00 deelnemers liepen Virus-prestatieloop Actie sport overdag Zondag 50% aro van Rootselaar- ofee voor Tour de Junior Tafeltennis kampioenschappen werden een succes lerde tennis- lub in Leusden V A-dames wonnen iet 4-2 van SIOS leusder krant Korfbaltopper onbeslist JDANKS SLECHT WEER VOETBAL KAL AKS ill' Kerkhof maakte haar 250ste doelpunt DINSDAG 11 JANUARI 1983 7 gen Anöré van de Pol moest spelen André won van Gerard De uitslag van deze klasse was 1e. André van de Pol, 2e Edwin Snijders en 3e Gerard Valken goed. In de senioren B-klasse was men ook willkeurig geplaatst. Al len Gerard van de Pol was als eerste geplaatst. In de finale wist hij inderdaad de eerste plaats te behalen tegen de andere finalist Hennie Kelder die 2e werd. Zonder de andere spelers te kort te doen was de klap op de vuurpijl het spel van de A-seni oren. Hier werden een paar schit terende partijen gespeeld. In de voorronde behaalden Wil Baai man, Jan Grotenhuis en Ronald van Donkersgoed evenveel wed- strijdpunten. Het game gemid delde gaf hier de doorslag zodat Baaiman en Grotenhuis naar de halve finale gingen. In de halve finale won Baaiman van Karei Voskuilen terwijl Grotenhuis ver loor van Fred van de Pol. Daar van de Pol moest gaan voetbal len kwam Grotenhuis autmatisch in de finale. Wil Baaiman won in deze finale in drie spannende games van Jan Grotenhuis zodat Baaiman 1e werd en Grotenhuis 2e. SPORTSPLINTERS WIELRENNEN. Zaterdag 15 ja nuari organiseert de ARTC de Pedaalridders nabij het sport park Birkhoven (Amersfoort en bereikbaar via de parkeerplaats) voor de 7e maal een nationale veldrit met een deelname van ongeveer 200 wielrenners. De starttijden zijn 12.00 uur voor de liefhebbers/veteranen (w.o de Leusdenaren Gerard en Henk van 'tKlooster), 13.15 uurvoorde nieuwelingen, 14.00 uur voor de junioren (w.o Willem Bosma uit Leusden) en 15 00 uur voor de amateurs. De toegang tot de wedstrijden is gratis HOCKEY. Tot de selectie Mei sjes B (geboren in 1968-1969) van de KNHB in district Midden- Nederland werden o m. gekozen Willemijn Buchwald en Carolien Meinen van de hockeyclub Leus den. Bij de Jongens A (1966- 1967) viel de eer te beurt aan Mark de Ruiter (MHC Leusden) en de Leusdenaar Maarten Jon gens (spelend voor ..Amersfoort- Bij de Jongens B (1968-1969) waren het Tom van Eek, Carl Jan Kreikamp en Martijn Marree van de MHC Leusden. dit moet 1108 zijn Faja Lobi 14 13 20-22 Kockengen 12 12 18-24 Maluku Muda 12 9 25-30 Riv'wijkers 12 8 18-21 SVMM 13 4 13-33 Unitas 13 3 9-32 In de zondagse 1e klasse A gingen ook maar drie wedstrij den door, zodat het programma voor 50% moest blijven liggen tot betere tijden SDO versloeg Aus- terlitz, dat nu met 8 punten ach terstand de titelkansen verder wel mag vergeten. Ook felle ge vechten in de rode zóne, waarin acht ploegen met een onderling verschil van slechts drie punten. Laren pakte 2 puntjes ten kosten van Naarden en Actif deed het zelfde met Achterveld op visite Eén blik op de ranglijst is vol doende om een spannende slot fase te verwachten. De uitslagen waren: SDO - Austerlitz 3-1 Z'vogels - Barneveld afg. Sporting - Nederhorst afg Actif - Achterveld 2-1 Laren - Naarden 2-1 Odijk - Hqoql'een afg. Rangïïjst: SDO 14 24 40-12&, Hooglanderveen 12 16 29-18 Austerlitz 14 16 28-24 Barneveld 13 15 20-23 Nederhorst 12 12 18-21 Sporting 13 12 23-27 Actif 14 12 21-24 Z'vogels 12 11 16-15 Laren 14 11 15-28 Odijk 12 9 22-26 Naarden 13 9 22-29 Achterveld 13 9 16-24 LEUSDEN/CENTRUM Poli tiek en sport gaan in Leusden goed samen. Dat bleek vrijdag eens te meer bij de nieuwjaars bijeenkomst van de Sportstich ting Leusden. Een groot aantal politieke en sportieve kopstuk ken hadden zich in de korfzaal verzameld. Ditmaal begon de