tosten extra parkeerplaatsen tuitten op verzet commissie 15e expositie Vogelvrienden Verschil van mening over aantal te bouwen woningen R.K. Oudervereniging hield ledenvergadering leusder kru— tranK i 1 Imiteren in De Til Vikinghus failliet verklaard Schrijfavond Amnesty International uiiiii i mi iiiiiimiiii 111111 iiiiui IIIIIIIIII i I llllllllllllll 11 OOR BURG. BUINING- EN VALLEISPORTPARK Gratis computerogentest f 9 0 Z? fc» Houdt Groene veld voor ogen Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws ineen onzer verslaggevers) 1.EUSDEN - Op aandrang een meerderheid van de idscommissie Openbare rken en Ruimtelijke Orde- zal de gemeente een s'tenberekening maken een alternatieve, goedko- re verharding van de toe- mstige extra parkeerplaat bij het Burg. Buining- en Valleisportpark. De com- ssie, met uitzondering van VVD, vindt de geraamde sten van een half miljoen Iden voor extra parkeerter- nen bij de sportparken in Ie te hoog. „Is het wel ver woord in deze tijd om zul- bedragen uit te trekken or deze secundaire voor- ningen?", vroeg Harm Of- eins (GPV/SGP) zich dins- gavond in de commissie- gadering af. Hel gevraagde krediet van een milioen wil de gemeente, be- ,e het uitbreiden van de par- tmogelijkheden op beide sport- ommodaties, ook besteden aan beter toegankelijk maken van jarkeerplaatsen binnen het Bui- jpark De aanleg van extra au- :allingen voor dit sportpark is ge lid aan de Bavoortseweg. Zowel Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag- nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar, 27,60 per half |aar, 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be- torging (dinsdag en don derdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bi] geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's. De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische loto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro. 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- lant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. de uitvoering van deze parkeer plaatsen als die bij het Valleisport- park zou met klinkerverharding moeten gebeuren. Het geheel zou goed en fraai moeten ogen, is de redenering van de gemeente Of zoals wethouder Wagen aar het uit drukte. „In Leusden-ztettochalles er leuk uit". De meederheid van de raads commissie zag die dure en luxe uit voering van de extra parkeerplaat sen duidelijk minder zitten. Harm Offereins stelde voor om een kos- tenoverzicht (incl terugkerende onderhoudskosten) voor parkeer plaatsen met een sintelverharding te laten maken. „Dan kunnen we als commissie in ieder geval een vergelijking maken", meende het GPV/SGP-raadslid Henk van der Sloot (CDA) en Ged de Weerdt (PvdA) sloten zich bij dat voorstel aan VVD-commissielid Sjef ten Berge hield zijn collega's voor, dat ze op de verkeerde weg zit ten. „Wat nu In de commissie wordt gedaan is het gevoelsma tig beoordelen van een tech nisch plan over parkeervoorzie ningen. Wij zijn namelijk niet ca pabel om technische prioriteiten af te wegen, omdat wij niet be schikken over de ervaring van de dienst gemeentewerken die het plan heeft gemaakt", aldus de li beraal Ten Berge. Henk van der Sloot wond zich om die opmerking bijzonder op. „Ik kan mijn verantwoordelijk heid voor het kiezen van een duur of goedkoper plan niet af schuiven naar de dienst ge meentewerken. Ik moet als raadslid een afweging kunnen maken en daarom wil ik wel eens voorgerekend krijgen wat de sin telverharding voor de parkeer plaatsen kost. Ik twijfel overi gens niet aan de technische des kundigheid van de dienst ge meentewerken", fulmineerde CDA' er Van der Sloot. DRONKEN In de discussie over de dure of goedkope uitvoering van de extra parkeerterreinen merkte wethou der Jan Wagenaar op dat hij het voorgestelde plan al te mager vindt Van hem zou het nog wat royaler mogen. Directeur-gemeen tewerken Marius Pais liet ook zijn voorkeur blijken voor de duurdere oplossing (klinkerverharding). Sin tels zag hij niet scherp zitten en motiveerde dat met het volgende voorbeeld: „Als dronken sporters eens een keer met hun auto weg scheuren vanaf de parkeerplaat sen met sintels, vliegen