„Zo'n wedstrijd is stimulans voor jeugd" Het gaat goed met Roda'46 toda zaterdag noeizaam tot winst Achterveld ver liest van Odijk LEOS-voorzitter Han Seton over top-volleybal in „De Korf': Intilopen weer oyaal op winst Uitslag bridgeclub weten ook. Leusder Krant Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk TROUWKAARTEN FOTÜ-KOPIE NODIG? - De manager van Roda achter het kletsijzer, compleet met secreta resse, sigaar en kopie koffie. LEUSDEN/CENTRUM Het moet uiterst plezierig zijn om als voorzitter te fungeren van een voetbalclub met zowel een zon dag- als een zaterdagafdeling, waarvan beide standaardteams een riant uitzicht hebben op pro motie. Dat was Ben de Haan (38 en dus nog wel een jaar of wat beschikbaar) volledig met ons eens zij het met nog wat re stricties en het was daarom niet moeilijk om hem over Roda op zijn praatstoel te krijgen. Ove rigens is hij ten opzichte van zijn voorgangers veel meer manager dan „bouwpastoor". De Leusdense voetbalclub maakt goede tijden door. Kenne lijk heeft de enige maanden gele den gereed gekomen uitbreiding van het Burgemeester Buining- park zeer inspirerend gewerkt op het bestuur en de spelers. De situatie is op dit moment eind november kort gezegd zo, dat Zaterdag 1 met voorsprong op kop van de ranglijst staat en zeer reële kampioenskansen heeft, met als gevolg promotie naar de hoofdklasse van de KNVB-afde- ling Utrecht. De zondagploeg staat op de. ook recht op promo tie gevende tweede plaats en zelfs de toppositie is nog alles zins bereikbaar. Het lijkt een soort erkentelijkheid voor de nu ideale accommodatie en onwille keurig denken wij terug aan 1964, toen het „oude" Buining- park gereed kwam. In het eerste seizoen op het nieuwe veld werd Roda kampioen! Twee jaar later trouwens weer en er wordt wel eens beweerd, dat de geschiede nis zich herhaaltGeen slecht vooruitzicht derhalve. MOOIE CARRIÈRE Ben de Haan heeft al een mooie carrière bij Roda Gebo ren en getogen in Apeldoorn, waar hij bij Victoria Boys met voetbal in aanraking kwam en van junior tot eerste elftalspeler opklom en daarna „afzakte" tot veteraan. Hij werd in 1973 Leus- denaar, maar pendelde nog vier jaar op en neer naar de gezellig heid bij de Apeldoornse „ouwe- tjes" Die liefde werd minder en hield (bijna) helemaal op toen De Haan in Leusden leider werd van een pupillenelftal. Dat was vijf jaar geleden en nadat hij in 1979 voor de jeugd in het bestuur kwam, werd hij in augustus jongstleden voorzitter van Roda. De Haan's voorgangers had den hun handjes vol aan de ac commodatieproblemen, maar nu die voltooid verleden tijd zijn ge worden, is alle aandacht gericht op de roodzwarte prestaties in de competitie. Waar wij het hebben over Ben de Haan. moet in feite gelezen worden het gehele be stuur. Tot nu toe werden alle besluiten nagenoeg unaniem ge nomen „Samen Sterk" is het nieuwe devies van Roda Voorzit ter De Haan was trouwen duide lijk genoeg bij zijn eerste optre den als zodanig tijdens de jongs te jaarvergadering: „Onze selec tie-teams worden geacht presta tievoetbal te spelen en wij zullen dan ook alles doen om dat waar te maken. Roda heeft kwaliteit genoeg in huis om hogerop te komen". Meneer de president heeft ge lijk. Zowel de zaterdag- als de zondagformatie heeft op dit mo ment de beschikking over goed gemotiveerde, ambitieuze, tech nisch bekwame en goeddeels jeugdige spelers en het zou niet getuigen van een wijs beleid, als daarvan geen gebruik wordt ge maakt. Roda is er natuurlijk nog niet, maar de standaardteams staan beter op de ranglijst dan in de laatste jaren het geval was. Ook tijdens de a s. winterstop —overigens slechts de week ends van Kerst en Oud en Nieuw blijven de teams volledig actief om geen vormverlies te riskeren. Zonder op de toekomst vooruit te lopen, wilde Ben de Haan nog wel kwijt, dat heel Leusden het zal weten, als Roda promoveert. Om het even of dat de zaterdag- dan wel de zondagploeg geldt, maar het liefst natuurlijk allebei een trapje omhoog! (door een medewerker) LEUSDEN Kijk niet gek op als u zaterdag (11 december) voor De Korf de Russische vlag ziet