Er X lewoners Hamershof in geweer eden komst van amusementenhal &W gaan zich beraden over afkeuring estemmingsplan „Woonwagencentrum" indercarrousel gaat weer draaien s! E DREIGEN GEMEENTE MET RECHTSPROCEDURES EUSDEN KAN IN BEROEP TEGEN BESLUIT GS De Til zet deuren open voor Kerst-lnn 32. Hoorzitting Hinderwet vergunning voor de Korf V End.8.39 in de Leusder Kerstnachtdienst Bingospel Leusder Krant <M) Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden I FOTÜ-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b g.g (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 14,05 per kwartaal. Uitgave B D U. B V. DONDERDAG 23 DECEMBER 1982 14e JAARGANG NO. 70 o •fr'fr'Ó' w n één onzer verslaggevers) .EUSDEN - De meeste bewoners in De Hamershof n niet te spreken over de komst van een amusemen- ihal met videogames en flipperkasten in een pand ast de ABN-bank in hun woon/winkelcentrum. Ze vre- n overlast van de bezoekers van de hal en zijn bang de Leusdense jeugd haar geld gaat verkwisten in ze gokhal. Inmiddels hebben circa honderd bewo- s, winkeliers en sympathiserende winkelpersoneels- en hun ongenoegen geuit in een brief gericht aan het lege van B&W. Die amusementenhal mag r in De Hamershof niet angaan, geen dag", zegt n woordvoerder van de be- ners. Om hun strijdvaar- held te onderstrepen heb- ze ook een brief naar de neente gestuurd waarin rdt gevraagd de verleende stemming voor de vesti- g van de hal in te trekken, niet, dan dreigen de men- uit De Hamershof de zaak te vechten via een be- psprocedure tot aan de Don. Een gokhal hoort niet is in een pand, dat vol- ns hen een kantoorbe- mming heeft. Verder over- gen ze nog op grond van kei 30 op de Wet van de nsspelen de burgemees ter als hoofd van de politie te vragen de noodzakelijke ver gunning voor de hal te weige ren of in te trekken. „We laten niet met ons sollen. Het colle ge heeft natuurlijk gedacht: laten we die halve garen in De Hamershof maar opschepen met een amusementenhal. Nou, vergeet het maar", al dus een woordvoerder van de bewoners. De mensen in De Hamershof zijn in aktie gekomen na een publicatie in deze krant over de komst van een hal met videogames en flipper kasten naar een pand aan de Smid se tegenover aktiviteitencentrum De Korf. In het artikel kondigde me vrouw Van de Bedem uit Leusden aan in januari te willen starten met een amusementenhal. Ze had met de ABN-bank overeenstemming pand heeft kunnen verhuren aan de exploitant van een amusemen tenhal. NIET GETEKEND De heer Terpstra van makelaar dij Schoeman, die heeft bemiddeld bij de verhuur van het pand aan de Smidse, liet maandag desge vraagd weten, daf er tussen de ABN en mevrouw Van de Bedem nog geen contracten zijn getekend „Naar mijn informatie moet er nog een aantal zaken tussen beide par tijen worden geregeld", aldus Terp stra Hij geeft toe dat een amuse mentenhal een beetje vreemd aan doet in een pand met een kantoor bestemming. De makelaar zegt niet te kunnen beoordelen of de hal overlast voor de buurt gaat veroor zaken. Gemeentevoorllchter Hans Hermans ontkent desgevraagd dat het pand aan de Smidse slechts een kantoorbestemming heeft. „Op grond van het globale bestemmingsplan Tweede Fase rust op het betreffende pand een hele rits bestemmingen, onder meer horeca, bijzondere doel einden en sociaal-culturele voorzieningen. Voor de vesti ging van de amusementenhal hoeft er geen bestemmingswijzi ging plaats te vinden", aldus de voorlichter