„Dante Alighieri:" per cultura italiana Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN I Niemand anwezig Vel genoeg ergaderruimte? Gehoord Landweg gelukkig Koukleumen in commissie Geen gas wel een zwarte dop Oliebol als lokmiddel Op tijd sluiten De vrouwen achter het college P" Partij Kreyns MOLENS DONDERDAG 6 JANUARI 1983 loep op Leusden "Redaktle: Caspar van Loo et eerste „nadeel" van het euwe gemeentehuls Is ïtdekt. Doordat sommige nbtenaren nu een eigen kamer ibben gekregen, Is er geen illega die aan hem of haar kan >orgeven dat er telefoon Is sweest tijdens zijn of haar korte wezlgheld. Vroeger In de oude ihulzlng was dat anders met Inder eigen kamers en meer otere afdelingen. Toen kon er ug even een briefje op het jreau van de aan de telefoon >wllde maar afwezige nbtenaar worden gelegd. Wie andere nadelen aan >t nieuwe gemeentehuls Is jgevallen mag ons gerust :hrljven (postbus II in >usden). Het positieve willen a echter niet op de achtergrond ;hulven. Dus wie een voordeel meer kan noemen, mag zich ik tot de redaktle wenden. „Zijner wel genoeg 'rgaderfaciliteiten voor de ïmeente in het nieuwe 'bouw?" Deze vraag ziet adslid Sjef ten Berge (VVD) •aag beantwoord, voordat 'slist wordt over de invulling in de kelder van het nieuwe 'meentehuis. De liberaal rijfelt sterk aan de capaciteit inde gemeentelijke irgaderruimte en maand larom zeer voorzichtig te zijn et het verhuren „aan derden" in ruimte in „het eigen huls", sn Berge In de immisslevergaderlng OW/RO: Straks moeten we nog voor fepaalde druk bezochte érgaderingen zelf een ruimte ïders In Leusden huren". De oorzitter van de raadsfractie *n de VVD merkte verder op, tt bij het verhuren van de elderrulmte ook gekeken dient t worden naar het ollegeprogram, waarin staat at eigen accommodaties voor ^renlglngen sterk afgeremd eten worden. Het plan van de fmeente Is de kelder te rhuren aan de muziekschool, i Vrouwenraad en biljartvereniging '75. i Wethouder Wagenaar eantwoordde het voorzetje van én Berge over de ^rgaderfaciliteiten door te ggen, dat de gemeente qlsschien zelf wel een deel van i kelder erbij moet houden om Irukbezochte vergaderingen iaarheen te verplaatsen. Harm 'ffereins (GPV/SGP) wreef hem jren onder de neus, dat de ndergrondse ruimte van het emeentehuiseen pclaal-culturele bestemming eft en dat het voormalige Sinisterle van CRM een subsidie én vier ton heeft verstrekt voor e Inrichting. Wat ledereen vergat en later in de vergadering naar voren werd gebracht is de aanwezigheid van een multifunctionele ruimte in de kelder die „van niemand Is". Wie sprak er over extra vergaderruimte? Wethouder Jan Wagenaar zei Inde vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening: „Als je iets In tien minuten niet kunt vertellen, lukt het ook In een uur niet." Corrl Verduin (PvdA) vanaf de publieke tribune: „Het zal voor u dan niet gemakkelijk zijn om zich aan deze regel te houden!" De storm vanwege een doorsteek naar de Landweg Is gaan liggen. Even het geheugen opfrissen: eind vorig jaar kwamen de bewoners van de Landweg In opstand tegen het plan van de gemeente om voor de nieuwe Klnderlandschool een ontsluiting vla de landweg te maken op een punt waar volgens de bewoners nou net niet veel verkeer kan en mag komen. Veel gebakkelei heen en weer, dat uiteindelijk heeft geresulteerd in een overwinning voor de mensen van de Landweg. De gemeente zal de geplande doorsteek meer naar de kant van de Hamersveldseweg verplaatsen. De bewoners schijnen daarmee zeer gelukkig te zijn. Het was voor veel mensen behoorlijk koukleumen tijdens de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. En dat uitgerekend voor het eerst in de gloednieuwe commissiekamer van het gemeentehuls. Nadat sommige mensen op de publieke tribune al hun jas tegen de kou hadden aangetrokken (de luchtafzuiglngsinstallatle stond ook nog aan) meldde wethouder Jan Wagenaar dat dinsdag de verwarming in het