Kantongerecht Amersfoort 'rins Siepe geeft Leusdens larnaval nieuwe koers Pentekeningen en aquarellen bij AC-restaurant fereniging moet zelf het voorjaars inderhoud gaan verzorgen leusder hrant Afwikkeling en liquidatie Stichting Achterveld 600 SVA kaart- toernooi Hoge score dij Ons Genoegen Virus houdt kerstavond bruggink lededeling op vergadering De Eemelaar uinarchitektuur veenendaal DONDERDAG 16 DECEMBER 1982 plaatselijk nieuws 5 AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 9 december 1982 verscheen de heer de K uit Amersfoort, die een botsing ver oorzaakt had door veel te hard door een bocht te rijden. Alle betrokkenen hadden kneuzin gen en schade opgelopen, maar zelf was hjij er het slechtste afge komen met een hersenschud ding en een auto, die total loss was De officier eiste een boete van f500,— en een voorwaardelijke ontheffing van het rijbewijs van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar met als bijzondere voor waarde dat verdachte gedurende 6 maanden niet op het week-end mocht rijden Zou hij dat wel doen, dan zou tenuitvoerlegging van het vonnis gevraagd worden en dat zou betekenen dat hij dan voor 4 maanden zijn rijbewijs definitief kwijt zou zijn De kantonrechter kwam, na zich teruggetrokken te hebben om na te denken, tot een andere uitspraak ,,U bent goed bekend met de bocht en weet hoe gevaarlijk het daar is Er staat bovendien ter waarschuwing een batterij rood witte borden langs de weg Maar u heeft stoer willen doen, u had uw verloofde bij u. Ik vind dit zeer ernstig Misschien verliest u uw baan door mijn uitspraak, maar dat is dan toch uw eigen verant woordelijkheid. U krijgt f500,— boete en bovendien raakt u on voorwaardelijk uw rijbewijs kwijt voor 6 maanden, daarna krijgt u een voorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid voor nog eens 6 maanden met een proef tijd van 2 jaar Verdachte kan in hoger beroep gaan van de uitspraak, zoals trouwens altijd kan als de geld boete die geëist wordt boven de f50,— ligt GELE STREEP De heer v B uit Soest had geparkeerd bij een gele streep Hij bracht foto's mee naar de zitting en toonde daarmee over tuigend aan dat door overgroei end struikgewas van een plant soen van de gele streep niets meer te zien was Officier en kantonrechter waren het eens dat de politie hier geen proces verbaal van had mogen maken Er ontstond een juridische dis cussie of hier vrijspraak of ont slag van rechtsvervolging toege past moest worden. Vrijspraak volgt als het feit niet gepleegd is of in ieder geval het bewijs daar van ontbreekt en ontslag van rechtsvervolging als het feit wel gepleegd is, maar er veront schuldigende omstandigheden zijn die maken dat verdachte het niet helpen kan In dit geval het laatste, besloot de kantonrech ter, want de gele streep was er wel. De heer N uit Amersfoort stond terecht voor het rijden zon der rijbewijs als bestuurder van een Volkswagenbusje De tenlastelegging was niet cor rect, want de heer N bezat wel een rijbewijs, maar had het niet bij zich gehad Daarom moest vrijspraak volgen, maar verdach te kreeg wel een reprimande. ,,U heeft u weinig plezierig gedra gen tegenover de politie. U vond heto a.knap lullig" datuaange- houden werd Het is in uw eigen belang dat u zich in het vervolg wat correcter gedraagt STOPVERBOD De heer D. uit Bunschoten, loodgieter van beroep, had bij het parkeren voor de deur van een klant een stopverbod over treden. Verdachte betoogde dat in geval van een spoedklus altijd een briefje achtereen ruitewisser gelegd wordt en dat de politie dan meestal soepel