agelijks bestuur Jeugd ad stapt zelf ook op Creativiteit gewenst in kwestie Steenkamp trant: Virus-leden boeiden publiek met thriller van Agatha Christie Bezwaar Vrouwenraad tegen huur van ontmoetingscentrum Piet Valkenet overleden MDE gespreks groepen Geen uitverkoop toch f 25.- korting bij Groeneveld gevolg gedwongen ontslag ambulant funktionaris Impasse ontruiming schuur Tot en met zaterdag 29 januari a.s. krijgt f 25.- korting op een montuur. Onze collectie is altijd up-to- date, daarom kunnen wij geen uitverkoop houden! Toch 'n voordeel... Voor 't eind van de maand uw montuur gekocht, later (evt. na een bezoek aan de oogarts) uw glazen er bij uit gezocht. DINSDAG 18 JANUARI 1983 plaatselijk nieuws één onzer medewerkers) ■USDEN Als de hele ontslagprocedure rond de iulant jeugdfunctionaris is afgerond dient ook Ge- Cloosterman zijn ontslag in als voorzitter van de dense jeugdraad. Tijdens de vorige week gehouden nkomst van de jeugdraad kondigde ook (waarne- d) secretaresse Wil Verbart aan op te zullen stappen, de gemeenteraad heeft besloten de subsidie ten eve van de ambulant funktionaris per 1 augustus top te zetten vraagt de jeugdraad zich af hoe het nu er moet met de begeleiding van het jeugdwerk in den. stemming was donderdag- |d, tijdens de maandelijkse idering van de jeugdraad, gjelijk onder het nulpunt. Een flijke agenda was er voor avond niet opgesteld. Op itel van het dagelijks be- zou er uitsluitend gepraat over het toekomstig jioneren van de jeugdraad, igrijkste probleem was >ij de vraag hoe het verder met de coördinatie en be ling van het jeugdwerk als rerkzaamheden na 1 augus- jitsluitend door bestuursle- rerricht moeten worden. |rard Cloosterman, de man Onafhankelijk Nieuws- bd voor de gemeente iusden. (rschijnt elke dinsdag 0 donderdag. frantwoordelijk dakteur: Ijkreyns Mie: Irtien Engelkens ■spar van Loo evering kopij en adver- hties: |or het dinsdagnummer uiterlijk maandagmid- 12 00 uur, voor het nderdagnummer tot ui- lliik woensdagmiddag 1 00 uur. daktie en administra- Kantoor Leusder Krant, izendaallaan 9, Leus- n-Centrum Op werkda- n geopend van 09 00 tot .00 uur en van 13 30 tot 00 uur Telefoon 033- 1495 lonnementsgeld: 59,40 per jaar, 50,20 per half jaar, 15.35 per kwartaal ""lachten bezorging: abonnee dient u de int voor dinsdag- of don- rdagavond 18 00 uur te bben ontvangen. Is dat it het geval, neem dan ntakt op met onze hoofd- ent bezorging (dinsdag donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033- 0691 Bij geen gehoor nt u kontakt opnemen it onze inspekteur bezor- ig. overdag 03420- 141, toestel 44 labestellen foto's: efé meeste in de Leusder trant gepubliceerde foto's wjunt u nabestellen (met uit- Bndering van archief- en Btorische foto's), bij voor- iiibetaling van f 5,-perex- (fnplaar (formaat 13 x 18 jr) op giro: 871441 t n v IDU b.v. te Barneveld, met hiidelijke vermelding van jgwenste foto, aantal lUmmer van krant, pagina larop de foto werd ge- atst. U kunt ook kontant talen op ons kantoor. Ro- ndaallaan 9. Leusden intrum. igeveer drie tot vier we it na betaling ontvangt u gewenste foto s thuis )E LEUSDER KRANT is ®n uitgave van de BDU- antenkombinatie te arneveld. die vanaf de start van de stichting jeugdraad de jeugdraad heeft voorgezeten bleek donderdag avond een gedesillusioneerde man Een jeugdraad zonder be roepskracht kan naar de mening van de heerCloosterman nauwe lijks funktioneren. Begeleiding van het jeugdwerk is volgens de heer