Bloemendal koopt oude gemeentehuisje en werf Provincie wil duidelijk sociaal economisch beleid CR. Plan van 23 premie-B-woningen Contourennota aanzet tot discussie Achterveld krijgt solidariteitswinkel Sint komt zaterdag in A'veld Mensen zonder baan-projekt SB Zaterdag opening Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Geen krant ontvangen? DONDERDAG 25 NOVEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 62 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bouw- en aannemingsbedrijf J. Bloemendal gemeentehuisje aan de Burg. de Beaufortweg en een stuk grond achter het pand Zwarteweg 5. Bloemendal wil op die plek 23 premiekoopwoningen bouwen. Als alles goed gaat, B.V. heefteen deel van de gemeentelijke gebouwen gekocht, kan de bouw in februari aanstaande beginnen en zullen de Het gaat om de gemeentewerf aan de Berkenlaan, het oude woningen voor het eind van 1983 worden opgeleverd. Bloemendal had aanvankelijk vooral belangstelling voor de ge meentewerf. Om echter tot de bouw van huizen met een redelij ke koopprijs te kunnen komen, was het nodig de opzet van het lan enigszins te vergroten. Nu is er ruimte gevonden voor 23 wo ningen, 9 garages en 32 parkeer plaatsen. De huizen moeten tus sen 115.000,- en 125.000,- gaan kosten en zullen in de pre mie-B-sfeer gebouwd gaan wor den. Dat betekent een subsidie in het eerste jaar van 5500,-. De woningen zijn ontworpen door het architectenburo ..Zuiderhoek en Van der Veen" uit Baarn. De huizen bevatten drie slaapkamers een een zolder met mogelijkheid voor vierde slaapka mer. Aannemer Bloemendal en makelaar Reimus, wiens make laardij de verkoop gaat doen, den ken dat er voor woningen in deze prijsklasse en op deze plaats best belangstelling zal bestaan. Er wordt bijvoorbeeld gedacht aan jonge autochtone Hamersvelddrs, voor wie dit een mogelijkheid is zich tegen draaglijke maandlasten in de oude dorpskern te vestigen. - Het oude gemeentehuis aan de Burg. de Beaufortweg wordt nu aangekocht door de firma J Bloemendal B. V. De aannemer wil het weer verkopen aan iemand, die het bijvoorbeeld als representatieve kantoorruimte zou willen gebruiken - De gemeentewerf wordt in ieder geval voorlopig verplaatst naar de voormalige boerderij Hamersveldseweg 105 verplaatst Op deze plek zal straks een aantal van de Bloemendal-woningen verrijzen Om de realisering van het plan mogelijk te maken is aanpassing van het vigerende bestemmings plan nodig. De vermoedelijke pro cedure zal zijn dat eerst voor het betrokken gebied een voorberei- dingsbesluit genomen gaat wor den Vervolgens kan met behulp van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening op een her ziening van het bestemmingsplan worden vooruitgelopen In de opzet van Bloemendal zul len de kopers van de traditioneel te bouwen woningen straks via een vereniging gezamenlijk eigenaar worden van de straatjes binnen het plannetje. Er komt een ingang aan de kant van de Berkenlaan en een uitgang aan de kant van de Burg de Beaufortweg De bestrating daartussen wordteigen weg" van de aanwonenden Deze opzet is gelijk aan die bij de Kloosterhof, waar de firma Bloemendal eerder een aantal woningen bouwde Voor het oude gemeentehuis zal een koper worden gezocht Vol gens Bloemendal is het pand uit stekend geschikt als representatie ve kantoorruimte. GEMEENTEWERF Met deze transactie is nu einde lijk de verkoop van een deel van het gemeentelijk onroerend goed een feit geworden. Zoals bekend gaan de gemeentelijke diensten over ruirn een maand verhuizen naar hun nieuwe onderkomen naast de Hamershof. De kosten van die nieuwbouw moeten voor een deel gedekt worden door de opbrengst uit verkoop van de huidige ge meentelijke behuizingen. Tot nog toe was de belangstelling voor de gemeentelijke panden echter niet overstelpend. