SB Jeugdraad gaat zich beraden over funktioneren De winter slaapt nog Werkgroep Kinderopvang onderzoekt belangstelling voor crèche in Leusden Spoedoverleg over kavel- irijzen woonwagenkamp Commissie ABZ vergadert a.s. donderdag ABTB Kaarten in De Til ENQUÊTE ONDER 500 GEZINNEN Bromfietser licht gewond Lesgevenden buitenlanders gevraagd Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Lotnummers kerstboom verbranding AMBC houdt bingo-dansant MOONWAGENSCHAP: GEEN OPZET LEUSDEN BDU FOTO-KOPIE NODIG? Talen- praktikum Geen krant ontvangen? Valk verdwenen Aanrijding met bus Vernielingen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakleur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN - De gevolgen van dag 13 januari onder meer on- het ontslag van ambulant funk- derwerp van gesprek zijn tijdens Uonaris voor de Stichting Jeugd- een vergadering van de Jeugd raad Leusden zullen donder- raad. Volgens het dagelijks be- LEUSDEN - Leusdenaar T. van B. is gistermiddag licht gewond geraakt toen hij met zijn bromfiets de Heiligen- bergerweg richting Ursuli- neweg wilde oversteken en werd geschept door een au to. De wagen werd bestuurd door F. van H. uit Leusden. Volgens de politie heeft de bromfietser niet goed uitge keken met oversteken. Na behandeling in het zieken huis kon hij naar huis. On«ftiankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BI] kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes f t .20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaltaarv9 te Leusden-Centrum is dage lijks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. stuur van de stichting brengt het ontslag op 1 augustus van dit jaar grote konsekwenties met zich mee voor het funktioneren van de Jeugdraad. Op de vergadering zal verder aan de orde worden gesteld de coördinatie van het beslaande jeugd- en jongerenwerk, de belan genbehartiging, begeleiding, advi sering en ondersleuning van dit werk en ontplooiing van nieuwe ini tiatieven Zoals bekend besloot de gemeenteraad onlangs met ingang van1 augustus geen subsidie meer beschikbaar te stellen voor de be taling van de ambulant funktionaris voor het jeugd- en jongerenwerk, die in dienst is van de Stichting Jeugdraad Vanwege deze beslis sing moet hij met ingang van die datum worden ontslagen en op wachtgeld worden gezet. De vergadering van de Jeugd raad wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Vorig jaar om deze tijd hadden we al een hoop. sneeuw en veel schaatsplezier achter de rug. Nu is Koning Winter nog niet langs geweest en iedereen heeft het er meteen dagelijks over. Herinneringen aan begin vorig jaar zijn er slechts. Het uitblijven van de winter is niet alleen voer voor vele gesprekken, maar heeft ook zichtbare gevolgen voor de natuur. Struiken en bomen tonen vanwege de milde temperaturen hier en daar een voorzichtig nieuw blad, vogels zijn de kluts kwijt en rozestruiken showen zelfs, als ware het voorjaar, kleurige knoppen. Bijgaande foto levert het bewijs. Fotograaf Jan Pit schoot deze kiek in de buurt van boerderij de Hakhorst in Leusden. LEUSDEN De leden van de commissie Algemene Bestuurs zaken komen donderdag 13 ja nuari voor een vergadering bij een. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in een commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda is als volgt samen gesteld: 1 Opening en inventarisatie van vragen. 2. Vaststelling verslagen van de vergadering van 6 december 1982. openbaar en besloten gedeelte 3 Inspraaknotitie-vervolg. 4. Wijziging verordening com missie van advies en bijstand, LEUSDEN Vijfhonderd wil lekeurige gezinnen in Leusden zullen deze maand een enquête formulier ontvangen van de werkgroep kinderopvang. De werkgroep die voorlopig bestaat uit Treesje Schaefer, Dick van Velsen en Shirley Houben wil door middel van deze enquête de behoefte aan een crèche in Leus den onderzoeken. Afhankelijk van positieve reakties, die boven een door hun gesteld percentage moeten liggen, zullen zij gaan starten. Tot nu toe kent Leusden alleen peuterspeelzalen waar kinderen van twee tot vier jaar maximaal twee ochtenden of twee midda gen heen gaan. Treesje: ..De reden van het be ginnen met een crèche in Leus den is dat ouders maar vooral vrouwen de keuze moeten heb ben om te gaan werken, studeren of een dag voor zichzelf te heb ben Op dit moment is er geen sprake van een keuze. De indruk bestaat nu dat voor kinderen be neden de twee jaar alleen dure opvang bestaat." Vanaf twee jaar kunnen kinde ren in Leusden wel naar een peuterspeelzaal. De tijd