Sanering schuld,De Geut" tost gemeente f 18.700.- .Schoolsteegbosjes weg, landbouw weg" Onderzoek waterstand Schoolsteegbosies gaat f 10.000.- kosten Z NI tok verbouwing Zwarteweg tot meer definitief jeugd- en jongerencentrum gaat nog geld kosten Tijdelijke afsluiting Postweg Werkgroep agrarische zaken wordt overleg orgaan BDU Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Handgemeen op hockeyfeest FOTO-KOPIE NODIG? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? SB Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D. Mv. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Kans op stakingen op Leusdense scholen gering. Dit bleek gistermiddag op een vergadering van regionale onderwijsafdelingen pag. 3 Amnesty International groep Leusden houdt deze maand een ledenwerfaktie. Naar aan leiding daarvan sprak Anco Mali met Leusdenaar Dick van Morren, landelijk voorzitter van A.lpag. 5 Hubertusjacht trok afgelopen weekeinde een enorme belangstelling pag. 7 DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 57 van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het saneren fan de schuld van het open eugd- en jongerencentrum ,De Geut" gaat de gemeente 18.700,— kosten. Daarnaast al nog geld moeten worden lilgetrokken voor de verbou wing van het pand Zwarteweg 9, waarin „De Geut" is on- lergebracht, tot een meerde- initieve accommodatie voor iet jeugd- en jongerenwerk, ildus blijkt uit een voorstel an B. en W. aan de raad, dat lorgenavond besproken vordt in de vergadering van de raadscommissie „Finan- liële en Economische Za len". Het open jeugd- en jongeren- entrum ,,De Geut" ging in no- ember vorig jaar van start. In pril van dit jaar moest het cen trum echter gesloten worden, omdat de zaken enigzins uit de hand gelopen waren. In zijn voorstel spreekt het college van B. en W. van financiële, be stuurlijke en beheersproble men", die noopten tot de sluiting van het jonge centrum. Korte tijd later werd er een nieuw bestuur gevormd, dat momenteel bezig is ,,De Geut" langzaam maarzeker weer op gang te krijgen. Daarbij heeft het nieuwe stichtingsbe stuur een aantal wensen op tafel gelegd In de eerste plaats zou de schuld, die is ontstaan bij wat nu ,,een valse start" van ,,De Geut" wordt genoemd, door het ge meentebestuur gesaneerd moe ten worden. Het college blijkt daartoe bereid en stelt voor een bedrag van f18.700,— hiervoor ter beschikking te stellen. De schuld ontstond doordat de energiekosten van het pand Zwarteweg 29 veel hoger bleken dan geraamd en doordat de bar in het centrum nogal slordig werd beheerd. EXTRA VOORZIENINGEN Een tweede verlangen van het nieuwe bestuur behelst het laten uitvoeren van enige bouwkundi ge werkzaamheden aan het pand Zwarteweg 29. teneinde er een meer permanente accommoda tie voor het jeugd- en jongeren werk van te maken. Daardoor zouden ook de hoge energiekos ten van het centrum gedrukt kun nen worden. Het college daar over: ..Aangezien de bestem ming van de accommodatie van ,,De Geut" een tijdelijk karakter zou dragen, zijn vorig jaar met zo weinig mogelijk kosten de meest noodzakelijke voorzieningen ge troffen. Indien de raad besluit, dat continuering van ,,De Geut" voor de Leusdense gemeen schap wenselijk en noodzakelijk is, zal aan het pand Zwarteweg 29 een definitiever bestemming als jeugd- en jongerencentrum kunnen worden gegeven. Om de hoge huisvestingskosten te LEUSDEN—Vanafmaandag8 Postweg tussen de Asschatter- november is het gedeelte van de weg en de Moorssterweg tijdelijk drukken zijn extra bouwkundige voorzieningen nodig. Wij zullen hierover binnenkort een nader voorstel doen" Op de derde plaats gaf het bestuur van ,,De Geut" te ken nen, dat de aanstelling van een vaste kracht voor het runnen van ,,De Geut" noodzakelijk is Het college van B en W. zegt in zijn voorstel, dat dat inderdaad een ideale situatie zou zijn Maar, gelet op het overige jeugd- en jongerenwerk, wordt het geen haalbare kaart geacht. ,,De mo gelijkheid", aldus het college, van een tijdelijke kracht wordt thans bezien In overleg met het bestuur van ,,De Geut" hebben wij een aanvraag ingediend om op grond van de Werkgelegen- heidsverruimende Maatregel een tijdelijke beroepskracht (maxi maal 1 jaar) ten behoeve van ,,De Geut" aan te mogen stellen." De kosten van een dergelijke kracht worden voor 100% gedra gen door het