Nog 'n dag of tien Kantongerecht Amersfoort [el Guido /A's 300ste voetballer Scholen Gehoord (1) Gehoord (2) Verhuren Premie (1) Premie (2) Prijzen Prijs Banden Bedankt, Henk! Het „oude" stad huis DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 M- J loep op Leusden Jaktle: Marnlx Kreyns (ragen: Casper van Loo jlereerst de mededeling, dat ifdeling voorlichting van de neente Leusden het in het teel niet eens is met een ichtje, dat wij vorige week iderdag op deze pagina lukten. Het ging over de verkoop van een deel van de gemeentelijke eigendommen aan aannemingsmaatschappij Bloemendal. Daarin meldden we, dat de buitendienst-medewerkers van de gemeente in de krant hadden moeten lezen dat hun werf verplaatst ging worden, omdat ze daarover tevoren niet zouden zijn geïnformeerd. Ze waren wel tevoren op de hoogte gesteld, beweert gemeentevoorlichter Hans Hermans. En hij somt op: op 5 november met de medewerkers de mogelijkheid van verplaatsing van de werf besproken; op 10 november via de opzichters de medewerkers medegedeeld, dat er met de firma Bloemendal een principe-overeenkomst was gesloten; en op 24 november is het personeel meegedeeld, dat de zaak rond was. „Er Is", aldus Hermans, „geen enkele grond voor jullie mededelingen, dat die medewerkers niet geïnformeerd waren. Alleen was het ontwerp van de te bouwen huizen bij hen niet bekend. Maar dat gold voor iedereen hier." esjarige Marcel van Geerestein uit Stouten burg is tijdens, het cIvoetbalfeest in Achterveld verwelkomd als het 3ü0ste lid van de ïalveremging in Achterveld. Hij kreeg daarom vanjeugdvoorzitterJ. )ulen een voetbaltas kado. Marcel werd door fotograaf Jan Pit gekiekt hij met zijn F1 -medepupillen als Zwarte Piet optrad Sinterklaas was aandachtig toeschouwer. cynische opmerking in de marathon-vergadering over de begroting naar aanleiding van de verdere inkrimping van het ambtenarenbestand in Leusden volgend jaar. Harm: „Bij de bouw van het gemeentehuis was gerekend op een groei van het personeelsbestand. We houden nu dus ruimte over als het aantal ambtenaren steeds maar afneemt". „Zwarte Piet te Leusden". Dit stond op een envelop die we vonden in onze postbus. Waarschijnlijk had de PTT deze post in de bus van de krant gedaan met de gedachte: je weet maar nooit. In de envelop zat een briefje waarop de volgende tekst stond: Lieve Guido, Ik kom dit keer zonder kadootjes. want dat wordt veel te duur. Wel wilde ik je vragen wanneer je nu toch eens die leuke blauwe Bretonse trui van B (onleesbaar, redaantrekt Zal je zeker erg leuk staan en is lekker warm. Doe je het nu een keer Kusjes, Zwarte Piet. Aan de tekst te oordelen vast een vrouwelijke Piet. Echter, we zitten met de vraag: wie is deze Zwarte Piet en wie is Guido? Degene die het weet mag het komen zeggen. We zijn benieuwd. De PTT trouwens ook. Gehoord uit de mond van CDA-raadslid Henk van der Sloot tijdens de begrotingsvergadering: „Ik heb géén verstand van ruimtelijke ordening!" Nou moet u weten, dat Henk in de raadscommissie ruimtelijke ordening en openbare werken zit. Of maakte hij maar een grapje? Uit de mond van CDA-fractievoorzitter Evelien Blom noteerden we tijdens de begrotingsvergadering deze prachtige volzin: „Het aardige van emancipatie is dat iedereen er verschillend over kan denken, maar toch geëmancipeerd kan zijn". Volgens Harm Offereins (GPV/SGP) moet de gemeente maar de helft van het nieuwe gemeentehuis gaan verhuren. Het raadslid lanceerde deze Lily van Amerom van de VVD-raadsfractie vind dat onderwijs wethouder Gijs van Woudenberg alle scholen in Leusden één keer per jaar moet bezoeken. Tip voor Gijs: misschien is de decembermaand volgend jaar wel wat. In een wat ouder uiterlijk, te paard. Nu we het toch over Gijs van Woudenberg hebben, vorige week was hem de eer de beurt gevallen als wethouder van volkshuisvesting de sleutels uit te reiken aan de eerste zes eigenaren vaneen Bouwfondspremiewoning waarvan er 247 in totaal