die dingen je om de oren en gaan anderen klagen dat hun auto's worden be schadigd". In ieder geval ziet hij liever geen sintelverharding, omdat de ge meente dan elk |aar de boel weer moet oplappen „We kunnen nu beter een technisch duurder plan uitvoeren dat veel ellende in de toe komst voorkomt", betoogde de di recteur-gemeentewerken De raadscommissie zal echter pas volgende maand het college van B W over het parkeerplaat senplan adviseren wanneer ze heeft gezien wat een sobere (sin- tel)verharding gaat kosten en welke jaarlijks terugkerende on derhoudskosten daarvoor te verwachten zijn. nafhankelijk nieuwsblad lorde gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en mderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Warnix Kreijns (pl verv.) Redaktie: Sertien Engelkens Caspar van Loo. ÏE LEUSDER KRANT is een ilgave van de BDU-kranten- ombinatie te Barneveld. 0 Ml&bi o k*3- u-j V7 fik-"to c 6 1\- A O .'v '-o m!=3' v Ti. w A - ..tg-S t' 7. f'ii.;Tf. .-=y - FA-fcERIPtC WONIHCBOUW Deze tekening komt uit de toelichting bij het bestemmingsplan Achterveld. Duidelijk zi/n daarop de verschillen de vlekken te zien. aangeduid van W 1 tol en metW5 De PPC is van mening dal de vlekken W Uotenmet W3 voldoende ruimte voor woningbouw in Achterveld gedurende de bestemmingsperiode bieden De gebieden W 4 enW5 zouden uil hel bestemmingsplan geschrapt moeien worden Wethouder Wagenaar heelt het college van Gedeputeerde Staten, dat het bestemmingsplan nog moei goedkeuren, geadviseerd om dal met te doen vervolg van pagina 1 stoep zou staan in Utrecht om te melden, dat het goedgekeurde be stemmingsplan dan al volgebouwd zou zijn. Bovendien wees de wet houder er op, dat voor de gemeen te niet langer het op peil houden van het aantal inwoners van Ach terveld uitgangspunt voor het be stemmingsplan is. Dat was bij het ontwerp-bestemmingsplan, dat in 1980 door de PPC van de tafel werd geveegd, nog wel het geval. Om tegemoet te komen aan de wensen van de PPC liet de ge meente echter in het definitieve plan het gebied W 6 vervallen Nu is de woningbehoefte, zoals die kan worden vastgesteld aan de hand van de Vvt-regels (de provinciale woningtoewijzingscriteria), het uit gangspunt. Gemeente en PPC ver schillen echter van mening over de manier, waarop je die woningbe hoefte berekent en komen dan ook tot verschillende uitkomsten FASERING Een tweede punt van kritiek van de PPC op het bestemmingsplan is het ontbreken van een fasering van de geplande bouw. De PPC zou een strak schema opgenomen wil len zien tot 1 januari 1984 niet meer dan 75 woningen; tot 1 janua ri 1987 niet meer dan 100 wonin gen; en na 1 januari 1987 het reste rende aantal woningen. Volgens de pleitnota van wethouder Wagenaar is een dergelijke fasering helemaal niet nodig en ook niet gewenst De wethouder zei dat er geen vrees voor behoeft te bestaan, dat er in Achterveld te snel gebouwd zal worden Voor iedere te bouwen wo ning zal immers, aan de hand van de VVT, de behoefte moeten wor den aangetoond. WERKGELEGENHEID Tenslotte is de PPC het niet eens met het geplande bedrijventerrein Op zich kan het adviesorgaan zich wel verenigen met een bedrijven terrein van twee hectare, maar de gemeente zou niet voldoende heb ben aangetoond, waarom het ter rein een dergelijke omvang zou moeten hebben Daarop repliceer de wethouder Wagenaar gister morgen, dat het moeilijk is om via een wetenschappelijke of andere methode de omvang van het werk gebied te motiveren Wel kon de wethouder gevallen noemen van bedrijven, die zich of in de kern van het dorp vestigden of juist buiten Achterveld, omdat er in Achterveld geen geschikt werkgelegenheids- gebied te vinden was De wethou der zei te vrezen, dat dergelijke si tuaties zich zouden herhalen, wan neer nu geen bedrijventerrein inge richt zou mogen worden Wagenaar wees er voorts op, dat de aankoop van het terrein inmid dels door de provincie is goedge keurd. Inmiddels is ook begonnen met akties om grond op het terrein aan belangstellende bedrijven te verkopen. De wethouder liet blijken het geen goede zaak te vinden, wanneer dat allemaal terugge draaid zou moeten worden. Wagenaar pleitte er dan