Boeiend en vakbekwaam spel van de Nieuwe Bloemgroep Ruilen is boertige niet altijd huilen:f klucht door PJGl! lensden Nnant ABZ vergadert maandag Zwarte Pieten disco in De Til Laatste weekend tuinvuilaktie 't Ronde school- schaakkampioen Jaarvergadering LTV Leusden Jeugdkonsulent Postzegelautomaat vernield „PROJECTEN JONGE WERKLOZEN NIET VAN BOVENAF GAAN DROPPEN" M. E. Pfaff plaatselijk nieuws DONDERDAG 2 DECEMBER 1982 LEUSDEN - Op dinsdag 30 no vember gaf De Nieuwe Bloem groep uit Utrecht in De Korf te Leusden-centrum een voorstel ling van het door Martin Schüller op basis van improvisaties ge schreven stuk „Wat drink ik nou helemaal. Het is de Vrouwenraad Leus den, die het initiatief om zich ook op heeft genomen om zich ook op het gebied van alkoholisme emanciperend op te stellen. Door de maatschappelijke pro blematiek van het gebruik van al- kohol op het toneel in Leusden te laten brengen. Hopelijk zijn de mensen die in Leusden aan de drank zijn geraakt komen kij ken, en hebben zij er een „ope ning" door aangereikt gekregen. Voor degenen, die voor nadere informatie kontakt willen opne men met De Nieuwe Bloemgroep geef ik hier het adres en tele foonnummer: Oude Gracht 329, 3511 PC Utrecht, telefoon 030- 317538, tussen 11.00 en 16.00 uur. Tot half maart 1983 speelt de Nieuwe Bloemgroep dit stuk over het sterke drankprobleem. Ondervond het stuk aanvankelijk vooral belangstelling in de gezond heids-, en de welzijnssector, op merkelijk is, dat op dit ogenblik veel scholen interesse tonen De pro blematiek van het stuk blijkt scho lieren zeer sterk aan te spreken. De Erasmus Universiteit heeft van „Wat drink ik nou helemaal- een videovoorstelling ge maakt. Deze gaat na half maart, 1983 in roulatie via „Film en We tenschap" in Utrecht Wie over de videovoorstelling wil kunnen be schikken kan daarover inlichtingen vragen bij De Nieuwe Bloemgroep De Nieuwe Bloemgroep is ont staan uit de inmiddels opgeheven Bloemgroep Rotterdam, die ik en kele jaren geleden zag optreden met een stuk over buitenlandse werknemers in de Amersfoortse Drietand. In principe was de groep toen eveneens goed bezig, maar dramatisch was deze groep toch minder goed uitgebalanceerd De nieuwe Bloemgroep houdt zich evenals de oude groep bezig met het maken van herkenbaar theater, dat ook mensen die weinig of geen toneel zien, aanspreekt. Thema's die behandeld worden, liggen in de sociaal-maatschappe lijke sfeer. De Nieuwe Bloemgroep is volwassen geworden Blijkt kom- pakt theater te kunnen maken op basis van improvisaties, eigen er varingen, interviews, literatuur, films en ander dokumentatiemate- riaal De Nieuwe Bloemgroep laat in „Wat drink ik nou helemaal" zien wat er gebeurt als het alkohol drin ken ongemerkt uit de hand gaat lo pen. Ellen Verhey laat als de ver pleegster Eveline in diverse scènes zien hoe zij door het gebruik van alkohol gaat vergeten patiënten be paalde medicijnen te geven. Waar door ze op een gegeven moment op staande voet ontslagen wordt. Haar leven speelt zich daarna af in de kroeg en thuis. Daar ze in de kroeg een grote schuld heeft, ver koopt ze haar inboedel aan een op koper. Ellen Verhey's spel is genuan ceerd in de opbouw naar continue dronkenschap Op indringende wi|- ze speelt ze één der mogelijkheden van delirium. Als ze er in slaagt om zichzelf in een ziekenhuis te laten solliciteren, blijkt de arts van de in tensive care afdeling haar „dóór" te hebben Hij steekt echter de hand uit. Hij belooft haar, dat hij een plaats in zijn ziekenhuis voor haar zal proberen te vinden, als zij erin slaagt een half jaar „droog" te zijn Martin Schuller levert goed aan vullend spel in deze taferelen rond de verpleegster Als patiënt in het ziekenhuis, die zijn slaappil niet op tijd krijgt. Als Evelines vriend, die met haar samenwoonde, maar dat vanwege de alkohol niet kon vol houden