Wijkvereniging Rossenberg vierde tienjarig bestaan Bertus Herder is nieuwe Prins van de Puupenkoppen )e Koning werd Prins ijdens geslaagd Prinsenbal AJAX PSV (CLUB „DOWN TOWN") FC WAGEN1NGEN HOTEL DE WORMSHOEF W BENNEKOM STREEKTEAM DINSDAG 16 NOVEMBER 1982 iCi*Blilfc plaatselijk nieuws 5 Op maandag 22 november a.s. in sporthal „De Peppel" (Ede). Aanvang: 19.00 uur (zaal open: 18.00 uur) Entree: 3,50 Deelnemende teams: (met o.a. Sjaak Swart, Theo v. Duivenbode cn Arie Haan) (met Junrie Koolhof. Ernie Brandts. Jan Poortvliet, etc.) (Ens v. Vijfeijken. Adne Hazeleger. Harry Suvee. etc.) (Johan Pleters. Jan Fluit. Peter van Eek) (o.a Gerard Drost. Leo Gardien. Jaap Hiensch) (versterkt met Simon Tahamata. Kees van Kooten en Johnnie Oude Wesseling) ENTREEKAARTEN VERKRIJGBAAR AAN DE ZAAL EN BIJ DE VOORVERKOOPADRESSEN: Sportshop GH - Hof van Gelderland 30 - Ede Sportshop GH - Hoogstraat 13 - Wageningen Boekh v. Silfhout - Dorpsstraat 89 - Lunteren BDU (Ede Stad) - Nieuwstraat 15 - Barneveld NIEUWE PRINS LEUSDEN/CENTRUM - Aan het Najaarstoernooi van het Squash Rackets Genootschap Leusden werd deelgenomen door 25 heren en 12 dames. De dames-finale leverde geen ver rassing op. Yke Mönking werd eerste en Ineke Stevens 2e. Bij de heren wel een surprise. Daar won Erdo Groot de hoogdprijs en werden Mark Buitendijk 2e, Wim Boele 3e en Reinier de Jong 4e (van één onzer medewerkers) LEUSDEN De wijkvereni- ging Rossenberg vierde jongst leden vrijdagavond haar tienjarig bestaan met een receptie in het Ros Beyaart. Terwijl de „oudjes" zich tegoed deden aan een bor reltje of frisdrank keken de jon- gerenuit de wijk naar een gezelli ge film in het jongerencentrum De Til. De wijkvereniging Ros senberg is de enige nog bestaan de wijkvereniging in Leusden. Alle zusterverenigingen hebben in de loop der tijd de pijp aan Maarten gegeven. Al snel nadat de eerste „hor sten" gereed kwamen in de wijk Rossenberg gingen er stemmen op om te komen tot de oprichting van een soort wijkvereniging. Eén van de initiatiefnemers was de heer J. van't Holt. De heer Van 't Holt is nog altijd in Leusden woonachtig, echter niet meer in de Rossenbergwijk. Wat de uit Twente afkomstige heer Van 't Holt zo'n tien jaar geleden voor ogen stond was iets anders dan een echte belangenvereniging of gezelligheidsvereniging. Het idee ging meer uit naar een soort georganiseerde „nabuurschap" per horstpleintje. Per plein zou een „burenhulp" tot stand moe ten komen. Aanvankelijk deden alleen de Dashorst en de Grift- horst mee, al snel volgden de andere „horsten" in de wijk. Op 25 oktober 1972 vond de oprichtingsvergadering plaats van de wijkvereniging Rossen berg De eerste voorzitter werd de heer Jan Abercrombie De belangstelling voor de wijkver eniging was erg groot Temeer daar vrijwel iedereen met dezelf de problemen kampten. Het ging tenslotte om mensen die vaak van buiten de gemeente kwamen en nu in een splinternieuwe wijk trokken Om er maar vooral voor te zorgen dat het contact bestuur-bewo- ners zo goed mogelijk zou verlo pen werd er per ..horst" een ver tegenwoordiger benoemd die moest optreden als contactper soon voor de betreffende horst. De zaken binnen de nieuwe wijkvereniging werden serieus aangepakt Er werden een acht- waren verschenen, een show op gevoerd Om ongeveer 22.15 uur ver scheen Prins Frans weer op het toneel Ditmaal om afscheid te nemen „Afscheid nemen is altijd moeilijk", aldus de Prins ..Het is vanavond wel een echte af scheidsavond Niet alleen dat ik wegga, doch ook vier leden van de Raad van Elf nemen afscheid en twee dansmariekes". Hierna werden de scheidende leden van de Raad van Elf bij de Prins ontboden. Dit waren Cor de Vette. Willem Hilverts. Gijs Voskuilen en Ries Hazelaar Elf jaar vanaf de oprichting van de vereniging hebben jullie je geweldig ingezet voor het belang van de vereniging Cor. Willem en Gijs komen terug als be stuurslid van de vereniging. Van Ries nemen we afscheid die komt niet meer terug Een wagen bou wen zonder de leiding van Ries is haast ondenkbaar" Allen kregen een met de hand