tot 2-1. Een strafworp van Harry Abbink betekende 3-1, waarna WVZ nog een keer scoor de, 3-2 aldus. De tweede periode werd het zelfs 3-3 zodat het erg spannend werd Harry Abbink, weer uit een straf worp, en een fraai doelpunt van Burger brachten de Leusdena ren echter op 5-3. Het derde gedeelte werd het zelfs 6-3 door Burger. Na een foutje werd het 6-4, waarna Venema uit een man meer situatie 7-4 liet aantekenen. Het eind van de derde periode was erg rommelig, en het lukte de gasten tot 7-6 terug te komen. Twee doelpunten van Abbink en een van Burger zorgden er in de laatste periode echter voor dat de punten uiteindelijk in Leus den bleven. De eindstand werd tenslotte 10- 7. ..De Haaien" hebben nu 8pun ten uit 5 wedstrijden en zijn dus nog volop in de race voor de eerste plaats LEUSDEN/CENTRUM De biljartclub BV '75, tot nu toe een heel eind buiten het dorp spe lend in „de Rosmolen", gaat ver huizen naar de Hamersveldse- weg 71, naast de bibliotheek. Op dit moment is men druk doende met de inrichting van het toe komstige clublokaal. Op 17 no vember worden de drie biljarts overgebracht en later In het jaar volgt een officiële opening. Door de centralere ligging verwacht het bestuur vooral aanwas van nieuwe jeugdleden. Inmiddels werden de activiteiten op de bil jarts voortgezet en niet zonder succes. Bij de jeugd speelden Robin Dammers en Henk van de Hoek voorwedstrijden 6e Speeld Robin Damers en Henk van Hoek voorwedstrijden 6e klaj libre Vincent promoveerde m de 5e klasse. Bij de senioren promoveei Willem Vierwind naar de 1 e kl se en Peter Verbeek naar overgangsklasse. Peter Hai beuk promoveerde naar de klasse en werd in de districtsfii Ie 5e. In de 4e klasse een ha degradatie voor Willem Hofrr en in de 3e klasse speelde Re van 't End zich in de districtsfii Ie. Groot was het succes Gerard Landman, die te Hilv sum in de gewestelijke fin kampioen werd en promoveei naar de extra klasse. gelost omdat er geen wild bij is betrokken. Het onderhavige werkwoord „jagen" heeft hier de betekenis van voortsnellen op het spoor van een surrogaat vos. Het geheel is enerzijds een sportieve ontspanning voor de deelnemers en anderzijds een zeer kleurige nostalgisch schouwspel voor het ongetwij feld weer massaal aanwezige pu bliek Vooral amateur-fotografen en dito filmers schieten er dan hun plaatjes van het jaar. Zater dag 6 november verzamelen in dè loop van de ochtend naar verwachting rond de veertig deelnemers in Huize Den Treek om zich. na de gebruikelijke kof fietafel. gereed te maken voor de start, die om 14.00 uur plaats vindt. Na een laatste opkikkertje in de vorm van een glas sherry en de wens tot succes van de hunt- master verdwijnen de jagers in het nu met fraaie herfsttinten op zijn mooist zijnde bos. Voor het eerst sinds jaren is de heer E. Staal niet meer de huntmaster. De heer J.J P. Bakker heeft het opperbevel overgenomen. Rond Een van de tuinvuil-stortplaatsen in Leusden. LEUSDEN/CENTRUM Nog even en dan is het weer de eerste zaterdag van november en per traditie de openingsdag van het slipjachtselzoen van de Konink lijke Nederlandse Jacht Vereni ging. Deze in 1919 opgerichte oudste van de drie gelijkgerichte ondernemingen In Nederland hield haar eerste openingsjacht in de omgeving van Ede. Vanaf het tweede seizoen is het Leus dense landgoed Den Treek, met het gelijknamige hotel als plaats van vertrek en aankomst, het „jachtgebied" van de KNJV voor haar proloog. Een jacht overi gens. waarbij geen schot wordt - Talloze fotografen en filmers worden door de Hubertusjacht naar Den Treek gelokt.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 8