Verdiende zege Roda-zaterdag 242 vogels op tentoonstelling Ruime overwinning voor sterk Roda Roda op winst ubertusjacht trok orme belangstelling oeizaam gelijk iel waterpoloërs ainerswisseling aterpolo-Haaien Gelijk spel Achterveld- Nederhorst leustier* krant Moeilijke tijden voor TTCL Tafeltennis competitie bij Avanti VOETBAL MUIAXS Nuttige winst hockeydames Uitslag Leusden Troef DINSDAG 9 NOVEMBER 1982 7 Boi :N HAAG Na het vertrek trainer Jan Spaargaren, Heften De Haaien zondag on- Ecf leiding van de nieuwe trai- coach, oud speler Van Spriel reden tegen het Haagse Dar® Hagenaars startten erg mallend en kwamen al snel op 2-0 voorsprong. Daarna nen de Leusdenaren goed en werd het door twee •unten van Wlm Burger ge en nam men door een goal Jan Wanrooy zelfs een 3-2 sprong. tweede periode kwam DSZ |op 3-3, en doordat DeHaai- avee keer 'n man minder had- kwam men zelfs op 5-3. Een tte strafworp van Venema Jen doelpunt van Harry Ab- sche bink brachten de Leusdenaren echter weer op 5-5. Het derde part kwamen De Haaien er niet aan te pas en kwamen ze ook met 9-5 achter te staan doordat ze de greep op het spel totaal verloren De laatste periode kwamen de Leusdenaren weer goed terug en werd het 9-6 en 9-7 door Vene ma. Wim Burger tekende voor 9-8 en een minuut voor tijd was het wederom Venema die. nadat hij eerst op de paal schoot, de bal meteen weer op de hand nam en zodoende nog een gelijkspel. 9- 9, voor zijn ploeg wist te bewerk stelligen. Het ging allemaal erg moeizaam en hopelijk weet trai ner Van Spriel snel het nodige vertrouwen te winnen. LEUSDEN/CENTRUM Hel zit de Leusdense tafeltennisclub In de bondscompetltle nog niet bepaald mee. Algelopen week kreeg TTCL 1 van Iduna 4 de kous op de kop. Piel v.d. Bree, Ad v.d. Broek en L. Bosman (invaller voor Doll de Haan) kwamen niet verder van 1-9. De overige uitslagen waren TTCL 2 - Barneveld 1 4-6 Utrecht 2 - TTCL 3 8-2 TTCL 4 - Urva 3 7-3 Otio 4 - TTCL 5 7-3 TTCL 6 - Iduna 17 6-4 Jeugd 1 - Maarsbergen 2 5-0 Burger 1 - Jeugd 2 1-4 Jeugd 3 - Maarsbergen 4 5-0 i ACHTERVELD Het eerste senioren team van de sectie ta feltennis van Avanti moest vorige week donderdag een competitie wedstrijd spelen tegen het Utrechtse UTTC. Het werd een moeizame overwinning. Het was Herman Baaiman die de spits moest afbijten. Deze verloor zijn partij. De tweede partij werd door Robin van Donkersgoed ge speeld. Met smashes nog hoger boven de tafel uit te slaan dan ze werden aangegeven, werd ook deze tweede partij dik verloren. Alleen dezeer sterk spelende Wil Baaiman wist zijn eerste partij te winnen. De tegenstander kon tot de stand 3-3 de zaak bijbenen Robin die de zevende partij moest spelen, kon deze evenals zijn laatste partij met moeite win nen. Herman kon uiteindelijk de 6e punt voor Avanti binnen ha len. Ook Wil Baaiman won zijn andere twee partijen. Hierdoor werd de einduitslag 7-3 in het voordeel van Avanti terwijl de vorige wedstrijd met 10-0 werd gewonnen Het tweede seniorenteam won - Teun van Spriel tilus. Vrij onverwacht heeft de Haaientrainer zich nu terug moe ten trekken. In de ontstane vacature is inmid- dels voorzien doordeaanstelling van Teun van Spriel (een van de routiniers uit het standaardze vental) tot nieuwe trainer. Hij beëindigt zijn spelersloopbaan en startte zijn nieuwe job afgelo pen zaterdag met de uitwedstrijd tegen DSZ in Den Haag. HORST De Roda zaterdag- ploeg moest het afgelopen week end naar Horst om daar aan te treden tegen de ploeg met de zelfde naam. De eerste helft wa ren de ploegen duidelijk aan el kaar