1 Werkgroep Onderwijs bestaat niet meer Deel Leusden vijftig minutenzonderstroom Eerste Bouwfonds woningen opgeleverd B&W onderschrijven idee aktiviteiten- schema voor raad Moespot krijgt startsubsidie Nieuwe politie verordening van kracht MISBRUIK VAN SOCIALE UITKERINGEN AANGEPAKT Leusdense pakketten voor Polen eusdenaar itving ten irechte tkering Rnanciële gevolgen ontslag jeugd- functionaris onduidelijk UltHÜ'llilM leusilen tenant; ijswinnaars izar UW rant Ondanks verzet schoolraad en schoolbesturen ISOLEREN GORDIJNEN DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) 1USDEN - De rijkspolitie van pden heeft een man aange- Jen die ervan wordt ver- it voor ettelijke duizenden lens ten onrechte aan socia- tkeringen te hebben ontvan- Het zou gaan om een be- tussen de 25.000 en 30.000 len. man, een inwoner van sden. incasseerde tien nden lang een uitkering ter hij daarnaast andere inkom- had. iUSDEN - Vorige week don- lag hield de UW seniorenso- :it Groenhouten een bazar rouw Geesthuis. Grasland 16, een pop het tafellaken ging mevrouw Kruizenga. Kool- jland 5. Mevrouw Wassink van izaadland 3 werd de eigena- e van het wandkleed en me- w Van Tienen. Grasland 35 een shawl. De naam van het en beest was Herta Deze Ti is geraden door mevrouw Buuren. Van Hardenbroeklaan Zij heeft inmiddels haar prijs angen Op lotnummer 718 is heemuts gevallen De winnaar /an kan de prijs afhalen bi| me- iw R Geomini. Dalmatië 28. afhankelijk nieuwsblad ir de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en derdag. 'erantwoordelijke daktie: iert Vos tarfYi* Kreijns (pi verv.) edaktie: erffèn Engelkens aspar van Loo. (levering kopij en ad- irtenties: lor het dinsdagnum- er tot uiterlijk maan- igmiddag 12 00 uur, ior het donderdag- ummer tot uiterl ijk loensdagmiddag 12 00 ledaktetie en admini- iratie: Kantoor Leusder ant, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum. Op (érkdagen geopend van 100 tot 12.00 uur en m 13.30 tot 17 00 uur. ibonnementsgeld: 54,20 per jaar, 27,60 er half jaar; 14,05 per .vartaai. lachten bezorging: lis abonnee dient u de ant voor dinsdag- of onderdagavond 18.00 ur te hebben ontvan- en. Is dat niet het geval, eem dan kontakt op iet onze hoofdagent be- Jrging (dinsdag en don- erdag tussen 18 30 en 9.30 uur), tel 033- 40691 Bij geen gehoor unt u kontakt op nemen iet onze inspekteur be- Jrging, overdag 03420- 6141, toestel 44 labestellen foto's: e meeste in de Leusder rant gepubliceerde fo- >'s kunt u nabestellen net uitzondering van rchief- en historische ito's), bij vooruitbeta- ng van 5,- per exem- laar (formaat 13 x 18 m) op giro: 871441 n v. BDU b.v. te Barne- eld, met duidelijke ver leiding van gewenste ito, aantal, nummer an krant, pagina waar de foto werd ge- laatst. U kunt ook kon- int betalen op ons kan- >or, Rozendaallaan 9, eusden/Centrum. Ingeveer drie tot vier reken na betaling ont- angt u de gewenste fo- >'s thuis. Wethouder Van Woudenberg mocht gistermiddag de sleutels uitreiken LEUSDEN-Wethouder Gijs van Woudenberg heeft gistermiddag de huissleutels uitgereikt aan de eerste bewoners van de Bouwfondspremiewoningen in het plan Bosveld Munnikhove. Dat gebeur de op enigszins feestelijke wijze De opgeleverde huizen zijn de eersten van een totaal van 247 waar van hel Bouwfonds Nederlandse Gemeenten eind volgend jaar de laatsten hoopt over te dragen aan de eigenaren. Voor deze premie-A-woningen was de belangstelling zo groot, dat ze op een paar na inmiddels allemaal zijn verkocht (Van één onzer medewerkers) LEUSOEN - Praten over voortzetting van de werk groep onderwijs heeft geen enkele zin. Dit bleek maan dagavond overduidelijk tij dens het debat in de commis sie onderwijs over deze kwestie. „In feite bestaat de werkgroep al niet meer, de nieuwe raad heeft geen leden in deze werkgroep be noemd", zo hield de chef van de afdeling onderwijs de aan wezige raadsleden voor. De werkgroep onderwijs heeft er in