Manitobagroep start met bouw van nieuw onderkomen Kantongerecht Amersfoort Nog altijd volop belangstelling Latent Talent Jazzconcert van Alfonso Kwartet lubhuizen moeten wijken voor aanleg rijksweg 28 kranl: VVD nieuwjaars bijeenkomst Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DEELNEMENDE TEAMS: DINSDAG 11 JANUARI 1983 plaatselijk nieuws ■g ae- aet rte fcMr. rc I n één onzer medewerkers) USDEN Nog dit jaar moeten de onderkomens over de scoutinggroep „Manitoba" beschikt tegen rond. ege de aanleg van de nieuwe rijksweg 52 heeft .waterstaat de grond nodig waarop de twee houten hutten van de scoutinggroep staan. Met het geld dat schadevergoeding van Rijkswaterstaat verkregen dt en naar de groepsleiding hoopt, met wat geld van |enaf, kan de groep een nieuw onderkomen neerzet- ens een geanimeerde nieuwjaarsbijeenkomst wer- door vier groepsleden alvast de eerste spaden voor grondwerk in de grond gezet. huidige bouwwerken. Beston den de beide groepshuizen. waarover de Manitobagroep be schikte voor een belangrijk deel uit hout. het nieuwe gebouw zal geheel uit steen worden opge trokken De Leusdense architekt Chris Smit heeft het nieuwe club huis ontworpen, overigens ge heel naar de wensen van de groep zelf. Het Leusdense aannemersbe drijf Bloemendal gaat het club huis bouwen. GEEN VERWARMING Het nieuwe onderkomen van de Manitobagroep aan de Dode- weg wordt beslist geen luxe jeugdhonk Integendeel, de uit- Ie STT*®bin B,aas- we,P biï de Manj- n géhorde, viel de eer de beurt de Weerste spa voor het nieuwe ipshuis In de grond te mogen n. Alain Visser van de ver- ers, Stefan Ammerlaan van •owans en Martin Veldhuis 1 de voortrekkers volgden het igdige groepslid door op de iats waar ,,hun" verblijfsruimte mt, een spa In de grond te .ken. Groepsvoorzitter Rob ale hoopt dat het nieuwe jepshuis er nog voor de start 1 het seizoen 1983-1984 staat. Het nieuwe onderkomen van Manitobagroep gaat op ichts enkele tientallen meters n het oude onderkomen ge- uwd worden. Het nieuwe ge- uw komt er overigens wel to il anders uit te zien dan de voerder van aannemersbedrijf Bloemendal, verklaarde dat hij nog nooit zo iets simpels ge bouwd heeft. Gasleidingen ko men er niet in het gebouw, men kookt op Butagas. Ook de cen trale verwarming komt men in het nieuwe clubhuis niet tegen, wel in verschillende lokalen een open haard. In totaal zelfs drie. In het gebouw, dat in totaal een oppervlak heeft van bijna 250 m2, komt men wel veel kasten tegen In totaal zijn er veertien in het bestek opgenomen. De totale bouwkosten van het clubhuis worden geraamd op f 218.500,Leden van de Mani tobagroep gaan echter zelf ook flink aan de slag. zodat een flink deel van de bouwkosten via zelf werkzaamheden wordt opge bracht. Verder zal het spaartegoed van de Manitobagroep worden aan gesproken en zijn allerlei acties in voorbereiding die geld op moeten leveren. Een aantal van die acties heeft men inmiddels al achter de rug. Een oliebollenac- tie heeft aan het eind van 1982 aardig wat geld in het laatje ge bracht. Dit voorjaar komt er nog een rommelmarkt. Uit ervaring weet men dat men daar ook een knap centje aan over kan houden. Le den van de scoutinggroep heen veel ervaring met het organise ren van natuurtochen, droppin gen en andere aktiviteiten die zich in de vrije natuur afspelen Men gaat nu van de ervaring gebruik maken door diensten aan te bieden aan personeelsver enigingen die voor hun leden eens wat anders willen organise ren dan de gebruikelijke zaken. Nog deze maand zal de Leus dense gemeenteraad moeten be slissen of ze accoord gaat met het voorstal van B. en W om een subsidie te geven aan de Manito bagroep als bijdrage in de bouw kosten Voor de Manitobagroep is deze beslissing erg belangrijk. Het Nationaal Jeugdfonds, beter bekend