„Het is een zodanige tijdvulling zegt, dat is echt leuk om nog te dat je doen" Bijna winterstop Roda - Barneveld SKERj SPORT ,Roda'46" Dubbel handbal verlies Curtifef }ud ASLOS-direkteur Bart Verschuur nog volop aktief HOCKEY VOORSPEL VOETItJlL 6* VOORSPEL Biljart kampioen schap libre BVO op tweede plaats Korfballers de zaal in Uitslag dames- schietclub 1 loda '46- Barneveld j Roda- Voorwaarts i TELEVISIE LEUSDEN/AMERSFOORT - Er zijn mensen die hun gedachten zo rgvuldig formuleren, dat hun zinnen tot proza worden dat pasklaar kolommen als deze kan worden opgenomen. Leusdenaar Bart irschuur, oud-directeur van de ASLOS (Amersfoortse Stichting lor Lichamelijke Opvoeding en Sport) is zo iemand. Een man uit de jde school van de grammatica. Een medewerker sprak met hem. et over taal, maar met name over zijn vroegere werk. lart Verschuur. Zijn naam is nog bij ereen bekend die in de Amersfoort- sportwereld een funktie heeft en de dat hij in het wat on-Hollandse mpieshuis aan de Hellestraat de pier zwaaide is nog niet zozeer ver- tón dat deze oude maestro. 67 jaar «Jdels, door de doem der vergetel- dwordt bedreigd. Verre van dat. Bart schuur mag er nog zijn. De tijd in de st heeft hem kennelijk goed gedaan, conditie is misschien nog wel beter enkele jaren geleden en zijn nog «krachtige tred wijst op de heilzame spanning die mensen kenmerkt die de greep van het „heilige moe leven. In zijn brein liggen de zaken keurig netjes op een rijtje en op zijn «ugen behoeft het bordje storing tót nog geen enkele maal te worden igebracht. ven üw geheugen opfrissen. Ver- lyur nam in maart '79 vervroegd af- eid van Amersfoort na zo'n 31 jaar cteurschap van de ASLOS en ver fde daarna twee jaar op Curagao. Hij Ef daar tot april '81 en fungeerde die als coach, in dienst van de Antil- nse overheid, van de direktie bij de ouw van een sportaccommodatie zijn terugkomst in het moederland, voorafgegaan door een allerplezie- vakantiereis door de States en lada, besloot de vroegere sportma- raal na enkele maanden zijn woon- le in Amersfoort te verwisselen voor wat landelijker gelegen plekje in isden. Wie hem op weg naar Amers- met de boodschappentas tegen- il, mag van ons weten dat hij die deling uitsluitend maakt om fit te 'en Dat fit zijn heeft dan weer alles taken met een niet uit te roeien hob- het meedoen aan de Vierdaagse in tegen, zijn geliefde geboortestad, (aar liep Verschuur de tocht voor de maal mee, misschien niet eens hoog getal, maar daarbij dient men edenken dat deze geboren wande- tijdens de hoogconjuktuur van zijn laan het woord „Vierdaagse" uitzijn nda diende te schrappen. iUWE FUNKTIES fat doet Bart Verschuur nu? Loopt •Is een rentenier elke dag met een dje een blokje om, het hoofd vol lalgische herinneringen aan de tijd hij nog kloek zetelde achter zijn bu- vol belangrijke stukken? Het ant- creatieve vlak Hij is niet zo fervent dat hij elke morgen voor dag en dauw in sportkleding de weg op gaat en nat en bezweet de huisdeur weer openstoot „Ik ben geen kilometervreter Ik ben in Nijmegen geboren en ik denk dat ik zo'n jaar of vier was toen die Vierdaagse van de grond kwam. Het is bijna niet te gelo