Werkgroep ECW: de onderwerpen worden aangepast aan leden en niet andersom Komend jaar praten over beheer CAI en antenneverbod Musiceren in De Hakhorst Gemeentehuis bij nacht ■eusder krant SPLITSEN IN TWEE TAKKEN GOED VOOR WERKWIJZE" (rant Schrijfavond Amnesty International Treecksangh zingt kerst cantate „Bethlehem" 16 december in St. Jozefkerk Vanavond Valleiconcert DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 plaatselijk nieuws singskader bedrijfsterreinen (tkb) en bewegwijzering Onder de twee de tak zijn gerangschikt vestigings- bedrijven. werkgelegenheid (bei- den hebben ook een sterke ruimte lijke ordeningskant) ambachtelijke bedrijven. produktiebedrijven. j dienstverlenende instellngen, win kelcentra en de markt. Wagenaar: ,,Door deze uitsplitsing kunnen de werkgroepleden voor zichzelf uit- maken welke onderwerpen hun be langstelling hebben". I PROBLEMATIEK (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De vergaderonderwerpen worden aangepast an de leden en niet andersom. Volgens wethouder Jan Wa- enaar is dit het grote verschil tussen de nieuwe werkgroep conomische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgele- enheid (ECW) en de voornamelige werkgroep Midden- en leinbedrijf. „In praktijk moet het zo zijn dat bepaalde onder erpen waarvoor een paar leden belangstelling hebben door en worden behandeld. Deze lijn kan nog verder worden oorgetrokken door subgroepjes in te stellen vanuit de werk- oep die over kleine, specifieke punten adviseren", aldus lagenaar, voorzitter van de werkgroep ECW die afgelopen nsdagavond de oprichtingsvergadering beleefde. Olt nieuwe adviesorgaan van !t college van B&W is na een jsluit van de gemeenteraad in plaats gekomen van de werk- oep Midden- en Kleinbedrijf vier jaar heeft gefunctio- terd. Vanaf 1970 tot en met 78 was er sprake van een adscommlssie Midden- en einbedrijf. De raad is tot de in- ïlling van de werkgroep ECW ergegaan, omdat door de snel iranderde omstandigheden ve- vragen op hem afkomen over rkgelegenheid, vestigingsbe leid, keuze van bedrijven, ar beidsplaatsen en dergelijke. De gemeenteraad vond op voorstel van B&W de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf niet in staat om oordeelkundig op deze vragen te reageren. Om het oordeelgehalte" in de nieuwe werkgroep voldoende op peil te krijgen is voor een brede samenstelling gekozen. Namens de raad hebben Ton Zwart (CDA), Gerrit Valkhof (VVD), Gert de Weerdt (PvdA). Harm Offereins (GPV/RPF) en Ep Oostra (D'66) De werkgroep ECW zoals die dinsdagavond voor het eerst bijeen was Afwezigen waren raadslid Harm Offereins (verhinderd) en de vertegenwoordigers van de Bednjvenkring Leusden (nog niet aangewezen) zitting in ECW. Door de Bedrijven- kring Leusden zijn drie vertegen woordigers afgevaardigd. Verder telt de werkgroep een vertegen woordiger van de Kamer van Koop handel (de heer Voortman), een van het Gewestelijk Arbeidsbureau (de heer Leurs). een van de ambu lante handel (marktmeester Joost Huijden) en twee vertegenwoordi gers vanuit het midden- en kleinbe drijf (de heren Berghuizen en Lies hout). Bovendien is het de bedoe ling twee mensen in de werkgroep op te nemen die de consumenten belangen gaan behartigen. FORMULE Wethouder Wagenaar had dins dagavond ruim tijd uitgetrokken om de ECW-leden voldoende te vertel len over de taak van de werkgroep, de aandachtsgebieden, wijze van vergaderen en vergaderfrequentie Hij presenteerde een opmerkelijke formule waarmee zijn werkgroep moet gaan spelen. Wagenaar: ..Deze mathematische formule gaat uit van commerciële en amb telijke logica - twee verschillende begrippen maar beiden met des kundigheid - en bedrijvigheid Je krijgt dan: commerciële ambtelij ke logica in het kwadraat gedeeld door bedrijvigheid in het kwadraat geeft als uitkomst: bedrijfsresul taat En daar gaat het natuurlijk om". De voorzitter van de nieuwe werkgroep vertelde de leden ver der dat ECW in twee zogeheten werkverbanden moet worden op gesplitst Hij staat een ruimtelijke ordening-tak en een midden- en kleinbedrijf-tak