als ..Jantje Beton" heeft een subsidie toegezegd. Deze subsidie wordt echter alleen ver strekt als ook de gemeenten Amersfoort en Leusden een geldbedrag in het vooruitzicht stellen. Het troephuis dat nog dit /aar tegen de grond moet Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT tals het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9 00 tot 12.00 uur en van 13.3C tot 17 00 uur. Telefoon: 033-941495 23 jaar als welpenleidster aan de Manitobagroep verbonden is ge weest zei zich te verbazen over het gemak waarmee een scou tinggroep tegenwoordig kans ziet een nieuw clubhuis neer te zetten De oud-akela wist zich goed te herinneren hoe het straks te slopen clubhuis naar de Dodenweg was gekomen Aan vankelijk was het groepshuis een flinke bouwkeet die aan de Amersfoortse Nassaulaan stond, ^^^iprjen h#>ben het gebouw aldaar afgebroken en aan de Do denweg opnieuw opgebouwd. In de loop der tijd is het groepshuis echter steeds wat groter ge maakt omdat het ledental steeds toenam Het resultaat was dat Rijkswater staat zich recentelijk verbaasde over de omvang van het gebouw waarvoor ze een schadevergoe ding moesten betalen. Op oude tekeningen stond namenlijk een klein gebouwtje ingetekend DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Dinsdag 11 januari 20.00 uur: Commissie ECW, gemeentehuis, 't Erf 1 Dinsdag 11 januari 20.00 uur: Bijeenkomst KPO, De Kom. Ha- mersveldseweg Donderdag 15 januari 20.00 uur: Commissie ABZ. gemeentehuis, 't Erf 1 Donderdag 15 januari 20.00 uur: Vergadering Utrechts Land- bouwgenootschap. De Til. Ha- mersveldseweg 30 Donderdag 15 januari 20.00 uur: Jeugdraad, gemeentehuis, 't Erf 1 Vrijdag 14 januari 20.30 uur: Nieuwjaarsbijeenkomst VVD, 't Ros Beyaart Maandag 17 januari 20.00 uur: Commissie Financiën, gemeen tehuis. 't Erf 1 MANIFAM De korte ceremonie van ..de eerste spa" vond zaterdagmid dag plaats tijdens de traditionele MANIFAM". Een afkorting die staat voor Manitoba-familiebij- eenkomst. Voor deze bijeen komst. die altijd aan het begin van het jaar wordt gehouden wa ren ook oud-leden van de groep uitgenodigd Onder de aanwezigen bevond zich oud-akela mevrouw J Freeman. Mevrouw Freeman, die Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: MarnuuKreyns j.u Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmid dag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddag 1200 uur Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum Op werkda gen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Telefoon 033- 941495. Abonnementsgeld: 59,40 per jaar: 30,20 per half jaar; 15,35 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat net het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5-per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro 871441 t.n v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Ro zendaallaan 9. Leusden Centrum Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. welp Robin Blaas steekt de eerste spade in de grond op de plaats waar straks zijn spettokaat komt. AMERSFOORT De heren de R. uit Eemnes en P uit Amers foort verschenen samen op de strafzitting van het kantonge recht Amersfoort van 6 januari Ze hadden met een vaart van 160 170 km achter elkaar gereden over de snelweg, rechts inge haald en met knipperlichten en richtingaanwijzer aan en uit de indruk gewekt dat ze met een ..spelletje' bezig waren. Ze gaven de feiten volmondig toe. maar niet dat het een spelle tje geweest zou zijn. ..In het proces-verbaal staat anders wel dat u tegenover de politie hebt toegegeven dat u met uw collega een spelletje speelde" hield de kantonrechter de heerP voor ..Dat is door de politie gesugge reerd. Ze wachten me op toen ik maandag op mijn werk kwam en schreven dat op terwijl ik nog helemaal niets gezegd had" Nou. spelletjes of