ven dat dit in een menseleven gebeurt, want ik heb die Vierdaagse gekend als een evenement waaraan 400 mensen deelnamen en dat waren overwegend militairen. Nu nemen er meer dan 20 000 mensen aan deel. Ik ben nu weer een regelmatig vierdaagseloper maar ik doe het puur recreatief. In prin cipe loop ik alleen, maar ik ontmoet zo veel vrienden en bekenden dat ik niet het gevoel heb dat ik alleen loop". De hernieuwde belangstelling voor de wandelsport heeft intussen voor Ver schuur consequenties gehad. De man die in Amersfoort de Tweedaagse stichtte (die nu nog altijd plaatsvindt) en een aantal jaren in de regelingscom- missie van de Avondvierdaagse zat, werd eind vorig jaar gevraagd of hij de opvolger wilde worden van de tussen tijds aftredende voorzitter van de Ne derlandse Wandelsport Bond. U raadt het al. Bart Verschuur zei ja, want het bloed kruipt waar het niet gaan kan. „Het is mijn enige organisatorische ac tiviteit" zegt hij vergoelijkend, „het werd voor de TEP. beschouw ik als een tweejaarlijks terugkerend prettig „inci dent" Ik heb zeker één keer per maand een hoofdbestuursvergadering en ik moet in het representatieve vlak uiter aard mijn neus nog wel eens laten zien. Het is een zodanige tijdvulling dat je zegt, dat is echt leuk om in je leven van verder rustend fqnktionaris nqg te doen". Bart Verschuur verbaast zich er over dat het ons niet bekend is dat de directeur van de ASLOS ook in het bezit moet zijn van een middelbare acte voor lichamelijke oefening. Wie staat daar bij stil? De mannen en vrouwen van al die sportverenigin gen die het pand aan de Hellestraat betreden wanen zich nu eenmaal bij een gemeentelijke dienst waar men netjes aan de balie dient te wachten totdat de dame achter het bureau de hedendaagse kreet „zegt-u-het- maar" slaakt en waar ergens in de hoogte de dlrekteur moet zetelen. Dat de man zonder te hijgen diverse kniebuigingen moet kunnen maken is doorgaans niet bekend. Maar goed, we hebben het niet over de AS LOS (waarover verderop nog wat meer) maar over de oud-direkteur Bart Verschuur. „Ik ben van origine leraar M.O. Licha melijke Oefening en heb mijn acte aan de Academie voor Lichamelijke Oefe ning in Amsterdam gehaald. Daarna ben ik als reserve-officier in militaire dienst gekomen en ik heb in die periode samengewerkt met wijlen Karei Lotsy en Henk Herberts van de keuzecom missie van het Nederlands Elftal Ik ben toen consulent Lichamelijke Oefening geworden en na de bevrijding werd ik, uiteraard als reserveofficier, opnieuw in militaire dienst opgeroepen en ik heb toen gezeten bij wat vandaag bekend staat als de dienst Welzijnszorg. Ik kreeg de afdeling recreatie onder mijn leiding en daar viel ook de militaire sportbeoefening onder. Dat heeft mij toen zo gegrepen dat ik dacht, als ik word gedemobiliseerd dan ga ik niet de school in maar de sport Die kans kreeg ik in '48 in Amersfoort als direkteur van de ASLOS Zelf heb ik dus nooit in school gestaan" Het is en blijft een hardnekkig misver stand dat die ASLOS een gemeentelij ke instelling zou zijn waar de sportver enigingen moeten opkijken tegen het boze oog van de onpersoonlijke over heid Wat men