br W Tolhuisje afgebroken, fietspaden dichterbij Twee Leusdense jongens omgekomen bij verkeers ongeval in Amersfoort Voor vele takken van het agrarisch bedrijf was het een gunstig jaar Borrel en rokertje blijven toegestaan in raadsvergadering 6 Vrijdag Valleiconcert in Dorpskerk Parson (VVD] kritisch tav subsidie- voorstellen Vandaag in de Leusder Krant SB. ABTB hield ledenvergadering JftV "P Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Rook leek brand Geen krant ontvangen? „MATIGHEID SIERT EENIEDER, MAAR JE MOET HET NIET OPDRINGEN" Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. 103420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V DINSDAG 7 DECEMBER 1982 14e JAARGANG NO fcrS- o 6 444 44 4 JL Slechts speldeprlkken bij (van een onzer verslagge vers) AMERSFOORT - De ge meente Amersfoort heeft de zer dagen het tolhuisje aan de Heiligenbergerweg laten afbreken. De verwijdering van dit pandje heeft te maken net de aanleg van fietspaden angs de Heiligenbergerweg. Volgens een woordvoerder van de gemeente Amersfoort vil men nu „zo spoedig mo- jelijk" tot de daadwerkelijke lanleg van de paden over man. Wanneer de werkzaam- leden zullen starten is echter ACHTERVELD De leden- ergadering van de A.B.T.B. erd een goed bezochte verga ring waarop ook een aantal chtgenotes aanwezig was. De oorzitter opende de vergade- ng met een kort gebed. Hij ver welkomde alle aanwezigen in het ijzonder de geestelijk adviseur, astor Ter Bekke. „Hoewel niet voor alle takken an het agrarisch bedrijf is het el een gunstig jaar geweest. Indanks dat wil ik toch een aarschuwende vinger opste en Zal 1983 ook zo worden als et afgelopen jaar! De melkvee- ouderij maakt een gunstige tijd oor We zijn de andere E.E.G.- inden ver voor. Die beginnen nu as met het opvoeren van de lelkproduktie. Dus zal het zo lijven als het nu is Het afzetge- ied is momenteel heel moeilijk it te breiden. Daar dient dus wel wkening mee gehouden te wor- en. Ik denk hierbij aan de bijen ie in de zomer voedsel verzame- nog steeds niet bekend. De aanleg van de fietspaden vormt de tweede fase van het veili ger maken voor langzaam verkeer van de meest rechtstreekse verbin ding tussen Leusden en Amers foort. Eerst dit jaar werd het viadukt in de weg van gescheiden fietspa den voorzien. Maar echt veilig zal de Heiligenbergerweg voor fiet sers. waaronder veel scholieren, pas worden, wanneer ook op Amersfoorts grondgebied vrijlig- gende fietspaden zijn gerealiseerd. Zoals bekend was ook dat de inzet van de demonstratieve fietstocht, waarmee op 13 maart 1981 vele honderden Leusdenaren in Amers foort aandacht vroegen voor de on- len voor de tijd dat er voor hen niets te halen valt. Ik denk daar wel eens aan en hoop dat ande ren hier ook eens aan zullen gaan denken" De notulen werden voorgele zen en onveranderd goedge keurd. Hierna deelde voorzitter mede dat het bestuur een wijzi ging had ondergaan. De heer G. Hilhorst heeft zijn functie als se cretaris neergelegd Hij blijft wel bestuurslid. Als secretaris zal nu gaan werken de heer G. van Burgsteden bijgestaan door Theo van Dijk. De contributie zal niet verhoogd worden De kring contributie wordt wel verhoogd tot f 10,— per lid. Verder deed de voorzitter de mededeling dat vanaf heden ook de echtgenotes als volwaardig lid van de A B T B zullen worden beschouwd. Deze mededeling werd door de heren leden met enige hilariteit ontvan gen. De uitslag van de in het afgelo pen jaar gehouden enguête was veiligheid van de Heiligenberger weg. Nu het tolhuisje is verwijderd, zijn de fietspaden weer een stap dich terbij gekomen Het tolhuisje werd al geruime tijd geleden door de ge meente Amersfoort aangekocht en werd sedert de aankoop gebruikt als wisselwoning voor zeer urgent woningzoekenden. Onlangs ver trokken de laatste bewoners en vervolgens ging het pandje tegen de vlakte. Het wachten is nu alleen nog op een subsidie, die door het Rijk ver strekt moet worden Volgens de woordvoerder van de gemeente heeft men al wel informeel de toe zegging gekregen, dat de subsidie gegeven zal worden. nog niet bekend. In verband met het vraagstuk