gemeentehuls was uitgevallen. De storing was niet een-twee-drle op te sporen. Aan het eind van de vergadering deelde Henk van der Sloot (CDA) ten overvloede mee, dat hij zeer koude voeten had. Hij was niet de enige. Van de familie Hoogendljk van Dordogne 8 vernamen wij schriftelijk een sterk staaltje van, zoals zij dat noemt, „bezuinigen" door de overheid. Gisteren ontvingen de Hoogendijkers een brief van het Centraal Bureau voor de Motorrijtuigenbelasting waarin werd geconstateerd dat hun Opel Kadett voorzien is van een gasinstallatie. Of ze even wilden laten weten wanneer die LPG-Installatie in hun wagen was geplaatst, want daar wist men op het bureau in Apeldoorn niets van. Auto's met LPG moeten namelijk meer wegenbelasting betalen. Er werd direct telefonisch contact opgenomen met het Centraal Bureau voor de Motorrijtuigenbelasting en meegedeeld dat de Opel Kadett niet Is voorzien van een gasinstallatie. Op de vraag hoe men aan de veronderstelling kwam, werd vanuit Apeldoorn geantwoord dat zich aan de rechterzijde van de auto een zwarte dop bevindt, waarmee elk LPG-vulgat wordt afgeschermd. Maar, verklaarde de familie Hoogendijk, die zwarte dop is de benzinedop van de Opel Kadett, (We hebben 'm gezien, red.). Bij het Centraal Bureau geloofde men de Hoogendijkers niet, reden waarom dezer dagen een controleur de dop komt bekijken. „Gaarne laat ik aan u de vraag wat de administratie, verzending van de brieven en de controle aan onnodige kosten met zich brengt, aan al die duizenden automobilisten die een Kadett of een andere auto met een zwarte benzinedop rijden", besluit de familie Hoogendijk de brief aan ons. Een loslopende schimmel is dezer dagen wel op een zeer opmerkelijke manier weer het weiland in gelokt. Agenten van de rijkspolitie Leusden, die eens poolshoogte gingen nemen na de melding van het uitgebroken paard, zagen maar één manier om het beest te lokkenmet een sappige oliebol. Waar ze die vandaan haalden mag Joost weten, maar de truc werkte. De schimmel liet zich door de lekkernij verleiden om zijn plaats ineen weiland aan de Noorderinslag weer in te nemen. Het nieuwe gemeentehuis blijft een bron van nieuws. Dinsdagavond mochten we tijdens de vergadering van de raadscommissie OW/RO vernemen, dat er een soort huisreglement voor avondvergaderingen in het gemeentehuis is ingesteld. Om halfelfgaatinhet vervolg omwille van de bode de tent sluiten. Tegen die tijd moet de vergadering dan worden afgerond of een vervolg op een andere avond krijgen. In de praktijk werkte dat dinsdagavond zo: om klokslag tien uur meldde de gemeentelijke bode aan de voorzitter van de commissie dat het tien uur was (bedoeld als aansporing) en om half elf meldde de bode dat het half elf was (oprotten dus). De vergadering van OW/RO was toen nog niet aan haar eind gekomen, maar men vond het niet nodig op een andere avond door te gaan. Dus vergaderde de commissie nog een kwartiertje verder. Na elven mocht de bode pas naar huis en de deur van het gemeentehuis afsluiten. Hun mannen zijn vaak in het nieuws. Zij staan op de achtergrond maar zullen ongetwijfeld hun bekende wederhelft van de broodnodige steun voorzien in het plaatselijke politieke leventje. „Zonder vrouw geen carrière", schijnt eens iemand gezegd te hebben. Daarom vandaag in volle glorie v.l.n.r. mevrouw Rademaker, mevrouw Wagenaar, mevrouw Van Woudenberg en mevrouw Ummels. Deze foto maakte Janus Visser tijdens de nieuwjaarsreceptie van het college van burgemeester en wethouders. Ik heb niet het idee dat ik ooit J een politieke partij of een andere I groepering duidelijk bevoordeeld heb. Zelfben ik nooit lid van een politieke partij geweest Zolang ik journalist ben zal ik dat ook niet worden. Zeker in een plaatselijke I situatie kun je dat niet doen Het is een citaat, ik heb het niet gezegd. Mijn voorganger Bert Vos zei dat in een interview, dat ik J vorige week met rode oortjes in I deze