pannende finale inniscompetitie vanti hied jeugd tafeltennis ub- kampioenschappen ntilopen vast i tweede plaats Nieuwe ervaring basketbalheren Winst voor handbalheren Bouw bejaardenwoningen plan Wagenberg vordert Utrechts bejaarden koor gaf uitvoering in Huize St. Joseph Winst hockeydames Gezellige gourmetavond Extra parkeer plaatsen voor sportcomplexen Oud papier I van de indoorwedstri/den in „De Inslag' USDEN/CENTRUM De de eerste keer in tennishal slag gehouden najaarscom- ie heeft zondag een span- le finale beleefd. Vooral bij eren-dubbel B en met name in de tweede set. Organisator D. Correljé reikte na afloop de vele prijzen uit. De finalepartijen had den het navolgende resultaat: HDE Wallet/Brok - Klok/Abbing 6-2. 6-2. MDE Gielen/v Veen - v. Dok- kum/v Dokkum 6-0. 6-2 DDD Rosendaal/Fliek - Bol- le/Roetink 6-4, 7-5. MDD Rietveld/Kok -Hoksber- gen/Ruitenberg 6-7, 3-6 HDB Boerma/Valkenhof-Schil der/Bloemendal 3-6, 7-6, 2-6 Op Tweede Kerstdag wordt in de Inslag van 09.00 tot 17.30 uur (of „iets later" bij eventuele uit loop) een Kersttoernooi georga niseerd met maximaal 96 deelne mers/deelneemsters. Bij een spoedige aanmelding kunt u wel licht nog meedoen. Eind januari wordt een voorjaarscompetitie gestart. HTERVELD De tafelten- ctle van sportvereniging li organiseerde jongstleden dag clubkampioenschap- oor de jeugd. Het was voor rde maal dat deze kampi- chappen werden gehouden, edstrijden werden gespeeld >ules waarvan de indeling kelijk was van de competi- id onder nadere voor André e Pol het nadeel dat hij erg werd Ingedeeld. Het lukt dan ook niet om dit jaar bij het dubbel als bij het spel in de prijzen te vallen. >oule A was het Erik de Jong rij gemakkelijk de eerste s wist te behalen. Paul Leer- rs werd tweede zij het dat hij met enige moeite langs André wist te komen Daar dit ook door de toernooilei- ding zo gepland was. met de finale tussen Erik en Paul. blijkt deze poule geen verrassing te hebben opgeleverd Hierdoor bleek dat de beide finalisten dui delijk in een hogere klasse thuis horen. De tweede poule was wel zeer spannend. Hier bleven beiden tot aan de voorlaatste ronde aan spraak maken op een eerste plaats. In een vrij lastige partij was het uiteindelijk Mark Leer- makers die eerste werd en Bertus van Ruitenbeek tweede. Door dit poule systeem was het mogelijk een zeer verrassende situatie te krijgen. Had Mark n I verloren dan was hij regelrecht naar de 4e plaats geduikeld, was Bertus 1e geworden. Rolf van Druten 2e en Alex van de Glind 3e. Poule C leverde niet veel bij zonders op Andre Valkhof werd hier eerste met slechts een moei lijke partij tegen Ronnie Kroeze Ronnie moest genoegen nemen met de 2e plaats De enige verrassing in deze pou le was Freek van de Glind die van Jeroen van Donselaar wist te winnen. Dit ondanks de langere tafeltenniscarrière en meer wed strijdervaring van Jeroen. De overwinning in het dubbel ging zoals verwacht was naar Erik de Jong en Paul Leerma- kers. Erik van Hamersveld en Vincent van Doornik werden tweede JSDEN/CENTRUM De dense korfballers blijven de jrrentie verbazen. Zaterdag Vinken uit Vlnkeveen —met jpen gelijk op de tweede in de Korf vrij gemakke- p afstand gezet, het werd nadat de stand kort voor ilfs 13-7 was geweest. Toch den de Leusdenaren niet zo demonstreerde In het andere vak lieten Gert Graafland en Frans ter Maten hun goede vorm zien Zij raakten echter in het begin van de tweede helft de goed spelende Nancy Laheij ge blesseerd kwijt Frouk Geutjes nam toen haar taak over. De Antilopentreffers kwamen van Anita van Buren en Frans ter LEUSDEN/CENTRUM In Nederhorst den Berg speelde Dames 1 van de Mixed Hockey Club Leusden de eerste ronde van de indoorcompetitie. Het be trof twee wedstrijden, die de Leusder ladies zonder hun vaste keepster moesten afwerken. Ge blesseerde Simone r-okkema (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente raad heeft een krediet van 562- duizend gulden beschikbaar ge steld voor de