SB lewoners willen getekende verklaring van gemeente .Stichting Moespot verdient - olledige steun gemeentebestuur Acht schoten gelost op schuur Veel belangstelling voor gemeentehuis op nieuwjaarsreceptie aximaal f 10.000.- subsidie voor dit jaar 8B Welzijn en Onderwijs vergadert maandag 5EEN OVERLAST KORF MEER TOT GELUIDSISOLATIE" IN DE HAMERSHOF Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Aanrijding Hamersveldseweg Auto tegen boom Verantwoordelijk redakleur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitqave B.D.U. B.V. p krant DINSDAG 4 JANUARI 1983 - 14e JAARGANG NO. 73 (Van één onzer verslaggevers) .EUSDEN - De bewoners van De Hamershof, die ;rlast ondervinden van aktiviteitencentrum De Korf, len dat het college van B&W een verklaring tekent arin onder meer wordt gegarandeerd dat na 15 maart sn evenementen met muziek meer worden gehouden het moment van de geluidisolatie van De Korf. In :e verklaring zou volgens de bewoners ook moeten an dat tot 15 maart aktiviteiten met muziek alleen navalsavonden mogen zijn. De bewuste datum is gens een woordvoerder van de bewoners geopperd jr John Visser, exploitant van De Korf. Mochten B&W i verklaring met een dergelijke strekking willen teke- i dan zullen daarna de betrokken Hamershof-bewo- s hun oordeel over de tekst uitspreken. alsnog de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State te verzoeken voorlopige voorzieningen te eisen voor De Korf, zodat er van geluidsoverlast geen sprake meer kan zijn. Afgelo pen donderdag was een hoorzitting bij de Raad van State gepland, maar die werd afgelast in verband met het ie dringende wens om een ekende verklaring gaf een aardiging van de bewo- s vorige week mee aan houder Jan Wagenaar tij- is een gesprek met hem ir de problemen die zij met ruim een jaar oude aktivi- encentrum hebben. Als de neente niet op hun wens aat dreigen de bewoners gesprek tussen de wethou der en de Hamershofbewo- ners. Van de zijde van de ge meente werden gisteren geen mededelingen gedaan over dat gesprek. De afdeling voorlichting verwees naar de vergadering van de commis sie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, waarin wethouder Wagenaar van avond mededeling zal doen over de geluidwerende maat regelen voor De Korf. Een woordvoerder van de be trokken bewoners liet gisteren des gevraagd weten dat een getekende verklaring van de gemeente wordt verlangd vanwege het feit dat de mensen in De Hamershot weinig vertrouwen meer hebben in mon delinge toezeggingen van de kant van de gemeente. Als het college van B&W niet akkoord gaat met het opstellen van een verklaring, zullen de bewoners naar de Raad van State stappen..Wij zullen dan daar in Den Haag om voorlopige voor zieningen voor De Korf vragen. De Raad van State zou de gemeente kunnen opleggen dat er 's avonds geen evenementen met muziek in De Korf meer mogen plaatsvinden, totdat ons beroep tegen het verle nen van een Hinderwetvergunning door de gemeente aan het aktivitei tencentrum bii de Raad van State wordt behandeld", aldus de woord voerder van de Hamershof-bewo ners. PLAN Zoals bekend hebben geluids metingen onlangs vastgesteld dat door De Korf bij sommige aktivitei ten te veel decibels worden gepro duceerd dan zijn toegestaan Voor dat die metingen werden gehou den, verleende de gemeente aan de beheerder van De Korf, stichting ACTE, een Hinderwetvergunning voor het aktiviteitencentrum Daar tegen is door omwonenden bij de Raad van State beroep aangete kend Naar aanleiding van de resul taten van de geluidsmetingen kon digde de gemeente aan een plan te ontwikkelen om De Korf geluid dempend te maken. Naar schatting zullen deze maatregelen tussen de één en drie ton gaan kosten. De gemeenteraad zal de uiteindelijke goedkeuring moeten geven [i i een onzer verslaggevers) EUSDEN De stichting oespot" in Achterveld gt voor dit jaar maximaal .000,— subsidie van het deentebestuur, wanneer gemeenteraad akkoord gaan met een voorstel het college. Burgemees- en wethouders zijn van ling dat de stichting ,,de edige steun van ons ge- mtebestuur verdient". Idus blijkt uit het betreffende sgevoorstel, dat aanstaande ndag aan de orde komt in de Iscommissie ..Welzijn en On- vijs" en dat aan het eind van laand behandeld zal worden i raadsvergadering. De stich- Moespot", genoemd naar sociaal-culturele centrum in oormalige Sint Jozefschool, ïtstaan uit de stichting Klont, bestuur wordt gevormd door er andere vertegenwoordi- van de Stichting Jongeren takt Achterveld, de KPJ Ach- eld en de beheerscommissie de Moespot Volgens de sta- i van de stichting stelt men ten doel: *het bevorderen en seren van sociaal-culturele 'iteiten in de gemeente Leus- in het bijzonder in Achter- De aktiviteiten van de ïting „Moespot" zijn groten- s op de jeugd gericht In het nte verleden werden onder r disco's, soosavonden, hob- ubs