niet zo beseft Is het feit dat de ASLOS een stichting is. een be stuurlijke vorm waarin de Amersfoortse sportwereld inspraak heeft bij het uit stippelen van het beleid Verschuur hierover: „Dat was de vorm die in '48 het meest in aanmerking kwam. Men sen als Molendijk waren sterk gepor teerd voor het inschakelen van een stukje deskundigheid Ik herinner mij nog uit het stuk waarin het voorstel des tijds aan de gemeenteraad werd ge staan, dat daarin uitdrukkelijk werd ver meld dat door deze bestuursvorm de afstand tussen bestuurder en bestuur den werd verkleind. Dat betekende dat mijn verantwoordelijkheid zich richtte naar het bestüürvan de stichting en niet naar het college van Ben W Mijn op drachtgever was in feite het bestuur en degenen die mij konden corrigeren wa ren niet alleen de bestuursleden van de ASLOS maar ook de vertegenwoordi gers van de verenigingen die lid van onze stichting waren. Als nu nog ge steld wordt dat de ASLOS géén ver lengstuk is van de gemeentelijke over heid maar een verlengstuk van de sport, dan zeg ik. dat is volkomen juist". Bart Verschuur betreurt het dat het misverstand nog altijd aanwezig is en dat er dus kennelijk kansen zijn gemist om deze stand van zaken duidelijk te laten doorklinken bij de vereniging „Ik denk ook dat men niet goed heeft beseft dat het bestuur en de direktie van de ASLOS heel vaak in de clinch gingen met het gemeentelijke bestuursappa- aat en met afdelingen ter secretarie die iets niet wilden wij wilden of omgekeerd Die botsingen waren altijd daar waar de belangen van de sport strijdig waren met de belangen van de gemeente en dan was de ASLOS inderdaad een pleitbezorger voor de sport en ook een pleitbezorger voor de gemeente". Onwillekeurig praat Verschuur over hel verleden, zijn eigen tijd De be stuursvorm van de ASLOS is nog onge wijzigd maar de zaken die de stichting thans voorgeschoteld krijgt liggen toch wel in een ander vlak dan vroeger Zo langzamerhand is er in de sportwereld wel het een en ander veranderd. De sport wordt niet meer alleen beoefend door de verenigingen, het aantal re creanten neemt enorm toe Die re creanten stellen hun eisen, de vereni gingen stellen hun eisen en krijgen steeds meer een sociale funktie. De tijd dat de voetballer alleen maar naar het veld kwam om een partijtje te spelen en de volleyballer naar de zaal om er een competitiewedstrijd af te werken is voorbij Men wil gezelligheid na afloop, lekker napraten aan de bar met een pilsje en andere via destillatieproces- sen verkregen versnaperingen. De veldsport heeft in de loop van de jaren steeds flinkere horeca-optrekjes tot zijn beschikking gekregen, de zaal- sport niet en het is logisch dat de beoe fenaren van deze sport nu ook een ei gen home willen hebben. Bat Ver schuur weet drommels goed dat de AS LOS van nu het er niet gemakkelijker op heeft gekregen. „Er zijn in de periode dat ik weg ben een aantal geweldige veranderingen aan de gang en dan be doel ik niet alleen dat men het nu finan- ciëel veel moeilijker krijgt dan een aan tal jaren geleden. Er wordt aan subsi dies geknepen Dat gebeurt op elk be stuursniveau, dus ook in de sektor sport. Ik