Gemeentehuis wellicht opgeofferd voor huizen ïrand in voormalige Kinderlandschool vermoedelijk aangestoken Aansluitpercentage cai zal circa tachtig zijn Zes noodlokalen verwoest: schade drie a vier ton College in onderhandeling met gegadigden Vandaag in de Leusder Krant A êjp 444 4 SoD Onafhankelijk nieuwsblad voordegerfieente Leusden Prijswinnaars Zonnebloem Bukskogeltje door ruit Geen krant ontvangen? Sloop-kwestie Valleikanaal in commissie ABZ DOKTERSDIENST WETHOUDER WAGENAAR KAN CDA OVERTUIGEN Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 64 LEUSDEN - Onlangs werd de nationale Zonnebloemloterij 1982 gehouden. De lotnummers 77110 (100 gulden) en 84439 (25 gulden)zijn in Leusden gevallen. De prijswinnaars moeten hun winnende lot - desgewenst aan getekend - zenden aan De Zon nebloem. Zorgvlietstraat 491. 4834 NH Breda, met vermelding van het giro- en banknummer waarop de geldprijs gestort kan worden. LEUSDEN - De familie Van de B. aan de Amiant heeft bij de po litie aangifte gedaan van de ver nieling van een ruit door een bukskogeltje. De schutter is niet bekend. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928 gemeente zodanig om de geïnteresseerde koper af te wijzen. Naar verluidt zou deze man het pand hebben willen inrichten als sauna annex massagesalon Een groot gedeelte van het pand Zwarteweg 14 waar nu de afdeling financiën en de voorlichting onder meer huizen, zal naar alle waarschijnlijkheid worden verhuurd aan de Hogere School voor de Gezondheidszorg die dringend om leslokalen verlegen zit Het onderkomen van de dienst Gemeentewerken (voor de brandweerkazerne) wordt misschien opgenomen in de exploitatie van het bestemmingsplan 't Ruige Velt Als het plan doorgaat zit er eindelijk schot in de verkoop van de gemeentelijke panden, waarvan de opbrengst gedeeltelijk de kosten voor het nieuwe gemeentehuis moet dekken Over drie weken begint reeds de verhuizing van de afdelingen naar het nieuwe onderkomen in De Hamershof. Vorige week werd bekend dat bouw- en aannemingsbedrijf Bloemendal uit Leusden het oude ger jentehuisje aan de De brandweer kon van de fel brandende lokalen niets redden Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u tontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16 1 41. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vanuit de raads commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is dins dagavond opnieuw geïnfor meerd naar het wel en wee van het sloopbedrijf bij 't Sluisje aan het Valleikanaal. VVD'er Alrich Parson vroeg zich af of op die plaats nu ook al mensen wonen, omdat er 's avonds in een van de caravans constant licht brandt. „Wat is er aan de hand? Wat gaat er gebeuren aan deze situatie?" legde hij wethouder Wagenaar, voorzitter van de commissie Onafhankeh|h nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag sn donderdsg in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. voor. Volgens Wagenaar moeten deze vragen in de raadscommis sie Algemene Bestuurlijke Za ken worden gesteld, omdat daar de hele kwestie thuishoort. „Laat die commissie maar de puntjes op de i zetten", meende de wethouder. Zoals bekend is er sinds een half jaar een slopersbedrijf in hoofdza kelijk auto's gevestigd aan het Valleikanaal. Dit is gebeurd met medewerking van de gemeente of schoon het gebied langs het kanaal een agrarische bestemming heeft en dus geen sloop of andere aktivi- teiten toelaat De gemeente heeft toch de vestiging van het bedrijfje toegestaan, omdat de slopers'han- delaren eerst aktief waren in Noordwijk en daar veel overlast veroorzaakten Leusden zit echter nu met die mensen in haar maag, omdat ze zich niet aan de afspraken hebben gehouden door er een fors sloopbedrijf van te maken Daar naast heeft de provincie ernstig be zwaar gemaakt tegen de plaats van de sloop Archieffoto van hel huidige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg, dat wellicht wordt gesloopt ten behoeve van woningbouw Werkgroep onderwijs bestaat niet meer3 Gelu'ddempende maatregelen voor De Korl3 Werkplaats kunstzinnige vorming In 't Claeverenblad 7 Sport 9 Loep op Leusden 11 Surprise: Sinterklaaspagina 12 Film Tel. 944600 drongen op een cai-vraagonder- zoek Van der Sloot: ,.De voorstel ling van zaken door de wethouder nu gegeven vindt het CDA juist Daarom geen enquête' Harm Offereins (GPV SGP) sneed een ander punt over het toekomstige kabelgebeuren in Leusden aan Hij vroeg zich af of te zijner tijd het TV- en radiosignaal vanuit Amersfoort naar Leusden kan worden gezonden, waardoor de gemeente geen ontvangstapparatuur hoeft aan te schaffen Volgens de heer Stein, cai-specialist van de gemeente, is dat niet aan te raden. ,,Het doorgeven van het signaal uit Amersfoort zou via kabels moeten gebeuren. Als er nou een kink in de kabel komt. zit Leusden zonder ontvangst en zijn we volkomen afhankelijk van onze buurgemeente aldus Stein. Hij zei verder dat bij het ontbreken van een ontvangststation het ook niet mogelijk is lokale programma's door te geven, als naar verwacht begin 1984 één cai-systeem voor Leusden gaat gelden. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is niet ondenkbaar dat het huidige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg 2 wordt gesloopt en de vrijkomende grond wordt bestemd voor woningbouw. Volgens wethouder Jan Wagenaar van openbare werken en ruimtelijke ordening is de gemeente met een aantal aannemers in onderhandeling over de verkoop van dit raadhuis. „Er is een aantal bedrijven geïnteresseerd om op de plaats van dit gebouw woningen te realiseren", aldus de wethouder afgelopen dinsdagavond in de vergadering van de raadscommissie OW/RO. Burgemeester Beaufortweg, de gemeentewerf aan de Berkenlaan en een stuk grond achter het pand Zwarteweg 5 heeft gekocht. Op de twee laatstgenoemde plaatsen wil Bloemendal 23 premie-B-woningen bouwen Wat de verkoop van de andere gebouwen betreft, daarvoor worden nog oplossingen gezocht. Voor het pand Zwarteweg 5 was een gegadigde. maar de bestemming die hij aan het gebouw wilde geven vond de (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar heeft wel het CDA maar niet de PvdA kunnen overtuigen om geen enquête te laten houden naar het verwachte aantal abonnees van één centraal antennesysteem voor Leusden. De PvdA-raadsfractie wenst zekerheid over het aantal aansluitingen op de nieuwe cai, omdat bij een tegenvallend aantal het systeem veel te duur wordt. De CDA-fractie ziet af van de wens van een enquête nu ze van wethouder Wagenaar weet dat berekend is, dat circa 80 procent van de Leusdenaren gebruik zal maken van de cai (centrale antenne installatie). Aangezien de VVD, GPV SGP en D '66 ook niet zitten te springen om een vraagonderzoek over de verwachte aansluitingen, zal een dergelijke enquête, die al eens in 1979 is gehouden, niet worden uitgevoerd De gemeente gaat ervan uit, dat het cai- aansluitper centage op 82 komt te liggen Wet- houd,/ Wagenaar deelde in de ver gadering van de commissie OW RO dinsdagavond mee.Als we de huidige aparte cai-aansluitingen in de nieuwe en bestaande wijken ne men plus het aantal woningen dat het komende |aar nog wordt ge bouwd, krijg |e dat percentage" Deze mededeling was voor Henk van der Sloot (CDA) reden om de wens van een enquête te laten va ren. Een dag eerder had zijn frac tievoorzitter Evelien Blom nog in de raadscommissie Welzijn aange- an eén onzer verslagge- rs) LEUSDEN - De brand, die nsdagavond een deel van voormalige noodlokalen n de Kinderlandschool in as heeft gelegd, is ver- >edelijk aangestoken. Het derzoek dat de technische cherche van de Rijkspolitie usden instelt naar de oor- ak van de brand is nog niet gerond. Maar volgens andweercommandant J. jperman zal dat onderzoek ets anders dan brandstich- ig uitwijzen. De brandweer >f op verschillende plaat- n in en bij de afgebrande lo- len aangestoken stukken pier aan. je gehele voormalige lagere iooI van de Kinderschool ging dinsdagavond verloren. Even na negen uur kreeg de brandweer de melding, dat de lokalen in brand stonden Die melding bereikte de brandweer op de Tankwerkplaats aan de Kolonel van Roovenweg, waar de korpsen Achterveld en Leusden zojuist een oefening beëindigd hadden. Met al het aan wezige materiaal - twee gecombi neerde spuitwagens plus de lage druk-spuitwagen - rukte men uit naar de brand, Daar moest al spoe ding worden vastgesteld, dat de ruim dertig Leusdense en Achter- veldse brandweerlieden er niet in zouden slagen iets van de bran dende lokalen te sparen Omdat het naast de houten lokalen gele gen flatgebouwtje aan de Stijgbeu gel aanvankelijk ook gevaar leek te lopen, werd ook een wagen van de Amersfoortse brandweer ter assis tentie opgeroepen De bluswerkzaamheden duur den enkele uren. Om half twee kon den de laatste brandweerlieden naar huis Maar om vijf uur woens dagmorgen moesten enkele van hen alweer naar de smeulende res ten bij de Burgemeester van der Postlaan, omdat het vuur toen weer oplaaide Er gingen dinsdagavond in totaal zes lokalen verloren De lokalen, waarin de kleuterschool en de peu terspeelzaal waren ondergebracht, stonden niet in brand, De zes loka len. die wel in de as gelegd werden, hadden allemaal juist zeer onlangs een nieuwe bestemming gekregen Ze stonden sedert het begin van dit schooljaar leeg. omdat toen de Kin derlandschool zijn nieuwe behui- 7inn in ciebruik kon nemen De zes lokalen waren onder meer bestemd voor de opvang van de piek in het leerlingenaanbod in de Tweede Fase. de peuterspeelzaal Pinkeltje en voor inrichting als accommoda ties voor verschillende sportvereni gingen op en bij het Burg. Buining- park. Eeen woordvoerder van de gemeente, die eigenaar van de lo kalen was, schat de schade voorlo pig op 300 000,- tot 400.000,-. De gebouwen waren verzekerd. Het is nu de tweede keer in vrij korte tijd, dat noodlokalen door de brand verloren gaan. In januari van dit jaar gingen drie noodlokalen aan de Smoussesteeg in vlammen op i

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1