geschilderd wandbord van de Puupenkop pen aangeboden Van de dansmariekes werd door Margriet Hak en Ine van den Berg afscheid genomen Ze kregen beiden twee porceleinen popjes aangeboden. De dames van de Raad van Elf alsmede Wil Enters en Marian Rozendaal kregen als dank voor hun geweldige inzet en het vele werk achter de scher men ook een leuk aandenken van de prins Ellie Schoonderbeek werd onderscheiden in de orde van Prins Frans Puup de VIIe voor het vele werk dat zij achter de schermen voor hem tijdens zijn regeringsperiode had ge daan Tot slot dankte hij de leden van de Raad voor hun geweldige medewerking Ook zij kregen een leuk aandenken. De beheer ster van Ons Gebouw werd ook bij de Prins ontboden Mien had al eens geklaagd dat er wel veel schilderijen in Ons Gebouw hin gen doch dat zij er een miste en dat was dat van de Puupenkop pen Zij kreeg nu een mooie inge lijste foto van de Prins met zijn gevolg aangeboden Verder dankte de Prins mede namens zijn vrouw allen die tij dens zijn regeringsperiode aan het slagen van de Carnavalsfees ten hadden meegewerkt. Nu ik terugkijk op het Carnavalsei- zoen. wil ik mijn bijzondere dank uitbrengen aan mijn ad|udant Ries Hazelaar Verder ook aan de Raad van Elf. de dansmariekes en de Hofkapel De echtgenotes van de leden van de Raad, de optocht-begeleiding, de jury, de politie, de gemeente en verder iedereen die heeft meegeholpen aan het slagen van het Carnaval „Wat de Achtervelders en de buitenstaanders voor het Carna val doen is niet te beschrijven Dat moet je zien en meemaken Ook ziin wij Co de Groot en zijn - In 't Ros Beyaart werd vrijdag de receptie gehouden. het groen en iedereen is eigenlijk meer dan tevreden met zijn woonsituatie" meent de voorzit ter. die er wel direct bij zegt dat iedereen erg veel gedaan heeft aan het leefbaar maken van de wijk. vaak in samenwerking met de gemeente „Knokken met de gemeente" behoort voor wat betreft de wijk vereniging tot het verleden. De activiteiten die men nu nog ont plooit zijn vooral gericht op de wijk zelf. Het op peil houden van de sociale contacten lijkt op dit ogenblik het belangrijkste be staansrecht voor de wijkvereni- qina Bewoners van de wijk lijken het met deze visie van het huidige bestuur wel eens te zijn Van de 280 gezinnen die in de wijk Ros senberg wonen is vrijwel ieder een lid van de vereniging De hoogte van de contributiezal ook voor niemand aanleiding zijn om te bedanken Al tien jaar lang betaalt iedereen slechts vijf gulden per jaar voor het instandhouden van de ver eniging HORSTFEESTEN De wijkvereniging stimuleert allerlei activiteiten in de wijk Elk plein houdt van tijd tot tijd een zogenaamd „Horstfeest". een gebeuren waaraan vrijwel alle bewoners van een bepaalde horst aan mee doen. Bewoners van andere pleinen in de buurt komen bij die gelegenheid vaak even aanwippen en delen mee in de feestvreugde De kinderfeesten in de Rossen bergwijk mogen zich verheugen in een belangstelling Aan een jeugdvoetbaltoernooi, waarbij de diverse horsten tegen elkaar uitkwamen, deed ieder plein mee. De volwassenen ontmoeten elkaar van tijd tot tijd bij een volleybalwedstrijd RECEPTIE Dat de wijkvereniging Rossen berg nog steeds springlevend is bleek jongstleden vrijdag wel Veel wijkbewoners kwamen naar het Ros Beyaart ter gelegenheid van een receptie die werd gehou den omdat de vereniging al weer tien jaar bestaat Ook burge meester mr. J.W.M Rademaker kwam het bestuur gelukwensen De jeugd van 6 tot 16 jaar amu seerde zich tezelfder tijd koste lijk in het honderd meter verder op gelegen jongerencentrum De Til. Ruim honderd kinderen ke ken naar de film „Roller Boogie" Vervolgens verdween het hele gezelschap van het toneel Vol spanning werd nu het tijdstip afgewacht dat de nieuwe Prins tevoorschijn zou komen. Om 11 minuten over 11 verscheen de Hofkapel met de dansmariekes in de zaal als mede de Raad van Elf Bij dit gezelschap was ook boer Gijs Voskuilen die een zichtbaar drachtige koe met zich meevoerde Midden in de zaal was de tijd van de koe blijkbaar aangebroken Gelukkig was de