optreedt. In dit geval was het briefje mis schien weggewaaid, maar zijn auto had het verkeer niet in de weg gestaan Hij was wel drie maal op het politiebureau ge weest om het uit te leggen, maar de verbalisant was nooit aanwe- Zl9 ,,Als ik een eind verderop par keer, moet ik voor ieder stukje gereedschap naar de auto lopen en dat kost de klant geld De kantonrechter vond het tenla- tegelegde bewezen en verdachte ook schuldig Hij gaf echter in dit speciale geval ontslag van rechtsvervolging, omdat een en ander wat ongelukkig gelopen was ONAANGELIJND De heer F. uit Amersfoort had zijn hond onaangelijnd in park Randenbroek laten lopen. Ver dachte wist dat dit niet mocht, maar vond de argumentatie van de boswachteronjuist erzouden vernielingen aangebracht wor den op deze manier. Ik zie dat niet in Mijn hond brengt geen schade aan.' ,,Nou", vond de kantonrechter, ,,ik weet geen betere manier om een boom dood te krijgen dan via hondepiassen. Maar belangrijker vind ik nog dat het een smeer boel wordt, terwijl een park be doeld is om er te wandelen en te zitten, voor moeders en kinderen o a. In ieder geval bent u hier niet aan het goede adres om te dis cussiëren over wettelijke voorschriften die op een demo cratische manier tot stand geko men zijn Daarvoor moet u bij de gemeenteraad zijn die u zelf ge kozen hebt Ik pas de wet alleen maar toe". De officier voegde hier nog aan toe dt zelfs in deze tijd van ge welddadigheid de klachten die bij de politie binnen komen meer de overlast van honden betreffen dan het beroofd worden van tas jes ,.AI trap ik wel liever in hon- depoep dan dat mijn portemon- naie gestolen wordt!' Boete: f20,— ACHTERVELD - Nu het jaar 1982 ten einde loopt, waarin het dorp Achterveld zijn 600-jarig bestaan heeft gevierd, wil het Stichtings bestuur van Achterveld 600 iedere Achtervelder en zove le anderen hartelijk dank zeggen voor de spontaniteit waarmee is gewerkt om te komen tot zo n voortreffelijk feest, voor de hulp om te ko men tot het aankleden van het dorp, waar nu nog in de verre omtrek over gespro ken wordt, en voor alle as sistentie die is verleend, bii de diverse onderdelen van de feesttiendaagse. Het bestuur van de Stich ting Achterveld 600 verzoekt tevens een ieder die nog re keningen en/of goederen on der zijn/haar beheer heeft van en/of voor de Stichting dit zo spoedig mogelijk in te leveren bij het secretariaat W.J. Hilverts, W. v. Amers- foortstraat 2, 3791 AR Ach terveld. Dit in verband met de afwikkeling en liquidatie van de Stichting Achterveld 600. kascommissie was het reservelid Ben Boskuilen benoemd De heer L Wormgoor stelde zich als reser velid beschikbaar. De aftredende bestuursleden kregen als dank een cadeaubon en bloemen aangebo den. Bij het bekendmaken van de sa menstelling van de betreffende commissies bleken sommige wijzi gingen te hebben ondergaan. Ook moeten enkele commissies nog worden aangevuld Het bestuur hoopt dat er leden zullen zijn die zich willen aanmelden voor deze commissies zodat voor de aanvang van het nieuwe seizoen alles weer aangevuld is. In verband met de kantinecommissie deelde de voor zitter mee dat er in het afgelopen seizoen wat ongenoegen en enke le problemen zijn geweest. Dit heeft uiteindelijk geleid tot het feit dat de kantinecommissie is opge heven. Een nieuwe commissie is nog niet benoemd doch men hoopt dat allen zich zullen willen inzetten om alles toch zo goed mogelijk te laten draaien Van de rondvraag werd door en kele leden gebruik gemaakt De heer Wessels bracht zijn dank uit aan o a de redactieleden van het