Ministerie van Soci ale Zaken. Het college zou de De Geut aan de Zwarteweg functionaris willen laten begelei den vanuit de afdeling Welzijn en Onderwijs van de gemeente In overleg met het bestuur van ,,De Geut" zou voor de kracht een duidelijke taakomschrijving moeten worden opgesteld Het college wijst er op, dat partijen die het zittende college ondersteunen in het beleidspro gramma hebben vastgelegd, dat zij bereid zijn ,,De Geut" een nieuwe kans te geven. Wel die nen er vooraf duidelijke afspra ken met het bestuur gemaakt te worden inzake organisatie- en beheersvorm van het centrum in het raadsvoorstel, dat mor genavond ter tafel ligt In de fi nanciële commissie, vraagt het college de raad twee dingen: In te stellen met het saneren van de schuld ter grootte van f 18.700,— en in principe in te stemmen met voortzetting van de aktlvi- teiten van „De Geut" in het pand Zwarteweg 29. ue commissie Financiën verga dert morgen vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. JONGEMAN BEKENT DIEF STAL Een jongeman uit Achterveld is zaterdagmiddag in zijn woning aangehouden op verdenking van meerdere diefstallen. W. heeft in middels bekend AUTO IN SLOOT Zondagnacht belandde de auto van de heer D.W. uit Woudenberg in de sloot aan de Asschatterweg. De auto waarin nog meer personen zaten, raakte in de bocht van de Asschatterweg en de Laapeerse- weg van de weg. nument met zich meebrengt kan ze de kop niet kosten", betoogde Van de Bremer Door de aanwijzing van de Schoolsteegbosjes tot beschermd natuurgebied, waartegen de ge meente en de werkgroep RO van het Comité Milieuzorg bij de Kroon om uiteenlopende redenen in be-1 roep zijn gegaan, legt het Rijk de j dertien boeren in het betreffende gebied de verplichting op werk- zaamheden op hun landbouw grond, die van invloed kunnen zijn op de waterhuishouding van de Schoolsteegboejs, aan te melden met het verzoek om toestemming. Deze belemmeringen in hun be drijfsvoering zouden de boeren als zeer onprettig ervaren, hoewel dat door de heer Van de Bremer in feite gisteravond werd tegengesproken. De leden van de werkgroep j Agrarische Aangelegenheden wa- i ren het in ieder geval niet eens met I hem. Voorzitter van de werkgroep, wethouder Gijs van Woudenberg, formuleerde de mening van de le den als volgt. ..natuurmonument ja, mits er geen beperkingen voor de boeren door ontstaan". Van Wou denberg adviseerde de agrariërs om dit standpunt via hun landbouw organisaties aan het Rijk kenbaar te maken. Overigens is de gemeente Leus- den tegen de aanwijzing bij de Kroon in beroep gegaan, omdat die indruist tegen het (ontwerp) struè: I tuurplan waarin Leusden andere plannen heeft met het gebied de Schoolsteegbosjes. De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML is vénwege de eerdergenoemde belemmeringen voor de betrokken boeren bij de Kroon in beroep ge gaan tegen de aanwijzing, die door het voormalige ministerie van CRM is gedaan. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De werkgroep Agrarische Aangelegenhe den is er gisteravond mee ak koord gegaan voortaan als overlegorgaan van de ge meente door het leven te gaan. De werkgroep zal bin nenkort officieel worden op geheven. Deze structuurwijziging komt op 'voorstel van het college van B S W dat sinds de nieuwe raadsperiode streeft naar het gieten in een ande re, minder omslachtige vorm, van de vier werkgroepen die uit de raadscommissies de afgelopen vier jaar waren geformeerd. In na volging van de werkgroepen Mid den- en Kleinbedrijf en Verkeers- aangelegenheden moet nu daarom ook Agrarische Aangelegenheden (AA) eraan geloven De laatste in het rijtje zal de werkgroep Onder wijs zijn. De oude werkgroep AA zal in het vervolg zeker twee keer per jaar bijeenkomen om als overlegor gaan, waarin landbouworganisa ties zitting krijgen, te vergaderen over zaken die op dat moment spe len op hun terrein. Plotselinge be langrijke zaken kunnen in principe voor alle verkeer afgesloten. De afsluiting houdt verband met de vernieuwing van het wegdek. De werkzaamheden zullen tenmin ste veertien dagen In beslag ne men. Het verkeer van en naar De Glind en Scherpenzeer zal gedu rende de werkzaamheden wor den omgeleid via een met borden aangegeven route. De aanwo- nenden worden een dezer dagen per brief nader over de werk zaamheden geïnformeerd. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vtrtchijnt dinsdag tn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bi] kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan9 te Leusden-Centrum is dage- H|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. r de Schoolsteegbosies behoort ook veel grasland gebouw. 'an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Schoolsteeg osjes geen natuurmonu- ent betekent: weg bosjes ndus weg landbouw, omdat eusden daar dan ongehin- erd kan gaan bouwen. De etreffende boeren kunnen eter in de bedrijfsvoering orden belemmerd dan op tn duur weggevaagd wor- tn". Woorden van die strek- ng sprak de heer Van de temer gisteravond tegen de den van de werkgroep Agrarische Aangelegenhe den die het had over de aan wijzing van het gebied de Schoolsteegbosjes tot be schermd natuurmonument. De heer Van de Bremer zei te spreken namens (enkele) be trokken boeren in het gebied. Volgens hem moeten anderen zich niet zo te sappel maken over de nadelige gevolgen voor de agra riërs als de Schoolsteegbosies eenmaal natuurmonument zijn „De boeren kunnen dan best uit de voeten met hun bedrijf. Die paar belemmeringen die een natuurmo- AANRIJDING Op de kruising Arnhemseweg en Maanweg deed zich donderdag een aanrijding voor tussen een fiet ser en een bulldozer De fietser reed op het fietspad richting Wou denberg en kreeg geen voorrang van de bulldozer die uil de Maan weg kwam en bestuurd werd door de heer H. uit Voorthuizen. De fiels werd vernield. het overlegorgaan tussentijds bijel- kaar doen komen. Volgens de voorzitter van de werkgroep, wethouder Gijs van Woudenberg die aanvankelijk de pheffing van zijn adviesorgaan niet zo zag zitten, is het ontbre ken van een agrarisch overlegor gaan denkbaar, omdat Leusden veel meer landbouwgrond dan bebouwing heeft. LICHTE SCHADE Op de kruising van de Lijsterbes laan en de Populierenlaan kwamen donderdag laat in de avond een bromfietser en een auto met elkaar in botsing Mevrouw A reed op haar bromfiets op de Lijsterbeslaan en zag te laat de auto van de heer P. uit de Populierenlaan komen Er ontstond lichte materiële schade (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zaterdagavond heeft de rijkspolitie naar aanlei ding van een kleine vechtpartij tijdens een discofeest van de Leusdense hockeyclub een in woner van Harderwijk aange houden. Hij kreeg een proces verbal we gens het opzettelijk vernielen van een ruit van het clubhuis van de Mixed Hockeyclub Leusden Het handgemeen ontstond nadat enke le bezoekers de toegang tot het feest was geweigerd Ze waren het daar niet mee eens en ti|dens de woordenwisseling die loen volgde mei de organisatoren van het feest vielen er enkele klappen. Daarbij sneuvelde ook de ruit van het club- LEUSDEN Om te bezien of de grondwaterstand in de Schoolsteegbosjes niet nadelig wordt beïnvloed door de werkzaamheden in de Tweede Fase, is een zogeheten peilonderzoek nodig. Dat gaat de gemeente f10.000,kosten. Hel college stelt de gemeenteraad voor om dat dat bedrag voor dit onderzoek uit te trekken. Zoals bekend is het hoge grondwaterpeil van het natuurmonument de Schoolsteeg bosjes van cruciaal belang voor de natuurwetenschappelijke waarde van de bosjes. Bij de ontwikkeling van de plannen voor woningbouw in de Tweede Fase is er van uitgegaan, dat het waterpeil in de Schoolsteegbosjes gehandhaafd zou moeten blijven. Volgens de gemeente zou het voldoende zijn om een bufferzónevan 100 meter vanaf de bosjes aan te houden en daar een brede sloot te graven. De gemeente kwam tot die conclusie aan de hand van onderzoek door externe adviseurs. De consulent natuurbehoud, die betrokken is bij de instandhouding van de Schoolsteegbosjes als natuurmonument, meent echter dat deze maatregelen onvol doende zijn. Daarom heelt deze consulent de gemeente aangeraden om een uitgebreid bodemonderzoek in en om de Schoolsteegbosjes te houden. Volgens het college van B. en W. is een dermate uitgebreid onderzoek echter niet nodig. Volgens het gemeentebestuur kan ook op een veel goedkopere manier bekeken worden, hoe het de waterstand in de bosjes vergaat. Er zouden peilbuizen geplaatst kunnen worden, zo stelt het college voor. De kosten van de plaatsing van de peilbuizen, de metingen en het verwerken van de gegevens worden geraamd op (10.000,—.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1