DWS behaalde eerste prijs op ,The entity" (Het Onding): het „ware" rerhaal van een onzichtbare verkrachter muziekconcours on Chaney in „The unchback of the Notre lame" uit 1923 Return of the Secaucus Seven", ardig debuut van Sayles - 't is nog niet zomer... „Summerlovers" voorbij die mooie ■etisilen krant Oud papier aktie 't Palet Fellini's „La Strada" met Giulietta Masina Hommage aan Romy Schneider in dinsdag- movie-cyclus DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 kijk op de film (Van de filmredaktie). Van de maker van ..The Blue La goon Randal Kleiser. draait de ko mende week in Cinema 1 opnieuw eer. kassukses: „Summerlovers" En als we u herinneren aan ..The Blue Lagoon" weet u onmiddellijk wat voor liefs u te wachten staat. Een zonnig dekor, schaars geklede dames, lieflijke omhel zingen. etc etc. In ..Summerlovers" wijkt Randal Kleiser in ieder geval niet af van die lijn. Wetend dat er heel wat liefhebbers zijn van dit genre, gaan we wat dieper in op de inhoud van de film Summer Lovers" is een film over wat wordt genoemd een unieke relatie tussen drie jonge mensen. Een liefdes relatie veroorzaakt door de schoonheid van Santorini. de zon. de zee en de jeugd van deze drie mooie mensen Een ieder van het trio heeft verlangens en behoeften die niet door een ander kunnen worden vervuld - iedere kant van de driehoek past perlekt bij de an- dere twee. Zi| zijn drie verliefde men- sen ..Summer Lovers" gaat over de moei lijke strijd om deze relatie te realiserer Alle typisch conventionele maatschap pelijke maatstaven moeten omver ge gooid worden, de weerstand tegen een ongewone levensstijl, het accepteren en begrijpen van de verschillen tussen de drie mensen, en het belangrijkste, het uitschakelen van jaloezie op elk ni veau Het verhaal is opgenomen op het ei land Santorini in de Egeische Zee Veel van de witte villa's worden goedkoop verhuurd aan vakantiegangers tijdens de hete zomermaanden De exotische ligging en architectuur trekken een in ternationale menigte jonge mensen aan - artiesten, fotograven, archeologen, schrijvers en anderen. Zij allen waarde ren de buitengewone atmosfeer en het meest van alles - de vrijheid FILMAGENDA AMERSFOORT - Films In de week van 2 Vm 8 december 1982. GRAND. Snouckaertlaan 4, tel. 033-14632 HET ONDING (the entity) 12 Do., vr., ma., di wo 1.30-6.45-9.15 uur Za. 1 30 - 6.45 - 9.30 uur. Zo. 1.45 - 4 15 - 6.45 - 9.30 uur. YOUNG DOCTORS IN LOVE a l. do., vr.. ma wo 1 30-6.45-9 15 uur Za 1.30 - 6 45 - 9 30 uur Zo 1.45 - 4.15 - 6 45 - 9.30 uur Di. geen voor stelling. CLASS OF 1984 16 Do., vr.. ma diwo 1 30-6.45-9 15 uur Za. 1 30 - 7.00 - 9 45 uur. Zo. 2.00 - 4 30 - 7.00 - 9 45 uur ADEMLOOS 16 Do .vrma..wo. 1 30-6.45-9 15uur. Za 1 30 - 6 30 - 9 15 uur Zo 1 30 - 4 00 - 6.30 - 9 15 uur. Di. geen voor stelling PORKY'S PIKANTE PRETPARK Do vr., ma di.. wo 1.30 - 6.45- 9 15 uur. Za 1 30-6 30-9.15 uur Zo. 1.30 - 4.00 - 6.30 - 9 15 uur. MOVIE-CYCLUS OP DINSDAG va Hershey als Carla Morgan inThe Entity een parapsychologische thriller van Sidney J Furie „The entity" (het onding). USA 1982 Regie Sidney J Furie Produktie. Ha rold Schneider, scenario: Frank DeFe- lilta. gebaseerd op zijn eigen, gelijkna mige roman (in Nederland uitgebracht door Omega Boek), camera Stephen H Burum; montage Frank J Urioste; muziek Charles Bernstein, speciale ef fecten William Cruse Stan Winston en James Kagel (make up) Joe Lombardi Geluidseffecten Keith Stafford Met Barbara Hershey, Ron Silver. David La- biosa George Coe, Margaret Blye. Jac queline Brooks en anderen Lengte 150 minuten Keuring 12 jaar; Theater: Grand 1 DOOR BERT VOS Carla Morgan is een jonge vrouw die met haar drie kinderen een klein huis In Los Angeles bewoont. Zij heeft te maken met de normale huiselijke problemen. Ze werkt als receptioniste en gaat 's avonds naar school om een opleiding als secreta resse te volgen en zo ooit een hoger inkomen te krijgen. Al haar proble men