worden gebouwd in de nieuwe wijken Munnikhove en Bosveld. Bij een dergelijke officiële sleuteluitreiking hoorde natuurlijk een toespraak van de wethouder. Meestal hebben zulke speeches niets om het lijf, maar het praatje van Van Woudenberg was toch wat inhoudelijker. Wij citeren: „Ten aanzien van het te voeren huisvestingsbeleid staan wij voor de keuze om plannen die er liggen voor de bouw van woningwetwoningen grotendeels te moeten laten liggen door het ontbreken van contingenten (overheidsubsidies, red.) of om te zien naar een aanvaardbaar alternatief. Kiezen voor het eerste betekent een aanzienlijke vertraging in de voortgang van de woningbouw en daarmeezijn de woningzoekenden in Leusden en de regio zeker niet gebaat. Kiezen voor de bouw van premiekoopwoningen, waarvoor in wat ruimere mate contingenten beschikbaar komen dan voor woningwetwoningen, achten B&W in de gegeven situatie een aanvaardbaar alternatief". Volgens wethouder Van Woudenberg blijkt uit het Bouwfonds en andere premiekoopprojecten in Leusden hoe aanvaardbaar dit alternatief is. Hij bedoelt daarmee, dat met name de premie-A-woningen vrij snel van de hand gaan. „Daarbij dient bedacht te worden dat al deze woningen op grond van de regionale VVT ten goede moeten komen - en dat in de praktijk ook doen - aan woningzoekenden uit Leusden en de regio. Ik stel dat hier met enige nadruk, omdat een bepaalde fractie in onze raad daarover enige twijfels schijnt te hebben", aldus de wethouder, die met dat laatste doelt op de PvdA-raadsfractie. Van Woudenberg vervolgt: „Diezelfde fractie schijnt ook bij voorbaat het idee te verwerpen dat een premiekoopwoning een alternatief kan zijn voor een woningzoekende die eigenlijk uit is op een woningwet. Wij zijn van mening dat voor een deel van de categorie woningwetzoekende de aankoop van een premiewoning haalbaar en verantwoord is. Wij beseffen terdege dat de stap naar een koopwoning voor veel mensen gevoelsmatig, vaak nog meer dan financieel, een erg grote is. Wij zijn dan ook van plan onze woningwetzoekende door gerichte voorlichting nader bekend te maken met de mogelijkhedenom een premiewoning te kopen". zijn getrokken. De onderstaande tien personen kunnen een waardebon van 100,- athalen bij de Rabobank aan de Biezenkamp. De waardebonnen blijven geldig tot en met 31 januari 1983. De prijswinnaars zijn: E. Kamphorst, Gorzen 4; Speelman, Bohemen 24; P. Bakker, Akkerwinde6; Stoem-v.d. 's-Gravensande, Bretagne 6; J. J. de Bruin, Ravenhorst 17; E. Blom, Kanaalweg 5; Velthuizen, Ravenhorst 11E. Blommesteln, Bottelroos 2; C.L. Wijnands, Zuylenburg 30; HE. Verver, Albast 14. Zijn collega in het college van B&W, wethouder Jan Wagenaar (VVD), vulde tijdens de begrotingsvergadering de door Van Woudenberg uitgesproken mening van het college aan met een rekenvoorbeeldje. Dat kwam hierop neer: voor een gemiddelde woningwet in Leusden betaalt men 445 gulden huur per maand. Bij een belastbaar inkomen van 24.000 gulden per jaar kost een doorsnee premiewoning in de A-categorie netto 220 gulden per maand. Pas bij een belastbaar inkomen van 44.000 gulden moe! voor een premie-A 445 gulden per maand netto worden neergeteld. Het rekenvoorbeeld van Wagenaar is echter op een punt niet helemaal juist: hij vergeet te zeggen hoeveel de woning kost. Want de prijzen van premie-A-huizen lopen nogal uiteen, zodat bij een „duurdere" woning de netto-woonlasten hoger zullen liggen. Wagenaar zal nu welzeggen: het voorbeeld moet je als een indicatie zien. Keurslager Fred Timmer heeft opnieuw een prijs gewonnen voor één van zijn produkten. De aan de Biezenkamp gevestigde slager heeft dezer dagen het zogeheten „Goudkeurcertificaat" ontvangen voor de door hem vervaardigde rookworst. Dat betekent dat deze worst door de Keurslagersorganisatie van hoge kwalitiet word gevonden. Want, zo meldt ons een persberichtje, de inzendingen voor de periodieke produktkeuringen worden getoetst aan strenge eisen op