Gemeente zoekt mogelijk heden om oude gemeentehuis te laten staan Marnix Kreyns neemt roer van Bert Vos over irichtinq kelder raadhuis aat f 750.000,- kosten Overlast vuurwerk I jziekschool, biljartvereniging en vrouwencentrum BDU SB Vandaag in de Leusder Krant Bingospel Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b g.g. (03420) 16141 Telex B.D U 40261 Giro 871441 Uitgave BDU B V Bert Vos verlaat Leusder Krant na bijna veertien jaar: „Vroeger maakte ik me elke week wel een keer kwaad"pag. 5 Wat Leusden er bij kreeg; wat er verdween; én de affaires pag. 6 Politiek Leusden in 1982 in vogelvluchtpag. 7 ■MUiüWll IIWMIH BARNEVELD- Met ingang van 1 januari a.s. is de heer Marnix Kreyns in de plaats van de heer Bert Vos be noemd tot verantwoordelijk redakteur van de „Leusder Krant". De heer Vos komt de eer toe de „Leusder Krant", die in 1969 verscheen als eenmaal per veertien dagen verschij nende krant, op- en uitge bouwd te hebben tot een vol waardig, tweemaal per week verschijnend nieuwsblad, dat huis-aan-huis gelezen wordt. In diezelfde jaren is Leusden uitgegroeid tot een krachtige gemeente met een uitstekende winkelstand. Het is de grote verdienste van de heer Vos geweest, dat hij met de „Leusder Krant" deze snelle ontwikke ling heeft kunnen volgen. Zijn inzet en inventiviteit zijn voorbeeldig te noemen. De heer Vos is met ingang van gelijke datum benoemd tot hoofd van de Elektroni sche Media Groep (EMG) van de BDU bv, de uitgeef ster van de „Leusder Krant". De mediagroep houdt zich bezig met de ontwikkeling van nlaatseliike an rnoionalp televisie (Regionale Omroep Midden-Nederland), de ver vaardiging van videobanden met edukatieve en kulturele programma's, het maken van video bedrljfsdokumen- taires e.d. Wij wensen de heer Vos veel sukses daar mee. Tegelijkertijd heten wij de heer Kreyns welkom als ver antwoordelijk redakteur van de „Leusder Krant". Hij is voor de lezers en lezeressen geen onbekende, want reeds sedert juni 1975 maakt hij deel uit van de redaktie van de „Leusder Krant". Wij wensen ook de heer Kreyns veel sukses toe. Direktie BDU bv. één onzer verslagge- USDEN - De inrichting ie kelder onder het nieu- gemeentehuis gaat I.OOO- kosten. Met dat ag kunnen de muziek- ol, de biljartvereniging en de Vrouwenraad den aan een accommo- worden geholpen. Daar- t kunnen in de kelder drie reserveruimtes wor- afgescheiden. Het colle- an B en W stelt de ge- ïteraad voor om het ge ide bedrag voor de in- ing van de kelder ter be- (king te stellen. /anaf de eerste plannen voor ieuwe gemeentehuis is ge- d met de gedachte om een 'an de kelderruimte onder het jw te bestemmen voor so- culturele aktiviteiten Bij de van het gemeentehuis is er ing mee gehouden. Een deel Ie kelder wordt door de ge le zelf gebruikt Er zijn onder meer de gemeentelijke drukkerij en een noodbestuurspost in onderge bracht Voor wat betreft de inrichting van de rest van de kelder, heeft de ge meenteraad zich altijd op het standpunt gesteld, dat er duidelijk heid diende te zijn over de bestem ming van de door de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis vrij gekomen gemeentelijke gebou wen. Zoals bekend bestaat die dui delijkheid nu voor het merendeel der gemeentelijke eigendommen en daarom acht het college nu de tijd gekomen om een concreet voorstel over de invulling van de kelder te doen Het voorstel luidt om de Stichting Muziekschool Leusden 327 vierkante meter ter beschikking te stellen, de BVL 240 vierkante meter en de Vrouwen raad Leusden 110 vierkante meter. Er resteren dan nog drie reserve ruimtes, respectievelijk 90. 64 en 36 vierkante meter groot. De Muziekschool heeft thans de beschikking over enkele ruimten in het pand Zwarteweg 14a, waarin zijn ondergebracht de directieka mer annex administratie en enkele kleine leskamers. Verder vindt het muziekonderricht verspreid plaats in een aantal schoolgebouwen en andere ruimten. Behalve de nood zaak van het creëren van vervan gende accommodatie voor de ruimten aan de Zwarteweg, is er nog een andere reden om de SML een centrale accommodatie te bie den in de kelder van het gemeente huis Door de huidige deconcentra tie van de lesruimten wordt een goed functioneren van de muziek school sterk belemmerd Een cen trale accommodatie zou veel van de bestaande problematiek kun nen oplossen Deze BVL heeft eveneens een ruimte in gebruik in het pand Zwar teweg 14a ten behoeve van het beoefenen van de biljartsport Door het binnenkort wegvallen van deze ruimte is een vervangende accom modatie noodzakelijk Ten aanzien van het Vrouwen ontmoetingscentrum merkt het col lege op „Al geruime tijd wordt sterke aan drang uitgeoefend op het totstand komen van een ontmoetingscen trum voor vrouwen, daar de be hoefte hieraan groot schijnt te zijn Nu de ruimtelijke mogelijkheid aan wezig is om aan deze wens tege moet te komen, menen wij te moe ten voorstellen voor dit doel ook een plaats in te ruimen in de onder- keldering van het gemeentehuis." Wat de financiering van de in richting van de kelder betreft, kan er volgens het college een