MIMET ,Als sportarts ga je niet zeggen jdoe-dat-maar-niet", maar probeer je te vinden wat iemand wél kan" Nieuw onderkomen BV'75 gereed voor wedstrijden Tafeltennis toernooi Avanti Curtffef J Sportkeuring is een grote zeef waar een aantal dingen uitgehaald worden leusder krant DR. J. A. W. BOSBOOM, SPORTARTS 1 „Roda'46" Uitslag klaverjas- toernooi Voetbal programma Roda '46 - J Cobu Boysj VOLLEYWON- DER DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 Aat Daale ii ledereen staat wel eens voor zo'n groot bord bij het ziekenhuis of de polikliniek met al die namen en spreekuren van specialisten. In het rijtje van al die hooggeleerde heren heeft de revalidatiearts waarschijnlijk niet de hoogste kijk cijfers. Zijn naam wordt in de krin gen van onze graag over lichame lijke kommer en kwel kwebbelende gemeenschap niet eens zo vaak genoemd Ook in de ziekenhuizen zelf bevindt zich deze arts nog maar korte tijd in de eredivisie der esculapen Nog niet eens zo lang geleden moest de revalidatiearts genoegen nemen met werkver trekken die voor het zonlicht nau welijks bereikbaar waren. Dat is nu wel anders Thans heeft hij de be schikking over uiterst moderne hulpmiddelen en wordt hij geassis teerd door bekwame therapeuten die de door letsels getroffen mede mens op de been proberen te hel pen. Het aantal ongelukken in on ze hedendaagse samenleving is aanzienlijk en iedereen weet wel wat er zo allemaal in de sport aan ongevallen plaatsvindt. De tallo zen die maandagmorgen op het spreekuur van hun huisarts ver schijnen zijn daarvoor het levend (en strompelend) bewijs. Over die sportblessures willen wij het met u in een tweetal artikelen hebben en wij worden daarbij aan de hand meegevoerd door Dr. J. A. W. Bos boom, als revalidatiearts verbon den aan het ziekenhuis De Lich tenberg. Dr Bosboom is sinds vorig jaai november geregistreerd sportarts en kan dus met alle gezag ovei bovengenoemd onderwerp spre ken. In zijn woning in Leusden luis terden wij voor u aandachtig naar zijn antwoorden op een aantal vra gen die in onze sportwereld gere geld worden gesteld AMERSFOORT/LEUSDEN - Reva- idatiearts Hans Bosboom van De lichtenberg Is sinds vorig jaar no vember sportarts, maar u zult die aanduiding niet op zijn bordje aan heffen. Dat kan nog niet want spor- '3ris Is nog geen officieel specialis me. Degenen die daarvoor afgestu deerd zijn (en dat zijn er nog niet zo veel) krijgen een „registratie"' als iportarts maar de tijd lijkt niet meer to ver dat sportartsen officieel wor den erkend. Dr. Bosboom zal dan noeten kiezen tussen verder func- Soneren als revalidatiearts of als iportarts, want twee specialismen egelljk voeren is niet toegestaan. Dr. ïosboom, een rustig en weloverwo- ;en met liefde over zijn vak pratende nedlcus, zit nu al zo'n tien jaar In het evalldatlevak en de sportgenees- ojnde heeft hij altijd als een grote obby beschouwd. Geen wonder want deze arts, die een aantal jaren medisch leider was van het Sportme- dlsch Adviescentrum (S.M.A.) In de regio Amersfoort (en daarvan nóg als consulent deel uitmaakt) kent de sport niet alleen van de passieve kant. Integendeel In een beslist nog niet zo ver verwijderd verleden voetbalde hij in het aloude Utrechtse Hercules (daar voor in Zwaluwen Vooruit) en hij was een redelijk tafeltennisser Nu, op 42- jarige leeftijd, speelt hij tennis bij Look horst in Leusden en houdt hij zich fit met hardlopen. Hardlopen op de lange af stand wel te verstaan want sprinten is er niet meer bij. Ziekenhuiscollega Jacob Du Boeuff moge dan als wat verder gevorderde héle marathons lopen. Bos boom liep onlangs een halve en dat is toch zeker ook geen geringe prestatie. Leusdenaren zullen