voor. Onder de eer ste vallen de bedrijfsterreinen, be stemmingsplannen. streekplan, structuurplan, hinderwet, toet- Volgens de liberale wethouder kan de volgende problematiek aan de orde komen in de werkgroep: het toetsingskader bedrijfsterreinen (dat betrekking heeft op de hoe veelheid en type bedrijven in een gemeente), de invulling van werk- gelegenheidsterreinen, gemeente lijke gunningen aan aannemers, het aantrekken van bedrijven en knelpunten in het sociaal-econo misch beleid. Ten aanzien van de twee con sumentenvertegenwoordigers stelde Wagenaar dat het niet de bedoeling is dat zij gaan discus siëren over de prijs van een kropje sla. Voor hen is wel een taak weggelegd om mee te pra ten over de realisatie van een buurtsteunpunt, de bereikbaar heid van winkelcentra en andere zaken. Het is echter nog ondui delijk wie de afgevaardigden van de consumenten gaat leveren. Inafhankelijk nieuwsblad sor de gemeente Leusden erschijnt elke dinsdag en onderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pi. verv.l Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uitei li|k woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per |aar; 27,60 per half jaar, 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 1800 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be- torging (dinsdag en don derdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel 033- 140691 Bij geen gehoor tunt u kontakt op nemen met onze inspekteur be- torging, overdag 03420- 16141, toestel 44. \labestellen foto's: )e meeste in de Leusder (rant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 Cm) op giro: 871441 n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste loto, aantal, nummer van krant, pagina waar- Op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- lant betalen op ons kan foor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. DLZE WEEK IS DE GEMEENTE LEUSDEN CENTRUM ZUID EN onzer verslagge- LOkale omroep (van een vers) LEUSDEN - Er zal komend jaar in de raadscommissie Al gemene Bestuurszaken (ABZ) en wellicht ook in de gemeenteraad gesproken gaan worden over het beheer van de Centrale Antenne In richting (CAI) en het antenne verbod. Dat is maandag avond besloten in de verga dering van ABZ, toen daar het voorstel om over te gaan tot de aanleg van een nieuw Cen traal Antenne-systeem aan de orde was. Het was met name het PvdA- raadslid Corri Verduin, dat ge noemde onderwerpen naar voren haalde. Zij achtte het noodzakelijk om niet alleen te praten over de technische en financiële aspecten van de nieuwe CAI, maar ook aan dacht te schenken aan de beheers kant daar van Met name gaat het mevrouw Verduin om het beheer van de kanalen, waar langs andere dan nationale en internationale te levisieprogramma's zouden kun nen worden uitgezonden. Ook vroeg mevrouw Verduin of het niet nodig was het zogeheten antenne verbod nog eens onder de loep te nemen Commissievoorzitter burge- meestermr J.W.M. Rademaker ra felde het verhaal van mevrouw Ver duin in verschillende aspecten uit een. Hij wees erop dat in 1979 het beheer van het technisch CAI-be- drijf is vastgesteld. Toen is er voor gekozen om het CAI-bedrijf de sta tus te geven van een tak van ge meentelijke dienst en volgens Ra demaker is er geen aanleiding om die opzet te veranderen. Een ander aspect is het beheer van de kanalen. Voor het meren deel zullen deze gebruikt worden voor het doorgeven van nationale en internationale televisieprogram ma's, maar het nieuwe CAI-sys- teem kan ook ruimte bieden voor de doorgifte van regionaal en/of lo kale televisie- en radioprogram ma's. Daarnaast is het systeem voorzien van een mededelingenka naal voor de beheerder in casu de gemeente Plaats en taak van de gemeente ten aanzien van het be heer van die kanalen zal volgend jaar in de commissie ABZ aan de orde komen. Ter stimulering van de gedachtenwisseling zal van ambte lijke zijde het een en ander op pa pier gezet worden. Overigens ziet het er op dit moment naar uit, dat de rol van het gemeentebestuur ten aanzien van regionale en lokale omroepen