feestcomité nam afscheid van Henk Ossendrijver log maar vier bordjes in nieuwe Rabobank ffgi a 17 jaar voorzitter af urgemeester verrichtte officiële opening Rooie Vrouwen KEUKENCENTRUM P.G. BRONKHORST KOMT MET EEN KEUKEN WAARBIJ AAN ALLES IS GEDACHT P. G. Bronhhorst b.v. (VOORAL AAN UW PORTEMONNEE) Wij hebben regelmatig keukens in de aanbieding Reeds honderden gingen U voor! Keukencentrum Bouwmaterialenhandel PvdA VVD DINSDAG 23 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws .CHTERVELD Na een onaf- iroken tijd van 17 jaar als lid het feestcomité heeft Henk tendrijver er het bijltje bij irgelegd. In verband met ge somstandigheden en andere ftóaamheden was het hem langer mogelijk zijn werk in (eestcomité voort te zetten, de tijd dat hij lid van het ilcomité was is hij voorzitter Keest. nieuwe voorzitter Wim van Idelaar opende de bijeen- nst met een hartelijk welkom de leden van het comité, i in het bijzonder verwel- nde hij de heer Ossendrijver zijn echtgenote. Volgens de papieren", aldus voorzitter, zijn jullie in 1965 cieel gestart met het feestco- Zoals mij verteld is zijn e echter daarvoor al twee jaar jfficieel als zodanig werk- m geweest. Al die jaren ben je voorzitter geweest Jullie begonnen met een startkapi- van f 7.50. Onnoemelijk veel rk heb je in al die jaren verzet iet belang van de Achterveld- :evolking. We zijn je daar heel ikbaarvoor Ook je vrouw zijn veel dankbaar voor. Want die ift altijd achter je gestaan en Henk Ossendrijver ontving als afscheidscadeau dit schilderij. heeft veel avonden alleen geze ten. We hebben begrip voor je besluit om er mee te stoppen, doch we vinden het wel jammer en zullen je wel missen Het is voor de laatste maal dat we nu officieel met jullie erbij bij elkaar zijn We laten je dan ook niet met lege handen naar huis gaan Al lereerst is je vrouw aan de beurt" Er werd haar een bloemstukje aangeboden en een flesje van haar geliefde drank. Hierna moest Henk voor het voetlicht komen. Namens het feestcomité kreeg hij een mooi schilderij van zijn woning aange boden. dat door mevrouw Her mans was vervaardigd. Een zeer ontroerde Henk Ossendrijver dankte mede namens zijn echt genote voor dit geweldige ge schenk ..Ik ben hier heel erg blij mee en ik zal het een ere-plaats in onze woning geven FEESTCOMITÉ Tijdens zijn dankwoord gaf de heer Ossendrijver een kort over zicht vanhet ontstaan en het werk van het feestcomité. In Ach terveld bestond in die tijd wel een Oranje Comité Dit oranje comité zat op een zeker moment op een dood spoor Tijdens het organi seren van activiteiten voor de motor club ontstond het idee om dit ook te gaan doen bij andere evenementen. De koppen wer den bij elkaar gestoken en er kwam een plan van de grond Alle Achterveldse verenigingen werden bij elkaar geroepen en tijdens die bijeenkomst ontstond het feestcomité. Daar men ook graag de mening van de bevol king wilde weten werd een bij eenkomst belegd waarop de in woners hun mening konden zeg gen Op deze bijeenkomst ver scheen slechts één persoon. De ze werd ook gelijk opgenomen in het feestcomité Vanaf die tijd zijn er heel veel activiteiten georganiseerd Het was vooral in de tijd van de op richting een fijne tijd Er was veel saamhorigheid en een geweldige goede inbreng. Financieel was het wel een moeilijke tijd. Het startkapitaal van f7,50 was het geen dat nog in kas zat van het Oranje comité Van het erste feest dat werd georganiseerd hield men f67,50 over Van de gemeente kregen we vijfen ze ventig cent subsidie. Ondanks dat gingen we door Er werden burgemeesters ingehaald en er werd van hen afscheid genomen ..De georganiseerde honger tocht. zal ik