1ST 0P// Tankrondbaan-kwestie Wagenaar en Oostra berust op misverstand Eiken bekijken- bij de makers zelf. de Dissel MKT U Et M Magere Varkens lappen kii0 Chocolade Runder Gehakt Liebfraumilch q.b.a. oerenjongens met randewijn pot 0! ps/Hamschij ote d'or 'höcotoff Vanille Vla «Gegrilde tchterham panties pruiten 1 kilo Gebraden Kalfsgehakt 30 Mandarijnen Clementines QC Granny Smi 16 pagina's vol kleurige aanbiedingen voor gezellige prijzen en vele eenvoudige menutips. Kerstster makers van 't mooiste massieve eiken. INGEZONDEN Antenne verbod Sportieve recreatie Muziekschool Auto over de kop KPJ winnaar kaartwedstrijd tegen ABTB VOLGENS GEMEENTEV00RLICHTER: irassiëL tenjri) tiers vermeld aanbiedingen t|§* donderdag t/m zatercfè __1 melk of puur pak 400 gram fles 0.7 liter <fe erwtensoep rVf" i,t literpak 100 gram tronica blauw, per paar doiidérdag t/m zater&Sg Mocht U deze gratis folder nog niet in huis hebben, haal er dan een bij uw Spar-winkelier Prachtige Bloeiende Zonnehof 4a-5a. Amersfoort. 033 - 6314 79. DINSDAG 14 DECEMBER 1982 LEUSDER KRANT Ondergetekende heeft dezer da gen een brief geschreven aan het college van B. en W. en de drie grote raadsfracties. De tekst van die brief luidt als volgt: Mijne Heren, Graag breng ik U het volgende onder Uw aandacht. Binnenkort wordt er In de gemeenteraad be slist over een gehele gemeente omvattend CAI-systeem. Echter, de alom genoemde kosten per aansluiting van f180,— per jaar exclusief aansluitingskosten zijn voor mij in deze recessietijd niet op te brengen. Derhalve zal Ik negatief over de aansluiting moeten beslissen. Bij de volgende inleveringszon- de zal ik zelfs moeten overwegen wat voor abonnementen, ge woonten enz., Ik zal moeten af stoten. Aangezien ik echter de dupe zal worden van het gemeentelijk an tenneverbod zal ik dan verstoken blijven van een beperkt aantal TV-zenders welke voor mij vol doende zijn/waren. Dit monopolie is echter tegen onze grondwettelijke rechten van vrije nieuwsgaring, ons vrije keuzerecht enz.. Mocht de raad beslissen een uit gebreid CAI-systeem met boven- genoeme kosten en lasten aan te schaffen dan zal ik om opheffing v.h. antenneverbod verzoeken. Wordt dit mij niet toegestaan dan zal ik via de rechter hetzij alleen, het zij met anderen, hetzij met mij steunende organisaties dit alsnog proberen te berei ken. Het beste lijkt mij, ook gezien de geluiden die ik om mij heen hoor m.b.t. deze kwestie, dat U Uw definitieve oordeel hieromtrent uitstelt en een enquête onder de bevolking houdt met de vraag stellingen: 1. of men een aansluiting wenst op het nieuwe CAI-systeem van maximaal kanalen. 2. Men hiervoor de jaarlijkste kosten van f 180,— bereid is te betalen. 3. Voor degenen die e.e.a. niet kunnen opbrengen een ophef fing van het antenneverbod te bewerkstelligen. 4. Men het oude kabelsysteem blijft afbetalen. Op deze manier krijgt U een be ter inzicht wat de bevolking nu —in deze recessietijd bereidt Is te betalen en over het te ver wachten aantal aansluitingen. Hopende dat deze brief U kan helpen bij Uw standpuntbe- paing, verblijf Ik. Hoogachtend, M. A. Huster. Voor het 2de seizoen beoefenen jong en oud elke zaterdagmor gen tussen 8 en 10 op allerlei gebied hun sport met veel ple zier. Alleen afgelopen zaterdag was het mis 30 40 mensen werden met een stuk kladpapier op de deur naar huis verwezen. Wij kunnen best begrijpen dat Leos zijn tijd in de Korf nodig had. De vorige minister van economi sche zaken Jan Terlouw, schijnt eens gezegd te hebben, dat men sen niet gelukkiger worden door de wereld van de produktiviteit te vervangen