niet. de officier oordeelde dat het hier in ieder geval om schrikbarend rijgedrag 'ging en hij eiste voor beide heren dezelfde straf: een boete van f500,— en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar De heer R stelde de kantonrech ter gerust met de mededeling dat hij inmiddels een andere auto had die niet zo hard kon rijden, zodat het wel niet meer voor zou komen Niettemin oordeelde de kantonrechter conform de eis FOUT PARKEREN De heer v.d B uit Amersfoort had zijn auto in strijd met een stopverbod geparkeerd in Hoe velaken, toen hij van de zomer met het warme weer een duik in het zwembad genomen had. ..Ik ben gewaarschuwd, maar moest toen nog terugzwemmen Het kost een tijd voordat je dan de auto hebt weggezet En in middels had ik toch een bon'" ,.Door wie bent u dan gewaar schuwd7", wilde de kantonrech ter weten. ..Door de directie van het zwem bad ,.0. ik dacht door de verbalisant en dan was het met erg sportief geweest om toch te bekeuren Maar dit is wat anders; u heeft gewoon pech gehad De officier legde de nadruk op de (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Ondanks het slechte weer mocht de open dag van Latent Talent zich afgelopen zondag in een flinke belangstel ling verheugen. Veel mensen wa ren naar de boerderij „Groot- Krakhorst" gekomen om zich aan te melden voor één van de 55 kursussen die dit voorjaar op het programma staan. Een aantal enthousiastelingen kwam tever geefs naar de open dag. Populai re cursussen blijken namenlijk al zeer snel nadat het groene boek je met het kursusprogramma huis-aan-huis verspreid wordt, volgeboekt te zijn. Voor de leden van de werk groep is een ..open dag" altijd weer een spannende belevenis. Op deze dag wordt immers dui delijk welke kursussen er in het middelpunt van de belangstel ling staan en voor welke kursus sen de Leusdenaren geen be langstelling hebben Een kursus waarvoor geen of onvoldoende belangstelling bestaat gaat na melijk niet door. Bij een overwel digende belangstelling voor een kursus probeert men wel eens een docent zo ver te krijgen dat hij of zij de betreffende kursus tweemaal geeft Dit laatste blijkt om allerlei redenen echter niet altijd mogelijk, zodat er wel eens aspirant-kursisten teleurgesteld moeten worden Zondagmiddag werd duidelijk dat er voor de kursussen ..waarneming". ..Ne derlandse Taal". ..Marionetten poppen maken". ..Spinnen" en ..Keramiek" een zo geringe be langstelling bestaat dat deze kur sussen niet doorgaan Wellicht peilt men de belangstelling ech ter weer bij de aanvang van het najaarsseizoen ZUID-AFRIKA In het voorjaarsprogramma is een kursus opgenomen die als titel Zuid Afrika ..Apart Land" heeft gekregen Deze kursus blijkt nogal wat reakties opge roepen te hebben van voorname lijk tegenstanders van het apart heidsregime. Kursusleider Wim de Jong heeft zondagmiddag keer op keer uit moeten leggen wat hij met zijn ..kursus" voor heeft De heer De Jong heeft op de fiets verschillende belangwekkende delen in de wereld bezocht. De heer De Jong heeft nog niet zo lang geleden een zwerftocht van drie maanden op de fiets ge maakt door Zuid-Afrika Tijdens deze reis zijn ook de veelbespro ken ..thuislanden" bezocht. De heer De Jong heeft tijdens zijn reis met erg veel mensen gepraat. Er zijn gesprekken ge voerd met kleurlingen, zwarten en blanken. De indrukken die Wim de Jong tijdens zijn reis in Zuid-Afrika heeft opgedaan wil hij graag vertellen tijdens de vier avonden durende kursus van ..Latent Talent" Als het aan hem ligt komt ..poli tiek" niet aan de orde tijdens de kursus, zo maakte de heer De Jong duidelijk. Wel is hij bereid alle mogelijke informatie te ver schaffen over het leven in Zuid- Afrika en de thuislanden. Kon- klusies trekken moeten de men sen zelf maar, zo meent de kur- susleider