van de gemeente. Volgens hem Is er voor de hal geen Hinderwetvergunning no dig. De Hamershof-bewoners betwijfelen dat en zullen dat tot op de bodem uitzoeken. Her mans liet verder desgevraagd weten, dat aan de stalling van fietsen en bromfietsen bij de amusementenhal eisen zullen worden gesteld door de gemeen te. „Die zullen worden aangege ven In de vergunning die op grond van artikel 30 op de Wet van de Kansspelen dient te wor den afgegeven. De vergunning is nog niet verleend", weet de ge meentevoorllchter. De winkeliersvereniging heeft de gemeente geschreven niet geluk kig te zijn met een amusementen hal in het pand aan de Smidse Voorzitter Pim Berghuizen: „Daar door krijgt het pand een detailhan delbestemming (een dergelijke hal verkoopt plezier) en we willen niet dat na het verdwijnen van de zaak er weer detailhandel in komt. Maar van de gemeente hebben we in middels de garantie dat het niet zal gebeuren." Het pand aan de Smidse waarin mevrouw Van de Bedem een amusementenhal wil exploiteren. De bewoners in De Hamershot zien dat echter met zitten. bereikt over de verhuur van het al een paar maanden leegstaande pand. Mevrouw Van de Bedem liet weten dat 't om een tijdelijke zaak gaat, want in de loop van het vol gend jaar wil ze zich blijvend vesti gen in een nieuw bedrijfspand in winkelcentrum De Biezenkamp OPGESCHEEPT „Ik kan u zeggen dat we ons rot zijn geschrokken van het krantebe- richt. Behalve het probleemgeval De Korf krijgen we er nu nog een overlastpunt bij. En als De Biezen kamp ook aktie gaat voeren om de hal volgend jaar uit het winkelcen trum te weren, dan blijft De Ha mershof ermee opgescheept. Je weet het maar nooit hier in Leus den". aldus de spreekbuis van de geplaagde bewoners. Hij snapt trouwens niet dat de ABN-bank het LEUSDEN - Medio ja nuari zal volgens Infor matie van enkele bewo ners van De Hamershof een hoorzitting dienen bij de Raad van State over het beroep dat zij hebben aangetekend tegen de verleende Hinderwetver gunning voor aktivitei tencentrum De Korf. Naar de mening van de indie ners van het beroep schrift is de Hinderwet gunning niet terecht, om dat De Korf niet voldoet aan de eisen met betrek king tbt de geluiddem ping. Onlangs werd bij een door de gemeente opgedragen geluldsme- ting geconstateerd dat vanuit het aktiviteiten centrum te veel decibels worden geproduceerd. In de omgeving van de wo ningen in De Hamershof werd meer dan de toege stane 30 dB gemeten. De metingen waren verricht na herhaalde verzoeken van bewoners die ge plaagd werden door over last van De Korf. in één onzer verslaggevers) -EUSDEN/UTRECHT - Het llege van B&W zal zich an beraden wat te doen nu ■deputeerde Staten geen edkeuring hebben gege- n aan het bestemmings in Woonwagencentrum, t dagelijks bestuur van usden heeft de mogelijk heid in beroep te gaan tegen het GS-besluit bij de Kroon, maar kan ook tot herziening van het plan overgaan. Welke van de twee mogelijkheden wordt gekozen kon een woordvoerder van de ge meente gisteren nog niet meedelen. GS hebben hun goedkeuring onthouden aan het bestemmings plan - dat voorziet in de aanleg van een woonwagenkampje in 't Ruige Veld aan de Middenweg - omdat het volgens hen niet economisch uitvoerbaar is. De gemeente Leus den berekent namenlijk in het be stemmingsplan een kavelprijs van bijna 32-duizend gulden, terwijl door het Rijk voor een woonwagen standplaats een kavelprijs van 17 600 gulden wordt gehanteerd. Deze