Éft br Bouwverordening wordt stringent gehanteerd Sinterklaas is weer in Leusden GEEN ROOKVERBOD IN DE RAADSZAAL Jongen gewond na vechtpartij bij De Til „Ik denk niet dat hij het op mijn leven had gemunt" Steur andidaat- oorzitter vdA Stijging aantal werklozen Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant j Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden B W in antwoord op vragen van raadslid Dure mixer gestolen Wapenstok in auto Diefstal uit auto FOTO-KOPIE S NODIG? Geen krant ontvangen? Leusdenaar na schietpartij in zijn woning: Verantwoordelijk redaktéur: BfRT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. '"dl- DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 14e JAARGANG NO. b1 •ft" an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „De bouwver- 'dening wordt in onze ge- ieente voor alle typen wo- Ingen stringent toegepast, ok voor de zogenaamde leine woningen is hiervoor ten uitzondering gemaakt, toetsing aan de Wenken Voorschriften gebeurt jor de Provinciale Directie an de Volkshuisvesting". Ie beantwoorden B&W van eusden aan PvdA-raadslid ert de Weerdt die onlangs an serie vragen stelde aan at dagelijks bestuur van de ameente over de 61 kleine juten huizen die in Mun- kshove worden gebouwd. Verder laten B&W het raadslid alen dat als na toetsing aan de luwverordening blijkt dat het ont- werp van de woning gewijzigd moet worden, dit gebeurt op kosten van de opdrachtgever/koper van de grond. De Weerdt wilde ook weten hoe het zit met eventuele slechte delen in het grondwerk en wie bij verbetering voor de kosten dient op te draaien. Het college antwoordt ..Bij de toetsing van de bouwaan- vraag wordt ook de wijze van fun deren bekeken volgens de desbe treffende bepalingen in de bouw verordening Afhankelijk van de re sultaten van een ter plaatse door derden uitgevoerd grondonder zoek wordt de wijze van funderen gekozen door de constructeur Voor de uitvoering van een een maal gekozen funderingstype is de bouwer krachtens het Burgerlijk Wetboek aansprakelijk" DUIDELIJKHEID B&W laten verder weten wan neer en met wie de grondkoopover- eenKomst is gesloten voor de bouw van de Traehus-woningen ,,Op20 oktober 1982 is door de gemeente een voorlopige koopovereenkomst gesloten met mevrouw J M. Eman (Fraiquin, red.), Willem de Zwijger laan 8 in Leusden, handelende on der de naam Traehus Nederland De woningen die door koopster worden gerealiseerd, worden door haar geïmporteerd uit Denemar ken. De grond en de woningen wor den door haar aan diverse gega digden (door)verkocht via de ABC- acte", aldus het dagelijks bestuur van Leusden in antwoord op vra gen van Gert de Weerdt De PvdA'er had de vragen ge steld om op een aantal punten dui delijkheid te krijgen Bekendheid met meer feiten zou volgens hem tevens de Peyton Place-achtige verhalen over het project van de kleine woningen uit de wereld kun nen helpen. Inmiddels is de bouw van de be wuste woningen gestart. LEUSDEN Jaap Steur is oor het bestuur van de afdeling eusden van de Partij van de beid voorgedragen als afde- ngs-voorzitter. Hij moet In die waliteit de opvolger worden van «ter Strijker, die in augustus ngstleden uit deze gemeente rhuisde. De leden van de PvdA imen op woensdag 1 december ijeen om zich tijdens de jaarver- adering onder meer met de ver ging van de nieuwe voorzitter azlg te houden. Uit het bestuur van de afdeling van de PvdA vertrekken nogal wat mensen. Behalve Strijker zijn dat Martin Joosten (secretaris), Mëlndert van der Wielen (pen ningmeester), Anton de Ridder, Ans van Kemenade en Gert de Weerdt. De laatste genoemde twee verlaten het afdelingsbe stuur omdat zij tot lid van de gemeenteraad zijn gekozen. Be halve Steur worden door het be stuur voor het nieuwe bestuur voorgedragen: Karei Wiggerman (sekretaris), Siep Visser (pen ningmeester) en Tine van Leer- sum en Ted Janssen (leden). Dat betekent kwantitatief een achter uitgang van het bestuur en de PvdA is dan ook nog op zoek naar aanvulling van het aantal kandidaat-bestuursleden. Of die nog gevonden zullen worden, blijkt op 1 december aanstaande. Dan vergadert de afdeling van de PvdA van 20.15 uur in de schuur van de Hak- horst, Waarden 25a. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het aantal werk lozen in Leusden is ook vorige maand weer gestegen. Bij de mannen waren er in oktober 276 zonder werk tegen 252 in sep tember. Bij de vrouwen steeg het aantal werklozen van 180 naar 185. De vraag naar arbeidskrach ten in Leusden bedroeg vorige maand negen. Deze gegevens zijn afkomstig uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort. In het rayon Amersfoort met de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg was vorige maand het aantal mensen dat werk zoekt 6382 Een stijging van 286 ten opzichte van september. Burgemeester Rademaker verwelkomde de Goedheiligman uit Spanje. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN Enkele uren na dat de Sint In Marken voor het eerst voet aan wal zette in Neder land, arrivleerde hij ook in Leus den. Zo'n drie vierhonderd Leusde- naren wachtten de Sint zaterdag middag op bij het bejaardenhuis 't Hamersveld Hamersveld in Leusden-centrum. Voorafge gaan door het muziekkorps Lisi- duna kwam de Sint, vergezeld door een tiental Pieten precies op de afgesproken tijd bij het bejaardentehuis aan. Burgemeester mr. J.W.M Ra demaker heette de Sint officieel welkom. .Waarschijnlijk voor de laatste maal hier bij het bejaar denhuis veronderstelde dé bur gervader. Volgend jaar is immers het nieuwe gemeentehuis klaar dat geheel geschilderd is in de kleuren die goed passen bij het fraaie kleed dat de Goedheilig- man siert. De burgemeester kon het niet nalaten de Sint te wijzen op de wat slechtere tijden die we mo menteel doormaken. ,,Het afge lopen jaar is wer veel gebeurd" zo hield hij de Sint voor, ,,We hebben geen geld meer om de zandbakken op te ruimen en hier en daar groeit het gras tussen de straattegels" De burgemeester vroeg zich echter af of de burge rij ook niet een beetje mee kan helpen het dorp leefbaar te hou den. Het dorp telde het afgelopen jaar wat minder ,,erg stoute jon gens", zo kon de burgemeester blij meedelen De vernielingen aan scholen en het openbaar groen zijn het afgelopen jaar minder geweest, al zijn er altijd nog een paar jongelui.stout ge bleven". aldus de burgervader. De Sint was dit jaar erg kort van stof Waarschijnlijk erg ver moeid door de lange reis hield hij het bij een kort toespraakje. Het was hem opgevallen dat er zo veel kinderen in Leusden zijn. ,,Maar wat kun je eigenlijk anders verwachten van een groeige- meente", zo gaf hij zelf al het antwoord op de vraag naar de reden van het grote kindertal De kinderen kunnen gerust zijn, zo bleek uit de woorden van de Goedheiligman. De schoen kan gewoon gezet worden, alleen zou er dit jaar wel eens iets min der in kunnen zitten. Sint Nicolaas nam uitgebreid de tijd voor zijn bezoek aan Leus den. Hij bezocht achtereenvol gens het winkelcentrum de Bie- zenkamp en de Hamershof. In laatstgenoemd winkelcentrum werd de Sint welkom geheten door de voorzitter van de winke liersvereniging Pim Berghuizen. De heer Berghuizen stak niet onder stoelen of banken dat de winkeliers een warenhuis in het centrum nog altijd hoog op hun verlanglijst hebben staan. De komende weken zal Sint Ni colaas nog verschillende malen een bezoek brengen aan Leus den, de middenstand schijnt goede relaties te hebben met de Goedheiligman. Achterveld te gast bij Herman Emmlnk Bij dagbehandeling kan bejaarde langer thuis blijven wonen 3 Belangrijkste punten uit de algemene beschouwingen bij de begroting '83 van CDA. WD. PvdA en GPV SGP 5 Feestcomité nam afscheid van Henk Ossendrijver7 Opening Rabobank7 Mens en z'n hobby: Annie Doornekamp8 Kantongerecht8 Roda-zaterdag wint topper nipt9 X Sportnieuws9 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er zal geen algeheel rookverbod gaan gelden tijdens de openbare raadsvergade ringen in Leusden. B. en W. erkennen de bezwaren en nadelen van het roken in de raadszaal, maar vin den dat een verbod voor de wei-rokers aanzienlij ke consequenties heeft. „Wij willen echter de ro kers dringend aansporen het roken in de raadszaal zoveel mogelijk te beper ken", melden B. en W. van Leusden. Het college had van de gemeenteraad het advies ontvangen de aanwezi gen tijdens openbare raadsvergaderingen te verzoeken om niet te ro ken of het roken te ver minderen. Als argumen ten werden genoemd 1) bescherming van men sen met een handicap aan de luchtwegen en 2) bescherming van niet-ro- kers die gedwongen wor den om „mee te roken". Kinderen en ouders luisteren naar de Sint. LEUSDEN - Van een bouw plaats van aannemingsmaat schappij UBA aan Clarenburg Is het afgelopen weekeinde een speciemixtransportmachlne ge stolen. Het apparaat vertegen woordigt een waarde van 28.500 gulden LEUSDEN - De rijkspolitie heeft een wapenstok in beslag genomen die In de auto van J. T. uit Leusden lag. Dit verboden wapen werd aangetroffen, nadat de man op de bon was gegaan vanwege het rijden onder in vloed. 