)ruk bezochte Achterveldse lieuwjaarsrecepties December was judo-maand Hockeyers streven naar kunstgrasveld 12e prestatieloop Roda klopte Hooglanderveen Kerst toernooi BV'75 Oud papier aktie DWS Hessenkar klaverjas- toernooi Schapen doodgebeten ZONDAG 9 JANUARI Drukke nieuwjaarsrecepties Leusden Troef Achtervelds nieuws DINSDAG 4 JANUARI 1983 fePtlfltl ACHTERVELD Zondag 2 nuari werden er In Achterveld rie nieuwjaarsrecepties gehou- en. Van 11.00 tot 13.00 uur was et het Stichtingsbestuur van ns Gebouw dat een receptie rganiseerde. Veel inwoners van chterveld en Stoutenburg kwa- len het Stichtingsbestuur hun este wensen voor het nieuwe ar aanbieden waarna men ge- jime tijd gezellig bij elkaar leef. f Ook van vrijwel alle verenigin gen waren er vertegenwoordi gers aanwezig. Eveneens ver- thenen tijdens deze receptie jurgemeester Rademaker en Wethouder Ummels beiden met |un echtgenotes. Tevens waren bk aanwezig Prins BartPuupde Achtste vergezeld van zijn adju- ant. heer Boersema. voorzitter jan het Stichtingsbestuur ver welkomde alle aanwezigen. ..Ik en blij dat er zoveel hier aanwe- Êjg zijn. Het is een goede ge woonte dat we dit hebben inge- jjteld. Veel bewoners en zij die nige verbintenis met Achterveld ebben zijn hier aanwezig. De jeur stond vanmorgen open en hoop dat de deur van Ons lebouw in 1983 steeds open zal staan Als de deur open zal kun nen blijven hopen we dat 1983 nog een beter jaar zal worden dan 1982. Elk jaar wordt de re ceptie door een van de plaatselij ke verenigingen opgeluisterd. Het isditmaal het feestcomité dat door middel van uitgestalde fo to's e d laat zien hoe zij haar activiteiten ontplooit en de afge lopen jaren heeft gedaan. Ik wens jullie allen namens het ge hele bestuur een voorspoedig 1983." Vervolgens was het voorzitter van het feestcomité Wim van Middelaar die het woord voerde. Hij gaf een kort overzicht van de werkzaamheden van dit comité. We waren een feestcomité een geen oranjevereniging. Wij orga niseren niet alleen oranje feesten doch ook feesten in verband met andere gelegenheden. We doen zelfs mee aan de carnavalsop tochten Wij hebben wel een be stuur doch geen leden Het feestcomité in zijn huidige vorm bestaat nu 17 jaar. Voor heen werden er ook feesten ge organiseerd doch dat werd ge daan door een comité op een andere leest geschoeid. Het co mité bestaat momenteel uit Wim van Middelaar, voorzitter. A. van Dalen-Born. penningmeesteres- se, M. van Neervoort, secretares se. mevr. A. Bijl-Bockstael, J. Rijnsoever. K Jonkman en W. Schouten jr leden. In de namiddag was er een nieuwjaarsreceptie in de recre atiezaal van huize St Joseph. Ook dit werd een druk bezochte r en gezellige bijeenkomst. Veel bewoners van het dorp en uit de omgeving kwamen het bestuur, directie, personeel en bewoners hun wensen voor het nieuwe jaar aanbieden. Ook op deze receptie was het feestcomité aanwezig alsmede Prins Carnaval met zijn adjudant. De bezoekers onder hielden zich geruime tijd met de aanwezige bewoners Een geste die zeer op prijs werd gesteld omdat bleek dat zoals enkele bewoners opmerkten „we er nog echt bij horen" Tot slot was het de sportver eniging S.V.A die in de kantine van het sportpark een nieuw jaarsreceptie hield Ook hier wa ren veel leden, jeugdleden en donateurs aanwezig om het be stuur hun beste wensen aan te bieden. De voorzitter de heer C. van Marwijk verwelkomde alle aanwezigen en in het bijzonder de beide ere-leden H Legdeuren W. Schouten alsmede Prins Bart Puup de 8ste met zijn adjudant en het Feestcomité. We zijn blij dat er zoveel leden en zeker zo veel jeugdleden aanwezig zijn. tenburgerweg een aantal scha pen doodgebeten. Ook werd een aantal schapen zwaar gewond. Bij een ingesteld onderzoek door de Achterveldse politie in sa menwerking met Barneveld col lega's werden de aanstichters van deze slachting opgespoord. Het bleken twee honden te zijn uit de omgeving van De Glind. In overleg met de eigenaren van deze honden zijn de dieren afge maakt. