-• I i ïült- Show in Zoetermeer I Kantlijn Beroerd Een assortiment van allure Gekozen Akte Bibliotheek Oversteken Kinder postzegels Beleefd DONDERDAG 18 NOVEMBER 1982 loep op Leusden Het Leusdens gezelschap bijeen in Zoetermeerwaar het geïnformeerd werd over de mogelijkheden en onmogelijkheden van een modern kabelnet. Het imposante paneel met monitoren, zoals dat in Zoetermeer staat opgesteld. allerminst geïmponeerd zijn door het vooruitzicht meer te moeten betalen voor weinig meer kanalen. Gezien het feit, dat ook Amersfoort wat het kabelnet betreft in een stroomversnelling terecht is gekomen, is de kans op meer kanalen (minstens negen) al groter geworden. Er werd de suggestie gedaan om maar meteen goed van start te gaan met twaalf kanalen. Of die direkt ook benut gaan worden is een andere vraag, maar als er dan meer aanbod komt, is Leusden er klaar voor, was het uitgangspunt. Dat het Leusdens kabelnetzo nodig gekoppeld kan worden aan omliggende kabelnetten is daarbij een belangrijk uitgangspunt. Wethouder Wagenaar van Kabelzaken kan tevreden zijn. Het was een goede show en hij weet uit ervaring, dat dat vaak het halve werk kan betekenen. de bewoners van Zonnedauw, Zonnedauwhof en Morgenster een brief in de bus gegleden, waarin begrip voor de situatie wordt gevraagd. „Het zal de komende maanden kunnen voorkomen dat er wat overlast in de vorm van geblokkeerde wegen kan ontstaan", meldt de brief van het schooltieam. Diegenen die vragen of opmerkingen hebben kunnen zelfs bellen naar de teamleider van Kllm-op of de hoofdleidster van De Rakkertjes. Toch een beleefd gebaar van de school tegenover de buurt. „Wij zijn een traditioneel familiebouwbedrijf sinds 1894. De laatste vijftien jaar bouwen we ook blokhutten". Het zou een reclametekst kunnen zijn bedacht door een reclameburo, maar het zijn de woorden van Klaas de Leeuw, een van de twee directeuren van De Leeuw BV. Zijn bedrijf is gestart met de bouw in Munnikhove van voorlopig dertien houten woningen, die Suomi blokhutten Achter de karakteristieke pui van F. H. vindt u een dorado van romantisch zitplczier Een verrassend mooie selektie van exklusieve tweezitsbankjes bijvoorbeeld. Maar ook aan het opnieuw bekleden van uw zitmeubelen wordt in onze stolTeerderij extra aandacht besteed F. en H.,waar zitten een voorname plaats inneemt. \^Lén2armen^^éfLen^cunh meubilering en stoffering AMERSFOOR F L ANGESTRA AT S3 - TEL 1332A worden genoemd. „We hadden tot voor kort 19 optieverklaringen van potentiële kopers, maar door de publiciteit rond Vlkinghus en Traehus haakten zes mensen definitief af. Ze dachten natuurlijk: als er iets aan de knikker Is met Vikinghus en Trae Hus dan zal er ook wel Iets aan de hand zijn met Suomi/De Leeuw," zegt Klaas de Leeuw die vorige week het Noordhollandse plaatsje 't Zand (behorend bij Zijpe) voor een aantal dagen verruilde voor Leusden om het houtbouwprojectje op te starten. In de nieuwe wijk Munnikhove worden in principe 61 houten woningen gebouwd: 20 door aannemer Bouwmeester, 21 door Trae Hus uit Leusden-z. en 20 door Suomi/De Leeuw. De laatste twee bedrijven zijn echter nog naarstig op zoek naar enkele kopers die ruim een ton over hebben voor een woning van circa 65 vlerkante meter op een kavel van gemiddeld 160 vierkante meters. „Die affaires met Vikinghus en later Trae Hus hebben de zaak weinig goed gedaan, voor ons natuurlijk. Maar ik heb daar een grapje op bedacht. Laatst hielden we in Leusden een verkoopbijeenkomst en toen zei ik tegen de mensen: Wij bouwen beroerd, maar onze service is 120 procent. Je had de mensen moeten zien kijken," zegt de zakenman Klaas de Leeuw wiens bedrijf met 26 mensen zich de laatste tijd voor meer dan driekwart toelegt op blokhutbouw in de recreatieve en woningsector. Over wethouder Jan Wagenaar (de geestelijke vader van het houtbouwproject in Leusden) zegt de man van de Suoml-hulzen: „Ik heb de wethouder geloof ik een- of tweemaal gesproken en ik moet zeggen dat hij een goede indruk op me heeft gemaakt. Hij zei