itouwsubsidies voor ruim 460 nieuwe woningen in Leusden Doek gevallen over de jeugdfunctionaris Kosten één centrale antenne inrichting kunnen lager bij goedkopere aannemer Raad ging akkoord met de aanleg van CAI in Leusden IJ VERDELING KOMT GEMEENTE GOED WEG Leusder Krant j GS onthouden goedkeuring bestemmings plan Woon wagencentrum Geen krant ontvangen? FOTOKOPIE j j NODIG? Inbraak bij Eurofleur Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g (03420) 16141 Telex B D U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B V Wethouder Jan Wage naar (VVD) verklaarde in het debat over de CAI, dat hij persoonlijk voorlopig geen aansluiting op de nieuwe centrale antenne neemt. „Ik kijk wel uit. Ik heb nu een eigen mast van elf meter en die is prima. In dit stadium hoef ik geen aansluiting op de CAI", aldus de wethouder. Pas als lokale radio en TV en een groter zenderaanbod via het nieuwe systeem mogelijk wordt, zal hij zijn toestel laten aansluiten op de Leusdense centrale antenne inrichting. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Voor het volgend jaar heeft de gemeente >usden de (voorlopige) toezegging van het Rijk dat voor 463 euwe woningen een bouwsubsidie zal worden afgegeven, et dat aantal komt Leusden in vergelijking met andere (meenten zeer goed weg. „We mogen niet mopperen", is de actie van wethouder Jan Wagenaar van openbare werken en imtelijke ordening. In totaal verdeelde het Rijk over de (meenten 105-duizend bouwsubsidies, 10-duizend minder in voor dit jaar. In tegenstelling tot de verdeling van '82 erden gemeenten buiten de Randstad beter bedeeld. Het contingent van 463 is als volgt samengesteld 40 woningwetwoningen (die zijn grotendeels op basis van huidige plannen al ingecalculeerd) 10 HAT-woningen (huisvesting alleenstaanden en twee perso nen) 104 premiehuurwoningen 154 premie-A 155 premie-B Leusden had een contingent van bijna 1400 woningen aangevraagd Door deze verdeling is het nu zeker dat de 24 aanleunwoningen bij bejaardentehuis 't Hamersveld gebouwd gaan worden, dat 6 premie appartementen boven een stel nieuwe bedrijfspanden in De Biezen- kamp gerealiseerd kunnen worden en verder de 38 premie-B-wonin- gen aan de Berkenlaan op de plaats van de gemeentewerf De contingentermg betekent ook dat vlek B in het plan Claeveren- blad/Wildenburg volgebouwd kan worden inclusief de 52 woningen in de gestapelde laagbouw tegenover de ingang van het Buinings- portpark De toegewezen bouwsubsidies van het rijk die overblijven zullen worden bestemd voor vlek C in Claeverenblad/Wildenburg, die volgens de planning van de ..versnelling" eind volgend jaar klaar zou moeten zijn, Of die termijn gehaald kan worden is nog niet zeker Leusden zal in ieder geval een deel van het toebedeelde contingent niet gebruiken voor woningbouw op het terrein van de voormalige veevoerderlabriek Van de Berg in Groenhouten. De gemeente heeft plannen om daar in de vrije sector iets te laten realiseren. In Leusden werden dit jaar overigens 457 nieuwe woningen opgele verd. Ruim 520 woningen zijn nu In aanbouw, een aantal dat alleen in 1973 hoger lag toen 966 woningen in aanbouw werden genomen. -Een deel van het contingent subsidies zal worden gebruikt voor woningbouw (premie-B) op de plaats van de huidige gemeente- werf. - Schoolraad wil opening van zaken pag.3 - Gemeente is aan 't verhuizen pag. 3 - Bijdrage schoolzwemmen blijkt moeilijk te innen pag. 5 - Treeksangh succesvol pag. 5 - Sport pag.7 - Bouw bejaardenwoningen vordert pag.7 LEUSDEN-Bij Eurofleuraan de Ursulineweg is het afgelopen weekeinde ingebroken in de kassen. Kerststukjes en -versieringen werden gestolen en vernield. De rijkspolitie vond later de ontvreemde spullen terug in een nabij gelegen sloot. LEUSDEN - Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben hun goedkeuring onthouden aan het bestemmingsplan Woonwagencentrum van Leusden. Volgens GS is het plan economisch niet haalbaar. De prijs van de grond In