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn om zelf het papierte komen brengen kunnen dit voor vrijdag 19.00 uur mededelen aan W Wouters, tel. 033 - 941197 en W van Hamersveld. tel 1688 ACHTERVELD De afgelo pen weken zijn er in de omgeving van de Postweg, in de omgeving van Achterveld en aan de Stou- - Veel Achtervelders bijeen tijdens de receptie van het stichtingsbestuur van Ons Gebouw We zijn een gezonde vereniging met veel leden en veel donateurs. Er zijn momenteel 13 jeugdelftal- len en 7 senioren elftallen Laten we hopen dat het 1e elftal dit jaar niet zal degraderen Ik doe wel een beroep op de spelers dat zij zich in de komende wedstrijden geweldig zullen inzetten zodat we in deze afdeling zullen blijven spelen. Er is een goede samenwerking onder elkaar De A junioren heb ben samen het gebouw aan de buitenzijde geschilderd terwijl een aantal andere vrijwilligers de binnenzijde onder handen heb ben genomen. We zijn de men sen die bij toerbeurt de kantine diensten doen dankbaar voor hun inzet. Alleen met een derge lijke samenwerking kan men veel bereiken, We hopen dat we een vereniging zullen blijven die be taalbaar is Daarom doen we een beroep op de gemeente en de KNVB. om te stoppen met ver hogingen van contributie en de prijzen van de huur van de vel den Gaat dit door dan moeten wij dit gaan verrekenen met de contributies en zal dit in de loop van de tijd voor veel leden een niet meer op te brengen taak zijn. Ik wens jullie allen een heel voor spoedig 1983 toe en voor de vereniging een heel sportief jaar." Voor dat de receptie begon ACHTERVELD In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. zal za terdag 8 januari de container weer staan op het terrein van de heer J. Rutte. ter hoogte van de Coöperatie. In verband met nieuwjaarsdag is de plaatsing van de container een week uitge steld. ledereen die zijn oud pa pier op wil ruimen kan dit die dag in bedoelde container depone ren. werd er eerst nog een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de jeugdleiders en de A-junioren, het was een leuke wedstrijd waarbij echter wel bleek dat de ouderen tegenover de jeugd wel conditie en adem te kort kwa men. De jeugd won deze wed strijd met 3-2. ACHTERVELD Vrijdag- avond zal de vierde ronde wor- j den gespeeld van het Hessenkar 1 klaverjastoernooi. De aanvang is om 20.00 uur. Buiten de plaat- sing op de ranglijst zijn er deze avond ook weer een aantal prak- tische prijzen te winnen. Sport - Een van de judo-aktiviteiten in De Korf. LEUSDEN/CENTRUM In de loop van december werden door Ju Sei Do diverse judo-activitei ten georganiseerd. Op de eerte plaats onderlinge wedstrijden met als resultaten bij de begin ners: Licht: 1 Sjoerd Stoelinga. 2 Yuri v.d. Meel, 3. Martijn v.d. Broek en 4- Eric Langens. Zwaar: 1. Rogier v.d. Span. 2. Remco Hollander, 3. Jan Dotinga en 4 Klaartje de Ridder. tot 28 kg: 1. Yvo de Valk. 2. Saj Terlouw, 3 Timme v. Heygen en 4 Robert Jan Bijlsma tot 32 kg: 1 Paul Cirkel. 2. Barry Voeten, 3. Pascal Frankevoorten 4 Arjan den Dikken. tot 36 kg: 1 Erik Cornelissen, 2. Micha Ploeger, 3. Harrold Pro- phitius en 4 Elron Withof tot 40 kg: 1. Edwin Cornelissen, 2. Serge Reumkens, 3 Henk Ha vens en 4, Jeroen Kiesling. tot 47 kg: 1 Gordon Nyessen, 2. Harro Verhoeven, 3. Jos ter Hoe ven en 4 Wouter van Deele. tot 55 kg: 1 ThomWuts,2 Michel de Vries, 3. Henk Bousema en 4. Mark Nauta. tot 65 kg: 1 Rob Boersema, 2 Arthur Rombouts, 3. Jos Boerse ma en 4. Xander de Gans 65 kg: 1. Onno Spaargaren, 2 Dio Nyessen en 3 Mark de Gans. Stijlprijzen (voor sportiviteit enz werden gewonnen door Quirijn Kemmink, Jan Dotinga, Jetta Bijlsma, Timme van Hey gen. Henk Havens, Sabine Zijl stra, Mark Nauta en Kirsten Vlug gen. In decenber werden ook examens gedaan ter verkrijging van een hogere judo-rang (band resp. slip) Dat judo in Leusden zeer populair is. werd bewezen door het grote aantal van ruim 180 jeugdige deelnemers. Op 18 december tenslotte vond de uitreiking plaats van oorkonden met betrekking tot de cursus zelfverdediging, die op 1 oktober van start ging. Achter grond van de lessen is het juist reageren in agressieve omstan digheden. 