weet van collega Steyn dat hij moet inleveren in een reeks van jaren en dat hij rekening moet houden met een ontwikkeling van het bedrijven van sport die anders is dan in mijn tijd" WORDT SPORT DUURDER De vraag van het jaar Wordt sport straks niet onbetaalbaar'? Bart Ver schuur wil over deze zaak graag wat zeggen want hij was immers gezags drager in een tijd dat, zoals men nu zegt. de bomen tot in de hemel groeiden en het niet op kon Een misverstand overigens want in die tijd waren de lo nen aanzienlijk lager en had men nog lang niet die vele wensen met betrek king tot het sporten op velden en in za len. Verschuur- „je zult je er op moeten instellen dat als je wilt sporten, maar ook als je bijvoorbeeld muziekles wilt hebben, dat je daarvoor méér zal moe- lagen 13 november 'A3-Roda 3 Roda4 95-Roda 5 !6-Roda7 jramma ivember 1 - Barneveld 1 2-SDVB4 3-Roda3 34-Hulshorst 4 5-Stroe7 37-DVS11 lovember a 1 - Voorwaarts 1 a2-Bunnik2 34-SEC4 a5-Hoogl'veen4 erveld5-Roda6 gland 11 - Roda 7 ld Dvember oi A1 -RodaAI iA2-Hoevelaken A2 3A3-IJssemeerv A3 B1-WZAB1 B2-TovB1 83 -Spakenburg B3 C1-Soest C1 :C1 - RodaC2 vordeCI - Roda C2 aC4-Hoogland C3 C5 vrij stC4-RodaC6 C7-VvzaC7 iC5-RodaC8 aDl-Hoevelaken D1 Dl - Roda D2 0-1 4-0 2-3 7-0 1430 12.00 12 00 10 00 12.00 10 00 14.30 11.30 11.30 11 30 12.00 14.30 v. 13.00 15.00 15.00 1500 1345 15.00 13.45 v. 1300 v. 14.15 13.45 v. 12.45 13.45 v 12.45 13 00 v. 12.15 Soest D3-Roda D3 SovaDI - Roda D4 Roda D5- Sec D3 Quick D4-RodaD6 Roda D7- IJssem.v. D7 Roda E1-SEC E1 Vvza E2-Roda E2 Roda E3-KWAE3 Roda E4- IJssem.v. E4 IJsselmv. E5- Roda E5 v 12.00 v 10.15 13.00 v 11.15 12.00 12.00 v 11.15 13.00 12.00 v 12.00 U. zaterdag, iurgemeester luiningsportpark: invang 14.30 uur. wedstrijdbal is «schikbaar gesteld Joon Chinees-Indisch Restaurant China-Town, I 'amersveldsewej. Hoogland E3- Roda E6 v. 11 15 Soest F1 -Roda F1 v. 10.00 WZF1 -RodaF2 v 11.00 RodaF3-DeGlind D1 1100 Spakenburg F3-Roda F4 v. 9.00 Roda F5 - Hoevelaken F3 11.00 RodaF6-A'boysF3 10 00 Vrijdag a.s voor alle jeugdspelers van a t/m d een filmavond in het clubhui? Aanvang 18 45 u Titel v.d. film. Smó- ckey and the bandits. Uitslagen 13 november Veensche Boys A1-RodaAI 2-6 Roda A2 - WZA A2 2-1 HVC A3-Roda A3 3-3 HVCB1 -RodaBI 1-0 Roda B2-Hoogland B3 0-0 Baarn B4 - Roda B3 1-0 RodaCl-VvzaCI 1-1 RodaC2-IJssem v.C2 2-1 Soest C2 - Roda C3 1-2 Roda C4-Quick C3 2-1 Roda C5-Hoogl veen C2 4-0 RodaC6-DeGlindC1 3-3 Tov C2-RodaC7 2-5 Roda C8 - Hoevelaken C5 3-5 Hoogland D1-Roda D1 4-5 Roda D2-SEC D1 1-5 Baarn D2 - Roda D3 1-5 KwaD3-RodaD4 0-2 Roda D5-SovaDI 5-3 Vvza D9 - Roda D6 0-0 Hoevelaken D5-Roda D7 3-1 Hoogland E1-Roda E1 1-0 Roda E2-Hoevelaken E1 3-0 EemdijkEI -RodaE3 1-3 Sec E2 - Roda E4 0-3 Roda E5-Soest E3 3-0 RodaE6-IJssem v E6 3-0 Roda F1-Hoevelaken F1 1-2 Roda F2-Hees F1 0-2 Hoogl veenF1-RodaF3 2-4 Soest F2-Roda F4 1-1 Sec F3 - Roda F5 1 -4 Roda A2-Posthoorn A1 1-2 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de komende winterstop hebben de hockeyers a.s. zondag nog een volle ronde van de veldcom- petitie te goed en vervolgens op 21 november wat inhaalrestan- ten dd. 10 oktober jl. Komende zondag