Als opkoper van de inboe del. Als arts. die haar de helpende hand toesteekt Fn als dé man dip van haar wazig zijn profiteert door met haar naar bed te gaan Vanuit een ontwenningscentrum vertelt Martin Schuller zelf. in de uitstekende rol van Tinus - met- het-zwarte-hoedje-en-de-ratel, zijn verhaal over de gevolgen van het drinken Dat hem eerst het gevoel van sukses en onafhankelijkheid gaf, maar hem daarna als helpe- loos en van de drank afhankelijk slachtoffer in de goot bracht Loes Vos tenslotte vult alle vrou welijke aanvullende rollen op over- tuigende wijze in. Zij is de hoofdver pleegster, die Eveline op staande voet ontslaat. Zij is Evelines goed- j hartige continu snoepende zuster Zij is de juffrouw van de kroeg, die Eveline poft, en die haar af en toe een ontwenningskuur aanraadt Zij j is de assistente van de arts van de intensive care afdeling die Eveli nes sollicitatiegegevens noteert. Uitstekend weten de spelers de vele scènes met de veelheid aan verschillende personen, met z'n drieën uit te beelden Hun spel is boeiend en vakbekwaam. Na afloop was er diskussie met een vrij grote groep mensen Er j werden verschillende vragen ge- steld, die op zinnige wijze werden beantwoord Een jongen maakte zich bekend als Jan, akoholist, ko mend uit Delft, zeveneneenhalf jaar droog nu. „Ik heb mezelf op de planken gezien", zei hij onder an dere. Het is goed, denk je dan dat er naast de commercie „Ha fijn, ha fijn, een borrel van Florijn", „Heerlijk helder Heineken", „Het geheim dat u deelt met Sande- man," „Schat, staat de Bokma koud", ook De Bloemgroep be staat, die het vervolg op de bor rel laat zien. Ons onderwijs zou van het begin af aan zo vormend moeten zijn, dat elk mens bij pro- blematieken, lijden en dreunen in het leven, zijn eigen therapeut zou kunnen zijn! ANCO MALI (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie Algemene Bestuurszaken (ABZ) vergadert aanstaande maandag (6 december). Onder voorzitterschap van burgemees ter mr. J. W. M. Rademaker komt men om 20.00 uur bijeen in de raadszaal van het gemeente huis. Hamersveldsewea 2. De agenda voor de vergadering luidt als volgt: 1Opening en inventarisatie van vragen. 2. Vaststelling verslagen van de vergadering van 9 november. 1982, inclusief verslag besloten ge deelte. 3 Bedrijfszelfbescherming 4 Wijzigen verordening commis sies van advies en bijstand. 5. 2de wijziging van de Algemene Politieverordening Leusden 1982. 6 Centrale Antenne Inrichting Leusden - beheersvorm. 7 Inspraaknotitie, vervolg. 8. Nabeschouwing vergadering GO d d. 29 november 1982. 9. Mededelingen. 10 Rondvraag. 11 Sluiting. Ontslag Leusdense jeugdkonsu lent is onafwendbaar (L.K. 30-11- '82) Daar begon voor mij de verbij- i stering al! Lezende argumentatie door Peter Ytsma aangevoerd tij dens de debatten over een „jeugd konsulent" moet mij het volgende van het hart De uitspraak van Y. „het aan de kant zetten van de professionele steunverlening" en zijn verhaal over de klok die gewoon doorloopt I en de wijzers daarvan die met de vinger rondgedraaid moeten wor den, is natuurlijk volkomen juist. Wat de lieden die nu het C D A en de V V D in de raad vertegen woordigen in hun mars hebben om toekomstige problemen, die zich ook in Leusden zullen aandienen, het hoofd te kunnen bieden, is van I ongelooflijk domme aard Met deze uitspraak heeft B W i een bom gelegd onder z'n eigen wat al te romanties gekleurde nieu- I we raadhuis Dat die „bom" gelegd zal worden is natuurlijk voor ieder een die iets van jeugdproblematiek snapt duidelijk Ik verzeker B W met deze dat hier een historiese fout gemaakt wordt' Als ikzelf oud ben en dan nog in Leusden woonachtig hoop ik dat de L.K. mij in staat zal stellen op dit schrijven anno 1982 terugteko- men. Ik hoop me dan te verzekeren van de steun van Leusdense juks e a die in hun gekraakte woningen