Alfonso Kwartet in De Moespot Blijhof is er niet alleen voor de jeugd Alle beste wensen „Honderd jaar Oranjevorstinnen" Werkgroep E.C.W. vergadert dinsdag Portefeuille verloren ULG vergadert peutergym Moeder en Schrijfavond Amnesty International leisdlei* krant Jazz nieuwjaarsconcert op zondag tinnenkort starten kursussen voor volwassenen krant Praatgroep gescheiden mensen Zwangerschaps- gymnastiek Foto-expositie in gemeentehuis Vernielingen DONDERDAG 6 JANUARI 1983 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Onder voorzitter schap van wethouder Jan Wage naar (VVD) komt de werkgroep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkgele genheid (ECW) aanstaande dins dag (11 januari) voor de tweede maal bijeen. De werkgroep ver gadert vanaf 20.00 uur in de per- soneelskantine van het ge meentehuis, 't Erf 1. De agenda voor de vergadering luidt als volgt: 1. Opening. 2. Afscheid van en samenzijn met de oude leden van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf. 3. Mededelingen. 4 Verslag vorige vergadering 5 Samenstelling werkgroepen 6 Toetsingskader bedrijven 7. Rondvraag. 8 Sluiting. ACHTERVELD - Bij thuis komst na een bestelllngsrit tussen de bakkerij en de Hel weg kwam bakker Wim Schouten tot de onaangena me ontdekking dat hij zijn portefeuille was verloren. Onmiddellijk werd een zoekactie ingezet doch er werd niets meer gevonden. Het verloren voorwerp zijn de een speciale bakkerspor tefeuille had een inhoud van 5.200,-, bestaande uit drie bankbiljetten van 1.000,- en verder een aantal bankbil jetten van 100,-, 25,- en 10.-. De vinder kan de por tefeuille terugbezorgen bij gedupeerde waar een belo ning wacht. Ook kan men contact opnemen met de plaatselijke politie, telefoon 03425-1607. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie is aangifte gedaan van vernielin gen aan de Kinderlandschool aan de Burg. Van der Postlaan. Er zijn zeven ruiten ingegooid. ACHTERVELD - Zondag 9 ja nuari organiseert de stichting Moespot een nieuwjaarsconcert dat om half twaalf begint. Ieder een is welkom en de toegang Is gratis. Het concert wordt ver zorgd door het Alfonso kwartet uit Wagenlngen. Dit kwartet werd enige jaren geleden opge zet door enkele studenten van de Landbouw Hogeschool. Het or kest heeft zich Inmiddels ontwik keld tot een veelzijdige jazz- groep met een repertoire dat zo wel voor de liefhebbers van oude jazz als moderne jazz de moeite waard is. Hun muziek is beïnvloed door de Bebop van Charly Parker en aan gevuld mei de eigentijdse klanken uit de werken van Chick Corea. Herby Hancock en Waine Shorter. Een speciale plaats in het repertoi re is weggelegd voor de Latin jazz. De groep improviseert op de Zuida- merikaanse ritmes, zoals de mam- bo. calypso, bossa nova en rumba Door de presentatie en bezetting - drums, piano, altsax en bas - van het Alfonso kwartet speelt het luis tercomponent een belangrijke rol Kortom, muziek om eens lekker voor te gaan zitten. Tijdens het con cert trakteert de Moespot de aan wezigen op een kopie koffie Voor de kinderen zi|n er spelletjes en handenarbeid. vanaf 6 jaar. Mevrouw v d. Burg zal graag nadere inlichtingen ver schaffen KINDEREN an één onzer medewerkers) LEUSDEN - Bij het lezen van e naam „Blijhof" denken veel iwoners van Leusden wellicht n aktivitelten voor de jeugd, let geheel onterecht want de leel- en rekreatleverenlging .eft het beheer over twee peu- rspeelzalen en organiseert tal in leuke dingen voor de jeugd. >ch houdt Blijhof zich ook wel gelijk bezig met de volwasse- n. Binnen enkele dagen start weer een hele reeks kursus- n voor de volwassen Leusde- iren, aktivitelten voor kinderen prden