X Bouw premiewoningen Bohan in Munnikhove nog niet zeker Vrouw gewond na sprong uit raam Kerstbomen brandden weer Weilanden ondergelopen Deze maand voorstel over geluidwering van De Korf Tijdens brand op Gironde oT<> rf IJ LIL nr Vandaag in de Leusder Krant BOUWPLICHT OORZAAK VAN IMPASSE Jaarvergadering Twee jeugdige NCVB-zuid dieven door rijkspolitie aangehouden INSTALLATIE- j BEDRIJF WEVA WIJZE VAN ISOLEREN NOG PROBLEEM Bingospel I Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? LAEVERENBLAD/ ILDENBURG FOTOKOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 DONDERDAG 6 JANUARI 1983 14e JAARGANG NO. 74 Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. ii Vanaf vandaag proberen we elke donderdag een pagina groot interview te publiceren De spits wordt afgebroken door Herman Donkers die afscheid neemt als voorzitter van Soccle pag. 5 Kijk op de film met een recensie over de nieuwe Nederlandse kinderfilm „Knokken voor twee"pag. 10 Servicepagina: elke donderdag voortaan op de laatste tekst pagina. Met onder meer: programma-overzicht De Flint, exposities in Amersfoort, filmagenda en de Hussel- puzzel pag. 11 DOKTERS DIENST: zat. 944541 zo. 944223 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is nog niet zeker of Bohan Bouwgemeenschap uit Utrecht 86 premie-B-wo- ningen gaat bouwen in de nieuwe wijk Munnikhove. De Bohan wil eerst 75 procent van het aantal huizen verkopen voordat ze een bouwplicht op zich neemt. De gemeente vindt deze constructie maar niks en wil veel lie ver dat de Utrechtse firma in één keer de grond voor 86 woningen koopt en direct de bouwplicht voor alle huizen aanvaardt. Eerder verspeelde de Bo han de bouw van 247 pre miewoningen in Munnik hove door, evenals nu, niet meteen een bouw plicht voor alle woningen op zich nemen. Bij de grondverkoop aan de Bohan komt nog een an dere complicatie om de hoek kijken. De Utrechtse Bouw gemeenschap zal als pro jectontwikkelaar de bouw van de hulzen uitbesteden aan aannemingsmaatschap pij Hurks. Dit bedrijf heeft grond in eigendom in de der de fase (vlek C) van het plan Claeverenblad/Wildenburg. De gemeente heeft deze grond dringend nodig om de woningbouw daar te kunnen laten voortgaan. Hurks heeft echter bedongen niet eerder de strook grond te willen verkopen dan op het mo ment dat de Bohan en de ge meente overeenstemming hebben bereikt over de grondverkoop in Munnikho ve. Orn aan deze impasse een einde te maken heeft verant woordelijke wethouder Jan Wagenaar (VVD) medio deze maand een ..finalegesprek" geregeld met Bohan en Hurks. Wagenaar: ,,ln dat overleg moeten spijkers met koppen geslagen worden Als er geen resultaten worden geboekt moet de gemeente een ontei geningsprocedure voor de grond van Hurks in vlek C in gang zetten De geplande bouwaktiviteiten daar zullen dan overgeheveld moeten worden naar vlek D Maar ik hoop en verwacht dat het niet zover komt". GEMEENTEHUIS Over het lot van het oude gemeentehuis aan de Hamers- veldseweg is nog steeds niets bekend Momenteel wordt nog gestudeerd op een aantal plan nen. Zo is er al een redelijk uitgewerkt idee om na de sloop van het gebouw zestig wonin gen daar te bouwen Ook wordt er hardop gedacht om het voor malige gemeentehuis geschikt te maken als muziekschool Zoals bekend is aan deze school door de gemeente nieu we huisvesting toegezegd en zijn er al vergevorderde plan nen om de Leusdense muziek school onder te brengen in de kelder van het nieuwe ge meentehuis die een sociaal- culturele bestemming heeft. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verechljnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan.9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN ACHTERVELD - Gisteravond (woensdag) werden de traditionele kerstboomverbrandingen weer gehouden. Deze verbrandingen werden georganiseerd door de gemeente in samenwerking met de brandweer In de wi/k Alandsbeek waren woensdagochtend vier vriendjes in de leeftijd van 6 tot 13 jaar al aktiet bezig de bomen van de buurtbewoners in te zamelen Robbin Stevens. Jeroen en Jasper v d Bier en Freddy van Ewijk haalden zo n tachtig kerstbomen op Na een telefoontje naar de gemeente zouden de bomen s middags worden opgehaald en gebracht worden naar het terrein achter de Koningshof aan de Centrumweg Alwaar ze s avonds in vlammen opgingen. vermoedelijk is iets gaan smeulen in een prullenbak waarna het vuur is overge slagen naar de gordijnen. Omstreeks drie uur van nacht werd de brand aan Gironde bij de alarmcen trale in Amersfoort ge meld. Omdat men daar be grepen had dat het om een uitslaande brand ging, werden alle groepen van de Leusdense brandweer gewaarschuwd. Onder commandant Vermeulen was een van de eersten ter plekke en trof voor de wo ning de gewonde me vrouw Van de A. aan die eerste hulp kreeg van twee mensen. In de woning be vond zich op dat moment nog haar echtgenoot die in een shock verkeerde. Het vuur was inmiddels ge blust door enkele buren. In het huis was slechts nog een sterke rookontwikke ling. Vermoedelijk is me vrouw Van de A. toen ze vannacht de rook in de wo ning bemerkte in paniek uit het raam gesprongen. Volgens omwonenden zou zij vanaf de tweede verdie ping zijn gesprongen. Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De invulling van iet geplande buurtsteunpunt in Ie toekomstige wijken Claeve- enblad en Wildenburg stuit op iroblemen. Op dit moment Is leen enkele Leusdense winke- er in de levensmiddelenbran che bereid een filiaal in 't buurt- teunpunt te vestigen. Dit heeft en medewerker van DHV, die oor de gemeente het plan Clae- erenblad/Wildenburg bege- ïidf, dinsdagavond aan de aadscommissie openbare 'erken en ruimtelijke ordening ïeegedeeld. Volgens de DHV'er zijn er ge- prekken gevoerd met de eigenaar an de supermarkt in Leusden- uid Deze middenstander bleek een trek te hebben in een tweede liaal of een verhuizing naar het uurtsteunpunt Datzelfde gold oor een winkelier uit De Hamers- of met wie de gemeente heeft ge- proken over de invulling van de 'inkelvoorziening in Claeveren- lad Wildenburg Na deze tegen- allende pogingen zal nu gepro- eerd worden 't buurtsteunpunt te erdelen in een paar kleine units ie verhuurd kunnen worden. Door het gebrek aan contin enten van het Rijk voor de ge- ubsldieerde woningbouw zul- }n in de derde fase van het plan llaeverenblad/Wildenburg meer rije sectorwoningen gebouwd loeten worden dan gepland 'as. De gemeente dient meer rond in de vrije sector uit te ge en om de exploitatie van het lan niet in het slop te laten ra- en. LEUSDEN - Dinsdag 11 janua ri houdt de NCVB, afdeling zuid haar jaarvergadering. De bijeen komst wordt gehouden in 't Tref punt aan de Arnhemseweg en begint om 20.00 uur. Voor de pauze zullen de huishoudelijke zaken worden behandeld, zoals het jaarverslag en financieel ver slag van de penningmeesteres- se. Na de pauze wordt de film van Leusden vertoond, die in 1958 is gemaakt. Alle belangstellenden zijn welkom. Corrie Verduin (PvdA): Voor gewaarschuwd" op de borst rammen, maar we moeten nu toch mooi een oplos sing voor het Korf-probleem vin den". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft twee jongens uit Leusden in de leeftijd van 17 en 18 jaar aangehouden op verden king van diefstal en inbraak. Het duo, A. van R. en M. D., wordt ver dacht van ontvreemding van een auto in Almere en een inbraak in het Leusdens gereformeerd dienstencentrum. De jongens zijn al eens eerder door de politie opgepakt. I voor al uw nieuwbouw, I verbouw en onderhoud aan I elektra, gas, water, I dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42. Stoutenburg. Tel. 033-941162 Herman Kui|kstraat 76. Geldermalsen. Tel 03455-1785. an een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gevolgen van de