Sint kreeg warm onthaal leusHer krant Leden zangkoor werden gehuldigd Achterveld hield het op gelijkspel Oud papier aktie DWS Leden vergadering A.B.T.B. Achterveld De enige echte Sinterklaas de Goudvallei hantif? ..DE GOUDVALLEI" TIJDENS CEACILIAFEEST S.V.A. JEUGD DINSDAG 30 NOVEMBER 1982 Achtervelds nieuws ALLEEN DEZE WEEK: prachtig gouden herenhorloge zwaar gouden dameshorloge met gouden band 18 karaats gouden brillantring gouden hangende oorbellen met bloedkoraal zware massief zilveren slavenarmband gouden kinderring met steentje prachtig doublé dameshorloge met vaste band mooi glad vleesvorkje prachtig klein slacouvert 1350-nu 790,- ƒ3500,- nuf 1990.- 330,-nu 169,- 200- nu 125-nu 110,-nu 200,-nu 17.50, ja echt waar. 64.-nu 98,- 69,- 59,- 98,- 2,50 6- CASSETTES: JUIST IN CASSETTES HET GOEDKOOPSTE ADRES VAN NEDERLAND. Cassette edelstaal GEEN 1006,- maar 595,- geheel compleet met kist en de theelepels - gebaksvorkjes - suikerschep - taartschep - suikertang - broodzaag - slacouvert. Het model kunt u zelf bepalen. Ook zijn de modellen leverbaar in hard-pleet. UiétJ oosteinde 95 scherpenzeel 03497-1607 stationsstraat 143 apeldoom 055-218880 amsterdamsestraatweg 699 utrecht 030-444040 hooldstraat 87 velp 085-618095 columbuslaan 392 utrecht 030-884527 Groots is onze kollektie briljant. In parels de grootste kollektie te beginnen met sierparels erg mooi erg goedkoop en dan de echte parels in iedere prijsklasse - bloedkoraal-granaat de volledige kollektie. Zolang de voorraad strekt: de mooiste massief zilveren slavenarmband die bestaat geheel bewerkt. 375,- nu 149,—. Koopavond donderdags te Utrecht en Apeldoornvrijdags te Scherpenzeel en Velp Inkoop oud goud en zilver.ook inruil oud goud en zilver. Zo ziet u maar weer. de GOUDVALLEIde sinterklaas voor jong en oud. VERKIEZING LEDENRAAD ZIEKENFONDS „AMERSFOORT OMSTREKEN" De ledenraad is het orgaan binnen het ziekenfonds, dat de verzekerden vertegenwoor digt en hun belangen behartigt. Op dit moment heeft de ledenraad plaats voor 58 leden-vertegenwoordigers met hun plaatsvervangers. Elke gemeente in het werkgebied van het ziekenfonds levert per 4.000 ziekenfondsver zekerden, 1 vertegenwoordiger met 1 plaatsvervanger voor de ledenraad De leden en hun plaatsvervangers hebben zitting voor 3 jaar en elk jaar treedt 1/3 daarvan af Wat doet de ledenraad? De ledenraad buigt zich over problemen, die hem door het bestuur van het ziekenfonds worden voorgelegd. De ledenraad geeft hierover advies aan het bestuur en brengt daarnaast ook zelfstandig allerlei zaken onder de aandacht van het bestuur Vakatures In december van dit jaar komen er weer een aantal plaatsen bij de ledenraad vri|, zowel voor vertegenwoordigers als voor plaatsvervangers. In totaal zijn er 3 vakatures voor leden-vertegenwoordigers en 21 vakatures voor plaatsvervangers. vakatures leden-vertegen ledenraad woordigers Amersfoort Soest Bunschoten/Spakenburg Hoevelaken Woudenberg Scherpenzeel Barneveld Ermelo Harderwijk Putten plaatsver vangers 3 2 1 1 2 2 4 1 2 3 21 OPROEP Wij roepen kandidaten op die zich verkiesbaar willen stellen voor de ledenraad. U kunt zich verkiesbaar stellen, wanneer u 1. ziekenfondsverzekerde bent, 2. niet werkzaam bent bij het Ziekenfonds A O, 3. op 1 juni j.l. 18 jaar of ouder was, 4 dit jaar niet ouder bent of wordt dan 70 jaar. 5. min. 1 jaar verzekerd bent bij het Ziekenfonds A O Voor nadere informatie: Ziekenfonds A O, mr. Paul van Helmond