I DA en VVD vóór legalisatie manege van Van Heugten Raad stemt in met bezwaar natuurmonument Sint Nicolaas bezocht Blijhof Henk Ossendrijver 1 Vk jaar raadslid gemeente Leusden B&W gaan praten met De Geut „Verkeers lichten Arnhemse- weg nodig" leusder krant Uit het ziekenfonds? De VGCN heeft de komplete ziektekostenverzekering met verrassend lage premies. Vul nü de bon in! evrouw Van de Biezenbos vindt geen gehoor krant Verrassingseffect was er een beetje af Begrotingsinfo verschenen kapsel naar je zin Passé Partout B&W VINDEN: plaatselijk nieuws DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het verzoek van mevrouw A. van de Blezenbos- Brok aan de gemeenteraad om een eind te maken aan de aktlvl- lelten van de manege van Van Heugten aan de Buurtweg heeft niet geholpen. Een meerderheid van de raad (CDA en WD) vindt dat voor de Illegale manege een artikel 19-procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening af gerond moet worden, waardoor het rultersportcentrum vrijstel ling wordt verleend van de gel dende ruimtelijke ordenings voorschriften. Om tot de legaliseringsproce dure van de manege van Van Heugten te komen moest don derdagavond in de raad eerst nog een voorbereidingsbesluit voor het gebiedje genomen te worden. Het complex aan de Buurtweg maakt deel uit van de herziening van bestemmings plan Den Treek, dat over een jaar Ier visie wordt gelegd Een voor bereidingsbesluit moet geno men worden om te voorkomen dat er op het betrokken gebied dingen gebeuren die niet stroken met de toekomstige bestem ming. Mevrouw Van de Biezenbos- Brok, die ook aan de Buurtweg woont, vindt het erkennen van de manege niet rechtvaardig Zij strijdt al jaren voor het verbou wen van een oude loods achter haar huis tot woning, maar krijgt daar geen toestemming voor om dat uitbreiding van het woning- Dnafhankelijk nieuwsblad tcor de gemeente Leusden. /erschijnt elke dinsdag en londerdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pi. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12 00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar, 27,60 per half jaar; 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 1800 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. bestand in dat gebied niet is toegestaan. Het zit haar dan ook hoog. dat de manege van Van Heugten ongestoord en tegen de voorschriften in kan uitgroeien tot een ruitersportcentrum met horecafaciliteiten Zij heeft al di verse malen haar nood geklaagd bij de gemeente, maar is nooit voldoende geïnformeerd Dat laatste zat diverse raadsle den donderdagavond niet lekker. Harm Offerelns (GPV/SGP), Jan Jacobs (PvdA) en Ton Zwart (CDA) vonden het onfatsoenlijk van B&W om een voorberei dingsbesluit van de raad te vra gen, terwijl mevrouw Van de Ble- zenbos-Brok nog steeds niet vol doende Informatie heeft gekre gen op haar bezwaren tegen de manege en het niet mogen bou wen van een woning In haar ach tertuin. De PvdA-fractle stelde daarom voor om voor het gebied met het ruitersportcentrum (nog) geen voorbereidingsbe sluit te nemen. Wethouder Jan Wagenaar van ruimtelijke ordening kreeg ver volgens de gelegenheid om het een en ander te verklaren. Hij zei. dat hij mevrouw Van de Biezen- bos-Brok persoonlijk had verteld dat zij geen woning bij haar ach ter kon laten bouwen, omdat uit breiding niet is toegestaan ,,Of deze kwestie na het indienen van haar bezwaarschriften admini stratief goed is verlopen, kan ik niet beoordelen", aldus de wet houder. De VVD'er memoreerde dat Van Heugten aan de Buurt weg vroeger al een stal had staan met pony's en paarden en dat hij later vergunning had gekregen voor het bouwen