uiterst bescheiden zal zijn. Eveneens in de loop van het vol gend jaar zal in de commissie ABZ nog eens gekeken worden naar de in de gemeentelijke bouwverorde ning opgenomen bepalingen ten aanzien van antennes. Ook daar op drong met name mevrouw Ver duin aan. Zij acht het van groot be lang. dat de Leusdense burgers een reële mogelijkheid hebben om te kiezen voor het zich al dan niet aan laten sluiten op de nieuwe CAI Die mogelijkheid is er niet, wanneer het niet is toegestaan om een eigen antenne op het dak te houden, al dus mevrouw Verduin. RECESSIE Overigens uitte de woordvoer ster van de PvdA-fractie opnieuw haar zorgen over de maatschappe lijke haalbaarheid van het nieuwe CAI-systeem, waarmee een inves tering van om en nabij vijf miljoen gulden gemoeid is. De PvdA twijfelt er aan. of het uit deze investering voortvloeiende tarief - thans ge schat op ruim veertien gulden per maand - voor een groot aantal Leusdenaren niet een ernstig be zwaar zal zijn ,,We leven in een tijd van recessie, die voor veel mensen ernstige gevolgen heeft. Als u weet. dat bijvoorbeeld in de wijk Groenhouten veel huurders met een grote huurachterstand te kam pen hebben, dan is de vraag ge rechtvaardigd of een dergelijk tarief nog wel kan", aldus mevrouw Ver duin. Het nieuwe CAI-systeem, waar voor op het gemeentehuis bij de Hamershof een mast geplaatst gaat worden, betekent voor alle aangeslotenen een tariefsverho ging De bewoners van oude wijken zullen dat het sterkst merken zij betalen nu een kleine veertig gul den per jaar voor hun abonnement en straks bijna honderdtachtig In de wijken in de tweede fase betaalt men nu reeds zo n 130.- zodat voor de bewoners daar de verho ging minder groot is. Uiteraard krij gen de Leusdenaren, wier woning nu nog niet is aangesloten op een centrale antenne ineens met het forse nieuwe tarief te maken. De gemeenteraad besluit vol gende week donderdag (16 de cember) over de aanleg van het nieuwe CAI-systeem. Verwacht mag worden, dat tijdens de raadsvergadering besloten zal worden om inderdaad tot de aan leg over te gaan, omdat een meerderheid in de raad (VVD en CDA) tijdens de commissiever gaderingen te kennen heeft ge geven vóór te zullen stemmen. Met de aanleg is vervolgens nog een jaar gemoeid. Donderdag 9 december 20.00 uur: Jeugdraad, commissiekamer oude gemeentehuis. Burg de Beaufortweg. Donderdag 9 december 10.15 uur: Valleiconcert, Dorpskerk, Leusden-zuid. Zondag 12 december 12-15 uur: Muziek voor u en door u, De Hak- horst. Maandag 13 december 19.30- 21.30 uur: Schrijfavond Amnesty- Lijsterbeslaan 54 Woensdag 15 december 20.00 uur: Planadviesgroep, raadzaal. Woensdag 15 december 20.00 uur: CML-avond over de Leusder- heide. De Korf Donderdag 16 december 19.30 uur: Raadsvergadering, raadzaal Donderdag 16 december 20.00 uur: Film ..Ordinary People", de Korf LEUSDEN - leder tweede maandag van de maand van 19.30 tot 21.30 uur zijn leden van de schrijfgroep van Am nesty International aanwezig in de Hamersveldschool, Lijster beslaan 54, om een ieder in de gelegenheid te stellen te schrij ven voor gevangenen. Het gaat om mensen die gevan gen gehouden worden, omdat hun opvattingen en/of geloof sovertuiging niet overeenstem men met die van de heersende autoriteiten van een land Vaak worden zij om die reden zonder vorm van proces gevangen gezet en gemarteld, terwijl zijzelf nooit enige vorm van geweld hebben gebruikt, Door middel van schrijfakties, zoals b.v de schrijfavonden, pro beert Amnesty International de aandacht van de autoriteiten van een bepaald land op met namen genoemde gevangenen te vesti gen. in de hoop dat de zaak in het voordeel van de gevangenen zal eindigen Deze maand wordt er geschreven naar Chili en U S S R Tevens wordt er om streeks 20.15 uur een korte uit eenzetting gegeven over de Vluchtelingen-Aktie die 10 de cember van start gaat Schrijven voor gevangenen is een goede zaak, daarom hoopt de schrijfgroep van Am nesty International vele (nieu we) belangstellenden te mogen begroeten. Naast voorbeelden van brieven zijn briefpapier, en postzegels