Cloosterman na het vertrek van Pim van Esch als beroepskracht, een onmogelijke zaak. Behalve een gebrek aan tijd ontstaat er ook het gemis aan een geschoolde kracht. Drie jaar geleden kon de ambu lant jeugdfunktionaris als gevolg van een besluit van de gemeente raad door de jeugdraad in dienst worden genomen. Voor die tijd besteedde ik zo'n 20 uur per week aan het werk voor de jeugd raad" aldus voorzitter Clooster man, die duidelijk liet merken niet naar die situatie terug te verlangen. SCHULD BIJ WETHOUDER De heer Cloosterman zoekt de oorzaak van de huidige proble men bij de wethouder van welzijn en onderwijs de heer G. van Woudenberg. „We zijn er niet in geslaagd om samen met de wet houder tot een goede basis voor het jeugdwerk in Leusden te ko men" aldus Cloosterman. ,,Ook met de gemeenteraad hebben we in feite nooit goed samen kunnen werken" concludeerde voorzitter Cloosterman. Alles wat we op gebouwd hebben is tot stand gekomen ondanks de gemeente en de raad" was de trieste con clusie van de voorzitter. Gezien de historische ontwik keling en de huidige problema tiek rond het ontslag van de am bulant jeugdfuntionaris is Ge rard Cloosterman niet gemoti veerd om in de toekomst door te gaan. Hij kondigde dan ook aan op te zullen stappen als de hele ontslagprocedure is afgerond. Dat het ontslag van de heer Van Esch niet geruisloos zal verlopen is nu al duidelijk. Naarde mening van de jeugdraad zijn er door de gemeente duidelijk procedure fouten gemaakt, terwijl er ook veel vraagtekens zijn te zetten bij de motivering van het ontslag. Indien er een redelijke kans op succes is zal de jeugdraad in beroep gaan tegen de beslissing van de gemeenteraad om de heer Van Esch te ontslaan. OP DOOD SPOOR Niet alleen voorzitter Clooster man toonde zich donderdag avond een wat verbitterd man. Ook de vertegenwoordigers van de diverse jeugdorganisaties bleken het duidelijk moeilijk te hebben met een bezinning over de toekomst. Huib Hubregtse. vertegenwoor diger van de jongerenvereniging Virus was voor hemzelf tot de conclusie gekomen dat er in de toekomst geen sprake kan zijn van begeleiding van het jeugd werk. Hij verwacht dan ook dat de jeugdraad zal terugzakken tot het niveau van vóór drie jaar geleden, temeer dat wat over blijft de mensen van de organisa ties zijn. ..Deze mensen hebben het al druk genoeg met het leiden van hun eigen club", aldus de heer Hubregtse. Voor de jeugd raad ziet Hubregtse niet veel toe komst. ,,De gemeente heeft ons op dood spoor gezet", zo meent de vertegenwoordiger van de jongeren organisatie. Andere jeugdraadleden lieten zich wat minder absoluutuit over de toekomst. Peter Vtsma van de hervormd-gereformeerde jeugd raad vroeg zich wel af;Waar zijn we eigenlijk nog mee bezig?" Toch wil hij in de toekomst best zijn stem laten horen, voorwaar de daarbij is dat hij ,.wel serieus genomen wil worden". De verte genwoordigster van Blijhof vroeg zich af of het niet mogelijk zou zijn een drietal vrijwilligers te vinden die de taak van de huidige beroepskracht overneemt. AMBTELIJKE ONDERSTEUNING Jan Jacobs (PvdA) die samen met Puck Bosma (VVD) namens de gemeenteraad deel uitmaakt van de jeugdraad, wees de verga dering op een tweetal positieve aspekten in het gemeenteraads besluit met betrekking tot het ontslag van de heer Van Esch In de eerste plaats heeft de ge meenteraad geld vrijgemaakt voor kadertraining en in de tweede plaats is er extra onder steuning toegezegd door een ambtenaar