krant heb gelezen. Ik ben het in dezen met Vos niet eens. j Wat het tweede deel van zijn opmerking aangaat: ik ben al I tarenlang lid van een politieke partij, ik ben journalist en ik ben werkzaam in een plaatselijke a situatie. Wat je volgens Vos dus J niet kan, kan ik al geruime tijd I Wat het eerste deel van het I citaat betreft, mijn streven is erop gericht juist zoveel mogelijk partijen en groeperingen te J bevoordelen. Soms denk ik dat J dat werkt. I Eerlijk gezegd vind ik het een wat oneigenlijk probleem. Mijn idee is dat ieder mens - daaronder zelfs journalisten J begrepen-zijn opvattingen en I sympathieën heeft. Het doet erop zich weinig toe of men die alleen tussen de schuifdeuren belijdt of ze wat geprononceerder maakt j doormiddel van een i partijlidmaatschap. I De kwestie is veel meer: naar welke kant moeten de sympathieën op gaan en in het I verlengde daarvan: van welke partij dient men lid te worden, I wanneer men dat wil. Op zich is de keuze in tweestromenland Nederland beperkt: je kunt je links dan wel rechts engageren. Middenstromingen zoals daar was D'66 blijven als verschijnselen van periodieke aard buiten beschouwing Dan kun je net zo goed lid worden van de tafeltennisvereniging Neen, echt links of rechts dus. Maar dan komt de vraag, hoe te definiëren wat links en wat rechts is Kijk, Uyl is links en Edje rechts. Of ligt het niet zo heel een voudig En wat doen we dan met meneer De Vries De literatuur daarover. Dr I Lipschits.Links en rechts in de politiek Lipschits zegt dat rechts in Nederland staat voor confessioneel"en links voor alles watniet-confessioneelis. In die versie wordt dus ook de VVD tot links gerekend Andere door Lipschits aangegeven maatstaven om links van rechts te onderscheiden: rechts wilgeen bemoeienis van de overheid op sociaal-economisch terrein, terwijl links dat juist wel wil. En voorts zou rechts conservatief zijn in die zin, dat het meer naar de geschiedenis kijkt, terwijl links meer naar de toekomst kijkt (progressief). Deze wijsheid komt tot mij via de laatste Volkskrant van het vohgjaar, waarin Kees Bastianen spreekt met Jaap Boers ma (links, rechts?). Kees heeft meer gelezen. De Kleine politieke encyclopedie van Maurice Duverger, die uitlegt dat tijdens de Franse revolutie er een andere links-rechts-tegenstelling was dan daarna.De overwinning van de burgerij schiep een nieuwe links-rechts-tegenstelling proletariërs tegenover kapitalisten, de verhuurders van arbeidskracht tegenover de bezitters.'beheerders van het geld waarmee de produktie georganiseerd wordt. Zie je Com Verduin tegenover Jan Wagenaar zitten? En voor wie het allemaal nog niet helemaal duidelijk is, spraken voor de Volkskrant ook nog eens De Gaay Fortmann senior. Karei van het Reve, Jerome Heldring en Marcel van Dam met elkaar over links en rechts. Twee pagina 's lang interessant. Maar dat je nu zegt heren dank u voor de duidelijke uiteenzetting, dat niet Terwijl het in wezen natuurlijk zo eenvoudig is als wat De aanleiding tot al die gesprekken en geschriften over links en rechts is de Huizmga-lezing, die eind vorig jaar door Renate Rubinstein werd gehouden. In het eerdergenoemde gesprek vat Karei van het Reve de strekking van de Huizmga-lezing in één zin samen Wat Renate goed vindt, noemt ze links. Ik vond het meer dan het ei van Columbus. Een omelet van Columbus. Ik heb altijd al vermoed, dat het zo simpel zou moeten liggen. De woorden links "en,, rechts zijn synoniemen voorde begrippen goed "en,, slecht ".Het zijn de enig hanteerbare criteria om te beoordelen, wat links en rechts en daarmee je eigen plaats is En, meneer Kreyns, van welke partij bent u nu eigenlijk lid? Laat ik er dit van zeggen, ik ben lid van een goede partij. Al jaren staat in m'n tuintje van tien bij zes een kopie van een wipwatermolentje. Een vriend heeft het aan de hand van oude tekeningen ooit eens gemaakt, maar hij woonde tus sen hoge flats dus draaide het niet, tot het bij mij kwam. De eerste jaren draaide het molentje fier in de wind, het waterrad ging dan lustig mee in de waterbak die er om heen lag, maar van lieverlee werd het voor het molentje lastiger om mee te komen want door de snelle groei van het groen werd de wind uit de zeilen ge nomen. 