overvloedige regenval van de laatste dagen zijn hier en daar duidelijk waar te i men Wie in een nieuwe wijk woont, waar de bestrating nog niet of nog niet volledig is aangebracht, ondervindt in den lijve de gevolgen van de vele buien. Ook aan de waterstand van de Leusdense vijvers en van het ilteikanaal is duidelijk te zien. hoe veel en hard het geregend heeft de laatste tijd Wie zich buiten de bebouwde kom'begeeft. kan vaststellen dat in de lagergelegen gedeelten rondom Leusden tilanden blank zijn komen te staan Bijgaande foto werd gemaakt in de buudschap Snorrenhoel aan de tschatterweg tussen Leusden-Centrum en Achterveld. LEUSDEN - Mevrouw Van de A. uit Leusden is vannacht na een sprong uit het raam tijdens een brand in haar woning aan Gironde 42 ernstig ge wond geraakt. Zij kwam op de auto voor de deur te recht en liep snijwonden en hersenletsel op. Haar man kwam met een shock vrij. De brand bleef beperkt tot de keuken doordat bu ren het vuur wisten te do ven met een handblusser. Over de oorzaak van de brand in de Eurowoning kan nog niets met zeker heid worden gezegd, maar Wethouder Wagenaar: ..Niet alert geweest" (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van burgemeester en wet houders zal proberen nog de ze maand een voorstel in de gemeenteraad te brengen over het nemen van geluid- werende maatregelen voor Het gezellige voor een nieuwe abonnee (zie bon op pag 8) j de raadscommissie openba re werken en ruimtelijke or dening. Zeker is dat met de geluidwering in de ruim een jaar oude Korf een bedrag van een paar ton gemoeid is. De problemen met het Leusden se aktiviteitencentrum bij De Ha- mershol mogen genoegzaam be kend zijn Tijdens officiële geluids metingen na klachten van omwo nenden werd geconstateerd dat bij diverse evenementen in De Korl meer decibels worden geprodu ceerd dan in de Hinderwet zijn toe gestaan De omwonenden dreigen naar de Raad van State te stappen wanneer de gemeente niet snel ge- luidwerende maatregelen treft voor het gebouw, dat met name door het dak een hinderlijk klankbord is van het geluid vanuit De Korf. Gert de Weerdt (PvdA) stelde dinsdagavond in de raadscommis sie de meest voor de hand liggende vraag waarom zijn tijdens de bouw van het aktiviteitencentrum niet al geluidwerende voorzieningen aan gebracht' Harm Ottereins (GPV/ SGP) vulde hem aan en vroeg zich af: ..Óf waren destijds geen aktivi- teiten met muziek, waardoor de overlast wordt veroorzaakt, ge pland in de grote zaal van De Kort?" Wethouder Wagenaar ont kende dat VERGROOT Directeur-gemeentewerken Ma- nus Pats verklaarde, dat de Korf- zaal destijds van wethouder Wage naar vergroot moest worden „Toen hebben we niet kunnen ver moeden dat een grote zaal luid ruchtige evenementen aantrekt", aldus Pats De wethouder gaf toe dat de gemeente tijdens de bouw- voorbereidingen van De Korf niet alert genoeg is geweest op de ge- luiddichtheid van het gebouw. „En dan moet u weten dat in de allereer ste tekeningen de Korfzaal aan de kant van de Burgemeester Van der Postlaan lag. Omwille van de rela tie met het hoofdcentrum De Ha- mershol is later het hele zaakje 180 graden gedraaid", liet wethouder Wagenaar de commissie weten Vanaf de publieke tribune merkte PvdA-raadslid Corrie Verduin op, dat de wethouder geen krokodillentranen moet huiten. omdat de PvdA destijds de gemeenteraad en het college heeft gewaarschuwd voor de huidige problemen en de finan ciële konsekwentles. Wagenaar reageerde: „U mag zich gerust aktiviteitencentrum De Korf. B W zijn er nog niet uit wel ke wijze van isoleren geko zen moet worden. Wel is dui delijk dat een fors bedrag uit getrokken dient te worden om de maatregelen te realise ren. „Over de hoogte van het bedrag wil ik in dit stadium niets zeggen. Dat heeft geen zin", aldus wethouder Jan Wagenaar dinsdagavond in Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1