gedecideerd: zo en zo gebeurt het en niet anders. Daar stond ik van te kijken, want meestal zijn wethouders heel voorzichtig en wordt alles tot in den treure besproken. Is de heer Wagenaar in het dagelijks leven zakenman? Tja, dat verbaast me dan niets". Een mededeling van de Vrouwenraad: Hermien Gierman volgt Puck Bosma op in de plangroep voor het sociaal-cultureel werk in Leusden. Bosma is eruit gestapt vanwege haar benoeming als raadslid voor de VVD. Gierman zal nu samen met Roos Verkerk de belangen behartigen van de Vrouwenraad inde vergaderingen van de plangroep. Volgende week zal de akte van toedeling van de ruilverkaveling Heillgenbergerbeek ten overstaan van notaris J. Huisman worden ondertekend. Een hele mond vol voor het zeggen dat een stuk papier wordt ondertekend waarin de verkaveling van grond juridisch wordt vastgelegd. De ruilverkaveling Heiligenbergerbeek omvat een gebied ter grootte van 5400 hectaren in de gemeenten Leusden, Amersfoort, Woudenberg, Maarn, Leersum, Amerongen en Renswoude. In deze plaatsen is door de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL) grond van hoofdzakelijk boeren gekocht en opnieuw (economischer) verkaveld. Dit proces gaat samen met het aanleggen en verbeteren van wegen in het gebied. Verder wordt de waterbeheersing aangepast door het realiseren van nieuwe en het verruimen van bestaande hoofdwatergangen. Met de ruilverkaveling werd in 1970 begonnen en zal in 1984 worden afgesloten wanneer de kosten verdeeld zijn. In de akte, die vrijdag 26 november in hotel Schimmel te Woudenberg wordt ondertekend door de Rechter-Commlssarls en de voorzitter en secretaris van de Plaatselijke Commissie, zijn ongeveer 1000 eigendomsverhoudingen, 630 hypotheken en 330 erfdienstbaarheden vastgelegd. Hoeveel hectaren en boeren in Leusden bij de ruilverkaveling zijn betrokken wist het secretariaat van de Plaatselijke Commissie voor Ruilverkaveling niet een-twee-drie te zeggen. „Maar dat zullen in beide gevallen niet zo veel zijn", meent een woordvoerder van het secretariaat. De voorzitter van de stichting Federatieve Bibliotheekvoorziening Leusden, de heer J. A. ter Maten, meldt ons, dat het bestuur van de stichting behoefte heeft aan enkele nieuwe leden. Op 1 januari ontstaan er in het stichtingsbestuur enkele vacatures en nu zoekt de heer Ter Maten enkele dames en heren, die zitting willen nemen in het bestuur. Met name worden er belangstellenden vanuit Leusden-Zuid gezocht. Het Is de taak van het bestuur ervoor te zorgen dat de diverse groeperingen van de Leusdense bevolking zijn vertegenwoordigd. Wie bereid Is wat vrije tijd op bestuurlijk vlak aan het bibliotheekwerk in Leusden te geven, of daar eerst wat meer informatie over wenst, kan contact opnemen met de eerder genoemde heer Ter Maten. Zijn adres: Schutterhoeflaan 8, Leusden-Zuid, telefoon 940939. Structuurplan is veel erger dan natuurmomnument", zeggen betrokken boeren Had het CML dat ook niet kunnen bedenken 7 Het zit Achterveld niet mee: eerst kon ze het zwembad vergeten, de provincie ligt dwars ten aanzien van de uitbreidingen en nu kan ze een sporthal(letje) ook al op haar buik schrijven. Bestaat Achterveld nog wel? Dat de gemeente een contributie geeft aan het Bednjfsschap voor Stucadoors is logisch. Want die muur, waarde raadsleden regelmatig met hun rug tegen aan staan te duwen moet toch zo nu en dan opgeknapt worden En dat is met schoon metselwerk niet meer te doen... Telegram van de CIA aan de CAI-commissie:Maken graag gebruik van vrij kanaal stop/U kunt delegatie verwachten vooroverleg. Dat wordt dus een geheime zender... Oost. west, tanks rest. De Wijkvereniging Rossenberg bestaat tien jaar Zo 'n vereniging verdient een lintje voor het getoonde doorzettingsvermogen. Via vrij kanaal op Leusdens kabelnet:Hier spreekt uw burgemeester... En Gert de Weerdt mag straks in zwart-wit uitleggen waarom hij alweer van die lastige vragen heeft gesteld. Als er een tank door uw achtertuin raast, hebben ze het kompas verkeerd ingesteld Een andere