'k Heb het nog wat hoger gezet op een zogenaamde molen berg maar 't ging niet best meer. Het is zo nauwkeurig nage maakt, behalve de konmgspil- dat is de as die van boven naar omlaag gaat - is alles van hout. Het grote rad bovenin, de bonkelaar, de kleinere rade ren, bovenschijfloop, onder- schijfloop, waterrad, het is al les van speciaal hout. De tan den in de raderen zijn van ber kehout en die worden glad en soepel gehouden met bijen was. In de loop der jaren zijn ze spiegelglad geworden. Het huis, dat op de pyramide rust, draait bij sterke wind ge woon mee en de rood geverfde versiering op het huis; de,, ma kelaar" geeft duidelijk de stand van het huis aan. Zo langzamerhand heb ik ook iets van de molentaal ge leerd. Via de stand van de wie ken kan de molenaar allerlei berichten doorgeven aan z'n collega's. Dan hebben we nog het geluk echte molenaars in de familie te hebben die veel van hun molens vertellen. Het begint al dat de wieken al tijd tegen de klok indraaien, van rechts naar links, de hek ken zijn altijd links op roeden, zodat de molenaar zich links vasthoudt en rechts zijn werk aan de zeilen kan doen. Staat b.v. de bovenwiek iets voor de hoogste stand bete kent dit vreugde, feest op de molen Staat de bovenwiek iets door de hoogste stand dan betekent het rouw. Dikwijls wordt bij rouw „nagekruid": de kap van de molen volgt de rouwstoet tot in de richting van het kerkhof. Zo kan een molenaar door de stand der wieken aan zijn me de-molenaars aangeven wat er gaat gebeuren, vooral de watermolens geven zo elkaar door dat er bijvoorbeeld gema len moet worden. Er kan zo om hulp geseind worden, dokter of timmerman of polderbesturen. Als er lange rust is staan de wieken „over-kruis", recht haaks op elkaar, staan ze schuin op elkaar is dat korte rust, gereed te gaan malen, 'k Herinner me nog dat een fa milielid der molenaars was overleden, toen stonden alle molens in de buurt van Rotter dam, Schiedam en de eilanden in de rouw. De kappen in de richting van de begraafplaats. In m'n jeugd ging ik vaak kij ken bij een houtzaagmolen in de buurt van Schipluiden. Enorm was de kracht waarmee door een beetje wind die zware natte boomstammen uit het water getrokken werden. Ook gingen we naar Maasland waar langs de Vliet - de Vliet van Maarten 't Hart, uit: Een vlucht regenwulpen - een enormd watermolen stond, een grondzeiler. 'k Zie nog de honderden doodgedrukte vis sen voor het waterhek bene den, en het geweld van het op geslagen water op de kade. En m 'n oom de molenaar maar waarschuwen; blijf bij de wie ken vandaan1 Nog hoor ik het suizend geweld van de langs- scherende wieken. Een mole naar is een buitengewone vak man, hij moet veel, zo niet alles weten van weer en wind en zijn molen daar naar regelen, hij moet weten van de waterstand in de polder en kunnen repare ren en naar de lucht kijken wat hij verwachten kan en oppas sen dat z'n molen niet op hol slaat, want molenbrand is niet te blussen. Maar weg, houtzaagmolen, weg watermolen er staan nu elektrische gemalen. En nu is m 'n watermolentje ka duuk, in de storm een wiek af gebroken, er staan geen kin deren meer te kijken als in die tijd toen hij lustig draaide En ik kan hem niet meer in de vreugd zetten als er een feest in de familie is. t Molentje is dood. Gelukkig wordt er al het moge lijke gedaan om nog molens te redden De vereniging ,,De Hollandse Molen" is ijverig in de weer, maar toch verdwijnen er regelmatig wieken uit het landschap Maar als compensatie voor die wieken hebben we de me tershoge antennes die steden en dorpen sieren. Och, die an tennes, toen wij in