echter niet vergeten. De komende weken is maan- ig ongetwijfeld de drukste dag het clubgebouw van Blijhof in de Ansfrlduslaan. Op die ig worden er maar liefst vier rschillende kursussen gege- m. Een geheel nieuwe kursus in het ,kket van Blijhof is de kursus 'OGA'Elke maandagavond, te iginnen op 10 januarivan 7 tot 8 r kunnen deelnemers kennisma- ;én met hel fenomeen yoga. Kur- jjsleidster Ineke Kiesling (tel. >43663) is van mening dal door yo- ja le doen. je eigenlijk twee vliegen in eên klap slaat. Je oefent je spie ren én je oefent jezelf in het con centreren. Mevrouw Kiesling ver gelijkt als voorbeeld de mens mei een auto. Als je in een rammelende aulo met een kapotte schokbreker door een mooi landschap rijdt, zie |e weinig van de mooie omgeving. Je aandacht is immers teveel ver deeld. Een mens die tobt met rug pijn en stijve spieren kan zich ook niet goed concentreren op de za ken waarmee hij of zij bezig is. Be langstellenden voor de kursus kun nen zich in verbinding stellen met de kursusleidster. TEXTIELE WERKVORMEN 's Maandagsmorgens van 9 30 tot 11.30 uur start Blijhof weer met een kursus „Textiele werkvor men". Tijdens deze kursus kan men een keuze maken uit spinnen, weven of batikken. De kursus. wel ke uit tien lessen bestaat wordt ge geven door Wil Meyer, telefoon 722136. Tegelijk met de eerder genoem de kursus textiele werkvormen gaat de kursus „Macramé" van start. Een kursus die nadrukkelijk opengesteld is voor zowel heren als dames. Deelnemers gaan een soort merklap maken en werken met verschillende garens en mate rialen zoals kurken, stokjes en rin gen. Voor inlichtingen kan men te recht bij Henny ten Donkelaar. tel. 946425. Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. TEKENEN Elke maandagmorgen en dins dagmorgen wordt er in het clubge bouw van Blijhof een kursus gege ven, die als titel „portret- en figuur tekenen" heeft gekregen. Deelne mers starten met een kursus die tien lessen bevat, na die tijd kan men doorgaan met een volgende serie van tien lessen. Beginnelin gen en gevorderden werken met elkaar in één ruimte, zodat er ge steld kan worden dat beginners in dividueel les kriigen. Nieuwelingen krijgen extra aandacht voor wal be treft het onderwijs in plastische anatomie-proportieleer en mate riaal keuze. De lessen staan onder leiding van Anneke den Duik, bij wie men ook nadere inlichtingen kan verkrijgen (tel. 941947). BLOEMSCHIKKEN De kursus bloemschikken omvat vier lessen. Vanaf donderdagmor gen 27 januari gaat de kursus van start. Het ziet er naar uit dat haast geboden is bij het aanmelden want veel oud-deelnemers hebben al te kennen gegeven zich weer op te geven voor een vervolgkursus. Ma rion van der Kamp (tel 942706) gaat de kursus geven. VOLKSDANSEN Na een succesvolle afsluiting van het najaarsprogramma zijn de volksdansgroepen inmiddels al weer gestart met het nieuwe sei zoen. Nieuwe kursisten, die wel van muziek, beweging en gezellig heid moeten houden, kunnen zich nog aanmelden bij Nona van den Burg (942252). Naar de stellige overtuiging van Nona is volksdan sen wel wat meer dan alleen maar een klompendans. Met volksdan sen kun je je konditie verbeteren, iets aan je houding doen en kontak ten leggen met andere mensen, of je nu 6 of 60 bent. Bij Blijhof zijn er al volksdansgroepen voor kinderen Ook de kinderen komen bij Blij hof volop aan hun trekken Behalve de volksdanskursus is er voor de jongeren ook een kursus „macra mé". Op zes donderdagmiddagen van 16.00 tot 17 15 geeft Henny ten Donkelaar (tel 946425) voor de leeftijdsgroep vanaf 8 jaar tot 12 jaar en ouder, les in het knopen Vanaf volgende week bestaat er ook weer de