door de wereld van de verbeelding. Adepten van dit denken treft men intussen ook in Leusden aan. De muziekschool hier ter stede staat aan de rand van de afgrond om dat de gemeentelijke bijdrage dreigt te worden ingetrokken. De nieuwe elite in opkomst staat kennelijk géén volkskunst meer toe, zo lijkt het wel. Het bedrag dat de muziekschool tekort komt is evenredig aan de kosten die verbonden zijn met de aanleg van een paar meter snelweg. Desnoods in Leusden. Afgelopen zondagmorgen in de Hakhorst: Een overvolle zaal die hartelijk applaudlseert voor de muziekdocenten van de muziek school die componisten van .Onze afstempelkaart die elke week gebruikt wordt stond de datum van 11 december gewoon open om te sporten. Een mededeling enige tijd vooraf in kleedkamer had wel net zo netjes geweest, ledereen kan dan wel zeggen dat we geen vereniging zijn maar daarom hoef je toch niet de mensen voor niets te laten komen zijn wij min der bij de gemeente. Niet erg netjes hoor. Namens de Sportieve Recrean ten G. W. Jansma Heggerank 3 naam verbeelden én verklanken. Eén van de meest ontroerende liederen van minimumleider Franz Schubert, is van een ande re tekst voorzien en verhaald hoe het de cultuurliefhebbers zal ver gaan als de wereld van de ver beelding wordt vervangen door de wereld van de produktiviteit. Ik moest onwikkleurig denken aan Johann Sebastiaan Bach's ,,Wir setzen uns mit Trënen nie- der", welke tekst op verzoek van de meester werd geschreven door een zoon van het volk, na melijk een postbode. Het is veelbetekenend dat het voortbestaan van de muziek school in handen is gelegd van een aantal geslepen bestuur ders, die de muziekschool en andere sociaal-culturele instel lingen, via de Plan Advies Groep zo listig tegen elkaar hebben uit gespeeld. Het graf van de mu ziekschool lijkt gegraven: Ze mo gen in de kelder van het kostbare nieuwe stadhuis nog een hun verbeelding voortzetten. Laten wij, „gewone mensen", ervoor zorgen dat zij toch uit dat voor portaal van de totale ontredde ring wégkomen. Om met een an dere meester te eindigen: De schuld, waarde Brutus, ligt niet bij de sterren, maar bij onszelf- Philip Engelen LEUSDEN - Op de Burg. Van der Postlaan is vrijdagavond een auto over de kop geslagen. De bestuurder, H. V. uit Leusden, wist na het ongeluk met de geha vende wagen naar huis te rijden. De gewaarschuwde rijkspolitie constateerde later bij V. thuis, dat hij gedronken had. ACHTERVELD Aan de kaartwedstrijd A.B.T.B.-K.P.J. werd door 52 personen deelge nomen. Ditmaal was het de A.B.T.B. die de uitdager was. Door de A.B.T.B. werd met 26 leden deelgenomen; 10 klaver- jassers en 16 schutjassers. Nadat de avond met een harte lijk welkomswoord door Ko de Groot was geopend werd de ver- 1 dere leiding van de avond over gedragen aan Gerard van Rui- I tenbeek. Het werd een heel ge zellige avond waar sportief "en vlot werd gekaart. Na het bekend worden van de uitslag bleek de K.P.J. als over winnaar uit de bus te zijn geko men met in totaal 4454 punten tegen de A.B.T.B. met 4416 pun ten. De individuele prijswinnaars waren: klaverjassen: 1Wim Schimmel 5269. 2. Jan van de Bedum 5254. 3. Katrien Kok 52514 Ida Ossedrijver 5114, 5 Aart Tol boom 5092. 6 Bart Hak 5066, 7 Johan v d Hengel 4968, 8 Ria Kok 4935, 9 Maurits Herder 4876 en 10. Hans de Vette 4835 punten. De poedelprijs was voor Riek Traa met 3624 punten schutjassen: 1 Gerard Burgstéden 86, 2. Joop Wouters 83, 3 Jos Kok 81, 4 C. van Esveld 76. 5 'Wim Kok 74, 6 mevr Wouters 73,7. Cor de Vette 70 en 8 Toos Burgsteden 62 punten. De poedelprijs was voor Peter van Dijk met maar slechts 31 punten. ■KVAlV. j ..