980 deelnemers los in Den Treek en Heinze Bakker. diedeTourde France zo voortreffelijk versloeg, zorgde in 1979 voor het vertrek van en de uitreiking van de herin neringsvaantjes aan ..rnaar" 750 trimmers Aan de visueel gehandicapte atletiek-kampioen Rein van de Louw die het startkanon in 1980 hanteerde, heeft het niet gele gen, dat het deelnemersaantal was gedaald tot 731 Tot iedere verbazing ook van Jack Mid delburg zorgde deze motor coureur voor een nieuwe op bloei in 1981 (het laatste Leye- naarjaar) moest de KPJ zelf 20 vaantjes extra bestellen omdat de oorspronkelijk ingeslagen duizend niet toereikend waren om hetenthousiasmetebelonen Richard Schoonderbeek Co hebben de traditie in 1982 voort-^ gezet met 715 vertrekkers en Jan"' de Graaf (van Vara's actualitei tenprogramma) als zwaaier met het startpistool Het was extreem koud en op dezelfde dag ging de nieuwe leusdense ijsbaan voor de eerste keer open De KPJ is inmiddels Virus ge worden en de annexe sporton derneming heet thans de Virus loop Met als extra attractie en voor het eerst in de geschiedenis van de Prestatieloop een vrouw met het klappertjespistool. Als dat maar goed gaat9 De promi nente knalster is Marjo van Dier- men, wereldkampioene trampo linespringen' Die 12e prestatieloop vind plaats op zondag 9 januari met Don Bosco als plaats van hande ling. De starttijden zijn 14.00 uur (1.500 m.), 14.15 uur (3.000 m.), 14.47 uur (5.000 m.) en 14.45 uur (10.000 m.). Het inschrijfgeld Is f 2,— voor jongelui t/m 14 jaaren f3,— voor ouderen. Inschrijven kunt u bij de start vanaf 12.30 uur of op zaterdag 8 januari tussen 18.30 en 19.30 uur in de Til Ook de veteranen deden mee LEUSDEN/CENTRUM De eerste in de (lange) rij nieuw jaarsrecepties van Leusdense sportclubs was die van KC Anti lopen, zoals reeds jaren gebrui kelijk op de eerste dag van het nieuwe jaar. Het was bijzonder gezellig in het clubhuis op het Buiningpark. Sportwethouder G. van Woudenberg vertegenwoor digde het Leusdense gemeente bestuur en verder waren enige zusterclubs met een afvaardi ging present met hun wensen ter gelegenheid van de jaarwisse ling. Voorzitter Mauke Costa was zeer tevreden over het afgelopen jaar de vereniging maakte een flinke groei door en hoopt spoedig ook uit de accommoda tieproblemen te geraken. Zeer vroege vogels in ons hoc- Ikeywereldje konden al om 01.00 uur in de nieuwjaarsnacht te recht in het clubhuis aan 't Sluis je om hun goede wensen be loond te zien met een aangekle de borrel. Ondanks het „abnor male" tijstip viel de belangstel ling niet tegen. Wij hebben ge bruik gemaakt van de „tweede gelegenheid" op zondagmiddag en troffen zij het wat minder dan vorig jaar een groot aantal MHCL-ers, die het bestuur alle goeds in 1983 kwamen wensen. Voorzitter Kees ten Broek sprak een nieuwjaarsboodschap uit met als basis 5 oktober a s. Dan bestaat de nokeyclub 10 jaar en dat betekent een gezellige voor afgaande periode. De voorzitter betreurde de afwezigheid van wethouder G van Woudenberg (niet uitgenodigd of griep?), want hij had hem graag „live" willen vertellen, dat de club streeft naar een kunstgrasveld in 1984, 1985 of 1986 en in het uiterste geval mag 1988 ook nog. want in dat jaar wordt het derde lustrum gevierd De voorzitter had zich laten vertellen, dat zijn LEUSDEN/CENTRUM De jeugdbiljarters van BV '75 en van de Baggelaar (Nijkerkerveen) hebben in het nieuwe clublokaal van BV '75 een zeer geslaagd Kersttoernooi gespeeld. Onder leiding van distrlcts-jeugdconsul J. Kramer. Met twee poules van vijf spelers werd begonnen. Pas in de allerlaatste wedstrijden vereniging en de korfbalclub de enige grote verenigingen in Leusden zijn met nog een duide lijke ledenaanwas en dat heeft gevolgen voor de accommoda ties. Een uur eerder waren wij ook welkom bij de SV