'an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij het RK •ugd- en jongerencentrum Ie Til aan de Hamersveldse- eg is zondagavond door ngelui gevochten waarbij van de V. uit Leusden her enletsel opliep. De jongen oest in het ziekenhuis wor- en opgenomen. Maandag Dn het slachtoffer In ver- önd met zijn verwondingen nog niet worden verhoord door de rijkspolitie Leusden. Om die reden heeft de politie nog geen helder beeld van wat er is gebeurd rond mid dernacht bij De Til. De politie rukte uit na een melding van een vechtpartij bij het jeugd- en jongerencentrum. Bij aan komst was in ieder geval de dader van de klap op het hoofd van Van de V. verdwe- Onjfttankeli|h nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De heer P. W. uit Assen heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van een zwarte leren tas die In zijn auto lag. De wagen stond niet afgesloten op het parkeerterrein van AC-restaurant Oud Leus den. In de tas zaten tien Europ- cheques met pasje, een porte monnee met negentig gulden en een bijbel. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN „Ik denk niet dat hij het op mijn leven had gemunt. Vol gens mij was de man een roofovervaller die, toen hij mij zag, uit angst op me heeft geschoten". De heer B. van Vreeswijk (29) praat er kalm over. Toch hing even het leven van deze Leusdenaar aan een zij den draadje toen begin vorige week een man zijn huis aan de Vlooswijkse- weg binnendrong en een paar maal op hem schoot. De schutter wist te ontko men en liet een verbaasde Van Vreeswijk, scheikun deleraar aan het Loden- steijncollege, achter. „Ja, ik was eerder verbaasd dan geschrokken", zegt hij een paar dagen na het gebeu ren. ,,lk weet niet hoe dat komt. Na de schietpartij heb ben mijn vrouw en ik het voorval proberen te analyse ren. Wie zou het geweest zijn- Waarom moet er nou wor den geschoten? Je vraagt je dan direct af: hoe haalt Ie mand het in z'n hoofd ergens binnen te lopen en z'n gewe ren op een ander leeg te schieten?" De heer Van Vreeswijk heeft het al vaak moeten ver tellen, maar hij is nog een keer bereid de schietpartij in zijn woning te reconstrueren: ,,Het was maandagavond cir ca tien over half zeven toen ik in de keuken stond af te was sen De achterdeur was niet op slot en overal in de woning brandde licht. Plotseling hoor ik de achterdeur openg aan. Hoewel ik niemand ver wachtte keek ik daar in eerste instantie niet zo vreemd van op. Er wil nog wel eens een familielid onverwachts via de achterdeur binnenkomen Maar omdat ik verder niets hoorde, terwijl toch die ach terdeur was opengegaan deed ik de deur van de keu ken open en keek de gang in. Toen zag ik een man met de rug naar mij gekeerd lopen. Hij draaide zich ineens om en zag mij toen ook. Ik hoorde hoe in indringer vervolgens de hendel van het geweer spande Dat was voor mij het teken om razendsnel de keu kendeur dicht te slaan Dat deed ik heei bewust. De man heeft nog aan de deur gemor reld voordat hij er doorheen schoot. Gelukkig stond ik op dat moment tegen de muur naast de deur" KINDEREN Recherche-onderzoek leerde later dat de indringer De kogels doorboorden de keukendeur Het grote gat werd veroorzaakt door een schot hagel Als de heer Van Vreeswijk achter de deur was bh/ven staan, zou hij dodeli/k getroffen zijn acht schoten uiteen buks van het kaliber 22 had afgevuurd plus een flink schot hagel uit een jachtgeweer. De kogels doorboorden de keukendeur en eindigden tegen de keu kenkastjes, de snelkookpan en de een kastdeur of ver splinterden de keuken raampjes. „Nadat de man had geschoten vroeg ik me gelijk af hoe het met mijn vrouw en twee kleine kinde ren zou zijn, die in de woon kamer waren Even later hoorde ik hen echter in de gang en wist toen dat de man weg moest zijn. Hij had ons ook kunnen gijzelen", vertelt de heer Van Vreeswijk die een gedeelte bewoont van het kapitale huis De Heuvel kamp. De schietpartij vindt hij echtergeen aanleiding om accuut te gaan verhuizen „Ook al wonen we hier wat afgelegen in het bos. dat wil niet zeggen dat de schietpar tij niet in de stad had kunnen gebeuren Een dergelijk voorval hoeft zich niet te her halen. Daarom zie ik geen reden om nu hier te vertrek ken", aldus Leusdenaar Van Vreeswijk.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1