voor jeugdzaken, al dus de heer Jacobs. Juist deze laatste opmerking le verde nogal wat stof op voor discussie De ambtenaar jeugd zaken, die de vergadering van de jeugdraad bijwoonde kondigde het vertrek van een collega-amb tenaar voor jeugdzaken aan Hij zelf zou alleen overblijven en het werk van zijn collega moeten overnemen. In principe kan er dus alleen maar sprake zijn van een verminderde dienstverlening naar de jeugd toe. De aanwezige ambtenaar zei er geen idee van te hebben hoe B en W. zich de extra ondersteuning door een jeugd-ambtenaar voorstellen .Voorlopig zit het er dik in dat ik me passief moet opstellen", al dus de ambtenaar INVENTARISATIE De jeugdraad kon donderdag avond geen duidelijk beeld krij gen van haar eigen functioneren in de toekomst. Men heeft geen idee hoe het verder moet als men niet kan beschikken over een beroepskracht Afgesproken werd dat de beroepskracht, die tot minstens 1 augustus in dienst is van de jeugdraad een inventa risatie zal maken van zijn werk zaamheden. De jeugdraad kan dan bij een volgende gelegenheid bezien welke werkzaamheden men met vrijwilligers kan voortzetten Dat werk zal dan wel onder nieuwe leiding moeten gebeuren. Cloos terman en Wil Verbart zien het niet meer zitten, zij vertrekken in ieder geval gelijk met Pim van Esch (Van een medewerker) LEUSDEN Het gemeen tebestuur moet „creatief meedenken" bij het zoeken naar een oplossing voor de problemen, die zijn ontstaan als gevolg van de voorgeno men ontruiming van de schuur achter het pand Ha- mersveldseweg 5. Deze boodschap gaf de commissie Algemene Bestuurszaken mee aan burgemeester Rade maker. De gebruiker de heer A.J. Steenkamp uit Ach terveld, eigenaar van een wo- ninginrichtingsbedrijf moet het pand onvrijwillg verlaten, omdat de gemeen te, zoals burgemeester Rade maker zei, nieuwbouwplan- nen heeft voor het terrein en het perceel „onbelast moet overdragen". Het college stak in 1976 de heer Steenkamp tijdelijk de helpende hand toe, toen hij dringend om opslagruimte voor zijn bedrijf verlegen zat. Om verschillende redenen slaagde hij er in de tussentijd niet in elders definitieve be drijfsruimte te vinden. Raadslid ir T Zwart (CDA) was van oordeel dat het voor stel via de kantonrechter een ontruimingsbevel te eisen op terechte gronden geschiedt: „Het gemeentebestuur heeft in de loop der jaren in alle opzichten redelijkheid be tracht." Bij de andere com missie leden ontmoette de heer Steenkamp, die ter ver gadering zijn zienswijze naar voren mocht brengen, aan merkelijk meer begrip. Dat werd burgemeester Radema ker toch iets te gortig ..We moeten nu niet de zaak om draaien. Van nalatigheid van de zijde van ae gemeente kan toch geen sprake zijn. En mocht daarvan sprake zijn, dan zal de rechter daarover oordelen. De feiten spreken evenwel voor zich. Niettemin wil ik namens het college de bereidheid uitspreken, dat we in overleg met het bedrijf naar een oplossing zullen blijven zoeken Maar met be grip voor de beperkte lengte van de financiële polsstok van het bedrijf: niet meer zo als voorheen op basis van vriendelijkheid alleen" Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders zal eind januari door de ge meenteraad worden behan deld GEPROTESTEERD Daags voor de raadscom missievergadering gevraagd om een reactie op het raads voorstel, houdt de heer Steenkamp in eerste instan tie de boot enigszins af: ..Ik ben er niet zo happig op deze zaak in de openbaarheid te brengen. Wel