Bewoners Landweg tegen doorsteek voor auto's naar nieuwe Kinderlandschool iiiiiiiii ii minimum „Het komt er eigenlijk op neer dat alles voorrang heeft boven je eigen privé leven" leusder krant Werkzaamheden stilgelegd Commissie Welzijn en Onderwijs vergadert maandag Manege Van Heugten blijft omstreden voor bewoonster Buurtweg Hlllllll IIIIIIIIUIIIII ELS HOLST, BEHEERSTER VAKANTIEOORD De vrouw in haar beroep (21) Houdt Groeneveld voor ogen Zojuist gearriveerd bij Groeneveld. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 DONDERDAG 25 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws in één onzer verslagge- rs) LEUSDEN - Een aantal be- iners van de Landweg Is in tie gekomen tegen de voor nomen aanleg van een orsteek van de Landweg ar de nieuwe Kinderland- hooi. Het gaat er de bewo- rs om, dat deze doorsteek k voor auto's berijdbaar Izijn. Volgens de bewoners dat tot gevaarlijke situa- sbij die doorsteek en op de ndweg zelf leiden. )p 18 november jongstleden gen de bewoners van de Land- g 191 en 189 een brief van het ege van Burgemeester en wet- iders. waarin werd aangekon- j, dat op korle termijn met de ileg van de doorsteek zou wor- i begonnen De volgende och- dwerd met de werkzaamheden idwerkelijk een aanvang ge- akt. Bij het parkeerplaatsje tus- ïde twee genoemde huizen aan Landweg werd de groenwal ver- terd en werd een hoeveelheid zand gestori Inmiddels waren de bewoners in aktie gekomen De heer en me vrouw A de Boer (Landweg 191) en mevrouw L Stoelhorst-Bus (Landweg 189) stuurden op 18 no vember een brief aan het college. Deze brief werd mede-onderte kend door een kleine vijftig andere bewoners van het betreffende deel van de Landweg. In hun schrijven aan het ge meentebestuur merken de bewo ners op, dat zij met verbazing ken nis hebben genomen van de briet van hel college. ,.Er is ons bekend, dat er een verbinding zou komen ten behoeve van de kinderen door middel van een tietspad Nooit zijn wij er van in kennis gesteld dat dej verbinding ook bedoeld zou zijn voor autoverkeer. Dit is een situa tie, waartegen wij ernstig ïëzwaar maken", aldus de briefschrijvers De bezwaren van de bewoners richten zich legen het feit. dat ook auto's van de verbinding tussen de beide woningen gebruik zullen kun nen maken Men vreest dat dit weg getje meer (sluip)verkeer op de smalle en kinderrijke Landweg zal aantrekken. Voorts wijst men er op, dat het rond de Kinderlandschool minder veilig zal worden, wanneer doorgaand autoverkeer daar mo gelijk wordt. Ook het bestuur van de Kinderlandschool heeft de ge meente hier op gewezen. De bewoners van de Landweg vonden het een onaangename ver rassing. dat zij pas zo kort voor het van start gaan van de werkzaam heden door de gemeente hiervan in kennis werden gesteld. Vrijdagavond had een vertegen woordiging van de Landwegbewo ners een gesprek met wethouder J Wagenaar (Ruimtelijke Ordening. VVD). De wethouder argumenteer de onder meer dat de Kinderland school vanaf de Landweg bereik baar moet zijn voor ambulance, brandweer en auto's van ouders, die hun kinderen naar school ko men brengen. Die argumenten konden de Landweg-bewoners niet overtuigen, te meer daar de Kinder landschool voor deroelnk verkeer tafhankelijk nieuwsblad or de gemeente Leusden irschijnt elke dinsdag en mderdag. /erantwoordelijke edaktie: lert Vos rtarnix Kreijns (pl verv.) ledaktie: lertien Engelkens aspar van Loo. nlevering kopij en ad- ertenties: oor het dinsdagnum- ner tot uiterlijk maan- lagmiddag 12.00 uur, oor het donderdag- lummer tot uiterlijk roensdagmiddag 12.00 