en filmvoorstellingen ganiseerd Er worden echter ook aktiviteiten voor ouderen ge organiseerd, zoals koffieconcer ten, een tekencursus en dergelij ke. De aktiviteiten vinden meestel plaats in het gebouw „De Moes pot". Dit gebouw wordt beheerd door SOCCLE, de stichting die in Leusden een aantal sociaal-cul turele centra beheert. Dat heeft voor de stichting „Moespot" tot gevolg, dat de baropbrengst niet kan worden aangewend voor het bekostigen van aktiviteiten De baropbrengst gaat namelijk naar SOCCLE Men is daarom aange wezen op deelnemersbijdragen en het heffen van entreegelden Op basis van deze inkomsten is het, zo meldt het college, echter onmogelijk om kostendekkend aktiviteiten voor jeugd en jonge ren te organiseren Bovendien zijn in de aanloopperiode extra kosten gemaakt voor de aan schaf van materialen, kadervor ming vrijwilligers, stichtingssta tuten en dergelijke Onder meer daar voor ontving „Moespot" reeds eerder een startsubsidie van f2000,—, bedoeld voor de periode van september tot en met december vorig jaar. Om continuïteit en verbreding van de aktiviteiten van „Moespot" mo gelijk te maken is echter meer financiële steun van de gemeen te nodig Na positieve adviezen van de Jeugdraad en de Planadvies groep is het college bereid die steun te geven B. en W willen het exploitatietekort van „Moes pot" dekken tot een maximum van f10.000.— in dit jaar Het college motiveert zijn standpunt door er op te wijzen, dat men het initiatief van „Moespot" als zeer waardevol beschouwt voor de continuïteit van sociaal-culturele aktiviteiten in Achterveld. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BUUI Verschijnt dinsdag sn donderdsg in da gemeente Leusden. familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. 3lj Kontrakten belangrijke korting. -eusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). -osse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 3ns kantoor, Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum is dage- Ijks ven 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur ieopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een onbe kende schutter heeft zon dagavond acht kogels af gevuurd op een houten schuur bij de woning van de heer B. aan Spinnerij 5 in De Hamershof. Vijf ko gels doorboorden de deur van de schuur. De overige vier sloegen el ders in. Niemand raakte gewond. Over het motief van deze aanslag tast de politie in het duister. De Leusdense rijkspolitie sluit echter niet uit dat het een intimidatiepoging je gens de heer B. is ge weest. De schoten zijn ver moedelijk gelost met een longrifle kaliber .22. Als het vuurwapen inderdaad is gebruikt heeft de schutter wellicht vanuit een auto de schoten afge vuurd, omdat er geen hul zen zijn gevonden. Een buurtonderzoek door de politie leerde dat nie mand van de omwonende de acht schoten heeft ge hoord. Zij konden de poli tie ook geen verder aan wijzingen geven over de onbekende schutter. Het rechercheteam van de rijkspolitie zoekt nu uit wie reden heeft om de heer B. te intimideren. Niet lang geleden was op de Vlooswijkseweg in Leusden ook een onbe kende schutter aktief. De ze loste in een woning een reeks schoten op een keukendeur waarachter een bewoner stond. Bij deze aanslag raakte ook niemand gewond. De wmterschilder van de Gouden Klomp bekennen kleur Een lange rij wachtenden in de hal van het nieuwe gemeentehuis. LEUSDEN - Vele Leusdenaren hebben gisteravond tijdens de nieuwjaarsreceptie van het col lege van burgemeester en wet houders de gelegenheid te baat genomen om het nieuwe ge meentehuis eens van binnen te bekijken. Na de beste wensen voor 1983 te hebben aangebo den aan B&W en hun echtgeno tes gingen de nodige nieuwsgie rigen aan de wandel in het brand nieuwe gemeentelijk gebouw. Hen werden daartoe ook alle mo gelijkheden geboden. Onder de bezoekers van de nieuwjaarsreceptie bevonden zich ook mensen die B&W een ge schenk of iets anders aanboden Zo bood de Stichting Bouwteam Leusden het college een groot bord aan waarop diverse eigen reclame slogans stonden en de wens om een enerverend 1983 te mogen be leven. Verder maakten afvaardigin gen van de carnavalsvereniging uit Achterveld en Leusden hun op wachting. Prins Bart Puup de acht ste uit Achterveld bracht niet alleen de beste wensen over aan het da gelijks bestuur van de gemeente Leusden, maar uitte tevens het ver zoek om iets te doen dit jaar aan het schrijnend ruimtegebrek in de Ach- terveldse sporthal. De Puupenkop- pen boden het college een maquet te aan van de sporthal met uitbrei ding. „Mag het een voorbeeld zijn", voegde Prins Bart Puup de achtste eraan toe. Zijn collega van de Gouden Klomp uit Leusden nam eerst in een korte conference de leden van het college van B&W jolig op de hak en overhandigde vervolgens aan de burgemeester een schilderij van het gemeentehuis