wapperen, broederlijk naast de Nederlandse driekleur en het dundoek van Leusden. Aanleiding is de volleybal Europacup I wedstrijd CSKA Moskou tegen VC Voorburg. Als om 20.30 uur de scheidsrech ter het startsignaal laat klinken zullen niet alleen de zenuwen van de spelers gespannen zijn, maar zeker ook die van het LEOS-bestuur, organisator van deze topwedstrijd. Het komt niet elke dag voor, dat topsporters van wereldfaam Leusden aandoen. LEOS-voorzitter Han Seton „Dat kun je wel zeggen, ja Daarom zijn wij er niet weinig trots op. dat het ons is gelukt CSKA waarin ver schillende spelers uit de Russische nationale ploeg die onlangs wereld kampioen werd —hierheen te halen. Bij toeval kwam een van onze trai ners erachter, dat de Russen bereid waren om de return tegen VC Voor burg ook in Nederland te spelen Er waren meerdere clubs gegadigde voor deze wedstrijd. Nadat wij snel onderling bestuursberaad hebben gehouden, kregen we de zaak begin oktober in principe voor elkaar". LEOS-sekretaresse Ank Kuh valt hem bij: „Toen begon de organisa tie Met de gemeente en de exploi tant van de Korf moesten afspraken gemaakt worden. Omdat LEOS nor maal niet op zaterdagavond over de Korfzaal beschikt moest een beroep worden gedaan op de badminton ners, de korfballers en de basketbal lers. Gelukkig zagen die allemaal het belang in voor LEOS en voor de sport in het algemeen en waren zij bereid hun zaalgebruik af te staan. Je bent er namelijk niet met de beschikking over de zaal voor de benodigde speeltijd. Zaterdagmid dag al moeten er tribunes worden opgebouwd, die zondagochtend in alle vroegte weer worden afgebro ken om de zaal om tien uur weer leeg en schoon te kunnen opleve ren. In totaal worden er 1600 zit plaatsen gecreëerd; de eigen tribu nes van de Korf bieden maar aan 350 man plaats". PERFEKT Seton. „We verwachten naast na tuurlijk in grote getale de Leusdena- ren nogal een forse toeloop uit Eem- land en de Randstad De organisatie moet dan ook perfekt zijn. Toen we begonnen hadden we krap twee maanden vóór ons liggen. Dat lijkt misschien veel, maar als je je reali- seerd wat er allemaal voor zo'n eve nement komt kijken, dan gaat de tijd al snel dringen. Neem je drukwerk van affiches, programmaboekjes en toegangskaarten. Het tijdig verzen den van uitnodigingen, de kontak ten met de pers. radio en televisie Ja ook die heeft belangstelling. Dan realiseer je je plots, dat de Russen waarschijnlijk alleen Russisch ver staan. Dus gingen we op zoek naar iemand die die taal beheerst" Kuh: „Van eminent belang is na tuurlijk ook een goede kostenbe- groting. Of de onze goed is zal na de wedstrijd blijken. Als niet-gespon- sorde amateurclub ben je gewend vanuit een kleine beurs te rekenen. Maar als je de zaken wat groter aanpakt zoals nu het geval is —dan kun je niet altijd meer een beroep doen op onbetaald vrijwilli gerswerk. De clubs die we hier naar toe halen zijn gewend commercieel te denken en dat kost (LEOS) geld. Financiëel krijgen we de organisatie dan ook alleen rond als we 11 de cember een volle bak halen Zo'n risiko zit meestal aan zo'n happe ning vast". Seton: „Een geweldige steun in de rug is ook John Visser, exploitant van de Korf Natuurlijk vaart zo'n man ook wel bij de verwachte toe loop, maar daarnaast neemt hij een stukje gastheerschap van ons over. We willen namelijk dat spelers en publiek na afloop van de wedstrijd nog even het sfeertje vasthouden. Je ziet zo vaak tribunes snel leeg- stromen en buiten gekomen krijgen het publiek dan een koude douche. De ambiance van de Korf leent zich er echter uitstekend voor om nog even na te blijven hangen. En ver geet niet dat het zaterdagavond is. Ja. wat ons betreft maken we er iets geweldigs van, we hopen dat heel sportend Leusden aan zijn trekken komt en niet alleen de volleyballers. We zullen niet zo gauw weer zo'n gelegenheid krijgen". STELSELMATIG „Waarom we dit organiseren? Kijk, het wedstrijd element in de sport is belangrijk. Het beleidsplan van LEOS is erop gericht dat wij over enkele jaren tenminste één da- mes- en een herenteam op divisieni veau kunnen laten