haar laatste vergadering sterk bij de wethouder voor onderwijs op aangedrongen om het adviesorgaan in stand te houden. De wethouder zelf blijkt wel te voelen voor de één of andere vorm van over leg. De werkgroep onderwijs, zoals die nu al enkele jaren funktioneert. is samengesteld uit vertegenwoor digers van de schoolraad voor hel openbaar onderwijs en vertegen woordigers van alle schoolbestu ren in de gemeente Leusden Le- LEUSDEN - Het is op dit mo ment niet geheel duidelijk, wat de financiële gevolgen voor de gemeente zullen zijn van het ont slag van de ambtelijk functiona ris voor het jeugd- en jongeren werk. Volgens de cao voor het welzijnswerk hoeft de functiona ris recht op een afvloeiingsrege ling. Wat de omvang daar van is en of de gemeente die zal moe ten betalen, is echter niet duide lijke. De ambulant functionaris is namelijk in dienst van de stich ting Jeugdraad Leusden en de gemeente stelt slechts een sub sidie aan deze stichting ter be schikking. Deze raad zal de ge meenteraad, zo werd de afgelo pen dagen in de verschillende commissievergaderingen duide lijk, besluiten die subsidie na 1 augustus volgend jaar niet meer te geven. Het waren gisteren vooral de raadsleden Harm Offereins (GPV/SGP) en Alrich Parson (VVD), die in de commissie Fi nanciën vroegen naar de exacte financiële konsekwenties van dat besluit. Wethouder Ummels deelde mee dat de besparing voor 1983 ongeveer 25.000,- zal zijn. Daar staat tegenover dat het college van plan is om de subsidie voor kadercursussen voor vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk met 4000,- te verhogen. Op de vraag of de af vloeiingsregeling van de func tionaris betaald gaat worden door de gemeente, kon de wet houder geen antwoord geven. Nagekeken moet worden wat daarover tussen gemeente en Jeugdraad is afgesproken. Voor uitlopend op de uitkomst van dat onderzoek, merkte Alrich Par son op, dat de gemeente naar zijn mening de Jeugdraad hierbij niet in de kom kon laten staan. De raadsleden Ep Oosten (D' 66) en Corri Verduin (PvdA) maakten opnieuw duidelijk dat hun fracties tegen stopzetting van de subsidiëring van de am bulant functionaris zijn. meerderheid in de raadscom missie „Financiële en Economi sche Zaken" zich achter het col legevoorstel heeft geschaard, is vast komen te staan dat de ge meenteraad eind deze maand zal belsuiten de nieuwe Centrale Antenne Inrichting aan te leg gen. Alleen de fractie van de PvdA zal zich daar vermoedelijk tegen blijven verzetten. In de fi nanciële commissie bracht me vrouw C. Verduin (PvdA) op nieuw naar voren, dat haar frac tie twijfelt aan de maatschappe lijke haalbaarheid van het plan. In de commissievergadering kwam naar voren dat het aanslui tingstarief voor de nieuwe CAI waarschijnlijk niet minder dan 14,25 per maand zal gaan be dragen. Wethouder Fons Um mels (CDA) wees er op dat dat bedrag nog wel eens een gulden hoger zou kunnen komen te lig gen. waardoor de raad zou be sluiten ook Belgische televisie stations via de kabel door te ge ven. Dat bedrag betekent zeker voor de bewoners van de oudere wijken in Leusden een zeer forse verhoging van het tarief. Ook de aangeslotenen in de Tweede Fa se zullen nog enkele tientjes meer moeten gaan betalen voor het ontvangen van zes televi siekanalen en achttien FM-zen- ders. Corri Verduin vindt derge lijke tariefsverhogingen in een tijd van economische recessie maatschappelijk niet aanvaard baar. Gisteravond wees zij er bo vendien op, dat bewoners van woningen in de Eerste Fase (on der meer Groenhouten, De Wete ring en Alandsbeek) in de koop prijs van hun woning of het maandelijkse huurbedrag beta len voor de Gemeenschappelijke Antenne Inrichting in hun wijk. Die CAI's zijn nog niet afge schreven, zodat de betreffende bewoners, wanneer zij worden aangesloten op het nieuwe Cen traal Antenne Inrichting, in feite twee maal betalen. Alrich Parson (VVD) drong er op aan om bij de vaststelling van het voor de aanleg van de CAI benodigde krediet ook rekening te houden met de mogelijkheid Belgische televisiezenders door te geven. Ook Ep Oostra (D' 66) leek het de aantrekkelijkheid van aansluiting op de CAI te verho gen, wanneer Belgische zenders te ontvangen zijn. Aanstaande maandag praat de raadscommissie Algemene Be stuurszaken over de beheersas pecten van de nieuwe CAI. Ten slotte neemt de raad in zijn ver gadering van 16 december aan staande het besluit. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - B. en w. kunnen in principe het idee van de GPV/ SGP-raadsfractie onderschrij ven om te komen tot een aktivi- teitenschema voor de gemeente raad. Aan de hand van dit sche ma zou de Leusdense raad pre cies kunnen zien welke aktivitei ten en wanneer het college van plan is aan de orde te stellen. Zodoende zou volgens de gere formeerde fractie voorkomen moeten worden dat de raad in eens met de rug tegen de muur wordt gezet wat het contact tus sen b. en w. en de gemeenteraad niet ten goede komt. „Het lijkt ons", aldus het colle ge in zijn antwoord, „zinvol op deze suggestie in de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken te rug te komen om te bezien of een nadere uitwerking mogelijk is". LEUSDEN - De Algemene Poli tieverordening, in de wandeling afgekort tot APV, geeft op tal van gebieden voorschriften waar wetten of andere verordeningen niet in voorzien. Voor het over grote deel gaat het om normale gedragsregels zoals die in het maatschappelijk verkeer gebrui kelijk zijn. Het toezicht op de na leving van de APV is vaak in han den van de politie, maar voor be paalde zaken kunnen burge meester en wethouders andere ambtenaren aanwijzen. Nogal wat regels hebben, voordat er eventueel politie- of ander toe zicht aan te pas komt, tot doel via vergunningen of ontheffingen bij voorbaat een goede gang van zaken te regelen. In de APV komen zaken aan de orde als huisnummering, over de weg hangende struiken, schoon houden van voetpaden bij gladheid of sneeuwval, aanlijnen van hon den. parkeren van vrachtwagens, kampeerwagens en caravans, aanbrengen van reclameborden, venten colporteren en collecteren, houden van optochten en demon straties. kraken van woningen, slui tingstijden van café s. organiseren van vermakelijkheden, verontreini gen van lucht, bodem en water, ge- FINANCIEN En gisteravond ook een ruime LEUSDER KRANT is een ave van de BDU-kranten- iblnatie te Barneveld. I Hamersveldseweg 22 Leusden-C Tel 033 941331 Tussen ..Hamershor en „Biezenkamp". I Vrijdag koopavond j Maandag gesloten L (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN/ACHTERVELD - De Achterveldse stichting „Moes pot" krijgt over het jaar 1982 een subsidie van 1982. De subsidie moet gezien worden als een bij drage in de aanloopkosten van de stichting. Voor het volgende jaar heeft de stichting „Moes pot" ook een subsidieverzoek bij de gemeente ingediend. Over deze aanvraag zal de gemeente raad in januari een beslissing moeten nemen. De Stichting Moespet is in Ach terveld voortgekomen uit de inmid dels opgeheven stichting „Klont" Het bestuur van de stichting Moes pot heeft een veel bredere basis dan die van de opgeheven stich ting, Het huidige bestuur wordt on der meer gevormd door vertegen woordigers van de Stichting Jonge- renkontact Achterveld, de KPJ- Achterveld en de beheerscommis sie van de Moespot De nieuwe stichting wil in Achterveld sociaal- culturele aktiviteiten gaan organi seren Men denkt daarbij in de eer ste plaats aan de jeugd De oudere Achtervelders zal men echter niet vergeten Voor deze groep denkt men aan koffieconcerten, cursus sen en dergelijke De aktiviteiten die de stichting organiseert zullen voor het merendeel plaats vinden den van de commissie onderwijs maakten deel uit van de werkgroep die onder voorzitterschap stond van wethouder G van Wouden berg. De nieuwe gemeenteraad en de met-raadsleden in de werkgroep