die zij daar verblijven is maximaal zes uur. verspreid over twee dagen Amersfoort heeft wel een kinder dagverblijf. zij het met een grote wachtlijst, maar daar worden al leen kinderen uit Amersfoort ge plaatst. Naar de grote bedrijven in Leusden. evenals naar de ge meente en Lisidunahof wordt een brief gestuurd door de werk groep waarin zij vraagt of de desbetreffende bedrijven den ken dat er binnen hun bedrijf behoefte bestaat aan een crèche. Hoe zij daar tegenover staan en of zij financiële ondersteuning willen verlenen. De crèche zal in ieder geval gaan draaien met professionele krachten. In februari hoopt de werkgroep de uitslag van de en quête klaar te hebben Geïnte resseerden kunnen nu vast kon- takt opnemen met Treesje Schaefer. Morgenster 6. tel 941853 AMERSFOORT - De grote belangstelling van de kant van de buitenlanders voor de kursus Nederlands van de Stichting Bui tenlandse Werknemers Gooi en Eemland, is er de oorzaak van dat ongeveer 25 kursisten op dit mo ment op een wachtlijst staan. Ondanks dat zij graag het Neder lands willen leren spreken, lezen en schrijven, of hun Nederlands willen verbeteren, kan daaraan niet worden tegemoet gekomen. Daarom doet de stichting weer een oproep aan diegenen die een avond of middag in de week vrij kan en wil maken om als vrijwilli ger/ster aan buitenlanders de Nederlandse taal te leren. De kursus Nederlands van de SBW Gooi en Eemland is geen professionele kursus. Met deze kursus wordt in eerste instantie geprobeerd het Nederlands zó te leren spreken, dat de lesne- mer/neemster zich in dagelijkse situatie kan redden Voor kursis ten die meer kunnen en/of willen dan dit nivo, wordt bekeken in hoeverre daaraan binnen de kur sus kan worden voldaan, of dat er doorverwezen kan worden naar andere mogelijkheden in Amers foort Daarom wordt er van de vrijwilligers/sters geen lesbe voegdheid gevraagd ledereen die zich hiervoor wil inzetten, zich betrokken voelt bij de pro blematiek van de buitenlanders in Nederland, en natuurlijk, zelf het Nederlands goed beheerst, kan deze lessen geven. De lessen worden gegeven op dinsdag- en vrijdagavond van 19 30 tot 21 00 uur. en op zater dagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. Belangstellenden worden hierbij uitgenodigd voor een in formatie-bijeenkomst op woens dag 12 januari a s om 19 30 uur, in het gebouw van de SBW Gooi en Eemland. Bergstraat 6. Amersfoort. Op deze avond zal u dan worden verteld over de orga nisatie van de lessen, het lesma teriaal. methoden van lesgeven enz. Aan het eind van avond kunt u beslissen of u zich als lesge ver/geefster wilt aanmelden Na dere informatie kunt u krijgen bij dhr. Jan Sammels. koördinator van de lessen (tel03495-34442). of bij de SBW Gooi en Eemland. Willem Valentijn (tel 033- 632314) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Nog voor de zomer een vreemde taal spreken Amersfoort - tel. 033-729097 Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. naar aanleiding van de raads vergadering van 16 december 1982 5. Voeren van een rechtsgeding 6 Bepalen datum zitting behan deling van een bezwaar schrift 7. Mededelingen c.a. ..Stopwet" Organisatiebeschikking Rijkspolitie: Alfabetisch trefwoordenre gister APV Huisregels gemeentehuis Overzicht ontwikkeling ge regionaliseerde brandweer Benoeming 3e loco-secre taris. vergoeding werkzaamhe den en de tegeoetkoming in de kosten voor de leden van de raad 8 Rondvraag. 9 Sluiting LEUSDEN - Tijdens het afge lopen weekeinde Is een valk, waarmee een Leusdenaar op de hei aan het jagen was, verdwe nen. De vogel is vermoedelijk door de sterke wind meegevoerd en afgedwaald. De Valk heeft een belletje aan zijn poot. Wie weet waar het roofdiertje is of het ge zien heeft, kan contact opnemen met de rijkspolitie Leusden tele foon 944444. LEUSDEN - Op de Arnhemse- weg vond donderdag een aanrij ding plaats tussen een bus van Centraal Nederland en een auto. De botsing gebeurde doordat de bestuurder van de wagen tegen de van een halte wegrijdende bus reed. Er was alleen blikscha de. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werden gisteren aangiften ge daan van vernielingen aan een bulldozer en een boerderij. Van een bulldozer op een bouw plaats in Claeverenblad/Wilden- burg waren alle ruiten inge gooid. Schade circa duizend gul den. De ruiten van een onbe woonde boerderij aan Klokhock in de Paardenmaat waren even eens doelwit van vernielingen. Scoutinggroep Manitoba is gestart met bouw van nieuw onderkomen. Het oude moet in verband met de aanleg van de nieuwe rijksweg 28 tegen de vlaktepag. 