Knotploeg van start Discoshow in De Klaveet Kantlijn Hobby instuif bij Blijhof Waarneming is fantasie Ut en Thus Kelder Kreyns Emancipatie en de krant Afstapgelegenheid De eregalerij Weer nieuwe tennisbanen? Blijf zitten waar'k zit Blijf zitten waar'k zit (2) Gehoord Mag niet in de krant De ballonnetjes van W.W. FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant loep op Leusden Redaktle:CasparvanLoo. Bijdragen: Frits van Breda, Marnlx Kreyns. „Heeft u dat ook wel eens? Thuisgekomen van een feestje of het werk, bij het openen van de voordeur schieten u plotseling alle grappen en geestige opmerkingen In gedachten die u een uur eerder had willen maken; of het gevoel dat achterblijft als je een vervelende ervaring achter de rug hebt. Sommige mensen blijven zo'n situatie urenlang In gedachten herhalen. Telkens bedenken ze weer een andere afloop, waaruit zij beter te voorschijn komen. Op deze fantasieën willen we doorgaan. Zo begint de beschrijving van de kursus „Waarneming" die Latent Talent als kursus nummer twee In haar programma voor dit voorjaar heeft opgenomen. Uit de kursusbeschrljvlng blijkt verder dat de docent van de kursus de eerder genoemde fantasieën een richting wil geven door middel van gedichten en/of (Strip) tekeningen. Nieuwsgierig als wij zijn gingen we zondagmiddag naar de open dag van Latent Talent om te vernemen wat docent Jack de Coonlnck nu precies wilde gaan doen met zijn twee avonden durende kursus. De kursuslelder, die momenteel In Zlerlkzee woont, bleek zondagmiddag niet aanwezig, omdat hij ziek was. Leusdenaren bleken ook niet helemaal begrepen te hebben waar het de heer de Coonlnck nu precies om ging, niemand heeft zich althans aangemeld voor de kursus. De kursus gaat nu dus niet door, Zlerlkzee vinden we te ver weg voor een vraaggesprekje, zodat waarschijnlijk niemand zal weten wat nu precies de bedoeling was van de kursus. Voor de Friezen onder de lezers het volgende bericht. De Friese Vereniging Ut en Thus In Amersfoort houdt zaterdag 15 januari om acht uur 's avonds haar nieuwjaarsbijeenkomst In de Drietand aan het Neptunuspleln In onze buurgemeente. Tijdens dit gebeuren wordt een revue opgevoerd door een Fries l gezelschap van plattelandsvrouwen met echtgenoten en andere medewerkers. Deze revue „Tusken Beden Brochje" (logies en ontbijt) Is al meer dan 85 keer op de planken gebracht. De toegangsprijs van de nieuwjaarsbijeenkomst bedraagt voor nlet-leden 9,50 gulden. Is f 750 000,-voor de inrichting van een kelder duur? Even was Ik geneigd Ie denken van wel Ik behoor lol de groep van huizenbewoners voor wie hel keidergebeuren zich beperkt loteenkruipluikaan de inrichting waarvan men nog geen kwartje wenst Ie besleden. Maar je mag niel alles melen mei de maallat, die de persoonlijke ervaring/e biedt. En zeils binnen die maatstaf kan ik nog bogen op naaste familie, wier woning een kelder geniet, die-slechts gehinderd door een rioleringspijp - uitzicht biedt op plavuizen van toch gauw een paar meier de vierkante meter. Daar komt. wanneer wij spreken over de kelder onder het nieuwe gemeentehuis, nog iets bij. Deze ruimte is er voor gemaakt om te worden ingericht. En dat is iets anders dan:hé, hierkanjenogeen trappie af, zullen we hier dan maar de weckflessen zetten, want daar stonden ze bij oma ook altijd. Nee, hier is vormgegeven ten einde van het resultaat een nuttig- althans vooraf bedoeld- gebruik te maken. Naar het schijnt is dat ook met het gedeelte van het gebouw boven het maaiveld het geval, maar daar gaat dit stukje niet over. Maar toch. 750rooie ruggen om musici, vrouwen en biljarters een ondergrondse plaats in de samenleving te geven. Duur? Bij nadere beschouwing heb ik steeds minder behoefte om daar pinnig