Geslaagde muziek- middag in De Hakhorst Speelvakantieweek breder van opzet Haydn Kwartet gaat energiek te werk «J? i Betrekkingen tussen jeugdraad en college ernstig geschaad Schoolraad vergadert donderdag KP0 gourmet avond Uit het ziekenfonds? De VGCN heeft de komplete ziektekostenverzekering met verrassend lage premies. Vul nü de bon in! leusden Nieuwe MDE- gespreksgroepen Vergadering werkgroep Milieu-educatie Kettingbotsing Amhemseweg DINSDAG 14 DECEMBER 1982 plaatselijk nieuws 5 LEUSOEN Muziek voor u en door u was de leus van de mu ziekschool voor een middagje an onbezorgd passief en aktlef genietend van muziek. In een volle Hakhorst werd eerst door docenten van de muziekschool en licht klassiek concert ver zorgd. Behalve dat hier op pro- lessionele wijze werd gemusi- eerd, maakten de docenten van deze gelegenheid gebruik om nogmaals nu muzikaal hun ongenoegen kenbaar te maken over de dreigende bezuinigin gen, waarbij zij een oproep aan de Raad deden om begrip te hebben voor de situaue van de muziekschool. Na de docenten was het de beurt aan alle aanwezigen om zelf aan het musiceren te slaan Er werd door een orkest en een koor een aantal liederen ingestu deerd. Met veel overgave werd gerepeteerd en al snel had men de toch niet al te gemakkelijke liederen ingestudeerd. Koor en orkest werden hierna samenge voegd voor het slotconcert en het resultaat mocht er wezen. Het koor zong of het dit al veel vaker had gedaan, het orkest volgde goed en met elkaar klonk Wet veel plezier werd er zondag in de Hakhorst gemusiceerd en gezongen het prima. Reden voor Henk de Ridder, de direkteur van de Mu ziekschool om met name de mensen van het koor te kompli- menteen en hen te wijzen op de mogelijkheid in een Leusdens koor te gaan zingen. De aanwezigen hadden veel plezier In het zelf-musiceren en waren op deze manier heel nauw bij het gebeuren betrokken. Op deze manier bleef het meedoen niet beperkt tot degenen die mu ziekles hebben, maar kon het publiek zelf ervaren welk plezier men aan zelf musiceren kan be leven. Een goed initiatief dat voor herhaling vatbaar is. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „De betrek kingen tussen jeugdraad en college hebben ernstige schade ondervonden" aldus de jeugdraad in een brief, ge richt aan het college van bur gemeester en wethouders van Leusden. De jeugdraad, het orgaan dat de gemeente adviseert over allerhande jeugdzaken, gaat er in haar brief van uit dat het college wel begrijpt dat de slechte verstandhouding wordt veroorzaakt door „de onprettige wijze van commu niceren. ..De jeugdorganisaties in Leusden zijn des duivels" aldus de voorzitter van de jeugdraad Gerard Cloosterman tijdens de vergadering van de jeugdraad j I. donderdag. De oorzaak van de verbitterde stemming bij jeugdraad en jeugdorganisaties is gelegen in het feit dat men van mening is dat een aantal zaken bij de gemeente niet op een faire manier gespeeld worden. Zoals het er nu naar uitziet neemt de Leusdense ge meenteraad deze week de beslis sing om een belangrijk deel van de subsidie voor de jeugdraad in te trekken. Het komt er op neer dat de jeugdraad de ambulant functionaris die zij in dienst heeft, volgend jaar zal moeten ontslaan. Het college van B. en W heeft de jeugdraad gevraagd een dis cussie te houden over de coördi natie, ondersteuning en begelei ding van het jeugd- en jongeren werk. Deze discussie is binnen de jeugdraad en de Leusdense jeugdorganisaties recentelijk af gerond en heeft inmiddels geleid tot een uitvoerig rapport Het zit de jeugdraad danig dwars dat deze hele discussie niet heeft kunnen bijdragen aan de me ningsvorming en standpuntbe paling van het college omdat, zo schrijft de jeugdraad in haar brief „de besluitvorming al vast lag" Dat er al besluiten bij voorbaat vast stonden concludeert de jeugdraad uit het feit dat er al een raadsvoorstel op tafel lag terwijl de jeugdraad haar rapport nog moest uitbrengen Dat de jeugdraad en de daarbij aangesloten jeugd- en jongeren organisaties het met deze gang van zaken niet eens zijn is al gebleken tijdens de onlangs ge houden vergadering van de com missie welzijn. Tijdens deze commissievergadering hebben afgevaardigden van diverse or ganisaties m soms zeer felle be woordingen laten merken hoe ze over deze gang van