het plan die Leusden vraagt zou twee keer zo hoog liggen als de prijs die door het Rijk wordt gehanteerd. In de gemeente Leusden is aan de Middenweg in de toekomstige wijk't Ruige Velt een woonwagenkampje van vijf staanplaatsen gepland. Door het besluit van GS is de komst van dit subkampje vertraagd. LEUSDEN Tot grote vreug de van ouders en leerkrachten van de openbare lagere school ,,De Wegwijzer" ging de ge meenteraad donderdagavond accoord met de benoeming van een nieuw schoolhoofd. De advertenties waarin een nieuw schoolhoofd bevraagd werd voor de school aan de As- schatterweg had tot gevolg dat zich in totaal ruim 60 kandidaten meldden. De voorkeur van ouders en schoolteam ging duidelijk uit naar de heer P. van Bekkum. De heer Van Bekkum was na het vertrek van de heer Venema als schoolhoofd van de Wegwijzer al waarnemend hoofd van de lage re school geworden. Uiteindelijk werd de heer Van Bekkum met 18 stemmen vóór en één onthou ding donderdagavond door de gemeenteraad benoemd. Voorlopige medezeggen schapsraad van het scholenkop pel De Wip-Wap" en ..Wegwij zer" nodigen iedereen uit de heer P van Bekkum en zijn vrouw met de benoeming te komen felicite ren Dit kan gebeuren tijdens de kerstinstuif van het scholenkop pel in ,.De Wip-Wap", Rozen- gaarde 22 te Leusden De instuif wordt morgenavond. 22 decem ber gehouden en begint om 20.30 uur. De school, waar de heer Van Bekkum nu officieel hoofd van is. wordt binnenkort verbouwd De kleuterschool ..Wip-Wap" trekt bij ..de Wegwijzer" in Samen gaan de scholen dan over enkele jaren een nieuwe basisschool i vormen De verhuizing van de kleuters naar de lagere school maakte het noodzakelijk om enkele aanpas singen binnen de Wegwijzer te realiseren. Verder wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt om wat achter- stellig onderhoud te verrichten Puck Bosma welzijn verwend (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het doek is defi nitief gevallen over het werk van de ambulant functionaris voor het jeugd- en jongerenwerk Pim van Esch. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot don derdagavond zoals verwacht een subsidie van 75-duizend gulden aan zijn werkgever, de Stichting Jeugdraad Leusden, per 1 au gustus 1983 stop te zetten. Met ingang van die datum zal daarom Pim van Esch ontslagen moeten worden, omdat er dan geen geld meer is om hem aan het werk te houden. Het stopzetten van de subsidie (groot 75-duizend gulden) aan de Stichting Jeugdraad Leusden gebeurt in het kader van de be zuinigingen De meeste raads fracties vonden het een nare zaak dat door de financiële om buigingen het werk van de ambu lant functionaris voor het jeugd- en jongerenwerk onmogelijk wordt, maar stemden omdat het niet anders kon voor. Slechts PvdA en D'66 konden zich niet met het stopzetten van de subsi die aan de Jeugdraad verenigen Bij monde van Jan Jacobs stelde de Partij van de Arbeid dat een betaalde kracht in dienst van de Jeugdraad nodig is om het jeugd- en jongerenwerk te coör dineren en het vrijwilligerswerk daarin te ondersteunen. ..Zo'n kracht is hard nodig voor de jongeren in deze tijd", meende Jacobs Raadslid Ep Oostra (D'66) sprak van een schijnbe- sparing. omdat na het wegvallen van de jeugdfunctionaris een he leboel andere kosten met betrek king tot het jeugd- en jongeren werk om de hoek komen kijken De VVD-raadsfractie liet via Puck Bosma weten het ook allemaal een nare zaak te vinden, maar voegde daaraan toe ..De wel zijnssector is de afgelopen jaren verwend en daarom doet het be zuinigen nu zo'n pijn" De gemeenteraad stemde er mee in om een bedrag van 4-dui- zend gulden beschikbaar te stel len voor kadertraining, vorming en bijstand van vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk. Dit be drag geldt voor de maanden na het ontslag van de ambulant jeugdfuntionaris. thouder Jan Wagenaar. die op voorhand wist dat zijn CAI-voorstel zou worden aangenomen, maakte er donderdag in de raad een kleine