prijs word gelijkgesteld aan de grondprijs voor een woningwet woning. Omtrent de exploitatieop- zet bestaat verschil van mening tussen het gemeentebestuur en net woonwagenschap Daarnaast moet nog overleg plaatsvinden met de directie van de provinciale volkshuisvesting Deze directie heeft de provincie laten weten dat het niet te verwachten is dat het Rijk boven een kavelprijs van 17.600 gulden zal uitgaan De ge meente Leusden heeft op haar beurt meegedeeld niet het financië le gat van ruim 14-duizend gulden per kavel te dichten. VOLWAARDIG Het bestemmingsplan Woonwa gencentrum werd op 29 oktober 1981 door de gemeenteraad vast gesteld, waarbij in vergelijking met het'ontwerp-plan wijzigingen wa ren aangebracht. Na de vaststel ling heeft het bestemmingsplan een maand ter inzage gelegen. Door twee Leusdenaren, de heren Van Leeuwaarden en De Weerdt (nu PvdA-raadslid) werd destijds bij GS bezwaar aangetekend tegen het vastgestelde bestemmingsplan Woonwagencentum. Hun bezwa ren zijn door het provinciaal be stuur ongegrond verklaard. Een van de bezwaren van de heer Van Leeuwaarden was, dat de huidige stedebouwkundige en ar chitectonische waarden van de omgeving van het subkampje zul len worden verstoord, met name voor de bungalows aan de Es doornhof waar de heer Van Leeu waarden woont. Naar aanleiding van dit bezwaar merken Gedepu teerde Staten op, dat het wonen in woonwagens als een volwaardige vorm van wonen wordt gezien ,,Een stedebouwkundige integratie met de in de toekomst te realiseren omliggende woonbebouwing is ge wenst. Op haar beurt zal deze toe komstige bebouwing op verant woorde wijze dienen aan te sluiten aan het bestaande „uitzonderlijk esthetisch verantwoorde bunga lowpark" aldus het provinciaal bestuur. De heer De Weerdt maakte bij GS bezwaar tegen de vrijstellings mogelijkheid voor werkgelegen heid op het woonwagencentrum. De provincie reageert daarop. „Wij merken op dat voor het woonwa gencentrum doelbewust is geko zen voor een kampje zonder werk gelegenheid. Met het woonwagen schap zijn hierover concrete af spraken gemaakt. Een werkgele- genheidsterrein dient dus elders te worden aangelegd. Met de raad zijn wij van mening dat in formeel opzicht opname van de vrijstelling geen aanleiding kan geven voor een gebruik dat naar zijn aard ge heel afwijkt van de bestemming". Overigens komt volgens GS de be treffende zinsnede in de bepalin gen „behoudens vrijstelling door burgemeester en wethouders" om formele redenen niet voor goed keuring in aanmerking. EUSDEN - De jeugd van usden, in de leeftijdsgroep i 4 t/m 12 jaar kan tussen st en nieuwjaar weer drie da- li lang meedraaien in de „Kin- carroussel". De jongerenak- telt wordt georganiseerd or medewerkers van „De Til", ,,'t Claeverenblad" en „Blijhof". Kinderen kunnen op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 december meedoen. Het Is mo gelijk één, twee of alle drie de middagen mee te maken. De kindercarrousel is inmiddels een echte traditie geworden. De On«fhankeli|h nieuwsblad vooc de gemeente Leusden BOUl Verschijnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1>20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaal1aarv9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. gereformeerd-hervormde jeugd raad, de speel- en recreatiever eniging „Blijhof" en medewerkers van het jongerencentrum „De Til" organiseren de aktiviteit al enkele jaren achtereen. Ook dit jaar is men er in