Achterveld. Elders in deze krant vertelt onze plaatselijke correspondent, wat hij daar beleefde Ook in Achter veld werd de afwezigheid be treurd van een gemeentelijke af vaardiging. Zondagmiddag zijn kwamen de poulewinnaars naar voren. Dat waren Piet Meeuwese en Vincent Steenbeek. De pou lestanden waren: Groep 1: Piet Meeuwese 6 pnt. 96% Gijs Kas 6 pnt 87% Bert Leyenhorst 4 pnt. 90% Dik Buitink 4 pnt 83% Edwin Hofman 0 pnt. 62% Groep 2: Vincent Steenbeek 6 pnt. 98% Andries Buitink 6 pnt. 97% Marco v.d. Bremer 4 pnt. 88% Mark v d. Bedum 4 pnt. 80% Robin Dammers 0 pnt 89% De eindstand, na de kruisfina les, bracht Steenbeek als win naar. gevolgd door Meeuwese. Buitink en Kas. Dammers won de prestatieprijs en Hofman de prijs voor de hoogste serie wij ook op visite geweest bij net receptiërende Haaienbestuur in het zwembadrestaurant op het Buiningpark. Een drukte van be lang gaf uiting aan de onderlinge verbondenheid bij de zwemmers en waterpoloërs en dat is een goed voorteken met betrekking tot de a.s. ledenvergadering, waarop een nieuw bestuur moet worden gekozen. Best mogelijk, dat de „oude hap" in functie blijft. In die richting gingen heel wat nieuwjaarswensen. Bij de voorwedstrijden extra klasse libre (jeugd), gespeeld in Leusden, is Gerard Landman (BV '75) winnaar geworden en gepromoveerd naar de toe komstklasse De eindstand was. G. Landman, Leusden 11 pnt 51,42 F. ter Braak. Borne 5 pnt. 18 37 L. Koomen, Wervershoof 4 pnt 18,55 L. Heinne, Winterswijk 4 pnt 15,94 LEUSDEN De uitslag van 30 december luidt. 1. Mw G de Ridder 63217, 2 Hr Knol 62456 en 3 Hr Plattel 62144 punten De eindstand over 1982: 1Mw Bolt 249150, 2. Mw G de Ridder 247597 en 3 Hr v. Water schoot 247115 punten. LEUSDEN Tien jaar lang had Cees Leyenaar het hoogste woord bij de inmiddels niet meer uit Leusden weg te denken pres tatielopen in het begin van het jaar. Met een wisselend aantal deelnemers en telkens weer een andere prominente Nederlander als startschutter. In 1972 bracht carnavalsprins Janus I 315 ent housiastelingen in actie en een jaar later schoot disc-jockey Stan Haag van (toen nog als zeezender) Radio Verionica 375 jeugdige spelers, die regelmatig de aanval zochten. Roda benutte de oefenwedstrijd tevens om een paar jeugdige keepers te testen. Voor de rust stond Marco Oud soren (uit Roda 4) in het doel en in de tweede helft Michel Vrij hoef Beide doelverdedigers vol deden uitstekend Roda nam in de eerste helft via Nico van Rui tenbeek (14e minuut) en John Jansen (23) een 2-0 voorsprong en bouwde die met nog twee - Spelbeeld van het Roda-zaalvoetbaltoemooi hollers op gang. In 1974, het jaar van de oliecrisis, kwam sheik Abdoel Omar Piet Valkenet per fiets naar de start van 450 deelne mers. De onderneming verhuisde naar Don Bosco en de betere accommodatie deed de belang stelling stijgen In 1975 schoot I our de France-rijder Gerard Vi- anen ruim 500 prestatielopers het bos in Hildebrand Brom (bij de Burgelijke Stand bekend als Ab Hofstee) was de starter in 1976 van bijna 600 jongens, meisjes, mannen en vrouwen en in 1977 bleek de lokgroep van big fat John Russell goed voor 1047 vertrekkers Tot nu toe het abso lute record! Jan Terlouw. toen D'66-kopman, liet een jaar later LEUSDEN/CENTRUM Donderdagavond speelde Roda (zondag) een licht-oefenwed- strijd tegen het een klasse hoger In de competitie ingedeelde standaardteam van Hooglander veen. In zoverre een interessante krachtmeting, omdat naar ons weten de Leusdenaren in vorige wedstrijden steeds met een ne derlaag genoegen hebben moe ten nemen. Het was ditmaal een treffen van twee ploegen met treffers van Jansen (60e en 70e minuut van de tweede helft) uit tot 4-0, voordat Jan Mulder de eindstand op 4-1 kon bepalen ZAALVOETBAL Roda's zondagafdeling speel de zondag in de Korf een onder ling zaalvoetbaltoernooi met ge legenheidselftallen. De gehele dag bestond veel belangstelling voor de wedstrijdenreeks.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5