deze arts trouwens wel kennen als de slanke plaatsgenoot die zich van tijd tot tijd eenzaam en al leen als fervent trimmer door bos en veld spoedt. Dit artikel gaat evenwel niet over de persoonlijke triomfen van deze arts. Wij zitten als het ware in alle beslotenheid in zijn spreekkamer en omdat het voor een leek nu eenmaal tot wat nodeloze trots voert wanneer hij zich als ge sprekspartner op het gladde ijs van de medische wetenschap waagt hebben wij ons beperkt tot het stellen van een aantal vragen. Daar wij mogen veron derstellen dat het merendeel van onze lezers ook uit leken bestaat, die hun medische kennis uit tijdschriften en TV- rubrieken vergaren, nodigen wij u uit om uit de wachtkamer te komen en mét ons naar de antwoorden van de dokter te luisteren Welke sporters komen het meest op uw spreekuur9 Dat zijn mensen van de veldsporten, zoals voetbal en hockey, vooral enkel blessures. Mensen die lange afstanden lopen en dat komt omdat tegenwoordig de lange trimlopen in zijn. Ook zaal sporten maar eigenlijk toch wel alle sporten die je kunt bedenken. Zo af en toe een volleybalster, mensen van de politieschool die meteen intensief moe ten gaan sporten terwijl ze daarvóór nog niet veel aan sport hebben gedaan Ook kinderen in de leeftijd van elf, twaalf jaar die rugklachten krijgen nadat ze bij het turnen te intensief bezig zijn geweest. Het meest enkel-, knie- en liesblessures. Sommigen komen bij mij terecht via de huisarts als die op de hoogte is van mijn belangstelling voor de sportgeneeskunde, maar ik krijg ook patiënten verwezen via het S.M.A. of de specialisten Is sportarts wel zo noodzakelijk als specialisme? Als je zoals ik al zo'n tien jaar revali datiearts bent moet je constateren dat een gedeelte van het werk van een sportarts en dat van een revalidatiearts door elkaar heenlopen Of je nu thuis iets krijgt of op het sportveld of op je werk, de blessures en de letsels znn in wezen dezelfde Ze zijn alleen op een andere manier ontstaan De principes voor de genezing zijn in feite dezelfde, maar de benadering - de specificiteit, zoals wij dat in onze vaktaal zo fraai zeggen - die is wat anders. Voor mi| is dat in de loop der jaren niet zo'n verschil meer Het is echter niet alleen orthope die. De officiële opleiding tot sportarts omvat ook één jaar cardiologie, éen jaar inspanningsfysiologie en één jaar alge mene sportgeneeskunde. Krijgt een arts in zijn opleiding ook met sportgeneeskunde te maken? In de opleiding tot arts krijg je ten aanzien van de fysiotherapie en sport geneeskunde heel weinig. Je komt er pas mee in aanraking nadat je klaar bent en je in een bepaalde richting bent gegaan en als je belangstelling hebt (b.v voor de applicatiecursus sportge neeskunde). Voor die cursus is er van de kant van de artsen veel belangstel ling Vooral met die meer vrije tijd van tegenwoordig komen de patiënten met problemen, waarin de arts toch moet Hinken. BELASTING EN BELAST BAARHEID Waarin is een sportarts gespeciali seerd? Het grote voordeel is dat je als spor tarts veel meer gaat denken in termen van belasting en belastbaarheid Watje dus sterk gaat doen is niet zeggen van „doe-dat-maar-niet", maar je gaat pro beren te vinden wat iemand nog wél kan doen Wat is zijn restcapaciteit, hoe zijn z'n omstandigheden nog en is daarvoor een bepaalde vorm van bewegen te vin den? Als iemand een handicap heeft en duidelijk het kunnen functioneren iets minder is dan hij gewend is dan zeg ik, er zijn nog zoveel mogelijkheden. Die en die belastbaarheid is nog mogelijk en dat en dat kun je nog gaan doen Bij elke leeftijd kun je een specifieke vorm van bewegen vinden en sport is dan erg belangrijk als therapie