gewaagd, hoewel de betere kansen voor Roda waren, ook doordat het spel soepeler liep dan verleden week. In de 44e minuut was het dan ook raak. Een kopbal van v.d. Pas raakte in eerste instantie de lat. waarna in de rebound echter Ro nald de Haas ter plekke was om Roda naar 1-0 te schieten. Het doelpunt was tevens zijn eerste seizoenstreffer. Dat het vlak voor rust viel was het natuurlijk een belangrijke ruggesteun voor de Leusdenaren Na de rust werd Horst sterker en oefende men steeds meer pressie uit. De Rodaverdediging zwichtte echter met onder de druk. en toen Horst enigszins uitgeblust was, nam men zelf het spel weer over. Roda kreeg ook weer enkele kansen, en de defini tieve beslissing viel 5 minuten voor het einde toen Ruud Stoel- horst het tweede Leusdense doelpunt scoorde en zodoende de wedstrijd besliste Eindstand derhalve 2-0 voor Roda, een ver diende zege Volgende week is de ploeg vrij. RODA A1 Eindelijk heeft Roda weereens de winst gepakt. In de eerste helft scoorde Frans v.d. Berg na dertig minuten 1-0, waarna Jan Willem Toutenhoofd er na 35 minuten 2-0 van maakte. Na rust bracht DVS de eindstand op 2-1. SPORTSPLINTERS VOETBAL. De zaterdag-seni orenteams van Roda bleken op de jongste speeldag zeer succes vol Alleen het vierde kon het niet redden. Van de winnende teams spanden de reserves de kroon: Fake Schonewille (3). Coen van Dijk en Henk van Pluuren (penal ty) zorgden voor de 0-5 zege van deze Buiningparkers bij Zuidvo gels 3 in Huizen. AUTOSPORT. De AMAC organi seert op 20 november de vierde en laatste rit van het puzzelritten- kampioenschap voor bedrijven in de keistad en omgeving. De eerste start is om 12.01 uur bij café de Faam in Hoogland Erik Versluis (03499-3106) weet er al les van. VOETBAL. Roda C1 is niet alleen op de voetbalvelden succesvol. De jeugdige Buiningparkers staan in hun competitie op kop, maar leverden ook prins Frans aan carnavalsclub de Gouden Klomp. Zaterdag werd het 1-1 tegen VVZA. Toch last van de zenuwen gehad, hoogheid? ATLETIEK. Bij de op 7 november te Zoetermeer gehouden Dotter bloemloop werd de Leusdenaar Hans Binkhorst 6e op de 5 kilo meter. SQUASH. Vrijdagavond vindt de jaarvergadering plaats van het SRGL in sporthal Groenhouten. Aanvang 20.00 uur. Het ligt in de bedoeling het bestuur uit te brei den tot zeven personen ACHTERVELD Zondag speelde Achterveld een thuis wedstrijd tegen Nederhorst. Al direct na de aftrap ging Neder horst In de aanval. Dit resulteer de in enkele gevaarlijke situaties voor het Achterveldse doel. Het spel golfde op en neer, doelpun ten werden er echter niet ge maakt. Het was Nederhorst die voor de rust de beste kansen kreeg, doch door goed Ingrijpen van de Achterveldse keeper H. Kok werd erger voorkomen. Vlak voor de rust werd de Achterveld se keeper gepasseerd, maar R. van Ruitenbeek bracht op de doellijn de redding. Na de rust een zeer goed aan vallend Achterveld. De ene Ach terveldse aanval na de andere werd opgezet. De keeper van Nederhorst was echter steeds op zijn plaats zodat ook nu doelpun ten uitbleven H van Ruitenbeek "ging op links alleen door maar ook zijn schot had geen resultaat daar de keeper van de tegenpartij wederom de bal onderschepte Toen kreeg K Voorburg de bal in handen en gaf een goede kop bal naar zijn broer H. Voorburg Deze had succes en bracht de stand op 1-0. Achterveld dacht dat de winst binnen was en ging door Even later wist ook Neder horst een doelpunt te maken. Bij een 1-1 stand bleef het Zondag speelt Achterveld een vriendschappelijke thuiswed strijd tegen het Utrechtse