ook voor om het werkgelegenheidsgebied goed te keuren; de woongebieden W 4 en W 5 ook goed te keuren; en in de toelichting op het bestem mingsplan niet de door de PPC ge wenste fasering op te nemen Het kan nog geruime tijd duren alvo rens Gedeputeerde Staten tot een uitspraak komt. LEUSDEN De jeugd, in de leeftijdsgroep van 10 tot 14 jaar, is vrijdagavond 5 november weer van harte welkom in het jonge rencentrum De Til. Op het programma staat de maandelijkse tieneravond. Naast de gebruikelijke disco staat er vrijdagavond een wedstrijd op het programma. Wie het beste zijn of haar favoriete artiest kan imiteren door middel van het zo genaamde playbacken komt in aanmerking voor een prijsje. De „uitvoering" kan solo ge schieden of samen met een paar vrienden of vriendinnen plaats vinden. Om het geheel echt te doen lijken wordt er vrijdag avond in De Til een podium neer gezet. De tieneravond begint om zeven uur en is om half negen afgelo pen. Ondanks de steeds verder gaande inflatie is de toegangs prijs nog steeds slechts één gul den. Deel van de tentoonstelling 1981 DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Vrijdag 5 november 14.00-17.00 uuren vanaf 19.00 uur: BazarTry- fosa, 't Trefpunt, Arnhemseweg Zaterdag 6 november 10.30- 12.30 uur: Hobby instuif Blijhof, Ansfriduslaan Maandag 8 november 20.00 uur: Vergadering Agrarische Aangele genheden, raadszaal Maandag 8 november 20.00 uur: Informatieavond Kon. Wilhelmina- fonds voor kankerbestrijding, De Korf Dinsdag 9 november 20.00 uur: Vergadering ABZ, raadszaal Dinsdag 9 november 20.00 uur: Thema avond Patiënten Belan gen Vereniging, Ons Gebouw, Achterveld Dinsdag 9 november 20.00 uur: Bijeenkomst KPO-leden, De Kom, Hamèrsveldseweg Woensdag 10 november 20.00 uur: Extra vergadering Planad viesgroep, expositieruimte, Zwar- teweg 16a Woensdag 10 november 20.00 uur: Vergadering Financiële en Economische zaken, expositie ruimte, Zwarteweg 16a Donderdag 11 november 20.00 uur: Jeugdraad Vrijdag 12 november 20.15 uur: Valleiconcert, De Korf ACHTERVELD Vrijdag 5 november 20.00 uur: Klaverjastoemooi, De Hessenkar Zaterdag 6 november 20.00 uur: Café Buitenlust, gehuwden bal Zaterdag 6 november: De Kla- veet, Veronica Drive Inn Show Zondag 7 november 20.00 uur: Ons Gebouw: Bebo Disco Dinsdag 9 november 9.00 uur: Welfareclub, Zonnebloem Ons Ge bouw Dinsdag 9 november 20.00 uur: Thema-avond Patiënten Belangen Vereniging, Ons Gebouw Woensdag 10 november 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. Donderdag 11 november 13.30 uur: Bejaardensoos. Ons Gebouw LEUSDEN/CENTRUM - A.s. vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur iö uc jaarlijkse tentoonstel ling van „de Vogelvrienden" in de Til voor het publiek geopend. Deze expositie staat in het teken van het 15-jarig bestaan van de ruim 50 leden tellende Leusden- se vereniging van vogelhouders. Meer dan 250 „tropische" vogels zijn in het jongerencentrum aan de Hamersveldseweg bijeengebracht en het is zeker de moeite waard daar eens een kijkje te gaan ne men. Er zijn ook vogels te koop en ter bestrijding van de kosten wordt dit jaar weer een loterij gehouden met veel prijzen De toegangsprijs is ƒ1,50 voor volwassenen. Kinde ren. liefst onder geleide, hebben gratis entree ACHTERVELD - Door de ou dervereniging van de R.K. scho len te Achterveld werd de jaar lijkse ledenvergadering gehou den. Aanwezig waren 32 leden alsmede de leidster van Hum meltjes Honk en de teams van de basisscholen St. Jozef en Onze Wereld. De voorzitster Leida Blom opende de vergadering en verwelkomde de aanwezigen. Zij hoopte dat het een nuttige en vruchtbare bijeenkomst zou worden. De voorgelezen notulen van de vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Uit het ver slag van de penningmeesteresse bleek dat er voor Hummeltjes Honk en Onze Wereld een batig saldo was, doch voor St Jozef een nade lig saldo De kascontrolecommis sies hadden de boeken van de pen ningmeesteresse geheel in orde bevonden. Hierna werd overge gaan tot benoeming van de nieuwe kascontrolecommissies. Deze wer den als volgt samen gesteld: Hummeltjes Honk mevr L van Loen en mevr. C. van Dijk St. Jozef mevr R Petersen