zijn het duidelijk niet met elkaar eens In het beleidsprogramma van het college is nauwelijks ruimte ge laten voor de instelling van werk groepen, zoals deze tot nu toe funktioneerden Reden voor deze houding is dat het in de praktijk moeilijk is om zinvolle agendapun ten aan te dragen Bovendien wor den ambtenaren en raadsleden door het voortbestaan van werk groepen „meer dan nodig belast" zo monpn B en W. Schoolraad en bestuursleden denken duidelijk an ders over deze zaak Zij zijn van mening dat een gestructureerd contact tussen onderwijsveld en gemeente absoluut noodzakelijk is. Het voorstel van wethouder Van Woudenberg om tot een „lichter" soort van overleg te komen vindt de werkgroep niet haalbaar. Het standpunt dat de raadsleden inne men wordt door de werkgroep als „zwak" betiteld De opheffing van de werkgroep onderwijs en de werkgroep agrari sche aangelegenheden kwam maandagavond aan de orde tijdens de vergadering van de raadscom missie voor onderwijszaken. De werkgroep „agrarische aangele genheden is accoord gegaan met haar eigen opheffing, zo valt af te leiden uit de woorden van wethou der Van Woudenberg. De wethou der heeft beloofd minstens twee maal per jaar met de agrariërs uit de oude werkgroep een bijeen komst te beleggen „De werkgroep onderwijs gaat echter niet accoord met een dergelijke regeling", zo deelde wethouder G. van Wouden berg mee. De werkgroep wil geen onderscheid zien tussen raadsle den en „gewone" werkgroepsle den, aldus de wethouder Het voor stel van wethouder Gijs van Wou denberg om de hele kwestie nog een keer te bespreken binnen de werkgroep onderwijs werd door het merendeel van de aanwezige com missieleden als „niet zinvol" be stempeld. „In het beleidsplan staat dat raadsleden geen deel meer uit maken van werkgroepen", aldus de motivatie van VVD-raadslid Lilly van Amerom. Overigens wilde mevrouw Van Amerom wel toezeggen dat bij eventuele nieuwe overlegstructuur vrijwil lig de bijeenkomsten te zullen bezoeken. Blijkens het instem mend geknik van andere raads leden is dezelfde houding van andere commissieleden ook te verwachten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN In januari van het volgend Jaar zal een opsporingsambte naar die In dienst is van de Sociale Dienst van Amers foort een week aan Leus den worden uitgeleend. Hij zal in die tijd een aantal vermeende fraudegeval len van sociale uitkerin gen ter hand nemen en daarover rapporteren bij de gemeente. Dit antwoorden B&W op een vraag uit de algemene beschouwingen van de CDA-fractie. De christen democraten wilden weten of het B&W bekend is dat er In sommige gevallen misbruik wordt gemaakt daartegen te onderne men. Het dagelijks bestuur van Leusden zegt in zijn antwoord aan het CDA verder, dat het de Indruk heeft dat het misbruik van de sociale uitkeringen toeneemt. In dat licht moet dan ook de proef met de Amersfoortse opspo ringsambtenaar worden gezien. Afhankelijk van de resultaten van het werk van deze ambtenaren zal worden bekeken op welke wijze de Sociale Dienst van Amersfoort de ge meente Leusden kan hel pen met het opsporen van fraude met uitkeringen. luidshinder. verkopen en afsteken van vuurwerk en openbare redelijk heid Onlangs heelt de gemeenteraad een nieuwe APV vastgesteld De vorige dateerde uit 1972 en was sindsdien een aantal malen aange vuld en gewijzigd, wat ten koste ging van de overzichtelijkheid Bo vendien is een aantal wetten gewij zigd en zijn er nieuwe bijgekomen, waardoor een algehele herziening van de APV wenselijk werd Een belangrijk verschil tussen de oude en de nieuwe APV is. dat in de nieu we APV voor het houden van een demonstratie of optocht en het or ganiseren van een openbare ver makelijkheid geen vergunning meer nodig is. Wel geldt hiervoor een meldplicht In de nieuwe AP is het aantal bepalingen ter voorko ming van geluidshinder aanzienlijk uitgebreid Voor verdere informatie over de nieuwe APV kan men