VVO. aanvang 14.30 uur LEUSDEN/CENTRUM De jaarlijkse tentoonstelling van de Leusdense vereniging van vogel kwekers en -houders Is weer achter de rug. Een 25-tal leden van ,,de Vogelvrienden" had 242 vogels ingebracht en dat bete kende een volle achterzaal van de Til. Dat bracht Gradus van aen nengel vrijdagavond bij het uitspreken van het openings woord tot de veronderstelling, dat de beschikbare ruimte in de toekomst wel eens te klein zal zijn geworden voor het jaarlijkse evenement als de vereniging blijft groeien. De Vogelvrienden bestaan nu 15 jaar en zij nebben mmiddels een vaste plaats in Leusden ver worven. Dat is het afgelopen longweekend wel duidelijk ge worden. De vier keurmeester hebben een flinke brok werk ge had aan het beoordelen van de inzendingen, voor zij de win naars van de ongeveer 50 prijzen bekend konden maken. Ge woontegetrouw was ook ditmaal voor belangstellenden een uit voerige lijst van de prijswinnaars voorhanden De kampioenen waren: Kanaries: Chr. van Dorst in de A-klasse en E. Blotenburg in de B klasse Tropen: G. Jager in de A-klas se en W. Wouters in de C.klasse. Partieken: Mevr. L. Lokhorst in de A-klasse VEENENDAAL Het begint er op te lijken dat de verloren wedstrijd tegen VVZA geen ge volgen heeft gehad voor het spel van RODA. Tegenstander van zondag was Unitas uit Veenen- daal. Roda begon de wedstrijd erg sterk waardoor Unitas met een al onder druk kwam te staan. Het duurde echtereen minuut of twintig eer Roda het juiste ritme had gevonden. Toen Hans Vrijhoef evtenwel 1-0 wist te sco ren was de ban ook meteen ge broken. Roda ging naar gelang de tijd vorderde steeds beter spe len en het veldoverwicht werd steeds groter In de 28e min. werd het ria een misverstand in de Unitas verdediging dan ook 2-0. Ook dit doelpunt kwam van de voet van Hans Vrijhoef. Roda bleef heer en meester na dit doel punt Gescoord werd er in de eerste helft niet meer waardoor men met deze 2-0 voorsprong voor Roda ging rusten. De tweede helft begon met een offensief van de Veenendaalers. Echt gevaarlijk werd men echter niet. Toen Hans Vrijhoef met een zeer fraaie goal zijn derde doel punt scoorde en daarmee Roda dus op 3-0 zette was het gedaan met Unitas. Roda schroefde het tempo nog meer op en in de 24e minuut werd het 4-0 door Peter Knijf met de mooiste goal van de wedstrijd. Daarmee was de doel- puntenproduktie aan Leusdense kant echter nog niet over, want nadat Staubach eerder al eens op de paal schoot lukte het hem vlak voor het einde wel. Hij scoorde de laatste en tevens Ro- da's 5e goal van de wedstrijd waardoor de uiteindelijke eind stand 5-0 werd in het voordeel van Roda, dat zich trouwens ge steund wist door het grote aantal Leusdense supporters dat mee was gereisd. Kortom een ook in deze hoogte zeer verdiende overwinning waarmee het doel- gemiddeld eveneens geholpen is. ditmaal de wedstrijd tegen Effect uit Wijk bij Duurstede met 8-2 Het tweede jeugdteam moest een uitwedstrijd spelen tegen IDUNA. De vorige wedstrijd hier tegen eindigde in een 5-5 gelijk spel. Nu brachten Jeroen Ossen drijver, André van de Pol en Paul Kelder een 7-3 overwinning mee naar huis. Het derde jeugdteam moest tegen koploper Onl van wie ze de vorige wedstrijd met 6-4 van had den verloren. ONI moest ook de ze wedstrijd winnen om onbe reikbaar te worden voor het Avanti team. Dit lukte deze ge motiveerde ploeg dan ook met 7-3. Uitslag van 4 november: 1 Hr v.d Berg 5033, 2 Hr Bolt 5030. 3. Mevr. Hondorp 4981. 