mogelijkheid voor kin deren om deel te nemen aan één van de twee kinderclubs. Kinderen van 6 en 7 jaar kunnen na schooltijd op dinsdagmiddag en kinderen van 8 tot en met 12 jaar op donderdag middag terecht Op beide midda gen krijgen kinderen de gelegen heid allerlei leuke dingen te maken op het gebied van handenarbeid. Nadere inlichtingen kan Karin Os kamp (tel. 942015) geven. HOBBY-INSTUIF Naast de kinderclubs, die zich met handenarbeid bezighouden bestaat er ook de mogelijkheid om op een wat vrijblijvender manier be zig te zijn Éénmaal in de twee we ken, op zaterdag van 10 30-12 30 uur organiseert Blijhof een instuif. Tijdens deze instuif kunnen kinde ren zich bezighouden met zaken als timmeren, kleien, verven, bor duren, vlechten, plakken en wat je verder maar kunt bedenken. Vol gende week zaterdag is de eerste hobby-instuif, de volgende data's zijn 29 januari, 12 en 26 februari. 12 en 26 maart en 16 april. Verder zullen de films op de laat ste woensdagmiddag van iedere maand in het nieuwe seizoen ge woon doorgaan. De eerste film draait op woensdagmiddag 26 ja nuari voor kinderen vanaf 8 jaar. Het betreft hier de film „Lassie's grootste avontuur". Het blijkt dat de meeste aktivi telten van Blijhof steunen op een beperkt aantal vrijwilligers. Het wekt dan ook geen verbazing dat het bestuur van Blijhof, bij wijze van noodkreet, enthousiaste mensen oproept zich aan te mel den om de zaak draaiende te houden. Voorzitter Rob Zant- voord (945121) Is blij met elk te lefoontje van Iemand die zich in wil gaan zetten voor het werk van de speel- en rekreatleverenlging. Verantwoordelijk redakteur: larnix Kreyns Redaktie: ACHTERVELD - Woensdag 12 januari zal er weer gestart wor den met de moeder- en peuter- gymnastiek In de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. Tijdens de rustperiode zijn er drie peuters 4 jaar geworden die nu naar de grote gym gaan, zo dat deze opengevallen plaatsen weer aangevuld kunnen worden. De moeders die eerder van plan waren met hun peuter van 2 of 3 jaar aan deze gymnastiek deel te nemen kunnen woensdag in de sportzaal terecht. Ook de reeds deelnemende moeders zijn vanaf woensdag weer van harte welkom Elke woensdag is deze gymnastiek van 11.00 tot 11 40 uur Spelender wijs wordt door middel van koppel-' tje duiken, springen en veel andere dingen met behulp van kinderlied jes geleerd om goed te bewegen. Ook voor de moeders is dit van groot belang Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: 'oor het dinsdagnummer :ot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het londerdagnummer tot ui- :erlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administra- ie: Kantoor Leusder Krant, ozendaallaan 9, Leus- len-Centrum. Op werkda- len geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Telefoon: 033- Abonnementsgeld: 4 59,40 per jaar; j30,20 per half jaar; 15,35 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's ,kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5,-per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Ro- zendaallaan 9, Leusden/ Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. AMERSFOORT Het maat schappelijk werk van het Protes tants Sociaal Centrum in Amers foort wil een groep starten met vrouwen en mannen die proble men hebben bij de verwerking van een echtscheiding. Hoewel in de meeste gevallen een echtscheiding gevoelens van verdriet, kwaadheid, mach teloosheid, uitzichtsloosheid, oproept, kan het voorkomen dat de last zo zwaar wordt, of de verwikkelingen ook gevoelsma tig zo groot worden, dat je hulp van buitenaf wilt gebruiken om er doorheen te komen. Een vorm van hulp van buiten af