sportstichtingsvoorzitter al di rect met de uitreiking van de Jaro van Rootselaarbokaal aan de sportman, -vrouw of -club, die zich in het afgelopen jaar het sportiefst heeft gedragen. De verwachting, dat de aanwezigen op dat vroege tijdstop nog wat in hun glazen hadden, om echt op de winnaar te kunnen klinken, bleek toch te optimistisch, maar hoe dan ook: met de overhandi ging van de prijs aan Wout Mein- ten, werd de gehele Tour de Ju nior-organisatie in het zonnetje gezet. Van de tourbaas tot en met de adoptiemoeders! De economische problemen drukken hun stempel ook op de lokale sport. Bezuiniging en zelf werkzaamheid worden weer troef en de sportstichting heeft op grond daarvan de begroting 1983 vast met f60.000,— ver laagd. Ondanks de moeilijkhe den is in 1982 toch nog een en ander tot stand gebracht De heer Peddemors noemde de uit breiding op het Buiningpark (vel den, verlichting, kleedaccommo datie voor Roda en de aanleg van WORMERVEER Antilopen heeft zaterdag in Wormerveer een verrassend 11-11 gelijkspel bij koploper Groen Geel be haald. Na de 7-4 stand bij de rust bogen de Leusdenaren de ach terstand om In een 7-8 voor sprong en ook daarna hadden zij de beste kansen op winst. De zenuwen bleken aan beide zijden de spelers soms de baas. Nancy Laheij speelde een zeer sterke wedstrijd. In de be ginfase had zij al twee keer ge scoord en kort na de rust zorgde de kleine Leusdense voor 7-6. Even later kreeg zij een strafworp mee, die Frans ter Maten verzil verde. De partijen hielden elkaar goed in evenwicht en met o.m. treffers van Nancy Laheij, Pieter Kraai- kamp (nadat hij eerder een straf worp miste) en Frans ter Maten (ook hij faalde bij het nemen van een penalty) werd het via 10-11 vlak voor tijd toch nog een gelijk spel Een juiste uitslag voor de twee goed aan elkaar gewaagde teams De prestatie van Antilo pen komt in een beter licht te staan als u weet, dat Groen Geel al zes jaar in de 1e klasse speelt en Antilopen debutant is! Zater dag was Groen Geel erg blij met het gelijkspel en de behouden voorsprong van twee punten op de Anti's. Op 26 februari wordt in Leusden de return gespeeld Uitslagen Antilopen: Groen Geel 1 - Antilopen 1 11-11 Antilopen 2 - OVVO 2 7-8 Antilopen 3 - Kameo 5 9-5 Eemvogels 3 - Antilopen 6 4-2 Archipel J1 - Junioren 1 6-10 -Telstar J1 - Junioren 2 7-5 Juniorên 3 - SKV J3 2-3 DVS A 1 - Aspiranten 1 0-12 Aspiranten 2 - Meeuwen A2 3-2 Fuducia D 1 - Aspiranten D1 1-6 Pupillen Q 1 - Telstar Q 1 0-2 LEUSDEN/CENTRUM Ons „Sportcurslef" van de vorige week handelde over de extra vrije tijd als gevolg van (vaak onvrijwillige) werk loosheid en wat er gedaan kon wor den om die inactiviteit op te vullen. Van de KNVB-afdeling Utrecht ont vingen wij, tot ons genoegen, een schrijven d.d. 6 januari met de navol gende mededeling als bijlage: ,,Het bestuur-amateurvoetbal is de mening toegedaan, dat komend voorjaar zo mogelijk een midweekse competitie zou moeten worden inge steld voor niet-actieven In de eerste aanleg zal over de mogelijkheden hiervan op zaterdag 22 januari a.s. een overlegvergadering plaatsvinden van het bestuur-amateurvoetbal en de 20 afdelingen. Intussen heeft een aantal afdelingen op eigen initiatief concrete plannen uitgewerkt. Dat geldt ook voor de afdeling Utrecht. In overleg met de commissie-opleidin gen en ue suneiasrecnteruoniiinssie wordt als eerste activiteit een speci ale snelcursus scheidsrechter voor deze spelersgroep gelanceerd Het doel daarvan is tweeledig. Enerzijds zou de voetbalsport op deze wijze kunnen bijdragen om de leegte in het bestaan van een aantal niet-actie ven te vullen. Anderzijds zou het een versterking van het scheidsrechters- corps kunnen betekenen. Hetgeen nog steeds