geslaagd een afwisselend pro gramma samen te stellen voor een drietal leeftijdsgroepen. De aktiviteiten zullen plaats vin den in 1. het clubgebouw van de Blijhof. Ansfriduslaan 49 2. jongerencentrum de Til, Ha- mersveldseweg 30 3. t Claeverenblad, Hamersveld- seweg 102 4. de sportzaal, Lijsterbeslaan 52 De kosten van deelname aan een middag zijn onveranderd erg laag gehouden Voor 2,- per mid dag kan een kind van 14.00 tot 16.30 uur terecht bij één van de gebouwen waar het festijn zich af speelt. In dit bedrag zijn de kosten van een „natje en een droogje" voorde deelnemers begrepen Voorwaarden voor deelname aan de Kindercaroussel zijn er niet Elk kind is van harte welkom. Wel wordt verwacni oat een ieaer op eigen gelegenheid naar het ge bouw komt waar de aktiviteit voor zijn of haar leeftijdsgroep wordt ge houden. Het programma voor de carrousel ziet er als volgt uit: Dinsdag 28 december: 4 t/m 7 jaar De Til: een optreden van „Meneerke Peerke" uit Maas tricht. 8 t/m 12 jaar: Blijhof: tekenfilm(s). Na circa 1 uur zullen de 2 groepen, onder geleide wisselen van ge bouw. Woensdag 29 december: 4 t/m 5 jaar: 't Claeverenblad: o.a. spelletjes, sjoelen, handenarbeid, knutselen etc. 6 t/m 8 jaar: Sportzaal: Lijsterbes laan 52, waar je je helemaal mag uitleven in allerlei sportspellejtes Breng sportkleding mee. 9 t/m 12 jaar De Til: een fantas tisch spel „levend bingo". Donderdag 30 DECEMBER 4 t/m 5 jaar: Blijhof: allerlei ontzet tend leuke spelletjes 6t/m8jaar: 't Claeverenblad: o.a spelletjes, sjoelen, handenarbeid, knutselen etc. 9 t/m 12 jaar Sportzaal Lijsterbes laan 52, waar je je helemaal mag uitleven in allerlei sportspelletjes BRENG SPORTKLEDING MEE. GS hebben hun goedkeuring onthouden aan het bestemmingsplan Woonwagencentrum, dat moet voorzien in de aanleg van een subkampje in 't Ruige Veld aan de Middenweg. Familie Van den Hengel ruim 150 jaar eigenaar van Boerenhofstede Roozendaal 5 Bloemiste Marga Hilhorst over kersttijd 7 Loep op Leusden 11 Kijk op de film 15 DOKTERSDIENSTJel 03425-1222. LEUSDEN - Op vrijdag 24 de cember Is er om 23.00 uur een kerstnachtdienst In de Marcus- kerk. Voorganger Is ds. G. van Belzen. Het thema van de dienst Is „Aanstekelijk Licht". Organist B. Wasslnk en het koor „Refor mation", onder leiding van G. Mannee verlenen aan de dienst hun medewerking. LEUSDEN - In plaats van de gebruikelijke disco-avond op de zaterdag zal het jongerencen trum „De Til" aan de Hamers- veldseweg op de avond van eer ste kerstdag open zijn voor de gebruikelijke Kerst-lnn. Vanaf 19.30 uur kan Iedere be langstellende In de Til terecht. Nadrukkelijk wordt niet alleen de Jeugd voor deze avond uitgeno digd. Ook de wat oudere bevol kingsgroep Is op de avond van eerste kerstdag, 25 december, van harte welkom. De initiatiefnemers van de Kerst- lnn zullen ook nu weer hun best doen om er voor iedere bezoeker een gezellige avond van te maken. Allerlei spellen zijn ruim voorhan den, de muziek zal voor de gele genheid aangepast worden aan de kerstsfeer en er zal volop gelegen heid zijn om rustig met elkaar te praten Voor een hapje zal gezorgd worden, voor de juiste sleer moe ten de bezoekers zeil zorgen. De Til is op tweede kerstdag ge opend zoals op andere zondagen Dit betekent dat iedereen van 10.00 tot 13.00 uur terecht kan voor een kopie koffie en een spelletje. Het gezellige voor een nieuwe abonnee (zie bon op pag 4J Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1