verdwijnen echter In het niet, als zij gekonfronteerd wordt met „het on-ding". Het onding is iets of Ie mand. Een onzichtbaar verschijnsel, een voortdurende verschrikking. De film „The entity" toont de wanhopige en machteloze strijd van een vrouw, wiens leven totaal zal veranderen en scenario's verdiende in 1980 een ei gen film en het resultaat is bijzonder aardig en geheel afwijkend van wat hij voor anderen schreef en schrijft. Zijn debuutfilm ..Return of the Secau- cus Seven legt de gebeurtenissen vast tijdens een weekeind, waarin een aan tal oude vrienden elkaar weer ontmoe ten In de jaren zestig waren ze actief in de anti-Vietnam- en de burgerrechten beweging, maar na hun studie verloren ze elkaar uit het oog leder ging zijn eigen weg Ooit waren ze op weg naar een demonstratie in Washington door de politie van het plaatsje Secaucus op- pppol/» Uit de uit 1923 DATERENDE FILMThe Hunchback of The Notre Dame' uur weer een container dij 't Pa- jn Leusden-zuid. Men kan hier al let aan de Willem de Zwijgerlaan zijn oude papier kwijt. LA STRADA Dinsdag 1 30 - 6 45 - 9 15 uur. CINEMA. Stadsring 30 Tel. 033-18900 SUMMERLOVERS al. Do. vr. ma. di wo 1.30-6.45-9.15 uur Za 1 30 - 6 45 - 9 30 uur. Zo 1 30 - 4.00 - 6 45 - 9.30 uur VEEL LIEFS UIT MOSKOU 12 Dagelijks 1 30 - 6 45 - 9.15 uur. Zon dag tevens 4 00 uur EURO, Stadsring 32 Tel. 033-633655 POLTERGEIST 16 Do., vr., ma., di 1 30- 6.45- 9.15 uur. Wo ,za 6 45-9 15uur.Zo. 1 30-4 00 - 6.45 - 9 15 uur DUO, Westsingel 7 PRIVÉ SECRETARIAAT 18 Ma tmvr 2 15-8 15uur Za .zo 2.15 - 7 15- 9 30 uur DE GROENE BARETTEN 12 Ma. t m vr 2 00 - 8 00 uur Za zo. 2.00 - 7 00 - 9 30 uur DUO NACHTVOORSTELLINGEN KOM, KUS EN GENIET 18 Zaterdag 24.00 uur. THE GAUNTLET 16 Zaterdag 23 45 uur. EURO KINDERVOORSTELLINGEN DONALD DUCK S ZOMERFEEST a l Wo.. za. 1.45 uur. nooit meer in de oude staat terug zal keren. De vrouw, die deze afschuwe lijke gebeurtenis beleefde, leeft nog steeds, maar Is ontoerekeningsvat baar verklaard. Zij woont ergens in Texas, de plaats waar zij heen vlucht te toen niets en niemand het „on ding" bleek te kunnen stoppen. De schrijver Frank DeFelitta (in Ne derland o m bekend van de parapsy chologische (horror)-roman „Audrey Rose") nam het blijkbaar waar gebeur de verhaal van Carla Morgan als onder werp voor een roman en daarop ba seerde hij weer het scenario voor „The Entity geregisseerd door Sidney J Furie. Hoewel roman als scenario dus uit dezelfde pen vloeiden, wijkt het filmver haal op veel punten af van de roman Geen opzienbarende gebeurtenis, want dat gebeurt vrijwel altijd Deson danks maakte regisseur Furie er nog een ruim twee-en-een-half uur durende film van en je vraagt je dan wel af. waar om niet méér elementen uit het boek in de film zijn overgenomen (sexueel een te zware beladenheid misschien''?). Hoe het ook zij. „The entity" kan als een bijzondere horrorfilm worden aan gemerkt Zowel in de roman als in de film wordt namelijk de vraag opgewor pen. of er werkelijk sprake is van een buitengewoon verschijnsel van externe aard of een (een wel zeer sterke) pro- jektie van de vrouw in kwestie zelf Met andere woorden vallen de ervaringen van Carla Morgan onder psychiatrie of parapsychologie? De film geeft er geen rechtstreeks antwoord op. want ook de geleerden, de zich met de „onzichtbare verkrachter van Carla Morgan bezig houden, weten het uiteindelijke ant woord niet Het fenomeen staat ook vrijwel op zichzelf: een onbekend „verschijnsel" duikt op in het leven van Carla Morgan (een prima rol van Barbara Hershey) dat haar op nogal ruwe. angstaanjagen de wijze verkracht De vrouw beleeft die verkrachting als een gruwel, maar nie mand in de nabije omgeving deelt de ervaringen. Het duurt dan ook vrij lang. voordat er getuigen zijn, die de nogal fantastische verhalen van Carla kunnen bevestigen En dan nog staat de weten schap er zeer sceptisch tegenover Pas als de faculteit van de parapsychologie zich meester