Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN 7 t)tucadoors (3) getrouwd Verdriet Vergunning Parkeren Verwisseld Receptie Duiten Markt GRABBELEN BIJ SINT EN PIET Scanners Beschouwingen volgens wet? Een assortiment van allure ^Jcnhnann De GPV/SGP-raadsfractie Is ut tevreden met het antwoord in 8&W over de subsidie van «gemeente aan het «drljfschap Stucadoors. jadslid Harm Offereins had het allege gevraagd waarom en oeveel subsidie dat edrljfschap jaarlijks van tusden ontvangt. B&W ntwoordden onlangs letterlijk: Op bladzijde 27 van de tgrotlng 1983 van de dienst «meentewerken staat onder nr S.0015 vermeld „Contributies Abonnementen Hieronder pit ook het Bedrijfschap tucadoors". De gereformeerde fractie laat de schriftelijke algemene egrotlngsbeschouwlngen eten dat antwoord zeer bevredigend te vinden. Afgezien van het feit dat het ntwoord nietszeggend Is, ging nze vraag er van uit dat de enaming een vergissing was." IPV/SGP heeft daarom een Uuwe vraag geformuleerd: laarom subsidie aan het wcadoorsschap? Bovendien ilde fractie weten wat de sogte van het subsidiebedrag :en welke Instellingen vla dit maal eveneens subsidie rijgen van Leusden. Zou Harm er niet beter aan oen zelf even contact op te emen met het bedrijfschap? De kleuters van Hummeltjes onk in Achterveld hadden orlge week een feestje. Hun iffrouw ging trouwen. Hetty okkers gaf haar ja-woord aan am Loseman. waarna het feest erd gevierd In het Koetshuis te ijkerk. De kinderen van limmeltjes Honk waren daar ilgenodigdvoorde nderreceptie. Ze hadden atuurlijk kado's meegenomen, an de kleintjes van haar klas teeg Hetty een fraai wandkleed sarop hun moeders bloemen adden geborduurd met de amen van de kleuters daarin, «kinderen van de andere lassen boden enkele leuke idootjes aan. Juf Hetty was er klit van onder de indruk traakt. DONDERDAG 25 NOVEMBER 1982 loep op Leusden bovenwoningen zijn er andere wettelijke eisen waaraan de hoogte van een geluidswal moet voldoen. Bewoners van de bovenwoningen zouden overlast kunnen ondervinden van het verkeer over de Middenweg, waaraan Dongewljk gedeeltelijk parallel loopt. Om dat risico uit te sluiten zegt de wet dat de geluidswal een bepaalde hoogte moet hebben. Als gevolg van die wettelijke eisen is er zelfs op Dongewijk een akoestisch onderzoek gehouden. Maar als de gemeente weet dat die wal hoger moet worden, gooit ze er toch gewoon nog een berg zand op, zou je je kunnen afvragen? Zo eenvoudig ligt het dus niet volgens voorlichter Hermans. Er is ter plaatse vrijwel geen ruimte om de geluidswal hoger (en dus automatisch breder) te maken. Daarom heeft men gezocht naar een andere vorm van geluidwering, en gevonden: de groenwand. Dit is een soort betonnen muur waarin groen wordt verwerkt om het geheel een beetje ogend te houden. Binnenkort zullen B&W hierover een nader voorstel doen aan de gemeenteraad. En totdat die groenwand er is, blijft de aarden wal aan Dongewijk precies zoals In de afgelopen tweeëneenhalf jaar. Karen van Welsum Is volgens haar moeder verdrietig. Het horloge dat ze voor haar verjaardag van oma had gekregen Is gestolen. Karen had vrijdagmiddag 12 november gymles In De Korf. Het metalen digitale polsuurwerk had ze afgedaan en is daarna door Iemand meegenomen. Wie helpt Karen van Welsum van haar verdriet af? Telefoon 944751 Wie In dit dorp een demonstratie, een optocht of iets van dien aard wil organiseren, moet daarvoor een vergunning aanvragen. Zelfs Sinterklaas ontkomt daar niet aan, wanneer hij hier zijn jaarlijkse Intocht wil houden. Nu vraagt de Goedheiligman dat ook leder jaar via de gezamenlijke winkeliers in Leusden-Centrum keurig aan en minstens even keurig wordt de gevraagde toestemming telkens ook verleend. Dit jaar werd de Sint door burgemeester en wethouders, die de genoemde vergunningen verstrekken, zelfs op zeer bijzondere wijze vergunning verleend. De tekst van de vergunning luidde als volgt: Sinterklaas, goedheilig man, Met zijn beste tabberd