is Amersfoort vrij en Cu- lemborg heeft een makkie aan de visite uit Soest. Haaskamp deelt wellicht opnieuw de buit, ditmaal met Shinty en Leusden neemt revanche voor de destijds in Gorinchem geleden ne derlaag tegen Rapid Al was het alleen maarom nog in de running te blijven. Tenslotte is Maarssen thuis niet kansloos tegen Waalwijk Ge speeld wordt: Culemborg - Soest Haaskamp-Shinty Leusden-Rapid Maarsen - Waalwijk (--) (2-2) (1-2) (1-1) Voor de dames 3e klasse E luidt het programma: Leusden-Baarn (1-2) Barneveld-Haaskamp (2-1) Mezen-Culemborg (0-7) Shinty-Maarn (2-0) Leusden heeft zeer redelijke winstkansen t.o.v. Baarn en Barne veld is niet kansloos tegen Haas kamp Mezen is geen partij voor Culemborg en Shinty wijst Maarn terug. ten betalen dan vroeger De gedachte dat het in zijn tijd gewoon niet óp kon ontzenuwt Bart Verschuur zelf ook „Zelfs in de beste jaren hebben we al leen met heel goede argumenten en goed gefundeerde nota's kunnen berei ken dat de gemeente de nodige kredie ten quoteerde voor het aanleggen van sportaccommodaties. In Amersfoort is het nooit uit een volle buidel gedaan, er is altijd uiterst behoedzaam gefinan cierd en ik geloof ook niet dat welke accommodatie van de sport in Amers foort dan ook een soor statussymbool is geworden". Wat de accommodaties betreft ge looft Verschuur dat we in de dalende lijn zitten De bescheiden opzet in vroegere tijden kan wel eens betekenen dat er onder de huidige omstandigheden wel voldoende capaciteit zal zijn om de veldsporten plaats te bieden In de sek tor van de zaalsporten ligt dat volkomen anders. De wens van een eigen home wordt steeds nadrukkelijker naar voren gebracht Bart Verschuur verwijst naar een idee van zijn collega Piet v.d. Kruk, de vroegere gewichtheffer uit Delft Die stelt voor om bij de sportzaal een aantal ruimten te creëren waarin iedere zaal sportvereniging zijn eigen kantine heeft. Wie weet ook een suggestie voor Amersfoort? CURAQAO Het is ook de vraag die voor de hand ligt Hoe heeft Bart Verschuur het op Curagao gehad? Was het misschien - even een knipoogje - een beetje vakan tie? Verschuur is er deman niet naar om direkt van stemming te veranderen („ik ben haast altijd in dezelfde stemming, dat himmelhochjauchzend und zum To- de betrübt ken ik niet") maar anders zou hij wellicht een beetje boos zijn ge weest. „Dat was beslist geen vakan- tieklus. Maar het werkapparaat was veel kleiner dan ik hier had, alles was kompakter en lag niet zo uit elkaar als in Amersfoort. De inzet die ik moest leve ren was er een in een heel ander kli maat en ook in een maatschappij waar men wat vrijblijvender reageert dan in onze westerse samenleving De men sen op de Antillen leven wat ontspan- nender, gemakkelijker. Als je je daarin kunt vinden, hoef je je niet kapot te werken en kun je toch een zodanige inzet tonen dat de mensen er achteraf erg dankbaar voor blijken te zijn. Ze hebben mij uitgeluid op een wijze die ontroerend was. Met de direkteur heb ik een heel bijzondere band gekregen, hij belt me nog regelmatig, zelfs op mijn verjaardag. Het is niet ondenkbaar dat mijn vrouw en ik volgend jaar met vakantie naar Curagao gaan. We heb ben daar veel vrienden en kennissen gekregen, veelal jongeren". Een gelukkige Bart Verschuur dus en dat tref je niet bij Iedere gepensio neerde. Verschuur is een heel bijzon dere gepensioneerde. Hij ging name lijk met pensioen toen hij nog aan het werk was. Op 11 maart 1980 nam hij vervroegd afscheid van de ASLOS, een onvergetelijk afscheid met een decor In Antilliaanse sfeer, maar op 1 november van dat jaar viel pas de officiële datum van zijn A.O.W.