show van Toen het voorstel in de raadsvergadering aan de orde kwam. haalde het gehele CAI-dossier boven water. Aanvankelijk lol verbazing van burgemeester Rademaker, die er even later met enige bewondering naar lijkt te zitten ki/ken Harm Offereins (GPV SGP) liet bh/ken niet bijzonder onder indruk van de stapel paperassen te zijn gekomen Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. k Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum is dage- lljks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. in één onzer verslaggevers) i LEUSDEN - De kosten van realisatie van één centrale tenne inrichting in Leus- n kunnen lager worden als gemeente een aannemer idt die de graafwerkzaam- den goedkoper kan uitvoe- i dan de aannemer van Sie- ins Nederland. Siemens, hoofduitvoerder en leve- icier van het CAI-systeem, Liet wel akkoord kunnen an met de goedkopere aan- "mer. Als er aan de prijs j irdt geknabbeld, die voor Sn groot gedeelte wordt be laid door de graafwerk- ■mheden, dan zal het lonnementstarief voor de [■bruiker ook omlaag kun- Nu de gemeenteraad, met uit zondering van de PvdA, donder dagavond instemde met de aanleg van één centrale antenne voor de somma van ruim vijl miljoen gul den, zullen Siemens en de ge meente vermoedelijk in januari rond de tafel gaan zitten voor de verdere uitwerking van de overeen komst. In dat overleg zal ook aan de orde komen op welk tijdstip met de CAI-werkzaamheden begonnen wordt. Verwacht wordt in het voor- |aar, zodat een klein jaar later heel Leusden is aangesloten op de nieuwe centrale antenne inrichting SHOW Siemens en de gemeente haal den donderdagavond opgelucht adem toen de raad akkoord ging met de aanleg van de CAI Wethou der Jan Wagenaar veroorloofde zich aan het begin van de behande ling van het voorstel in de raad een kleine one-man-show door uit zijn tas met veel omhaal een grote sta pel paperassen te toveren die met de centrale antenne te maken heb ben gehad. ..Dit zijn de rapporten en verslagen over zeven jaar CAI- voorbereiding in Leusden", zet de wethoudec wijzend op de stapel Vervolgens gaf hij een overzicht van wat zich de afgelopen zeven jaar met betrekking tot de centrale antenne heeft afgespeeld Corri Verduin (vdA) bracht tij dens de behandeling van het voor stel de kwestie van de 25 CAI- abonnees aan de orde. die wegens wanbetaling door de gemeente on langs van verschillende CAI's wa ren afgesloten Zij zei hiervan ge schrokken te zijn en vond het daar naast geen erg handige daad van de gemeente zo vlak voor de be handeling van het CAI-voorstel Verduin liet verder weten dat haar tractie een principe-uitspraak van de raad eist over wel of geen anten neverbod in Leusden. De PvdA stemde tegen het voorstel, niet om dat ze tegen een CAI is, maar om dat de partij twijfels heeft over de financiële kant van de zaak en de Leusdenaren in feite gedwongen worden tegen een hoog tarief een aansluiting op de centrale antenne te nemen. VVD-voorzitter Sjef ten Berge onderstreepte dat een eigen anten ne de vrijheid biedt zenders te kie zen die men wil ontvangen. Maar hij voegde daaraan toe, dat er wel eisen moeten worden gesteld aan het hebben en houden van een ei gen antenne Hij bedoelde daar mee dat een TV-mast op het dak niet ontsierend mag zijn. Ten Berge merkte verder op. dat mensen die om budgettaire redenen worden af gesloten van de CAI tegen een ge reduceerd tarief opnieuw een aan sluiting zouden moeten kriigen op het systeem D'66-raadslid Ep Oo stra wilde van wethouder Wage naar weten of het niet mogelijk was een ofterte aan te vragen bij de NV Casema. Op die vraag antwoordde de liberale wethouder dat de firma Casema CAI-systemen aanlegt en beheert, maar niet levert. „Nu is het zo dat Siemens de antenne voor Leusden levert en aanlegt, zodat daarna de volle verant woording rust op de schouders van Siemens. Dat vinden wij een goede constructie", aldus Wa genaar.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1