zaken dach ten. GEEN RAPPORT De jeugdraad vindt het, gezien de hele ontwikkeling, waarbij ei genlijk al van tevoren vast stond dat jeugdconsulent Pim van Esch moest opstappen, niet meer nodig om B. en W te infor meren over het resultaat van alle gevoerde discussies binnen de jeugdraad. Het rapport dat de jeugdraad heeft opgesteld zal men dan ook niet doorsturen aan het college, men zal het rapport wel zelf ge bruiken als beleidsstuk voor het verdere werk van de jeugdraad Het zit de jeugdraad, zo bleek donderdagavond, vooral dwars dat zowel de commissie welzijn als de planadviesgroep geen uit spraken hebben gedaan over de coördinatie en de toekomst van het jeugdwerk in Leusden De discussies leken alleen te gaan over het ontslag van de ambulant jeugdfunctionaris. Niet bij alle betrokkenen leek de bezuiniging voorop te staan waar het ging om het ontslag. De planadviesgroep adviseerde zelfs om de bespa ring die het ontslag zou opleve ren in zijn geheel te bestemmen voor andere jeugdzaken. JURIDISCHE WEGEN De jeugdraad zal. als de ge meenteraad deze week accoord gaat met het ontlag van de jeugd consulent. zich niet zonder meer bij dit besluit neerleggen. Don derdagavond werd binnen de jeugdraad de afspraak gemaakt dat men naar alle mogelijke juri dische wegen zal zoeken om het ontslag aan te vechten Binnen de leuqdraad is men van mening dat men erg sterk staat. De ge meente gebruikt naar de mening van de jeugdraad geen inhoude lijke argumenten om aan te ge ven waarom men het ontslag van de jeugdfunctionaris wil. In ieder geval zal met het college op korte termijn gepraat worden overeen door de gemeente te betalen wachtgeldregeling voor Pim van Esch. Een wachtgeldregeling zou voor de heer Van Esch bete kenen dat hij nog geruime tijd zijn normale salaris blijft ontvan gen. SUBSIDIEVERZOEKEN Eén van de bestuursleden van de Leusdense jeugdraad vroeg zich donderdagavond af of het niet mogelijk zou zijn dat iedere i jeugdorganisatie een verzoek in dient voor professionele onder steuning. Met zijn allen zou men dan wellicht Pim van Esch in dienst kunnen nemen, met dien verstande dat Van Esch dan een tiental verschillende werkgevers heeft De suggestie van het jeugdraad- lid werd niet direct naar de prul- Iemand verwezen, mogelijk gaat men een poging in de aangege ven richting wagen Eén ding werd donderdagavond duidelijk: de stemming bij de jeugdorganisaties in de gemeen te Leusden is erg somber. Beeld van het optreden van het kwartet. LEUSDEN-ZUID - Na de er barmelijke omstandigheden van- het concert in de Korf een tijdje terug, heeft de Stichting Vallei- concerten zich gisteravond gere vancheerd met een recital in een vertrouwde omgeving, die de ten gehore gebrachte muziek waar dig was het Waterstaatkerkje in Leusden-Zuid. Als altijd bleek de Stichting over een fijne neus voor kwaliteit te beschikken, want het optreden van het Haydn Kwartet was van hoog niveau. Het spreekt vanzelf, dat men dit niveau kan onderkennen en toch bedenkingen kan hebben tegen bepaalde aspecten van de stijlen de manier waarop het kwartet te werk qaat. Wat mij betreft was iets te dui- deli/k te horen dat de leden van dit kwartet uit Oost-Europa ko men hun spel werd gekenmerkt door enorme beheersing en grondige scholing, maar tevens door een zekere overmatige zwaarte, een welhaast té solide degelijkheid, die een meer fijn zinnig. geestig musiceren, zoals de werken uit de Klassieke peri ode. die gespeeld werden, af en toe nodig hebben, in de weg staat. Met name het kwartet van Haydn kreeg hierdoor een bruuske energie en een dramati sche kortbeslotenheid mee. die overdreven aandeed. Als positieve kwaliteiten te genover deze - in beginsel toch détaillistische - kritiek kunnen genoemd worden: het hechte sa menspel dat werkelijk zonder één manco, zonder enige aarze ling was. de prachtige, solisti sche kwaliteiten van de spelers afzonderlijk - vooral de eerste violist heeft een verbluffend hel dere. stralend en tegelijk kern achtige toon. de altijd smetteloze intonatie; de tomeloze inzet waarmee muziek, die alzo'n twee decennia op het repertoire van dit kwartet staat, tot leven wordt gebracht. Oorspronkelijk zou het strijk kwartet van Debussy worden ge speeld. naast dat van Mozart in C KV 465 en Beethovens opus 130 in Bes. maar omdat