maakt van het fenomeen, raakt de wetenschappelijke wereld in rep en roer. want dèt zijn kwakzal vers Scène uit ,,The entity van regisseur Sidney J Furie Op zich Is „The entity" een interes sante film door het opmerkelijke ge geven. Regisseur Sidney Furie Is er In geslaagd om de roman tamelijk „clean" te verfilmen. Dat wil zeggen, dat ondanks de sexuele aspekten van het verhaal, „The Entity" niet di- rekt een sensationeel opgeklopte film is geworden met de nadruk op dc sexualiteit Ook het horror-aspekt Is goed gedoseerd over de tamelijk lange film uitgesmeerd, met als hoogtepunt de groots opgezette po ging om de verkrachtende geest „te vangen" door leden van de parapsy chologische faculteit van het UCLA Neuropsychlatrisch Instituut. Maar het „on-dlng" laat zich niet vange- n. film, waarna in de Jaren vijftig en nog recent voor televisie, remakes volg den. de filmredaktie) ERSFOORT - In haar nacht telling van zaterdagavond a.s. t het Amersfoortse filmhuis markt een befaamde klassie- The Hunchback of the Notre Nu is van dit verhaal van Vic- ugo al vaker een filmversie ge- t, maar wat het Filmhuisv er- Is eigenlijk de enige originele „The Hunchback of the Notre Dame waar we hef over hebben dateert uit 1923, duurt tachtig minuten en heeft de befaamde Lon Chaney in de hoofdrol als de gebochelde Quasimodo, de een zame. monsterlijke klokkenluider van de Notre Dame in Parijs Lon Chaney was in zijn tijd bij het grote publiek erg geliefd als de onovertroffen vertolker van allerlei monsterlijke mensen .The Hunchback of the Notre Dame werd een hoogtepunt in zijn carriere als Hol- lywood-acteur De film werd geregisseerd door Wal lace Worsley in de periode, dat Irving Thalberg de produktiechef was bij Uni versal Kortom „The Hunchback of the j Notre Dame" vertegenwoordigt een in teressant stuk filmgeschiedenis. Het bekijken alleszins waard e est d'aimer dinsdag 1 februari 1983: César et Rosalie dinsdag 8 februari 1983: Une histoi- re simple dinsdag 15 februari 1983. Claire de femme dinsdag 22 februari 1983: La Ban- ouière Kortom filmliefhebbers die verschil lende van deze films nog niet hebben gezien, of nog een keer willen zien, kun nen de komende maanden hun hart weer ophalen. (Op 23 en 30 december zijn er in verband met de kerstperiode géén voorstellingen in de dinsdag-mo- vie-cyclus i de filmredaktie) eturn of the Secaucus Seven", USA Regie, scenario en monta- :hn Sayles. camera William Ayde- 0 1 Austin de Besche. muziek. K ?n Daring Met Mark Arnott. Gor- Clapp, Maggie Cousineau. Adam vre e a Lengte 106 minuten, e kritische zedenschets Theater 'uis Appelmarkt - Amersfoort, za- g lot en met dinsdag. 20 15 uur ljc hn Sayles heeft tot nu toe voor- lijk bekendheid gekregen als esvol scenarioschrijver voor als „Battle Beyond the stars", Howling" en „Piranha". Het publiek kent hem niet en daar- het erg aardig, dat in het film- nu zijn debuut als regisseur te zal zijn. Sayles maakte met het dat hij met bovengenoemde Scène uit ,,La Strada'' met Giulietta Masmi en Richard Baseharl 279 punten bleek het hoogste aantal te zijn in de eerste afde ling, dus werd zo ook de eerste prijs behaald. In totaal kon 288 worden behaald zodat DWS slechts negen punten van een promotie verwijderd was Op 30 oktober werd door DWS ook deelgenomen aan een muziek- wedstrijd te Scherpenzeel waar de zelfde nummers werden gespeeld Hier werden 21 punten minder be haald dan zondag Een van de jury leden die zondag aanwezig was. was de heer Anne de Vries, die tijdens de wedstrijd in Scherpen zeel ook als jury-lid aanwezig was Als inspeelwerk werd zondag een koraal uit Nieuwe Klanken ge speeld. een stuk dat uitstekend ge schikt is om de juiste stemming van de muziekinstrumenten te bepalen Gezien het succes van zondag blijkt dat DWS op de goede weg zit De vereniging heeft momen teel 14 jonge leerlingen in oplei ding voor koperinstrumenten. Deze leerlingen krijgen tevens een vakkundige opleiding, een