clubblad Het is momenteel een goed verzorgd blad Ook veel dank aan de commissies die zoveel werk hebben verricht waardoor alles is gegaan zoals diverse evenemen ten gepland waren Hij wenste de nieuwe bestuursleden veel succes. De voorzitter sloot hierna de verga- dering met dank aan allen voor hun inbreng. sum 103; 19 B Voskuilen 93; 20. P van Nimwegen 68; 21A. Vlug 56, 22 W. v.d Kletersteeg 43 en 23 J.E, van Hamersveld 27 DAMES Bij de damesschietclub waren slechts zeven leden aanwezig om deel te nemen aan de onderlinge wedstrijd. Het was Anneke Ouds hoorn die zich op de eerste plaats wist te handhaven met 87 punten De overige dames behaalden de volgende punten 2 Kitty van Hamersveld 78; 3 Nel Tij mensen 75,3. Thea van Ruitenbeek 75; 5. Tiny Tolboom 73,6. Nel Teinissen 64 en 7. Mien v.d Burgwal 40. ACHTERVELD - Maandag 20 december zal de derde ronde worden gespeeld van het S.V.A. kaarttoernooi. Dit toernooi dat alleen toegankelijk is voor leden en donateurs van de vereniging wordt gehouden in de kantine van het sportpark. Aanvang is om 20.00 uur precies. Inschrij ven kan vanaf 19.15 uur. Er zijn deze avond weer mooie prijzen te winnen. noteerden wij 942943 als de gewenste cijfercombinatie. Wij draaiden een dag of wat later dat nummer, maar geen prins Siepe, die opnam Tenslot te bracht 008 uitkomst en toen kwam ook de aap uit de mouw In de aan het Prinsenbal vooraf gaande nacht kon de toen nog gewoon Jan hetende Siepe in zijn nog net niet prinselijke spon de de slaap maar niet vatten Zal wel van de zenuwen geweest zijn, maar hoe dan ook en ten einde raad gaf Ans. die het knap vervelend begon te vinden, hem het advies om door het open raam maar sterren te tellen Bij 942,943 viel Jan de Koning zo heet hij incognito eindelijk in Morpheus armen' De cijfer reeks is Ans kennelijk goed bij gebleven. Over het carnavalsverleden van prins Siepe (van het bouw jaar 1941kan genuanceerd wor den gedacht. Hij is nog maar iets langer dan een blauwe maandag lid van de Gouden Klomp net zoiets als Charles Schwietert bij de VVD, al is dat weer een heel ander verhaal maar maakte desondanks snel promotie. Hoe wel u dat van De Koning naar prins niet al te letterlijk moet opvatten Jan de Koning, gebo ren en getogen keientrekker en in 1971 geemigreerd naar Leus den heeft, ondanks anderslui dende berichten, geen moer met Friesland te maken gehad. Naast zijn bezigheden als gymleraar bij de scholengemeenschap de Amersfoortse Berg. heeft hij veel gedaan op cabaret- en musical- gebied Hij heeft in het begin van de jaren zeventig zelfs een eigen cabaretgroep gehad en is mede verantwoordelijk voor ,.de Fles", een tophit van toen van Jan Boe zeroen! Een jaar of wat geleden kwam hij voorzichtig in het vak als aanko- ACHTERVELD - Maandag- ond hield tennisvereniging De meiaar haar algemene leden- rgadering. De voorzitter de er Van Bergen verwelkomde aanwezigen en hij hoopte dat t een goede en gezellige ver- idering zou worden. In het bij- mder verwelkomde hij het ere- I Nol Wessels. De notulen van de buitenge- Dne ledenvergadering van 9 fe- uari 1982 werden zonder op- of nmerkingen goedgekeurd. Bij het agendapunt ingekomen jkken en mededelingen deelde voorzitter mede dat er een hrijven was binnengekomen van sportstichting waarin werd me- gedeeld dat er door de gemeen- flink bezuinigd moet worden lardoor men nu zelf het voor- irsonderhoud zal moeten gaan en. Er is inmiddels al contact ge- ïest met de andere tennisvereni- igen in de gemeente Leusden. >n en ander zal worden aange- chten en men zal er alles aan en om de schade zo beperkt mo- lijk te houden. Er was ook een hrijven binnengekomen van de heer A. Rozendaal waarin hij zijn ontslag aanbiedt als lid van de kan tinecommissie. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat er weer een zeer actief jaar achter de rug is. De ba nen zijn steeds druk bezocht ge weest De deelname aan de com- petites was met een wisseld suc ces. Het open toernooi is ook het afgelopen seizoen weer een groot succes geweest Door de diverse commissies was er wederom veel werk verzet. Uit het financiële jaarverslag bleek dat er een klein batig saldo is, doch dat er gezien de diverse ont wikkelingen het komend seizoen zeker op de kleintjes gelet moet worden. De kascommissie heeft al les in orde bevonden. Een waarde rend woord voor de penningmees- teresse is hier zeker op zijn plaats gezien het vele werk dat zij heeft verricht aldus de leden van de be treffende commissie. De contributie zal voor de senior leden met vijf gulden per lid worden verhoogd en voor de juniorleden met 2,50 per lid. De vergadering ging hiermee akkoord. De begro ting voor het komende jaar leverde enkele vragen op doch werd na beantwoording van deze vragen goedgekeurd. BESTUURSVERKIEZING Na de pauze vond de bestuurs verkiezing plaats. Periodiek aftre den waren Hilda Wolters en Wil Siewe. Zij stelden zich niet meer herkiesbaar Tussentijds traden af Jan Bosma, Ben de Gans en Ruud Wijngaarden. Door het bestuur werden als kandidaat voorgedra gen Marian Tielenius-Kruythoff. Jan Jehee en Gert Rosendal Daar geen tegenkandidaten waren inge bracht, werden genoemde perso nen met algemene stemmen geko zen Het bestuur is nog ijverig zoe kend naar een kandidaat voor een bestuursfunctie. Zodra deze is ge vonden zal er bericht aan aan de leden volgen. Door het aftreden van Toos Wijntjes als lid van de tiental leden van Virus heeft een kerstspel bedacht dat de naam ,,Het Kerstspel aller tijden", heeft meegekregen In de uitnodiging aan de leden van de jongerenvereniging staat dat de titel wel weinig zal zeggen en dat hij zelfs wel pretentieus ge noemd mag worden Men laat in het midden of het zondagavond een musical, cabaret, een drama of een donderpreek wordt. Het enige dat vaststaat, zo schrijven de orga nisatoren is dat ,,er sinds de ge boorte van Christus veel gebeurd is in de wereld". De kerstavond van Virus wordt gehouden in de schuur van eet café „Hakhorst" en begint om 20.00 uur. De avond staat open voor leden van Virus met hun in- troducé's. LEUSDEN/CENTRUM Ook en carnavalsprins is maar een oodgewoon mens. Met last van enuwen en andere ongemak- en. Omdat je, zelfs voor een iterview met een prins, niet zo laar even bij hem aan kunt wlp- en, wilden wij op de late avond van zijn inhuldiging graag het telefoonnummer weten van Gou den Klomper prins Siepe. De spiksplinternieuwe door (kluch tige hoogheid had met het proto col al moeite genoeg. Wij enter den daarom gemalin Ans. Vol vertrouwen waarom ook niet? De eremedaille LEUSDEN In de gang naar en in het eethuisje van AC Res taurant Leusden, Vlooswijkse- weg 1, wordt een expositie ge houden van pentekeningen en aquarellen van de hand van Ber- tus Wieringa uit Streefkerk, Elly Verschuur uit Amersfoort en Ger Supheert uit Amsterdam. Bertus Wieringa werkt graag in de Alblasserwaard, en aquarel leert vooral dorpsgezichten en dieren Hij houdt van het stille, nauwelijks door de mens betre den landschap in de polders Hij houdt van de molens in het Zuid hollandse landschap en aquarel leert ze met veel aandacht en liefde Moeilijke objekten, die molens Omdat ze als Holland