het ,,durp" kwamen was het op grond van een vage politieverordening verboden ze op het dak te heb ben, dus onder de pannen met die dingen, om een even vage ontvangst te krijgen. „Onder de pannendie naam zag ik pas op een der witte bak stenen met zwarte golfplaten bedekte huizen in m'n buurtje. Vergeefs gezocht naar de pan nen, alleen maar golfplaat. Heeft het misschien een ande re betekenis? Maar het mag weer de anten nes, meer dan tien meter hoog vaak voor een goede ont vangst van nare dingen Om niet aan een vrij duur cen traal systeem vast te zitten dat ook niet altijd waterdicht is, overweeg ik in mijn buurtje tot gemeenschappelijke inkoop van die hoge staketsels, die als in wanhoop hun schrale kne- tels in de lucht steken, 'k Zie het voor me, weg molenwie ken, daarvoor in de plaats op elke woning een tien tot twaalf- meter hoge mast tot vermaak in de late avonduren. Zou dat effe mooi zijn, karakte ristiek voor het dorp, of riekt het naar burgerlijke ongehoor zaamheid? Sp. PECH ONDERWEG Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen opsporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe In de afgelopen 20 jaar de Cursus Pech Onderweg van de ANWB. De belang stelling is groeiend. Dat geldt met na me voor het aantal vrouwelijke cur sisten, ongeveer 50% van het aantal cursisten bestaat nl. uit vrouwen. Gedurende vier achtereenvolgende weken kan men tijdens lesavonden van ca. 2V2 uur deelnemen aan dit praktisch auto-onderricht. De ANWB heeft besloten ook dit seizoen weer deze cursus te organi seren en wel in ca. 50 plaatsen. In Amersfoort worden de cursus sen gehouden op: ma. 10, 17, 24, 31 jan., dl. 8,22 febr., 18 mrt., do. 10,17, 24,31 mrt en ma. 11,18,25apr.,2mel 1983. Zij worden gehouden in de Chr. Techn. School, Kallumweg 2, aan vang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een ze kere mate van handigheid bij te bren gen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik gemaakt van een auto waarvan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instruc teurs, ervaren Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekenin gen en een aantal belangrijke onder delen besteden wij aandacht aan o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten on der alle weersomstandigheden wordt behandeld. Na aanmelding ontvangen de cur sisten een bericht van inschrijving I waarin nadere gegevens over de les sen worden bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich op geven bij: ANWB kantoor Amers foort, Pr Julianaplein 10. Tel. 033- 10245. AMERSFOORT „De vereni ging heeft ten doel de kennis van de Italiaanse taal en cultuur te verspreiden door alle rechtmati ge middelen, in het bijzonder door het organiseren van bijeen komsten. voorstellingen en cur sussen", zo luidt de doelstelling van de Vereniging Dante Alighie ri Amersfoort," waarvan de op richtingsakte in januari zal wor den gepasseerd. Voorzitter A. S. Middelink vertelt, dat „Dante Alighieri" in feite een wereldwij de vereniging is met afdelingen zowel in Italië als over de gehele wereld, de Comitati all' estero. Trouwens men hoeft geen Ita liaans te kennen om te begrijpen, dat de zin op het briefpapier van de in Rome gevestigde overkoe pelende organisatie - „per la tu- tela e per la diffusione della lin gua e della cultura italiana nel mondo" - betekent, dat het gaat om de verspreiding van de Ita liaanse taal en cultuur over de gehele wereld. En daarmee wordt dan zeker niet alleen aan het verleden, maar ook aan het heden gedacht. De vereniging draagt de naam van de in Florence geboren Dante Alighieri (.1265-1321), die tot op de huidige dag als Italié's grootste dichter wordt ge zien, met zijn Divina Comedia de hoek steen heeft gelegd voor de Italiaanse taal en literatuur De aanzet tot de oprichting van „Dante Alighieri Amersfoort" is ruim een jaar terug gegeven door mevrouw dr L. Schram-Pighi uit Bilthoven. die zich af vroeg, waarom