PC adviseert GS bestemmingsplan voor een deel niet goed te keuren Wethouder pleit in Utrecht voor intact laten bestemmingsplan Achterveld Raadscommissie wordt werkgroep 0W/R0 verkeer APPELS 7.50 eurofleurj Avond over voorkomen foutief medicijngebruik VANWEGE EFFICIËNTERE WERKWIJZE Dinsdag in Ons Gebouw Emmaüsgangers in Achterveld Voorstel parkeerplaatsen op Mais- en Roggenland door Wagenaar ingetrokken PvdA tegen beroep van gemeente aanwijzing Schoolsteeg bosjes cC. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? m DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 56 LEUSDEN/UTRECHT - Wethouder Jan Wagenaar (ruimtelij- ordening, VVD) heeft gisteren (woensdag) in Utrecht een larm pleidooi gehouden voor het intact laten van het bestem- lingsplan Achterveld, zoals dat vorig jaar oktober door de emeenteraad is vastgesteld. De wethouder vroeg de gede- uteerde Schapenk om niet het advies van de Provinciale 'lanologische Commissie (PPC) op te volgen. De PPC, een dviescollege van Gedeputeerde Staten, heeft in een vorige leek verschenen rapport scherpe kritiek geuit op het bestedi ngsplan Achterveld. Volgens de PPC omvat het door de aad vastgestelde bestemmingsplan meer huizen dan Achter- eld nodig heeft en het zou daarom voor een deel niet goedge- eurd moeten worden. Ook zegt de PPC, dat de gemeente de mvang van het geplande bedrijventerrein (2 hectare) onvol- oende heeft gemotiveerd. Wagenaar heeft gisteren het PPC- dvies op beide genoemde punten bestreden. ■■■■■■■■■■■■■BHHKaBRBBnBHMnHi De wethouder deed dat tijdens >en hoorzitting van een commis- uit het college van Gedepu- »erde Staten. De commissiever- adering was bedoeld om perso en of instanties, die tegen het lestemmingsplan Achterveld ezwaar hebben ingediend de elegenheid te geven om de be varen mondeling toe te lichten, et gemeentebestuur was uitge- odigd om zijn visie op de be waren te geven. Er zijn indertijd twee bezwaar- Dhriften tegen het bestemmings an ingediend, waarvan er inmid- els één is ingetrokken De Sticht- Milieufederatie handhaaft zijn :waar en gaf gisteren tijdens de oorzitting te kennen de visie van PPC geheel te onderschrijven, (ethouder Wagenaar begaf zich ewapend met een pleitnota naar vergadering, waar hij niet zo eer inging op de bezwaren van de liiieufederatie als wel op het rap- ort van de PPC In zijn rapport zegt het adviesor- aan van Gedeputeerde Staten akkoord te kunnen gaan met aantal woningen, dat de ge- eente in de bestemmingsplanpe- >de in Achterveld wenst te bou- en. In totaal zijn dat er 216, waar- an 22 bejaardenwoningen. De PC vindt, dat er in Achterveld echts behoefte aan honderd wo ngen in de planperiode zou zijn. mogen van de PPC echter 140 oningen gebouwd worden, omdat Achterveld, waar de bouw van wo ningen een aantal jaren nagenoeg heeft stilgelegen, een achterstand heeft in te halen Maar dat is dan inclusief de 22 bejaardenwoningen - die bij huize Sint Jozef al in aan bouw zijn - en 13 woningen, die in .gaten" in het bestaande Achter veld gebouwd zouden kunnen wor den. De resterende woningbehoef te kan met gemak worden opge vangen in de bestemmingsplan- vlekken W1 tot en met W 3. Dus, zo concludeert de PPC, moeten de vlekken W 4 en W 5 niet worden goedgekeurd. PROTEST Jan Wagenaar heeft daar giste ren in Utrecht fel protest tegen aan getekend. De wethouder liet blijken het niet terecht te vinden de 22 be jaardenwoningen mee te rekenen Hij erkende dat er tussen provincie en gemeente enig verschil van in zicht bestaat over het exacte aantal te bouwen woningen in de komen de jaren in Achterveld, maar de wethouder achtte dit verschil te klein om daarom gedeelten van het bestemmingsplan niet goed te gaan keuren. De wethouder voor spelde, dat als Gedeputeerde Sta ten nu de vlekken W 4 en W 5 uit het bestemmingsplan zou schrappen, hij over een jaar of drie weer op de vervolg op pagina 3 Op deze in de zomer gemaakte luchtfoto van Achterveld is een deel van het uitbreidingsveld te zien Op de bovenste helft van de foto zijn de gebieden W1, W2 en W3 te zien. Volgens de PPC zou het daar bij moeten blijven, en zouden er geen huizen gebouwd