dringend gewenst is Het bestuur van de KNVB-afdeling Utrecht is voornemens, wanneer deze cursus, die eind deze maand/begin februari van start gaat en die overdag wordt gegeven, een succes wordt, ook andere cursussen te organise ren (ABO-cursus, bestuurskader- cursus, cursus zaalvoetbalscheids- rechter enz Aanmelding voor de speciale snelcursus scheidsrechter kan geschieden bij de KNVB-afde ling Utrecht, Postbus 2170 CW Nieu- wegein LEUSDEN/ACHTERVELD Na een onderbreking van drie weken, waarvan twee als officiële winterstop, is de voetbalcompe titie weer hervat. In de zaterdag se 1e klasse A kwam koploper Roda zonder zelf te spelen, win nend uit de strijd. Het veld van Lelystad werd afgekeurd, maar in Ermelo hield Horst runner-up SVM Boys keurig in bedwang en dat betekent, dat de leusdenaren op tweederde deel van de com petitie drie verliespunten minder hebben dan SVM Boys en Lely stad. Het wordt nog een spannende eindstrijd met o m. Lelystad-Ro- da, SVM Boys-Lelystad en SVM Boys-Roda in het nabije ver schiet. Cobu Boys kwam met de zege op TOV wat los van de roda lantaarn, die nu alleen-eigendom is van Sperwer, dat fors verloor van Hees. Barneveld en Unicum hielden elkaar in evenwicht en de uitslagen waren: Lelystad - Roda afg. Cobu Boys-TOV 3-1 Hees - Sperwer 4-1 Barneveld - Unicum 2-2 Horst - SVM Boys 2-2 Ranglijst: Roda 13 21 24-10 SVM Boys 14 20 37-23 Lelystad 13 18 23-10 Barneveld 14 16 24-21 Horst 15 15 23-24 Unicum 15 15 24-23 Naarden 13 14 25-25 SEC 13 12 22-21 TOV 14 12 12-17 Hees 14 11 16-21 Coby Boys 14 7 15-25 Sperwer 14 5 14-35 In de 2e klasse B werden drie wedstrijden afgelast, waaronder die van de beide koplopers, zo dat Voorwaarts ,,op het oog" wat dichterbij kon komen na de grote zege op VSK. Allen Weerbaar is in Bussum overeind gebleven te gen Faja Lobi en RUC verspeelde een puntje aan staartclub Unitas Resultaten: Allen W. - Faja Lobi 2-1 Maluku Muda - Roda afg. Kockengen - VVZA afg. Riv'wijkers - SVMM afg RUC - Unitas 2-2 Voorwaarts - VSK 6-2 Ranglijst: VVZA 13 24 33- 7 Roda 13 21 38-19 Voorwaarts 14 20 35-18 Ruc 14 15 26-24 Allen W. 14 15 20-19 VSK 14 14 19-22 de fietscrossbaan) en op het Val leipark met een vijfde hockey veld, ook van verlichting voor zien Voor de realisatie an vijf tennisbanen (drie voor Look horst en twee voor Leusden") Naar onze bescheiden mening zijn ook de buitenbanen bij de Inslag in 1982 aangelegd Toch blijven er nog sportieve wensen onvervuld, zoals een wat royalere overdekte sportaccom modatie in Achterveld Ook de schietvereniging Leusden werd voor het 16e jaar het bos in ge stuurd en de motorcrossers heb ben evenmin uitzicht opbetere tijden Voorts zijn de voorzienin gen voor Antilopen en deSingels nog niet op peil. De basketbal club, de fietscrossvereniging en de trim-en toerclub brachten het ledental van de sportstichting op 27 Het gaat echt nog niet zo slecht met de sport in Leusden. RODA A1 VERLIEST LEUSDEN Bij koploper Baarn heeft Roda A1 het niet kunnen redden. Na vijf minuten scoorde Baarn 1-0 en na twintig i minuten 2-0. Roda kreeg nog wat kansen om te scoren maar kon het doel van Baarn niet treffen. - De winnaars van de Achterveldse tafeltenniskampioenschappen ACHTERVELD Zaterdag werden voor de eerste maal de officiële Achterveldse tafeltennis kampioenschappen gehouden. Het idee om een dergelijk toer nooi te houden ontstond vorig jaar na het gehouden feesttoer- nooi tijdens het 10-jarig bestaan van sportvereniging Avanti. Aan deze kampioenschappen kon ie dereen deelnemen. Hoewel de inschrijvingen ditmaal aanmer- klijk minder waren dan bij het feesttoernooi, was het aantal inschrijvingen van 46 toch rede lijk te noemen. Her toernooi be gon al meteen met een goede start daar