dienstmededeling is afkomstig van de Praktijkschool in Barneveld en is bestemd voor de agrariërs onder onze lezers. Begin december a.s. start wederom de cursus gezondheidszorg en melkwinninginde rundveehouderij. De cursus wordt evenals vele andere cursussen georganiseerd onder de vlag van de Commissie Agrarisch Vervolgonderwijs op de Veluwe. In deze commissie werken standsorganisaties, landbouwvoorlichting en landbouwonderwijs samen om tot een veelzijdig en praktijkgericht cursusaanbod te komen. Enkele onderwerpen zijn: Belangrijke infectieziekten, stofwisselingsziekten, mastitisbestrijding, melkwinningshygiëne en melkkwaliteit, arbeidsmethoden en arbeidsprestatie tijdens het melken, parasitaire ziekten, gezondheidszorg en bedrijfsbegeleiding, kalveropfokziekten en vruchtbaarheid en onvruchtbaar bedrijfssteriliteit. De cursusduur is 10 dinsdagavonden van 19.30-22.00 uur. De start is gepland op 7 december 1982 in de Praktijkschool te Barneveld. Aanmelding is telefonisch of schriftelijk mogelijk tot en met dinsdag 30 november a.s. bij Agrarisch Onderwijscentrum Die mast op het nieuwe gemeentehuis wordt uiteraard in paars uitgevoerd om te kunnen harmoniëren met de omgeving.. En op de zwart-wit camera in de kelder komt een paars filter. Wagenaar wil het centrale kabelnet niet half uitvoeren, zegt ie, maar hoe zit dat dan met de mast? Waarom hebben de Leusdense liberalen niet zelf even een briefje naar hun hoofdbestuur geschreven om voorgelicht te worden over hun standpunt over Vredesonderwijs Kunnen we de raad niet afschaffen nu we zo 'n prima werkende Planadviesgroep hebben Als u 's avonds met uw auto onderweg bent en u krijgt iets op uw autokap, dan hebt u een onverlichte fietser te pakken. De ambulant funktionaris blijft ambulant. Al was het maar heen en weer naar het arbeidsbureau.. Verschil moet er zijnin Achterveld is een Herder carnavalsprins geworden, in Leusden de Koning. Ben toch nieuwsgierig hoe die hondenbelasting-controleur ons gaat controleren op illegaal hondenbezet Met een lekkere worst voorde brievenbus kom je natuurlijk een heel eind, tenzij er toevallig een tijger in huis is... Hockey-heren onderuit tegen staartclub, lees ik in de krant. Tja, het venijn zit altijd in de staart, dat is toch bekend? Kop:,, Snertrit A MBC ".Geen beste rit dus? Nog een kop ..Burgemeester opent restaurant. "Had ie wel een stropdas voor? Als je tegen het carnaval bent, val je je prins Siepe af. Twee krantenkoppen: Haaienbestuur treedt af" en Winst voorde Haaien". Zit daar verband tussen Het valt me nog mee dat mevrouw Ginjaars die Vredesplatform-brief van PieterArts echt begrepen heeft Chr. M.A.S., Barnseweg 3,3771 RN Barneveld. Tel. 03420-14881. s Avonds 03420-13023. Een nieuw fenomeen binnen het Leusdense verkeersgebeuren is dezer dagen gereed gekomen aan de Zwarteweg/Horsterweg. Het betreft een tweetal verkeerslichtinstallaties (mooi woord voor scrabbelen). Toen verschillende aanwonenden van de jSorsterweg indertijd grond verkochten voor de aanleg van het fietspad langs die weg, bedongen twee boeren, dat er oversteeklichten voor hun vee geplaatst zouden worden. De lichten kunnen door de eigenaars worden bediend. In de seizoenen dat het vee buiten loopt kan het dan, zonder veel gevaar, de weg overgezet worden, wanneer dat nodig is. De installaties zijn aangelegd in opdracht van de gemeente Leusden. - tal in kwestie aan de Dongewijk. Da mogelijkheden die in het Leusdens kabelnet ingebouwd zullen morden, brandmelding, personen-noodroep, inbraakmelder en zodra het systeem er is: kiestelevisie Op dit moment zijn verschillende elementen wettelijk nog niet toegestaan, maar de verwachting is. dat dil binnen afzienbare tijd gaal gebeuren. Ging men vroeger als raad per boot naar Engeland om zich daar uitgebreid te laten informeren over de bouw van een nieuwe stad, voor de realisering van een geheel nieuw kabelnet gaat het tegenwoordig iets soberder. Het werd dus een toerlngcar naar Zoetermeer, waar Siemens Nederland, die het kabelnet voor