ii| Muziekschool 12 docenten op straat en 20% minder leerlingen Commissie tegen mogelijk beroep bij de Kroon Niet alleen ontspanning maar ook portie vorming in jongerencentrum Is raad akkoord gaat met voorstellen college File op Noorder- inslag BELANGRIJK Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant RAAD WIL SUBSIDIE RELATEREN AAN PLANNEN Bingospel INSTALLATIE- j BEDRIJF 'WEVA BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BESTEMMINGSPLAN WOONWAGENCENTRUM Geen krant ontvangen? FOTOKOPIE NODIG? Antilopen - B.F.C. j voor al uw nieuwbouw, Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlniatratle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 671441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.O.U. B.V. -t) ft) p krant r J. <k eC. DONDERDAG 13 JANUARI 1983-14e JAARGANG NO. 76 Doktersdienst: tel. 944600 Oudste ambtenaar neemt als eerste afscheid in nieuwe gemeentehuis 3 „Interview op donderdag" is vandaag gewijd aan Fons Ummels, wethouder van financien. „Bij al die cijfertjes is er ook nog sprake van bewogenheid", vertelde hij aan verslaggever Marnix Kreyns5 Loep op Leusden 9 Fllmnieuws: Recensie over „Annie" en nieuws over Cinemaclub De Korf11 Servicepagina met onder meereen nieuwe Hussel .15 Fons Ummels (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als de gemeenteraad aan het eind van deze maand akkoord zou gaan met de voorstel len van burgemeester en wethouders zal dit voor de muziekschool in Leusden vergaande konsekwen- ties hebben. Twaalf van de tweeëndertig docenten zullen moeten worden ontslagen. Het aantal leerlin gen zal met 20% verminderd moeten worden, terwijl elf leerlingen zullen moeten stoppen met de lessen die ze nu volgen. Naar verwachting zal de wachtlijst van leerlingen voor de muziekschool oplopen tot zo n 160 leerlingen. De problemen voor de muziek school zouden nog veel groter zijn als de raad niet akkoord zou gaan met het voorstel van B. en W. om de subsidie aan de muziekschool met ruim 80.000,- per jaar op te trekken. De wel zeer trieste situatie waar in de muziekschool op dit ogenblik verkeert, wordt in feite veroorzaakt door een regeling die de landelijke overheid dwingend heeft voorge schreven De Leusdense muziek school had tot op heden voor haar docenten geen behoorlijke rechts- 'ositie-regeling, hetgeen er op eerkomt dat er geen pensioenre- eling is voor de docenten. Een Bchtspositieregeling voor docen- en aan de muziekschool is door Bt rijk sinds kort verplicht gesteld «voering van een dergelijke rege- «9 zou de muziekschool in Leus den een bedrag van bijna twee ton per jaar kosten. Het gemeentebe stuur is het er best mee eens dat er een goede rechtspositieregeling voor docenten van de muziek school moet komen. Het geld om de regeling in te voeren is er echter niet ..We kunnen de muziekschool geen verwijten maken. In zekere zin heeft de gemeente Leusden ja renlang voor een dubbeltje op de eerste rang gezeten, dat schept nu verplichtingen," aldus PvdA-raads- lid Jan Jacobs, maandagavond in de vergadering van de commissie welzijn B. en W. van Leusden wil len. blijkens het raadsvoorstel, de bijdrage van de muziekschool met 82.800 - per jaar verhogen Hoe de muziekschool dit geld gaat be steden is een zaak van de muziek school zelf, zo menen B. en W. Bin nen het totaal van de ontvangen subsidiegelden zal er wel een slui tende begroting voor het komende jaar moeten komen en zal de rechtspositieregeling ingevoerd worden. EERSTE ONTSLAAN In het voorstel van B en W staat da! de muziekschool eerst het aan tal lesuren zal moeten terugbren gen, wat neerkomt op ontslag van docenten. Voor de docenten die overblijven zal er dan een rechts positieregeling ingevoerd moeten worden In de praktijk betekent dit dat de docenten die ontslagen wor den vanwege vermindering van het aantal lesuren geen