aanwezig. Ook kunt u alle informatie over het werk van Amnesty inwinnen. Voor nadere inlichtingen omtrent de schrijfavond: tel. 943887. ACHTERVELD Vrijdag 10 december 20.00 uur: De Moespol. tienerdisco Zaterdag 11 december 20.00 uur: K R J. Disco De Moespot Maandag 13 december 20.00 uur: De Eemelaar ledenvergade ring clubgebouw sportpark Dinsdag 14 december 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. Ons Ge bouw Woensdag 15 december 9.00 uur: Handwerkhobbyclub. De Moespot Donderdag 16 december 13.30 uur: beiaardensoos Ons Gebouw LEUSDEN - De muziekschool Leusden organiseert zondag 12 de cember een muzlekmiddag waarop men onbezorgd passief en aktief kan genieten van muziek. De middag wordt gehouden in De Hakhorst, Waarden 25a, en begint om 12.00 uur met een docentenconcert. Het repertoire dat de docenten zullen spe len bestaat uit licht klassieke mu ziek. Van 13.00 tot 15.00 uur kan men dan zelf musiceren in koor of orkest. Voor muziek, die niet moeilijk zal zijn. wordt gezorgd Pianisten en organisten kunnen in het koor meezingen of slagin strumenten bespelen. Voor de koorle den is ..noten lezen" niet noodzakelijk iedereen die graag zingt is welkom Om n*iee te spelen in het orkest zal 2 a 3 jaar les voldoende zijn Neem wel een (ge merkte) muziekstandaard mee Wie een transponerend instrument bespeelt, anders dan in bes-stemming, wordt ge vraagd om van te voren door te geven dat hij meedoet Telefoon: 944310 LEUSDER KRANT is een gave van de BDU-kranten- mblnatie te Barneveld. LEUSDEN - Donderdag 16 de cember om half negen in de St. Josephkerk aan de Hamersveld- seweg, vindt een opvoering plaats van het kerstoratorium „Bethlehem" van de Engelse componist J.Maunder, door het Toonkunstkoor Treecksangh. John Henry Maunder (1858- 1920) was dirigent en organist te London. Zijn oeuvre bestaat naast een passie „Olivet tot Cal vary" voornamelijk uit deze kerstcantate „Bethlehem". Het werk is driedelig. Deel één be schrijft één eenzame nachtwake van de herders met hun schapen in de velden van Efrata. Engelen verschijnen en kondigen de ge boorte van de Messias aan. De herders besluiten Hem te gaan zoeken, en vragen zich af wat ze deze Messias ten geschenke kunnen geven. Na het magistrale koor „Darkness hath passed fo rever" besluit een hymne dit deel. In deel twee bevinden we ons bij een oude bron in de woestijn, waar één van de drie koningen zijn reis belevenissen verhaalt Een kame- lenkaravaan nadert uit de verte de twee andere wijzen arriveren Plot seling is er verwarring en vreugde als de ster, die hen leidt, opnieuw verschijnt. De karavaan trekt ver der. De sjokkende kamelenpoten (suggestie! hoorbaar gemaakt in de muziek) verdwijnen weer in de verte. Deel drie speelt in Beth lehem. We horen Maria haar prach tige wiegenlied zingen: één der hoogtepunten in het stuk Het werk besluit met een koraal dat door alle aanwezigen meegezongen kan worden, naar goed Engels gebruik Vocale solisten zijn een aantal zangers uit eigen koor te weten: Riet Wijnands en Wilma Huurde- man, sopraan; Jeanne Kok. alt; Jan Huurdeman, tenor; Henk Huurdeman en Gert Hendrlk- sen. bas. De orgelbegeleiding is in handen van Pieter Leebeek, terwijl Steet van 't Slot de verant woording draagt voor het ge heel. De toegangsprijs bedraagt 7,50. De kerk is vanaf 20.00 uur open. LEUSDEN - Vanavond (don derdag) verzorgt het Haydn- kwartet een valleiconcert in de Dorpskerk om 20.15 uur. Het kwartet zal o.a. werken uitvoeren van Mozart, Beethoven en De bussy. Kaartverkoop a 10,- aan de zaal. Houders van een CJP ot 65-pluskaart betalen 7,50 en jongeren tot 18 jaar hebben gra tis toegang. Deze fraaie plaat schoot onze fotograaf Janus Visser gisteravond van hetverlichte" Gemeentehuis. Aan dit nieuwe gebouw wordt momen teel de laatste hand gelegd. Over een dag of tien is immers de verhuizing van de oude gebouwen naar het nieuwe raadhuis. Overigens heeft deze foto een stemmig sfeertje in deze dagen voor Kerstmis. Meer over het nieuwe Gemeentehuis in Loep op Leusden.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3