in de kleuren die de Gouden Klompers graag gezien hadden: rood. wit en blauw De de legatie van de Leusdense carna valsvereniging was gehuld in witte overals en voerde de naam van Kleurverbeteraars BV De burge meester nam het fraai schilderij van het anders gekleurde gemeente huis lachend in ontvangst. Door de grote opkomst liep de receptie, die gepland was van half acht tot half negen, enigszins uit. Om half tien was echter het hand jes schudden en het in ontvangst nemen van de beste wensen voor de burgemeester, de drie wethou ders, de gemeentesecretaris en hun wederhelften gedaan. LEUSDEN - Op de Hamersveld seweg botsten vrijdag twee auto's tegen elkaar De heer D uit Wou denberg haalde een fietser in maar bemerkte de wagen van de heer L uit Leusden, die uit de andere rich ting kwam, te laat. De auto's liepen blikschade op LEUSDEN -De heer B uit Soest begon het nieuwe jaar niet best Op Nieuwjaarsdag botste hij met zijn auto tegen een boom langs de Lockhorsterweg. De voorzijde van zijn wagen werd zwaar bescha digd. Naar zijn zeggen was de man uit Soest van de weg geslipt LEUSDEN De commissie Wel zijn en Onderwijs vergadert maandag 10 januari in het gemeentehuis aan 't Erf. De aanvang van de bijeenkomst is om 20.00 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1 Opening. 2 Notulen Vaststelling van het verslag van de vergadering gehouden op 29 november 1982. (reeds in uw bezit) 3 Mededelingen 4 Subsidiering Stichting Moes pot. Bespreking van biigevoegd ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-1 5 Subsidiering Stichting „De Geut". Bespreking van ontwerp-raads- voorstel nummer 83-2. (wordt nagezonden) 6 Rekonstruktie tennisbanen Burgemeester-Buiningpark. Bespreking van bijgevoegd ont- werp-raauövoorslel nummer 82-3 7 Renovatie korfbalveld Burge meester-Buiningpark. Bespreking van bijgaand ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-4 8 Subsidiëring emancipatiewerk 1983 Bespreking van bijgevoegd ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-5 9 Subsidiëring scoutinggroep Manitoba. Bespreking van ontwerp-raads- voorstel nummer 83-6 (wordt nagezonden) 10 Subsidiëring Stichting Muziek school Leusden. Bespreking van bijgevoegd ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-7 11 Sociaal Culturele accommoda tie Leusden-zuid. Bespreking van bijgevoegd ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-8 12. Onderkeldering gemeentehuis. Bespreking van bijgevoegd ont- werp-raadsvoorstel nummer 83-9 13 Verplaatsing noodlokalen Bespreking van ontwerp-raads- voorstel 83-10 (wordt nagezon den) 14. Rondvraag 15 Sluiting Weer tal van cursussen te volgen bij Latent Talent pag. 3 College trekt bijna elf duizend gulden uit voor emancipatie- aktiviteiten. pag. 3 Gezellige sfeer bij Achterveldse nieuwjaarsrecepties pag. 5 Virus organiseert twaalfde prestatieloop pag. 5 Overig sportnieuws pag. 5 Veranderingen in de Leusder Krant (Van de redaktie) LEUSDEN-Met Ingang van dit nieuwe jaar zult u in de Leusder Krant enke le veranderingen aantref fen. Wellicht de meest in het oog springende daar van is de nieuwe kop, die vanaf vandaag de voor pagina siert. Daarnaast Is het aantal lettertypes, dat voor de koppen boven de artikelen en berichten wordt gebruikt, enigzins teruggebracht. Enkele lo go's, die regelmatig bij bepaalde rubrieken wor den gebruikt, zijn veran derd. Nieuw in de Leusder Krant is iedere donder dag een zogeheten servi cepagina. Daarop treft u aan: een overzicht van het theaterprogramma van De Flint in Amers foort, de filmagenda van de Amersfoortse biosco pen, weekenddiensten, kerkberichten, de agenda voor de gemeente Leus den, overzicht van de ten toonstellingen in Amers foort, de sportagenda, een overzicht van de films op televisie in het weekend en een puzzle. Deze puzzle is de zogehe ten „Hussel", een soort woordbreker. Onder de goede inzenders wordt iedere week een kadobon van tien gulden verloot. Tenslotte zal op de servi cepagina iedere week één tentoonstelling ot thea tervoorstelling wat uit voeriger worden belicht door onze medewerkster Anco Mali. Eveneens nieuw In de donderdagkrant is de se rie „Interview op Donder dag" waarin telkens één Leusdenaar uitvoerig aan het woord komt. De serie is enigzins gebonden aan de actualiteit, wat er toe kan leiden dat soms het woord is aan een niet- Leusdenaar, die echter in de Leusdense actualiteit wel van belang is. Terug - in een iets an dere vorm - van wegge weest is de column van Marnix Kreyns. Iedere donderdag te vinden op de pagina „Loep op Leus den", waar uiteraard ook de Kantlijn gehandhaafd blijft. De redaktie van de Leusder krant hoopt dat deze veranderingen ver beteringen zullen beteke nen, zodat u met nog meer genoegen iedere dinsdag en donderdag zult grijpen naar de Leus der Krant.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1