Omwonenden willen geen jeugd in Dorpshuis-zuid Informatieavond over de Leusderhei Schapenk slaat de eerste paal 107 iremiehuizen Kijkje in nieuwe raadszaal S Leusder Krant j !ffi Geen geld voor gemeente politie in Leusden Raad vergadert donderdag Streekschool: interesse in nieuwbouw in Leusden 31- WOENSDAG IN DE KORF Wijziging bestemmingsplan wordt eventueel tegengehouden Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Koude en warme schotels bij u thuisbezorgd. i ROS BEYAART FOTOKOPIE J NODIG? Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DE LEUSDER KRANT Bon voor venter Auto in sloot SBBO AMERSFOORT Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 14.05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V DINSDAG 14 DECEMBER 1982 - 14e JAARGANG NO. 67 SB [van één onzer medewerkers) LEUSOEN-ZUID Na een periode van 10 jaar ijveren voor een dorpshuis In Leusden-Zuid ziet het er naar uit dat de werkgroep Dorpshuls-zuid" eindelijk haar doel heeft bereikt. De protestants- :hrlstelljke kleuterschool ,,De Woelige Hoek" komt leeg omdat de [leuters verhulzen naar de lagere school „LoysdenIn de vrljgeko- nen lokaliteiten zouden In de toekomst sociaal-culturele activiteiten lunnen plaatsvinden. In tegenstelling tot wat de werkgroep voor jgen staat willen de omwonenden beslist geen jongerenactiviteiten n het toekomstige dorpshuls. Men heeft zelfs al gedreigd een loodzakelljke wijziging van het bestemmingsplan met alle middelen egen te zullen houden als er toch ruimte wordt toegewezen aan ongerenorganlsatles. In een brief aan de gemeente lebben bewoners uit de directe jmgeving van ,,De Woelige Joek" laten weten dat ze geen jrijs stellen op jeugdactiviteiten n hun buurt Gevreesd wordt /oor overlast van brommers en auto's en overlast door de jeugd die zich te buiten is gegaan aan overvloedig alcoholgebruik De oetrokken bewoners wijzen de gemeente op de naar hun menig onhoudbare toestand die ont stond toen de jongerenvereni ging JUID zich op zondag 12 december presenteerde in en om ..De Woelige Hoek". Vanwege het mooie weer speelde een groot deel van de activiteiten zich op het kleine schoolplein af. hetgeen geluidsoverlast veroor zaakte. Een gesprek dat wethouder Gijs van Woudenberg en enkele ambtenaren voerden met verte genwoordigers van de werk groep Leusden-Zuid en de on- wonenden heeft niet tot overeen stemming geleid. De onwonen- den blijven bij hun bezwaren. Men heeft er overigens geen be zwaar tegen als het toekomstige dorpshuis zou worden om er een peuterspeelzaal of een bejaar densociëteit in te vestigen. De jongerenvereniging JUID en een organisatie als de PJGU wil men beslist niet in ..De Woelige Hoek" zien. JEUGDRAAD Een verslag van de gebeurte nissen werd vorige week donder dag gegeven in de Leusdense Jeugdraad. Wil Verbart, lid van de jeugdraad en tevens lid van de werkgroep dorpshuis-zuid toon de zich zeer teleurgesteld over de gang van zaken en de rol die de gemeente tot nu toe heeft gespeeld. „In het gesprek met de omwo nenden heeft de gemeente maar weinig tegendruk gegeven", al dus mevrouw Verbart ..Er zat totaal geen beweging in het ge sprek Mevrouw Verbart wees de jeugd raad nogmaals op het feit dat Leusden-Zuid geen enkele ac commodatie heeft voor de jeugd. Wil Verbart zei zich zeer teleur gesteld te voelen over uitspraken van de bewoners dat ,,de jeugd van Zuid maar naar Leusden- centrum moet voor hun vertier". TENDENTIEUS Ook de VVD raadslid Puck Bosma. die namens de gemeen teraad zitting heeft in de jeug draad toonde zich niet blij met de Omwonenden van De Woelige Hoek stellen geen prijs op jeugdaktlviteiten reacties uit Leusden-Zuid Me vrouw Bosma noemde de brief die omwonenden naar de