over te doen. Hooguit zou ik wat willen zeuren over dat biljarten, omdat het mijn heilige overtuiging is, dat die bezigheid hoort plaats te grijpen in horeca-geiegenheden, alwaar men kwartjes in een uurwerk stopt ter delging van de kosten van het groene laken en ander sportief gerei. Over het wegstoppen van muziekschool en vrouwencentrum zul je mij minder snel horen. Leusden heeft, waar het gaat om het miskennen van vrouwen en musici-in-wording, een ongekend rijke traditie Alsniet een zeker raadslid van zeker geslacht een wethouder van de andere kunne eens had gewezen op subsidiemogelijkheden van Rijkswege ter financiering van aktiviteiten ten behoeve van eerder genoemd geslacht, dan had Jeltien nog wel een paar meer centen overgehouden En als het bestuur van de muziekschool afgelopen maandagavond niet zo vreselijk tekeer was gegaan, dan had de muziekschool die kelder al helemaal niet meer nodig gehad. Dan had de laatste vioolspelende Mohikaan ook wel op het dak van het nieuwe gemeentehuis kunnen gaan zitten, bij wijze van surrogaat-carillon. In Lelystad, zo lees ik in het dinsdagnummer van deze krant, doen de vrouwen het in twee eengezinswoningen, die speciaal voor dit doel genaast zijn. En in Amersfoort wordt al geruime tijd een uiterst fraai grachtenpand misbruikt voor muziekonderricht. Zulks moet toch in Leusden te voorkomen zijn. Als wij nu dergelijke subversieve aktiviteiten de plaats weten te wijzen, die ze in Leusden toekomt, moeter dan nog moeilijk worden gedaan over de paar duiten die nodig zijn om te voorkomen dat beginnende schuiftrompettisten zich mengen tussen christelijke dames, dan wel dat Rooie Vrouwen zich onrechtmatig tussen het aankomend drummen bewegen? Je mot wel in de gemeenteraad zitten, om daar pietluttig over te willen doen. De krant heeft het weer eens niet goed gedaan, althans volgens mevrouw Blom, fractievoorzitter van het CDA. Zonder de Leusder Krant met name te noemen kreeg het plaatselijk nieuwsblad maandagavond ten overstaan van een aantal collega-raadsleden en een stampvolle publieke tribune een veeg uit de pan. De krant zou voor haar beurt gepraat hebben en al een overzicht gepubliceerd hebben van de emanclpatle-aktlvltelten die wel en die niet gesubsidieerd zullen worden. Mevrouw Blom vertelde dat zij door verontruste vrouwen benaderd was over deze publlkatle. We hebben de bedoelde publlkatle er nog eens op nageslagen, uit niets blijkt in het artikel dat de subsldlepot al verdeeld zou zijn. Integendeel, er wordt melding gemaakt van hetgeen het college graag zou willen en aan het slot van het artikel staat dat het voorstel op 10 januari wordt behandeld in de commissie welzijn. Het verwijt Sedert het begin van deze week is aan de Smidse, nabij het kantoor van de AMRO-bank, iets merkwaardigs waar ie nemen. Inde aldaar gelegen inham zijn door de dienst Gemeentewerken drie paaltjes geplaatst, waardoor het parkeren van een automobiel onmogelijk is geworden. Is het niet wat vreemd om eerj parkeerplaats onbereikbaar te maken voor auto 's, vroegen we Hans van de Brink van de afdeling Voorlichting van de gemeente. Dat zou het volgens Van de Brink inderdaad geweest zijn, als dat inhammetje een parkeerplaats was geweest. Maar dat was het helemaal niet Van de Brink:Dat inhammetje was bedoeld als afstapgelegenheid voor fietsers. Het fietspad dat vanuit de Tweede Fase over de Smoussesteeg naar de Hamershof loopt, eindigt nogal abrupt op de Smidse. Om fietsers de gelegenheid te geven om af te stappen en hun fiets daar in een rek te zetten is indertijd die inham gemaakt Ja. misschien wat ongelukkig daar aan de overkant van de weg, maar het was de enige mogelijkheid daar. Automobilisten zagen dat echter altijd vooreen parkeerplaats