-er- schap. Het Is al zo vaak gezegd, een mens Is zo oud als hij zich voelt. Laten we het er maar op houden dat Bart Ver schuur zich pas 50 voelt. Zondag 21 november 1982 LEUSDEN/ACHTERVELD - Na het inhaalweekend van afgelo pen zaterdag en zondag volgt weer een volledig programma. Met in de 1e klasse A de belang rijke streekderby Roda-Barne- veld. Om het contact met de lei ders niet te verliezen, moeten de bezoekers winnen. Of Roda daaraan mee wenst te werken, is natuurlijk heel wat anders en wij vrezen van niet. Lelystad ont vangt het op temperatuur ge raakte Naarden, met alle risico vandien en SVM Boys krijgt het evenmin gemakkelijk met het reisje naar het Soester SEC, dat ook nog een kleine kans heeft op de titel. Sperwer blijft uitzicht loos met Unicum te gast en Cobu Boys moet thuis kunnen winnen van Hees. Gespeeld wordt SEC - SVM Boys Sperwer - Unicum TOV - FC Horst Roda Barneveld Lelystad - Naarden Cobu Boys - Hees In de zondagse 1 e klasse A krijgt Achterveld het schietgrage Hoog landerveen op visite Verdedigend geven beide ploegen elkaar weinig toe en wellicht is dat een lichtpun tje Koploper SDO zal het met streekgenoot Actif wel klaren en Naarden heeft kans op de halve winst bij Nederhorst Barneveld moet staartclub Odijk kunnen weerstaan, Austerlitz klopt Laren en Zuiderzeevogels lijkt in Lelystad sterker dan Sporting Programma: Achterveld - Hooglanderveen Nederhorst - Naarden Barneveld - Odijk Austerlitz - Laren SDO - Actif Zuiderzeevogels - Sporting In de 2e klasse B verwachten wij van VVZA een doeltjeskermis nu staartclub Unitas bij de leiders op bezoek komt. Roda ontvangt Voor- Wedstrijdbal aangeboden door stukadoorsbedrijf T. Wouters. waarts en dit treffen van de grote verliezers van de afgelopen zon dag kan wel eens beslissend zijn voor de naaste toekomst. Roda moet kunnen winnen, doch dat dachten wij verleden week ook. SVMM is kansloos tegen VSK en Faja Lobi eveneens, met RUC op visite. Allen Weerbaar en Rivierwij- kers delen de puntjes en Maluku Muda heeft thuis de beste kansen tegen Kockengen. Gespeeld wordt: SSVM - VSK VVZA - Unitas Roda - Voorwaarts Faja Lobi - RUC Allen Weerbaar - Riv wijkers Maluku Muda - Kockengen LEUSDEN/CENTRUM - In de uitwedstrijd van de Impalaheren tegen Laren 4 begon de thuis club met drie treffers, waarna de Leusdenaren de zaken weer rechttrokken en vervolgens uit liepen tot 3-5. Dit verschil van twee doelpunten bleef tot aan de rust op het scorebord (7-9). Hoe wel Impala de voorsprong aan vankelijk nog uitbouwde, kreeg de wedstrijd gaandeweg een wat harder karakter en daar hadden de Leusdenaren geen verweer tegen. Na de rust werd door de bezoe kers nog tweemaal gescoord, te