biedt het P S C door in een groep in je problemen herkend te worden door anderen die met hetzelfde zitten, durf je er vrijer over te praten, door dit praten kun je weer tot jezelf komen, en durt je ook weer met jezelf aan de gang te gaan, kun je weer aan je toekomst denken, ontstaan er weer perspektieven De groep zal uit ongeveer 10 deelnemers bestaan, en 6 a 8 keer bij elkaar komen, eenmaal in de week, te beginnen in januari a.s. Deelname is kosteloos Op gave bij het P.S.C., Bergstraat 29, Amersfoort, telefoon 033-10441. bij voorkeur tussen 9 en 10 uur, vragen naar Wijnand van Digge len. Jeltje Berends of Jaap van Amstel U kunt ook bellen voor nadere informatie. LEUSDEN/CENTRUM - Ook maandagavond werden, on danks regen en storm, weer heel wat goede wensen voor 1983 uit gesproken. Laat ons hopen, dat het helpt! In Blijhof vierden BVO '79 en Impala de jaarwisseling. De badmintonners met, dank zij een versterkte promotierege ling, nog alle kans op een trapje omhoog en bij de handballers is die, hoewel duidelijk minder, ook nog aanwezig. In beide Blijhof- zaaltjes heerste een zeer opge wekte stemming, als afspiege ling van de goede sfeer bij de clubs. Ook bij Roda '46 werd een nieuwjaarsreceptie gehouden Met een tot 21 00 uur gesloten biertap, maar tot dat tijdstip al het andere vrij verkrijgbaar. Hopelijk valt de besparing van de drukkosten van de bonnen positief uit. Voorzitter Ben de Haan heeft het jaar 1982 nog even uit de vergetelheid ge haald. Het jaar, waarin het zevende lustrum werd gevierd met onder meer de belangrijke uitbreiding van de speel- en kleedaccommodatie, maar ook met de degradatie van Zondag 1 De positie op de huidige ranglijst van beide standaardteams geeft evenwel veel reden tot opti misme en een promotiefeestje - misschien dubbeldik - kan zeker tot de leuke dingen van 1983 beho ren. Ook nog snel even de seance bij B. en W. van Leusden meegepikt in het k(l)eunge nieuwe gemeente huis. Het daar geldende bonnen systeem stond in de planning om achteraf na te kunnen gaan, hoe veel Leusdenaren weer en wind hadden getrotseerd. Twee bonnen per bezoeker was theoretisch ook mogelijk geweest (en dan later het totaal delen door twee), maar ter- wille van de eenvoud werd daarvan afgezien. De „winterschilders" wa ren slechts voor de leut aanwezig. De huidige kleuren blijven (voorals nog) gehandhaafd en het is goed, dat u dat weet. LEUSDEN - Maandag 10 ja nuari om 20.45 uur en woensdag 12 januari om 19.45 uur starten weer twee cursussen zwanger- Tot besluit van de avond nog even een afzakkertje gehaald bij Appie aan de Zwarteweg, waar de Gouden Klomp zitting hield. Met een computerachtige opvallende kamerbrede wandversiering, waar Frans Vlugt toch enige moeite mee had. Alleen Spa op zo n avond is toch niet alles, maar het eerder ge kregen advies om het Rondje Leus den per rijwiel te doen, hebben wij na ampele overweging afgewim peld. Het was maandagavond geen plezierig tietsweer! Prins Sie- pe ontving desondanks veel eigen onderdanen en bovendien zijn Achterveldse collega plus adju dant. In het oostelijke deel van de gemeente Leusden was het die avond toch iets te „droog schapsgymnastiek. Deze zijn be doeld voor vrouwen die in de maand maart of begin april een baby verwachten. De bijeenkomsten worden ge houden in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 Opgave en in lichtingen ter plaatse of telefonisch via 941218 Aan deze cursussen zijn geen kosten verbonden indien men lid is van de kruisvereniging. ECHTPAAR DE RUITER 65 JAAR GETROUWD LEUSDEN - Voor de heer en mevrouw De Ruiter-Knoester was zondag 2 januari een zeer bijzondere dag. Op die dag was het