nooit vergeten", al dus Henk Ossendrijver. Ook het afscheid van dokter Braun en later de aanwezigheid van twee bussen met de bevolking bij de begrafenis van zijn vrouw zullen mij altijd bij blijven. Het was het burgemeester Snijders die het maar niets vond dat er in een gemeente twee comité's waren Dit had tot ge volg dat er p»n knninninnefeest werd georganiseerd in samen werking met de Oranjevereni ging in Leusden Na afloop daar van was het van beide zijden. ..dat is eens maar nooit weer". Mijn gezin begint steeds meer aandacht te vragen en daarom heb ik besloten er mee te stop pen Ik vond Achterveld 600 een mooie gelegenheid om er daarna een punt achter te zetten. Als jullie hulp of advies nodig hebt kun je nog altijd bij mij aanklop pen Mijn vrouw en ook de vrou wen van de leden ben ik dank baar omdat zij altijd klaar hebben gestaan. Bij vergaderingen aan huis werd altijd goed gezorgd Nogmaals heel hartelijk dank voor alles. Als dank voor hun goede me dewerking kregen de dames van de leden een mooie kerstster aangeboden. De voorzitter dankte Henk voor zijn woorden. „Ik hoop dat we je nog wel eens zullen zien en dat we elkaar niet uit het oog zullen verliezen", besloot Wim van Mid delaar de afscheidsbijeenkomst. LEUSDEN Woensdag 24 november houden de Rooie Vrouwen weer hun maandelijkse bijeenkomst in De Til. Aanvang 20.15 uur. Op het programma staat onder meer de voorbereiding voor de jaarvergadering van de PvdA, af deling Leusden en de voering van het vijfjarig bestaan van de Rooie Vrouwen in Leusden In februari. Daarnaast wordt gepraat over een weekend naar de Born in januari 1983 Belangstellenden zijn van harte welkom Informatie is te verkrijgen bij Ted Janssen, telefoon 940169 in een onzer verslagge- USDEN Er hangen in het uwe hoofdkantoor van de bobank aan de Hamers- veldseweg nog maar vier bordjes om de klanten naar de verschillende afdelingen te verwijzen. Twee daarvan verwijzen naar de bankadvi- seurs voor de particuliere cliënten, één naar de relatie beheerder voor de zakenrela ties van de bank. Het vierde bordje wijst de weg naar de snelkas. Daarmee hoopt de Rabobank Leusden haar klanten persoonlijker te be dienen dan zij tot kort te voren deed. In de zeventiger jaren ontstond in de bankwereld de gewoonte om de klanten via een veelvoud van bordjes naar alle verschillende afde lingen te verwijzen. Daardoor kregen de cliënten wel de mo gelijkheid om allerlei ver schillende specialisten te spreken over bijvoorbeeld, persoonlijke leningen, hypo theken, reizen en verzekerin gen. Maar tegelijkertijd dreig den zij in al die specialismen de weg kwijt te raken en mis ten zij één centrale figuur, tot wie zij zich met al hun zaken konden wenden. In het nieu we hoofdkantoor van de Ra bobank Leusden, dat vrijdag officiëel werd geopend, wordt de klanten een dergelijk cen traal oriëntatiepunt wel gege ven. Daarmee hoopt de Rabo bank haar klanten een nog betere service te verlenen dan in het verleden het geval kon zijn. Dat verklaarde vrijdagmiddag Th.G J.M van de Burgt. direk- teur van de Rabobank Leusden tijdens een bijeenkomst in 't Ros Beyaart. Van de Burgt bevond zich als spreker bij de officiële opening van de nieuwe hoofd vestiging in het gezelschap van de heren G. Wanner (voorzitter van het bestuur), Mr. W H Unger (onder-direkteur van de Rabo bank Nederland), H. de Bruin (architekt van de nieuwbouw) en burgemeester mr. J.W M. Rade maker. die de officiële opening verrichte. Rademaker verrichtte de officiële handeling in het nieuwe gebouw van de bank De burgemeester zond een lege ko ker per buizenpost vanaf één van de balies naar de kassier. De koker kwam