en zeker als een stuk preventie Dat kan gewoon bewe gen zijn, trimmen of een bepaalde sport. Is er veel samenwerking tussen huis arts en revalidatiearts9 Ja, ik houd al die jaren al polikliniek en omdat ik op zaterdagochtenden bij huisartsdemonstraties zo af en toe ver halen houdt. Vanuit de sportgenees kunde zie je op een gegeven moment wel de specifieke problemen. Omdat ze dan weten dat je die belangstelling hebt vragen ze mij om er eens naar te kijken Daarnaast is er in Amersfoort het Sport- medisch Adviescentrum, het S M A waarvan ik nog steeds consulent ben Daar kunnen mensen direkt naar toe en de huisartsen zijn daarvan op de hoog te. Wordt het een moeilijke situatie met vooral chronisch letsel dat dus steeds op gaat spelen, dan kun je gaan kijken wat er nu precies aan de hand is. Als specialist in het ziekenhuis heb ik dan natuurlijk meer mogelijkheden Vanwe ge mijn drukke werkzaamheden heb ik als medisch leider van het S M A moe ten bedanken, maar zoals gezegd blijf ik er toch nog mee verboden als consu lent Hebben de Nederlandse sportartsen contact met elkaar? Er is een vereniging voor sDortae- neeskunde die jaarlijks een aantal we tenschappelijke dagen heeft, waarop bepaalde problematiek naar voren komt. In maart van dit jaar is een Natio naal Instituut voor de Sportgezond- heidszorg opgericht en daarin is ook de vereniging voor sportgeneeskunde ver tegenwoordigd, net als de NSF en de KNVB Dat instituut coördineert alles in Nederland, zoals de opleidingen, de be waking van de kwaliteit van de sportme- dische adviescentra en het aanzetten van de ontwikkeling van de sportge neeskunde. We hebben nu sportmedi- sche regio's gekregen met één sport- medisch adviescentrum met een aantal sportkeuringsbureaus. Nederland is in veertig sportmedi- sche regio's verdeeld en zo probeert men de sportgeneeskundige zorg voor iedereen bereikbaar en betaalbaar te maken In Amersfoort is al een aantal jaren het sekretariaat van het spórtkeu- ringsbureau en het sportmedisch ad viescentrum gecentraliseerd bij de As- los Er is een speciale folder uitgegeven waarin alle bijzonderheden over het werk van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg worden ver meld. Verder is de vereniging voor sportgeneeskunde verantwoordelijk voor de uitgave van het tijdschrift „Ge neeskunde en Sport". Stellen de sportkeunngen van nu nog wel iets voor9 Dat lees je altijd Tien diepe kniebui gingen, een plasje doen en weer weg Dat is bij sommige keuringsbureaus tot op zekere hoogte het geval Ze moeten een groot aantal mensen verwerken, vooral in het begin van een seizoen zoals in augustus. Zo'n keuring duurt dan maar zes tot tien minuten en dat kan niet Er is in 1980 vanuit de federa tie een congres geweest waarop al die keunngsaspekten centraal aangepakt werden We zoeken nu naar oplossin gen en er is nu een onderzoek naar de zin en de waarde van een sportkeuring Sportarts G. van Enst. de eerste spor tarts als zodanig opgeleid, gaat daarop promoveren. Hij heeft goede scree- ningslijsten gemaakt en dat gaat net zo als met je rijbewijs Een aantal vragen moet je met ja of nee beantwoorden Dan zeg je. hé deze lijst daar zitten een paar risikofaktoren in. die pakken we eruit en dan gaan we de man of vrouw daarop uitgebreider bekijken. De ande ren krijgen gewoon een advies dat ze hun sport zonder problemen kunnen beoefenen. Je moet de sportkeuring zien als een grote zeef waar een aantal dingen uitgehaald worden. Iemand met een hartgebrek dat moet in feite al opgemerkt zijn op een kleuter bureau. Een enkele maal kan er nog wel eens iemand door de mazen gaan maar normaal gesproken moet de grote pro blematiek eruit gevist zijn De