4 Mevr Bolt 4961 en 5. Mevr. Kleefstra 4933 pun ten De stand per 4 november: 1 Hr Plattel 24554, 2 Hr Knol 23952,3. Mevr Bolt 23926.4 mevr G de Ridder 23917, 5 Hr Bolt 23812, 6 Hr Mulder 23265, 7 Mevr v Water schoot 23150, 8 Mevr R de Ridder 23042, 9 Mevr Grimberg 22981 en 10. Mevr Kleefstra 22762 punten LEUSDEN/ACHTERVELD - Voor de zaterdagse 1e klasse A is het inderdaad een spannende voetbalmiddag geworden. Waar bij de uitslagen bepaald niet In het nadeel van Roda waren. De Leusdenaren omzeilden met succes in Ermelo een moeilijke klip door van Horst te winnen. De Buiningparkers kwamen daar mee gelijk in punten met ex- hoofdklasser Leleystad, dat in en door Barneveld In bedwang kon worden gehouden. Barneveld handhaafde daarmee haar onge slagen positie. SVM Boys ver speelde een puntje aan Hees en onderaan de ranglijst verander de niets omdat zowel Cobu Boys als Sperwer hun wedstrijd verlo ren. De uitslagen waren. SEC - Sperwer 3-0 Unicum - TOV 1-2 Horst - Roda 0-2 Barneveld - Lelystad 1-1 Naarden - Cobu Boys 3-1 SVM Boys - Hees 0-C Ranglijst: Lelystad 10 15 20- 7 Roda 10 15 17- 8 SVM Boys 10 14 29-19 Barneveld 9 13 20-13 SEC 10 11 20-16 Horst 10 11 17-17 Naarden 9 9 17-19 TOV 10 9 11-14 Unicum 10 8 15-20 Hees 10 6 11-18 Cobu Boys 10 4 14-20 Sperwer 10 3 10-26 In de zondagse 1e klasse A haalde rode lantaarndrager La ren het huzarenstukje uit om koploper SDO te verslaan Hoog landerveen wees Sporting terug en kwam op twee punten van de top. Austerlitz bereikte dezelfde hoogte, maar speelde een wed strijd meer, door van Odijk te winnen Achter de kopgroep van drie ploegen volgen de overige teams als middenmoot of, zo u wilt, als staartgroep Het verschil tussen de nummers 4 en 12 is slechts vier punten Achterveld hield Nederhorst in bedwang, Naarden klopte Barneveld en bij Actif werd het een bril. De resul taten waren: Achterveld - Nederhorst 1-1 Naarden - Barneveld 1-0 Odijk - Austerlitz 1-2 Laren - SDO 2-1 Actif - Zuiderzeevogels 0-0 Hooglanderveen - Sporting 1-0 Ranglijst: SDO 9 15 27- 7 Hoogl'vaan 9 13 25-14 Austerlitz 10 13 21-14 Zuiderzeev 9 9 12-10 Sporting 9 9 15-17 Barneveld 9 9 12-19 Actif 10 9 15-15 Achterveld 9 8 12-16 Nederhorst 9 7 12-18 Naarden 10 7 19-25 Laren 9 6 9-20 Odijk 8 5 17-21 In de zondagse 2e klasse B wonnen de drie koplopers. VVZA op het nippertje bij SVMM, Roda royaal bij Unitas en Voorwaarts met wat lagere cijfers thuis tegen Faja Lobi. Aan de kop is dus niets veranderd. Wel werd de afstand naar de middenmoot van zeven elftallen vergroot tot vier en meer punten. Kockengen verloor de sleutelwedstrijd tegen VSK en Allen Weerbaar kreeg bij RUC klop. Rivierwijkers was uitzon derlijk op schot tegen Maluku Muda. SVMM en Unitas liggen inmiddels vijf punten los. De uit slagen waren: SVMM - VVZA 0-1 Unitas - Roda 1-3 Voorwaarts - Faja Lobi 3-1 RUC - Allen Weerbaar 2-0 Riv.'wijkers - Maluku M 6-0 VSK - Kockengen 3-1 Rangslijst: VVZA 9 17 23- 4 Roda 9 15 29-10 Voorwaarts 9 14 19- 8 Kockengen 9 10 15-20 VSK 10 10 15-15 Riv.'wijkers 8 8 16-13 A Weerbaar 9 8 15-15 RUC 9 8 13-17 Faja Lobi 9 7 10-14 Mal. Muda 10 7 20-25 Unitas 8 2 5-23 SVMM 9 2 9-25 LEUSDEN/CENTRUM - Net als in de openingswedstrijd van de lopende competitie won het dameselftal van de MHC Leus den met 2-1 van Haaskamp. Nu op het Valleipark. Vooral in de eerste helft waren de gastvrou wen sterker, hetgeen met treffers van pascale Toutenhoofd en Ma rian van Zandvoort werd bena drukt. Tot een kwartier voor tijd kon Leusden de visite uit Ame- rongen in bedwang houden. Haaskamp scoorde toen tegen, maar kwam niet verder dan 2-1. Dames 1 heelt zich nu een vaste steK nei onaer ae