kan ik met na druk zeggen, dat het college in het raadsvoorstel een een zijdige visie weergeeft Ik heb vanaf de eerste dag geprotes teerd tegen de tijdelijke huur termijn. Nu weet niemand van de gemeente daar meer vanaf. Op de oorzaak daar van ga ik met u niet dieper in Ik ben bereid me op het be drijfsterrein ,,De Fliert" in Achterveld te vestigen De gemeente verplicht me ech ter 500 m2 bouwgrond te ko pen. Dat kan ik niet opbrengen, ik heb maar 150 m2 nodig. Óm uit de impasse te komen, heb ik toen voorgesteld mij toe stemming te geven voor wat nevenactiviteiten. Alleen op die basis kan ik de door de gemeente opgelegde extra investering eruit halen. De tailhandel is niet mogelijk zegt de gemeente. Maar nu vraag ik u: is dat niet meten met twee maten Bouwbedrijf Van Galen is wel toestem ming verleend voor detail handel op het bedrijfsterrein ,,De Paardenmaat" Tijdens de vergadering van de commissie ABZ, waarbij de heer Steenkamp aanwezig is heeft hij zijn aanvankelijke schroom om over de kwestie in het openbaar te praten, volledig van zich afgewor pen. Met beheerste emotie bepleit hij zijn belangen bij de commissieleden, bij wie hij een gewillig oor lijkt te vin den: „Ik heb intensief naar een alternatief gezocht. Bij de nieuwbouwplannen voor het Hamershof ben ik me als eerste gegadigde komen aanmelden, ik werd geweerd, want ik was „branche vreemd". Terwijl de opzet van het plan was dat voorkeur zou worden gegeven aan de autochtone Leusdense inwo ners. Toen heb ik getracht de thans bij mij in gebruik zijnde bedrijfsruimte te kopen, na dat het perceel door de ge meente per publikatie in de krant te koop was aangebo den. Die publikatie heb ik als bewijs hier bij mij. Ik kwam echter niet in aanmerking voor de koop, want er bleek op het perceel een claim te berusten van de oude eige naar. Ik vind echt dat ik niet eerlijk ben behandeld". (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Een groepje le den van de jongerenvereniging Virus heeft de moed opgevat om zich te wagen aan de opvoering van een internationaal bekend toneelstuk van Agatha Christie. Na bijna een jaar voorbereiding en hard repeteren werd j.l. zon dagavond de spannende thriller op de planken gezet in de grote zaal van het Ros Beyaart. De toneelamateurs hadden het in grote getale opgekomen publiek van het begin tot het eind in hun greep. Een uitstekende prestatie voor een groep jongeren die zich bij wijze van „aardigheidje" aan het toneelspel hebben gewaagd. De jongerenvereniging Virus is officieel op vier maart van het vorig jaar van start gegaan als logische voortzetting van de plaatselijke afdeling van de Ka- ti.ulieke Plattelands Jongeren (KPJ) Virus houdt zich met tal van zaken bezig. Direkt na de oprichting werd een politieke diskussieavond georganiseerd waar lijstaanvoerders konden vertellen hoe ze over tal van za ken dachten. Verder heeft Virus zich bezig gehouden met sportieve zaken als de prestatieloop en het mee doen aan toernooien Heeft men het woord .ontspanning" hoog in het vaandel staan, voor een flinke dosis „inspanning" is Virus tot nu toe niet bang geweest. Het amateurtoneel is voor een aantal Virusleden niet helemaal vreemd. KPJ-leden hebben lan delijk de aandacht op zich weten te vestigen door verschillende improvisatiewedstrijden" te win nen. Dat het toneelspel nog steeds in het bloed zit werd zon dagavond wel bewezen. José Huurdeman, Wim Möhlmann, Jan Huurdeman, Ineke Mols, Gerbrand van Eyden, Willy