meeste mensen die sporten - en dat zijn ze in de leeftijd van zestien tot zeg dertig jaar - die zijn gezond Het percentage dat op de keuringen te horen krijgt, dat we het met helemaal zeker weten, is heel gering Laat het drie procent zijn. dat het advies krijgt voorlopig of definitief maar niet te sporten Het blijft in feite toch altijd een advies In wezen kan je zelf bepalen wat ie doet. De voetbalbond zegt dat infarctpatienten niet mogen voetballen Wat gebeurt er? De man zegt. het is mijn risiko. ik voel me lekker en ik hou het zelf in de gaten. Zo'n man gaat," zijn infarct verzwijgend, voetbal len. Dat gebeurt. Het gaan sporten voor eigen risiko staat ter diskussie Het is natuurlijk wel belangrijk, dat iemand niet gaat sporten als hij voor een ander een gevaar is Iemand met een prothe se kan, als hij gaat voetballen, een an der zijn schenen opentrappen In zulke gevallen moet je zeggen, nee. dat kan niet Hoe denkt u over de operaties van de Belgische arts Der Weduwen uit Mol? Daar wordt in de Nederlandse ortho- pedenwereld met vraagtekens naar ge keken Wat hij in feite doet is bij iemand die b v bij motorraces z'n arm heeft c.ebroken een plaat erop schroeven Dan zit het weer op zijn plaats en dan zegt hij, dat het geen kwaad kan om zijn sport weer snel te hervatten Na verloop van jaren zou je eens moeten kijken wat er voor klachten bij die mensen be staan. Er zijn mensen die na drie weken weer op zo'n motorfiets zitten Je kunt inderdaad een plaat erop zetten met schroeven, de man kan dan weer snel gaan oefenen, het grote voordeel van zo'n operatieve ingreep is dat je daar mee voorkomt dat de spieren te veel teruglopen en dat de funktie te veel achteruitloopt Maar het is beslist niet zo dat de uiteindelijke genezing daar door veel sneller verloopt dan wanneer er alleen gips omheen zit Het bot heeft nu eenmaal een bepaalde genezings- tijd nodig Zo'n plaat zit aan één kant van het bot. die vangt daarmee een hoeveelheid kracht op. waardoor het bot ter plaatse wat weker wordt Is het maar een klein plaatje dan is het niet zo erg. Bij zo'n grote plaat moetje wel even voorzichtig zijn, dat het bot zich weer aangepast heeft nadat die plaat eruit gehaald is. Orthopedisch kan ik het niet helemaal beoordelen maar ik kan mij voorstellen dat je als prof dit nsiko wilt nemenJe mag het dus ook weer niet zo zwart wit zien dat je zegt, dat moet je nóóit doen Er is nog geen jarenlange ervaring in die richting. Ik heb wel mijn ideeën daarover maar die kan ik niet hard maken. Zelf adviseer ik de mensen niet zo, dat ik zeg, ik bel even de chirurg of de orthopeed en ik vraag Kern. zet er morgen bij die man even een plaatje in, dan kan-ie de volgende week weer ra cen. Wat vindt u van het gebruik van de spuit bij sportblessures? Je moet proberen ook in de sportge neeskunde iets zo snel en zo goed mo gelijk. maar zónder risico's te laten her stellen. Alles wat je met die spuit doet en dergelijke, dat heeft niets met ge neeskunde te maken. Dat zijn randge bieden De berichten erover komen al tijd wel in de publiciteit. Zo'n Treytel had pas geleden groot gelijk dat hij een in- jektie weigerde Je maskeert namelijk een pijnprikkel, een signaal, terwijl je denkt dat je alles kunt doen In feite is het weefsel nog niet helemaal genezen Je gaat er volop in. dus je blessure ver ergert terwijl je ook probeert met andere delen zoveel mogelijk op te vangen, waardoor je daar overbelasting krijgt. Wat is uw mening over het z.g. kra ken? Mensen met rugklachten komen soms bij een manueel therapeut of bij een chiropractor. De eerste kan een ge neeskundige zijn, maar de chiropractor zit niet in de officiële geneeskunde. Op een bepaalde manier