er in Amersfoort geen Dante Alighieri was, terwijl die in Utrecht al jarenlang bestaat Mevrouw H Nebbeling nam het initiatief, terwijl eigenlijk gelijktijdig twee andere Amers- foorters - de heer Middelink en me vrouw I. Spijker - bezig waren met de oprichting van een Italiaanse conversa tieclub „Parlate con noi" (Spreek met ons), die zich ten doel stelt de spreek vaardigheid in het Italiaans „geolied te houden" Er ontstaat een zekere sa menwerking met als gevolg, dat de voorzitter van „Parlate con noi" nu te vens voorzitter van „Dante Alghien" is, hoewel de vereniging en de conversa- lieclub een gescheiden leven leiden POPZANGER Dante Alighieri telt nu ruim 50 leden. Een aantal dat voorzitter Middelink veel Ie weinig vindt voor een stad als Amers foort en voor de regio „Het zouden er minstens 250 moeten zijn." Dante Ali ghieri moet naar zijn idee geen stoffige club worden van alleen maar oudere mensen en hij hoopt dan ook dat onder de nieuwe leden vooral ook jonge men sen zullen zijn. Het programma, dat „Dante Alighieri" kan bieden, mede door de steun, die zowel de Italiaanse ambassade als de overkoepelende or ganisatie in Rome indirekt geven, is veel omvattend „Ik zou zo graag zien, dat die jongeren meedenken om onder werpen in het programma te brengen, die hen interesseren We kunnen bijv best een Italiaanse popzanger naar Amersfoort laten komen als die toch een tournee door ons land maakt." Want het is nu ook weer niet zo, dat Italianen op afroep en zonder kosten klaar staan om naar ons land te ko men. „We hebben afwisselend Ne derlandse en Italiaanse sprekers op onze avonden, die eens per maand gehouden worden. De avond hangt af van het reisprogramma van de sprekers, zeker als die uit Italië ko men. Recent hebben we sprekers ge had over de oorsprong van de uni versiteit in Bologna, over de invloed van het Romaanse recht op de Ne derlandse wetgeving, over de mo derne Italiaanse architectuur. Het Is zeker niet zo, dat alleen maar de ou de Italiaanse - wellicht beter de Ro meinse - cultuur aan de orde komt." De heer Middellink wil komen tot een afwisselend programma, denkt bijv. aan een serie lezingen en film avonden over „Italië In de tachtiger jaren", hij verwacht dat dat ook de jongere mens zal aanspreken. REISBUREAUS Hij zou ook graag zien, dat de Italia nen uit Amersfoort en de regio of van geboorte Italianen zich als lid van Dante Alighieri melden, door de kontakten met landgenoten er een stukje Italië terug vinden. Hij zou het toejuichen als via zijn vereniging Italiaanse en Nederland se jongeren elkaar kunnen ontmoeten. Ook ziet hij in de toekomst kontakten ontstaan tussen de Amersfoortse afde ling en afdelingen van Dante Alighieri in Italië, waardoor met gesloten beurzen - alleen de reiskosten komen natuurlijk voor eigen rekening - over en weer bij elkaar onderdak genoten kan worden Dante Alighieri Amersfoort moet haar weg nog vinden, ziet het als haar taak Nederlanders en Italianen uit stad en regio in kontakt te brengen met elkaar en met de oude en nieuwe cultuur van een land, dat eigenlijk nog maar hon derd jaar een staatkundige eenheid vormt. Voor mensen, die regelmatig of incidenteel naar Italië gaan. denkt de heer Middelink aan een speciale avond in het voorjaar, waarbij ook reisbureaus een inbreng kunnen hebben Ook zou het interessant zijn om sa men met Amersfoortse modehuizen door een film met daarnaast een model show in te haken op de Italiaanse mode. om met de Kamer van Koophandel de handelsbetrekkingen tussen de regio en Italië - de Italiaanse vormgeving is vaak bijzonder mooi - te belichten Ideeën en plannen genoeg, maar „al lereerst hebben we een flink aantal nieuwe leden nodig", zegt de voorzitter van de vereniging in oprichting, die geïnteresseerden oproept kontakt op te nemen met de secretaris, mevrouw H. Nebeling, p/a. VUE. Korte Bergstraat 5, tel 033-633178 (van 9 tot 13 uur) Hij komt ook op de