aan, Komt In Leusden op bezoek, Brengt de kind'ren taai en koek. Op 20 november '82 is het feest Zoals B. en W. uit 't briefje leest. Georganiseerd door middenstand en heel ludiek, Voorafgegaan door Lislduna, met muziek. Een rijtoer door Leusdens fraaie dreven, Om zich naar 't Hamersveld te begeven. Daar 't welkom door burgemeester Rademaker, Dat gebeurde reeds vele malen vaker. Vervolgens naar 't winkelcentrum Biezenkamp Voor vele winkeliers beslist geen ramp, Dan weer door, naar winkelcentrum Hamershof, Ook voor deze lieden dus een bof, En naar De Korf om te pauzeren. Dan Is 't tijd om terug te keren Naar bejaardencentrum „Hamersveld" Want ook voor St. Nlcolaas geldt, dat hij bejaard is en zijn rust verdient, Hij heeft het druk genoeg als kindervriend. De toestemming geldt van 13.30 tot 17.00 uur En Is naar onze mening niet te duur. Houdt u aan de voorwaarden die zijn gesteld En die op de bijlage staan vermeld. 't College wenst u een goed verblijf alhier En ook uw Pleten gunnen wij veel plezier. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Leusden. de secretaris, de burgemeester R.J.A. van Gooi Mr. J.W.M. Rademaker fJa\ (2) Een uniek probleem, eigenlijk, «betitelt gemeentevoorllchter ins Hermans de kwestie met «onafgewerkte aarden eluidswal tussen Dongewijk en Middenweg. Vorige week eldden we in deze rubriek over levrouw Eberhardt die niet «grijpt waarom al «eeëneenhalf jaar die hoop and er onverzorgd bij ligt, hardoor kinderen denken dat «er zomaar kunnen spelen, fevrouw Eberhardt woont aan ongewijk en vraagt zich af wat met de aarden walaandehand Volgens de ■meentevoorlichter zit het zo. mdat aan Dongewijk hulzen tianmet beneden-en De bewoners van Roggeland in de wijk Groenhouten krijgen toch wat ze al een hele tijd willen: extra parkeerplaatsen. Vorige maand zag het er nog naar uit dat de bewoners ernaar konden fluiten. Tijdens de openbare commissievergadering van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening bleek namelijk dat de bewoners zich niet konden vinden in de plannen voor de extra parkeerplaatsen op Roggeland, inmiddels, zo laten B&W de raadscommissie OW/RO weten, isgeblekendater over de aanleg van de parkeerplaatsen geen verschil van mening bestaat tussen de bewoners en de gemeente. Daarom zal de raad binnenkort worden gevraagd een krediet van 7.080 gulden inclusief BTW beschlkbaarte stellen. Over de parkeerplaatsen op Malsland, waarvan vorige maand ook plannen op tafel lagen die niet werden geaccepteerd door de betrokken bewoners, reppen B&W met geen woord meer. Had u gemerkt, dat de koppen boven de artikelen van de algemene beschouwingen van PvdA enVVDIndekrantvan dinsdag verwisseld waren? Zo ja, onze verontschuldigingen daar voor; zo nee, niets aan de hand. En voor alle duidelijkheid: de VVD Is dus de partij die met vertrouwen de toekomst tegemoet ziet en de PvdA twijfelt of er wel voldoende oog is voor de minst-draagkrachtlgen. Kun je eigenlijk nauwelijks nieuws noemen. Meer dan tien jaar heeft mevrouw D. L. ten Wolde-De Vries zich Ingezet voor de verkeersbrlgadedienst in ons dorp. Onlangs beëindigde zij haar werk als coördinatrice van deze dienst. Het gemeentebestuur wil zijn erkentelijkheid voor het vele vrijwillige werk, dat mevrouw Ten Wolde heeft gedaan, graag tot uitdrukking. Dat wordt gedaan door middel van een receptie, die mevrouw Ten Wolde volgende week donderdag (2 december) wordt aangeboden. Plaats en tijd: gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a, van 16.00 tot 17.30 uur. Matten, duiten, misslagen en nog veel meer bijzonders is er vanaf maandag (29 november) te zien in het nieuwe kantoor van de Rabobank tegenover de Hamershof aan de Hamersveldseweg. Tot en met 3 december kunt u iedere dag tussen 9.00 en 16.00 uur in het bankgebouw terecht om de eigen muntencollectie van de Rabobank Nederland te bekijken. De heer M. A. A. Pero Is aanwezig om deskundige uitleg te geven. Het was een koude maar stralende dag en