aan Vandaar dat we die paaltjes er hebben j neergezet. En zo kregen we weer iets nieuws in Leusdeneen beschutte afstapgelegenheid voor fietsers. Deze fraaie foto hadden we u vorige week In deze rubriek al willen tonen. Door een hoegenaamd foutje liep dat spaak, daarom vandaag deze eregalerij die tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het college van burgemeester en wethouders was te bewonderen. Ter gelegenheid van het feit dat de receptie plaatsvond In het nieuwe gemeentehuls hadden de leden van het college en hun echtgenotes zich In het sjleke pak gehesen. De heren drogen een zwarte smoking, wit overhemd en een auberglneflj-kleurlge fluwelen vllnderdas. De dames waren allen In het lang. De opmerkelijke presentatie van het tiental lokte bij de bezoekers van de Nieuwjaarsreceptie nogal wat verbazing en bewondering uit. Bij menigeen vleien de propellerdasjes van B. en W. niet dan wel In de smaak. Burgemeester J. Rademaker (links op de foto In speciale dressboy-pose) had voor de bij de kleuren van het gemeentehuls passende „vlindertjes" gezorgd. Een aardigheidje, heette dat te zijn. Kunnen de raadsleden niet bij elk muziekevenement in de Korf zelf een geiuidwerende muur vormen als straf Kop ..Jeugdraad gaat zich bera den over functioneren". Kunnen ze dat wel zonder deskundig advi seur? Ook besmet door een griep-virus na het meedoen aan de Prestatie- loop van Virus? Kop.Valk verdwenen" Zeker te lang in Leusden geleefd Is milieu bewust geworden Die hoge kavelprijzen voor het woonwagenkamp, dat is géén op zet van Leusden. zegt meneer de Bruyn Klopt. Ze kunnen in Leus den nog steeds niet rekenen Bovendien was het toch de be doeling dat aan de rand van 't Rui ge Velt vrije sector-woningen zou den komen? Nou dan! dat ons in het openbaar gemaakt werd wijzen we dus maar van de hand. Evelien Blom verwart onze krant met de Amersfoortse Courant. Voor de goede orde vermelden we nog wel even dat de definitieve beslissing over de verdeling van de subsldlepot voor emanclpatle-aktlvltelten nog niet gevallen Is. Daarvoor moeten we wachten op de vergadering van de gemeenteraad aan het eind van deze maand. Wellicht aardig te vermelden dat mevrouw Blom graag een cursus „Hoe zeg je wat je denkt" wil opgenomen zien In de lijst van subsidiabele aktiviteiten. „Ik schrok met te pletter. Ik dacht: weer nieuwe tennisbanen?" aldus de reactie van Evelien Blom, fractievoorzitter van het CDA bij het zien van een raadsvoorstel om ƒ140.000,- uit te trekken voor de reconstructie van drie tennisbanen op het Burgemeester Bulningpark. Geen nieuwe tennisbanen dus, wel een reconstructie die in totaal ƒ140.000,- gaat kosten. Voor de reconstructie, die volgens B. en W. In feite neerkomt op het opnieuw aanleggen van drie banen, wil het CDA-raadslld het gevraagde bedrag uittrekken. Wel vindt mevrouw Blom dat het tijd wordt om te kijken of de gemeente niet helemaal van het groot onderhoud van tennisbanen af kan. De raadsleden Jan Jacobs (PvdA) en Harm Offerelns (GPV/SGP) willen wel eens op een rijtje gezet hebben wat ze nog meer boven het hoofd hangt, waar het gaat om kostbare renovatie van tennisbanen. De VVD, zo bleek maandagavond tijdens de vergadering van de commissie welzijn gaat zonder meer akkoord met het voorstel van B. en W. om drie banen te reconstrueren of In feite, opnieuw aan te leggen. B. en W. hebbende gemeenteraad gevraagd een rechtsgeding voeren tegen de heer A. Steenkamp omdat hij al jaren weigert om aan de ontruiming van de schuur achter het pand aan de Hamersveldseweg 5 mee te werken. Ook herhaaldelijk overleg door de gemeente met de heer Steenkamp heeft nlettot resultaten geleld. Daarom vinden B. en W. het nu hoog tijd worden dat de kantonrechter erbij wordt