aanleg van ontslui tingswegen en parkeerplaatsen voor het Burg. Buiningsportpark en het Valleisportcomplex. In het krediet zit ook een bedrag van 88-duizend gulden voor de reali satie van een aantal parkeer plaatsen voor bezoekers van de ijs- en crossbaan aan de Groene Zoom. Een voorstel van de CDA- raadsfractie om voorlopig te wachten met de aanleg van deze parkeervoorziening werd met 13 tegen 5 stemmen verworpen waarbij de CDA-wethouders Van Woudenberg en Ummels tégen het voorstel van hun fractie stem den. VVD, D'66 en PvdA waren ook niet voor met de aantekening dat de socialistische fractie te gen het complete voorstel was. De PvdA-fractie kon niet met het krediet instemmen, omdat ze het veel te hoog vond Corri Ver duin betoogde ..De uitvoering van rle parkeerplaatsen kan vppI soberder Hoe leggen we trou wens de bevolking uit dat er geen geld is voor welzijnszaken, maar wel voor een nieuw gemeente huis, luxe parkeervoorzieningen en een dure centrale antenne?" Evenals haar D'66-collega Ep Oostra wilde ook zij weten hoe de Sportstichting over het voor stel had geadviseerd VVD'er Al- rich Parson liet weten dat zijn fractie het voorstel wel zag zitten ..Leusden heeft mooie sportvel den. maar geen fatsoenlijke par keerplaatsen op een ontsluiting van de sportcomplexen Wij vin den de parkeerplaatsen zeker niet luxe Ze lijken luxe in verge lijking tot de huidige voorzienin gen". aldus Parson Wethouder Jan Wagenaar merkte vervolgens op dat van het bedrag van meer dan een half miljoen een groot gedeelte is bestemd voor de aanleg van de aan- en afvoerwegen voor de sportparken ..Het krediet is heus niet alleen bestemd voor nieuwe parkeerplaatsen", merkte Wage naar ten overvloede op. Wethou der Gijs van Woudenberg kon nog vertellen, dat de Leusdense Sportstichting niet rechtstreeks heeft geadviseerd over het voor stel Ze heeft destijds wel met betrekking tot het Buiningpark de totale uitbreiding, waarin de extra parkeerplaatsen waren op genomen. goedgekeurd, meldde de wethouder van sportzaken. Een aanval van LEOS lijkt door het SDS-blok gestopt te worden werden de Leusdenaren wakker en kon nog de helft van de winst worden gered. HANDBAL. Het damesteam van Impala speelde met 7-7 gelijk tegen Sporting. Hetty Tessels (4) en Annemiek v.d. Gun. Ad Groe- nestein en Wilma de Voogd (elk 1) zorgden voor de Leusdense treffers. VOLLEYBAL. Het herenteam van Leos heeft in Harderwijk met 2-2 gelijkgespeeld Kennelijk is de tegenstander wat onderschat, want pas na een 2-0 achterstand ZWEMMEN. In Zwolle was een ploeg van de LZ&PC de Haaien deelnemer aan het jaarlijkse Blauwvingertoernooi, waarvan de uitslag is geworden Het Ra vijn Nijverdal 351. de Haaien Leusden 350, De IJsel Deventer 297, Swol Zwolle 257 en Reest- Brink Meppel 188 pnt. De Haaien verbeterden o m. drie clubre cords. LEUSDEN/CENTRUM - De heren van Green Giants hebben in het afgelopen weekend een nieuwe ervaring opgedaan en met name verliezen! Bij Dunc- kers in Hilversum werd, na een ongeslagen periode van ander half jaar, de eerste nederlaag in dit seizoen een feit! De Leusden se dames kwamen tweemaal in actie. Zowel van red Stars in Soest als van Quidam in Zeist werd verloren. Het herenteam vertrok zater dagavond, door ziekteen blessu res gehandicapt, met slechts vijf seniojen en een jeugdspeler naar Hilversum. Dunckers speel de zoals gebruikelijk vrij hard De scheidsrechters floten terecht streng en Green Giants was zo onverstandig om het Hilversum- se spelletje mee te spelen. De eerste helft leverde de bezoekers nog geen problemen op de rust stand was 28-34 In de tweede helft werd de voorsprong eerst nog tot 10 punten vergroot, maar toen wreekte zich de te grote foutenlast Met nog maar vier spelers voor Leusden in het veld werd de voorsprong geringer en in de 17e minuut kreeg Green Giants de genadeklap toen nog eens twee spelers met vijf per soonlijke fouten naar- de kant moesten. Dunckers was op dat moment ook al drievan haaracht