reklame item te pas en te onpas worden afgebeeld, loopt degene die ze uitbeeldt heel gemakkelijk het risico van het zoete plaatje in de trant, van illustratie bij het liedje daar bij die molen Bertus Wieringa weet daaraan te ontkomen, en dat komt ook doordat hij voornamelijk grijzen gebruikt om aan zijn winterland schappen kleur te geven Zijn molens steken af tegen sneeuw en grijzen luchten Hij bouwt ze op uit een vlakjes. Is schaars in zijn notering Spaart voor de sneeuw op de bomen en de lijs ten van de schuine daakje het wit van het papier uit. In iets gekleurde grijzen aqua relleert hij vogels fouragerend bij de rietkragen aan de plas. Een aardige vroegzomerse is het boomperspektief aan deTiende- weg in Streefkerk Ger Suphert aquarelleert en tekent graag stads-, haven- en natuurgezichten. Van hem is een zwart-wit pentekening van het Gein te zien. In een direkte ma nier van weergeven aquarelleerd en een gezicht op een Spaken- burgse werf en op het slot Zeist, van welke aquarel de treurboom een fraai onderdeel vormt. Ger Supheert toont ook een aquarel van Amersfoort, een ge zicht, door de bomen heen op een oud herenhuis, een karakte- rischiek boogbruggetje en de Onze Lieve Vrouwetoren Heel direkt van uitdrukking is verder de oude eik in Stoutenburg. waarbij voor de vallende blade ren kennelijk gebruik is gemaakt van de spattechniek Tenslotte het werk van Elly Verschuur. Haar aquarellen zijn poëtischer, verstilder. Maar uit beelding van herfststemming be vindt zich in een wat oosters aandoende sfeer De door haar geaquarelleerde begonia is teer van benaderingswijze Lood recht met zijn zeilbootjes, schuurtjes, rietkragen, wordt door haar opgewekt zomers weergegeven De tentoonstelling duurt tot en met 31 maart 1983. Het AC Res taurant is alle dagen geopend van 7.00 tot 21.00 uur, zaterdags van 8.00 tot 21.00 uur, zondags van 9.00 tot 21.00 uur. ANCO MALI Bij Bruggink wandelen in het nodeltuinenpark is gratis ideeën opdoen! Ontwerp en aanleg. Onderhoudswerk, sierbestratingen, intwerpen voor doe-het- ACHTERVELD - De leden van de schietvereniging Ons Genoe gen hielden twee achtereenvol gende onderlinge schietwed strijden. In beide wedstrijden werden vooral door de hoogst geklasseerden hoge punten ge schoten. In de eerste wedstrijd was het B. Voskuilen die met 99 punten eerste werd. Hij bleef hiermee slechts een punt onder het maximum te behalen punten van 100. De overige schutters behaalden de volgende punten: 2 P. van Nimwegen 94; 3. J E van Hamersveld 92; 4 A. van Daatselaar 91; 5. W.J. Lagerweij 90; 6. G v Ha mersveld Jz 89; 7 G. Tolboom 89, 8. Daatselaar 88; 9. J. Blom 85; 10. W Wittenbrood 85; 11. J. van Hamersveld Jz. 83; 12 A Vlug 80; 13 W. v d. Kleter steeg 78; 14. T Bokma 78; 15 L. Ver burg 78; 16 W. Luttikhoven 76; 17 B. 'v.d Hengel 70; 18 R Wittenbrood 69 en 19. J.J. van Hamersveld 68 Bij de 2e wedstrijd was het P. van Nimwegen die eerste werd 98 pun ten. De winnaar van de eerste ron de B. Voskuilen eindigde nu op de 2e plaats met 97 punten. De overige schutters behaalden volgende punten: 3. W.J Lagerweij 93,4 H.J van Ruiten beek 90; 5. A. van Daatselaar 88, 6. P Smink 87; 7 G. Tolboom 87, 8. J van Rossum 87, 9 G. van Hamersveld Jz 86; 10 A Vlug 85; 11. J.E van Hamers veld 84;12 J Blom 8113. W v d. Kle tersteeg 80; 14. J. van Nimwegen 79; 15. W. Wittenbrood 77; 16 R Witten brood 72; 17. J. Kok 72. 