het huidige statussymbool „de Ha mershof" permanent onveilig ma ken De spuitbuskuituur zal de dan zittende ambtenaren nauwelijks in staat stellen nog een „blik" naar buiten te werpen Dagtrips voor georganiseerde buitenstaanders om naar de Leus dense prestigeobjekten te komen kijken behoren dan definitief tot het verleden, Leusdense B W, die bla - blaat over veel groen, veel noemens- waadige hoogbouw, een represen tatief winkelcentrum en sportvoor- zieningen waren in 1982 een jeugd vergeten die straks zonder toe- komstperspektieven z'n aanwezig heid in Leusden niet onbetuigd zal laten LEUSDEN - Onbekenden heb ben de postzegelautomaat aan het PTT-kantoor vernield. Het apparaat werd van de muur ge rukt. De schade bedraagt naar schatting zeshonderd gulden. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het blijkt niet zo eenvoudig jongeren te motive ren met behoud van uitkering werkzaamheden zoals bijvoor beeld houtkappen te laten doen. Dit staat in een ambtelijke notitie gericht aan de leden van de com missie welzijn en onderwijs. „Wij zijn daarom van mening dat het niet zinvol is projecten „van bo venaf" te droppen. Wij zijn echter wel de mening toegedaan, dat in spelen op mogelijkheden, wen sen etcetera daar waar mogelijk is, door ons college moet gebeu ren respectievelijk door uw raad", aldus de notitie. Tot deze stellingname is de ge meente gekomen naar aanleiding van ervaringen over projecten met jonge werklozen die niet het ver wachte effect hebben gesorteerd. Om te kunnen inspelen op mogelij ke alternatieve werkgelegenheids projecten zal het provinciaal steun punt „mensen zonder werk" di verse verenigingen en instellingen in Leusden afgaan om eens te ho ren of daar nog ideeën op dat vlak leven Als daar meer duidelijkheid over is verkregen wordt de raads commissie Welzijn en Onderwijs nader geïnformeerd Ik hoop nog steeds op een links er kreatief B W die in samenwer king met een jeugdkonsulent in staat is een visie op de toekomst te ontwikkelen. Anton de Ridder, Melafier 35. LEUSDEN - Morgenavond, 3 december zal het in de Til zwart zien van de Pieten. De organisa toren van de maandelijkse Tie neravond hebben voor de avond namelijk een voor de hand lig gend thema uitgekozen. De jeugd van 10 t/m 14 jaar wordt uitgenodigd om verkleed als Zwarte Piet ze rond zeven uur naar het jongerencentrum te ko men voor de disco-avond. Voor de jongelui die thuis niet de middelen bij de hand hebben om zich te schminken heeft De Til ook iets bedacht De leiding van de avond zal er voor zorgen dat er vol doende materiaal aanwezig is om zich ter plaatse als Zwarte Piet te vermommen. Als alles meezit korre Sint Nicolaas persoonlijk een aan tal prijzen uitreiken. De beste imita tie-Piet, de aardigste disco-Piet en de liefste vrouwelijke-Piet komen voor een prijs in aanmerking. Het Zwarte-Pieten-Discofeest bi gint om 19.00 uur en is om 20 30 uur ten einde, De toegangsprijs is ook nu weer onveranderd. Voot slechts één piek kan elke jonge Leusdenaar de avond bijwonen. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 7 december wordt in een clubhuis aan de Valleilaan de 11e algemene ledenvergade ring van de LTV Leusden gehou den. Aanvang 20.00 uur. Ter dis cussie komen onder meer de maximale omvang van de vereni ging, of en tegen welke kosten een licht- en een sproei-installa- tie nodig zal zijn, de competitie, het recreatie-gebeuren en de jeugdopvang. LEUSDEN - Tot en met zondag 5 december bestaat er nog gele genheid tuinvuil te deponeren op de daarvoor aangewezen plaatsen. Het komend weekend is dus de laatste mogelijkheid de tuin de grote winterbeurt te ge ven en op een eenvoudige wijze van het daarbij vrij komende tuinvuil af te komen. Maandagochtend 6 decembe< worden overal voor de laatste keet de tuinvuilhopen verwijderd en de bordjes „tuinvuil" weggehaald. De