terug, gevuld met een cneque ter waarde van f2 500,— Die mocht Radema ker. namens de Rabobank Leus den overhandigen aan dr P.J Woortman, direkteurvan de Lisi- dunahof. Woortman kreeg het bedrag voor de stichting ..Lisidu- na Automobiel", die een busje voor de bewoners van de psy chogeriatrische inrichting rij dende houdt Voor de exploitatie van het busje is ..Lisiduna Auto mobiel" afhankelijk van giften en donaties en volgens Woortman is de geste van de Rabobank een zeer welkome bijdrage. De officiële opening van de Ra bobank Leusden werd vrijdag middag verricht in het bijzijn van tientallen genodigden. Na de toespraken in 't Ros Beyaart ver plaatste het gezelschap zich per touringcar naar de nieuwbouw. Na de openingshandeling door Rademaker werden de genodig den in de gelegenheid gesteld het gebouw te bezichtigen. Het verrees de afgelopen jaren te genover de Hamershof op een plaats, waar de Rabobank twee panden aankocht om te verwij deren ten behoeve van de nieuw bouw Men besloot toendertijd tot de bouw van een nieuw hoofdkantoor, omdat het kan toor aan de Biezenkamp veel te klein geworden was. Aan de nieuwbouw van de Rabo bank hebben enkele Leusdense bedrijven mee kunnen werken. Bouw-en aannemingsmaat schappij J. Bloemandal B V. re aliseerde het ontwerp van archi tect Herman de Bruijn uit Zeve naar. Tot de onderaannemers behoorden onder meer C van den Berg (elektra) en J. Fraiquin (schilderwerk). Op de begane grond bevinden zich in het nieuwe pand van de Rabobank Leusden de balies voor particulieren en bedrijven, de snelkas en de safeloketten Ook zijn er een tweetal spreekka mers aanwezig. Op de eerste ver dieping bevinden zich de afdelin gen verzekeringen en admini stratie. het secretariaat en de direktiekamer, terwijl op de tweede verdieping een kantine en het archief zijn onderge bracht. Buiten het gebouw is ruimte voor een veertigtal par keerplaatsen. Niet alleen de genodigden bij de officiële opening hebben dat vrijdag allemaal kunnen bekij ken. Afgelopen vrijdagavond en zaterdagmorgen waren alle be langstellende Leusdenaren wel kom tijdens een open huis in het nieuwe hoofdkantoor Daar maakten honderden mensen van gebruik Om de opening van de nieuwbouw te vieren organiseert de Rabobank ook deze week nog verschillende aktiviteiten Tus sen 29 november en 3 december is er in het hoofdkantoor een muntencollectie te zien, die ei gendom is van de Rabobank Ne derland. Het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank is gevestigd aan de Hamersveldseweg op nummer 72. telefoonnummer 942814 De Rabobank Leusden heeft verder bijkantoren aan de Biezenkamp 3 en in Leusden-Zuid aan de Prinses Irenelaan 21 De heer Wanner, voorzitter van het bestuur van de Rabobank Leusden, was een van de sprekers afgelopen vnjdag lemeester Rademaker verricht de openingshandeling van de Rabobank. Keuken kompleet 2.70 lang met: geïntegreerde koelkast afzuigkap kookplaat f 2250. duropal blad De zwaarste stalen scharnieren En dan: die extra lange garantie Vraag vrijblijvende offerte PUTTERWEG 60 - 3886 PD GARDEREN - S 05776-1781 - POSTBUS 21 vervolg van pagina 5 te te houden over een eventu eel aan te leggen kabelnet Onder de bevolking zou de ..economische en maat schappelijke haalbaarheid" gepeild moeten worden Eerst daarna zou besloten moeten worden over de aan leg van een nieuw kabelnet. Het college wordt gevraagd een dergelijke enquête toe te zeggen. Het antwoord op die vraag zal ongetwijfeld ,,nee" luiden De PvdA-fraktie zegt niet ..niet ontevreden" te zijn met het streven van het college om in de moeilijke economi sche omstandigheden van dit moment een vermindering van aktiviteiten