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur om de gemeen tewerf in ieder geval voorlopig over te brengen naar de voormalige boerderij Hamersveldseweg 105. Deze boerderij was tot voor kort eigendom van J. de Groot en werd door de gemeente aangekocht, omdat het bedrijf van De Groot in verband met de groei van Leusden op die plaats niet langer kon wor den voortgezet. De voorbereidin- ^n'voor het overplaatsen van de vervolg op pagina 5 UTRECHT - Het sociaal- economische beleid in de provincie Utrecht krijgt meer samenhang. In een deze week verschenen contouren nota doen gedeputeerde sta ten van Utrecht het voorstel tot de instelling van een pro vinciaal ontwikkelingsinsti tuut voor ,,doe-taken" op so ciaal-economisch terrein. Daarnaast bepleiten zij de in stelling van een breed sa mengestelde adviesraad en een overlegorgaan, waarin het georganiseerde bedrijfs leven is vertegenwoordigd. Achtergrond van het voorstel is volgens GS niet alleen de grote be tekenis die het provinciaal bestuur toekent aan het sociaalpeconomi- sche beleid, waarin de werkloos heidsbestrijding een voorname plaats inneemt; ook de wens de maatschappelijke groeperingen (werkgevers, vakbeweging, consu menten e.d.) bij het beleid te be trekken speelt een belangrijke rol. De contourennota moet dan ook worden gezien als een discussie stuk, zeggen GS. Voordat provin ciale staten wordt gevraagd een besluit te nemen over de instelling van de drie genoemde organen, zullen de betrokken organisaties uitgebreid gelegenheid krijgen hun oordeel over de nota te geven. Toen in het najaar van 1981 de nota Evenwichtige groei" door provinciale staten van Utrecht werd behandeld, namen de staten een motie aan Daarin vragen zij om scheiding van advies en overleg aan de ene, en ,,doe-taken" (in een provinciaal ontwikkelingsinstituut) aan de andere kant. Voor het ont wikkelingsinstituut zouden model len op tafel moeten komen. Die kwamen er in de vorm van een stu die, die de Amsterdamse hoogle raar mr. H. van den Brink op ver zoek van GS heeft uitgevoerd. De in oktober jl. aangeboden studie vormt de basis voor de nu versche nen contourennota. VERDEELDHEID Uit een onlangs door de Sociaal- Economische Raad (SER) gepubli ceerd interimadvies blijkt tussen werkgevers en werknemers ver deeldheid te bestaan over de vraag wat de beste organisatievorm is voor sociaal-economische advies- en overlegorganen op provinciaal niveau. De werkgevers hebben een overheidsorgaan voor ogen, de werknemers een onafhankelijke adviesraad. De SER heeft een de finitieve uitspraak opgeschort. GS van Utrecht kiezen in navolging Oruftiankeliik nieuwsblad voor de gemeente Leusden buu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1>20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan-9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. van Van den Brinks studie voor een compromismodel, ook weldubbe le structuur" genoemd. Zij willen aparte organen voor advies en overleg; het eerste een zelfstandi ge adviesraad, het tweede een provinciaal overlegorgaan onder voorzitterschap van de gedepu teerde voor economische zaken. GS vinden dat het provinciebe stuur geen zetel in de adviesraad zal moeten innemen, omdat het dan zichzelf zou zitten adviseren. Als taak voor de adviesraad zien zij het gevraagd en ongevraagd uit brengen van advies over sociaal- economische vraagstukken; daar naast zou het provinciaal bestuur verplicht moeten worden de raad over de hoofdlijnen van het sociaal- economische beleid zijn mening te vragen. Wat de samenstelling van de raad betreft denken GS aan verte genwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties, de