spelen Met de uitvoering van dat plan zijn we stel selmatig bezig. We hebben veel jong talent, maar het spelen op niveau moet je opbouwen Dat bereik je niet van de ene dag op de andere. Nou, dan werkt het volgens ons stimule rend als je de toppers eens aan het werk kunt zien Daarbij komt, dat landskampioen Voorburg vrijwel geen gelijkwaardige tegenstanders meer treft. Die zullen zich dus hele maal geven tegen de Russen. Dat kan een aantrekkelijk wedstrijd beeld opleveren. En natuurlijk is het ook een stukje promotie voor Leus den zelf. We zijn immers al lang niet meer dat gat bij de Leusderhei. Doordat de Korf in het Hamershof- komplex ligt met zijn middenstand, is wat extra bekendheid nooit weg. Want als je zoiets organiseert ben je voor advertenties en je voorverkoop weer afhankelijk van de midden standers. Wat die voorverkoop betreft wil ik dit nog zeggen. Aan deze happening wordt landelijk bekendheid gege ven, er is voorverkoop per giro mo gelijk gemaakt. Als je dus wilt gaan kijken is het zaak snel kaarten te bemachtigen want we hebben echt nog geen flauwe notie hoe groot de belangstelling van buiten Leusden zal zijn". LEUSDEN Het eerste team n Antilopen krijgt langzaam de rm te pakken die nodig zal zijn or de zwaardere klussen die de 3eq staan te wachten. Zater dag bleek dat bij de 12-6 zege op het Utrechtse D.V.S. Uit drie op papier niet al te moeilijke wed strijden heeft de ploeg nu vier punten. En dat is vooreen debu tant toch niet gek. Antilopen gaat vooral gemakke lijker doelpunten, en omdat dit dikwijls bij de Leusdenaren een probleem was, is dat een hoopvol teken. In het eerste aanvalsvak is de lange Frans ter Maten voortdu rend gevaarlijk Het tweede aan valsvak scoort de laatste weken vooral via de zuiver schietende Joyce Osnabrugge. Samen zorg den zij zaterdag voor acht van de twaalf doelpunten. De enige die wat uit vorm is, is Ruud Lith, die zaterdag tegen het einde zijn plaats moest inruilen voor Man fred Laheij. Wel wist hij in een tweetje met Pieter Kraaikamp grote gaten in de DVS-verdedi- ging te trekken, maar tot scoren kwam hij niet. Degradatiekandidaat DVS stond vanaf de twintigste minuut in De Korf steeds met vier of meer punten achter. De Leus dense korfballers lijken daarmee eindelijk hun moeite met thuis wedstrijden overwonnen te heb ben. De doelpunten waren zater dag van Frans ter Maten (5), Joyce Osnabrugge (3), Gert Graafland (2), Nany Laheij en Pieter Kraaikamp. De overige Antilopen-ploegen deden het ook uitstekend. Zo gaat het vorig jaar gepromoveer de tweede in z'n klasse aan de leiding en won de juniorenploeg el poging van Antilopen in de wedstrijd tegen DVS. Antilopen in de aanval tegen DVS verrassend van BEP uit Purme- rend. Uitslagen: Antilopen - D.V.S. 12-6 Antilopen 2 - De Vinken 2 11-9 Anuiopen - Mioiandia z Antilopen 4 - Unitas 6 Viking 2 - Antilopen 5 Hemur Enge 4 - Antilopen 6 Junioren 1 - BEP J1 5-5 5-1 1-4 2-5 9-7 Aspiranten 2 - Telstar A2 Meeuwen C2 - Aspiranten C2 RDZ D1 - Aspiranten D1 Pupillen 1 - Unitas P 1 Pupillen 2 - Kesteren P2 9-0 13-0 0-6 1-1 3-0 Uitslagen zaterdag Rida 1 - Hees 1 2-0 Roda 2 - Posthoorn 2 2-1 Roda 4 - Sparta 5 2-8 Roda 5 - Terschuurse B 4 2-6 Coby Boys 5 - Roda 6 2-1 VVOP 9 - Roda 7 3-1 Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw tamilieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke (eit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Kr|mt, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. LEUSDEN Dat het predikaat ploper een zware druk op een Deg kan leggen, bewees de dstrljd van afgelopen zater- g wel. genstander van Roda was es. Een ploeg die zich er op n beroepen de laatste vijf wed- ijden niet verloren te hebben, de eerste helft viel er erg wel- 3 te beleven. Geen moment liet de ploegen aanvankelijk vrolijk door met het spelletje van de eerste helft, en niemand durfde eigenlijk te hopen op een doel punt. Roda begreep dat men met een gelijkspel natuurlijk nooit genoegen mocht nemen en na dat in de 70e min. Ronald de Haas plaats moest maken voor Lidus Vaartjes, begon Roda aan iets wat op een offensiefje