van Dijk-Roest. Huib Hunregtse en Albert Herder zagen kans een toneelstuk te brengen dat in to taal twee uur duurde. Twee uur lang was de spanning in de doodstille zaal te snijden, het geen zeker een prestatie ge noemd mag worden. Temeer omdat het publiek bestond uit overwegend jongeren die door gaans zeer kritisch zijn. Het toneelspel van de uit acht amateurs bestaande groep be reikte een alleszins aanvaard baar niveau Juist een thriller vraagt veel oefening, uitbeel dingskracht en concentratie van de spelers. Vandaar dat het een prestatie genoemd mag worden als een stel gelegenheidsama teurs deze spelvorm aandurven, Voor de spelers was het fijn dat de stampvolle zaal veel aandacht had voor het gebeuren op het toneel. Over de inhoud van het detectivespel veel vertellen zou niet fair zijn. Wellicht wordt het toneelspel nog eens opgevoerd. Als men dan de ontknoping van het drama kent is het toneelspel half zo leuk niet meer. Wel kan verteld worden dat het hele toneelspel zich afspeelt in een zeer afgelegen pension op het Engelse platteland. In het pension verblijven een aantal gasten, die stuk voor stuk iets „vreemds" over zich hebben. Een ieder lijkt wel haast wat te verbergen te hebben. Als er dan nog een moord ge pleegd wordt is de spanning he lemaal te snijden Het staat im mers vast dat één van de pen siongasten (of wellicht de gast heer of gastvrouw?) de moord gepleegd moet hebben. Vanwe ge de sneeuwval is het pension immers onbereikbaar voor vreemden. De ontknoping, die na twee uur toneelspel volgt, is erg ver rassend. zoals we overigens van de Engelse schrijfster Agatha Christie gewend zijn Gelegenheidsregisseur Wim van Dijk is bijna een jaar lang met de toneelkern bezig geweest. Tij dens de vele repetities heeft ie der van de spelers en speelsters geprobeerd een karakter, een persoonlijkheid te vormen en uit te beelden Het is achteraf de verdienste van Wim van Dijk te noemen dat de spelers daar ze ker in geslaagd zijn. De andere mensen „achter het toneel", souffleuse Francis Lies hout. grimeuse Josien Herderen toneelmeester Ton van den Berg kunnen in dit verband niet onge noemd blijven. Ook zij hebben meegewerkt aan een voor het publiek ontspannende, span nende avond Of Virus doorgaat met het brengen van avondvullend to neel is maar zeer de vraag. Welis waar was de opkomst van het publiek groter dan wat de plaat selijke toneelvereniging „Een dracht" doorgaans weet te trek ken, de amateurs van Virus zet ten voorlopig een punt achter hun toneelcarrière. Het is echter niet uitgesloten dat andere Vi rusleden de smaak te pakken hebben gekregen en zich ook gaan wagen aan het brengen van een toneelstuk. LEUSDEN Diverse aanmer kingen op het voorstel van B W ten aanzien van het ontmoe tingscentrum werden afgelopen woensdag tijdens de bijeen komst van de Vrouwenraad ge maakt. Zo vonden de vrouwen het niet terecht dat een onge meubileerde ruimte zonder ra men gelijkgeschakeld wordt met ruimten die SOCCLE verhuurt. Nog afgezien van het aantal vler kante meters dat duidelijk min der is dan bijvoorbeeld de var- kensschuur van Groot Krakhorst waar de huur mee gelijkgescha keld wordt. Ook de energiekosten LEUSDEN Op 64-jarige leeftijd is vorige week woensdag Piet Valkenet overleden. In hem verliest Leusden een man, die vooral grote betekenis heeft ge had voor het plaatselijke vereni gingsleven. Duizenden uren moet hij gestoken hebben in het werk voor een aantal plaatselijke verenigingen. Piet