bedrag van 340.000 - gehaald worden uit de reserve culturele doeleinden. Dan blijft 410 000,- als niet ge dekt over, wat de gemeente 55.460,- aan jaarlasten oplevert Daar staat tegenover dat de drie huurders van de kelder huur moe ten gaan betalen voor het gebruik van de accommodaties. Hoewel de kelder niet door de beheersstich ting SOCCLE gerund gaat worden, heeft het college bij het vaststellen van huurprijzen wel gekeken naar de tarieven, die SOCCLE met na me in Groot Krakhorst hanteert. Het voorstel van het college is om de muziekschool 8.000-per jaar te laten betalen, de biljartvereni ging 600,- en de Vrouwenraad 1 800,-. Dat zijn kale huurprijzen, waarnaast nog kosten van energie verbruik en van schoonmaak be taald moeten worden Voor de mu ziekschool worden die begroot op 19.000,-, voor de biljartvereni ging op 7 100,- en voor de Vrou wenraad op 4.500,- Eên en ander betekent dus dat de netto-jaarlasten van het gebruik van de kelder als sociaal-culturele accommodatie voor de gemeente 45 000,- bedragen Volgens het collegevoorstel zou den de huurprijzen voor twee jaar moeten worden vastgesteld, gere kend vanaf de datum van het inge- bruiknemen van de kelder „Daar na kan aan de hand van de werkelijk bekend zijnde gegevens met betrekking tot de kosten van energieverbruik en dergelijke wor den bezien in hoeverre een even tuele bijstelling van de huurprijzen moet worden overwogen", aldus burgemeester en wethouders. Het voorstel komt volgende maand (januari '83) aan de orde in de ver schillende raadscommissies. Het eerst aanstaande dinsdag (4 ja nuari) in de vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening. Eind van de maand volgt behande ling in de raadsvergadering SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, 1 Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. 1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Vw«chl|nt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1>20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum la dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Professor Boer ontwierp indertl|d het groenplan voor Rozendaal. ..zo zou ik het nu niet meer doen" pag. 8 Sport In 1982- van de recepties tot en met de Russen pag. 9 Kijk op kunst: tentoonstellingen in Amersfoort pag. 10 Loep op Leusden pag.11 DOKTERSDIENST: 945735 (31 december, 1 en 2 januari) Op langere termijn toch jeugd- en jongerenwerk in de Woelige Hoekpag. 3 „Tweede keus" Bouwfonds boerde goed in Leusden pag. 3 Honderden kinderen deden mee aan geslaagd schoolkorlbal- He-nooi pag. 5 (VAN EEN ONZER VER SLAGGEVERS) LEUSDEN - De ge meente zoekt naar moge lijkheden om het oude ge meentehuis, Hamersveld- seweg 2, toch te laten staan. Concrete ideeën daarvoor zijn er nog niet, maar er wordt onder meer gespeeld met het idee om in het gebouw een aantal appartemen ten onder te brengen. Het is echter nog zeer onze ker of het oude ge meentehuis behouden zal kunnen worden. Zoals bekend wordt al geruime tijd geprobeerd om het voormalige gemeente huis af te stoten Het ge meentebestuur had het idee, dat het gebouw wel licht verkoopbaar zou zijn als kantoorruimte. Voor de vraagprijs van 1 25 miljoen gulden is er echter weinig belangstelling voor het pand. Wel is van de zijde van verschillende bouwon dernemingen en projekt- ontwikkelaars interesse ge toond voor de aankoop van het gebouw met het daarbij behorende terrein. De be- itiegetrouw werken de leden van de LZen PCDe en" keihard de laatste dagen van het jaar. Ook nu len ze weer hun oliebollenaktie. Janus Visser 9 vanmorgen vroeg de eerste resultaten van de en-inspanningen in de schuur van Groot Krak horst op de gevoelige plaat vast. Een fraaie foto, die wij vergezeld laten gaan van de beste wensen voor 1983 voor u en de uwen. REDAKTIE LEUSDER KRANT ACHTERVELD- Bij de Rijks politie in Achterveld kwamen de laatste dagen verschillende klachten binnen over overlast door vuurwerk. LEUSDEN - Bij de Sparsuper- markt aan de Btezenkamp werd woensdag een krat melk gesto len. De politie was de dader vrij snel op het spoor en de melk is inmiddels terug bij de rechtmati ge eigenaar. LEUSDEN - Een woensdag op verschillende plaatsen in de ge meente gehouden verlichtings controle leverde zeven bekeurin gen op. Van zes automobilisten voldeed de verlichting van hun voertuig niet. Een zevende chauffeur bleek nog steeds met een deel III van het kentekenbe wijs uit 1981 rond te rijden. J"™Het gezellige voor een nieuwe abonnee (zie bon op pag 2 doeling daarbii is de opstal len te slopen en op de be schikbaar komende grond een woningbouwprojekt te realiseren. Als het niet anders kan, dan zal het college binnen afzienbare tijd met een voorstel in die richting naar de raad komen. Eerst wil men echter nog bezien of er mogelijkheden zijn om het gebouw te behouden. Daarbij zou een deel van het bijbehorende terrein voor woningbouw gebruikt kunnen worden, terwijl het gebouw zelf gespaard wordt. - Het voormalige gemeentehuis. Hamersveldseweg 2 Getracht zal worden hel gebouw Ie laten staan

Leusder Krant | 1982 | | pagina 1