gesleept. Wat Is er aan de hand. Om dat duidelijk te maken moeten we terug In de tijd. In november 1976 brandt de werkplaats aan de Zwarteweg van de heer Steenkamp af. Een paar dagen later stapt hij naar de gemeente en verzoekt om tijdelijke ruimte voor zijn meubelstoffeerderlj. Het college van burgemeester en wethouders besluit niet veel later om hem met Ingang van 15 december 1976 de schuur achter het pand Hamersveldseweg In gebruik te geven. Dit gebeurt ondereen aantal voorwaarden: de vergoeding bedraagt honderd gulden per maand en het gebruik van de schuur geldt tot 1 juli 1977. De heer Steenkamp moet verklaren dat hij de ruimte voor die datum verlaat en geen aanspraak zal maken op schadevergoeding in welke vorm of onder welke benaming dan ook. Daarnaast kan hij in geval van beëindiging van het gebruik van de schuur geen enkel recht doen gelden op vervangende ruimte. De heer Steenkamp laat vervolgens op 20 januari 1977 het college weten niet akkoord te gaan met de voorwaarde dat het gebruik van de schuur tot uiterlijk 1 juli 1977 Is toegestaan en dat hij die ruimte voor die datum moet verlaten. Hij zou namelijk brodeloos worden als hij tegen die tijd geen vervangende ruimte heeft gevonden. Bij aangetekende brief van 14 november 1977 wordt de heer Steenkamp gesommeerd de schuuraande Hamersveldseweg voor 31 december 1977 te ontruimen. Dit gebeurt omdat er sprake Is van een eventuele vestiging van het bedrijf van Tolboom daar. De meubelstoffeerder gaat echter niet In op het ontruimingsverzoek. De vestiging van het Tolboom-bedrijf gaat niet door. Omdat de gemeente het pand aan de Hamersveldseweg 5 wil verkopen en vrije beschikking over de schuur noodzakelijk Is, wordt op 11 mei 1982 opnieuw de huur via een aangetekende brief opgezegd. Dc heer Steenkamp heeft al die jaren normaal huur aan de gemeente betaald. De opzegging gebeurt met Inachtneming van een termijn van een maand. Binnen twee maanden na de uiterste termijn van ontruiming van de schuur (dus tot 12 augustus 1982) kan hij zich tot de kantonrechter wenden met het verzoek de ontruimingstermijn te verlengen. De heer Steenkamp reageert niet en stapt ook niet naar de kantonrechter. Wel schrijft op 17 mei 1982 een brief naar de gemeente waarin hij vraagt om een verhelderend gesprek dat wellicht tot een oplossing kan lelden. Dit gesprek vindt plaats en hij verklaart daarin wel naar vervangende ruimte voor zijn meubelstoffeerderlj te hebben gezocht, maar dat een en ander financieel moeilijk voor hem ligt. De gemeente doet hem de suggestie grond te kopen In het werkgelegenheldgebled De Fllert In Achterveld. Na herhaalde aanmaningen deelt de heer Steenkamp op 1 september 1982 mee geïnteresseerd te zijn In een perceel van 550 vlerkante meter in De Fllert. Omdat hij slechts voor zijn stoffeerderlj 150 vlerkante meter nodig heeft wil hij, teneinde de kosten te drukken, op de rest van de grond detailhandel plegen. Eind oktober 1982 (we naderen het eind van de geschiedenis) wordt de heer Steenkamp meegedeeld dat de gemeente bereid Is de kavel van 550 vierkante meter aan hem te verkopen, maar dat detailhandel volgens het bestemmingsplan Achterveld niet mogelijk Is. Slechts de verkoop van zelf gemaakte produkten Is toegestaan. Op de aanbieding reageert de meubelstoffeerder echter niet. Daarom zal hij, als de gemeenteraad dat nodig vindt, binnenkort een dagvaarding In de bus krijgen. Eens kijken wat de kantonrechter dan van deze merkwaardige zaak denkt. Wethouder Jan Wagenaar (regelmatig terugkerend In deze kolommen) zei In de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid: „Raadsleden hebben niet overal verstand van ook al denken ze van wel". Reactie van raadslid Harm Offerelns: „Ze zijn wel de weg naar