aanspraak kunnen maken op een geldelijke tegemoetkoming door de muziek school. UITERSTE POGING In een uiterste poging om de ge meenteraadsleden op andere ge dachten Ie brengen, kwam de voor zitter van de Stichting Muziek- De wachtlijst van teerlingen voor de muziekschool zal door de bezuinigingen oplopen lol 160 mensen school Leusden tijdens de verga dering van de commissie welzijn met een gedegen stuk op de prop pen waarin alles nog eens op een njtje werd gezet Het bestuur van de muziekschool zet in haar reaktie op het raadsvoorstel nog eens uit een wat de meest in het oog sprin gende konsekwenties zijn als het raadsvoorstel wordt overgenomen Tachtig lesuren per week minder. 20% minder leerlingen, ontslag voor 12 leerkrachten en een wacht lijst van f 60 leerlingen Verder zul len elf leerlingen moeten stoppen met de lessen die ze op dit ogenblik volgen Het bestuur van de muziek school vindt dat haar instelling, als de voorstellen van het college doorgaan, onevenredig zwaar wordt getroffen in vergelijking met andere door de gemeente gesubsi dieerde instellingen die getroffen worden door de bezuinigingsmaat regelen. Als ze haai üeieid f«er zuü ,2" gen, heeft de muziekschool vol gend jaar inderdaad 190.000,- meer subsidie nodig Door bevor deren van groepslessen en vergro ting van de groepen zou echter be hoorlijk bezuinigd kunnen worden In totaal zou de muziekschool aan 125 000 - extra voldoende heb ben om zich enigszins op hetzelfde niveau te kunnen handhaven. Het bestuur vraagt de gemeente dan ook dringend om dit bedrag ter be schikking te stellen Als het alle maal toch echt niet kan, wil de mu ziekschool graag dit jaar nog 125 000,- extra en het |aar daar op dan de beoogde 87 000.-. Met de eenmalige hogere subsidie zouden de docenten die noodge dwongen ontslagen moeten wor den, enigszins schadeloos gesteld kunnen worden VOORBEHOUD Jan Jacobs (PvdA) bleek maan dagavond wel iets te voelen voor het laatste voorstel van de muziek school. Het raadslid zou dan ook graag zien dat B en W. met een ander voorstel komen. Of zijn frac tie uiteindelijk voor of tegen het de finitieve voorstel van B en W zal zijn tijdens de gemeenteraadsver gadering, moet nog blijken Ook de heer Oostra (D'66) zou graag zien dat B en W zich nog eens bezin nen op het voorstel, de overige raadsfracties lijken het wel eens te zijn met de plannen van het colle- 96 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De begelei dingscommissie Woonwa gencentrum Leusden heeft het college van burgemees ter en wethouders klemmend ontraden in beroep te gaan bij de Kroon tegen de afkeu ring door Gedeputeerde Sta ten van het bestemmings plan Woonwagencentrum. B&W overwegen de stap naar de Kroon te maken. De com missie vreest dat daarmee de planologische procedure rond de aanleg van een woonwagenkamp aan de Middenweg onnodig vijf jaar wordt vertraagd. De begeleidingscommissie kwam gistermiddag, overigens in uiterst summiere samenstelling, bijeen naar aanleiding van het niet goedkeuren door GS van het be stemmingsplan Woonwagencen trum Dit plan werd niet akkoord bevonden door de economische onhaalbaarheid ervan Leusden berekent namelijk kavelprijzen van 29 duizend gulden, terwijl het Rijk een norm hanteert van 17 600 gul den en dienovereenkomstig subsi dieert. Leusden is niet bereid het verschil bij te passen. De commis sie, die destijds is opgericht om de Wanneer u voor dinsdaq- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onzeinspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. ■■■■■nwiaaaaa Rozendaallaan 9 Leusden-C. Gijs van Woudenberg. „Hel moei anders. Orufhankeliih nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBUUI Var schijnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Lautderhelt|es 1,20 per regel (40 cent per mm). Loaae nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, RozendaaHaan.9 te Leusden-Centrum Is dage- HHta van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het voortbestaan van het jongerencen trum „De Geut" staat op het spel als het bestuur niet erg snel met gedegen plannen voor de toekomst op de prop pen komt. De leden van de commissie welzijn zijn best bereid „De Geut" nog een kans te geven. Ook is men over het algemeen best bereid om nog een keer geld beschikbaar te stellen om het voortbestaan van „De Geut" te waarborgen. De raadsleden vinden echter wel dat binnen drie maanden duidelijkheid moet komen over een aantal zaken. Maandagavond, tijdens de vergadering van de commissie welzijn kwam de subsidiëring van het centrum voor „open" jeugd- en jongerenwerk „De Geut" aan de orde. Het bestuur van „De Geut" heeft een verzoek ingediend om een subsidie in de aanloopkosten, een exploitatie subsidie en een subsidie om wat bouwkundige aanpassingen te verrichten aan het gebouw aan de Zwarteweg. Om door te kun nen gaan met de aktiviteiten is er voor de maanden december 1982 en januari 1983 een bedrag van 7000 gulden nodig. De kos ten van gas, elektra, en schoon houden van het centrum wor den begroot op 25.000 gulden voor het gehele jaar. Voor de ak tiviteiten in 1983 wordt een te kort geraamd van 4000 gulden. Uit het voorstel van burgemees ter en wethouders aan de raad blijkt dat het college het op dit moment niet erg zinvol vindt om erg veel aan Harm Offereins: „Stok achter de deur het gebouw zelf te timmeren Ener giebesparende voorzieningen waarom het bestuur van De Geut heeft gevraagd, zullen dan ook niet getroffen worden op korte termijn. B. en W blijken op meer punten problemen te hebben met het reilen en zeilen van ,,De Geut" Het colle ge vindt, zo blijkt uit het raadsvoor stel. dat er in het jongerencentrum naast het element „ontspanning" ook sprake moet zijn van een stuk „vorming" Juist dit laatste aspekt ontbreekt op dit moment geheel in het jongerencentrum. Er is echter een kans dat een aangevraagde kracht voor De Geut, die daar in het kader van de „Werkgelegenheids- verruimende maatregel" kan werken, iets kan verbeteren aan het aspect van „vorming". Het col lege verwacht in ieder geval van het bestuur van De Geut dat zij met een concreet activiteitenprogram ma voor het komende seizoen op de proppen komt MOEILIJKE JEUGD Het stichtingsbestuur zal ook aan een aantal andere eisen moe ten voldoen, is de mening van het college van burgemeester en wet houders. Zo zal het jongerencen trum haar deuren op voorhand niet mogen sluiten voor de zogenaam de „moeilijke jeugd" Ook over de beheersstructuur van het boerderij tje aan de Zwarteweg zal meer dui delijkheid moeten komen. Verder zal er naar de mening van B. en W. overgegaan moeten worden tot de vorming van een „medewerkers- raad" en een „activiteitencommis sie". De openingstijden van het jon gerencentrum zullen ruim moeten zijn. Er zal ook aandacht aan de jongere jeugd besteed moeten worden Als het aan het college ligt, krijgt het jongerencentrum de gelegen heid om al deze zaken voor zichzelf op een rijtje te zetten. Tot die tijd wil men „De Geut" financieel in staat stellen in ieder geval nog een half jaar door te draaien. Voor het eer ste half jaar van 1983 zou er dan door de gemeente 23.500 gulden beschikbaar gesteld moeten wor den vervolg op pagina 3 A s. zaterdag korfbal in De Korf Aanvang: 16.20 uur De wedstrijdbal wordt beschikbaar gesteld door Rijwielhandel M. Osnabrugge Leusden-Zuid LET BIJ AANKOOP VAN BRIL OF KONTAKTLENZEN ALTIJD OP DIT VIGNET komst van de woonwagenbewo ners in Leusden maatschappelijk te begeleiden, had sinds april vorig jaar niet meer vergaderd en toonde zich verward na de laatste berich ten over de te hoge kavelprijzen. Corri Verduin merkte op dat de commissie steeds heeft aange drongen op kavelprijzen