conversatieclub Parlate con noi. waar men tijdens onge dwongen samenzijn - „het zijn beslist geen lessen" - ten huize van de deelne mers om de drie weken samenkomt om over een bepaald onderwerp in het Ita liaans te converseren. Er zijn meestal zo een 10 a 12 deelnemers, waaronder een paar Italianen, die over de meest verscheiden onderwerpen als bijvoor beeld „Is samenwonen de juiste ouver ture voor een huwelijk", „Is ervaring waardeloos?". „Namen en bijnamen", „De aanpassing van de Italiaan in Ne derland" converseren en discussiëren, zo hun kennis van het Italiaans op peil houden of bijspijkeren Die conversatie avonden worden altijd op maandag ge houden. Hoewel door de huiskamer-bij eenkomsten de groep maar beperkt kan zijn kunnen serieus geïnteresseer den kontakt opnemen met de heer Mid delink. tel 033-632650 Ook ijlings kaartjes gestuurd naar mensen van wie u niet had verwacht dat ze er u óók eentje zouden sturen? Die uniformering van- het ge meentebestuur moeten we wellicht symbolisch zien: van hetzelfde laken een pak. Cynische Leusdenaar „Als ik dat kwartet zo bekijk, verwacht ik elk moment dat ze hun in strumenten pakken om een vlotte riedel weg te geven. Verbaasde bezoeker aan de nieuwjaarsreceptie: „Ik bestel de bij die man met dat scheve strikje een borrel, maar dat bleek een vergissing..." Op verzoek van de burge meester zullen we in het ver volg niét meer over stropdas sen praten. Maandagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie klonk er muziek uit de kelder. Een won der. want de muzikanten ston den boven handen te schud den Ook die prachtige spiegel in de raadzaal gezien? Zouden de raadsleden zich nou echt aan zichzelf gaan spiegelen? In het nieuwe gemeentehuis moet u bij het trappen bestij gen wel uit uw doppen kijken... Maar alle gekheid op een stok je het was een prettige nieuw jaarsreceptie. burgemees ter Over op de orde van de dag. Die nieuwe kop van de Leus- der Krant is wel bescheiden, maar laat u daardoor niet van de wijs brengen... Ik zou ook best een getekende verklaring van het gemeente bestuur willen hebben, waarin zij mij garanderen, dat ik ver der geen geluidsoverlast te vrezen zal hebben Betekent zo'n verklaring trou wens ook. dat het gemeente bestuur straks verantwoorde lijk wordt gesteld voor het los sen van schoten op schuren en woningen? De Leusder Krant vernieuwdI Het lijkt wel een wasmiddel van Unilever, maar blanco pagi na's worden vooralsnog niet geleverd Je kunt die lessen in lokale om roep natuurlijk niet 's avonds geven, want dan moet er T. V. gekeken worden Zou het dan tóch een ROMme- lig jaar worden? Ach, als we maar LOL hebben Leusdenaar Wim de Jong gaat een Latent Talent-cursus ge ven over Zuid-Afrika, het „Aparte Land' Zou hij daar hetzelfde mee bedoelen als ik in gedachten heb? Ons college wil maar liefst f11000,- voor emancipatie- aktiviteiten uittrekken1 Zeker bang dat ze anders de kelder niet vol krijgen Zwart zand voor nieuw plant soen. Toch niet betaald van zwart geld? In het nieuwe gemeentehuis wordt een expositie gehouden over,, Honderd jaar Oranjevor- stinnen Hoe dan Er moet nu al moeite gedaan worden om voor het portret van Beatrix een plaatsje in de raadzaal te vinden.. Lees met stomme verbazing in de krant' „Hockeyers streven naar kunstgrasveld.M'n he mel, denk je dan, zijn die knup- oelhanteerders dan zo kort van geheugen? Nou maar hopen, dat het met het geheugen van het ge meentebestuur wat beter ge steld is Kop: „December was judo- maand Ook een maand van andere zaken, mag ik toch ho pen. En dat geldt uiteraard ook voor deze rubriek We zullen er in het nieuwe jaar nog meer stre ven om de Kantlijn zó samen te stellen, dat lezers, die eens een keertje geen tijd hebben, kunnen volstaan met het lezen van deze regels om weer hele maal bij te zijn... Want ook in deze rubriek staat het allemaal echt zwart (op) wit V

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9