ge meente hebben gestuurd ..zeer tendentieus". Collega Jan Ja cobs (PvdA) viel mevrouw Bo sma bij met de opmerking dat „het een moeilijk volkje in Leus den-Zuid is" De jeuqdraad ziet voor haar zelf een taak weggelegd om actie te ondernemen in de kwestie rond het toekomstige dorpshuis. „We moeten bewoners van Leus den-Zuid doen inzien dat ze een verantwoordelijkheid hebben met betrekking tot de jeugd", aldus jeugdraadvoorzitter Cloosterman. De jeugdraad zal verantwoorde lijk wethouder G. van Wouden berg voorstellen om nog een bij eenkomst te organiseren met alle betrokkenen. Wel zal het dan om een grotere groep mensen moe ten gaan, zodat ook voorstan ders aan hun trekken komen, zo meent de jeugdraad. Ifan één onzer verslaggevers) LEUSDEN Gedeputeer- le drs. A. Schapenk zal vrij- lag 17 december de officiële erste paal slaan van een pro- ekt met 107 premie-B-wonln- ien in het plan Claeveren- ilad/Wildenburg. Het betreft en goedkoop woningtype net de naam ECON dat ont- rikkeld is door Urblbouw Iredero in samenwerking net Zanstra, de Clercq Zubli, fan den Oever Partners irchitekten. Lage bouwkosten, een zo eperkt mogelijk energiever- iruik en een grote variatie in Ie typen zijn de uitgangspun- en geweest bij het ontwerp lan de econhuizen. De stich- ingskosten van deze premle- (onlngen variëren van t6.000 gulden tot 126.000 lulden. Het merendeel van de luizen Is reeds verkocht. De neeste kopers komen uit de egio Amersfoort. Het gezelschap van raadsleden, ambtenaren, oud-raadsleden en pers kijkt samen met de burgemeester rond in de raadszaal van het nieuwe gemeentehuis. LEUSDEN - Enkele raadsleden en ambtenaren hebben vrijdagmiddag een rondleiding gemaakt door het nieuwe, bijna opgeleverde gemeentehuis. De aandacht van de raadsleden Harm Offereins. Puck Bosma. Gert de Weerdt. Ans van Kemenade. Airich Parson. Lily van Amerom. Henk Ossendrijver. Sjef ten Berge en Gijs van Woudenberg ging met name uit naar de nieuwe raadszaal Vn/dagmiddag was deze vergaderruimte nog niet helemaal af. Een ploeg/e technici was bezig met de aanleg van de geluidsinstallatie waarmee de raadsleden zich verstaanbaar moeten maken. Zodoende bood de zaal een rommelige blik. Desondanks kregen de aanwezige gemeenteraadsleden toch wel een indruk hoe,, hun" conferentieruimte er uit gaat zien. Sommigen vonden echter in eerste instantie de afmetingen van de zaal kleiner dan gedacht. Een afgerond oordeel kunnen zij volgende maand geven wanneer de eerste raadsvergadering daar wordt gehouden. Bi/ de rondleiding waren ook aanwezig de oud-raadsleden Jan CareI van Dijk en Hans Pekelharing, die deel hebben uitgemaakt van de Werkgroep Nieuwbouw Gemeentehuis. Andere leden van deze werkgroep mochten vrijdagmiddag ook een kijkje nemen in het ..eindprodukt". Tel. 943127. Rozendaallaan 9 Leusden-C. j Oruftiankeli|h nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Véréchljnt dinsdag sn dondsrdsg in ds gsmsents Leusdsn. Fimllleberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per1 mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gesloten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Gemeenten waarvan het aantal inwoners bo ven de 25.000 stijgt, krijgen voortaan niet onmiddellijk ge meentepolitie, maar moeten daar vijf jaar op wachten. Dat geldt ook voor Leusden, dat binnen afzienbare tijd het inwonertal van 25.000 zal overschrijden. Voor naamste reden voor deze maat regel is dat het Rijk geen geld heeft om de gemeenten die daar aan toe zouden zijn van een ge meentelijk politiekorps te voor zien. Dat kost per gemeente on geveer vijf miljoen gulden. Bo vendien moet er op niet al te lange termijn toch worden be slist over de organisatie van de