lur. ledaktetie en admini- tratie: Kantoor Leusder rant, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum. Op Kerkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en an 13.30 tot 17.00 uur. ibonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 er half jaar, 14,05 per wartaal. lachten bezorging: ils abonnee dient u de rant voor dinsdag- of londerdagavond 18.00 iur te hebben ontvan- |en. Is dat niet het geval, eem dan kontakt op iet onze hoofdagent be- orging (dinsdag en don- Ierdag tussen 18.30 en 9 30 uur), tel 033- 40691 Bij geen gehoor unt u kontakt op nemen iet onze' inspekteur be- Drging, overdag 03420- 6141, toestel 44. abestellen foto's: e meeste in de Leusder rant gepubliceerde fo- >'s kunt u nabestellen net uitzondering van rchief- en historische Jto's), bij vooruitbeta- ng van 5,- per exem- aar (formaat 13 x 18 ti) op giro 871441 n v. BDU b.v. te Barne- eld, met duidelijke ver leiding van gewenste ito, aantal, nummer an krant, pagina waar de foto werd ge- laatst. U kunt ook kon- nt betalen op ons kan- ior, Rozendaallaan 9, ïusden/Centrum. Ingeveer drie tot vier eken na betaling ont- angt u de gewenste fo- s thuis. Hier moei de doorsteek vanat de Landweg naar de Kinderlandschoot komen. Bewoners van de Landweg zijn er op tegen, dat ook auto's van die verbinding gebruik zullen kunnen maken. Wethouder Wagenaar heeft inmiddels de werkzaamheden stil laten leggen ook langs alternatieve routes be reikbaar te maken zou zijn. Wet houder Wagenaar stelde de Land wegbewoners voor om de door steek eerst aan te leggen en dan een half |aar lang aan te zien. ot er inderdaad problemen zouden ont staan. Daar voelden de Landweg bewoners weinig voor. „Als zo n weg er ligt, dan moet je nog maar zien dat je hem weer weg krijgt", aldus mevrouw De Boer. Inmiddels is Wagenaar op dat voorstel teruggekomen. Volgens gemeentevoorlichter Hans Her mans heeft de wethouder maan dagmorgen de werkzaamheden aan de doorsteek laten stil leggen Er zal nu toch eerst nog een keer bekeken worden, ot de doorsteek op die plaats ook voor auto's berijd baar moet zijn. Overigens wijst Hermans er op, dat het altijd de bedoeling is geweest om de verbin ding ook voor auto's berijdbaar te maken. LEUSDEN - De raadscommis sie Welzijn en Onderwijs komt maandag 29 november voor een vergadering bijeen. De vergade ring begint om 20.00 uur in het gemeentehuls aan de Hamers- veldseweg 2. De agenda bevat de volgende punten: 1 Opening. 2. Notulen. 3. Verslag van de werkgroep on derwijs. 4. Mededelingen. 5 Subsidiëring ambulant funktio- naris voor het jeugd- en jongeren werk te Leusden. 6. Startsubsidie t.b.v. Stichting „De Moespot" 7. Opheffing werkgroep Onderwijs 8. Subsidiering Sportieve Rekrea- tie Leusden. 9. Subsidiering Patiënten Belan genvereniging Leusden. 10. Onderkeldering nieuwe ge meentehuis t.b.v. sociaal-culturele aktiviteiten. 11. Centrale Antenne Inrichting Leusden. Bespreking van dit on- derwerp-raadsvoorstel dat reeds in uw bezit is. 12. Rondvraag. 13. Sluiting (Van een onzer verslaggevers). LEUSDEN - Mevrouw A. van de Biezenbos-Brok heeft nogmaals schriftelijk bij de gemeenteraad aangedron gen op aktie om een eind te maken aan de aktiviteiten van de manege van Van Heugten aan de Buurtweg. De manege met horecafaciliteiten staat daarin feite in strijd met de geldende voorschriften. B. W. willen echter het ruiter sportcentrum legaliseren via het afronden van een artikel 19-procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waardoor aan de manege vrij stelling wordt verleend van de voorschriften van