dit jaar het tweehonderdvijftigste geboorte jaar van Haydn was (zo luidde althans de officiële reden) werd het vervangen door diens kwar tet in G. Opus 77 nr. 1. De eigen lijke reden, dunkt me. dat uitge rekend het enige afwijkende pro gramma onderdeel en niet het stuk van Mozart of Beethoven moest verdwijnen, is dat Andrzei Siwy. Kati Sevestyen. Ervin Schiffer en György Schiffer dui delijk meer affiniteit hebben met deze helder gestructureerde, kordate muziek. Had hun Mozart nu en dan al onder de forse aanpak te lijden, Debussy ligt op dat punt nog gevoeliger Toch lammer dat deze indruk niet aan de praktijk te toetsen viel. Het - misschien door onduide lijkheid in de persberichten extra - weinig talrijke publiek bracht terecht bewondering en enthou siasme op voor de uiterst vak kundige. vaak virtuoze prestaties van dit viertal. R. de W Woensdag 15 december 20.00 uur Planadviesgroep, raadszaal Woensdag 15 december 20.00 uur: CML informatieavond over de Leusderhei, De Korf Donderdag 16 december 19.30 uur Raadsvergadering, raads zaal Donderdag 16 december 20.00 uur Werkgroep Miliey-educatie. commissiekamer, Burg. de Beaufortweg Donderdag 16 december 20.00 uur Film ..Ordninary People". De Korf Donderdag 16 december 20.30 uur: Concert Treecksangh, St Jozefkerk, Hamersveldseweg Donderdag 16 december 20.00 uur: Vergadering Schoolraad, 't Palet, W de Zwijgerlaan, Leus den zuid Maandag 20 december 19.30 uur: Kerstzangavond. St. Jozef, Ha mersveldseweg Dinsdag 21 december 11.30 uur: UW kerstmaaltijd. Roda-kantine LEUSDEN De Gemeen schappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs komt donderdag 16 december voor een vergadering bijeen. De bij eenkomst, die om 20.00 uur be gint, wordt gehouden in 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan in Leusden zuid. De agenda is als volgt samen gesteld 1. Opening 2. Verslag vergadering 14 ok tober 1982 3. Mededelingen 4 Ingekomen en uitgegane stukken 5 Werkplan OBD 6. Zwemonderwijs 7. Muzikale vorming op basis school 8. Begroting 9 Evaluatie voorlichtings avond 10 Het voorlopige huishoude lijk reglement van de Mede zeggenschapsraad 11. Voorlopige huishoudelijk reglement Gemeenschap pelijke Medezeggenschaps raad 12. Teldatumgegevens 13. Rondvraag en sluiting LEUSDEN De werkgroep Milieu-educatie vergadert don derdag 16 december in de com missiekamer van het oude ge meentehuis aan de Burgemees ter De Beaufortweg. De aanvang van deze bijeenkomst is om 20.00 uur. De agenda is als volgt samen gesteld 1 Opening 2 Notulen 18 november 3. Ingekomen stukken, medede lingen 4 Schoolprogramma 5. Rondvraag 6. Sluiting In verband met de jaarverga dering van het CML op 15 de cember zal deze werkgroep ver gadering wat korter zijn van nor maal De meeste aandacht zal worden besteed aan het school programma in januari worden er weer met een aantal scholen wil gen en/of elzen geknot Dit vraagt heel wat organisatie Ook zal er voor de Boomfeestdag 1983 al het een en ander gere geld moeten worden De verga deringen van de werkgroep Mi lieu-educatie zijn openbaar en belangstellenden zijn van harte welkom van één onzer medewerkers) LEUSDEN Driejaargeleden lam de speel- en rekreatiever- ïniging Blijhof het initiatief voor en speelvakantieweek. Gedurende deze week konden inderen in de lagere school- eeftijd tegen het eind van de irote vakantie elke dag meedoen net aktlviteiten op het terrein van llijhof aan de Ansfriduslaan. )ok ging men één keer in die 'eek naar De Treek voor een iroot bultengebeuren. oor de organisatoren is een ergelijke speelweek een zeer rote belasting, vandaar dat er epoogd wordt om deze week Vat breder op te zetten. Blijhof heeft zelf in het verle- ten al gepoogd meer mensen an buiten hun eigen vereniging ij de voorbereiding en uitvoe- ing van de speelweek te betrek en Men is daar echter maar ten ele in geslaagd. Toch heeft men leer medewerkers nodig om de peelweek voor 1983 te organi seren. Slaagt men er niet in meer groeperingen of mensen bij de organisatie te betrekken dan kan er voor volgend jaar geen sprake zijn van een jeugdaktiviteit in de grote vakantie. Op eigen kracht kan Blijhof een dergelijke klus niet meer aan. In het verleden heeft de Leus dense jeugdraad zich al uitge sproken voor een bredere opzet van jeugdvakantie-aktiviteiten. Suggesties