kunnen blokkerin gen in de wervelkolom door een bepaal de beweging worden opgeheven maar het is onzin - en dat wordt vaak kraken genoemd - dat je de héle wervelkolom op elkaar kunt schuiven Dat kan ge woon niet. Dat zit allemaal zo fijn verwe ven. Hele kleine onderlinge verschillen kan je met een bepaalde beweging op heffen Als je oververmoeid bent of als je in een bepaalde houding zit of je val', eens een keer, dan kan best ineens een enorme spanning of kramptoestand van spieren optreden, waardoor je ge blokkeerd bent, maar dat herstelt zich vanzelf of door een bepaalde bewe ging. Als het maar binnen de erkende geneeskundige handelingen valt is er niets op tegen Overdrijven sportmensen vaaak niet te veel met hun blessures? Sportmensen zijn soms erg gevoelig Als ze aandacht knjgen en er wordt iets aan hen gedaan op een gegeven mo ment, dan kan het zijn dat het met een klem dingetje over kan zijn. Dat zijn be paalde effekten die bij iedereen spelen en zeker ook in de sport. Er behoeft niet eens zoveel gebeurd te zijn Toch mag je niet zeggen, die sportman die zeurt gauw. het zal wel niets zijn Je moet ook op de hele kleine signalen letten en dat geldt voor iedereen Het kan zijn dat Sporthal de Korf heeft een duide lijke stempel gedrukt op de wijze van vrijetijdsbesteding in Leusden Voor de beoefening van de z.g kleine'' binnensporten - ik denk onder meer aan volleybal en bad minton - bood sportzaal Groen houten uitkomst en tafeltennis werd (en wordt nog altijd) gespeeld in de ,,oude Roda-kantine" op het Buiningpark. Voor de ovenge (team)sport moesten inwoners van Leusden naar elders. Een onge zonde situatie, maar het was niet anders. Dat is sinds een jaar vol tooid verleden tijd. De sporthal aan- de Smidse heeft bijvoorbeeld zaal hockey en idem voet-, korf-, hand en basketbal in Leusden mogelijk gemaakt Actief te beoefenen en op de tribunes passief te beleven. De sporthal maakt ook grote één- of meerdaagse evenementen mogelijk Zo hebben wij hier reeds een voorronde gehad van de N.K ritmische gymnastiek en ook Leos liet vanzich spreken Dat begon vrij onschuldig met het nationale leugdtoernooi. Vervolgens haalde Leos Japanners in huis voor het treffen van het Nederlands heren team met Nippon Kokan uit het land van de rijzende zon Binnenkort een nieuwe stunt: er komen echte Russen - van CSKA Moskou - naar Rademakercity' De volleybal- kampioen uit het land van de hamer en sikkel, tevens meervoudig hou der van Eurocup 1. is op 11 decem ber te gast in de Korf Voor de re turn van de wedstrijd tegen VC Voorburg. Als ik volley-voorzitter Han Seton en dito-secretaresse Ank Küh, de stuwende kracht achter het Russi sche avontuur, mag geloven wordt hun onderneming een voor Leus den nog ongekend spektakel Ik heb nog wel geopperd, dat Voor burg m i bij voorbaat kansloos lijkt, maar beide Leos-mensen houden vol, dat ook bij volleybal de wed strijd pas beslist is na het laatste fluitsignaal. Wonderen zijn schaars, maar komen toch nog wel eens voor en Leusden is altijd in voor abnormaliteiten Zit u straks ook bij de pakweg vijftienhonderd kijkers, die heel bescheiden nog in mi rakeitjes geloven? (361) PC. men eentonig heeft getraind, steeds op dezelfde manier zonder rust er tussen door. Dan kan er sprake zijn van over belasting. Er zijn dan hele kleine signalen maar die sporter kan het zelf og niet in de gaten hebben. Hij vertelt het aan Iemand die meer ervaring heeft met sportspeclfleke blessures en die zegt, laat me eens kijken, hoe is de stand van je voeten als je die en die afstand loopt en krijg je dan dat en dat klachtje als je doorgaat. Die sig nalen die moet je vroegtijdig herken nen, die moet je aanpakken en dan doe je aan preventie. Dat is een stuk sportadvisering dat je naar zo'n sporter moet brengen, dus dat je zo'n man zegt als jij bij die training die klachtjes krijgt, geef dan een seintje want dat betekent gewoon dat je ergens overbelast bent. Je moet niet te gauw zeggen, man je moet niet zeuren". 