gemeente roept de medewerkinc van alle inwoners in om daarna geen tuinvuil meer te storten. Ko mend voorjaar zal opnieuw een tuinvuilaktie worden gehouden. Periodiek aftredend zijn secreta ris Rein Scheper (herkiesbaar) en de niet-herkiesbare Sjaak Klave (kantine). Dick Obbes (recreatie) en Annemarie Otten (jeugd), voor de laatste drie commissies worden door het bestuur voorgedragen Marijke van Veen. Nico Ramaer en Marijke v.d Horst. Ter tafel komt ook een voorstel tot contributiever hoging tot 175,-voor senioren en 130,- voor jeugdleden, met 15,- korting voor hen, die voor 15 februari betalen. LEUSDEN - Op 17 november werd er gestart met de Leusden se schoolschaakkampioen- schappen. Op initiatief van de Schaakvereniging Leusden na men twaalf scholen met in totaal zestig deelnemers aan dit evene ment deel. Vier scholen gingen door naar de finale die woens dagmiddag 1 december werd ge speeld. Het eindresultaat ziet ei als volgt uit: 1. 't Ronde - 14 punten 2. Bongerd - 8V2 punten 3. Kinderland - 4 punten 4. Hamersveld 3V2 punten LEL nrc 5KA irg r ei ng< ege geni tijc nd< mei jtg r*. Hel LEUSDEN - Onder de titel ..Rui len is niet altijd huilen hebben le den van de PJGU-afdelmg Leus den zaterdagavond in de toneel zaal van De Kort een nogal boerti ge klucht op de planken gezet. Dit tot zichtbaar genoegen van het veelal jeugdige publiek, dal kenne lijk nogal wat plezier beleefde aan de vaak tamelijk platvloerse tekst van het stuk MAATSCHAPPELIJK WERK Spreekuren gezamenlijke dienstverle- ningsinstellingen in Leusden en Achter veld Leusden-Centrum: Boerderij Grool-Krakhorst. Bolderikhof 18 tel 945618. Maatschappelijke dienstverlening 1 Eemland (MDE): maandag van 9 tot 10 uur; Protestants Sociaal Centrum voor Amersfoort en omgeving (PSC): dinsdag van 9 tot 10 uur, Gemeente Leusden: woensdag van 9 tot 10 uur. PSC: donderdag van 9 tot 10 uur; MDE: vrijdag van 9 tot 10 uur Leusden Zuid: Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818 Gemeente Leusden: maandag 10 tot 11 uur; PSC: vrijdag van 14 tot 15 uur. Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Gemeente Leusden: vrijdag van 9 tot 10 uur. MDE: dinsdag van 14 tot 15 uur (Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wen den tot de Telefonische Hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tele foon: 035-45555). GEZINSVERZORGING: EN BEJAARDENHULP Leusden-Centrum: Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, telefoon 945618 Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): maandag 14 tot 15 uur. Gezamenlijke kruisverenigingen (AIMD): dinsdag van 14 tot 15 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): donderdag van 9 tot 10 uur, Leusden-Zuid: Kruisgebouw Roo van Aldewereltlaan 13, telefoon 940818. Algemene Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening „Het Groene Kruis": donderdag van 11 00 tot 12.00 uur Protestants Sociaal Centrum (PSC): vrijdag van 14 lot 15 uur Achterveld: Kruisgebouw Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333. Maatschappelijke Dienstverlening Eemland (MDE): vri|dag 9 tot 10 uur PASTORALE HULP (RK) Spreekuren, waarop men aan de pasto rieën een pastor kan bereiken. Leusden: maandag en woensdag van 17 tot 18 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur, tel. 941261 Achterveld: maandag en woensdag van 16.30 uur tot 17 30 uur en vrijdag van 19 tot 20 uur, tel 03425-1420 HULPDIENST DIAKONAAT (PROT) Hulpdienst van het gemeentediakonaat Dorpskerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve. Noordwijck en Langenbeek mevr. Langbroek. Weesboom 13. telefoon 940130 en mevrouw Lawalata, Wan molen 20, tel 944237 Voor Leusden-zuid: Mevr. Abbring, Pr. Christinalaan 7, tel 942047 en me vrouw Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44, tel 940635 Hulpdienst voor het Gemeentediako naat Marcuskerk: Het gebied