een wethouderschap!" LEUSDEN-Op zaterdag 15 januari - en elke 14 dagen daarna tot half maart - gaat er weer een knotploeg van start. In Leusden-zuld, bij de Pon-driehoek moeten elzensingels worden afgezet. Deelnemers kunnen zich om 9.00 uur verzamelen bij de boerderij van de heer Jager, Roo van Alderwereltlaan 2. Voor zagen en ander gereedschap wordt gezorgd Werkhandschoenen, kleding en laarzen moeten de deelne mers zelf meenemen. Er wordt gewerkt J tot 12.00 uur Contactadres telefoon 943005 Deze activiteit vindt plaats met steun van het Stichts Landschapsbe heer -Cees van Zijtveld LEUSDEN - Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar Is er zaterdag 15 januari weer een knutselochtend bij Wehaddenunoghetéénen ander meer willen melden, maar het mag niet In de krant van wethouder Jan Wagenaar. In de sinds kort opererende werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) vertelde hij over het onmogelijke warenhuis Ikea uit Zweden dat uit Leusden Is geweerd. HIJ kletste wat voor de vuist weg en besloot met de zin: „Dit mag niet In de krant". Ook memoreerde hij een afspraak die op stapel staat met een Leusdense knutselgrossler. „Maar dat mag ook niet In de krant". Zijn handelwijze werkte zelfs aanstekelijk, want niet veel later verbood werkgroeplld Plm ACHTERVELD - Zaterdag 15 januari komt AVRO's Toppop Discoshow naar de Klaveet. De aanvang van deze drive-in disco show Is om 20.30 uur. Dlsc-joc- keys zijn Jan Willem Krooshof en Cees van Zijtveld, die afwis selend zullen optreden, zodat er drieeneenhalfuur lang non-stop muziek ten gehore kan worden gebracht. De discotheek be schikt over een platenassortl- ment waarmee het tv en Hilver sum 3-repertoir op de voet wordt gevolgd. Tevens wordt een licht show gebracht. Blijhof, Ansfrlduslaan 49. Zij kunnen die ochtend met schaar, papier en lijm een vrolijke kalender komen ma ken. Verder kunnen de kinderen ook borduren en sjabloneren. De instuif is van 10.30 tol 12 30 uur en deelname kost 1.50. met-leden van Blijhof betalen 2.50 Blijhof zoekt overigens nog steeds naar vrijwilligers die eens een ochtend willen komen helpen Berghuizen de enige verslaggever In de zaal Iets In de krant te zetten over zijn opmerking die sloeg op de bestemming van een pand dat aan de Hamersveldseweg te koop staat. Moet dit wereldschokkend nieuws Inderdaad uit de krant blijven? In leder geval waren de aanwijzingen aan uw verslaggever aanleiding om de volgende spreker te vragen of zijn opmerking wel In de krant mocht. Helaas stelde die opmerking niets voor. VERLOREN/GEVONDEN VERLOREN Zilveren ketting met boogschut terteken; 6 sleutels aan ring; blau we sporttas, bruin leren portemon nee met inhoud; bruin suède leren rechter handschoen met tricot ge voerd; sleutels waaronder lipssleu- tel en autosleutels; 2 autosleutels, garage- en huissleutels; 2 Duitse leerboeken; kentekenbewijs Peu geot. WEGGELOPEN Rode kater, 6 jaar, witte bulk en poten. GEVONDEN Bruine portemonnee met bank biljet, bankbiljet. INGEZONDEN Wethouder Wagenaar W W dus) heeft In verband met de toekomst(?) van het voormalige stadhuis al met diverse ideetjes gespeeld die ons geen van alle konden bekoren Hij lanceert ze op de hem toevertrouwde manier als evenzo- vele proef-ballonnetjes Reageert nie mand dan vrees ik dat zijn origineelste ideetje, de sloop, geruisloos in gang gezet gaat worden Waarna dan op de vrijgekomen grond de projectontwikke laars kunnen worden losgelaten Sorry, ik kan het natuurlijk wel wat beleefder zeggen, maar ik zie ze al in de startblok ken staan om het zoveel-honderddui- zendste steentje aan de vooruitgang van Leusden-Centrum te kunnen bij dragen Woningbouw dus. Gezien de andere plannen rondom hel Hamers- veldse kruispunt (Gemeentewerf en Biezenkamp) zal het daar dan wel een benauwd gedrang gaan worden Keren we terug naar het ..oudestadhuis dat nog maar ruim een kwart eeuw oud is en een verantwoord voorbeeld van mo derne architectuur genoemd mag wor den, zij het op kleine schaal Het staat precies op de plaats waar het behoort te staan en het kreeg de ruimte die het nodig heeft En ik meen dat iedereen die belangstelling heeft voor stede- bouw, vindt dal het daar moet blijven staan En ook dat het niet mag worden weggedrukt door omringende wonin gen (ideetje nummero 2) Ook voor het inrichten van appartementen is het ge bouw door zijn karakter ongeschikt. De weloverwogen ordonnantie in de voor gevel zou er grondig door worden ver stoord Hieraan ontleent het zijn repre sentatieve en voor een belangrijk deel ook zijn architectonische betekenis In vraag me af' Waar blijven de betrokken gemeentelijke instanties, waar blijft de gemeenteraad en waar het C R M. en de Werkgroep Bestemmingsplannen Of moet ik hierop overal het stempel W W drukken? Alternatieven zijn er dunkt me ge noeg Zowel op cultuurhistorisch als op maatschappelijk en recreatief terrein De betrokken instanties moeten op lan delijk. provinciaal (2 provincies') regio naal en plaatselijk niveau worden ge zocht Bedrijfsleven, middenstand, ver enigingsleven en toerisme kunnen er belangen hebben De financiering zal vooral afhangen van de aard van het gebruik Maar daar zal W W wel raad mee weten J. G. S. Overmaat. Gironde 44. Professionele krachten zullen crèche in Leusden gaan begelei den. Dal moeten dan wel gediplo meerde luier-verwisselaars zijn Als ik het goed begrijp, zou voor een Vrouwenontmoetingscen trum ook een vaste kracht in dienst genomen moeten worden Daar gaat de Planadviesgroep vast niet mee akkoord. Zo te zien hebben de vrouwen achter het college'' nogal plezier. Ze weten natuurlijk véél meer dan wij weten Of vonden ze die strikjes ook zo leuk Ook dinsdagmorgen in Leusden in de file gestaan? En, hoe beviel her Heeft uw chef dat smoesje van die Leusdense file trouwens geac cepteerd? Advies geeft de gemeentebode voor elke vijf minuten dat er na half elf wordt vergaderd een be- drag van 100,- Wedden dat de raadsleden dan de kleppen op tijd op elkaar houden? I Nadeel is dan natuurlijk, dat de bode vergeet te waarschuwen dat het de hoogste tijd is. De intelligente lezers onder ons zullen nu eindelijk hebben begre pen wat links en wat rechts is. En deze rubriek schaart zich aan de goede zijde Op onzeservicepagina "staat el ke week een splintertje" waar mee u de winter door kunt ko- Logisch, dat het koud is in het nieuwe gemeentehuis Niks geen storing, dat is een smoesje Om dat er geen garderobe is gepland wordt op deze manier ervoor ge zorgd, dat iedereen de jassen aan kan houden Of had ik dit aan postbus 11 moe- j ten melden? Die schimmel vond die oliebol niet sappig, daar was die oudejaars- tractatie wat te oud voor. Dat ding was gewoon verschim meld. En soort zoekt soort. Kop Kerstbomen brandden weer." Ik denk dat de bewoners van Zwanenburg dat Iets anders I zouden noemen Brandweerman ,,Nee hoor, waar rook is. moet ook vuur zijn De beleidsmensen van de ge meente hebben niet kunnen ver moeden dat de grote zaal van de Korf ook grotere evementen aan zou trekken Dat vermoeden had ik al Wethouder Wagenaar huilde na tuurlijk krokodillentranen omdat hij niet naar die waarschuwing van de PvdA had geluisterd Kunnen we nu brieven aan het gemeentebestuur verwachten van gegadigden, die wel in het buurtsteunpunt Claeverenblad willen zitten? Jammer, dat Mandemaker niet meer in het college zit om dat te ontkennen V Rozendaallaan 9 Leusden-C. 8 I DONDERDAG 13 JANUARI 1983

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9