3oda '46, afd. zaterdag ^oda '46-Hees 2-0 *oda2-VRC3 2-1 *oda 3 - de Posthoorn 2 2-1 loda 4-Sparta 5 2-8 lodaS-Tersch Boys 4 2-6 lobu Boys 4 - Roda 6 2-1 /VOP 9- Roda 7 3-1 'rogramma k>da'46-Cobu Boys 14.30 'oda 2 - Spakenburg 4 12.00 lood Wit 2-Roda 3 12.00 'oda 4 - de Posthoorn 3 12.00 lees 5-Roda 5 12.00 loda 6 vrij loda7-EFC6 1000 lltslagen Roda '46 jeugd loevelaken A1 - Roda A1 4-3 Spakenburg A2- Roda A2 2-0 loda A3 - Hoogland A3 0-2 ™.ut~aglTl2-1982, Burg. Buiningpark: Aanvang: 14.30 uur. I door Assurantie Adviesburo Monshouwer. Roda B1 - Hoogland B1 RodaB2-DeGlindBl Roda B3 vrij KVVAC1 -RodaCl A'boysCl -RodaC2 Roda C3-SECC1 Baarn C3-RodaC4 Roda C5 - Cobu Boys C1 Roda C6- Hoogland C4 IJsselm.v C6- Roda C7 TOVC2-RodaC8 Overige elftallen zijn vrij 0-0 11-0 1-1 7-0 4-0 0-4 1-1 2-1 0-2 6-2 Westrijdprogramma Roda '46 afd. jeugd Roda A1 -Hoogland A1 14.30 De Posthoorn A1 -Roda A2 v 14 00 Hoevelaken A3 - Roda A3 (veld 3) v. 14 15 I Roda B1-Baarn B1 15 00! Roda B2 - WZA B3 15 00 Hoevelaken B3-Roda B3 v. 14 15 RodaCl-HooglandC1 13 45 Roda C2-WZA C2 15 00 Roda C3-Baarn C2 15.00 RodaC4-HeesC1 13.45 I Hoogl. veen C2-Roda C5 v. 13.00' Quick C4-Roda C6 v. 13.00 Roda C7-Quick C6 13.45 Roda C8-Hoogland C5 13.45 Roda d1-Spakenburg D1 11.00 A'boys D1-Roda D2 v 12.15 Roda D3-WZA D4 12.00 WZA D7-Roda D4 v. 09 15 Roda D5-Quick D3 13.00 Soest D5 - Roda D6 v. 11.00 Hoogland D7-Roda D7 v. 11.15 Roda E1-WZA E1 1100 CJWE1 - Roda E2 v. 12.15 Roda E3-Soest E2 11 00 Roda E4-WZA E3 10.00 CJW E3-RodaE5 v 11.15 Quick E5-Roda E6 v. 10.15 WZAF1-RodaF1 v 1215 WZA F2-RodaF2 v. 11 15 Roda F3-SEC F2 10 00 Roda F4 - Achterveld F1 11.00 RodaF5-KWAF4 10.00 Roda F6-Hoevelaken F3 11,00 ACHTERVELD - Aan de derde ron de van het Hessenkar klaverjastoer- nool werd door 28 personen deelge nomen. Er werd deze avond vlot ge speeld zodat mooi op tijd de prijs winnaars van deze avond konden worden bekendgemaakt. De prijs winnaars waren: 1. A. van de Burgwal 4921. 2. mevr. Vos-Voskuilen 4915, 3 P. Smink4864, i 4. J Houtveen 4838, 5. mevr. van Ha- mersveld-Groenestein 4828. 6 Leny Smit 4777, 7. T Blankestein 4702, 8 mevr. v Marwijk-Blom 4499. 9. mevr. j v.d Burgwal-Smit4412.10 W Vos4368. 11 J. Hak 4250, 12 W. v. Brummelen 4212, .13. Ria van Hamersveld 4166. 14. mevr v d Burgwal-Lammers 4083 De stand na drie ronden is nu 1 J Houtveen 13711. 2 Leny Smit 13707.3 P Smink 13504. 4 mevr. van Marwijk-Blom 13475 en 5. T. Blankestein 13004 punten De volgende ronde zal worden ge speeld op vrijdag 7 januari 1983 LEUSDEN - Enkele maanden is het stil geweest voor wat be treft het biljarten bij B.V. 75. Dat kwam omdat de leden van B.V. '75 zich bezig hebben gehouden met het inrichten van een nieuw clublokaal aan de Hamersveld- seweg 71 naast de bibliotheek. ACHTERVELD - Gezien het geweldig succes van vorig jaar heeft het sektiebestuur tafelten nis van sportvereniging Avanti besloten om dit seizoen weer een dergelijk tafeltennistoernooi te organiseren'. In dit toernooi wordt gespeeld om de titel „Achterveld kam pioen", waarbij de gezelligheid voorop staat. Elke Achtervelder en elk Avan- tilid kan aan dit toernooi deelne men. De inschrijving is inmid dels al geopend. Het toernooi zal worden gehou den op zaterdag 8 januari 1983 in de sportzaal aan de W v. Amersfoort- straat Het toernooi begint om 9 00 uur en zal om ongeveer 17 00 beëindigd zijn. De inschrijfformule- ren