Kamers van Koophandel, de ge meenten, consumenten, weten schap en onderwijs. De vergade ringen zouden openbaar moeten zijn. Uitgangspunt in Van den Brinks studie is eenvoud en flexibiliteit Daarom, en ook omdat nog niet duidelijk is hoe het uiteindelijke SER-advies zal luiden, willen GS bij de instelling van de adviesraad zoveel mogelijk bij de bestaande situatie aansluiten. Zij stellen voor de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt in de provincie Utrecht (RRAU) tot adviesraad om te vor men. KAMERS VAN KOOPHAN DEL Naast deze adviesraad zouden GS dus een provinciaal overlegor gaan in het leven willen roepen, uit gaande van het bestaande overleg met het bestuur van de Samenwer kende Kamers van Koophandel Daarzij zouden de besturen van de werkgevers- en werknemersorga nisaties moeten worden betrokken Het overleg zal zich bezighouden met de problemen en de behoeften van het bedrijfsleven en in beginsel openbaar zijn. Overigens moet overleg tussen het provinciebe stuur en de verschillende organen afzonderlijk mogelijk blijven, aldus GS. Ook voor het provinciaal ontwik kelingsinstituut geldt naar het oor deel van GS dat gezien de nog niet afgeronde discussies in de SER Overhaaste keuzen moeten wor den vermeden. Hun gedachten gaan uit naar een uitbreiding van nei taxenpakket van het sinds 1978 bestaande Bureau Bedrijfscontac- ten Utrecht van de provinciale grif fie Het instituut zal dus onder di recte verantwoordelijkheid van het provinciebestuur vallen GS ach ten dit temeer vanzelfsprekend, omdat in de eerder aangehaalde statenmotie daadwerkelijke finan ciële deelneming van het ontwikke lingsinstituut in ondernemingen wordt afgewezen In afwijking van wat in Van den Brinks modellenstu- die wordt voorgesteld, zien GS overigens geen reden om het Eco nomisch Technologisch Instituut in het ontwikkelingsinstituut te laten opgaan. Het provinciaal ontwikkelingsin stituut krijgt tot taak bedrijven voor te lichten over procedures en sub sidies; bedrijfsvestiging in de pro vincie te bevorderen; ten behoeve van bedrijven te bemiddelen, ver nieuwende activiteiten te onder steunen en mee te werken aan ver plaatsing van bedrijven uit woon kernen e.d. Dat alles met het doel bestaande werkgelegenheid in de provincie te behouden en zoveel mogelijk nieuwe te scheppen en de sociaal-economische structuur in het algemeen te verbeteren. Het dagelijks bestuur van de sociaal- economische adviesraad zal het ontwikkelingsinstituut kunnen be geleiden, aldus GS in de contou rennota. ACHTERVELO - Voor Achter veld is er vanaf zaterdag 27 no vember gelegenheid te winke len" in de derde wereld. De be langstelling en de bezorgdheid van de Achtervelders voor de nood van de mensen in de derde wereld is zo groot dat de oprich ting van een depót van de Solida riteitswinkel een feit is geworden in Achterveld. Solidariteit staat voor solidariteit voor mensen Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst In hand- of machineletter Vandaag besteld, morgen klaar DE LEUSDER KRANT Pais het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.3C tot U.UOuur Teietoon. U33-941495. van de derde wereld. Het idee heeft ook steun gekregen van de R.K. parochieleiding, zodat in een hoekje van de R.K. pastorie een plekje voor de winkel In ge reedheid is gebracht. De winkel die zaterdag geopend wordt, verkoopt aan belangstellen den goederen uit de derde wereld, zoals koffie, thee. wijnen en andere levensmiddelen gebruiksartikelen, speelgoed voor kinderen en allerlei handwerk. Als men mensen steunt die in nood verkeren, spreekt men wel van een goed doel. Met de goede ren te kopen in deze Achterveldse winkel steunt men een zeer bijzon der