Postbus 19, 3800 HA Amersfoort. Tel 033 - 646438 Namens het bestuur van de ledenraad J. van de Bunt, voorzitter W van Wageningen, secretaris Deze bon in een envelop vóór 11 december a.s. sturen naar: Ziekenfonds Amersfoort Omstreken Alg. Sekretariaat, Postbus 19, 3800 HA Amersfoort Ondergetekende stelt zich verkiesbaar voor de Ledenraad van het Zieken fonds „Amersfoort en Omstreken" Naam Adres en woonplaats: Telefoon: Funktie/beroep Geboortedatum: verplicht vrijwillig bejaard verzekerd Registratienummer Handtekening doorhalen wat niet van toepassing is. ACHTERVELD Vorige week vierde het zangkoor het feest van de patrones St. Ceacilla. De avond werd begonnen met een gezongen H. Mis. Daarna verza melden de leden zich In D'Ouwe Peerdestal. De heer W. Schouten opende de avond met een hartelijk wel komstwoord tot de aanwezigen. „Ik hoop dat het een echte fijne avond zal worden. Buiten het feest van onze patrones is het voor enkele leden ook nog een bijzondere avond. We hebben n.l. twee leden die 40 jaar onafge broken lid van het koor zijn ge weest en ook zijn er twee leden die 10 jaar onafgebroken lid van het koor zijn". Hierna werd het woord gege ven aan pastor Goes die de jubi larissen toesprak. ..Veertig jaar lid van het zangkoor is een hele prestatie Het zijn de heren G Wijntjes en B Grootenhuis die 40 jaar onafgebroken lid van het zangkoor zijn geweest. We zijn hen daar zeer dankbaar voor" Pastor Goes bracht ook onder de aandacht dat de beide heren niet alleen de zaterdagavond en de zondagen tijdens de kerkdiens ten present zijn, doch dat ze verder de hele week beschikbaar zijn voor rouw- en trouwdiens- ten. De heer Wijntjes is daarbij ook nog waarnemend dirigent. Beide heren kreeg een mooi aan denken. Doordat er pas veel later da mes bij het koor gekomen zijn werd er besloten om de dames reeds bij tien jaar lid zijn te me moreren. Het waren mevrouw Van de Koedijk en mevrouw M van Wieringen-Kok, die de eer te beurt viel dat zij tien jaar onafge broken lid van het koor waren. Ook hen werd door pastor Goes heel hartelijk dank gebracht voor hun geweldige inzet De beide dames werden in de bloemetjes gezet. Vervolgens werd ook nog stil gestaan bij het feit dat het koor dank zij de bezielende leiding van hun dirigent de heer Wlj- nand9 uit Amersfoort geweldig Is vooruit gegaan. Er worden nu niet alleen meer kerkelijke liede ren gezongen doch ook liederen uit een ander genre worden met plezier gezongen. ACHTERVELD De uitwed strijd van Achterveld tegen Naar- den eindigde in een 1-1 gelijke stand. Bij Achterveld was het ditmaal Sicco Kamps die het doel verdedigde en was ook Johan van Dalen weer terug In de ploeg. In de eerste speelhelft van de wedstrijd werd er door beide ploegen aanvallend gevoetbald met Achterveld Iets meer in de aanval. Het was Achterveld dat de score opende door H. Voor burg die een hard schot op het Naardense doel loste. De keeper kon de bal niet onder controle krijgen waarvan A. Tolboom pro fiteerde en de stand op 0-1 bracht. In de tweede speelhelft een meer aanvallend Achterveld K Voorburg schoot te zacht en uit de drie daarop volgende hoek schoppen werden geen doelpun ten gemaakt. Kort daarop ging H. van Ruitenbeek alleen op de Naardense keeper af doch ook hij kon geen doelpunt maken evenmin als A. Tolboom Ongeveer een kwartier voor het einde van de wedstrijd wist Naar dien toch de gelijkmaker te sco ren. Dankzij de Achterveldse keeper werd Achterveld