van de energiebe sparing en het energiegebruik in allerlei vormen is het de bedoe ling om ook in Achterveld een discussiegroep in het leven te roepen. BESTUURSVERKIEZING In verband met de bestuurs verkiezing werden de heren J Tijmensen en T. Hak benoemd als stemcommissie. Periodiek af tredend waren de heren C.P Kooloos en Co de Groot. De heer De Groot was niet meer herkies baar Door het bestuur werden in deze vacature voorgesteld de heren Peter van Dijk en Wim v.d. Hengel Th zn Als tegenkandi daat voor de heer Kooloos had zich beschikbaar gesteld Jos Kok. Er werden 34 stemmen uit gebracht bij de vacature van de heer De Groot. Hiervan was er een blanco. Peter van Dijk kreeg 21 stemmen en W. v.d Hengel12 In de vacature van de heer Koo loos kreeg deze 33 stemmen ter wijl de overige voor Jos Kok waren De heer Van Dijk aan vaardde zijn benoeming als be stuurslid en dankte de aanwezi gen voor het vertrouwen. Ook de heer Kooloos aanvaardde zijn benoeming. ..Ik vraag me wel eens af of ik het wel goed doe Doch deze eensgezindheid geeft me wel de voldoening dat dit toch wel zo is In het begin dat ik voorzitter werd was het wel ge makkelijker dan u De leden zijn in de loop van de jaren heel wat mondiger geworden waardoor het werk wat moeilijker gewor den is. Ik hoop me in de komende drie jaren weer volledig in te zetten", aldus Kooloos Ko de Groot werd dank ge bracht voor het vele werk dat hij (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De Leusdena ren Harry Tolboom (21) en Ludo Plomp (19) zijn in de nacht van zaterdag op zon dag bij een verkeersongeval in Amersfoort om het leven gekomen. De beide slachtof fers zaten met twee meisjes in een door de Leusdenaar J.K. (20) bestuurde auto. Deze auto vloog uit een flauwe bocht in de Stadsring en kwam op z'n kop terecht in het water van de Flierbeeksin- gel. De bestuurder en de twee meisjes konden op eigen kracht uit'de auto komen. De slachtoffers slaagden daar niet in en redding kwam voor als bestuurslid had gedaan. Hij kreeg een mooi wandbord als aandenken. Vervolgens werd door pastor Ter Bekke een inleiding gehou den over het onderwerp ..Kerk nu en in de toekomst" De kerk is een breed begrip over een peri ode van ongeeer 2000 jaar Er zijn steeds ingrijpende verande ringen geweest. Men kan het bundelen in diverse tijdperken. De mondigheid is geweldig toe genomen Veel ontwikkelingen kunnen wel een geweldigezegen zijn. In deze wereld van ontwik kelingen staan we als kerk er middenin Na de dood van Chris tus is er een beweging ontstaan waardoor het een leven en sa mengaan werd zoals hij dat had gepredikt Na het toelaten van het Christendom is er wel de klad ingekomen. Men kreeg toen de hiërarchie. De kerk is niet het gebouw doch hét samen beleven van het geloof en het in vertrou wen samen met elkaar leven. De kerk is geen democratie en zal het ook nooit worden Men kan hen te laat. Een bloedproef heeft uitgewezen, dat de be stuurder van de auto onder invloed van alcohol verkeer de. Volgens een woordvoer der van de Amersfoortse poli tie reed de auto op het mo ment van het ongeluk met een snelheid van ongeveer 100 ki lometer per uur. De auto, waarmee het on geluk gebeurde, kwam zater dagavond om ongeveer één uur over de Hogeweg uit de richting Hoevelaken gereden. Ter hoogte van het gebouw Amersfoortstaete miste de bestuurder met hoge snel heid de flauwe bocht naar links. De auto schoot recht door over het trottoir de berm in en belandde, na een lan- zich los maken van de kerk en dan toch via andere groeperin gen het werk voortzetten dat Christus verkondigd heeft. De kerk zal in de toekomst weinig veranderen. Samen met elkaar werken om gelukkig samen te leven Ik geloof wel dat men zich over de Eucharistieviering in de toekomst zorgen kan maken. We moeten het samen doen en sa men onderweg zijn en blijven". Na deze lezing volgde er nog een korte discussie waarbij de politiek in de kerk het hoofdpunt vormde. Van de rondvraag werd door en kele personen gebruik gemaakt. Door de voorzitter werd nog me degedeeld dat er nu een moge lijkheid is om een excursie te maken naar de praktijkschool