veeverloskundige Cor de Vette in de zaal die op kundige wijze de koe van zijn vrachtje verloste Dit bleek de nieuwe Prins. Bertus Herder, te zijn die in het nieuwe seizoen over de Puupenkoppen zou regeren Nadat het gehele gezelschap weer op het podium was verzameld werden alle aan wezigen door de nieuwe Prins begroet „We hebben een gewel dig jaar achter de rug", aldus de Prins „We vierden het eerste lustrum van de vereniging en gaan nu het 12e jaar in met Bart Puup de Vlll-ste" Vervolgens maakte hij bekend dat Kees Jonkman tijdens zijn regerings periode als zijn adjudant zal fun geren Vervolgens werd de nieuwe Prins door de voorzitter van de vereni ging onderscheiden met de Puup. De vier nieuwe Raadsle den werden vervolgens voorge steld Dit bleken te zijn Wim Houtveen. Theo Groenewoud. André Teunissen en Guus Horst Ook zij werden door de voorzitter onderscheiden met de Puup. Hierna was de eerste daad van Prins Carnaval met aanhang de nieuwe Prins om zijn adjudant en de raad te onderscheiden in de orde van Prins Bart de VIHe. Vervolgens werden ook nog de nieuwe dansmariekes voorge steld. Dit waren Linda van Ha- mersveld, Hermien Herder en Constance Blom zodat zij met Geja Hilverts en Paulien Ossen drijver een leuk vijftal vormen. Na dit officiële gedeelte werd de polonaise ingezet en bleef men tot in de kleine uurtjes nog gezel lig bij elkaar. gouden laars op een rammeleno onderstel naar binnen en daaruit verscheen een voor velen nog onbekende grootheid De prins is dood. leve De Koning! De tot Gouden Klomp-voorzitter omge bouwde Folkert v.d Veer stelde de nieuweling voor als Jan de Koning, in zijn vrije tijd schnab belend als gymnastiekleraar in Amersfoort, maar verder op-en- top Leusdenaar PRINCIPE Jan nam het woord en al ras bleek hij net zo'n spraakwaterval als velen van zijn voorgangers Hij maakte zich bekend als prins Siepe. een jonge nazaat uit een oud adellijk Fries geslacht, dat wellicht haar stamslot in Frank rijk heeft gehad In de Dordogne is de familienaam Principe net zo bekend als hier Van den Hen gel Prins Siepe gaat regeren —met een knipoog naar het nieu we gemeentehuis9 onder het motto Leusden. je staat er ge kleurd op!" Even royaal als zijn dorstlustige voorgangers ging hij meteen aan de slag met steek penningen in de vorm van een prinsenmedaille. waarop een na drukkelijke S Van Siepe. hoewel tus Schoonderbeek nieuw, Ge- org Dietrich jr.. Cor Hooyer en Frans Vlugt daar is hij dan weer! fungerend als wissel spelers Ook de zeven senatoren, waar onder nu ook Piet Valkenet en Georg Dietrich de oudere, wer den geridderd, evenals penning meester Piet v.d Veer. p.r -man Rob v d Werve en Ria van Ben- turn als algemeen bestuurslid of Manusje van Alles. Prins Siepe kwam al leuk door zijn zilverwerk heen toen ook de acht dansma riekes en solo-Cindy met een medaille werden omhelsd. ACHTERVELD Zaterdag- vond werd het Carnavalssei- oen 1982-1983 met het Prinsen- al geopend. Deze avond werd Ischeid genomen van de oude rins en werd tevens kennis ge laakt met de nieuwe Prins die et komende seizoen over de uupenkoppen zal regeren, oorafgegaan door de dansma- ekes en de hofkapel kwam rins Frans Puup de VIIe de zaal innen waar hij met een gewel- ig applaus werd ontvangen, rins Frans verwelkomde de anwezigen en zei blij te zijn dat r toch ook nog mensen waren die niet naar Dallas keken. On danks alles zullen we er toch een heel gezellige avond van maken. Hierna volgde onder de muzi kale klanken van de Hofkapel de traditionele polonaise. Na afloop van deze polonaise was het de beurt aan de band The Strings die deze avond samen met de Hofkapel het muziekale gedeelte verzorgde Van lieverlede drup pelden er steeds meer bezoekers de zaal binnen en steeg de stem ming Ter afwisseling werd er door de dansmariekes, die deze avond in hun nieuwe kostuums tal werkgroepen ingesteld Uit de lijst van werkgroepen blijkt al dat het de wijkvereniging vooral te doen was om een goed contact met de gemeente en een opti maal leefklimaat voor de wijkbe woners Werkgroepen Verwarming, Ver keer, Centraal