terecht bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente, Zwarteweg 14, kamer 47. De APV lig bovendien ter inzage bij het bureau Voor lichting. Zwarteweg 16A en in de gemeentelijke documentatie- hoek van de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. Hamersveldseweg 77. in hel gebouw ,,De Moespot". Dit betekent dat de opbrengsten uit de barverkoop moet worden afgedra gen aan deze instelling. De enige manier om aan geld te komen voor de stichting is het hef fen van entree-gelden en het vra gen om deelnemersbijdragen. Al leen op deze basis kan de stichting niet van de grond komen B en W van Leusden vinden het dan ook wenseli|k om de stichting een finan cieel ruggesteuntje te geven De subsidie van 2000.- komt uit een speciaal ..experimentenpotje" waarover hel college kan beschik ken De stichting jeugdraad heeft zich positief uitgelaten over de subsidiëring van de Moespot. De jeugdraad is van mening dat met het oprichten van de nieuwe stichting een goede basis is ge vonden voor de kontinuiteit en verbreding van de aktiviteiten in het gebouw ..De Moesr>ot In het winkelcentrum de Hamershot overleggen de dames De Koning. Van de Hengel en Berghuisen bij kaarslicht over het wegvallen van de stroom De Sinterklaaskoopavond kon len gevolge van de stroomstoring pas tegen hall acht beginnen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een deel van Leusden heeft gisteravond vanaf 18.35 uur vijftig minuten lang zonder stroom gezeten. Een defect in een 10.000 voltskabel tussen de centrale aan de Klokhoek en een verdeelcentrum in het winkelcentrum De Hamershof was daar de oorzaak van. Het licht viel uit In de Hamershof. Akkerhoeve. Noordwijck. Langenbeek en een deel van Alandsbeek. Met name in de Hamershof zorgde dat voor enige consternatie, omdat daar de te houden koopavond geen doorgang leek te kunnen vinden. In het aktiviteitencentrum „De Korf" moesten sporters ook een tijd wachten. Volgens een woordvoerder van de PUEM moet de kabel, waarin de storing optrad, onlangs bij één van de vele werkzaamheden rond de Hamersveldseweg een keer geraakt zijn. Gisteravond begaf de kabel het en het duurde vijftig minuten voordat de betrokken wijken langs een andere kabel van stroom konden worden voorzien. Vanmorgen zijn medewerkers van de PUEM begonnen met het doormeten van de gewraakte kabel, die vervolgens hersteld gaat worden. LEUSDEN - Deze week is in Leusden een aktie gestart om nog voor de kerst een Pools ge zin een pakket te sturen. De aktie is ingeluid door een mededeling in de Dorpskerk en Marcuskerk aan de leden van de Gerefor meerde en Hervormde kerken. De diakonieën van beide kerken hebben een werkgroep in het le ven geroepen die deze aktie heeft voorbereid en uitvoert. De ze werkgroep werkt nauw samen met de „Stichting Midden-Ne derland helpt Polen". Deze stich ting beschikt over honderden adressen van Poolse gezinnen en alleenstaanden, bij wie die pakketten worden bezorgd. De pakkettenaktie is in het bijzon der bedoeld om deze Polen een aanvulling te geven op hun karig rantsoen. Daarnaast zijn goede (gebruikte) schoenen, laarzen en winterkleding van harte welkom. Per pakket, ongeacht grootte of gewicht, bedragen de verzendkos ten 10 gulden Voor niet geadres seerde kieding en schoenen be hoeven geen portokosten bere kend te worden, aangezien de vrachtauto wordt „opgevuld". Het transport vertrekt op 17 de cember naar Polen, daartoe moe ten de pakketten op 11 december worden ingeleverd bij 't Trefpunt in Leusden-zuid; Marcuskerk in Leus den-centrum en in Achterveld op de Verjaagde Ruiterweg 64. Inleve ren kan tussen 10 00 en 14 00 uur. Adressen van Poolse gezinnen en nadere informatie zijn verkrijg baar bij de werkgroep: Koos v d. Beek, Rozenhaag 39. tel 942582; Martv d Heijde, Landweg 145, tel. 941508; Lenie Ketting. Verjaagde Ruiterweg 64. Achterveld, tel. 03425-1207

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3