te Barneveld. Indien daar belang stelling voor is kan dit geregeld worden. De voorzitter dankte allen voor hun aanwezigheid en de inbreng. De bijeenkomst werd door pas tor Ter Bekke met een kort gebed gesloten. taarnpaal te hebben geramd, op z'n kop in het water van de Flierbeeksingel. Kort voor het ongeluk ge beurde had J.K. met zijn auto een andere wagen ingehaald. De bestuurder van deze auto zag plotseling de wagen van J.K. verdwijnen. Bij de eerst volgende kruising keerde hij om en trof nabij de plaats des onheils één der vrouwelijke inzittenden van de auto in de berm van de weg aan. Zij vertelde de te hulp gekomen chauffeur, dat er zich in de auto in het water nog inzitten den bevonden. Daarop sprong deze man in zijn auto en reed met zeer hoge snel heid naar het buro van politie LEUSDEN - Het vermaarde Haydn-strijkkwartet. voortgeko men uit het Dekanykwartet, maakt een |ublleumtoer wegens LEUSDEN - Op Vlasland ont stond maandag lichte paniek toen uit het dak van een van de wonin gen rook waarneembaar was. Met de gedachte aan brand belden de omwonenden de brandweer en po- aan de Van Asch van Wijck- straat. Daar ontstond enige verwarring over de plaats van het ongeval. De bemanning van de direct gealarmeerde surveillance-auto's ging aan vankelijk zoeken bij de brug over het Valleikanaal in de Hogeweg. Pas toen men daar niets vond, werd duidelijk dat er op een andere plaats ge zocht moest worden. Zes po litieagenten gingen uiteinde lijk het water van de Flier beeksingel in, even later ge volgd door een duikersploeg van de Amersfoortse brand weer. Met veel moeite slaagde men er in de slachtotfers uit de auto te halen. Pogingen tot reanimatie hadden geen suc ces meer. het feit dat Franz Joseph Haydn honderdvijttig jaar geleden werd geboren. Op vrijdag 9 december concerteert dit kwartet voor de stichting Vallelconcerten In de Dorpskerk in Leusden-zuid. Uitgevoerd zullen worden werken van Mozart, Beethoven en Debussy De aanvang van het con cert is om 20.15 uur Kaartverkoop 's avonds aan de zaai. De toegang bedraagt 18,-. voor houders van een CJP ol 65-plus-kaart betalen 7,50. Jongeren tot 18 jaar heb ben gratis toegang. luie. Die konden echter weer snel terug, omdat er van brand geen sprake was. De rookontwikkeling was namelijk afkomstig uit een rookkanaal dat was aangesloten op de draaiende wasdroger. De al- voer was door de eigenaar des hui zes zelf aangelegd ingsbehandeling 3 - Stenerizoeker W.H. Meyer 3 - LOL komt met nota 5 - Verkeerslichten Arnhemseweg onzeker5 - Sport 5 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het VVD- raadslid Alrlch Parson heeft woensdagavond enkele voor stellen van het college ten aanzien van subsidies van zeer kritische kanttekeningen voorzien. Het liberale raadslid bleek met name de voorstel len ten aanzien van subsidie ring van „Sportieve recreatie" en open school niet zonder meer te willen laten passeren. Het college wil het project „Sportieve recreatie" dit jaar een subsidie van f 1000,— geven ten einde de aanschap van enige materialen mogelijk te maken. De materialen zouden overigens beheerd gaan worden door De Korf, waar iedere zaterdagmor gen de sportieve recreatie zich afspeeld Op zich had Parson daar geen problemen mee, wel met het feit dat voor de vrijwilli gers. die de zaak leiden, een uurtarief in de begroting is opge nomen. Het VVD-raadslid liet duidelijk blijken, dat hij voor die constructie weinig voelde. Vrij willigerswerk bij sportverenigin gen en dergelijke behoeft vol gens hem niet betaald te worden bij alle andere clubs is dat ook niet het geval en als dat wel gebeurt, moet het er niet toe leiden, dat de gemeente bij moet springen Formeel subsideert de gemeente dan wel de aanschaf van materialen, maar daar was binnen de begroting van „Spor tieve recreatie" voldoende ruim te geweest, als niet de vrijwilli gers betaald zouden worden, zo redeneerde Parson. Ook de medewerking, die het college wil verlenen aan het pro- jekt „Open School", liet Parson niet zonder meer passeren. Het college wil voor dit nieuwe pro- jekt f 1500,— beschikbaarstellen en heeft