«Wr- is de moeite meer dan waard. Zó veel en zó mooi echt massief-eiken! Bankstellen, eetkamers, wandmeubelen. Noem maar op. Staaltjes van vakmanschap, waar u jaren en jaren plezier aan beleeft, U bent ook nog voordeliger uit! W/Jfc1 Wethouder Wagenaar (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het me ningsverschil tussen wet houder Jan Wagenaar en D'66-raadslid Ep Oostra over wanneer het ont- werp-bestemmingsplan Den Treek ter beoordeling naar de Provinciale Plano logische Commissie (PPC) is gestuurd, berust op een misverstand. Vol gens gemeentevoorlichter Hans Hermans worden er twee zaken door elkaar gehaald. Ep Oostra beweert dat de gemeente deze zomer het ontwerp-bestemmingsplan naar de PPC heeft gestuurd. Wethouder Wagenaar zegt dat het aanbieden van het ontwerp vorig jaar zomer is gebeurd. Hermans: „In feite hebben beiden het niet fout. Alleen is het zo dat vórig jaar het ontwerp-bestemmings plan in het kader van een artikel 8-overleg aan de deel nemers van de PPC is gepre senteerd en dit jaar het plan ter beoordeling aan de PPC is aangeboden. Dit zijn twee verschillende procedures". Het verschil van mening tussen Oostra en Wagenaar moet in samenhang worden gebracht met de inspraakre actie die de Leusdense ge meenteraad december vorig jaar opstelde naar aanleiding van het Structuurschema Mi litaire Terreinen. Daarin wordt aangegeven het leger- oefenterrein op de Leusder- heide met 125 hectaren te vergroten tot een Compag nies Oefenterrein. Die in spraakreactie was in feite niet zo zeer tegen het structuur schema gericht als wel tegen de uitbreiding van de tank- rondbaan die volgens het ontwerp-bestemmingsplan op de Leusderheide gedeel telijk parallel aan de Doorn- seweg zou moeten lopen. In de reactie op het structuur schema stelde de raad dat de tankrondbaan aan de westzij de van het huidige oefenter rein dient komen te liggen. Volgens gemeentevoorlich ter Hermans was de intentie van een meerderheid van de raad uit te spreken dat de tankbaan zo veel mogelijk naar het westen zou moeten opschuiven. Dit om de ver wachte overlast voor de be woners van buurtschap Wa- terloo te beperken. B&W zeg den destijds de gemeente raad toe zijn reactie mee te nemen in de uitwerking van het ontwerp-bestemmings plan Den Treek, dat naar ver wachting over een jaar visie zal worden gelegd. GEWIJZIGD Ep Oostra beweert nu, na het zien van de tekening van de laatste versie van het ont werp, dat B&W voorbij zijn gegaan aan de inspraakreac tie van de raad. Hans Her mans zegt, dat het dagelijks bestuur van Leusden zeer ze ker uitvoering heeft gegeven aan de intentie van de ge meenteraad met betrekking tot de geplande tankrond baan „Op de tekening die van de zomer bij de PPC is ingediend is duidelijk te zien dat het parcours van de tank- baan is gewijzigd. Ze is ter hoogte van Waterloo een stuk in westelijke richting verlegd, dus van de Doornse- weg af, en maakt daar een knik naar binnen. Bovendien is in het plan opgenomen de tankrondbaan ter plaatsever- diept aan te leggen. Daarmee kan veel overlast worden voorkomen. Het is niet moge lijk gebleken de baan nog westerlijker te leggen, omdat dan een natuurgebied wordt aangetast. Om de tanks ten westen van de Utrechtse Heuvelrug te laten rijden in de toekomst stuit op veel ge- orgrafische problemen. De situering die uit de bus is gerold kan inderdaad als een soort compromis worden ge zien', aldus Hermans die het betreurt dat het misverstand niet eerder uit de wereld is geholpen. raadslid Oostra

Leusder Krant | 1982 | | pagina 4