van een loods. „De manege was er in feite al en wordt nu geëffectueerd", zei Wa genaar letterlijk. Hij verklaarde het gebied aan de Buurtweg ge schikt te vinden voor het realise ren van een manege Harm Offereins herinnerde de wethouder na diens betoog er aan. dat het horecagebeuren in de manege en de uitbreidingsak- tiviteiten niet volgens afspraak met Van Heugten waren Het lid van de GPV/SGP-fractie bleef er dan ook bij om geen voorberei dingsbesluit te nemen voor het gebied met het ruitersportcen trum. Ep Oostra van D'66 waar schuwde nog voor een wild- en uitgroei van het horecagebeuren daar ,,Je hebt er zo een hotel", meende hij. Wethouder Wagenaar pro beerde zijn tegenstanders nog een keer te overtuigen door te zeggen dat vla een voorberei dingsbesluit en aansluitend een artikel 19-procedure „we te we ten komen welke bezwaren er precies zijn". De VVD-wethou- der: „Een voorbereidingsbesluit veroorzaak de start van de nor male procedure in dit soort za ken, zodat alle punten aan de orde komen. We krijgen dan van zelf duidelijkheid". Zijn woorden konden de PvdA- fractle niet weerhouden de raad voor te stellen geen voorberei dingsbesluit te nemen. De VVD en CDA zorgden dat het voorstel het niet haalde. De christen-de mocraten hadden hun aanvanke lijke bezwaren laten varen, nadat B&W hun toezegden mevrouw Van de Blezenbos-Brok nader In te lichten over en kwestie. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente raad van Leusden, met uitzonde ring van de fracties van PvdA en D'66, is akkoord gegaan met het voorstel van B&W om in beroep te gaan tegen de aanwijzing van de Schoolsteegbosjes als be schermd natuurmonument. In grote lijnen komen de bezwaren van Leusden hierop neer, dat de aanwijzing gevolgen zal heben voor de realisering van het be stemmingsplan Tweede Fase en voor de toekomstige ontwikke ling van de gemeente. De PvdA-fractie liet donder dagavond bij monde van Gert de Weerdt (opnieuw) weten, dat de socialisten het gebied de Schoolsteegbosjes willen bewa ren Daarnaast vindt de PvdA een beroep tegen de aanwijzing overbodig, omdat in een advies van de Rijks Planologische Com missie (RPC) zoveel mogelijkhe den worden aangegeven die tot heroverweging van de aanwij zing als beschermd natuurmo nument kunnen leiden. Het die avond geïnstalleerde raadslid voor D'66. Ep Oostra. merkte op dat zijn fractie tegen het in be roep gaan is, omdat ze blij is met de aanwijzing van het gebied de Schoolsteegbosjes als natuur monument Henk van der Sloot (CDA) liet weten dat zijn fractie voor het voorstel was, omdat de boeren weinig gelukkig zijn met de Schoolsteegbosjes als be schermd natuurgebied Hij zei, dat later als de aanwijzing een feit wordt ,,hier en daar nog wel de puntjes op de i" moeten wor den gezet. VVD'er Sjef ten Berge verwoordde de mening van zijn fractie door te zeggen dat de beroepsprocedure veel duide lijkheid kan scheppen over wat de aanwijzing precies inhoudt. Zijn fractie vindt dat er teveel belangen van de boeren en ge meente in het spel zijn. Zoals bekend besloot de (toenmalige) minister van CRM bij beschikking van 27 septem ber tot de definitieve aanwijzing van het gebied de Schoolsteeg bosjes ten westen van de Ha- mersveldseweg als beschermd natuurmonument. Leusden ziet dat niet zitten, omdat eventuele woningbouw ten zuiden van dat gebied daardoor vrijwel onmo gelijk wordt. De gemeente wil dat slechts het oostelijk deel van de Schoolsteegbosjes beschermd worden, waardoor eventuele be bouwing wel gerealiseerd kan worden E LEUSDER KRANT is een Itgave van de BDU-kranten- ombinatle te Barneveld. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Het is maar de vraag wie vorige week zaterdag de populairste man was tijdens de twee kindershows die In het Blijhofgebouw werden gegeven. Sint Nicolaas is vanzelfsprekend altijd een graag geziene gast om dat hij altijd wel wat bij zich heeft. Fred Ellnk Schuurman viel ech ter ook erg in de smaak bij de kinderen. Geheel In zijn eentje hield de heer Schuurman twee maal zo n honderd kinderen an derhalf uur bezig met muziek, poppenspel en goochelen. De speel- en recreatievereni ging „Blijhof" organiseert elk jaar een Sinterklaasfeest voor kinderen van vier t/m 12 jaar. Dit jaar had men Theater Pom-Pom uit Breukelen aangetrokken om een programma voor de jeugd te verzorgen. „Theater" bleek in dit geval.een zuivere eenmans-aan gelegenheid te zijn. Solo-artiest Schuurman bleek erg veelzijdig Dat is nou net 't leuke van Passé Partout. Waar je nog echt met zorg wordt gekapt. Voor 'n prijs die bij je portemonnee past. Passé Partout - een kapsalon om van te houden... x^.' Leusden: Prinses Ireneiaan 19 /A\ 033 - 941153 Amersfoort Muurhuizen 205 (bil 1 Havik) 033 - 632168 Soest Oorresiemweg 8 02155 16966 j j«| óók maandags geopend Depositaire van Pierre Robert natuurzuivere cosmetica uit Zweden te zijn. In de ochtenduren wist hij de kinderen van 4 tot 7 jaar te boeien met zijn afwisselende op treden 's Middags leverde hij de zelfde prestatie voor de kinderen van 8 t/m 12 jaar De al wat oudere artiest bracht zijn pro gramma met een geweldige vaart, zodat geen kind zich een moment verveelde. De komst van Sinterklaas die was aangekon digd leek hierdoor wat minder belangrijk geworden. Toen de Sint, vergezelfd door twee Pieten, eenmaal de grote zaal van Blijhof binnenschreed was het theater echter snel ver geten. Veel belangrijker was op dat moment het snoepgoed dat met gulle hand werd uitgedeeld Voor alle kinderen had Sint Nico laas bovendien nog een klein presentje bij zich Een aantal aanwezigen werd ver blijd met een extra cadeautje Het ging in dit geval om de win naars van een door Blijhog geor ganiseerde kleurwedstrijd De uitslag die de goedheiligman bekendmaakte luidde als volgt 4 jaar Rianne v.d. Broek en José Morsing. 5 jaar Sytze de Jager en Danielle Houtzager 6 jaar Wendy Brosius en Robert Matijssen 7 jaar Colette v.d Bedum en Monique Spaink. 8 jaar Linda v. Daatselaar en Gerwin van Laar 9 jaar Maartje Baede en Ewald i-.d. Bremer (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Raadslid Henk Ossendrijver (CDA) is donderdagavond gehul digd ter gelegenheid van zijn 121/2-jarig raadslid maatschap. Dat gebeurde door burgemeester Rade maker én door het dorp waarvan hij al die tijd de belangen heeft voortge- staan, Achterveld. De burgemeester greep de raadsvergadering van afgelo pen donderdag aan om Henk Ossendrijver even in het zon netje te zetten Hij zei. dat de Achtervelder eigenlijk langer dan 121/2 jaar raadslid is ..Want van december 1963 tot 1 juni 1969 zat hij al in de gemeenteraad van Stouten- burg". aldus de burgemees ter die de jubilaris „de man van Achterveld" noemde. Na mens de gemeente Leusden bood hij Henk Ossendrijver en bloemstuk indeonverslijt- bare asbak aan. Henk van der Sloot mocht vervolgens zijn eerste officiële toespraak als raadsnestor houden Hij be dankte zijn jubilerende cole- ga en fractiegenoot voor diens inzet in de afgelopen jaren „Waar haalt die man eigenlijk de moed vandaan om zo lang door te gaan", vroeg Van der Sloot zich af ONTVOERD De „verrassing" van de avond voor Henk Ossendrij ver werd hem bereid door enkele mensen uit zijn dorp. Tijdens de raadsvergadering stormden namelijk Wim Mid delaar (met handsirene) en een paar consorten de verga