De kursus gaat in ieder geval door, aanmelden kan men zich echter nog Tijdens de open dag van La tent Talent kon men met docen ten kennis maken. Aardiger was het echter om kursisten aan het werd te zien Veel belangstelling was er voor het kantklossen Een groep kursisten, die een kursus gevolgd hebben onder leiding van Elze den Hartog waren in het ..bakhuis" van Krakhorst druk in de weer met het in de praktijk brengen van het geleerde. „GEEN VROUWENWERK" Dat het omgaan met de kant klosjes geen typische vrouwen aangelegenheid was. beweest Amersfoorter Ruud Bitterling Tussen alle dames was hij druk in de weer met zijn eigen werkstuk. De heer Bitterling vindt kantklos sen helemaal geen vaardigheid die alleen vrouwen tot een goed einde kunnen brengen. Ruud houdt zich al een jaar of vijf, zes bezig met het kantklossen Ruud Bitterling blijkt bovendien tot volle tevredenheid van zijn kur- susleidster te werken. ..Ruud Bit terling werkt het meest precies van allemaal", aldus Elze den Hartog. die er helemaal niet zo van onder de indruk is dat een man ..haar" kursus volgt. ..Tex tieltechniek is door de eeuwen heen een mannenzaak geweest" zo verklaart de docente. SIERKNIPPEN Joke Varkevisser mocht zich zondagmiddag in een grote be langstelling verheugen. Me vrouw Varkevisser beoefent de kunst van het ..sierknippen". Veel Leusdenaren hebben het werk van Joke Varkevisser al be wondert tijdens de elk jaar ge houden ..hobbyskoop" in Leus den-Zuid. Leusdenaren die daarvoor be langstelling hebben kunnen nu bij Joke Varkevisser in de leer De kursusduur is op drie ochten den gesteld. Niet dat in drie les sen iemand de kunst van het sierknipen machtig kan worden, maar meer omdat in drie lessen wel vastgesteld kan worden of de techniek van het sierknippen ie mand ligt of met. Mocht daarvoor belangstelling bestaan dan is de docente bereid om met alle of een aantal kursis ten door te gaan OMROEP Ook de kursus Lokale om roep" gaat in ieder geval door. al hebben mensen nog wel even de tijd om zich aan te melden. De kursus gaat namelijk pas in april van s(art Wie de docenten voor de kursus precies zullen zijn weet de coor dinator van de kursus Henk van Leest nog niet te vertellen. Wel is al zeker dat aandacht besteed wordt aan onderwerpen als jour nalistiek. audio- en videotech niek en een inleiding over de betekenis van lokale omroep in Leusden. De kursus is bedoeld voor mensen die mee willen gaan werken aan de programma's van de LOL. de lokale omroep Leus den De kursus gaat in ieder ge val door. er hebben zich al vol doende deelnemers gemeld ..Het is alleen jammer dat de echte lokale omroep er nog niet is", aldus coördinator van de kur sus Henk van Leest VOLGEBOEKT Het heeft geen zin om zich nu nog op te geven voor de kursus Yoga voor beginners. Leusdena ren blijken erg veel belangstel ling voor Yoga te hebben De kursus was namelijk al erg snel ruimschoots volgeboekt Ook de kursus jazz-gymnastiek voor be ginners is al volgeboekt, hetzelf de geldt overigens voor de kur sussen naaien met leer, de twee kursussen bloemschikken, de kursus tekenen en de nieuwe kursus ,,make-up". Van de kur sussen welke speciaal voor kin deren gegeven worden is de kookkursus al volgeboekt Boor andere ..kinderkursussen kan men zich nog aanmelden vooral de handenarbeidclubs en de te- kenkursus kunnen nog best wat jeugdige deelnemers gebruiken. QUILTS MAKEN Irma Hartsuiker liet zondag middag zien wat nu eigenlijk „quilts" zijn. Veel mensen die het programmaboekje van Latent Talent hebben bestudeerd zullen zich afgevraagd hebben wat er achter het woord ..quilts" schuil gaat Quilts blijken fraaie lappen dekens te zijn die hun oorsprong vinden in Amerika Deze dekens worden volgens traditionele re gels in elkaar gezet. Veel vakken nis heeft men