daartoe in een hoog tempo een voorstel op tafel ge legd Volgens Parson heeft het college dat allemaal wat té vlug afgehandeld, hetgeen heeft ge leid tot in een zijn ogen slordig voorstel Dat blijkt onder meer uit het feit, dat het projektzes maan den moet gaan duren, terwijl de te verstrekken subsidie slechts voor drie maanden toereikend is. Tenslotte ontkwam ook de subsidiering van de patiëntenbe langenvereniging Leusden niet aan het kritisch oog van Parson. Aan die club wil het college een startsubsidie geven van f 1970,— Op initiatief van Parson kwam het tot een betere redaktie van het voorstel Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag «n donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1>20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum ia dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Harm Offereins kan blijven roken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Tijdens raadsvergaderingen mo gen de aanwezigen als ze daar behoefte aan hebben blijven roken en een borrel drinken. Een voorstel van de Partij van de Arbeid om deze beide geneugten te verbieden werd door een meerderheid van de ge meenteraad verworpen. De PvdA wilde het schen ken van alcohol tijdens raadsvergaderingen dat slechts gebeurt bij langdu rende zittingen uitbannen uit oogpunt van bezuinigin gen Fractievoorzitter Corrie Verduin: „Ik zou willen voor stellen de alcoholvoorzie ning te beperken tot gemeen telijke feestelijkheden". Het voorstel van de Leusdense socialisten werd door een kleine meerderheid (10 tegen 8) weggestemd, waarbij de meningen binnen de CDA- fractie verdeeld waren Het rookverbod-voorstel lag wat gecompliceerder. De PvdA wilde dat er niet werd gerookt in raadsvergaderin gen en in commissievergade ring, en aan mensen in de openbare scholen en gebou wen het advies te geven de sigaretten en sigaren in de zak te houden In de raads commissie Algemene Be stuurlijke Zaken zou met na me over dat laatste een paar spelregels bepaald moeten worden. Burgemeester J. Radema ker declameerde voordat de discussie losbrak deze hilari teit uitlokkende wijsheid: „Matigheid siert eenieder, maar je moet het niet opdrin gen". De opmerking sloeg ook op een reeds schriftelijk ingediende suggestie van de VVD-fractie om de aanwezi gen tijdens raadsvergaderin gen te verzoeken het roken te matigen. De verschillende voorstellen van de liberale en socialistische fractie waren voor CDA-wethouder Gijs van Woudenberg aanleiding op te merken dat de VVD- en PvdA-raadsleden dan maar stoppen met roken. „Dat scheelt allicht wat", aldus de wethouder die ruim twee jaar geleden overigens definitief kapte met roken Gemeentesecretaris Rijer van Gooi deed ook nog een duit in hetzakjedoorde PvdA er op te wijzen dat het bijzon der moeilijk is mensen (amb tenaren) in scholen en open bare gebouwen min of meer dwingend adviserend te vra gen het rokertje opzij te leg gen. „In de rechtspositiere gelingen staat namelijk niet dat roken tijdens het werk verbonden is", aldus Van Gooi, een fervent filtersiga ret-liefhebber Ans van Ke- menade (PvdA) katte direct terug, dat in de rechtspositie regelingen van niet-rokende ambtenaren ook niet is opge nomen om geen last te heb ben van de collega's, die een sigaret, sigaar of pijp opste ken. Het antl-rookvoorstel van de PvdA werd uiteindelijk met 14 tegen 5 stemmen (vier socialisten plus CDA'er Bram Vroon) verworpen. Vervol gens werd het VVD-voorstel in stemming gebracht (ver zoek tot matiging) en door dertien van de 19 raadsleden aangenomen. De zes tegen- Gert de Weerdt rookt stevig, maar was voor een rookver bod. stemmers waren Ham Offe reins (GPV/SGP), Corri Ver- duin, Ans van Kemenade, Gert de Weerdt (allen PvdA), Gijs van Woudenberg en Henk Ossendrijver (Belden CDA). De meesten vonden dat het effect van dit voorstel nihil zal zijn. Ans van Keme nade: „Ik zeg ook steeds te gen mezelf: probeer minder te roken. Dan moet u weten dat ik één pakje per dag rook". De gemeente Amersfoort liet dezer dagen het tolhuisje aan de Heiligenbergerweg slopen.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1