X CML niet in beroep bij de Kroon Voetgangersbrug geramd br Architektenwinkel trok in 1982 slechts 13 klanten antal werklozen teeg naar 381 Nieuwjaars receptie B&W Kerstboomverbranding De Moespot Consternatie na gaslek k BDU J L Tegen Schoolsteegbosjes als natuurmobument „ER IS TOCH WEL BEHOEFTE AAN" Vandaag in de Leusder Krant Wijziging spreekuur Woensdag 5 januari Leusder Krant j 444 44 4 SftO. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden hapen doodgebeten Geen krant ontvangen? FOTU-KOPIE NODIG? ABONNEMENT 1983 Verantwoordelijk redakteur: BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 28 DECEMBER 1982 14e JAARGANG NO 71 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Comité Milieuzorg Leusden (CML) heeft geen bezwaar tegen de aanwijzing van de Schoolsteegbosjes als beschermd natuurmonument. Het CML is zelfs zeer tevre den met de aanwijzing door het voormalige ministerie van CRM, maar heeft wel een aantekening gestuurd naar de Kroon naar aanleiding van de aanwijzing als natuurmonument. „Dat uit de vergadering van onze werkgroep Ruimtelijke Ordening op 25 oktober jongstleden het tegendeel bleek is erg jammer. Gedane zaken nemen echter geen keer", aldus Jan Boerma die voorzitter si van het CML. In die bewuste vergadering kondigde de werkgroep aan in beroep te gaan tegen het be sluit van het ministerie. Dit vanwege de onduidelijkheid die bij de boeren in het gebied de Scholsteegsbosjes is ontstaan door de aanwijzing. In de aantekening van het CML blijft dit aspect overeind staan. De aantekening heeft betrekking op de onduidelijkheid en onze kerheid van de gevolgen van de aanwijzing voor het gebruik van de tussen- en omliggende grond in de Schoolsteegbosjes. „Wel iswaar is de begrenzing van het natuurmonument op zcch duide lijk aangegeven, echter op ge nerlei wijze is duidelijk gemaakt of wordt inzicht gegeven in de concrete gevolgen van de aan wijzing voor de agrarische be drijfsvoering op deze grond", al dus het CML in zijn aantekening aan de Kroon. Uit opmerkingen van boeren is het Comité geble ken dat de voorlichting aan hen te gering is geweest, zodat vol gens het CML de onzekerheid sinds de voorlopige aanwijzing een jaar geleden eerder vergroot dan verkleind is. In de aantekening wordt ook in gegaan op het feit dat elke hande ling in of buiten het natuurmonu ment invloed kan hebben op dat monument. „Voor het boerenbe drijf betekent dit dat steeds dient te worden bezien of een bepaalde handeing vergunningsplichtig is, een - alleen al vanwege de tijd die gemoeid is met de procedure - ern stige aantasting van de agrarische bedrijfsvoering zoals die sinds jaar en dag plaatsvindt in en nabij de Schoolsteegsbosjes", meent het Comité Milieuzorg in zijn aanteke ning VOORGELICHT Het CML concludeert dat het be ter voor de betrokken boeren ge weest was als zij duidelijk waren voorgelicht over de aanwijzing en de gevolgen Volgens het CML kan niet worden volstaan met het toe zenden van ambtelijke stukken en -voorschriften. De aantekening is inmiddels door de Kroon als een onder steunend schrijven aangemerkt. Jan Boerma: „Planologische problemen die al dan niet uit de aanwijzing zouden kunnen vol gen - en op 25 oktober jongstle den in de werkgroep RO aanlei ding tot discussie vormden - vindt men dus niet terug in ons ondersteunend schrijven. Mocht de aanwijzing voor de gemeente in planologisch opzicht minder gelukkig uitvallen, dan vinden wij dat de gemeente zelf vol doende mogelijkheden heeft om dat duidelijk te maken. Dat is geen zaak van het CML". De ge meente heeft zoals bekend be roep aangetekend bij de Kroon tegen de aanwijzing van de Schoolsteegbosjes als natuur monument. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Ofschoon de architectenwinkel in Leusden dit jaar slechts dertien klanten over de vloer kreeg, zullen de deelnemende architecten deze aktiviteit in het nieu we jaar gewoon voortzet ten. „Dertien mensen is inderdaad niet zo veel, maar er is volgens ons toch wel behoefte aan een architectenwinkelM, zegt medewerker Jan den Hartog desgevraagd. Naar zijn mening is de econo mische recessie er de oor zaak van, dat weinig men sen de gang naar de win kel hebben gemaakt: er wordt minder gebouwd en verbouwd. Den Hartog er kent dat de onbekendheid van velen met de architec tenwinkel ook wel een rol heeft gespeeld op het lage aantal bezoekers. In de Leusdense architec tenwinkel, die al een kleine drie jaar bestaat, kan men zich kosteloos en zonder eni ge verplichting laten advise ren door plaatselijke archi tecten. Zij kunnen inlichtin gen geven over procedurele zaken (men wil bouwen, maar wat moet men achter eenvolgens doen; in hoeverre zijn door de o verheid vastge stelde bepalingen van in vloed), over bouwtechnische zaken (fundatie, isolatie, muurdoorbreking, ventilatie) en over inrichting. In de winkel kunnen klan ten zich ook laten voorlichten over de taken die een archi- tekt voor hen kan verrichten en welk prijskaartje daaraan komt te hangen. Verder kun nen zij een complete lijst van Leusdense architektenburo's en plaatselijke architekten opvragen. Jan den Hartog: „Een heleboel ménsen weten trouwens niet dat een eerste oriënterende bespreking met een architekt kosteloos en zonder enige verplichting is. De klant kan informeren en de architekt zal proberen een opdracht uit het vuur te sle pen. Dat zo'n gesprek vrij is, is geregeld in onderlinge, landelijke afspraken". De Leusdense architekten winkel is iedere tweede en vierde dinsdg van de maand in de bibliotheek aan de Ha- mersveldseweg van 19.00 tot 21.00 uur geopend. In maart 1979 opende wethouder Jan Wagenaar de architektenwinkel Leusden Geslaagde kerstvieringen in Leusden en Achterveld 3 Nel van Burgsteden, boerin 3 Sport 5 Indrukwekkende expositie over indianen 7 EUSDEN - In een weiland de Postweg zijn afgelo- vrijdag drie schapen door twee loslopende hon den doodgebeten. Twee schapen werden ernstig door hun belagers toegetakeld. De rijkspolitie heeft de honden nog niet weten op te sporen. n één onzer verslaggevers) EUSDEN Het aantal werk- n in Leusden is vorige maand tegen naar 381. Bij het ar- dsbureau in Amersfoort ston- 292 mannelijke werkzoeken- en 189 vrouwelijke geregi- erd. In het rayon Amersfoort taande uit de gemeenten ersfoort, Baarn, Bunschoten, nnes, Leusden, Soest en Woudenberg hadden in novem ber 6.546 mensen geen werk. De stijging van het aantal werklozen in Leusden bedroeg 20. In het rayon ging het aantal met 164 omhoog. Bij het arbeids bureau waren repectievelijk 14 en 239 vacatures aangemeld. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht van het Gewes telijk Arbeidsbureau in Amers foort. LEUSDEN Met ingang van 1 januari 1983 gaat het kraamcentrum N.O. Utrecht in plaats van een keer twee keer per maand spreekuur houden. Dit zal zijn op elke tweede en vierde woensdag van de maand van 11.00 tot 11.30 uur in het wijkgebouw De Krooneend, Krooneend 26. BOU Onafhankelijk nieuwsblad Li j voor de gemeente Leusden LJLJI Verschijnt dlnsdsg sn donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Een vrachtwagen heelt donderdag de voetgangersbrug bij de Wevershilt in De Hamershof geramd. De ijzeren brug werd daardoor onder een harde klap aan een kant volledig van de bevestigingen gerukt. Na het ongeluk is de gehele constructie weggehaald. Politie en gemeente zullen dezer dagen bekijken wat er aan de situatie bij de Wevershilt gedaan kan worden, omdat het niet de eerste keer is dat een vrachtwagen zich vergist in de doorrijhoogte. Twee keer eerder ramden vrachtwagens de brug toen