spelers kwijt Ondanks de over macht van 5 tegen 2 zagen Bert Weber en junior Ewout Kroos nog kans om vijf punten te sco ren. maar de zege bleef met 73- 66 bij Dunckers. In totaal werden 55 persoonlijke fouten ge maakt en moesten acht spelers voortijdig onder de douche Bij Red Stars in Soest verloren de Leusdense dames, na 24-16 bij de rust. de wedstrijd met 48- 33 en bij Quidam in Zeist verliep het met beter Met 231-6 werd gerust en de tweede helft gaf wel een gelijkmatiger beeld, maar uiteindelijk bleef de thuisclub met 41-25 aan de winnende hand. De overige resultaten van Green Giants waren Meisjes jun. - Woudenberg 43-27 Jongens jun. - Flux 14-53 LEUSDEN/CENTRUM In de wedstrijd Impala 1 - Limvio 3 keken de Leusdenaren al snel tegen een 0-6 achterstand aan en na een kwartier was het al 4-11 geworden. Toen pas kregen de Impala's vat op het spel van de Baarnse ploeg en bij de rust stond de heel wat hoopvollere stand 13-14 op het scorebord! In de tweede helft werd al snel het evenwicht bereikt en toen begonnen de Leusdenaren een voorsprong op te bouwen om tenslotte de spannende strijd met 26-21 te winnen. De 47 tref fers betekenen een scoringsge- middelde van een doelpunt per 75 seconden. De 26 Leusdense treffers kwamen van Theo Prin sen (7). Paul Lindeman (7), Jos de Valk (4), Ron Hartogsveld (3), Willem Rademakers (2), Hans Ruitenberg (2). Daan Bluel (1en Willem v.d. Heyden (1) ACHTERVELD - Enkele maanden geleden werd gestart met de bouw van een aantal be jaardenwoningen op het terrein van huize St. Joseph. Deze wo ningen vallen niet alleen qua lig ging, maar ook qua uitvoering in het oog. Men is reeds zover ge vorderd dat de woningen vrijwel allen onder de kap zijn. Het complex krijgt de naam „Wa genberg", genoemd naar pas toor Wagenberg, de stichter van huize St. Joseph. De woningen die daar ge bouwd worden zijn zo genoemde gekwalificeerde bejaardenwo ningen Het predikaat beiaarden- woningen wordt verkregen in dien aan een woning bijzondere voorzieningen worden getroffen. - De bejaardenwoningen van hel plan „Wagenberg" - Met een niet al te strenge winter zullen de eerste woningen in april worden opgeleverd zoals het weglaten van drem pels; aanbrengen van hand grepen; het installeren van een cv met een capaciteit die groter is dan gebruikelijk voor een wo ning; aan brengen van thermostati- sche kranen op radiotoren, enzo voort. De woningen zijn allen voor zien van dubbel glas. Tevens valt de buitenkant van de woningen, welke zijn ontwor pen door architectenbureau Henk Schat uit Reeuwijk, op door de vormgeving. Iedere wo ning heeft een individuele kap. hetgeen het geheel een bijzon der accent geeft Alle woningen zijn inmiddels toegewezen aan Achtervelders of aan mensen die een sociale binding hebben met Achterveld De wachtlijst van gegadigden voor deze woningen blijft nog steeds groeien Evenals de bewoners van Sine- cura kunnen ook de toekomstige bewoners van Wagenberg ge bruik maken van de faciliteiten van huize St Joseph Zo wordter een alarminstallatie aangelegd, waarmee de bewoner van de wo ning de hulp kan inroepen van huize St. Joseph. De woningen worden ge bouwd rondom huize St. Joseph en tesamen met het reeds be staande complex bejaardenwo ningen (Sine Cura zal dit alles een uniek geheel gaan vormen. Indien de komende winter wat het weer betreft mee zal vallen, zullen de eerste woningen reeds in het begin van de maand april betrokken kunnen worden. Maten (elk 4). Nanuy uaney, rie- ter Kraaikamp. Ruud Lith, Mar- gret Versteeg en Ger Kaldenberg (elk 1De junioren maakten het. elk in hun eigen klasse, de koplo pers erg moeilijk. Junioren 1 ver diende meer dan de eervolle 8-9 nederlaag en Junioren 2 (onder aan de ranglijst) verbaasde ie dereen door de leiders met 12-0 te verslaan! De uitslagen waren: Antilopen 1 - De Vinken 1 13-10 Antilopen 2 - ZKC 2 8-8 Junioren 1 - Groen Geel 1 8-9 Junioren 2 - Meeuwen 1 12-0 SVMM 2 - Junioren 3 2-2 Woudenberg 3 - Aspiranten 3 