voor een nederlaag behoed. Ongeveer vijf minuten voor het einde kreeg Achterveld nog een mooie kans uit een vrije trap. Doch de bal ging net naast Zo eindigde deze wedstrijd met een 1-1 gelijkspel. Overige uitslagen: Amf. Boys 2 - Achterveld 2 2-0 ACHTERVELD In het kader van de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. zal de container zaterdag 4 december weer op het bekende plaatsje staan, op het terrein ter hoogte van de Coöperatie. ledereen die zijn oud papier kwijt wil, kan dit die dag in de bedoelde container deponeren Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele- Achterveld 3 - de Kieviten 2 4-1 Amsvorde 5 - Achterveld 4 2-3 Achterveld 5 - Amf Boys 6 1-0 Amf. Boys 7 - Achterveld 6 1-10 programma voor zondag 5 de cember Achterveld - Odijk 14 30 uur Achterveld 2 - Soest 4 11.30 uur Achterveld 3 - vrij Achterveld 4 - V Boys 4 12.00 uur V. Boys 5 - Achterveld 512 00 uur Achterveld 6 - Soest 8 12.00 uur Dames 's-Graveland - Achterveld 12.00 u ACHTERVELD - Woensdag avond zal de A.B.T.B. de jaarlijk se ledenvergadering houden in D' Ouwe Peerdestal. Allereerst zal er om 19.30 uur een kerk dienst worden gehouden, waar na dan de ledenvergadering zal aanvangen. Tijdens deze verga dering zal door pastoor Ter Bek- ke een inleiding worden gehou den met als onderwerp „Kerk nu en in de toekomst". Tevens zal er een bestuursver kiezing plaats vinden Periodiek af tredend zijn de heren C P Kooloos en Co de Groot De heer Kooloos stelt zich herkiesbaar de heer de Groot niet. Als tegenkandidaat voor de heer Kooloos heeft Jos Kok zich beschikbaar gesteld. Door het be stuur zijn als kandidatenvoor de va cature van Co de Groot voorge steld in alphabetische volgorde de heren Peter van Dijk en Wim van den Hengel, Th zn De agenda ziet er alsvolgt uit Opening, notulen, mededelingen, benoeming stemcommissie. be stuursverkiezing, inleiding, discus sie, rondvraag en sluiting Ook de vrouwen van de leden zijn deze avond van harte welkom Uitslagen van zaterdag 27 november Junioren CJVV A1 - Achterveld A1 2-4 VVZ '49 A2.- Achterveld A2 2-1 Achterveld B1 - vrij CJVV B2 - Achterveld B2 5-2 Achterveld C1 - VVZA C2 0-2 Achterveld C2 - Spakenburg C3 1-5 genheid zijn zelf hun oud papier te komen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur mel den op de volgende telefoon nummers. 033-941197 en 03425- 1688. Het papier zal dan worden opgehaald De bewoners van Stoutenburg en omgeving kunnen het oud papier ook deponeren bij de voorzitter van de vereniging de heer W. Wouters. Hessenweg 95 t^toutenbimr pupillen Achterveld D1 - IJsselm Vogels D2 1-1 Achterveld D2 - Baarn D4 1-2 Achterveld E1 - Hoevelaken E1 0-1 IJsselmVogels E4 - Achterveld E2 9-0 Achterveld F1 - Baarn F3 4-0 dames junioren Achterveld - Sparta sparta niet opge komen meisjes Fotitudo - Achterveld 0-1 Programma voor zaterdag 4 de cember: junioren Achterveld A1 - SEC A1 14 30 uur Achterveld A2 - Hoogl veen 15.00 u. Hoevelaken B1 - Achterveld B1 v 12.00 uur Achterveld B2 - Quick B3 15 00 uur Quick C2 - Achterveld C1 v. 12 45 uur Achterveld C2 - CJVV C2 13.45 uur dames junioren SVMM - Achterveld v. 9.00 uur De pupillen elftallen en het meisjes elftal zijn die dag vrije in verband met St Nicolaas feest Achterveld 600 gedaan hebben om dit zo te doen slagen". In verband daar mede moesten de Pieten dit jaar maar niet te zuinig met cadeautjes in Achterveld zijn. Achterveld bestaat wel 600 jaar, doch een oude boel is het