genover acht treffers van de thuis club Het einde kwam derhalve met 15-11 De Leusdense doelpunten- maiwrs «dien I heo Prinsen, Ron Hartogsveld, Hans Ruitenberg (elk 3) en Daan Bluel (2 treffers). In de dameswedstrijd Achilles- Impala bleef door het goede spel van de keepsters de score erg be perkt. Achilles nam reeds kort na het begin de leiding, maar Hetty Tessels maakte gelijk Een nieuwe voorsprong van de thuisclub werd door Annemieke van der Gun geni velleerd en met 2-2 kwam de rust Weer kwam Achilles op voorsprong en opnieuw bracht Hetty Tessels, nu uit een strafworp, de balans in evenwicht. De volgende penalty werd echter door Hetty gemist en toen de thuisclub in de laatste wed strijdminuut nogmaals doeltreffend uithaalde, 4-3. was de nederlaag voor de Leusdense dames een feit Donderdag 18 november 20.00 uur herenvolleybal Vollkei 3- Leos. Amersfoort Vrijdag 19 november 19.30 uur: biljartfinale BVL, Zwarte- weg Zaterdag 20 november 09.00 uur: sportieve recreatie, de Korf 13.00 uur biljartfinale BVL, Zwarte- weg 14 30 uur: voetbal Roda-Barne- veld, Buiningpark. 15 30 uur: damesvolley Sportcen- trum-Leos, Hilversum 18 15 uur waterpolo DKD-Haaten, Leiderdorp 19.50 uur korfbal DSV-Antilopen, Bussum 21.30 uur: damesbasketbal Green Gians-Red Stars, de Korf Zondag 21 november 12.30 uur dameshockey Leusden- Baarn. Valleipark. 13.00 uur. biljartfinale BVL, Zwarte- weg. 13.05 uur dameshandbal BDG-lm- pala, Soest 14.15 uur: herenhockey Leusden- Rapid, Valleipark. 14.30 uur voetbal Achterveld- Hooglanderveen, Kerstenspark. 14.30 uur. voetbal Roda-Voor- waarts, Buiningpark. 19.00 uur badminton BCL-Badge, Groenhouten. LEUSDEN/CENTRUM - Vrij dag 19.30 uur. zaterdag 13.00 uur en zondag 13.00 uur zijn de aan vangstijden van de biljartlinale libre 3e klasse van het KNBB- district Eemland. Dat wordt ge speeld in de biljartzaal aan de Zwarteweg bij BV Leusden. Tot de deelnemers behoort naar ver wacht wordt ook de BVL-er E. Klok. Sport krijgt steeds meer concur rentie van de televisie. Oorspron kelijk vrijwel uitsluitend op woens dagavond met Europacupvoetbal op de buis. Legio vergaderingen, wedstrijden en trainingsbijeenkom sten zijn dientengevolge verscho ven. Er kwam immers geen hond. Onze vaderlandse voetbalclubs werkten dit jaar goed mee en lieten zich allemaal al in de eerste twee ronden uit de Europese toernooien bonjouren. Daarmee was de woensdagavond gered voor ande re sportieve bezigheden. Wie aldus dacht, is toch abuis. De TV brengt inmiddels vrijwel da gelijks een serie op het beeld scherm. waarvan je - naar beweerd wordt - bezwaarlijk een aflevering mag missen. Dan kun je net zo goed de complete serie vergeten, maar dat doet niemand. ..Dynasty" vraagt aller aandacht op zondag avond en maandag vindt de ..Te rugkeer naar Bndeshead" plaats. DinsdagDiamanten(zo maar los in een stukje papier') en Falcon Crest"- het kan met op! en woens dag is er. de hemel zij dank. voorlo pig mets. Elke donderdagavond komt een deel van „Mijn leven op Bamfylde" in beeld en „Sonja op vrijdag" wordt afwisselend vooraf gegaan door „Edelvrouw-Bedel- vrouw" of „Een stukje hemel" en op zaterdag zit u metMies(op de