leek. De eerste grote kans was voor Ruud Stoelhorst, die na een pass van Fokko v Leijenhorst alleen door mocht gaan maar vervol gens zijn schot gekeerd zag door de weliswaar kleine, maar verder uitstekende keeper van Hees Even later had Stoelhorst wel succes Na een uitstekende com binatie tussen Van Leijenhorst en Eef v. Dongen was het deze laatste die de val uitstekend langs de uitgelopen keeper voor het doel bracht, waar vervolgens Stoelhorst ter plekke was om 1-0 te scoren. Amper drie minuten later was het weer raak Een voorzet van rechts werd uit het strafschopge bied gekopt, waar hij vervolgens door Eef v. Dongen werd opge vangen Deze maakte even een stapje naar rechts om daarna van ongeveer 30 meter keihard uit te halen. De bal verdween precies in de kruising, een schitterend doelpunt. Hees was natuurlijk geschokt omdat men onver wacht met 2-0 achterkwam Men kreeg nog wel de kans middels een dubieuze strafschop iets te rug te doen, maar Barry Buunk wist het zwakke schot te keren. De eindstand werd derhalve 2-0 voor Roda. Een uitslag waar men erg tevreden mee mocht zijn na het vertoonde spel van zaterdag middag ACHTERVELD Achterveld speelde zondag de belangrijke vier punten thuiswedstrijd tegen Odijk. In de eerste tien minuten een aanvallend Odijk. Daarna kwam Achterveld terug maar kon hun werk niet in doelpunten omzet ten. Hoewel de Odijkse uitvallen via de buitenspelers gevaarlijk waren, kwamen zij ok niet tot het maken van doelpunten. Bij Ach terveld speelde G. Hak weer mee, doch ook hij kon het Achterveld- se elftal niet inspireren om goed te spelen. Het was voor de rust over het algemeen een slechte wedstrijd. Na de rust een aanvallend Ach terveld, maar de doelpunten kwamen wel van de tegenpartij. Reeds in de 8ste minuut na de rust wist Odijk via het spel over rechts het eerste doelpunt te ma ken. Nog geen 5 minuten later werd het door een snelle uitval van Odijk 0-2. Achterveld kwam wel enigszins terug, doch wat men ook pro beerde men kon geen vuist ma ken. Het was A Tolboom die ongeveer vlak voor het einde de stand op 1-2 wist te brengen. K Vorburg had gelijk kunnen ma ken maar het door hem afgevuur de schot belandde in de zijnet. De overige senioren uitslagen waren: Achterveld 2 - S.O. Soest 3 1-2 Achterveld 4 - Veensche B. 4 2-2 Veensche B 5 - Achterveld 5 0-1 Achterveld 6 - S.O Soest 8 2-1 programma voor zondag 12 de cember Achterveld - Laren 14.30 uur Quick 5 - Achterveld 2 14.30 uur A P W C. 4-Achterveld 310 00 u. Achterveld 4 - Amf Boys 5 12.00 A.P.W.C. 5-Achterveld510.00u. Achterveld 6 - Amsvorde 6 12.00 dames Achterveld - vrij LEUSDEN Bij de tweede compe titiewedstrijd van de bridgeclub Leusden hebben de volgende paren een resultaat boven het gemiddelde behaald: Groep A: 1. Echtpaar Kruseman 64.4, 2. Heren Dijkgraaf jr - De Jonge 59 6,3. Echt paar Smink 54.-, 4. Echtpaar Schu- trups 52 4 en 5 Mw Dekker - Hr. Kroon 51 2% Groep B: 1 Heren Deventer - Papót 58. 2 Heren Bloemendal - Schaap 57, 43 Heren v.d. Meer - Storm v "s Grave- sande 56. 4. Mw. Thomann - Hr Merkelijn 52,5 5 Mw Stokvis - Hr Engelkes 51 5 en 6. Echtpaar v 'Schaik 51%. Groep C: Y Dames Donkers - Gout 62 4, 2. Dames v Rooyen - de Roode 59 6. 3 Dames v. Leur - Blasé 54, 4 Echtpaar Himsbergen 52. 5 Dames Bloemen dal - Schaap 51.6 en 6 Echtpaar Tiggelman 50 8%. Rozendaallaan 9 Leusden-C ^Ji Een speler van Odijk probeert een Achtervelder de voet dwars te zetten. Roda zien dat het terecht de ranglijst aanvoert. Men kwam zelden tot een vloeiende aanval, laat staan tot een uitgespeelde kans. Sterker nog, Hees was de eerste helft in feite de betere ploeg. Niet dat ze nu bepaald tot oogstrelend voet bal kwamen, maar het spel was gewoon iets verzorgder Toch kwam ook Hees nooit echt ge vaarlijk in de buurt van keeper Buunk. Ongeveer tien minuten voor rust probeerde Roda om toch nog tot scoren te komen. Men kreeg een paar hoekschoppen te nemen, waaruit met name Ben Schuur man dicht bij een doelpunt was Doelpunten vielen er echter niet te bewonderen De tweede helft gingen de bei-

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7