niet want we hebben er dit jaar een aantal nieuwe woningen en nieuwe straten bij gekregen. Een plattegrond is er nog niet, doch uw Pieten zullen er wel op uit gaan en heel spoedig de straten en nieuwe huizen weten. Ik wil u en uw Pieten hier wel een com pliment geven omdat er zover ik weet nog nimmer een cadeautje verkeerd is bezorgd". De Sint dankte hartelijk voor dit geweldige onthaal. „Ik vertoef met groot plezier hier in Achter veld. Mi/n Pieten en ik zijn zeer aan Achterveld gehecht. Daarom zullen we hier ook wat langer blijven. Ik was eerst wel bang dat we in het verkeerde dorp waren. Ik zag straatnamen die ik hier nog niet gezien had en ook stonden er over al borden met namen zoals Heideveld, Jan van Arkel enzovoort. Doch het bleek later dat het de nieuwe straten waren en de rest betrek king had op jullie feest. Ik heb de nieuwbouw al gezien en ook de nieuwe woningen hier achter St. Joseph. Ik zou ook heel graag zo een woning willen hebben. Ik had gehoopt dat ik voor jullie een nieuwe sportzaal mee had kun nen brengen. Dit is echter niet gelukt, doch ik zal bij de mensen van de gemeente Leusden er op aandringen met spoed iets aan de sportzaal te gaan doen. Te rugblikkend op het afgelopen jaar is hier ontzettend veel ge daan". Vervolgens werd een rijtoer door het dorp gemaakt waarbij de knechten van de Sint heel gul, waren met het uitdelen van lek kernijen. - Tientallen kinderen verwelkomden de Sint in Achterveld omdat hij Achterveld niet is ver geten Er volgt een rijstoet door de stra ten want de goede Sint kan het niet laten om te kijken hoe het 't dorp vergaat ACHTERVELD Dankzij de medewerking van de Achterveld- se winkeliers vereniging was het ook dit jaar weer mogelijk dat de Sint in Achterveld zijn intocht hield. Zaterdag was het dan zo ver. Voorafgegaan door de mu ziekvereniging D.W.S. en de ma jorettes werd gestart bij het Ker- stensportpark. Gezeten in een open rijtuig en vergezeld van zijn Pleten arriveerde de Sint om twee uur bij Huize St. Joseph. Hier had zich een zeer groot aantal kinderen verzameld, van wie velen waren vergezeld van hun ouders Nadat hij door allen was verwelkomt met een lied werd de Sint verwelkomd door Ton Kleinveld, namens de winke liersvereniging Achterveld ,,Het is niet de gewoonte dat wij een rijmpje voor u maken, doch dit jaar willen wij een uitzonde ring maken en u nu een kort rijmpje voorlezen Zoals u weet moeten wij voor uw rijtocht door het dorp een vergunning hebben van de gemeente. Wij hebben deze vergunning gekregen en deze was geheel op rijm gezet, Luister goed", aldus Ton Klein veld. Sinterklaas die goedeheer komt toch alle jaren weer naar het schone Achterveld want daar is hij zo op gesteld Op 27 november komt hij aan om met DWS voorop te gaan naar St Jozefs Bejaardentehuis daar voelt hij zich altijd thuis Op het bordes wordt hij welkom geheten (voor Achterveld 600 was hij veel te laat) maar alles wordt hem wel ver haald en voor de Pieten in het Spaans vertaald Tot slot komt hij bij de Roskam aan waar hij zijn tenten op zal slaan De voorwaarden voor dit festijn zullen op een ander blad ge schreven zijn Het college wenst u veel vertier en een heel goed verblijf hier Ton Kleinveld vroeg de Sint of hij dit jaar veel mensen een extra pluim wilde geven voor het vele werk dat zij voor het feest van - Vanaf het bordes bij Sint Joseph sprak Sinterklaas de menigte toe

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5