op onze dorp se markt was het een feest van kleuren. „Ik vind het plezierig om tus sen de kramen die bonte men geling van kleuren te onder gaan, de weelderige uitstalling van rood, bruin, goudgeel in de groente en fruitkramen. Daar moet ik altijd even bij stilstaan, vooral in de herfsttijd als de he le weelde van de Betuwe voor je ligt. De soms zo zachte kleuren van appels en peren afgewis seld met het donzig donker blauw van druiventrossen en het feestelijk oranje van de wortels, hier en daar een beetje nors en donker de aard appelen er tussen. Heerlijk zo'n grote gouden ap pel in je hand te nemen en er even aan te ruiken, je ruikt dan de ganse lange zomer. De viskramen hebben een ei gen kleurengamma; van het zacht-roze der garnalen tot het groen en blauw van vis met het sneeuwblanke van openge sneden vers visvlees. Als brons liggen daar de gerookte alen. En dan her en der in alle denkbare en ondenkbare kleu ren stapels wol en lappen stof en alsof het nog niet genoeg is de bloemen en planten die dit feest van kleur volmaken. Snuffelen in boekenstal letjes da's fijn. Hier is de keus niet groot, maar ooit kocht ik op het Waterlooplein lang, lang geleden voor een knaak de verzamelde werken in acht deeltjes van Jan Luiken. Dat is die Jan van de tegeltjes met prentjes en stichtelijke gedicht jes eronder die in elk huis te genwoordig aan de muur han gen. De druk was uit 1870 'K vond toen ook nog een bijbel vertaling van Martin Lutherus, kort gezegd, Maarten Luther gedrukt in 1760. Och, dit is zo'n klein en in tiem marktje. Je komt iedereen steeds weer tegen. 'T is niet te vergelijken met wat we op een vroege zondagmorgen zagen in de Rue Mouffetard ergens achter de Sorbonne in Parijs, dat was de overtreffende trap van kleur en licht. Uren hebben we toen ook ge dwaald over de vlooienmarkt in de buurt Clignancourt aan de andere kant van die stad. En dan nog één der allergrootste, de befaamde Albert Cuyp in Mokum. Ons marktje is zo gans an ders, klein intiem en iedereen kent iedereen. De kooplieden zijn gelukkig niet ontevreden ondanks de recessie. Vroeger zeiden we crisis, dat was dan in de dertiger jaren, 'k Ben wel weer eens bang voor die tijden, uitzichtloos, tot er een afgrijse lijke oorlog kwam. Over crisis gesproken, er gaat een golf van opluchting door me heen, 'k mag wel zeggen d'r vallen twee stenen van mijn hart. Als ik deze krant mag ge loven is alle leed weer gele den. Onze vroede vaderen gaan een goed half miljoen uit geven voor parkeerplaatsen voor sportievelingen, die beter fietsend of joggend naar hun activiteiten kunnen gaan, dan per auto Een half miljoen om de heilige koeien te stallen! We gaan gelukkig weer te rug naar de tijden van een ten- nishal van een miljoentje of drie en een sporthal van iets meer, d'r was toen ook nog een grasvliesveld van zes ton Wat een heerlijke tijd was dat, en nu lees ik voor die parkeerplaat sen: in eerste instantie, dus komt er nog een tweede. We gaan geloof ik die zalige tijden weer tegemoet, de enige zorg die me nog kwelt is, hoe hoog kan maximaal de onroe rend goed belasting, d'r is nog wel iets aan te sleutelen. Als ik raadslid was, en dat ben ik ge lukkig niet, want dat is soms ook maar een hondebaan, zou ik tegenstemmen Hoewel, raadslid kan een be gin zijn van een zeer goeie car rière, raadslid, wethouder, bur gemeester, kamerlid, staats secretaris wat dat dan ook we zen mag, minister met in de niet al te verre toekomst een goeie vaste job in het bedrijfs leven of bij de overheid. En dan de CAO die de jon gens en meisjes voor zich in elkaar hebben getimmerd. Als er af en toe hiervan iets in de publiciteit komt wordt ik er heet en koud van. Jan Modaal en Kees de mini- mumlijer likken hun vingers er bij af. na twee dagen zo'n job en je bent twee jaar onderdak. We hebben onze kinderen voorgehouden in de ,,polle- tiek" te gaan als ze wat wilden bereiken in dit leven. Eén is er mee bezig geweest maar na enkele jaren hing hij z'n span doek aan de wilgen; hij vond het soms niet zo zindelijk. 