gingen in de richting van jeugdspelen in de diverse wijken van Leusden. Dat er be langstelling is voor dergelijke ak- tiviteiten tegen het eind van de grote vakantie is inmiddels dui delijk, gezien de belangstelling die er elk jaar weer is voor de Blijhof-week In principe had de ambulant jeugdfunctionaris Pim van Esch zich al opgeworpen als coördi nator van een speelweek die wat breder van opzet zou zijn. Gezien zijn op handen zijnde ontslag is de jeugdconsulent echter van mening dat hij beter niet kan gaan fungeren als 'trekker' van een jeugdfestein omdat er een grote kans is dat hij in de grote vakantie van 1983 niet meer werkzaam is bij de jeugdraad De jeugdraad gaat nu pogin gen in het werk stellen om een aantal vrijwilligers bijeen te krij gen die als Initiatiefgroep gaat bezien of het haalbaar is om in Leusden één of meer speelva- kantieweken te organiseren. Mocht het initiatief enig uitzicht bieden op een realisatie van va kantieweken dan zal men, als de nodige plannen gemaakt zijn, bij de gemeente aankloppen voor financiële steun. LEUSDEN - Bij een kettingbot sing op de Arnhemseweg wer den zaterdag drie auto's flink be schadigd en moest een van de Inzittenden voor observatie naar het ziekenhuis worden overge bracht. Het ongeluk werd veroor zaakt door J. S. uit Delft die te laat een rij wachtende auto's op merkte en daardoor tegen de wa gen van P. H. uit Amersfoort knalde. Die schoof vervolgens tegen de auto van R. W. uit Amersfoort. AMERSFOORT Hetgroeps- maatschappelijk werk van MDE start in januari naast de bekende vaste groepen met twee nieuwe groepen. Een groep voor vrouwen die kalmeringsmiddelen gebruiken en daar schoon genoeg van heb ben Steeds vaker blijkt dat vrou wen die van het pillen slikken afwillen, hierbij weinig of geen hulp krijgen. Van de deelneem sters wordt niet verwacht dat ze meteen stoppen met slikken In de groep wordt in de eeste plaats j nagegaan waarom je die kalme- I ringsmiddelen nodig hebt. Waar komen de spanningen vandaan en hoe kun je die opheffen of I verminderen7 De bijeenkomsten vinden plaats op vrijdagmorgen I Na tien keer zullen de vrouwen die daadwerkelijk willen stop- I pen, hierbij verder begeleid wor- den. Een assertiviteitsgroep voor jongeren 18-22 jaar) Mensen komen vaak in persoonlijke moeilijkheden omdat ze in situ aties niet durven opkomen voor zichzelf. In deze groep kan je met elkaar erover praten waarom je niet voor jezelf durft op te komen Er worden situaties gespeeld, waardoor je kunt zien hoe het zou uitpakken als je eens anders reageert dan je gewend bent Vanuit die ervaring kun je probe ren ook in het dagelijks leven zo te reageren. Deze groep komt op maandagavond bijeen Wie meer informatie wil over de ze nieuwe gespreksgroepen of over de andere groepen kan kon- takt opnemen met het team groepsmaatschappelijk werk MDE, telefoon 633924. ACHTERVELD Donderdag avond om 20.00 uur komen de K.P.O.-dames bij elkaar in de koffiekamer van Ons Gebouw. Deze avond nu eens geen lezing doch een gezellige gourmet avond, dit onder leiding van de heer Wlm van Middelaar. Gezien het succes van voorgaande jaren hoopt men dat het ook weer een druk bezochte en gezellige avond zal worden. Uit het ziekenfonds? Dan in de VGCN. De VGCN is het logische vervolg op het ziekenfonds. Als u 40 jaar of jonger bent, betaalt u een zeldzaam lage premie en bent u voortreffelijk verzekerd bij één van de aller grootste ziektekostenverzekeraars van ons land: Zi.kirhoacn.mtkmi^ P VGCN. i F'-abw 290. L i/TKECHT de VGCN, de maatschappij waar veel zieken fondsen achter staan. Uk het ziekenfonds? Van een andere maat schappij naar de VGCN? Stuur vandaag nog de bon in. Dat is uw eerste stap naar een voor delige VGCN-ziektekostenverzekering! Bon voor een lagere premie Stuur mij voDedige informatie over de ziektekosten verzekeringen van de VGCN Zendt dc bon in een enveloppe zonder postzegel aan: VGCN, Antwoord nummer 576,3500 VB UTRECHT Onderlinge Wurboqgmuuchjppi) Verrnigjnfc GezondhcvJsrorg Centrum Nederland UA Utrecht - V.G.GN. Bütstraat 196 - 030 - 71 56 34 Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Plaats: Waar bent u nu verzekerd? Gezin: Man: jaar. Vrouw: jaar. Aantal kinderen-- DEZE WEEK IN ÜE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5