derzaal binnen en sommeer den de CDA-man mee te gaan, „want er moet ergens nog een feestje worden ge vierd". De beduusde Henk Ossendrijver moest dus mee met zijn „ontvoerders" en riep voordat hij de raadszaal uitging. „Dót is Achterveld". I n het dorp had het feestco mité een receptie voor hem georganiseerd Henk Ossen drijver werd in Ons Gebouw verwelkomt voor de voorzit ter van dat comité. Wim van Middelaar. Hij zei „Het jubi leumfeest was als een verras sing voor jou bedoeld, maar jammer genoeg was een De voorzitter van het feestcomité, Wim van Middelaar, feliciteert raadslid Henk Ossendrijver krant (de Amersfoortse Cou rant, red.) ons te vlug af door de verrassing al aan te kondi gen. Je hebt steeds je best gedaan voor ons dorp en we hopen dat dit nog een aantal jaren zo zal blijven Een van jouw kinderen typeerde jou eens met de woorden „al moet mijn vader heel Achter veld omspitten, hij zal probe ren te bereiken wat goed voor het dorp is" We weten dat het zo is". De jubileumreceptie werd goed bezocht door Achter- velders, de burgemeester, raadsleden en oud-raadsle den Muziekvereniging DWS bracht Henk „Achterveld" Ossendrijver een serenade. Omdat de jubilaris tijdens de raadszitting en later tij dens de receptie geen gele genheid meer kreeg om een woord van dank uit te spre ken. mag hij het langs deze weg doen „Ik wist niet, dat ik reeds 12y2 jaar als lid van de raad van Leusden mijn steentje mocht bijdragen in het be lang van de inwoners van de gemeente, van wie in het bij zonder die van Achterveld en Stoutenburg. Ik ben de bur gemeester en de nestor van de raad dankbaar voor de woorden die zij tijdens de raadsvergadering tot mij hebben gesproken. Al die ja ren heb ik met de overige leden van de raad heel prettig kunnen samenwerken waar ik blij en dankbaar voor ben. Mede namens mijn echtge note en kinderen wil ik ook de leden van het feestcomité heel hartelijk danken voor hetgeen zij donderdagavond hebben georganiseerd. Ver der al degenen die ons die avond hun gelukwensen heb ben aangeboden, namens ons heel hartelijk dank daar voor. Ik vind het jammer voor het feestcomité dat het ver rassingseffect door een voor tijdig krantebericht er af was. tk hoop nog een aantal jaren mijn beste krachten voor de gemeenschap te kunnen ge ven". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN B&W zullen bin nenkort met het nieuwe bestuur van de stichting jeugd- en Jonge rencentrum De Geut om de tafel gaan zitten om te praten over een goede organisatie- en beheers vorm van het centrum aan de Zwarteweg. Vanuit de gemeente raad werd donderdagavond op VERLOREN Dameshorloge, merk Helicon; rode kinderportemonnee met 25 gulden; 2 autosleutels van Citroen Visa in zwart etui; 2 autosleutels van Ford plus benzinedop en huis sleutel; zwartwitte Adidas-voetbal, type Tango, beige handschoenen, maat 7,5; suède handschoen, gou den schakelring; dubbele focusbril met donker montuur; groene porte monnee met geld en giropas; gou den slavenarmband; rijbewijs; bij zondere machtiging vuurwapens; kinderarmband met naam Sabine; Prismoc-verrekijker. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 30 november 20.00 uur: Vergadering commissie OW/RO, expositieruimte Zwarteweg 16a Dinsdag 30 november 20.00 uur: Toneeluitvoering van De Nieuwe Bloemgroep, De Korf Woensdag 1 december 20.00 uur: Vergadering commissie Fi nanciële en Economische zaken, raadszaal Woensdag 1 december 20.15 uur: Jaarvergadering PvdA. schuur Hakhorst. Waarden Donderdag 2 december 14.00 uur: Opening UVV-senioren- soos, De Korf Donderdag 2 december 19.30 uur: Begrotingsbehandeling ge meenteraad, raadszaal 10 jaar en ouder