'k Ben wel erg afgedwaald van mijn euvorie over de terug gekeerde Leusden se wel vaart. want ik liep nog op de markt. Dan spreek je zo nu en dan iemand, mensen wier leven gladjes voorbij schijnt te kab belen, alles goed, met de kin deren ook, geen problemen. En dan babbel je met iemand waar het allemaal niet zo vlot gaat, nare dingen in de familie of erge ziekten. En dan. en dat vind ik zo erg, spreek je met iemand die wel een heel zwaar verlies heeft geleden, een kind, een man of vrouw, soms zomaar uit het volle leven, weg. En dan kan je alleen maar wat stamelen, dat verdriet is niet te peilen, dat is alleen maar aan te horen, een bemoedigend woord vervaagt in het marktge woel. Maar, en dat hoop ik dan, is het luisteren alleen al een klein stukje bevrijding voor haar of hem die zo moeizaam door het leven verder moet. De kleuren op de markt zijn, vind ik, wat fletser geworden. M'n mijmeringen er over ver vagen, 't is niet meer zo uitbun dig als in de eerste regels. En dan komt het LEVEN weer aangestormd; moet dat half miljoen op, dan zegt m'n oude zelfstandige hart maak de Bie zenkamp er es een keer mee af. Sp. LEUSDEN - Ter gelegen heid van de ingebruikname van het nieuwe kantoor van de Ra bobank. heeft de Rabobank Leusden enkele akties georga niseerd Zo mochten alle kinde ren uil Leusden in de leeftijd van 4 tot en met 12 iaar gister middag komen grabbelen in de ton van Sint en Piet. Dat was niet tegen dovemansoren ge zegd Ongeveer 2000 jonge Leusdenaren kwamen die mid dag naar het nieuwe pand aan de Hamersveldseweg om hun geluk te beproeven. Volgens een persbericht van de Rabobank komt het in Nederland nauwelijks voor dat een bankinstelling een eigen muntenverzameling heeft. Naast de Nederlandsche Bank Is de Rabobank de enige In Nederland. In andere landen, bijvoorbeeld in Duitsland, zijn dergelijke bankcollecties wat meer gebruikelijk. Zij worden daar doorgaans permanent geëxposeerd. De verzameling, die nog steeds wordt uitgebreid, Is vrij volledig wat ons eigen land betreft; ze Is zodanig samengesteld dat ze als het ware de historie van ons land weerspiegelt. Bijna alle munttypen (zowel gouden, zilveren als bronzen) die In de Nederlanden zijn geslagen en er hebben gecirculeerd, zijn in de verzameling aanwezig. De verzameling wordt afgerond met een aantal klassieke munten om het ontstaan van het muntwezen te verklaren en te verduidelijken. Wat die laatste munten betreft zijn het vooral de griekse munten - in ouderdom variërend van 2700 tot 2300 jaar- die een aandachtige bezichtiging waard zijn. Er zijn bijzonder fraaie exemplaren onder, zoals de drachme van Aegina met de afbeelding van een land- en een zeeschildpad, de tetradrachme van Athene, waarop de uil en de godin Pallas Athene voorkomen en de tetradrachme van Corinthe met een afbeelding van Pegasus (het vliegend paard). De verzameling Nederlandse munten begint bij de trlens en denier van Dorestad (Wijk bij Duurstede) uit de jaren 700 en 800, gevolgd door de deniers van Karei de Grote en Lodewijk de Vrome. Munten zijn nauw verweven met de historie van een land. Als de tachtigjarige oorlog woedt en vele steden maandenlang door Spaanse troepen worden belegerd, wordt men gedwongen zelf geld te slaan. Van vrijwel alle belegerde steden uit die tijd zijn noodmunten aanwezig, ook de zeldzame noodmunten van geperst papier die in Leiden tijdens het beleg van 1574 in omloop waren. In 1847 ging Nederland van de gouden standaard over op de zilveren standaard, waardoor de gouden munten hun karakter als wettig betaalmiddel verloren en uit de omloop verdwenen. Tot 1875 werden er zelfs geen gouden tientjes meer geslagen. Om aan de behoefte van gouden munten voor internationale transacties te voldoen werden zogenaamde gouden „negotiepenningen" geslagen, die de trots van de verzameling uitmaken, want ze zijn buitengewoon zeldzaam. Zeldzaam Is ook het kleine zilveren stuivertje (niet groter dan een halve cent), waarvan de waarde inmiddels Is opgelopen tot 15.500,-. Tenslotte zijn er de munten uit het jongste verleden, die ouderen zich nog zullen herinneren, zoals de vlerkante stuiver, de halve stuiver of vlerduitstuk en de halve cent. En niet te vergeten het zinkgeld dat In de oorlog gebruikt werd. Ook voorbeelden van misslagen maken deel uit van de tentoonstelling. zijn aan een computer die niet in de zaak, zoals bij Wahle, maar in een distributievestiging in Hooglanderveen staat. Het contact tussen Scanners en dit apparaat wordt gelegd via de telefoonlijn. „Het efficiënte van ditscannlngssysteem is. onder meer dat vla de registraties in de hoofdcomputer omzetsnelheden kunnen worden geanalyseerd en het winkelbestand accuraat wordt bijgehouden," aldus De Ruiter van Nixdorf. De nieuwe elektronische kassa-apparatuur, die maandagmiddag in gebruik is genomen, kost 120.000 gulden. Een Investering die gedragen wordt door Aldenzee en de Spar-organlsatie, omdat de supermarkt in De Biezenkamp min of meer als proefkonijn wordt gezien. De Spar gaat binnenkort nog twee filialen voorzien van de scanners. Wie vreest dat door de invoering van het vele mooie elektronische spul werknemers voorgoed naar huis moeten, kunnen gerust zijn. Volgens Aldenzee zal dat zeker niet het geval zijn. Hij vraagt overigens begrip van de klanten voor de soms wat lange rijen voor de kassa's. „De meisjes moeten even wennen aan het systeem. Met een week zal alles weer normaal zijn." Het kon niet uitblijven In deze technologische tijd. Na Centra Wim Wahle heeft nu ook Spar Aldenzee op de Biezenkamp elektronische scannerkassa's. Om efficiënter te kunnen werken, aldus de Spar. „Maar niet omdat een of andere computerhobbyist dat leuk vindt," zegt systeemadviseur K. de Ruiter van Nixdorf-computer BV uit Utrecht, daarmee bewust of onbewust doelend op Wlm Wahle die al enige tijd op zijn eigen inltatief zijn zaak in Leusden heeft voorzien van scannerkassa's. De Spar en Nixdorf zijn het afgelopen weekeinde druk geweest met het installeren en in gebruik stellen van de elketronische kassa-apparatuur. Het systeem wijkt in bepaalde opzichten af van die van Wahle. Het principe is gelijk: de scanners lezen de streepjescode op bepaalde produkten af waarna op de kassabon komt te staan om welk produkt het gaat en hoeveel het kost. De scanners zijn gekoppeld aan een hoofdcomputer die het verkochte artikel registreert, ook weer door middel van de streepjescode. Is deze code niet op een produkt geprint dan worden bepaalde gegevens aan de kasse op een terminal ingetikt en doorgeseind naar de hoofdcomputer. Nu is het zo dat de Spar-scanners gekoppeld Bij de GPV/SGP-raadsfractle is de vraag gerezen of de schriftelijke eerste begrotingsronde (algemene beschouwingen en beantwoording door B. en W.) dit jaar „wel strookt met letter en geest van artikel 50 van de Gemeentewet In dat wetsartikel stat onder meer. dat in een besloten vergadering niet beraadslaagd, noch een besluit genomen kan worden over de begroting, de wijzigingen daarvan en de rekening, alsmede de afzonderlijke begrotingen, de wijzigingen daarvan en de rekeningen betrekking hebbend op de takken van dienst ten aanzien van welke artikel 252 is toegepast. Harm Offereins c.s. beschouwen de schriftelijke ronde niet als openbaar, vandaar de gerezen vraag die GPV/SGP memoreert In haar algemene begrotingsbeschouwingen. De fractie illustreert het geheel met een voorbeeld uit het verleden toen Gedeputeerde Staten van Limburg in 1954 de goedkeuring van de begroting van Hoensbroek weigerden. Zij waren van mening dat de openbare begrotingsbehandeling een „schijnvertoning" was. De Hoensbroekse raad vond het destijds overbodig om algemene beschouwingen te houden en hoofdstuksgewljze behandeling van de begroting. De raadsleden hadden namelijk de begroting voor '55 in de (besloten) raadscommissies doorgenomen en alle opgeworpen vragen waren afdoende door B. en