liggen reeds bij een aantal Ach- terveldse winkeliers in de winkel en zijn daar verkrijgbaar Indien men via een dergelijk formulier wil in schrijven, dient men er rekening mee te houden dat deze formulie ren tot uiterlijk zondag 19 decem ber ingeleverd kunnen worden Alle bijzonderheden staan op het be doelde formulier vermeld Alleen het aangehechte strookje behoeft afgegeven te worden Aan de hand van het ingeleverde strookje zal men in klassen worden ingedeeld Voor de Avanti-leden is inschrijving via heTformulier in het clubblad mo gelijk Alle inschrijvingen dienen in geleverd te worden bij Robin van Donkersgoed, van Oldenbarne- veltstraat 16 te Achterveld. Het inschrijfgeld bedraagt 3,- en dient op de wedstrijddag voor de aanvang van de eerste wedstrijd te worden betaald. Thans is men zo ver gevorderd dat in het nieuwe lokaal weer wedstrijden kunnen worden ge speeld. En wat vooral belangrijk is: er kan weer volop getraind worden. Ondanks het feit dat de afwer king nog niet helemaal is voltooid doet het lokaal nu al gezellig aan en door de centrale ligging verwacht het bestuur dat vooral jeugdigen de weg naar de biljarts zullen vinden Zij zijn op de clubavonden op maandag- en vrijdagavond of op zaterdag- en zondagmiddag van harte welkom Voor wat betreft de prestaties van de wedstrijdbiljarters bereikte Reier van 't End via voorwedstrij- den en de Districtsfinale een plaats in de Gewestelijke finale 3e klasse libre welke op 11 en 12 december bij ..Tramzicht" in Utrecht zal wor den gespeeld. Het bijzondere is dat Reier het eerste seniorlid van B V "75 is dat een gewestelijke fi nale bereikt. Willem Vierwind be reikte in de districtsfinale 2e klasse een vijfde plaats Vincent Steen beek (al 2 promoties) en Piet Meeu- wesen (1 promotie) spelen het ko mende weekeinde bij ..De Bagge- laar" in Nijkerkerveen voorwedstrij den 4e klasse jeugd. Eén weekend later gaat Gerard Landman (ook al 1 promotie op zak) in het clublokaal van B.V '75 proberen de ..Toe komstklasse te bereiken. Dit is de hoogste libreklasse bij de jeugd en daarvoor zal Gerard boven de 25 00 gemiddeld moeten spelen. De teams van B.V '75 in de Kader- districts- en jeugdcompetitie spe len met wisselend succes waarbij het C1 team van Frank Wisman er met een tweede plaats het beste voorstaat. In het grote club-kersttoernooi om de Delwei Trophee" en het persoonlijk clubkampioenschap gaan de „Krijtkoningen" van Peter Verbeek aan de leiding. De stand is 1 Krijtkoningen 511/2 pnt. 2 Keuenkapiteins 49 pnt. 3. Lakenridders 44V2 pnt. 4. Kunststoters 42 pnt. 5. Balbedwingers 39 pnt. 6. Serietikkers 34 pnt 7 Bandspecialisten 27 pnt Zaterdagse 1e klasse S VM Boys Lelystad (1-2) Roda - Coby Boys (0-0) TOV-Hees (1-4) Sperwer - Naarden (1-4) SEC - Barneveld (1-1) Zondagse 1e klasse Hoogl'veen - SDO (0-0) Austerlitz - Zvogels (1-1) Barneveld - Sporting (4-1) Nederhorst-Actil (1-3) Achterveld - Laren (4-1) Naarden-Odijk (4-3) Zondagse 2e klasse B VSK-Fa|aLobi (0-0) Roda-Allen Weerbaar (3-2) WZA-Maluku Muda (2-2) SVMM - Kockengen (3-5) Unitas - Riv'wijkers S.V.A. JEUGD ACHTERVELD - Programma voor zaterdag 11 december junioren T O V. A1-AchterveldA1 v 13.30uur Achterveld A2-SEC A2 15.00 uur Achterveld b1-WZ49B1 13.45 uur Achterveld B2-K WA B3 13.45 uur Achterveld C1 - IJsselmeervogelsCl 13 45 uur WZA C5- Achterveld C2 15 00 uur(terrein Achterveld) pupillen Soest D2-Achterveld D1 v. 1200uur Achterveld D2-LimivoD2 13 00 uur WZA E2-Achterveld E1 v 12.00 Achterveld E2-WZ49 Es v. 11.00 Roda F4-Achterveld F1 v. 10.15 uur dames junioren Achterveld-de Vesting 10 00 uur meisjes Achterveld -Lunteren 11.00 uur

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7