Valkenet, eigenaar van een kwekerij aan de Ursuline- weg, heeft altijd ontzettend veel tijd gestoken in dergelijke aktlvi- teiten. Voor de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond was Valkenet vele malen in touw om een bijdrage te leveren voor de jaarlijkse oogstdankviering. Hij vervaardigde vaak de versierin gen, die bij die gelegenheid in de kerk hingen. Bekendheid genoot Piet Val kenet ook als lid van de plaatse lijke canavalsvereniging 'De Gouden Klomp'. Hij was één van de oprichters van de carnavals vereniging. Hij maakte deel uit van het bestuur van 'De Gouden Klomp', bracht het eenmaal tot prins carnaval en was vervolgens lid van de Senaat. Zijn verdiensten voor de ama teurtoneelvereniging 'De Een dracht' zaq Valkenet gehono- AMERSFOORT - MDE start in de tweede helft van januari weer met groepsbijeenkomsten voor gescheiden mensen, voor men- derland bescherming zoeken, en voor vrouwen die willen stop pen met het slikken van kalme ringsmiddelen. Er is nog plaats voor enkele deelnemers. Ook in de assertiviteitsgroep van jon geren (18-23 jaar) zijn nog een paar plaatsen vrij. Voor informa tie en opgave: MDE, telefoon 033-6.33094 reerd met een erelidmaatschap. Deze voorbeelden mogen aan geven hoezeer Piet Valkenet zich inzette voor het maatschappelijk leven in zijn dorp Hamersveld. Naast zijn familieleden zijn het dan vooral ook de verenigingen, die het overlijden van Piet Valke net als een slag ervaren. Dat bleek gisteren ook wel uit de grote belangstelling, die er voor de uitvaart van Piet Valkenet bestond. Na een H. Mis in de Sint Jozefkerk volgde de teraardebe stelling op de R.K. begraafplaats. (f3000,— per jaar) werden hoog genoemd. Een klein deel van de kelder in het gemeentehuis zal namelijk als vrouwentrefcentrum gaan funktioneren. Terecht vond men dan ook dat er in de com missie welzijn om een beter over zicht van de onkosten gevraagd was. De Vrouwenraad zal in ieder geval voorstellen de huur per vierkante meter van de kelder te berekenen op jaarbasis. Als alles volgens plan verloopt zal in mei 1983 de kelder worden opgeleverd. In deze tussentijd zal de werkgroep ontmoetings centrum onder andere samen- met een juriste naar de beste bestuursvorm zoeken en dit aan de Vrouwenraad voorleggen. Bij de ingekomen post zat on der andere een envelop van het STAR-projekt (Samen Tegen Atoom Raketten), met handtekeningkaarten en but tons In de begeleidende brief werden alle vrouwenverenigin gen gevraagd aktie te onderne men voornamelijk op het gebied van handtekeningen. Het inter nationale STAR-projekt is voor tweeziidiqe ontwapening. In Ne- J i Wie vandaag op dinsdag J18 januari 1983 Peter Boschman gaat feliciteren 1 I met zijn Abrahamfeest ontvangt een leuke geste, j I Adres: Rozengaarde 10. derland heeft de groep Vrouwen voor Vrede zich sterk gemaakt voor deze aktie. Handtekenin genkaarten kunnen ingeleverd worden bij Ria Abbring tel. 942047 Woensdag 23 februari is er een open ochtend over borstkanker. Alle belangstellenden in Leus den zijn van harte welkom. De ochtend zal gehouden worden in Groot Krakhorst en begint om half tien. Kinderopvang is aan wezig. De cursus vergadertechniek zal onder leiding van mevrouw Van Gestel op vier maandagoch tenden, te weten 7, 14, 21 en 28 maart gehouden worden. Van half tien tot half twaalf in de huiskamer van Groot Krakhorst. De kosten zijn f 20,—Opgeven bij Joke Traats ten. 943031. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3