het gebied van samenstelling, uiterlijk en smaak. En je moet minstens een acht halen om in aanmerking voor het certificaat te komen. De hoofdprijzen van de Sinterklaasaktie van de winkeliers in Leusrton-rpntrum Wethouder Jan Wagenaar heeft geen hoge pet op van de Consumentenbond Dat vertelde hij tijdens de oprichtingsvergadering van de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid naar aanleiding van de keuze van twee vertegenwoordigers van de consumenten in de nieuwe werkgroep, een adviesorgaan van B&W Volgens de liberale wethouder heeft het weinig zin om iemand van de Consumentenbond te vragen. In zijn functie als directeur Michelin Nederland heeft Wagenaar namelijk niet zulke goede ervaringen met de bond. „Een keer", zo beweerde hij, „werden onze banden geweigerd in een vergelijkend onderzoek, omdat we ze niet gratis beschikbaar wilden stellen" Later orakelde hij, dat in een bandentest van de Consumentenbond de rubbers van Esso als besten uit de bus kwamen, terwijl een echt merk (niet verstaan, red op de twaalfde plaats stond. „Belachelijk omdat die banden van Esso gemaakt worden in de fabriek van dat merk De banden zijn hetzelfde", aldus Wagenaar die daarom weinig dunk heeft van de Consumentenbond. We weten wie Henk is. En ook wie Anya is. We hebben zelfs wat van ze gekregen Even terug in uw herinnering. Vorige week plaatsten we in deze rubriek een foto van drie affiches met daarop de tekst ,,Anya, liefs van harte, Henk" In het bijbehorende foto-onderschrift werd melding gemaakt van het feit dat deze affiches op tientallen plaatsen in Leusden zijn aangetroffen. We vroegen Henk en/of Anya de redaktie eens te vertellen wat die affiches te betekenen hebben Vrijdag ging de telefoon Henk aan de lijn. Zijn verklaring voor het opplakken van de affiches Daarmee heb ik m 'n vrouw Anya gefeliciteerd die jarig was". Is dat niet een ietwat merkwaardige manier om je felicitaties over te brengen? Henk Waarom In deze tijd van sleur en principes wilde ik wel eens wat anders Weg met de principes Het enthousiasme moet terugkomen. Daar is nu helaas geen plaats voor Wat vond jouw vrouw van de attiches? Henk Helemaal te gek Ze was compleet uit de bol Nu zitten we met een probleem hoe kan je bewijzen datje Henk bent en met een of andere grappenmaker? Henk Ik zou zeggen, kom bij me langs dan zie je nog een paar affiches en ook de apparatuur waarmee ik ze gemaakt heb. Ik zit in de reclame en beschik zodoende over dat spul Goed, de uitnodiging op zich is al voldoende. Henk Prima. Ik zou zeggendrink straks een borrel op me Is het goed als we in het kader van uw enthousiaste gedachtengang de rekening naar u sturen Henk.Mij best. Maar misschien kom ik zometeen wel even een paar flessen Beaujolais langs brengen En hij heeft het gedaan. Twee flessen beste Beaujolais Primeur uit Cave Bernard nummers 006651 en 006675 Ingepakt met Sinterklaaspapier De foto levert het bewijs De lege wijnflessen hebben we inmiddels gescheiden naast het andere afval op de stoep gezet. in een onzer rslaggevers) LEUSDEN - Nog een dag tien en dan wordt het luwe gemeentehuis bij de mershof in gebruik nomen. Op maandag 20 cember rijden de eerste rhuiswagens voor bij de bouwen aan de Hamersveldseweg, Burg. de Beaufortweg en Zwarteweg om de spullen over te brengen naar het nieuwe gebouw. En daarmee zal dan een einde komen aan de verspreiding van de gemeentelijke diensten over een handvol gebouwen, waarvan de meeste bovendien niet meer voldoen aan redelijk te stellen eisen. In de nieuwbouw wordt momenteel nog heel hard gewerkt om alles op tijd gereed te krijgen. Met name op dit moment de vloerbedekkers in het gebouw aktiefOok wordt de laatste hand gelegd aan verschillende technische installatie, (lift, geluidsinstallatie, documententransport). De vijver in de binnentuin wordt gevuld met water en over een paar dagen zullen ook de alom in het gebouw aanwezige plantenbakken worden aangekleed. Rondom het nieuwe