er niet voor nodig ledereen die een naald vast kan houden en kan rijgen kan in prin cipe al een ..Quilt" maken Be langstellenden kunnen zich ove rigens nog aanmelden voor deze kursus ellende van het fout parkeren bij recreatie-objecten, wat voor de politie reden isom dat flink aan te pakken: f 50,— boete Het geval van de heer A uit Utrecht sloot aan bij de recre- atieproblemen. Ook hij had met het warme weer geparkeerd bij een zandafgraving in de ge meente Maarn. waar honderden auto's fout geparkeerd stonden. ..Toen honderden auto's fout ge parkeerd stonden. „Toen ik terug kwam was ik de enige die een bon had en alle andere zeshonderd hadden 'm niet' Toen ik die politieman op belde en vroeg waarom ik wel en de rest niet, was het antwoord ik had niet genoeg bonnen bij me!" Verdachte was nog verontwaar digd bij de herinnering. „Nog één van die watertoeris ten". zuchtte de officier „Het is daar zelfs voorgekomen dat een ambulance er niet door kon ko men Een chauffeur van een vrachtwagen zetten gewoon zijn wagen langs de vluchtstrook om een duik te kunnen nemen, le dereen bepaalt maar zijn eigen regels Het is geen wonder dat de politie daar zijn handen aan vol heeft, en dat dan de bonnen op raken!" Verdachte vond de vergelijking niet opgaan Hij had keurig ge parkeerd. er konden wel twee ambulances langs. „Het is toch normaal dat je je bij een grote groep aansluit; als ie dereen iets doet. doe jij het ook." „Nou draaft u toch wat door", vond de kantonrechter, „en u heeft niet goed geluisterd ook. Dat verhaal van die ambulance slaat niet op u. maar geeft een reden aan waarom er regels gel den die gehandhaafd moeten worden: f35,— boete. In Soesterberg was de politie in maart van het vorig jaar actief geweest met nagaan of ieder wel zijn nieuwe deel III achter de voorruit had. De heer P. kreeg een boete van f60,— omdat hij dat niet zichtbaar achter zijn ruit had. al had hij het wel in huis. De heer B die het helemaal niet in zijn bezit had. kreeg f110,—. ACHTERVELD - In het kader van door de Stichting De Moespot georganiseerde koffieconcerten werd er zondag een nieuwjaarsconcert gehouden in de Moespot De muziek werd deze morgen verzorgd door het Alfonso Kwartet uit Wagenmgen. Deze veelzijdige jazzgroep bracht deze morgen een repertoire waar door de aanwezigen met veel genoegen naar is geluisterd. Zowel de liefhebbers van oude jazz als van de moderne hebben volop kunnen genieten. De gebrachte muziek is beïnvloed door de bebop van Charly Parker aangevuld met eigentijdse klanken uit de werken van Chick Corea, Herby Hancock en Waine Shorter. Het kwartet improviseert op de Zuid Amerikaanse Ritmes zoals de Mambo, de Calypso, Bossa Nova en de Rumba. Vanwege het nieuwe jaar werden de luisteraars getrakteerd op een kopie koffie LEUSDEN Leden en be stuur van de VVD, afdeling Leus den houden op vrijdag 14 januari hun nieuwjaarsbijeenkomst. De ze bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van het Ros Beyaart, Hamersveldseweg 55, en begint om 20.30 uur. Verder kan men best nog wat aanmeldingen gebruiken voor de kursussen Hindeloper schilde ren, wenskaarten maken en boetseren. Een andere kursus, die in ieder geval doorgaat maar waarvoor zich best nog wat mensen kun nen opgeven, is de „Cordon kur sus", de kursus heeft als onderti tel „Effektief omgaan met kinde ren". De wijze van aanmelden staat uitvoerig beschreven in het boekje dat in alle woonkernen van Leusden verspreid is. Het boekje ligt voor diegenen die hem kwijt zijn of niet ontvangen hebben nog bij de bibliotheken en de Rabobanken. ZATERDAG 15 JANUARI 1983 ZWEMBAD „DE PEPPEL" EDE AANVANG: 09.30 UUR. DZV/MARTENS DELFT VZCVEENENDAAL HET RAVIJN - NIJVERDAL ESCAARNHEM NEPTUNUSARNHEM POLAR BEARS EDE

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3