goed doel. Door het open van de goederen, waardeert men im mers de mensen uit de derde we reld, wat zij maken en moedigt hen tevens aan het werk voort te zetten, met het oog vooral op hun eigen levensonderhoud, ledereen is za terdag tussen 10.00 en 12 00 uur van harte welkom De winkel Is elke zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur open. De In gang van de winkel ligt aan de achterzijde van de R.K. pastorie. Men kan deze bereiken via 't Laantje langs de Moespot en de moestuin van de pastorie. Con tactpersonen voor de derde we reld in Achterveld zijn Mieke Dunnewijk, W. v. Amersfoort- straat 21, tel. 1768 en Maddy Heijmans - Houx, H. v. Vianden- straat 8, tel. 2170. ACHTERVELD - Dank zij de medewerking van de Achter veldse winkeliers is het ook dit jaar weer mogelijk geworden, dat Sint Nicolaas Achterveld met een bezoek zal vereren. De Sint zal zaterdag (27 november) wor den ingehaald. De muziekvereni ging D.W.S. zal met de majoret tes hun medewerking verlenen. De Sint zal om 13.30 uur hartelijk worden verwelkomd op het bordes van Huize St Joseph. Ook zal er een rondgang door het dorp wor den gemaakt De route is als volgt vastgesteld. Vertrek Kerstens sportpark om 13.15 uur, 13.30 uur huize St. Joseph, vervolgens Jan van Arkelweg - Verjaagde Ruiter- weg - van Oldenbarneveltstraat - Walter van Amersfoortstraat - Hendrik van Viandenstraat - Ver jaagde Ruiterweg - Hessenweg ontbinding Dij hotel De Roskam. In dien de weersomstandigheden van dien aard zijn dat het buiten niet mogelijk is dan zal de intocht ge heel in Ons Gebouw worden ge houden. Bewoners Landweg in aktie tegen doorsteek voor auto's 3 De Vrouw in haar Beroep 3 - Twintig jaar NBP 5 - Medische diensten5 Sport 7 Kantlijn7 Loep op Leusden 9 Spaans 9 Film13 i DOKTERSDIENST: 033-945735. AMERSFOORT - Stlchts Land schapsbeheer organiseert deze winter een Mensen-Zonder-Baan projekt in het landschap van de gemeente Amersfoort. Zij doet dit in samenwerking met de Amersfoortse plantsoenen dienst en de vrijwilligers vakatu- rebank. Voor dit projekt zoekt Stlchts Landschapsbeheer men sen die vrijwillig met behoud van hun uitkering, een aantal dagen per week aktlef willen meehel pen om een deel van het achter stallige onderhoud aan een aan tal landschapselementen op te heffen. Op verschillende plaatsen in het gemeentelijk buitengebied, onder andere hel landgoed Coelhorst en de wijken Klein Zwitserland en Dor- restein, zullen enkele perceeltjes eikehakhout worden aangepakt. In de omgeving van Hoogland zijn 70 knotbomen aan een hoognodi ge onderhoudsbeurt toe Bij al deze projekten bestaan de werkzaamheden uit - het afzagen van uitgegroeide stammen - het afgezaagde stammen ont doen van het takhout - het verbranden van het takhout - het uitslepen van het dikke hout Ervaring met dit werk is zeker niet noodzakelijk De geplande werkperiode loopt van december 19821 m februari 1983. Voordat het projekt start organiseert Stichts Landschapsbeheer een voorlich tingsavond Deze wordt gehouden op dinsdag 30 november 1982 om 20.00 uur in de filmzaal van het gemeentehuis te Amersfoort. Op deze avond zal aan de hand van dia's verteld worden wat natuur- en landschapsbeheer inhoudt en wat de plannen zijn met het Mensen Zonder Baan pro|ekt. Daarnaast kunnen er afspraken worden gemaakt met kandidaat vrijwilligers/sters betreffende werk tijden. verzekering, werkdagen enz Een ieder die belangstelling heeft is op deze avond van harte welkom. Nadere informatie kunt u inwinnen bij Stichts Landschapsbeheer, postbus 121, 3730 AC de Bilt, tele foon: 030-765555 of bij de vrijwilli- gersvakaturebank, Bergstraat 30 Amersfoort, telefoon 033-623022 Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1