Leusden aan gaat leggen als nu alles goed n gaat, naast het kabelnet voor Zoetermeer ook een i experimenteel net heeft i opgezet om de B mogelijkheden aan toekomstige cliënten te kunnen laten zien. Een gezelschap van raadsleden, leden van de CAI-commissie, leden van de schaduwfrakties en pers konden zich dinsdagavond persoonlijk overtuigen van de voordelen, die het nieuwe kabelnet allemaal te bieden heeft. Het zag er allemaal heel imposant uit. De aanwezige vertegenwoordigers van Siemens lieten niets na om de raadsleden van hun gelijk te overtuigen, blij als ze waren dat het Leusdens gezelschap na zoveel jaren eindelijk bereid is gevonden om daadwerkelijk over de aanleg van een kabelnet te DEP OP Waarom zou/e zoveel geld voorstand van grondwater in Schoolsteegbosjes uitgeven als er straks toch gebouwd gaat worden, nietwaar Haalt het Leusdens kabelnet 1984 Groen aanleg rond hel nieuwe gemeentehuis paarse tulpen, paarse dahlia 's en paarse rhododendrons idaktie: Marnix Kreyns jdragen: Caspar van Loo, nus Visser, Bert Vos (evrouw Eberhardt van de ngewljk begrijpt er niets van. woont ze al tweeëneenhalf Ifr op dat adres en nog steeds Set aarden walletje voor haar Jls en de andere In het rijtje één '4 al onkruid. Terwijl verderop Igelljke zandverhoglngen er irig bij liggen die echter veel er zijn aangelegd. „Omdatdie I bij ons er zo onverzorgd tiet, worden er ook wel eens tkem kleine beetjes vuil stort en crossen kinderen met n fietsjes eroverheen zegt vrouw Eberhardt. Ze heeft eraard niet bij de pakken trgezeten. In het verleden mze diverse malen contact op !tde gemeente met de vraag nneer de wal onkruidvrij rdt gemaakt en vervolgens Slant wordt. Mevrouw erhardt zegt nooit een iredigend antwoord gekregen lebben. Ze stuurde zelfs een sr vanaf haar vakantie-adres kaart naar een ambtenaar irmee ze contact had gehad. pdle kaart had ik iets schreven in de trant van: u itmlj misschien vergeten ar ik u niet. Ik wilde de tdacht blijven vestigen op de iden wal. Het was grappig doeld maar hielp ook niet", tas de bewoonster van ngewijk5. Omdat de meente geen enkele aktie lerneemt om de wal te soeneren, begint ze er haast ite geloven dat er iets mee is. Ve vroegen het aan Jieentevoorlichter Hans tmans, maar die kon ilermlddag niet direct twoord geven. Hij meende wel is Iets gehoord te hebben trde wal bij Dongewijk. mans zal het uitzoeken. Igende keer dus meer. Sinds afgelopen dinsdag is er in het postkantoor een standje ingericht van het plaatselijk comité voor kinderpostzegels. Een bekend verschijnsel in deze tijd van het jaar en iedereen weet dan ook wel, wat daar te koop is. Uiteraard de kinderpostzegels zelf-in verschillende velletjes en mapjes en los-en verder een ruime sortering wenskaarten. De verkoopstand is er tot 23 december. Momenteel zijn er verbouwwerkzaamheden aan de gang in de RK kleuter- en lagere school Klim-op/De Rakkertjes aan de Zonnedauw in de wijk De Wetering. De verbouwing vindt plaats om de school geschikt te maken als basisschool die In '85 van start moet gaan. Het schoolteam is zich bewust van de overlast voor de buurt die de werkzaamheden met zich mee kunnen brengen. Daarom is bij onderhandelen. Dat hadden de heren van Siemens eigenlijk al niet meer verwacht, gezien de jarenlange strijd om het CAI-bestaan... Toch kostte het eigenlijk relatief weinig moeite om de raadsleden te overtuigen, gezien de enthousiaste uitroepen na het bekijken van de indrukwekkende installatie, compleet met zo n dertig monitoren, die ieder een programma lieten zien. En dan te bedenken, dat het net in Leusden nog moderner van uitvoering gaat worden... Wat natuurlijk niet betekent, dat de raad nu maar zonder slag of stoot akkoord zal gaan met de realisering van het zo lang verbelde centrale kabelnet, maar toch... Een belangrijk punt in de diskussles, die na afloop ontstonden, was de vraag hoeveel kanalen het Leusdens net zal moeten bevatten. En dat was een goede vraag, want Leusdenaren zullen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 11