opleiding die gelijk staat met die van een muziekschool. Deze muzieklessen worden gegeven ooor de dirigent van het Korps, de heer Henry van Loo uit Oldenbroek. Deze is sinds april van dit jaar als dirigent werk- zaam bij DWS In het weekend doen ze de dingen van vroeger basketballen, zwemmen, naar de kroeg en veel praten, niet alleen over vroeger, maar vooral over ieders situatie op dit moment Geen van allen zijn ze zonder kleerscheuren door de jaren zeventig gerold De verhouding tussen Maura en Jeff ligt volkomen aan gruzelementen, temeer daar Jeff zwaar aan de drugs verslaafd is Irene werkt nu voor een senator, die ze maar matig waardeert Fran studeert medicijnen bij artsen waarvoor ze nauwelijks res pect kan opbrengen J T is nog steeds zijn ideaal, ooit een country-zanger te worden, niet kwijt en vertrekt na het weekend naar Los Angeles En Mike en i Katie, de organisatoren van het week- end, zijn inmiddels een stel sympathie ke onderwijzers geworden in een klein plaatsje Samen representeren ze een aantal van de reacties van de jongeren op het uiteenvallen van de oude tegen cultuur-beweging in een op vele mo menten sprankelende film door moet gaan met haar armzalige be staan naast Zampano. De eenzaam heid ook van Zampano en II Matto. Door toedoen van II Matto, die trouwens re gelmatig in konflikt komt met Zampano neemt het zelfbewustzijn van het meisje Gelsomina toe en daarmee de spannin gen binnen het gezelschap. Ze zoekt toenadering tot Zampano. met wie ze een gesprek wil beginnen, maar de zwijgzame Zampano weet daar niet op te reageren Maar als II Matto. de bron van haar inspiratie, dood is. is het snel gedaan met haar groeiende zelfbe wustzijn Wat overblijft is de eenzaam heid en het besef, dat zij gedoemd zal zi|n bij Zampano te blijven ..La Strada is een indrukwekkende film en naar mijn gevoel nog steeds een der betere zo met de beste van Fellini (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - Het programma tot en met 22 februari 1983 van de dinsdag movie-cyclus In het Amers foortse Grand Theater ziet er veelbe lovend uit. Na Fellini's „La Strada". komende dinsdag, zullen de liefheb bers van de betere films kunnen kij ken naar: dinsdag 14 december 1982: The Turning point, van regisseur Herbert Ross dinsdag 21 december 1982: Man hattan. van Woody Allen dinsdag 11 januari 1983: China town. met Jack Nicholson, regie Roman Polanski dinsdag 18 januari 1983: The Gra duate, met Dustin Hoffman Als hommage aan de onlangs overle den actrice Romy Schneider wordt van af dinsdag 25 januari een aantal films met haar in de hoofdrol gedraaid dinsdag 25 februari: ,L Important AMERSFOORT - In de dinsdag- movle-cyclus kan men komende week kijken naar een echte klassie ker, „La Strada", de film, die in 1954 In première ging en de Italiaanse re gisseur Frederico Fellini wereldbe roemd maakte Giulietta Masini als Gelsomina in ,,La Strada ACHTERVELD - Zondag werd door de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk deelgenomen aan een federatief muziekcon cours in Wehl bij Didam. DWS nam deel in de 1e afdeling. Er moest 'n verplicht werk en een vrij werk worden gespeeld. Aan dit concours werd door 14 korp sen deelgenomen verdeeld over dier afdelingen tot de Ere-afde- ling. Als verplicht werk moest worden gespeeld „A Happy Sui te". Hiervoor behaalde DWS 135 punten. Als vrij werk werd ge speeld „Musique a La Carte". Hiervoor behaalde de vereniging 144 punten. De totaal behaalde Evenals trouwens de hoofdrolspeel ster Giulietta Masina als het simpele meisje Gelsomina. dat voor 10 000 lire het eigendom is geworden van de rond trekkende jongleur Zampano (Anthony Quinn). die een nieuwe assistente no dig heeft „La Strada' gaat in eerste instantie over de zin van hel bestaan én over de eenzaamheid De eenzaam heid van Gelsomina. die zich onder in vloed van II Matto een koorddanser (Ri chard Basehart) afvraagt, waarom ze

Leusder Krant | 1982 | | pagina 13