25 woningen in Tweede Fase wegens wanbetaling afgesloten van CAI jeurofleur Gemeente doet Total concrete aanbieding over de grondprijs 444 44- 4 nr Eenmans fracties mogen zich laten vervangen ienerdisco e Moespot eugddienst orpskerk fkerst" Herhaling reanimatie- cursus eb! Telefooncentrale gemeentehuis tijdelijk buiten gebruik Avond over „Assepoester Complex" in Vrouwenkafé Bingospel j BOMEN Zelftankstation Hamershof krijgt vastere vorm Vandaag in de Leusder Krant Russen trainen vrijdagmiddag d-\ Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden n - j kluit. C50 DOKTERSDIENST: I.v.m. verhuizing Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b 9 g. (03420) 16141 Telex B D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 66 Se*. M "T 4 Mensen, die het abonnement op de CAI niet kunnen of willen betalen, ogen geen eigen antenne op het dak zetten Alleen voor antennes sar mee de ontvangst kwalitatief of kwatitatief verhoogd wordt, kan stemming worden verleend. Hier en daar in Leusden zijn antennes te wen van mensen, die het FM-aanbod van hun antenneinrichting voldoende vinden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Afgelopen maan dag en dinsdag zijn 25 woningen in de Tweede Fase afgesloten van de Centrale Antenne inrich ting, omdat de bewoners het over 1982 verschuldigde abon nementsgeld van 120,- niet hadden betaald. Dat betekent dat iets meer dan twee procent van de in de Tweede Fase op de CAI aangeslotenen niet aan zijn fi nanciële verplichtingen daar voorheeft willen of kunnen vol doen. Inmiddels hebben weer drie van de 25 mensen, wier wo ning van de CAI werd afgesne den, opnieuw aansluiting ge vraagd. Die kunnen zij krijgen, wanneer ze naast de verschul digde 120,- nog eens een boete van 150,- betalen. Juist een week voordat de ge meenteraad moet besluiten over de aanleg van een nieuw Cen traal Antenne-systeem - dat voor alle Leusdenaren een ta riefsverhoging zal betekenen - is het CAI-bedrijf overgegaan tot het afsluiten van een aantal abonnees. Alle bewoners van huizen in Hamershof, Akkerhoe ve, Noordwijck en Langenbeek ontvingen In juni van dit jaar een rekening voor de kosten van het abonnement over 1982. Wie niet betaalde, ontving in augustus of september een herinnering. Wie ook daar niet op reageerde kreeg in november een aanmaning in de bus. Daarin werd duidelijk ge maakt, dat het bedrag binnen tien dagen betaald diende te worden. Anders zou tot afslui ting worden overgegaan. Die daadwerkelijke afsluiting heeft nu in 25 gevallen maandag en dinsdag plaatsgevonden. Enkele van degenen, wier CAI- aansluiting is afgesloten, willen tegen deze maatregel in het ge weer komen. De dames R. Ver kerk en H. Sentfort wijzen er op, dat het atrief in de Tweede Fase voor mensen met een laag inko- menen - bijvoorbeeld een bij standsuitkering - na al niets is op te brengen. Zij vinden het on redelijk, dat iemand die zich van wege de kosten niet op het CAI- systeem wil aansluiten, niet de mogelijkheid heeft om een an tenne op het dak te plaatsen. De kosten van het plaatsen van een antenne, waarmee de televisie zenders Nederland 1 en Neder land 2 ontvangen kunnen wor den ramen zij op 245,-. Een wat uitgebreidere antenne, waarmee dan ook Duitse zenders te ont vangen zijn, zou ongeveer 600- kosten. De Leudense bouwverorde ning verbiedt echter het plaatsen van een antenne op woningen, die aangesloten kunnen worden op het CAI. Alleen wanneer met de antenne de kwantiteit en kwa liteit van de te ontvangen radio- en televisiezenders verhoogd kan worden, kan toestemming voor het plaatsen van zo'n an tenne worden verleend. Op grond van die mogelijkheid zijn er op verschillende woningen in Leusden wel antennes te vinden, waarmee een groter en kwalita tief beter aanbod van FM-radio- zenders ontvangen kan worden. Anders resteert slechts de mo gelijkheid om binnenshuis een antenne te plaatsen. De beide dames vinden dat echter geen reëel alternatief, omdat volgens hen met een binnenantenne geen fatsoenlijk beeld op het te levisiescherm verkregen wordt. Daarom beraden zij zich nu over een bepaalde vorm van aktie. Medestanders kunnen zich tele fonisch in verbinding stellen met mevrouw Verkerk (940731) of mevrouw Sentfort (946052). De beide dames wijzen er op, dat de kosten van een abonnement op het nieuwe CAI-systeem - die rond de 180,- zullen bedragen - voor hen helemaal niet te dra gen zijn. Gemeentevoorlichter Hans Hermans meldt dat er voor men sen, die echt problemen hebben met de betaling van het abonne mentsgeld via de afdeling Socia le Zaken van de gemeente een regeling getroffen kan worden. Overigens noemt hij het aantal van 25 afsluitingen op 1116 abonnees in de Tweede Fase niet zo erg hoog. Volgende week donderdag komt in de gemeenteraad het voorstel aan de orde om in de gemeente een nieuw CAI-sys teem aan te leggen. Daarmee is een bedrag van ongeveer vijf miljoen gulden gemoeid. Zoals het er nu naar uitziet zal het tarief voor de nieuwe CAI tussen 14,- en 15,- per maand gaan bedra gen. In de raadscommissie Alge mene Bestuurszaken Is juist jongstleden maandag besloten om volgend jaar het zogeheten antenneverbod nog eens onder de loep te nemen. Zie voor een verslag van die commissiever gadering elders in deze krant. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De eenmansfrac ties in de gemeenteraad krijgen binnenkort de mogelijkheid om zich bij vergaderingen van raadscommissies te laten ver vangen. Wanneer een lid van een eenmansfractie verhinderd is een dergelijke vergadering bij te wonen, dan kan hij een partijge noot sturen om zijn plaats in te nemen. Die vervanger heeft dan in de commissievergadering geen stemrecht, maar krijgt de status van „toehoorder Aldus heeft de commissie Alge mene Bestuurszaken jongstleden maandagavond geadviseerd aan het college van Burgemeester en Wethouders. Al tijdens de gesprek ken over het beleidsprogramma 1982 - 1986 was deze mogelijk heid ter sprake gekomen Het gaat in deze raadsperiode om de fractie van D'66 en GPV/SGP, die ieder één zetel in de gemeenteraad inne men. Deze fracties zijn soms nogal gehandicapt, omdat zij tot nog toe niet over een plaatsvervanger kon den beschikken, wanneer het raadslid verhinderd was De situa tie zal nu dus binnenkort veranderd worden Het gezellige voor een nieuwe abonnee (zie bon op pag J ACHTERVELD - De Stichting oespot organiseert vrijdag 10 tcember in de Moespot een ener disco. Deze disco is al len toegankelijk voor tieners. muzikale medewerking ordt verleend door disco Wild ird. De aanvang is om 20.00 en het zal eindigen om 1.00 uur. De entree is ƒ2,-. LEUSDEN-Op zondag 12 de- fflber om 18.30 uur wordt in de I-Dorpskerk in Leusden-Zuid n jeugddienst gehouden, rarganger is ds. Cassuto uit thoven. Het koor „Dimanche" Utrecht verleent muzikale me- werking. Het thema van de inst luidt: ..Advent, wanneer mt Hij dan?". met en zonder vanaf w Ursullneweg 14 - Leusden Tel. 033-940763 ACHTERVELD - Voor de ge slaagden van de gehouden rea- nimatiecursussen zal op dins dagavond 14 december een herhaling worden gegeven. De ze herhalingscursus zal plaats vinden in Ons Gebouw van 20.00 tot 22.00 uur. De deelne mers worden verzocht zich wel aan het aan hen door middel van een circulaire opgegeven tijdstip te willen houden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag en donderdsg in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan-9 te Leusden-Centrum Is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur j geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De komst van een zelftankstation bij winkelcentrum De Ha mershof begint steeds vastere vormen aan te ne men. Nadat de gemeente en benzinemaatschappij Total Nederland deze zo mer in principe overeen stemming hadden bereikt over de vestiging van een tankstation, heeft de ge meente nu aan Total een concrete aanbieding ge daan over de prijs van de grond en de verkoopvoor waarden. Als de oliemaat schappij uit Rotterdam daar akkoord mee gaat, kunnen B&W de gemeen teraad gaan voorstellen de grond in De Hamershof te verkopen. Een en ander heeft wethouder Jan Wa genaar van openbare werken en ruimtelijke or dening desgevraagd mee gedeeld. In de uitwerkingsplannen en het draaiboek voor De Hamers hof is steeds sprake geweest van een benzineverkooppunt. De plek tussen de Noorderin slag. Burg. Van Der Postlaan en 't Erf is daarvoor aangewe zen. In maart van dit jaar kwa men B&W met een notitie waar in zi] hun voorkeur uitspraken voor een zelftankstation zonder LPG-verkoop Een notitie die overigens vanuit het midden- en kleinbedrijf veel kritiek uitlok te, omdat de behoefte aan een derde benzineverkooppunt in Leusden-centrum werd betwi|- feld. Volgens wethouder Wage naar kunnen er echter gerust drie tankstations in een klein gebied naast elkaar leven. Hij spreekt van een concurrentie die geen verliezer hoeft op te leveren. „Maar dan zullen de andere twee pomphouders met hun benzinemaatschappijen zien soepeier moeten opstel len", aldus de wethouder, die bovendien vindt dat Leusden recht heeft op goedkopere ben zine Behalve de zelftank zal de mogelijke vestiging van Total in De Hamershof ook een auto wasplaats herbergen en een shop waarin een beperkt assor timent artikelen verkocht mag worden. WARENHUIS Wethouder Wagenaar deelde desgevraagd ook mee. dat Groenwoudt-Profimarkt BV is af gevallen