voor standplaatsen volgens de gelden de normen. Ze vindt het onbegrij pelijk dat Leusden de meerkosten weigert te betalen. „Dan had ze die hoge prijzen maar niet moeten be rekenen", aldus het raadslid dat zich afvroeg waarom dergelijke prijzen worden gecalculeerd terwijl iedereen weet dat ze volgens de normen van het Rijk niet accepta bel zijn. Ambtenaar Van de Geer mocht het waarom achter dit prijsbeleid uitleggen Volgens hem is bij het bepalen van de 28.900 gulden voor een kavel van 180 vierkante meter „recht toe recht aan" gerekend Meegenomen zijn de grondkosten. het bouwrijp maken en de bijdrage voor het fonds bovenwijkse voor zieningen. De totale kostprijs voor uiterlijk vijftien kavels (standplaat sen) komt daarmee op 435.000 gulden, terwijl het Rijk maximaal 264.000 gulden (15 kavels maal 17.600 gulden) subsidieert. Op de vraag welke kavelgrootte het Rijk hanteert als norm, antwoordde Van de Geer dat die ligt op de 145 vier kante meters De voorzitter van de commissie, ambtenaar Marcel Pellikaan, op perde dat het achteraf beter was geweest, wanneer Leusden bij GS aan de bel had getrokken op het moment dat het financiële plaatje van het bestemmingsplan Woon wagencentrum problemen gaf. Daarmee had volgens hem de be handeling van het plan door de pro vincie even uitgesteld kunnen wor den. Corri Verduin zei in ieder geval te vinden dat het college van B&W niet voortvarend heeft gehandeld door het zover (tot afkeuring) te la ten komen. De vertegenwoordiger van het Woonwagenschap regio Amers foort in de begeleidingscommis sie stipte een ander belangwek kend punt aan met betrekking tot het geplande woonwagen kampje In Leusden. Hij verklaar de dat de decentralisatie van het kamp in Amersfoort niet of nau welijks van de grond komt. Daar naast staan er volgens hem geen woonwagenbewoners uit de buurtgemeente te trappelen om naar Leusden te komen. Toch vindt de man van het Woonwa genkamp (voor stichting, beheer en exploitatie van woonwagen centra in aangesloten gemeen ten) het zaak dat in alle gemeen ten de planologische procedure rond de aanleg van een kampje rond gemaakt moet worden. „Want als dat allemaal voor el kaar is, heb je een basis voor de decentralisatie van de ruim hon derd plaatsen in Amersfoort", al dus de vertegenwoordiger van het Woonwagenschap. Hij stelde de gemeente voor nog eens te gaan wikken en we gen over de kavelprijs voor de woonwagenstandplaatsen en het dan nog aanwezige verschil bij te passen. Eerder kondigde de voorzitter van het Woonwa genschap, G. C. de Bruijn, aan dat een spoedoverleg op be stuurlijk nlvo met Leusden ge start moet worden over de om streden kavelprijzen. Het gezellige voor een nieuwe abonnee (zie bon op pag 8) j LEUSDEN - Leusdena- ren die dinsdagochtend na acht uur de gemeente met de auto via de Noor derinslag wilden verla ten, hebben minuten op onthoud gehad. Door een storing in het regelsys teem van de verkeerslich ten op het kruispunt met de Groene Zoom ont stond er bijna een kilome terlange file. Het defect aan de stoplichten zorg de er namelijk voor dat het groene licht slechts een paar sekonden bleef branden, waardoor één of twee auto's konden door rijden. Vervolgens brand de geruime tijd het rode licht. Het gevolg was dat tot aan de kruising met de Burgemeester Van der Postlaan filevorming ont stond op de Noorderin slag. Diverse automobi listen die dit wellicht te gek vonden, negeerden het rode licht. Na verloop van tijd wer den de verkeerslichten uitgeschakeld. Vermoe delijk Is de storing aan de installatie te wijten aan vocht in de regelkast van de lichten. SCHILDERSBEDRIJF Willem de ZwIjQerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. I Hessenweg 42, Stoutenburg I Tel 033-941162 Herman Kuijkstraat 76, Geldermalsen. Tel. 03455-178'

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1