vrijwel alle deelnemers op tijd aanwezig waren. De deelnemers waren in vier klassen ingedeeld: senioren A, Senioren B. pupillen A en pupil len B. De pupillen B-klasse be stond alleen uit lagere school jeugd. Omdat van de sterkte van deze spelers niets bekend was, werden de spelers willekeurig geplaatst Achteraf bleek deze gok van de wedstrijdleiding vrij redelijk uit te komen. In deze klasse werd Henry van Burgste de eerste. Mark Tolboom 2e en Freek van de Glind 3e. In de pupillen A klasse speelden veel leden van de vereniging mee, zodat de spelers hier vrij redelijk naar sterkte konden wor den geplaatst De zeer sterk spe lende Edwin Snijders wist zich ten koste van de tweede geplaat ste Marc Leermakers in de finale te werken. Gerard Valkengoed kon vrij gemakkelijk doorstomen naar de halve finale waar hi| te- LEUSDEN Afgelopen zon dag werd voor de twaalfde maal, de jaarlijkse prestatieloop op de terreinen van het internaat: Don Bosco aan de Dodeweg georga niseerd. Een traditie die dit jaar voor de eerste keer door de nieuw opgerichte jongerenver eniging Virus werd voorgezet. De vorige afleveringen van deze loop werden namelijk door de Leusdense afdeling van de KPJ georganiseerd. Deze gingen in 1982 echter ter ziele, zodat men besloot om via Virus de organisa tie over te nemen. Dat men hier goed aan gedaan heeft blijkt wel uit de opkomst, want ondanks het uitermate trieste weer, waren er toch zo'n 700 deelnemers op te been. En allemaal waren ze vastbesloten om het bekende vaantje in de wacht te slepen. Men kon zich inschrijven voor de 1500, 3000, 5000 en 10 000 meter Maar welke afstand men ook liep, het ging uiteindelijk allemaal om het lopen op zich en niet zo zeer om de tijden. Hoeveel er natuurlijk lopers bij liepen die het als een persoonlijkhe uitda ging beschouwden om de af stand binnen een voor hun ac ceptabele tijd te volbrengen Nie mand hoefde trouwens bevreesd te zijn om het einde niet te halen. Voor elke afstand gold namelijk een zeer ruime limiet Om 14.00 was het onze wereld kampioene trampolinespringen, Marjo van Diermen, die het start schot loste voor de 102 voorna melijk zeer jeugdige lopers en loopstertjes die zich aan de 1500 "♦meter waagden Dat het parcours er door het slechte weer niet beter op was geworden kon men wel aan de vermoeide gezichtjes zien. Toch haalden alle 102 deelnemers de eindstreep waarna de mensen voor de 3000 meter weggescho ten werden Voor deze afstand hadden zich 164 lopers en loop sters aangemeld die eveneens allemaal de afstand voltooiden. Zo ook bij de 5000 meter waar het aantal deelnemers 196 be droeg Om kwart voor drie gin gen dan als laatsten degenen van start die de 10 km wel aandurf den. Dat niemand van deze lo pers te hoog gegrepen had. •USDEN/CENTRUM Na TV's Lockhorst, de Eemelaar Leusden" is in onze gemeen- 6n vierde tennisclub opge- I. Dat gebeurde nog net in Ifgelopen jaar en om exact te op 16 december 1982. De n van deze nieuwe sporton- lemlng is LTV de Inslag en rVeeld wordt op de vier banen I 'ie tennisbal aan de Groene m. Voorts kan men, op aan- kelijke voorwaarden, gebruik en van de indoor-accommo- zodat tennis gedurende gehele jaar mogelijk is. In het afgelopen jaar speelde LTV de Inslag i.o. op contractba sis op het nieuwste tennispark in Leusden, maar op initiatief van enkele leden werd overgegaan tot het oprichten van een echte" tennisclub. De heer P.M. Ver douw, voorzitter van de nieuwe club ,,Ons is gebleken, dat de leden het bijzonder op prijs stel len, dat niet aan de KNLTB-com- petities wordt deelgenomen. Wij streven duidelijk naar een gezel ligheidsvereniging met tennis als grondslag. Met ons huidige le dental van tweehonderd is men bij ons bijna altijd zeker van vol