als gegadigde voor de vestiging van een klein waren- huls in winkelcentrum De Ha mershof. Daarbij was het con cern ook In de markt voor het oprichten van een buurtsteun- punt (kleine supermarkt) In Alandsbeek. De gemeenteraad heeft zich echter uitgesproken voor eerst een warenhuis en dan pas bij aangetoonde behoefte een buurtsteunpunt. Wagenaar zegt nu in onderhan deling te zijn met een ander con cern dat interesse heeft In een grootwinkelbedrijf In De Ha mershof. De naam wilde hij nog niet prijsgeven. Eerdere ge sprekken met het Ahold-con- cern, Vroom&Dreesmann, KBB (Hema) ketsten om diverse rede nen af. Tel. 941210. Werkgroep ECW beleefde oprichtingsvergadering: de onderwerpen worden aangepast aan leden en niet andersom3 De vrouw in haar beroep: verkoopster van wassen beelden Lily Hondorp 5 Interview met Leusdenaar dr. Bosboom, die als sportarts aan ziekenhuis De Lichtenberg is verbonden 7 Kijk op de film met recensies van Spielbergs E.T. en Blade Runner 11 LEUSDEN-Vrijdag 10 de cember trainen de spelers van CSKA Moskou tussen 15.00 en 17.00 uur in de sporthal van De Korf. Voor degenen die voor de volley balwedstrijd CSKA-Starlift op zaterdag 11 december geen kaartje meer hebben kunnen bemachtigen is dit een mooie gelegenheid om de Russen in actie te zien. De toegang voor de training is gratis. LEUSDEN - In de week van 13 tot en met 17 december wordt de gemeentelijke telefooncentrale overgebracht naar het nieu we gemeentehuis aan 't Erf. Hierdoor zal de telefonische bereik baarheid van het gemeentehuis en de overige gemeentelijk gebouwen de komende week zeer beperkt zijn. De gemeente heeft dan slechts de beschikking over enkele telefoontoestel len, die onderling niet doorverbonden kunnen worden. In de praktijk betekent dat wie de komende week de gemeente opbelt haar of zijn boodschap alleen kan doorgeven aan de mede werkster die men op dat moment aan de telefoon krijgt. De bood schap wordt genoteerd en die notitie wordt vervolgens doorgegeven aan de afdeling waarvoor de boodschap bestemd is Zodanig zal in de loop van dezelfde of de volgende dag worden teruggebeld; hierin kan echter vertraging ontstaan omdat ook de mogelijkheid om vanuit het gemeentehuis naar buiten te bellen zeer beperkt is Maandag 20 december wordt de telefooncentrale in het nieuwe gemee/itehuis in gebruik worden genomen. Op diezelfde dag begint de verhuizing, die drie dagen in beslag zal nemen De gemeentelijke gebouwen blijven op de gebruikelijke uren voor het publiek ge opend, maar het zal duidelijk zijn dat de bereikbaarheid van de verschillende afdelingen gedurende die dagen niet optimaal zal zijn. Vanaf donderdag 23 december om 15 30 uur tot maandag 27 decem ber zal het gemeentehuis gesloten zijn. Graag rekent het gemeentebestuur op de medewerking van de inwoners om de verhuizing zo soepel mogelijk te laten verlopen. Die medewerking kan gegeven worden door een bezoek aan het ge meentehuis zo mogelijk tot na 26 december uit te stellen en alleen in dringende gevallen te bellen Op een gedeelte van het terrein midden op de foto is het zelftankstation gepland. LEUSDEN-Maandagavond 13 december wil het vrouwenkafé het hebben over het „Assepoes ter complex", of wel de verbor gen angst van vrouwen voor on afhankelijkheid. Colette Dowling heeft daar een boek over ge schreven, waarin ze zegt dat veel vrouwen bezig zijn met emanci patie, maar door hun verborgen angst niet van binnenuit durven te emanciperen. Over de belem meringen om van binnenuit te emanciperen zal het deze avond gaan. De bijeenkomst begint met een inleiding waarin voorbeelden ver werkt zijn, hoe die verborgen angst voor onafhankelijkheid van vrou wen tot uiting kan komen. Daarna zullen de vrouwen die deze avond hebben voorbereid in een spelvorm laten zien in welke situaties zij zich afhankelijk opstellen/opgesteld hebben. Verder welke angst daarin meespeelt, waardoor hun emanci patie van binnenuit tegengehou den wordt Daarna wordt in kleine groepjes aan de gang gegaan met ieders herkenning Degenen die het boek niet gelezen hebben, kun nen toch volgens de organisatoren genoeg herkenning vinden om veel aan deze avond te hebben. Het idee is om na deze thema-avond met een groep belangstellenden een aantal keren dieper op dit the ma in te qaan. Het vrouwenkafé wil de avond feestelijk afsluiten, omdat het ontdekken van dat wat je tegen houdt om van binnenuit te veran deren iets Is om te vieren. Wie vooraf meer wil weten over deze avond, kan bellen naar Barbara, telefoon 942880; Gerda, telefoon 753520 en Tine, telefoon 941539. De avond begint om 20.30 uur in De Hakhorst, Waarden 25a. Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1