Kantongerecht Amersfoort ,Claeverenblad/Wildenburg wordt liet zoals we hadden gedacht" leus—er hmnt tart bouw 107 premiewoningen UW kerstmiddag voor bejaarden Traditionele Volkskerst zang in St. Jozefkerk Rock Roll Bijeenkomst Rooie Vrouwen Oliebollen meisjes voetbal Bestem- mingsplan A'veld goedgekeurd /SL-V00RZITTER IN ACHTERVELD: Geen spreekuur van burgemeester Licht gewonde bij aanrijding DONDERDAG 23 DECEMBER 1982 plaatselijk nieuws n één onzer verslaggevers) ICHTERVELD - De In aan- jw zijnde wijken Claeveren- d en Wildenburg gaan er niet uit zien, als gemeente en wo- igstichtlng gedacht hadden. Is een gevolg van het feit, dat isden voor het volgend jaar i het Rijk een contingent van chts veertig wonlngwetwo- gen heeft gekregen. Dat con sent Is In feite al gebruikt, zo- er volgend jaar geen wonlng- wetbouw In Claeverenblad en Wildenburg zal kunnen plaats vinden. Wonlngstlchtlngsvoor- zltter J. ter Weyden, die op deze situatie gisteren de aandacht vestigde zei een en ander „niet best" te vinden. „De enige troost Is, dat alle gemeenten In dezelf de situatie verkeren. Maar daar kopen wij natuurlijk niets voor", aldus een sombere Van der Wey den. De voorzitter van WSL sprak de ze zorgelijke woorden bij gelegen heid van een toch tamelijk feestelijk gebeuren. In Achterveld werd gis teren (woensdag) namelijk het offi ciële startsein gegeven voor de bouw van 35 woningwetwonigen. Het gaat om 23 eengezinswonin gen en 12 kleine woningen (zoge heten HAT's), die het bouwbedrijf MUWI/Van Gent in opdracht van de WSL in het Achterveldse uitbrei dingsgebied gaat bouwen. Henk Ossendrijver, die zich als raadslid altijd bijzonder heeft ingespannen voor woningbouw in zijn dorp, mocht gisteren het startsein geven. Hij deed dat door een hoeveelheid grond te verzetten. Het ligt in de bedoeling om de eerste woningen, die in eerste instantie bedoeld zijn voor Achtervelders, voor de grote vakantie van 1983 op te leveren. Henk Ossendrijver toonde zich dui delijk zeer verheugd, dat de start van de wonmgwetbouw nog dit jaar heeft kunnen plaatsvinden. „Ach terveld zit voorlopig op rozen", al dus het raadslid. Henk Ossendrijver in aklie bij de start van de woningwetbouw in Achterveld m één onzer verslaggevers) .EUSDEN Gedeputeerde A. hapenk heelt vrijdagmiddag startsein gegeven voor de uw van 107 premie-B-wonin- In het plan Claeveren- ld/Wildenburg. Hij deed dat gr onder het toeziend oog van gemeentebestuiur, kopers en dere genodigden de officiële rste paal te slaan van het pro- it. De nu in aanbouw genomen ningen vervangen de geplan- woningwetwoningen, waar- nafhankelijk nieuwsblad >or de gemeente Leusden erschijnt elke dinsdag en inderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.l Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo. Inlevering kopij en ad vertenties: voor het dinsdagnum mer tot uiterlijk maan dagmiddag 12 00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktetie en admini stratie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 54,20 per jaar; 27,60 per half jaar, 14,05 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvan gen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent be zorging (dinsdag en don derdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze' inspekteur be zorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fo to's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbeta ling van 5,- per exem plaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barne- veld, met duidelijke ver melding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waar op de foto werd ge plaatst. U kunt ook kon- tant betalen op ons kan toor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste fo to's thuis. voor Leusden geen bouwsubsi- die van het Rijk heeft gekregen. De premie-B-huizen zijn echter laag in prijs gebleven (tussen de 117- en 129-duizend gulden) waardoor de netto-woonlasten in de eerste jaren vergelijkbaar zijn met de huur van een woning wetwoning. Wethouder Jan Wa genaar van ruimtelijke ordening ging daar in zijn speech naar aanleiding van het slaan van de eerste paal nader op in. Hij zei „Wij als gemeentebestuur zou den liever meer goedkope huur woningen willen bouwen. Maar gesteld voor de keuze tussen niet bouwen of bouwen van premie koopwoningen, kiezen wij voor het laatste. Dankzij forse bijdra gen van het Rijk en dankzij de huidige rentestand is het kopen van een