Nederlandse politie. Dit blijkt uit de memorie van toelichting op het zogenaamde „Politiestopwetje" die de minis ters van justitie (Korthals Altes) en binnenlandse zaken (Riet kerk) vorige week dinsdag bij de Tweede Kamer hebben inge diend In dit wetsontwerp, ..Opschor ting van de overgang van rechts wege van gemeenten van rijks- naar gemeentepolitie en omge keerd" maken de beide bewinds- lieden enkele uitzonderingen. Zo vallen de gemeenten Raalte. Pa- pendrecht. Hellevoetsluis en het openbaar lichaam Zuidelijke IJs- selmeerpolders buiten de nieu we wet. omdat de overgang naar gemeentepolitie voor hen al eer der was vastgesteld Verder ma ken zij een uitzondering voor gemeenten waarin het inwoner tal uitzonderlijk snel zou groeien. De ministers gaan ervan uit. dat op niet te lange termijn „in grijpende beslissingen moeten worden genomen overde nieuwe politie-organisatie". Een wets ontwerp daartoe is nu in behan deling bij de Tweede Kamer. Vol gens de ministers verdraagt het wetsontwerp zich slecht met de huidige uitvoering van de over gang van rijks- naar gemeente politie en omgekeerd Daar komt ook nog bij. aldus de bewindslieden Korthals Altes en Rietkerk, dat nu zorgvuldig moet worden omgegaan met de schaarse middelen die voor de politie beschikbaar zijn Beide ministers schatten, dat de vor ming van een nieuw gemeente lijk politiekorps telkens vijf mil joen gulden kost. Zij wijzen erop, dat die uitgaven in de naaste toekomst moeten worden ge maakt voor de gemeenten Wij- chen. Leusden. Ermelo en Veg- hel. Er zou dus twintig miljoen gulden moeten worden vrijge maakt. zo rekenen de beide be windslieden uit, waardoor de uit voering van andere politietaken in het gedrang komt. Tenslotte wordt in de nieuwe wet bij degemeentelijke herinde ling telkens een bepaling opge nomen over de soort politie die de nieuwe gemeente zal hebben. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN In verband met de Kerstvakantie wat vroeger dan gebruikelijk komt de ge meenteraad aanstaande donder dag (16 december) voor de maandelijkse vergadering bij een. Het jaar 1982 wordt afgeslo ten met een 22 agendapunten omvattende raadsagenda. Het meest in het oog springende agendapunt is het voorstel om over te gaan tot de aanleg van een nieuwe Centrale Antenne inrichting. De volledige agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Wijziging samenstelling commissies ed Benoeming hoofd openbare lagere school ..De Wegwij zer" Wijziging verordening com missies van advies en bij stand 8 Opheffing van de werkgroe pen Agrarische Aangele genheden en Onderwijs 9. 2e wijziging van de Algeme ne Politieverordening 10 Bedrijfszelfbescherming 11 Centrale Antenne Inrichting Leusden 12 Treffen van parkeervoorzie ningen op Roggeland 13. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van fietspad- oversteek aan de Asschat- terweg ingang hockeyvel den 14 Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van het treffen van parkeer- en ontslui- tings-voorziemngen op het Burgemeester Buiningpark en het Sportpark Valleika naal 15 Aangaan van een overeen komst tot bedrijfsbeëindi ging 16 Voorstel tot ruiling van grond in plan Paardenmaat nabij de Zuiderinslag 17. Ambulant functionaris ten behoeve van jeugd- en jon gerenwerk 18. Subsidiëring patiënten belangenvereniging 19. Wijziging verordening on- roerend-goedbelastingen 20. Vaststelling krediet in reke ning-courant voor 1983 21 Rondvraag 22 Sluiting De raadsvergadering wordt voor de laatste maal gehouden in de raadszaal van het gemeente huls Hamersveldseweg 2. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. LEUSDEN Morgen 15 de cember, organiseert het Comité Milieuzorg Leusden een infor matieavond over de Leusderhei; het laatste heidecomplex van enige omvng in de provincie Ut recht. Hoe groot de waarde hiervan is zal aan de hand van dia's worden toegelicht door de heer W.F. Al- leijn, medewerker van de Stich ting Natuur en Milieu. Bovendien is een verzameling zwerfstenen aanwezig die ooit door het land- ijs uit Scandinavië naar de Leus derhei zijn gebrcht. Mede aan de hand van enige kaarten zal duidelijk worden waarom het juist nu van belang is qoed geïnformeerd te zijn over de Leusderhei Dit uniekegebiea staat midden in de belanstelling. vanwege de aanwijzing als com- pagnie's oefenterrein in het structuurschema militaire terrei nen, door de aanleg van de nieu we rijksweg door de noordrand; vanwege de mogelijke aanleg van een schietbaan; door het crossen en tenslotte ook vanwe ge het bestemmingsplan leus- derheide, waarin het gebruik van dit gebied geregeld gaat worden Het CML verwacht veel be langstelling, het gaat immers over onze Leusderhei. Een ieder wordt dan ook van harte uitgeno digd morgen naar de Korf te komen; aanvang 20.00 uur. Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staar\ wat u wenst. In hand-of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar lals het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum, (bp werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.3C tol 17.00 uur. Telefoon: 033-941495 LEUSDEN - De rijkspolitie heeft de heer B. B. uit Leusden bekeurd omdat hij volgens de slultlngswet te laat met zijn rij dende winkel In de weer was. LEUSDEN - Mevrouw Van de B. uit Achterveld moest met haar auto vrijdagavond op de As- schatterweg uitwijken voor een overstekend konijn. Door deze manoeuvre raakte de wagen van de weg en belandde in de grep pel. De auto werd zwaar bescha digd. Raad besluit donderdag over nieuwe CAI 3 Hef antenne-verbod op Casema biedt meer Geslaagde muziekdag 5 Bomvolle Korf geniet van topvolleybal7 (Van één onzer verslagge vers) LEUSDEN - De Streek school voor Beroeps Bege leidend Onderwijs (SBBO) In Amersfoort heeft nog steeds serieuze interesse voor nieuwbouw In Leusden. De belangstelling van de school gaat uit naar een stuk grond tussen de Hamershof en de wijk Zwanenburg aan de Burg. Van der Postlaan. In hel globale bestemmingsplan Tweede Fase heeft dit ge biedje de bestemming van onderwijsvoorziening. De ge meente en het stichtingsbe stuur van de SBBO hebben contact gehad over een even tuele vestiging van de school in Leusden. Uit de gesprek ken is volgens gemeente- voorlichter Hans Hermans en SBBO-dlrecteur C. van Veen nog niets concreets gerold. De streekschool is momenteel gehuisvest in twee gebouwen waarvan er een aan de Leusder- weg staat die echter danig verou derd is De SBBO is zodoende op zoek gegaan naar vervangende huisvesting in Amersfoort en om geving (Leusden en Hoevelaken). De Keistad heeft in het toekomstige bedrijfsterrein De Hoef grond gere serveerd voor een nieuw SBBO- gebouw. Voor de school is er ech ter een elemmering, omdat de grond pas in 1984 verkocht kan worden De streekschool ziet liever dat volgend jaar de bouw van start gaat. Hoevelaken is inmiddels voor de SBBO afgevallen, omdat de ge wilde grond voor een andere school is bestemd. De Streekschool voor Beroeps Begeleidend Onderwi|S is een van de 31 scholen in ons land, waarvan de SBBO in Amersfoort gericht is op het Gooi. Eemland, de Gelderse Vallei en een deel van de Veluwe. Ruim 2000 leerlingen volgen cur sussen/opleidingen overdag o( 's avonds om zich in hun beroep (ver der) te bekwamen. Maar op de SBBO wordt ook aan volwassenen onderwijs gegeven en worden er emancipatieprojekten op touw ge zet. Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1