moeten worden in de - op deze foto overigens niet zichtbare - vlekken W4 en W5 Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening zal in het vervolg in haar geheel om de twee maan- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaart9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Qaopand. Zaterdags gesloten. den als werkgroep verkeer ver gaderen. De commissieleden gingen dinsdagavond met dit voorstel van hun voorzitter, wet houder Jan Wagenaar. in princi pe akkoord. Binnenkort zal de commissie OW/RO samen met de leden van de oude werkgroep verkeer van gedachten wisselen over de nieuwe opzet. In de afgelopen vierjarige raad speriode fungeerde een werkgroep verkeer die op initiatief van de raadscommissie OWOR in het le ven was geroepen. Ze bestond uit raadsleden en specialisten op het gebied van verkeer. De belangrijk ste taak van de werkgroep was het uitvoerig begeleiden van de opstel ling van een verkeersplan voor Leusden Wethouder Jan Wage naar dinsdagavond ,,Dat werk is zeer nuttig en belangrijk geweest. De verkeersbeleidlijnen liggen dan ook nu vast in een plan en daarmee vervalt een relevante functie van de werkgroep verkeer in de oude op zet". De wethouder betoogde ver der dat de nieuwe formule ..raads commissie OW/RO is werkgroep verkeer" veel efficiënter zal zijn ,,We voorkomen dan dat dezelfde verkeerszaken zowel uitvoerig in de werkgroep als in de commissie worden behandeld", aldus de wet houder die de afgelopen vier jaar voorzitter is geweest van de werk groep verkeer. De heer Witlox, lid van de vorige werkgroep, was niet echt tegen de nieuwe opzet, maar voerde wèl aan dat de oude werkgroep verkeer een taak zou kunnen hebben bij het (kri tisch) begeleiden van de uitvoering van het verkeersplan „De ge sprekken zouden daardoor in te genstelling tot vroeger inhoudelijk heel anders worden", aldus de heer Witlox. Zijn argumenten konden ech ter de wethouder en de commis sieleden niet van gedachten ver anderen, zodat zij in het vervolg een keer in de twee maanden zich zullen buigen over verkeersza ken. Wie daar verder nog hun zegje kunnen doen, zullen de raadscommissie en de oude werkgroep binnenkort te bepraten. 12 kilo Ursulineweg 14 Leusden a Tel. 033-940763. LEUSDEN - Het voorstel van B&W om extra parkeerplaatsen te laten aanleggen op Roggen land en Maisland in de wijk Groenhouten is ingetrokken en het zal de vraag zijn of er ooit nog een nieuw voorstel komt. Aanlei ding waren de op- en aanmerkin gen die de betrokken bewoners dinsdagavond in de raadscom missie OW/RO naar voren brach ten over de voorgestelde par keerplaatsen, waarover al meer dan een jaar wordt gepraat. Vol gens sommigen lossen die paar plaatsen niet veel op voor de „parkeerproblemen"' op Rog genland en Maisland. De heer Hikke van Maisland liet vanaf de publieke tribune weten, waarop ook andere betrokkenen uit Groenhouten zaten, dat met name Kosten extra parkeerplaatsen bij sportparken stuitten op verzet commissie 3 De vrouw in haar beroep: reflexzone-therapeut Evelyn Valkman 5 Interview met de nieuwe kantonrechter in Amersfoort 5 Sport met voetbalvoorspel, sportcursiet en wedstrijd programma's 7 Loep op Leusden 9 Filmnieuws9 Weekenddiensten 11 Kantonrechter mr. Luijkx. DOKTERSDIENST Tel.: 944600. ACHTERVELD - Zaterdag 13 november zullen de Emmaüs gangers weer een bezoek aan Achterveld brengen, ledereen die in het bezit is van niet meer gedragen kleding of schoeisel kan dat deze dag brengen bij de Emmaüsgangers. Zij zullen weer staan op de parkeerstrook ter hoogte van hotel De Roskam van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. LEUSDEN - Dinsdagavond 9 november organiseert de Pa tiënten Belangen Vereniging Leusden i.o. al weer haar derde thema-avond. Dit keer is het the ma: Het voorkomen van foutief medicijngebruik. Nederland Oké heeft over dit onderwerp een film gemaakt, die op deze avond ge draaid zal worden. De film, die als titel heeft „Een bittere pil?" brengt het probleem onder de aandacht en belicht de rol van de patiënt, de arts en de apotheker. De huisarts die in de film op treedt, wijst erop dat één op de 13 Nederlanders