en mevr T Tolboom Onze Wereld mevr. T de Groot en mevr. C. v d Hengel In de oudercommissie van Hum meltjes Honk vond een wisseling plaats In deze commissie werd be noemd mevrouw Jeanette Blom In de oudercommissies van de beide andere scholen vond geen wisse ling plaats De contributie werd niet gewij zigd en blijft gesteld op 15 - per kind per jaar~0ndanks het feit dat St. Jozef met een nadelig saldo uit de bus was gekomen wilde men toch geen onderscheid maken met de andere scholen. Alleen als men contributie betaalt, is men lid van de oudervereniging De contribu- tiegelden worden o a besteed voor St Nicolaas, kerstfeest, pasen schoolreisje en toernooien. Vervol gens werden er een aantal dia's vertoond van de activiteiten der scholen over het afgelopen jaar. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. De voorzitster sloot hierna de vergadering. Zij dankte alle ouders, teamleden, schoolbe stuur en de leden van de ouder commissie heel hartelijk voor de prettige samenwerking in het afge lopen jaar, In het bijzonder dankte zij Toos van Burgsteden voor al het werk dat zij gedurende negen jaar, waarvan 5 jaar als voorzitster, voor de oudervereniging had gedaan. Ook mevrouw J. Smit en mevrouw T. Horst, die beide ook de ouder vereniging verlaten, werd dank ge bracht voor hun vele werk en pretti ge samenwerking. Verder wenste zij het bestuur en de teamleden heel veel sterkte toe in hun voorbe reidingen tot een fusie van de scho len LEUSDEN/ACHTERVELD - Ie dere tweede maandag van de maand wordt er door de plaatse lijke schrijfgroep van Amnesty International een schrijfavond georganiseerd. Op zo n schrijf avond worden belangstellenden in de gelegenheid gesteld brie ven te schrijven naar autoriteiten van diverse landen waar de men senrechten worden geschon den. Het gaat in alle gevallen om mensen die onrechtmatig wor den gevangen gehouden en/of worden gemarteld. Deze maand wordt er geschreven naar Israël, El Salvador en Sao Tome. Israël: Bashir al- Barghuti een Palestijns redacteur, die sinds 7 augustus 1980 onder huisarrest staat vanwege zijn geweldloos uit oefenen van zijn recht op menings uiting. El Salvador: Ana Margarita was lid van een Salvadoriaanse politie ke partij, en wordt op grond daar van sinds mei 1981 in hechtenis gehouden Sao Tomé en Principe: Alberti- no Neto werd in februari 1978 door een geheel onafhankelijk rechter lijk college veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 14 jaar De ver oordeling is uitgesproken op grond van een niet waterdicht bewijsma teriaal. uitsluitend afkomstig van een met executie bedreigde ge daagde Zoals gewoonlijk liggen voor beeldbrieven klaar om overge schreven te worden. Tevens wordt er rond 20.15 uur een kort informa tief praatje gehouden over het voor velen nog onbekende Sao Tomé De schrijfgroep van Amnesty In ternational nodigt iedereen van harte uit om te komen schrijven voor de vrijlating van bovenge noemde gevangenen op maandag 8 november a.s. van 19.30 tot 21.30 uur in de Hamersveldschool, Lijsterbeslaan 54 in Leusden-Cen trum. Voor nadere inlichtingen om trent de schrijfavond tel. 943887 (Van een onzer verslagge vers) ROTTERDAM - De firma „Vikinghus" uit Hazerswou- de is failliet. Op 27 oktober jongstleden heeft de arron dissementsrechtbank te Rot terdam het faillissement van de onderneming uitgespro ken. Tegelijkertijd werd de surseance van betaling op geheven, die door „Viking hus" op 3 september jongst leden aangevraagd en ver kregen was. Over de firma „Vikinghus" is de afgelopen maandag het nodige in de Leusder Krant verschenen. Het bedrijf was in om een deel van de 61 klei ne houten woningen in Mun- nikhove te bouwen. De ge meente ging echter niet met Vikinghus in zee, toen bleek dat de financiële positie van het bedrijf niet te rooskleurig was. Zo voldeed Vikinghus niet aan de verplichtingen om een bepaalde garantiesom te storten. Nog altijd het nieuwste op ogentestgebied. Zeer geavanceerde apparatuur. Binnen enkele minuten weet de Groeneveld- opticien hoe het met uw ogen gesteld is. Laat uw ogen deze week ook even gratis testen. De Groeneveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3