ten noorden van de Noor derinslag-Middenweg: mevr. A. Brandsema, Asschatterweg 35, tele foon 941350. ANONIEME ALCOHOLICI (AA) A.A. Amersfoort: telefoon 944392 en 941102 A.A. werkgroep De Uitkomst: elke woensdag om 19.30 uur groepsavond in de Wevershof, Weverssingel 24 in Amersfoort, tel. 728235. Voor alcohol problemen 24 uur bereikbaar op tel. 721319 of 942313. Al-Anon: Amersfoort. Postbus 946 Amersfoort, tel. 944392 en 753373. Al-Non Werkgroep Leusden: (zelf- werkgroep van familie en vrienden van mensen met alcoholproblemen). Groepsavonden, iedere dinsdagavond om 20 uur in Huize Groot Schutterhoef, Arnhemseweg 10 te Leusden-Zuid Te- lefoon 033-943722 b g.g 940182 DIERENARTSEN WELZIJN WOL (Vereniging voor Welzijn Oude ren). Spreekuur Leusden-centrum: iedere woensdagmiddag van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw Rozengaarde 33. Te lefoon 947210 Achterveld: De eerste en derde woensdag van de maand van 15 tot 15.30 uur Wijkgebouw Walter van Amersfoortstraat, tel 03425-1333. HUISARTSEN: DIVERSEN: Rutgershuis Amersfoort (bureaus voor geboorteregeling en sexualiteits- vragen) Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw) tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak Werkgroep „Laat Leven", afd Leus den Hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwangerschap, tel 033- 942291 en 940541Bureau Amersfoort 620244. Oppascentrale (algemeen): van maandag tot en met zaterdag tussen 16 en 18 uur tel 943489, Waterhoen 23, Leusden Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e o Kontaktpersoon voor Leusden Nel van Lippevelde Bretagne 22, telefoon 942485. Kraamcentrum: spreekuur elke twee de woensdag van de maand van 11 tot 11.30 uur in het wijkgebouw Krooneend 26 Voor de huisartsen in de gemeente Leusden. voor de praktijken van de ari sen Van den Berg. Binkhorst Du Boeuff. Boersema Koch, Lantink, Ver hagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekeinde waar dr. B. Binkhorst, Asschatterweg 69a, Leusden-C., tel. 944600. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visiles graag vóór 10 uur 's morgens aanvra gen Gelieve uw eigen dierenarts of die renkliniek te bellen Een telefonisch ant woordapparaat geeft op welke dieren arts voor spoedgevallen te bereiken is (Nieuwe opgaven en wijzigingen tot ui terlijk woensdagmiddag 12 uur uitslui tend richten aan het Redaktie-sekreta- riaat BDU Krantenkombinatie, Post bus 67. Barneveld. Tel 03420-16141 APOTHEEK: POLITIE: Algemeen alarmnummer: 03404- 24824. Politie-groepsbureau Leusden-Zuid: 033-944444 Sociaal Pedagogische Dienst (maat schappelijk werk t b v. verstandelijk ge handicapten). 't Zand 25. 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09 00-17 00 uur, tel nr. 033-720624. Nieuwe opgaven, aanvullingen en wijzi gingen uitsluitend schriftelijk naar de redaktie van de Leusder Krant, Post bus 11, 3830 AA Leusden. Plaatsing van nieuwe opgaven uitsluitend ter beoordeling van de redaktie Apotheek De Hamershof, De Brouwe rij 14. tel. 033-943441apotheek Leus den, De Biezenkamp 16, tel 033- 942303 zijn op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 18.00 uur Buiten de ze uren is voor spoedrecepten geopend op werkdagen van 19 30 uur tot 20 00 uur en op zaterdag-, zon- en feestda gen van 14.00-14.30 uur en van 17 30 tot 18 uur: (week 3 t'm 9 december). Apotheek De Hamershof, De Brou werij 14, tel. 943441. Buiten bovenstaande uren is uitsluitend voor spoedrecepten geopend Soester Apotheek, Noordewierweg 92, Amersfoort, tel. 15474. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. H. van Voorst, Waterjufler 2, tel. 947062 dienst Bovendien heeft deze zuster avond dienst van 2 t'm 8 december. VERLOSKUNDIGE: Voor verloskundige hulp kan men zich dit weekeinde wenden tol mevr. Dijk huizen, H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000. TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-722000. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CEN TRUM Donderdag 2 december 14.00 uur: Opening UW senioren soos. De Korf Donderdag 2 december 19.30 uur: Begrotingsbehandeling ge meenteraad, raadszaal Maandag 6 december 20.00 uur: Vergadering commissie ABZ. raadszaal Donderdag 9 december 20.00 uur: Jeugdraad Donderdag 9 december 20.15 uur: Valleiconcert. Dorpskerk. Leusden-zuid ACHTERVELD Vrijdag 3 december 14.30 uur: Zonnebloem, St Nicolaas, D' Ou we Peerdestal Vrijdag 3 december 20.00 uur: De Hessenkar, klaverjastoernooi Dinsdag 7 december 9.00 uur: Welfare Club Zonnebloem. Ons Gebouw Woensdag 8 december 9.00 uur: handwerkhobbyclub, De Moespot Donderdag 9 december 13.30 uur: bejaardensoos, Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: zaterdag 4 december 19 00 uur Eucharistie mei dameskoor zondag 5 december 9.00 uur Eucharis- lie met herenkoor; 11 00 uur: Eucharis tie mei volkszang Alle diensten voorganger en predikant B ter Bekke. Herv./Geref. Marcuskerk: zondag 9.00 uur. Geref. Herv woord dienst ds. J. Weernekers. 10.30 uur Geref Herv woorddienst ds J S Rid derbos. 19 00 uur Geref Hen/, woord dienst ds. H W. Enkelkes uit Amers foort Geref. Kerk (Vrljgem.): zondag 9 30 uur: ds M Nap; 16 45 uur ds. P H R van Houwelingen uit Drie bergen Daarbij waren de acteerpresta ties van de PJGU-ers van een niet al te hoog nivo De enigen, die wat beter uit de verf kwamen, waren Peter Vahlkamp - die als de tiener- zoon des huizes zichzelf speelde en dat vlot en acceptabel deed - en Marjo Schothorst - die als moderne jong volwassene eveneens natuur lijk spel leverde. Helaas hadden de plattelands jongeren deze keer voor hun op voering gekozen voor een stuk van niet bijzonder hoog nivo. De tekst was een aaneenschakeling van boertige grappen en de ontknoping van het verhaal lag er van het begin af aan duimendik bovenop. De enige grappige vondst in de tekst was misschien, dat de oom in het stuk steeds de standaarduit drukkingen van de tante aanvulde Zei zij ..stank", dan had oom daar ek bliksemsnel ,,voor dank" bij inge elke vuld Op een bepaald moment nan i re de heer deze huizes zelfs deze gej nar woonte over. Hilariteit verwekte iets, dat n/eln n zo bedoeld was. Eén deur ging, i ore tegenstelling tot de beide anden tboi deuren, op het toneel niet naar bui and ten maar naar de spelers toe open mp Dat bleek de meeste acteurs /anjn c istei fee parten te blijven spelen. Het droeg alleen maar bij aan >or steeds vrolijker wordende sterri ming in de zaal. In die zin werd PJGU-avond dan ook een succes Moet ons echter van het hart, dé we de voorstelling wel van een er\ laag nivo vonden, de PJGU me waardig. We hebben de platte y landsjongeren wel eens beter wet zien afleveren en hopelijk zullen i dat in de toekomst ook weer doet LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: zondag 9 00 uur Gereformeerde woorddienst ds J S Ridderbos. 10 30 uur Hervormde woorddienst ds J Weernekers; 18 30 uur: Hervormde woorddienst (G B.) ds. B. M. Meijndert uit Voorthuizen ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 9.00 uur kandidaat Schreuders uit Groenekan R.K. Kerk: zaterdag 19.00 uur Eucharistie met volkszang zondag 8 30 uur Eucharistie, gelezen; 10 30 uur Eucharistie met herenkoor Alle diensten voorganger en predikant A. Goes Ger. Kerk De Glind, jeugddorp: zondag 10.00 en 19 00 uur drs J Jelle- ma schilders-en behangersbedrijf M. E. Pfaff De Schepershilt4 Leusden-Centrum Tel. 033-946243. Het adres voor al uw onderhouds- schilderwerk, behang, textiel, sierpleisters, glasschadebedrijf, isolerende beglazing, thermopane, thermobell. Het schildersbedrijf is u daarbij graag van dienst. Ook voor al uw buitenwerk. LEI «I d 'eer nde Inut fren tape uten En d «I e 4-3f 'eed *kkc fnar

Leusder Krant | 1982 | | pagina 8