het gel dende bestemmingsplan. Mevrouw Van de Biezenbos- Brok dringt er bij de Leusden- se .raad op aan dit tegen te houden. Het hele geval is wat gecompli ceerd. omdat de manege aan de Buurtweg ligt in een gebied dat on derdeel uitmaakt van de herziening van het bestemmingsplan Den Treek, dat binnen een jaar ter visie zal worden gelegd. In deze herzie ning heeft het gebied met de mane ge de bestemming R.S., dat staat voor ruitersport Voor het gebied is echter nog geen voorbereidingsbe- sluit genomen dat moet voorkomen dat de bewuste grond minder ge schikt of ongeschikt wordt voor handhaving of verwezenlijking van de daaraan te geven bestemming Het dagelijks bestuur van Leusden vraagt dan ook aan de gemeente raad dit voorbereidingsbesluit te nemen. Als dat er is kan direkt de artikel 19-procedure worden afge rond en is de manege aan de Buurt weg niet meer in strijd met de voor schriften. Mevrouw Van de Biezenbos- Brok zegt langzamerhand nogal te leurgesteld geraakt te zijn over hoe dit soort zaken in Leusden wordt geregeld Het zit haar bijzonder hoog dat zij geen toestemming krijgt om een oude loods achter haar huis te verbouwen tot woning, terwijl de manege van Van Heug ten haar gang kan gaan. De bewoonster van de Buurt weg werd in juni van dit jaar ge hoord door een speciale com missie van raadsleden. In de brief aan de gemeenteraad schrijft ze daar geen hoge pet van op te hebben: Volgens mij is het een commissie van lik- mijn-vestje, want er Is niets ge beurd". Vanavond komt deze kwestie aan de orde in de raadsvergade ring. De bril voor wie de mode altijd op de voet wil volgen. Deze bril met randloos montuur en kunststof glazen is er één uit een internationale collectie die nog slechts enkele dagen in Nederland is. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. LEUSDEN - „Het Is heel variërend werk. Je hebt elke keer weer andere groepen. Het leukste van het werk is, dat je met zoveel verschillende mensen in aanraking komt. Het kontakt is erg leuk. Het is Interessant om te horen waar die of die mee bezig is. De mensen zijn soms maar twee dagen of een weekje hier, maar het kontakt Is altijd weer even boeiend. LEUSDER KRANT is een ave van de BDU-kranten. ibinatie te Barneveld. Je moet lol In dit werk hebben. Want je bent de hele dag non stop bezig. Je hebt geen tijd om es even de stad in te gaan, of een vriendin te bezoeken. En het is toch wel zwaar werk. Het is niet zo. dat je es eventjes kunt gaan zitten uitpuffen. Het komt er ei genlijk op neer, dat alles voor rang heeft boven je eigen privé- leven." Dat zegt Els Holst, die beheer ster is van het vkantieoord Inge borg. We zitten in haar gezellige met veel blank hout betimmerde en bemeubelde huiskamer midden in het bos. waar zo juist nog een ree zichtbaar was Els heeft net haar twee kinderen naar bed gebracht. Haar man brengt ons een grote pot thee ,,ln grote lijnen", vervolgt ze. „komt mijn taak als beheerster neer op het verrichten van al het huishoudelijke werk, met alles wat daarbij komt kijken In de wasma chine doe ik ook de was de ta felkleedjes. de vaatdoeken. (De mensen brengen hun eigen lakens mee De slopen leveren wij. maar die gaan naar de wasserij). Om zeven uur 's morgens begint de aktie. Mijn man laat de hond uit Zorgt voor de ontbijten Ik stort me op de kinderen De groepen helpen met tafel dek ken. Als de spullen uit de afwasma chine komen, dekken ze gelijk voor de volgende maaltijd Wij zetten brood, thee, jam, boter, kaas op tatel! Als 't niet genoeg is, kunnen de gasten bij komen halen Dat is met warm eten