op welzijns terrein zoveel mogelijk te voorkomen. Maar het college moet dan ook wel alle proble men opditterreinonderogen willen zien en er de financiële konsekwenties van aanvaar den De PvdA-fraktie wijst onder meer op de Muziek school, het jeugd- en jonge renwerk en het beleid ten aanzien van sportverenigin gen In haar onderwijsparagraaf wijst de PvdA vooral op de taken die het gemeentebe stuur heeft ten aanzien van de overgang naar het basis onderwijs en die het college thans onvoldoende op zich zou nemen. Ook wordt nog eens de noodzaak van over- blijfmogelijkheden bij scho len benadrukt De PvdA-frak tie laat duidelijk blijken het niet eens te zijn met de passa ge in het collegeprogramma, waarin vredesonderwijs op lagere scholen uit den boze wordt verklaard. ..Vredesop- voeding en vredesonderwijs is een wezenlijk deel van on ze samenleving en daarom niet weg te denken uit de school, laat staan te verbie den De algemene beschouwin gen van de PvdA eindigen met een hoofdstukje over emancipatie Volgens de PvdA is het beleid dat door het gemeentebestuur van Leusden wordt gevoerd niet gericht op het inhalen van de achterstandsituatie van vrou wen. Er worden een aantal terreinen genoemd waarop dit wel degelijk mogelijk zou zijn, zoals kinderopvang, overblijfregelingen, versoe peling van de studiemogelijk heden voor mensen in de bijstand. Tot slot spreekt de PvdA- fraktie de hoop uit ..dat de kleuren van het nieuwe ge meentehuis een bron van hernieuwde inspiratie mogen zijn." ROKEN PERSONEEL Veel ruimte besteedt de VVD- fraktie in haar algemene be schouwingen aan het perso neelsbeleid van de gemeen te. Twee opvallende punten uit die paragraaf worden ge vormd door de opmerkingen over de bestrijding van de jeugdwerkloosheid en stu diefaciliteiten voor ambtena ren. De VVD vindt dat ook in Leusden extra aandacht moet worden geschonken aan de bestrijding van de jeugdwerkloosheid. „Om de vicieuze cirkel ,,geen prak tijkervaring geen baan" te doorbreken zullen school verlaters de kans moeten krij gen via volontairschap, stage enzovoort zich te bekwamen in de richting, die zij kiezen Ook binnen het gemeentelijk apparaat moeten wij deze kansen bieden." De faciliteiten voor ambtena ren om te studeren zou de VVD-fraktie enigszins willen beperken door voorwaarden te stellen met betrekking tot onder meer de studieduur, tussentijds te behalen resul taten. en de verplichting om na het behalen van een diplo ma nog een bepaalde tijd bij de gemeente werkzaam te blijven. In haar aan het algemeen be stuur gewijde paragraaf van de algemene beschouwingen staat de VVD-fraktie onder meer stil bij de gevolgen van de Wet Geluidhinder Verder meldt de VVD dat zij voor stander is van een eigen ge meentelijk politie-apparaat. De VVD-fraktie wil door het college ingelicht worden over door het college te ne men stappen ten aanzien van de oprichting van een ge meentelijk politieapparaat In hetzelfde hoofdstuk be steedt de VVD-fraktie aan dacht aan het roken tijdens openbare vergaderingen. Hoewel men in eigen gelede ren twee rokende fraktiele- den heeft, dringt de fraktie er toch op aan dat het college maatregelen neemt om het roken te miniseren. WARENHUIS Opnieuw vestigt de VVD de aandacht op het ontbreken van een warenhuis in de Ha mershof. De fraktie noemt het betreurenswaardig dat een dergelijke ..niet alleen gewenste, mar tevens nood zakelijke" voorziening er nog immer niet is. Ook betreurt de VVD-fraktie het. dat de wijk Alandsbeek nog steeds geen buurtsteunpunt heeft gekre gen In het hoofdstukje over de ruimtelijke ordening pikt de VVD-fraktie er een paar con crete punten uit Zo wordt er gepleit