Antenne Systeem, Groenvoorziening, Jeugdwerk. Milieuhygiëne. Ontspanning en Publiciteit moesten er voor gaan zorgen dat het goed wonen werd in de wijk Rossenberg „WEINIG BEREIKT" De huidige voorzitter van de wijkvereniging J J Sluijmers vindt zelf dat er niet zoveel te recht is gekomen van alle ambi tieuze plannen „We hebben wei nig kunnen bereiken", aldus de heer Sluijmers Op enkele pun ten heeft de wijkvereniging wel succes kunnen boeken. Zo heeft men het bijvoorbeeld voor elkaar gekregen dat aan koopwoningen enkele bouwkundige voorzienin gen getroffen mochten worden die aanvankelijk niet de bedoe ling waren. Ook heeft de wijkver eniging bemiddeld bij de aan koop van dubbel glas en het aanbrenyen van isolatie in koop woningen ANTENNE wijkvereniging is het centraal an tenne systeem Vanaf het mo ment van het tot stand komen van de wijk wordt er in de wijk Rossenberg geklaagd over het slecht functioneren van het an tenne-systeem Men noemt het nu een aardig verjaarsgeschenk dat de ge meente aankondigt te komen tot een geheel nieuw systeem voor de gemeente Leusden. Wel vreest men in de Rossenbergwijk het ergste bij de suggestie dat het de bewoners wel eens flink wat meer zou kunnen gaan kos ten als er een nieuw centraal antenne-systeem komt NOORDERINSLAG Een ander heet hangijzer voor een deel van de wijk is het feit dat de Noorderinslag geen „geluids wal" heeft De bewoners die dicht in de buurt van de Noorder inslag wonen zeggen veel hinder te ondervinden van het voorbijra- zende verkeer. Een verzoek aan de gemeente om tot de één of andere vorm van geluidsisolatie te komen voor de Noorderinslag is nooit gehonoreerd Met de hui dige bezuinigingsdrift geven de wijkbewoners voorlopig maar helemaal de hoop op dat het ooit wat rustiger wordt langs de Noorderinslag Een actiepunt dat al tien jaar op het programma staat van de echtgenote heel dankbaar dat we steeds bij hen terechtkonden. Het is onvergetelijk en een blij iets om te zien hoe iedereen met elkaar bezig is om plezier te ma ken Iets dat we in deze tijd zeker hard nodig hebben Ik wens de nieuwe Prins heel veel sterkte toe in zijn regeringsperiode" BESTAANSRECHT Waar de andere wijkverenigin- gen al lang ter ziele zijn lijkt de wijkvereniging Rossenberg nog steeds springlevend. „ledereen is zo langzamerhand aan de gebreken in de wijk ge wend", aldus voorzitter Sluij mers We zitten echter ruim in LEUSDEN/CENTRUM Ook adel ontkomt niet aan de onomische recessie. In Leus- n nam zaterdag een koning, of ister gezegd De Koning, ge legen met het baantje prins, ar moet wel een toegevoegd irden, dat dit prinsschap de >uden Klomp betreft en dat is tuurlijk niet niks. Overigens es en Dallas zaterdagavond k het gros van de lokale carna- llers gekluisterd aan de beeld- is. Pas tegen half elf werd het ukker bij Gerrit van Tiel in de hterste helft van de Korfzaal. Net nog op tijd om mee te bele ven, dat prins Goedgemutst na een zeer geslaagde tweejaars re geerperiode, niet onverwacht aan zijn einde kwam. Mede ten genoege, naar wij aannemen, van vrouw Hanne van Bohemia. Gerrit van Tiel erlde de wiedstok van de afgestreden prins. Even werd het stil in de zaal. maar al spoedig draaiden Black Power en Eddie Brink bij toer beurt de geluidskraan weer open Om elf uur zeventien was de overweg dicht of de brug open9 trok de Senaat een u ook aan de Bondsspaarbank zou denken Folkert v d Veer kreeg de aller eerste plak en vervolgens 1e en 2e adjudant Joop Mater repectie- veli|k Reinier de Bruyn en de overige leden van de Raad van Elf. waarvan Jan Roos. Andrie van Bentum. Wim Hofland en Ronald v.d Hurk „oud" zijn en Teus v.d. Pijpekamp, Bert van Ree. Everard v.d Hengel en Ber- De eerste burgerplak ging uiteraard naar de eerste burger van Leusden, waarmee de heer J.W.M. Rademaker het zesde Gouden Klomper-blikje aan zijn groeiende verzamelingen pen ningen kan toevoegen. Na al dit min of meer officiële gedoe kwam het carnaval in Leusden goed op gang en dat heeft ge duurd tot in de kleine uurtjes.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5