ook zo. Mi|n man doet daarna werk voor de lunch of werkt aan de admini stratie. De jongste stop ik om tien uur in bed, en met de oudste ga ik het bedrijf in om pleeèn te boenen, voorbereidingen te treffen voor lunch of avondeten Soms kan |e een sausje van tevoren klaar ma ken. ot al iets aan de groente doen FEESTELIJKE MAALTIJDEN ,,'n Hap koken, broodmaaltijden klaarmaken, dal kan iedereen wel", vindt Els Holst. „Waar mijn man en ik als beheerders echt lol in heb ben, dat is maaltijden iets feeste lijks geven. Er is hier ook wel es een familiereünie of een vijfentwintigja rig bruiloftsfeest. Dan kun je je nog wat meer uitleven in de culinaire kanten dan gewoon door de week Groepen vragen we vaak waar ze de volgende dag zin in hebben Als een heel stel bijvoorbeeld bloem kool wil hebben, dan eten we dat een keertje. Je hebt oorden waar ze vaste weekmenu's hebben. Dat hebben wij niet. Wij eten zelf met de pot mee, en als die mensen elke week zouden terugkomen, zou ons dat snel vervelen! Om twaall uur gaan we lunchen Daarna wandel ik met de kinderen in het bos. Tussen twee en halt drie gaan de kinderen naar bed, en dan duik ik de keuken in om eten te koken. De oudste slaapt ook wel es 's middags niet Die scharrelt dan buiten. Komt steeds in de keuken kijken olik er nog ben Dat loopt erg goed zo. De kinderen weten trouwens niet beter Ze zijn geboren en getogen in dit soort werk. Ze weten, dat er veel mensen om ons heen zijn, en dat wij aar druk mee bezig zijn." KLEUTERLEIDSTEROPLEI- DING Els Holst volgde ooit de kleuter leidsteropleiding. Haalde echter niet haar hoofdakte, omdat ze di rekt al niet veel brood in die richting zag. Van collega's hoorde ze hoe vaak die tevergeefs solliciteerden Vlak voordat ze met de kleuterleid- steropleiding begon, leerde ze haar man kennen Die was hoofdassis tent in de jeugdherberg van Bunnik. Van die jeugdherberg ging hij werken bij het hoofdkantoor van de Nederlandse Jeugdherberg Cen trale in Amsterdam. Els volgde haar opleiding in Haarlem. Ze kochten daar een huis, en Els maakte haar opleiding af Maar Els' man ging toch liever het veld weer in, en keerde terug naar de jeugd herberg in Bunnik Els ging mee, en kon er als assistente werken Bij een boer konden ze een oud bakhuis huren, en dat knapten ze op Het bakhuis was in de buurt van de jeugdherberg. Toen het eerste kindje kwam ging Els halve dagen werken Ze nam haar dochtertje mee Die stond eerst in de wagen, later in de box in de personeelska nten Was er van het begin al aan aan gewend, dat zo nu en dan dan eens die, dan eens die met haar kwam spelen of een praatie maken „Het verdiende erg weinig Een minimum salaris." zegt Els „Met de gezinsuitbreiding, ik kreeg heel vlug de tweede, moesten we naar iets anders uitzien Onze tweede was net op komst, toen we een ad vertentie zagen voor het beheer van een vakantie - jeugdhotel - kon- ferenlieoord in Groesbeek GOK WAGEN Dat oord was het eigendom van twee projektontwikkelaars. We wonnen wat informatie in, en waag den de gok Nou, we doken daar in een soort wespennest1 't Was wel een heel mooi punt. Honderdzestig bedden. Midden in het bos op een heuvel Veel personeel, dat we zeil moesten inwerken. 