voor de aanleg van een veilige fietsverbinding tussen Leusden en Achter veld. Voorts zou van de VVD- fraktie medewerking mogen worden verleend aan de in richting van een overdekte manege bij de familie Van der Salm aan de Asschatterweg Er zou volgens de VVD op de kortst mogelijke termijn een einde gemaakt moeten wor den aan de aktiviteiten van de autosloperij nabij het Vallei kanaal De VVD-fraktie bevestigt nog eens. dat zij het er mee eens is. dat tegen de aanwijzing van de Schoolsteegbosjes tot natuurmonument bij de Kroon in beroep gegaan wordt. BEBOUWINGS DICHTHEID In het hoofdstukje over wo ningbouw vestigt de VVD- fraktie de aandacht op het onderwerp ..bebouwings dichtheid" 'n de tweede fase hebben enkele gebieden een hogere bebouwingsdicht heid dan in de rest van Leus den het geval is. ..Uit deze gebieden ontvangen wij sig nalen. dat deze dichtheid aan leiding geeft tot spanningen met konsekwenties voor het persoonlijk welzijn van de be woners Wij verzoeken u. waar mogelijk in Claeveren- blad/Wildenburg maar zeker in 't Ruige Velt aan dit onder werp en aan de stedebouw- kundige vormgeving, tegen de achtergrond van de aan ons gesignaleerde spannin gen, de nodige aandacht te besteden", aldus de VVD tot het college. Volgens de leden van de libe rale fractie is de gemeente te ver gegaan met het bezuini gen op het onderhoud van de plantsoenen. ,,ln de afgelo pen zomer lijkt de grens van het aanvaardbare onder- houdsnivo te zijn overschre den". aldus de VVD in haar algemene beschouwingen ,.Wij stellen u voor een onder houdsplan te formuleren om op basis van geringe kosten stijgingen knelpunten weg te nemen." KELDER Op het gebied van onderwijs wil de VVD-fraktie op enkele punten meer duidelijkheid hebben van het college. Zo moet door de betrokken wet houder inzicht worden gege ven over de stand van zaken ten aanzien van de uitvoering van de Wet op het Basison derwijs. Ook miste de VVD- fraktie in de nota van aanbie ding een uiteenzetting over de wijze waarop het college uitvoering wil geven aan de wettelijke bepaling, dat er bij lagere scholen overblijfmo- gelijkheden ingericht moeten worden. Ten aanzien van het sociaal- kultureel werk vestigt de VVD-fraktie onder meer de aandacht op de invulling van de kelder van het bijna vol tooide nieuwe gemeente huis. Die zal gebruikt gaan worden voor sociaal-cultu reel werk. maar de VVD-frak tie zegt er een tegenstander van te zijn om de verschillen de ruimtes in de kelder toe te wijzen alvorens een oplos sing is gevonden met betrek king tot het afstoten van de oude gemeentelijke gebou wen. Verder vindt de VVD dat het verhuren van de kelder niet ten koste mag gaan van andere sociaal culturele ac commodaties De VVD-fraktie verklaart een tegenstandster te zijn van een vrouwenontmoetings centrum ..Ervaringen elders hebben", aldus de ook twee vrouwen tellende fraktie. ..aangetoond, dat een cen trum als voorbedoeld niet aan de daaraan gestelde ver wachtingen voldoet. Boven dien is het voor ons onaan vaardbaar. dat de voor dit gebeuren ingerichte ruimten niet toegankelijk zijn voor mannen Wat het jeugd- en jongeren werk betreft, trekken in de VVD-beschouwingen drie za ken de aandacht De VVD- fraktie is bereid medewer king te verlenen aan de aan stelling van een tijdelijke kracht voor De Geut De frak tie vraagt zich af, of de taak stelling van de Jeugdraad niet herzien zou moeten wor den En als er geen subsidie meer gegeven zou gaan wor den voor de ambulant funkti- onaris voor het jeugd- en jon- gerenwrek dan moet er geld vrijkomen voor vrijwilligers, die cursussen willen volgen.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7