gemeentehuis zijn de afgelopen weken dag in dag uit de stratenmakers aan het werk. Ondertussen is een eerste indruk te krijgen van hoe het aan het worden is. Ook binnen in het gebouw vallen onmiddellijk de kleuren op, die architect Heijdenrijk voor zijn ontwerp gekozen heeft. Net als buiten zijn het vooral diverse tinten rood die de sfeer van het gebouw bepalen. Ook de vormgeving van de verschillende ruimtes mag opvallend heten. De trouwzaal bijvoorbeeld met de grote glazen wand. En natuurlijk de raadszaal, gesitueerd in het hart van het gemeentehuis. Nog tien dagen en dan wordt het allemaal in gebruik genomen. Overigens duurt het nog tot eind januari voordat de eerste raadsvergadering in het nieuwe gebouw zal plaatsvinden. En pas in maart volgend jaar volgt de officiële opening. - lis de raadszaal van hel nieuwe gemeentehuis. Zowel aan de lift thtergrond) als aan de geluidsinstallatie wordt momenteel nog werkt Het publiek kan tijdens de raadsvergaderingen plaatsne- tn achter de stenen muurtjes. Ook een opvallend kenmerk van het nieuwe gemeentehuis is hel dak. AMERSFOORT - Op de strafzit ting van het kantongerecht Amers foort van 2 december 1982 ver scheen de heer v d S uit Barne- veld, die 80 km. gereden had in de bebouwde kom Hij had haast ge had om zijn vrouw, die een astma aanval kreeg, snel naar de dokter te kunnen brengen Hoeveel tijd zou je winnen op deze manier, vroeg de kanton rechter zich af. Verdachte „Daar heb ik niet aan gedacht op dat moment. Als ie mand het erg benauwd heeft, dan denk je aan andere dingen". Dat begreep de officier wel, al vond hij dat autorijden met je gedachten er gens anders een gevaarlijke situa tie creëren Hij vroeg 100 - boete, wat 30 - lager was dan het aan geboden transactiebedrag. Kan tonrechter „Ik acht het u tenlaste- gelegde wettig en overtuigend be wezen. De volgende vraag is: hoe strafbaar bent u. Ik vind hier onvol doende verontschuldiging aanwe zig om de strafbaarheid weg te ne men Toch heb ik wel begrip voor uw situatie, ik veroordeel u tot 75 - boete of 2 dagen hechtenis „Trouvaille" De heerS uit Weert was volgens het proces-verbaal met zijn auto te gen een andere auto aangekomen, toen hij in een smalle straat in Amersfoort achteruit moest ma noeuvreren. „Geeft u deze feiten toe?" informeerde de kantonrech ter Verdachte zag het gebeuren echter iets anders: „Ik reed zeer langzaam achteruit en heb toen de bumper getoucheerd van een Daf. die stond op een plaats waar niet geparkeerd mag worden. Ik ben uit gestapt. heb de bumper bekeken en een beschermingskap die scheef stand weer recht getrokken Verder was er niets aan de hand. Toen kwam er opeens een invalide in een rolstoel tevoorschijn, die be weerde ik heb uw nummer geno teerd, u hoort er nog wel van Later ben ik door de politie gebeld met de mededeling dat er schade was Als ik die zou betalen, dan was ik er af Dat heb ik geweigerd, want er was geen schade" Officier: „In de eer ste plaats valt uw gedrag onder: doorrijden zonder zich bekend te maken. Ik heb me behoorlijk aan u geërgerd Het is een „trouvaille" om wat u gedaan heeft „touche ren" te noemen. In gewoon Neder lands heet dat „aanrijden" Die in valide was de eigenaar van de Daf, die een ontheffing heeft om daar te staan Het zou normaal geweest zijn als u zich bekend gemaakt had en aan die meneer gevraagd had of hij wist wie de eigenaar was en uw adres had achtergelaten. Wat de politie heeft gedaan is correct, klei ne blikschade mag onderling gere geld worden, dat spaart werk en moeite en dus ook een procesver baal. Dat komt pas als iemand zijn medewerking weigert. U bekijkt het alleen maar door uw eigen bril en heeft u betrekkelijk arrogant opge steld, ik eis 150 - boete." Ver dachte: „Dan wordt ik dus twee keer gestraft, want ik heb ook al 180,- schade moeten betalen!" Kantonrechter: „Ik zie geen gron den waarom u niet voor bestraffing in aanmerking zou komen Ik ben het eens met de officier dat uw