premiewoning binnen het bereik van een aanzienlijk deel van de woningzoekenden, ook van hen die eerder aan een huurwoning dachten" De 107 premie-B-woningen worden gerealiseerd door Urbi- bouw/Bredero en zijn voor het merendeel verkocht Schapenk in aktie in de heimachine. LEUSDEN - Dinsdagmiddag was er In de Roda-kantine op het Burgemeester Buinlngpark een kerstviering voor leden van de UVV-senlorensocIëtelten uit zuid en centrum. Een zeventigtal bejaarden genoot van een goed verzorgde broodmaaltijd in de gezellig In kerstsfeer gebrachte kantine. De presidente van de UW, mevrouw Thea van Zwiete- ren, droeg enkele gedichten voor en ook enkele leden van de sociëteiten lieten zich niet onbe tuigd in de voordrachtskunst. Daarna werden er met zijn allen nog kerstliederen gezongen, en om ongeveer twee uur ging Ie dereen voldaan weer naar huls. AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 16 december 1982 stond de heer L. uit Bode graven terecht voor een snel heidsovertreding: 150 i.p.v. 100 km. Dit was inmiddels de vierde keer dat hij voor te hard rijden gepakt was. Dat was dan ook niet in zijn voordeel, al betoogde ver dachte dat zijn werk soms haast meebracht ,,Er was een storing in een com puter van een apotheek. Binnen de bebouwde kom doe ik het nooit, zoveel verantwoordelijk heidsgevoel heb ik nog wel". ,,Als u in de gezondheidssector werkzaam bent. dan moet u ook gevoel hebben voor de risico's van hard rijden" vond de kanton rechter „Bovendien is de tijd winst minimaal". Hij werd ver oordeeld tot f500,— boete en een voorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar ..Ik ben geen wegpiraat" protes teerde verdachte nog. ,,Wij hebben de indruk van wel" en daarmee was de zaak voor de heer L. afgelopen. „TOT ZIENS" De heer H. uit Rijssen had op de snelweg in de gemeente Bar- neveld 140 km gereden ..Ik was te laat van huis vertrok ken" sprak verdachte deemoe dig. ,,Dat was u dan zeker ook in maart 1980, in oktober 1981 en in juni 1982'" Verdachte beaamde dat dat mo gelijk was, maar hij zou werkelijk zijn best doen om nooit meer te hard te rijden. De officier, kenne lijk onder de indruk van degoede bedoelingen, volstond met een boete van f400,— te eisen. Kantonrechter ,,lk vind dat bij zonder coulant van de officier. Ik zal me bij zijn eis aansluiten" Verdachte, opgelucht dat zijn rij bewijs nog niet in het geding was, vertrok met een beleefd: ,,Tot ziens Edelachtbare" Hal verwege de zaal schoot hem de ongerijmdheid van deze af scheidsgroet te binnen Hij draaide zich om een stamelde tot hilariteit van de aanwezigen: ,.Uh niet tot ziens!" 3 STRAFBARE FEITEN De heer G. uit Woudenberg stond voor 3 feiten terecht: 1 hij had in de gemeente Wou denberg 90 km gereden i.p.v. 50 2. een kwartier later in de ge meente Leersum 165 i.p.v. 80. 3. en in de gemeente Wouden berg waren tenslotte zijn ban den niet in goede staat bevon den De kantonrechter vond de com binatie van deze feiten niet fraai, om niet te zeggen bijzonder on verantwoordelijk Verdachte leg de uit dat hij in de tijd van het proces-verbaal barman was in een restaurant in Leersum en dat hij bang was geweest om te laat te komen „U heeft nu ander werk?" Jnderdaag, ik ben nu vertegen woordiger" ,,Dan bent u zeker inmiddels wel te laat gekomen?" Tja, iets dergelijks was er ge beurd De officier betitelde het rijden van 165 km i.p.v 80 als ..te keer gaan". Verdachte probeerde nog de dagvaarding aan te vechten door te beweren dat zijn afgesle ten banden niet in Woudenberg, maar in Leersum geconstateerd waren, maar dat hielp hem niet veel Officier: ,.Dat doet er niets toe Als ze in Leersum afgesleten wa ren. dan waren ze dat een kwar tier eerder of later in Wouden berg ook Ik eis f250,— boete voor het eerste feit. f 400.— voor het tweede plus een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs van 4 maanden Eigenlijk had ik een onvoorwaardelijk in mijn hoofd, maar ik hoor dat u inmid dels vertegenwoordiger bent en dat zou het u uw baan kosten Voor het derde feit f 120. Uitspraak conform de eis De heer L. uit Amersfoort had zijn auto noodgedwongen ge parkeerd naast een bord dat een verbod inhield om ter plekke stil te staan. „Maar ik woon in de binnenstad Zoals u weet is het een ramp om daar te parkeren en voor mijn eigen garage stond een auto ge parkeerd Moet ik dan eerst de politie bellen om die weg te sle pen?" Dat zou een oplossing zijn. ver dachte was hoe dan ook in over treding Eis: f45.