bijvoorbeeld slaap pillen slinkt, kinderen meegere kend. Slaappillen onderdrukken de natuurlijke reactie van het lichaam op allerlei spanningen en emoties en lossen daardoor het probleem niet op, namelijk de oorzaak van de slapeloosheid Daar bovenop heb ben de gebruikers van slaapmidde len te maken met de bijwerkingen van deze middelen, die vaak ver slavend zijn, versuffend en die bo vendien gewenning kunnen ver oorzaken daardoor men er steeds meer van moet nemen om in slaap te kunnen komen Verder komen ondermeer de bijsluiter en de the- rapietrouw ter sprake. In de film ko men ook onderwerpen aan de orde als de beste plaats voor het medi cijnkastje. de houdbaarheid van medicijnen en het gevaar dat kin deren ze in handen krijgen. Voor deze avond zijn ook uitge nodigd de heer M. van Arnhem, apotheker: de heer W. N. van de Berg, huisarts en mevrouw P Hoogland, wijkverpleegkundige. Zij zullen probeeren te antwoorden op de vragen die de film heeft opge roepen of die zijn blijven liggen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in „Ons Gebouw" in Achterveld, Mensen die vanuit Leusden-cen- trum met de bus naar Achterveld gaan, kunnen om ongeveer 19.40 uur lijn 106 nemen (vertrektijd van af postkantoor) In Achterveld uit stappen bij het bejaardentehuis. Om 22.37 uur vertrekt er uit Achter veld weer een bus naar Leusden- Centrum Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: Patiënten Belangen Vereniging Leusden, tel 943641. op zijn plein steeds veel auto's ge parkeerd staan, waaraan extra au- tostallingen bijzonder weinig kun nen doen „Omdat er mensen met soms twee wagens zijn die het ver tikken ze op hun eigen oprit te zet ten. Het gevolg is wel dat als de vuilniswagen voorbij komt die niet het plein kan opdraaien", aldus de heer Hikke. Omdat de bewoners van Rog genland zich verbaasden over het gewijzigde parkeerplannetje dat zij aanvankelijk hadden goedgekeurd en omdat de bewoners van Haver land (ook) behoefte hebben aan ex tra parkeerplaatsen, vond wethou der Jan Wagenaar het eenvoudiger het voorstel om 13.500 gulden uit te trekken voor de aanleg van de par- keerterreintjes op Maïs- en Rog genland terug te nemen en „op nieuw te bekijken" (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De PvdA- raadsfractie is het er niet mee eens dat de gemeente beroep bij de Kroon heeft aangetekend tegen de aan wijzing van de Schoolsteeg- bosjes tot beschermd na tuurmonument door de mi nister van CRM. De PvdA vindt dat de bosjes moeten blijven en heeft dus niets te gen de aanwijzing tot na tuurmonument. Het stand punt van de Leusdense so cialisten maakte Gerdt de Weerdt dinsdagavond ken baar in de vergadering van de commissie OW/RO. De gemeente vecht de aan wijzing tot natuurmonument aan, omdat het gebied de Schoolsteegbosjes met die status indruist tegen de keuze nota van het structuurplan voor Leusden, waarin het gebied ten zuiden van de bosjes is aangewezen voor woning bouw. Om de daar te bouwen nieuwe wijken te verbinden met Leusden-centrum dient er langs de bosjes en de westzij de van de Hamersveldseweg een nieuwe weg (corridor) wor den aangelegd. Daarom wil Leusden. gesteund door de provincie, dat slechts het oostelijk deel van de School- steeqbosjes wordt beschermd. VVD-commissielid Alrich Parson steunde namens zijn fractie het beroep dat de ge meente bij de Kroon heeft aan getekend. „Wij zijn het dus niet met de PvdA eens De bedoe ling van de gemeente is om waar mogelijk de bosjes te be houden en daarmee stemmen we in Het is echt niet zo dat we de Schoolsteegbosjes van de aarde willen wegvegen," aldus Parson Harm Offereins (GPV SGP) was ook voor het be zwaarschrift dat Leusden bij de Kroon gaat indienen. „Omdat met de aanwijzing tot natuur monument de voornemens in het structuurplan worden door kruist". Henk van der Sloot (CDA) sloot zich bij het stand punt van Parson en Offereins aan en voegde daar aan toe dat echter niet te lichtzinnig ge daan moet worden over de re sultaten van de toekomstige peilonderzoeken naar de grondwaterstand in en rond de bosjes. j

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1