doende vrije speeltijd op nieuwe banen". Recreatieve extra's als gezel- ligheidstoernooien, vis- en/of surfdagen enz worden regelma tig georganiseerd. De contribu tie bedraagt voor senioren f200,— (echtparen f375,—) en voor jeugdleden f 140,— per jaar. In combinatie met indoortennis —zodat men te allen tijde kan tennissen kost het lidmaat schap f300,— (senioren), f 560,—(echtparen) resp. f 240,— (jeugd). Eenmalig wordt een en treegeld van f50,— geheven. Het bestuur van de LTV de Inslag bestaat uit P.M. Verdouw (voorzitter), R. de Ruyter (vice- voorzitter), A. Verdouw (1e se cretaris), A van Dokkum (2e se cretaris), K. Klaui (1e penning meester), E. Halberstad (2e pen ningmeester) en G.E.J. Drieen huizen (algemeen). Het secreta riaatsadres is. Kleinhorst 23, Leusden- C. (telf. 947084). [neer Peddemors, voorzitter van de Sportstichting, overhandigt hier de trofee aan Wout Memten weer raak. Door goed storings- werk van Jacqueline Gerritsen kon Lia Kerkhof de stand gelijk maken Dit was het 250ste doel punt van Lia in haarvoetbal loop baan Achterveld bleef doorgaan. De ballen werden nu goed over de vleugels gespeeld en SIOS moest nu alle zeilen bijzetten In de 20ste minuut werd Lia Kerk hof goed aangespeeld door Lin da van Hamersveld. Lia benutte haar kans en bracht de stand op 2-3. Goed vijf minuten voor het einde kwam er weer een aanval van Achterveled Jose van Dijk werd goed aangespeeld door Marieke Daatselaar. Deze schoof de bal op haar beurt door naar Lia Kerkhof. Deze had een goed overzicht op het spel en in plaats van zelf te schieten gaf zij de bal door naar de vrijstaande Linda van Hamersveld. Deze had met de haar geboden kans in het geheel geen moeite en depo neerde de bal achter de keepster van de tegenpartij waardoor Achterveld deze wedstrijd won met 2-4 en hierdoor nu mee blijft gaan in de top - Een zeer jeugdige deelneemster aan de Virus-prestatieioop bleek wel uit het feit dat ook hier alle deelnemers en dat waren er voor deze afstand 235, de eind streep haalden. Ook aan de reacties na afloop gemeten, kon men stellen dat de deelnemers erg enthousiast wa ren, vooral om het mooie traject dat men uitgelegd had Ook de organisatie was bijzonder tevre den over het hele gebeuren, vooral over de opkomst Men kan er in ieder geval zeker van zijn, dat er volgend jaar weer een prestatieloop gehouden zal wor den. Eén deelnemertje liet in ie der geval al weten dat hij er volgend jaar weer bij zal zijn, omdat hij met zijn zeven jaar ons vertelde, dat hij het ,,'n makkie vond". et startschot van Marjo van Diermen sprintten de deelnemers weg 3HTERVELD Na de ge- ngen winterstop moesten de terveldse dames een uitwed- J spelen tegen de dames van Hilversumse SIOS. SIOS I al direct goed uit de start- ;ken met hun spel over links, lerveld werd door het sterke- middenveld van SIOS volledig g gedrongen. Na ongeveer i ihlnuten spelen werd de Ach- eldse achterhoede volledig (gespeeld waardoor de links en van de tegenpartij kon ren en de stand op 1 -0 bracht, rd vijf minuten later was het t raak door een dekkingsfout de Achterveldse achterhoe- Met deze 2-0 achterstand bleek Achterveld wakker te wor den Ongeveer vijf minuten voor rust werd Lia Kerkhof goed de diepte ingestuurd door Marion Hak. Lia werd echter onderuitge haald waarvoor de scheidsrech ter een strafschop toekende. Ma rion Hak nam deze maar schoot tegen de paal. ^a dé rus] hl^ek MQflique van der Goes te zijn vervangen door Jacqueline Gerritsen Achter veld ging nu helemaal op de aanval spelen. Binnen de vijf mi nuten kon Linda van Hamersveld met een prachtige boogbal de achterstand verkleinen tot 2-1. Enkele ogenblikken later was het

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7