't Moest wel helemaal gereno veerd worden. Ik was daar niet echt aangenomen. Mijn man en ik klet sten heel veel samen hoe we be paalde dingen zouden doen. De fi nanciële afwikkelingen bij de reno vatie gingen niet makkeli|k Soms betaalden ze de levenranciers lan ge tijd niet. en dan net op het nip pertje weer wel. Wij wilden in die toestand niet meegetrokken wor den. We moesten er dus uit. Toen zei een vriend van ons, die bij de Politie in Leusden is. dat In geborg een nieuw beheerdersecht paar nodig had. We werden aange nomen. Dit klubhuis is eigendom van hel Jonge Vrouwengilde. Het is een vereniging van ongeveer negen honderd dames, die allen min ol meer van adel zijn Ze vangen hier Iwee weken per jaar de oude Wit- Russen op, die door Koningin Wil- helmina in Nederland waren opge nomen Twee weken per jaar vangt het gilde ook een groep oude da mes op, die hier worden vertroe teld." NAAR AKTUELE ZAKEN TOE Sinds het echtpaar Holst in april 1982 het beheer over Ingeborg overnam willen ze proberen om het klubhuis wat méér voor het gilde zèll Ie laten betekenen Het klub- door Anco Mali huis is van het gilde, en het zou leuk zijn als het gilde er wat meer gebruik van zou kunnen maken. Els denkt bijvoorbeeld aan hulp aan vluchtelingen, en dat soort ak- tuele zaken. Els en haar man doen hun uiter ste best om Ingeborg uit het dal van het dalend bezoekersaantal te ha len. Het gaat al weer een stukje beter, sinds zij Ingeborg beheren. ..Als het een beetje rustiger wordt zo meteen", zegt Els, „willen we arrangementen maken met het VVV om speciale doelgroepen te bereiken. We denken bijvoorbeeld aan éénouder gezinnen, die es een weekend met elkaar willen optrek ken. Of weekends met een bezich tigingsprogramma. De hele ten dens is, dat mensen minder naar het buitenland gaan Dan is het aantrekkelijk als je mensen hier iets leuks kunt aanbiedenl Er is met de VVV een eerste oriënterend ge sprek geweest We willen binnen kort met een wat uitgewerkt pro gramma komen. We zijn ook allebei graag kreatief bezig. We denken over weken met kursussen in de kreatieve sfeer." GEESTELIJK GEHANDIKAP- TEN De zomermaanden worden op Ingeborg in beslag genomen door verschillende groepen geestelijk gehandikapten. Ontzettend ver moeiend, maar erg dankbaar en fijn werk. Mensen, die ontzettend veel extra aandacht vragen, maar die uiterst dankbaar en blij zijn. Die reageren op dingen, waarvan Els niet kon vermoeden dat het iets voor ze betekende. Ze noemt het voorbeeld van lekkere soep, waar die mensen soms drie dagen later nóg met haar over praten Ik vraag haar of het een toer is voor zoveel mensen tegelijk te ko ken. „Het maakt weinig uit", zegt ze. „Of je voor veertig of vier men sen kookt. Wel moet je je aan een vaste prijs houden per maaltijd. Daar kun je een keertje boven of beneden gaan Wij wisselen net als in een gezin, af Geven of soep vooraf, of een toetje na. Er zijn ook feestelijke dagen, dat we allebei geven. We overleggen met de groepen daarover We hebben altijd aardappelen, rijst, één verse groente erbij, ge kookt of sla of komkommer, en het vlees variëren we. Bij gebakken aardappeltjes geven we wel es een kippepoot We even héél vaak fruit Tussen de middag geven we in principe melk of karnemelk Voor mensen, die dat niet willen, geven we thee." Els: „Ik had in het begin geen ervaring met koken. Maar in Bunnik werd het hoofd van de keuken ziek, en toen moest ik met een meisje samen gaan koken Tijdens het weekend deed ik het weer met ie mand anders samen. Mijn man heeft vorig jaar een horeca-diplo- ma gehaald. Zwaar, die grote pan nen? Als 't erg zwaar is tillen we samen Officieel werken Els en haar man zes dagen, en hebben ze één dag vrij. Op die vrije dag neemt een vervanger het van hen over. Dan is er wel het een en ander te regelen, en 's avonds om elf uur moeten ze terug zijn, want dan gaat de vervanger weg.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3