—. Verdachte ..Hoe bestèèt het1" Kantonrechter ,,U verwachtte toch niet hier f 0.te krijgen?" .,Ja, dat verwachtte ik wel, daar kom ik voor!" Nou vooruit, de kantonrechter wilde hem dan wel enigszins ter wille zijn: f 25,—. ACHTERVELD - Gedepu teerde Staten van Utrecht hebben het bestemmings plan Achterveld integraal goedgekeurd. Op enkele de tailpunten zal de gemeente het bestemmingsplan, dat al geruime tijd geleden de raad passeerde, moeten bijstel len. Dat deelde burgemeester Rademaker gisteren in Ach terveld mee tijdens de feeste lijke bijeenkomst ter gelegen heid van het officiële begin van de bouw van woningwet woningen in Achterveld. Door het bestemmingsplan goed te keuren wijkt het pro vinciaal college volledig af van het advies dat enige tijd geleden werd uitgebracht door de Provinciale Planolo gische Commissie (PPO). De PPC adviseerde het college om het bestemmingsplan ge deeltelijk niet goed te keuren. De PPC had met name kritiek op het aantal woningen dat het bestemmingsplan omvat en op de omvang van het be drijventerrein. Het PPC-advies was voor wethouder Jan Wagenaar (VVD) aanleiding om in Utrecht aan de bel te trekken. Van een hoorzitting voor de genen, die bezwaar hadden aangetekend tegen het be stemmingsplan, maakte de wethouder gebruik om er voor te pleiten, dat GS het be stemmingsplan in tact zou den laten. Kennelijk is Wage naar er in geslaagd het pro vinciaal college van zijn ge lijk te overtuigen. LEUSDEN - Burgemeester J. Rademaker houdt dinsdag 28 december geen spreek uur. LEUSDEN - Vrijdag 24 december organiseren de Rockers een Rock Roll spektakel In hun clubhuis „Rust en Vrede". Er worden die avond drie rock en roll bands verwacht. Het hoogtepunt zal een optreden zijn van de Amsterdamse band de Redhot Peppers. De aanvang Is om 20.00 uur en de entree kost vijf gulden. LEUSDEN De Rooie Vrou wen komen woensdag 22 de cember om 20.15 uur bij elkaar in De Til. Op de agenda staat onder meer een inhoudelijke discussie over de ideeën van Joke Smit aan de hand van een artikel uit Opzij van september 1981 waarin zij praat over herverdeling van macht. Ook de lustrumviering in I februari 1983 wordt deze avond nader uitgewerkt. Voor nadere inlichtingen kan men kontakt op- j nemen met Ted Janssen, tele- 1 foon 940169. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Heiligenberger- weg/Groene Zoom werd dinsdag G. B. uit Amersfoort licht ge wond. Hij botste met zijn auto tegen die van J. K. uit Hoogland. Volgens de rijkspolitie Is B. ver moedelijk door rood licht gere den. Beide wagens werden total loss afgevoerd. LEUSDEN-Vele Leusdenaren waren maandagavond naar de St. Jozefkerk gekomen om daar de Volkskerst- zangavond bij te wonen die inmiddels voor de zestiende maal werd gehouden. Aan deze bijeenkomst verleen den medewerking burgemeester J. W. M. Rademaker, ds G van Belzen. de kindercantorij onder leiding van mevrouw H. J Nobel, muziekkorps Lisidunaonder leiding van dirigent M. Timmer en organist Pieter Leebeek die de samenzang begeleidde. Na een openingswoord zong de kindercantorij ..Als kaarsjes in de nacht", waarna er samenzang volgde. Lisiduna speelde vervolgens solo het lied ,,God de Heer is grootDaarna zong de kindercantorij nog enkele liederen, speelde hel harmonieorkest ..In excelsis deo" en werden er enkele liederen samen gezongen. De Volkskerstzangavond werd besloten met het lied ..Ga nu heen in vrede" Aan de uitgang werd een kollekte gehouden voor Polen Deze heeft f 400 - opgebracht. E LEUSDER KRANT Is een Itgave van de BDU-kranten- omblnatle te Barneveld. Uniek voor dit jaargetijde: de geboorte van twee dwerggeitjes. Deze blijde gebeurtenis vond plaats in de stal van boer Van de Lagemaat aan de Ooievaarshorsterweg. Moedergeit is eigendom van geitenfok ker W. Holla (op de foto samen met dochter Mirjam). ACHTERVELD - De voetbalmels- jes van de sportvereniging SVA or ganiseren dit jaar een ollebollenac- tle. Op maandag 27 en dinsdag 28 december zullen de meisjes huls aan huls de bestellingen op komen ne men. De gedane bestellingen zullen op donderdag 30 december aan hu' worden bezorgd. Indien de meisjes bewoners niet thuis treffen en men toch oliebollen wil heb ben. kunnen bestellingen telefonisch opgegeven worden bij Cor Hoogland, tel 2063 en J. van de Wetering, tel 1326 (Van een onzer verslaggevers)

Leusder Krant | 1982 | | pagina 3