3 Nog altijd volop belangstelling voor Latent Talent pag. 3 Vrouwentrefcenrum Lelystad als voorbeeld voor Leusden. Een impressiepag. 5 De Virus-prestatieloop trok ondanks het slechte weer 700 deelnemerspa9-7 De Jarovan Rootselaar- trofee werd dit jaar uitgereikt aan Wout Meinten, de drijvende kracht achter de Tour de Juniorpag.7 krant DINSDAG 11 JANUARI 1983 - 14e JAARGANG NO. 75 LEUSDEN - Bureau Voor lichting van de gemeente heeft nog enkele prijsjes klaar liggen voor degenen die hun lotnummers van de kerstbomen nog niet hebben ingewisseld. Met gaat om de lotnummers 950,495 en 220. ACHTERVELD Zaterdag 15 l januari organiseert de AMBC de j jaarlijkse Bingo-dansant. Deze I avond, die in D'Ouwe Peerdestal wordt gehouden, begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf half acht. Tijdens deze avond zullen de clubkampioenen zowel in de Tour- als in de Sportklasse wor den gehuldigd De bingo staat onder leiding van de voorzitter, bingomaster Koos Lorist. Tegen het einde van de avond wordt er nog een grote verloting gehouden waarbij evenals bij de bingo fraaie prij zen te winnen zijn De avond is voor leden en hun introducés vrij toegankelijk. LEUSDEN Voor de kaart avond voor de leden en hun huis genoten van de ABTB bestond een goede belangstelling. Op een rustige en gezellige wijze werd door 28 personen geschut- jast en vier klaverjasten. De uitslag werd: 1 Ans Vrij hoef. 91 pnt; 2 Hans Herder, 82 pnt; 3. Cees van 't Klooster, 80 pnt; 4 Bertus van Zandbrink, 79 pnt LEUSDEN Donderdag 13 januari wordt in het jongeren centrum De Til weer de maande lijkse kaartavond gehouden De avond waarop men kan klaver-en schutjassen begint om 20.00 uur Deelnemers worden verzocht zich tussen 19.30 en 19 50 uur in 1 te laten schrijven. Het inschrijf geld bedraagt f3.50. Deze bij- eenkomst telt mee voor het sei- j zoenkampioenschap. I (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het Woonwa genschap regio Amersfoort zal binnenkort op bestuurlijk nivo met de gemeente Leus den een spoedoverleg starten over de hoogte an de kavel- prijzen in het bestemmings plan Woonwagencentrum. Dit plan werd onlangs door Gedeputeerde Staten afge keurd vanwege de economi sche onuitvoerbaarheid er van. Leusden berekent name lijk veel te hoge kavelprijzen voor de standplaatsen: 32- duizend gulden per kavel ter wijl het Rijk als subsidienorm Naar aanleiding van het af keuren door Gedeputeerde Staten van het bestemmings plan Woonwagencentrum komt morgen (woensdag) de begeleidingscommissie Woonwagencentrum in een extra vergadering bijeen. Verschillende leden van deze commissie hebben de wens te kennen gegeven over de situatie die is ontstaan van gedachten te wisselen. De vergadering wordt In de com missiekamer van het ge meentehuis gehouden en be gint om 14.00 uur. Voorzitter van het Woonwagens- hap, G. C. de Bruijn. een grondprijs van 17.600 gulden hanteert. Volgens voorzitter G C. de Bruijn van het Woonwagenschap is het nu dringend tijd dat het schap (dat voorziet in de stich ting. het beheer en de exploitatie van woonwagencentra in de aan gesloten gemeenten) en Leus den rond de tael gaan zitten om de invulling van de financiële kant van het bestemmingsplan te bepraten. Dit gesprek had eigen lijk moeten plaatsvinden voordat het bestemmingplan naar GS ging, maar door bepaalde ondui delijkheden is dat er niet van gekomen. Het Woonwagen schap heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat als Leus den dergelijke kavelprijzen han teert, ze zelf het verschil van 32 000 min 17.600 gulden per kavel moet bijpassen. Het schap was daarom bijzonder verrast toen de gemeente dat niet wilde maar wel het bestemmingsplan deponeerde bij de provincie. OPZET De Bruijn is niet van mening dat Leusden opzettelijk de kavel prijzen te hoog heeft berekend om afkeuring van het bestem mingsplan te bewerkstelligen en zodoende de komst van het sub- woonwagenkampje aan de Mid denweg te vertragen. „Het Woonwagenschap kwalificeert Leusden als zeer positief tegen over een kampje", aldus voorzit ter De Bruijn. Hij heeft daarom stellig niet de indruk dat de ge meente de zaak bewust zit te verzieken. Het spoedoverleg moet een oplossing brengen in de impasse. „We komen er wel uit", voorspelt De Bruijn die het niet bezwaarlijk vindt dat de be stemmingsplanprocedure even tueel opnieuw gestart moet wor den. „Zo'n ronde gaat veel snel ler omdat ze al een keer doorlo pen is", aldus de voorzitter van het woonwagenschap.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1