W. beantwoord. Zodoende werd In de openbare begrotingsvergadering de begroting zonder enige discussie goedgekeurd. De GPV/SGP-raadsfraktie meent overigens, dat de afgesproken handelwijze in Leusden een andere is dan die van Hoensbroek anno 1954. „Maar er zijn zeker belangrijke punten van overeenkomst. Het zal vermoedelijk sterk afhangen van de behandeling In tweede termijn-openbaar en mondeling-op 2 december of een en ander de goedkeuring van GS kan wegdragen," aldus de fractie van de SGP/GPV In haar algemene beschouwingen. Voor de volledigheid wordt er bijvermeld dat de wijsheid over het voorval in Hoensbroek ontleend is aan het boekje „Kijk op de gemeenteVUGA, 3de druk, pagina 71 en 72. Achler de karakteristieke pui van F. H. vindt u een dorado van romantisch zitplezier. Een verrassend mooie seleklie van exklusicve tweezitsbankjes bijvoorbeeld. r Maar ook aan het opnieuw bekleden van uw zitmeubelen wordt in onze stoffeerderij extra - aandacht besteed F. en Fl.,waar zitten een voorname plaats inneemt. meubilering en stoffering AMERSFOOR T- L ANGESTR A AT S3-TEL.13324 In Leusden vergaal onkruid niet. mevrouw Eberhardt! Zitten de drukknoppen bidie oversteek-verkeerslichten voor de koeien wel op de goeie plaats? Spaans nam afscheid, maar er was geen woord Spaans bij- Een uurtje vrede op school is inderdaad erg weinig en kost de overheid erg veel aan van daal-subsidies De GPV/SGP wil een aktivitei- lenschema voor de raad. Bete kent dit, dat het de bedoeling is dat de raad ook echt aktief wordt? Het CDA wil, als ik het tenmin ste goed heb begrepen, het beleid opnieuw verpakken. Nieuwe wijn in oude zakken, dus. Als dat maar geen ..alcohol problemen" geeftI De VVD gaat de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Wiens toekomst? Zeker die van de VVD En de PvdA schijnt tegen luxe- sportvoorzieningen te zijn Heeft Corn het paardrijden dan opgegeven? Vraag van de PvdA (vrij ver taald) Hebben de leden van het CML wel een legitimatiebe wijs? De PvdA. zo lees ik, heeft geen bezwaar tegen ..beheerst sta pelen" in de woningbouw Flatgebouwen in blokhutfor maat? Als je dan leest dat de VVD nog meer vrijwilligers gratis aan werk wil helpen, lijkt dat ver trouwen in de toekomst op eens erg misplaatst Liberale logica de Iraklie is le gen een vrouwen-ontmoe tingscentrum omdat de man nen er niet naar binnen moge- Als je dat zo leest, zou je het kunnen vergelijken met een café, waar geen alcohol ge schonken mag worden Trouwens, wat willen die VVD- mannen eigenlijk in dat vrou wen-ontmoetingscentrum Henk Ossendrijver niet meer in het Achtervetdse feestcomité Als dét maar goed gaal in dat dorp Cynische Leusdenaar: ..De VVD kan er nou wel tegen zijn. maar het sociaal-cultureel werk gaat toch wel naar de kel der De GPV/SGP-fraktie wil bétere inlormalie voor de raad. Oei! Dat is een moeilijke vraag. Zoeken we op. Is het hel CDA bekend in welke gevallen misbruik wordt ge maakt van sociale uitkeringen in Leusden? Zo ja. waarom heeft ze daar dan geen melding van ge maakt bij de desbetreffende in stantie? Zo nee. waar praat men dan toch over? De PvdA wil opnieuw een en- quete over ons kabelnet. Dét noet ik nou overvragen Heeft de Badmintonclub Leus den al die regels in het nummer van dinsdag al geteld? Wethouder van Kabelzaken na Siemens-show ..Ik kwam. ik zag en dacht dat 't kon. Spaans nam afscheid. Ossen- drijverookat. Zoals vroeger zal hel nóóit meer worden Zouden Biezenkampers en Hamershovenieren niet eens kunnen denken aan een uit wisselingsprogramma voor Sinterklazen Wanneer wordt er gestart met een Indianendorp in Leusden? Na al die wilde indianenverha len over blokhutten moet daar beslist vraag naar zijn En bovendien we hebben op perhoofden genoeg. Oef! ..Dure mixer gestolen van ruim f 28.000,- Zeker iemand met veel slagroom in de koel kast voor de feestdagen Behoort de Kerstviering op scholen dus niet tot het Vre- desonderwijs? V.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9