Kopgroep ver worven. In de 2e klasse D was Heren 1 vrij. De geachte concurrentie was niet te beroerd om de positie van Leusden op de ranglijst te stabiliseren. Culemborg, tot zon dag met de minsteverliespunten, kreeg duidelijk klop van Haas kamp. Met Amersfoort, dat in en tegen Maarssen won, heeft Leus den nu het laagste aantal verlies- punten De uitslagen waren Cu- lemborg-Haaskamp 0-3, Maars- sen-Amersfoort 0-3 en Shinty- Soest 0-1 De ranglijst is thans: Amersfoort 8 11 14-8 Rapid 8 10 12- 9 Leusden 7 9 13- 9 Haaskamp 7 8 13- 7 Waalwijk 7 8 6-4 Culemborg 7 8 4-5 Maarssen 8 8 8-10 Shinty 8 3 4-11 garen vulde destijds de impasse op, die was ontstaan door het vrij plotselinge vertrek van Coert Zondervan als trainer va.i de he ren-selectie. Toen al was duide lijk, dat Spaargaren geen blij vertje was. Zijn drukke ambulan te werkkring bood hem te weinig tijd om de zaken zodanig te rege len als hij zich voor een goed oefenmeester voorstelde. Heren 1 zat al een tijdje zonder trainer en dat gaf toen de doorslag. De ploeg was in de competitie 1981-1982 inmiddels afgezakt naar de middenmoot van de ranglijst, maar Spaargaren zorg de voor een leuk succes en Heren 1 finishte uiteindelijk als 2e achter Laga. Die Zeister ploeg was een klasse appart en niet meer te achterhalen. Na een goe de oefenperiode zijn de Leus dense poloërs de nieuwe compe titie sterk begonnen Met zes punten uit vier wedstrijden staan de Leusdenaren op de met RZV gedeelde 2e plaats, op 1 punt achterstand t.o.v. koploper Nau- belangstelling voor de jaarlijks terugkerende jacht met paard en hond. Het slipjachtsei- van de Koninklijke Neder- Jacht Vereniging wordt al - 1920 op de eerste zaterdag november In Leusden ge- -J met de Hubertusjacht Den Treek. Afgelopen za- was het weer zover. Met het statige Huize Den en als omlijsting de natuur knamige landgoed in herfsttinten, eld lalj het goede weer was de ngstelling voor het kleurrijke luwspel ook ditmaal enorm, 'di ral rond het grote gazon voor ddifwllte hotel, waar de deelne- aan de jacht zich verzamel- voor de start. ime rei' i allengs aangroeiende imolen van ruiters en amazo- hield het publiek goed bezig ooral fotografen en filmers kei en ruimschoots de tijd voor ersi vereeuwigen van een folklo- se che-"vrijetijdsbezigheid. die eek iteeds. moeilijker zal krijgen. Jëétrtemen aan een slipjacht It een kostbare aangelegen- Gelukkig hebben ook de eigenaren nog voldoende ip voor de problemen van de ers" en stellen zij hun bossen veilanden nog altijd berei- lig beschikbaar. Hubertusjacht 1982 had als USDEN/CENTRUM Op- tijde' iv zijn de waterpoloërs van Z&PC de Haaien voor een rswissellng komen te i.De Leusdenaar Jan Spaar- Burgemeester Rademaker en wethouder Ummels (uiterst links) wa ren ook present. bijzonder kenmerk, dat de heer J j.P. Bakker uit Lisse het hunt- masterschap heeft overgenomen van de heerE Staal uit Voorburg. Nadat het nieuwe opperhoofd burgemeester J.W.M. Radema ker en zijn echtgenote welkom had geheten, gingen zij geza menlijk naar de vertrekplaats van de jacht De deelnemers kregen daar nog enkele goede raadge vingen van hun huntmaster en een laatste glas sherry als war ming up, waarna huntsman D. van Laar de meute foxhounds op het vossespoor zette en de Hu- bertusjagers in de Treker jungle verdwenen. Overigens bestaat de mogelijkheid, zo vernamen wij ter plaatse, dat de Leusdense kennelmanager" Van Laar, we gens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd, aan zijn laatste seizoen is begonnen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7