bank) en „Dallas" (in de olie) ook zeker niet zonder vervolgamuse- ment. Je staat er verbaasd van, wat twee Nederlandse zenders in de aanbieding hebben en de nu reeds op drie fonten bereikbare Duitse TV gooit er nog een lekker schepje bo venop. Voeg daar aan toe de ambi tieuze plannen in Leusden van Jan - u kent hem vast wel - voor alle man. U kunt dan het beste meteen maar uw sportattributen gereed zetten voorSpitman Ik moet er niet aan denken om te beginnen 6 TV- en 18 radiokanalen, die met een kleine ingreep tot 30 (of 40?) televi sie- en 24 radiobronnen uitgebreid kunnen worden. Dat geeft een pracht van een heibel in de gezin nen als een keuze moet worden gemaakt. Het loopt, dacht ik, toch te veel in de papieren, als voor elke huisgenoot een TV-tje gewenst is. Toch lijkt dat de enige weg om dan de vrede te bewaren. (358) PC. LEUSDEN/CENTRUM - Na de promotie in de vorige winter is het voor de Leusdense Antilo pen zaak, zich in de zaalcompeti tie op het hogere niveau te hand haven. Mogelijkheden zijn zeker aanwezig: DSV (Bussum), DVS (Utrecht) en MIK (Amsterdam) zijn zeker niet sterker dan de Bui- ningparker roodzwarten. Tot de betere ploegen behoren SMS (Utrecht), de Vinken (Vinke- veen) en het hoofdstedelijke BFC, Kampioenspretendent is Groen Geel uit Wormer, een zeer grote vereniging, waarvan het zesde se niorenteam op het niveau speelt van Antilopen 2 A.s. zaterdag be gint voor Antilopen de indoorcom- petitie met de uitwedstrijd tegen DSV. waaraan in de laatste veld- competitiewedstrijd werd gewon nen. De strijd in Bussum kan wel eens op een gelijkspel uitlopen. Overigens wordt de zaalcompetitie voor het tot de hoogste klasse doorgedrongen juniorenteam, in een bijna geheel Amsterdamse klasse, erg moeilijk LEUSDEN/CENTRUM - Met de 7-1 zege op een team van 't Slot uit Zeist heeft badmintonclub BVO de eerste helft van de com petitie afgesloten. Met 10 punten uit 7 wedstrijden staat dit Leus dense team op de tweede plaats. Wat de wedstrijd van zondag be treft, was het enige verlies de single van Dick Timmerman (4- 15 en 12-15). André van Meeteren (15-8 en 15- 9), Inge Timmerman (10-12, 11-8, 11-0) en Margriet Timmerman (7- 11, 11-4 en 11-3) brachten de stand halverwege op 3-1. De dub bels werden alle vier een Leusden se zege en op de tweesetter bij de dames na, in drie sets. Ook daaruit blijkt het heftige verweer van de Zeister formatie Zondag speelt BVO 1 in en tegen Eemnes (aan vang 10 00 uur) De uitslagen wa ren verder. Flying Shuttle-BVO 4 6-2 BVO jeugd-ABCA 0-8 ACHTERVELD - Twaalf leden van de damesschietclub namen deel aan de onderlinge schietwed strijd. Ditmaal was er een gedeelde eerste plaats. Anneke Oudshoorn die het de vorige week niet zo goed had gedaan, liet dit niet op zich zit ten en eindigde samen met An Voskuilen met 86 punten op een gedeelde eerste plaats De overige dames behaalden de volgende punten: 3 AnnelisHuurdeman 76 4. Thea van Ruitenbeek 71 5. Kitty van Hamersveld 67 6. Nel Tijmensen 66 7. RiaVos 64 8. NelTeunissen 64 9. Tiny Tolboom 64 10. Mien v d. Burgwal 64 11Iny Kok 62 12. Liesbeth Suermondt 46

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9