3-1 Biko 1 - Aspiranten 1 0-5 werd echter goed vervangen (ook in het treffen met Huizen!) door Matty Ankerman. Leusden won de wedstrijd tegen Muider- berg met een dozijn treffers, maar verloor met 0-4 de ontmoe ting met Huizen. Beide uitslagen waren terecht. ACHTERVELD In het kader van de ontspanningsavonden, -georganiseerd door de bewo nerscommissie van huize St. Jo seph, was er donderdagavond een zangavond georganiseerd. Deze avond trad op het gemengd bejaardenkoor uit Overvecht - Utrecht. De directeur van het huis, de heer Hilhorst, opende deze avond met een hartelijk welkom tot de aanwezigen. Hij was blij dat er van de zijde van de bewo ners van het huis en van Sine Cura zo veel belangstelling was. In het bijzonder vervyelkomde hij de leden van het koor en de dirigent de heer Den Hertog. ..Ik vind het fijn dat jullie hier weer eens zijn en vind het wel een geweldige prestatie dat men dit nog kan doen Vooral als men bedenkt dat de jongste van het koor 65 jaar is en de oudste inmidels 92 jaar oud is. Ik wens jullie allen een hele fijne avond" De avond werd geopend met een samenzang van het koor en de aanwezigen met het lied ..Komt allen te samen". Vervol gens zong het koor de liederen Licht van Kerstmis. Wandel als een koningskind, en Eendracht maakt macht Na deze liederen volgde er een intermezzo waarin mevrouw Van de Dorpe als solis te optrad met Heilige nachtende heer Achterberg als solist het lied Herders en Wijzen op voor treffelijk wijze ten gehore bracht. Aan de samenzang met de lie deren ..Nu zijt wellekome" en ,,De Herdertjes lagen bij nach ten" werd door allen goed mee gezongen. Na het zingen van Vrede en Gloria in exelsis Deo door het koor. volgde er weer en intermezzo met een declamatie van mevrouw Fransen met het gedicht Herder Jan. Voorde pau ze volgde ook nog Deutsche Messe de delen 1-5 Hiervan wer den slechts enkele coupletten gezongen daar het anders te lang zou duren. Na de pauze vervolgde het koor met The Little drummerboy Veertig eeuwen. Levenswonder. Herders. De Vorst van 't groot neeiai en Over ae veiaen over de heuvels Tot ieders grote ver rassing kondigde de dirigent als verrassing het Nonnenkoor uit Cassanova aan. Dit werd op su blieme wijze door het koor ver tolkt. De avond werd besloten met een samenzang met de liederen Mensen reikt elkaar de hand, Stille nacht en Ere zij God. De voorzitter van de bewonerscom missie dankte namens allen de dirigent en het koor voor de fijne avond. Een van de dames van het koor dankte allen voor de grote belangstelling. „We hopen dat we jullie iets hebben meegege ven voor de komende kerstda gen. We komen graag nog eens hier terug". LEUSDEN Vorige week maandag hielden De Wegwijzer en De Wip Wap hun eerste oud papier aktie. De groene contai ner van het papierbedrijf „Euro- grondstof' stond de hele dag voor de school. De weegbrug gaf een grandioos resultaat: 3480 kg, goed voor een bedrag van 1174,—. De kinderen van De Wegwijzer en De Wip-Wap willen dit geld besteden aan de inrichting van een spelletjeskast. Met dit be drag kunnen zij daar een goed begin meemaken. Op 17 januari is de volgende oud papier aktie- dag. hopelijk is die niet zo suc cesvol. ACHTERVELD Donderdag avond kwam een groot aantal K.P.O-dames bij elkaar in de kof fiekamer van Ons Gebouw. Dit maal eens niet om naar een on derwerp te luisteren dat handel de over de problemen van de hedendaagse tijd, maar om ge zellig met elkaar en gourmet avond te houden. De voorzitster verwelkomde alle aanwezigen en in het bijzonder de heer W. van Middelaar, die deze avond de leiding had. Na enkele huishou delijke mededelingen te hebben gedaan wenste de voorzitster al len een prettige avond toe. Onder een gezellig gebabbel werden de spijzen door elk op zijn eigen manier klaargemaakt en verorberd. Dat het de dames goed had gesmaakt bleek na af loop van de avond. Van de aan gevoerde spijzen was niet veel meer over.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 7