met minder gevolgen ondanks het bord dat een maximale doorrijhoogte van 3.50 meter aangeeft. Het ongeluk donderdag gebeurde doordat W. uit Putten bij het achteruitrijden met zijn vrachtwagen op de Wevershilt tegen de bevestigingsbeugels van de brug reed. LEUSDEN Ter gelegenheid van de jaarwisseling houden bur gemeester en wethouders van Leusden op maandag 3 januari a.s. van 19.30 tot 21.30 uur een receptie in het gemeentehuis, gelegen aan 't Erf no. 1. Inwonders van Leusden, hetzij individueel of als vertegenwoor digers van plaatselijke verenigin gen en instellingen zijn op deze receptie van harte welkom. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De voetgangersbrug is volledig van de bevestiging gerukt. Links de vrachtwagen die de brug ramde. Overeenkomstig de door het Ministerie van Economische Zaken voorgeschreven richtlij nen is het abonnementsgeld met ingang van 1 januari 1983 als volgt vastgesteld Kwartaalabonnement.... 15.35 Halfjaarabonnement30.20 Jaarabonnement59.40 Omgerekend komt de Leusder Krant op slechts 59 cent per nummer, waarvoor U een vol waardig nieuwsblad krijgt thuisbezorgd Direktie Leusder Krant. LEUSDEN - Ook aan het begin van het komende jaar zal de ge meente Leusden in samenwer king met de brandweer weer de traditionele kerstboomverbran dingen organiseren. Evenals vo rig jaar worden een aantal leuke prijzen verloot. Het gemeentebe stuur en de brandweer hopen het hiermee extra aantrekkelijk te maken om de kerstbomen voor de „officiële" verbrandingen in te leveren en zo het houden van wilde verbrandingen en het de poneren van kerstbomen op alle mogelijke en onmogelijke plaat sen tegen te gaan. De verbrandingen worden op woensdag 5 januari op twee plaat sen in de gemeente gehouden. Op die dag kunnen de bomen tussen 15.00 en 19 00 uur op de verbran dingsplaatsen worden ingeleverd. Voor iedere boom die wordt ingele verd ontvangt de brenger een lot dat kans geeft op een prijs. In de gehele gemeente worden 20 prij zen beschikbaar gesteld en nog eens 30 extra prijzen, die bestaan uit het meemaken van een rit door de gemeente op een brandweer wagen. De prijswinnaars worden om 19.15 uur bekend gemaakt. De verbrandingen beginnen om 19.30 uur De kerstboomverbrandingen worden dit jaar op de volgende plaatsen gehouden: Voor Achterveld op het terrein hoek Wijntjesstraat/Rentinck- straat. Voor Leusden-Zuid en centrum op het terrein achter de Koningshof aan de Centrum- weg. ACHTERVELD Woensdag 29 december organiseert de Achterveldse stichting De Moes pot een optreden van Meneerke Peerke uit Maastricht. De voor stelling, die bedoeld is voor kin deren van 4 tot en 12 jaar, begint om 14.00 uur. De toegang be draagt f 1.— Meneerke Peerke speelt een spel met de kinderen dat heet „Het hotel der kinderen". Ergens is een vreemd land staat op een heuvel een hotel waar veel te beleven valt. Samen met Meneer ke Peerke gaan de kinderen op ontdekkingsreis. In het hotel zul len de kinderen veel avonturen beleven, want het is een echte speelplaats. Het is niet een spel waar je alleen maar naar hoeft te kijken, je kunt er zelf meespelen. LEUSDEN Enige consternatie ontstond vrijdag toen bij werkzaam heden door het Gasbedrijf Centraal Nederland een gasleiding lek werd gesto ten. Met veel kabaal kwam daardoor het ndige gas vrij. Politie en brandweer werden gewaarschuwd voor het geval dat het lek uit de hand mocht lopen. Het incident vond plaats bij het gasontvangststati- on aan het Valleikanaal. Na enige tijd en met assis tentie vanuit het Gasbe drijf in Utrecht kon het lek worden gedicht. choolsteegbosjes hel CML geen bezwaar aangetekend tegen de aanwijzing als beschermd natuurmonu- Het Comité neemt het wel op voor de boeren in het gebied.

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1