Matty Spaink en Niels Noorlander. Niet alle prijswinnaars bleken zaterdag aanwezig te zijn Sint Nicolaas zal er, met behulp van enkele Blijhofmedewerkers voor zorgen dat iederzijn prijsjethuis- bezorqd kruqt een spoedig contact tussen de gemeente en De Geut aange drongen bij de goedkeuring van de subsidiering van het exploita tietekort over 1982 van stichting De Geut. Alle fracties vonden dat het jeugd- en jongerencentrum een tweede kans moet krijgen en gin gen daarom akkoord met de sa nering van de schuld, die ruim 15 000 gulden bedraagt. „Maar De Geut moet niet kans op kans op kans krijgen en daarom zullen de financiën van de stichting in de gaten moeten worden gehou den". verwoordde Evelien Blom (CDA) het gevoelen van de raad Daarom droeg de Leusdense ge meenteraad het college op om te gaan praten met het bestuur van De Geut om te komen tot goede (financiële) afspraken. „Omdat", zo zei PvdA-raadslid Jan Jacobs, „er geen herhaling van het verle den mag komen" Zoals bekend ging het Leus dense jeugd- en jongerencen trum aan de Zwarteweg vorig jaar november van start, maar moest in mei van dit jaar zijn deuren sluiten in verband met financiële en bestuurlijke proble men. Onlangs werd er een nieuw stichtingsbestuur geformeerd die de gemeente vroeg de schuld (voornamelijk energiekosten) te betalen om een hernieuwde start mogelijk te maken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als argument om te komen tot het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie op de kruising Arnhemseweg/ Maanweg zijn gehanteerd de be scherming van de fietser en de bromfietser langs de Arnhemse- weg tegen het afslaand verkeer van deze weg. Dit schrijven b. en w. in hun antwoord op een vraag van de GPV/SGP-raadsfractie die in het kader van de begro tingsbehandeling wilde weten waarom het college voorstelt zonder nadere toelichting om verkeerslichten op de kruising Arnhemseweg/Maanweg te plaatsen. Bovendien zijn de lich ten volgens b. en w. dringend ge wenst om de bus-passagiers bij het oversteken van de Arnhem seweg te beschermen. „Tevens ontstaat dan de mogelijkheid het overige overstekende langzaam verkeer richting 't Molenhoekje een veilige oversteek te bieden aldus het dagelijks bestuur van Leusden. LEUSDEN - Het zojuist ver schenen begrotingsnummer van het gemeentelijk voorlichtings blad „Info Leusden wordt deze dagen huis-aan-huis bezorgd. Wie op woensdag 1 december nog geen Info heeft ontvangen, wordt vriendelijk verzocht dit te melden aan het bureau Voorlich ting van de gemeente. Zwarte weg 16 A, telefoon 941247, toe stel 116. Men krijgt dan alsnog het nummer toegezonden. Uit het ziekenfonds? Dan in de VGCN. De VGCN is het logische vervolg op-het ziekenfonds. Als u 40 jaar of jonger bent, betaalt u een zeldzaam lage premie en bent u voortreffelijk verzekerd bij één van de aller grootste ziektekostenverzekeraars van ons land: «Sb Zicktckcatcnvcmkcnng P VGCN. W Pintbui 290. L. W K«.r LTRLCHT de VGCN, de maatschappij waar veel zieken fondsen achter staan. Uit het ziekenfonds? Van een andere maat schappij naar de VGCN? Stuur vandaag nog de bon in. Dat is uw eerste stap naar een voor delige VGCN-ziektekostenverzekering! OrKkrtiflgc Wurborgrnuttcbjppii Verftugutg Gaondhétdtiorj; Centrum NcdtrUnJ U.A Utrecht - VG.GN Bijlstraat 196 - 030 - 7156 34 Bon vooreen lagere premie Stuur mij volledige informatie over de ziektekosten verzekeringen van de VGCN Zendt dc boo in een enveloppe zonder postzegel aan VGCN, Antwoord nummer 576.3500 VB UTRECHT Telefoon: Waar bent u nu verzekerd Gezin: Man: jaar. Vrouw: jaar Aantal kmderen

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3