vijfenzestig jaar geleden dat Gerardus de Ruiter (91) en Maria Knoester (87) elkaar in 's Gravenhage het ja-woord gaven Ter gelegenheid van dit huwelijksjubileum bracht burgemeester Rademaker het echtpaar maandagmorgen een bezoek. De heer en mevrouw De Ruiter, die vijf kinderen, allen woonachtig buiten Leusden, hebben, wonen sinds 1975 in 't Hamersveld. LEUSDEN - Van woensdag 5 januari t/m maandag 10 januari is in het nieuwe gemeentehuis aan 't Erf de reizende foto-ten toonstelling „Honderd jaar Oranjevorstinnen" te bezichti gen. Deze tentoonstelling, die het leven van de koninginnen Emma, Wllhelmlna en Juliana in beeld brengt, is samengesteld op initiatief van de Confederatie van Oranjeverenigingen in Ne derland en maakt sinds novem ber 1980 een rondgang langs de Nederlandse gemeenten. De tentoonstelling is gedurende bovengenoemde periode op werk dagen te bezichtigen van s mor gens 9 00 uur tot s middags 5.00 uur en bovendien op vrijdagavond 7 januari van 19 00 uur tot 21.30 uur. LEUSDEN - De afdeling Utrecht van het Utrechts Land bouw Genootschap (ULG) houdt op donderdag 13 januari een al gemene vergadering. De bijeen komst begint om 20.00 uur in De Til, Hamersveldseweg 30. De agenda Is als volgt samenge steld: 1 Opening door de voorzitter de heer B van Oosterom. 2. Notulen van de jaarvergade ring gehouden 13 januari 1982 3. Jaarverslag penningmeester en benoeming kaskommissie. 4. Jaarverslag sekretaris. 5 Bestuursverkiezing, aftredend en herkiesbaar de heer B van Oos terom. 6. Rondvraag. 7. Pauze. 8. Verslag kascommissie. 9. Diaserie met geluid door de heer H J. Steenhuis S.E.V -er van het ULG, met als titel „Wat van Dijk hinderde". In deze serie wordt op een luchtige manier aan dacht geschonken aan diverse as- pekten van de Ruimtelijke orde ning, Hinderwet en Bedrijfsbeëindi ging en het volgt alles wat er op het bedrijf van de familie Van Dijk heeft afgespeeld. Na afloop hiervan is er ruim de gelegenheid hierover na te praten 10 Bingo. Er zal een bingospel worden georganiseerd met aan trekkelijke prijzen. 11. Sluiting. LEUSDEN - Iedere tweede maandag van de maand wordt er door de plaatselijke schrijfgroep van Amnesty International een schrijfavond georganiseerd. Op zo'n schrijfavond worden be langstellenden In de gelegen heid ge^itria orieven te schrijven naar autoriteiten van diverse lan den waar de mensenrechten worden geschonden. Het gaat in alle gevallen om mensen die on rechtmatig worden gevangen gehouden en/of gemarteld. Deze maand wordt er geschreven naar Centraal Afrikaanse Republiek, Zuid-Korea en Tsjechoslowa- kije. Centraal Afrikaanse Repu bliek: Mazette Jackson, hoofd van een technische school werd in januari 1982 gearresteerd en wordt zonder proces vastgehou den in een militair kamp in Ban gui. Zuid-Korea: Kang Jong-kon 31 jaar, een voormalige rechtenstu dent zit zonder beschuldiging of proces sinds februari 1981 in pre ventieve hechtenis. Tsjechoslowakije: Jiri Grunto- rad is een 30-jarige ondertekenaar van de standpunten der niet-officié- le beweging voor de mensenrech ten Charta 77. Hij zit een gevange nisstraf van vier jaar uit wegens ondermijning". Zoals gewoonlijk liggen voor beeldbrieven klaar om overge schreven te worden. Tevens wordt een kort informatief praatje gehou den. De schrijfgroep van Amnesty International nodigt iedereen van harte uit te komen schrijven voor de vrijlating van bovengenoemde ge vangenen op maandag 10 januari van 19 30 tot 21.30 uur in de Ha- mersveldschool, Lijsterbeslaan 54 in Leusden-Centrum. Voor nadere inlichtingen omtrent de schrijf avond: telefoon 943887

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3