op treden wat merkwaardig is en ver oordeel u conform de eis" Vrijspraak De heer B uit Scherpenzeel had geparkeerd naast een parkeerver bod Maar er vlak voor, waar het verbod dus nog niet gold volgens verdachte „Ik ben naar het politie bureau gegaan, want de reden van het proces-verbaal stond niet ver meld De verbalisant was er niet, hij zou me bellen, wat hij 1,5 week later deed Toen ik naar de reden vroeg, was het antwoord: dat doet er niet toe, ik trek een proces-ver baal nooit meer in Vervolgens heb ik mij met het hoofd van het politie bureau in verbinding gesteld, die zei dat ik op die plaats waarschijn lijk te dicht bij de hoek gestaan had. Maar hij vond het een vervelende situatie en hij zou contact met me ODnemen. Dat moet nog gebeu ren De officier vond te veel twijfel aanwezig of de overtreding inder daad begaan was en vroeg daarom vrijspraak „Misschien heeft u te dicht bij de hoek gestaan, maar dat is niet tenlaste gelegd Ik zal het geval met de groepscommandant bespreken" Uitspraak conform de eis De heer S. uit Barneveld was tenlaste gelegd dat hij met zijn fiets „geparkeerd had bij een bord met de vermelding, niet parkeren in de daarvoor bestemde vak ken" „Dat is natuurlijk een fout in de dagvaarding. Ik zal „vak ken" in „rekken" moeten verande ren" lachte de officier „Nee, ikkom om me te verdedigen" riep de ver dachte en stak vol ijver van wal: „Ik ben lid van een accordeonvereni ging Ik ben 76 jaar en mijn hele leven ben ik gek met mijn accor deon geweest Ik moést naar die uitvoering, maar er waren 600 mensen en nergens was een plek voor mijn fietsje Maar ik heb 'm toch netjes neergezet en op slot!" „U krijgt vrijspraak" probeerde de kantonrechter uit te leggen, „maar niet op gronden die u aanvoert, maar omdat de officier me net laat weten dat hij u ter wille is. Hij mag nl verbeteringen van een fout in de dagvaarding, maar ziet daar van af" Verdachte vertrok, ervan over tuigd dat zijn accordeon voor vrij spraak gezorgd had. Verschrijvingen De heer v. Z. uit Leusden, die zonder brandende koplampen ge reden had, probeerde de dagvaar ding aan te vechten Twee fouten stonden er in, zijn geboortejaartal scheelde een jaar en de overtre ding was met in januari 1981 maar januari 1982 geweest De feiten gaf hij toe Kantonrechter. „De eis die aan een dagvaarding gesteld wordt, is dat u redelijkerwijs moet kunnen begrijpen dat het om u gaat. Dat kon u wel, dat geeft u ook toe U bent dus niet in uw verdedi ging geschaad, maar twee ver schrijvingen tegelijk is wel wat on gelukkig, ik maak er 25 - van i.p.v. 45 - die u werd aangebo den." De heer V uit Barneveld had op de Stadsring door rood licht gere den, maar had al in een eerder sta dium verklaard dat hij het zelf niet geweest was. Officier: „Er is u toen gevraagd wie het wel was geweest. Daar wilde u niet op antwoorden. Dat bent u echter verplicht, anders roept voortaan iedereen dat hij het niet geweest is Voor die weigering kunt u een boete krijgen van 150,- 200,- Het parket heeft dat echter nagelaten en ik vind het wat flauw om daar nu nog op terug te komen Dus moet ik vrijspraak eisen" Uitspraak conform de eis. „Het is niet ondenkbaar dat het huidige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg 2 wordt gesloopt en de vrijkomende grond wordt bestemd voor wo ningbouw.'' Aldus de Leusder Krant van 2-12 l.l. Ik vraag me af: kan dit zo maar? Is er dan niemand die hiertegen protesteert? En hoe denken de fracties in de gemeen teraad hierover? Het „oude'' stadhuis is fraai gelegen aan het oudste kruis punt van Hamersveld. Als voor beeld van kleinschalige moder ne bouwkunst met op de voor grond het betrekkelijk royale ga zon kan een zekere allure niet worden ontzegd. Ik ben van me ning dat men zich voor een af braak terwille van de commercie zou moeten schamen. Maar nee, misschien droomt er wel iemand van een torenflat. J. G. S. Overmaat, Gironde 44. MAftCf'; CEERESTfW

Leusder Krant | 1982 | | pagina 9