18 Th v.d. Koedijk 71,19. J.J van Hamersveld 70; 20. B v.d. Hengel 68 en 21 T Bokma 61 In verband met de St. Nicolaas- viering werd er geen onderlinge wedstrijd gehouden, doch kwam men gezellig bij elkaar. Ter afwis seling werd er nu een St. Nicolaas- schietting gehouden. Er werd ge bruik gemaakt van de geluksschijf. Het waren J Blom en B. v.d. Hen gel die met de eerste prijs gingen strijken, beiden met 323 punten. Vervolgens behaalden de overige schutters het volgende aantal pun ten: 3. J. van Hamersveld Jz. 294, 4 W Wittebrood 246; 5 G Tolboom 238, 6 A. van Daatselaar 230, 7 Th v.d Koe dijk 228; 8. T. Bokma 218; 9. J. Kok 201 10. H.J. van Ruitenbeek 191, 11 W.J Lagerweij 191; 12. J.J van Hamvers- veld 166, 13. J. van Nimwegen 137,14 L. van Hamersveld 129; 15. R Witte brood 112; 16. G. van Hamersveld Jz 110; 17. P Smink 108; 18. J van Ros- LEUSDEN - De Leusdense jongerenvereniging „Virus", een jaar geleden ontstaan uit de K.P.J., gaat zondagavond het kerstfeest vieren. Het staat nu al vast dat het een weinig traditio nele kerstavond gaat worden. „Virus" heeft een oude en goede traditie die ook al bij de KPJ-afde- ling Leusden bestond voortgezet De kerstviering, die zich altijd in een grote belangstelling mocht ver heugen zal ook dit jaar weer een bijzonder karakter hebben Een mend carnavalsprinsje van AFC Quick Zijn grootste ervaringen als lolbroek deed hij echter op als carnavaller-langs-het-lijntje „beneden de Moerdijk" ANDERS Prins Siepe wil carnaval an ders dan anders in Leusden Zo als het tot nu toe ging, is het in Centrum en Zuid (en omgeving) niet bepaald of zelfs bepaald niet voorbeeldig geweest Waarom is niet duidelijk maar de massa deed in Leusden niet mee en dat wordt dit seizoen anders Al thans, als prins Siepe zijn zin krijgt. Met zijn eigen inbreng in de Raad van Elf (Teus, Bertus en Everard), de overige hofhouding en natuurlijk met medewerking van iedere goedwillende Leusde- naar De Koning ziet zijn „af gang" tot prins als een uitdaging Bier en hoempapa worden niet verboden, maar zijn niet meer de allesoverheersende ingrediën ten van het feest der zotheid. In het andere carnaval wordt de nadruk gelegd op het show-ele ment, zodat een avond bij Siepe een gezellig uitje kan worden voor jong en oud Met de huidige dansmariekes is daarmee inmid dels een heel goed begin ge maakt en wie weet, krijgt de Gou den Klomp binnenkort een eigen boerenkapel7 Ook aan de carna valsoptocht als iedereen mee loopt wurdt extra aandacht geschonken Is Leusden echt minder dan Achterveld of Hoog land? Dan is er punt 4 van de prinselijke „prinssiepes": „We zullen in het bijzonder op de kleintjes moeten letten" Dat be tekent extra zorg voor de lokale jeugd! Ook de prinselijke attributen zijn duidelijk anders dan in het verleden Het pak van prins Siepe u dacht toch niet, dat Ans daar - Prins Siepe m vol ornaat tijd voor had7 komt zo uit het rek van een carnavalsspullen- grossier in de Lichtstad Het is onopvallend lichtbruin (wat erin zit moet het hem doen') en veel minder kleurig dan van zijn voor gangers Siepe draagt ook geen steek met fazanteveren, die over al achter blijven hangen, maar een muts met witte pluimen van onduidelijk afkomst De prinselijke scepter fde wiedstok) heeft alleen de initi alen P.S. als basis en de ereme daille is opgebouwd rond een duidelijke zwarte S. Ook met dit vrij so(m)bere geheel, dat toch statig overkomt, doorbreekt Sie pe de gevestigde tradities. Wel licht helpt dit Leusden over de carnavalsdrempel? Het steekt in ieder geval goed af tegen de leuze van 1982-1983: Leusden, je staat er gekleurd op! ïnnenkort te Amerongen (Rijksstraatweg) rondweg west 244 telefoon 08385 -16280 b.g.g. 03434-3094

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5