oos en SVH evenwicht 9 Korfballers maakten misstap Ab van den Broek TTCL-kampioen Roda trainer Van Ginkel vertrekt Tentoonstelling Vrije Kwasten k K1/1/1 EK VA verliest an Faja-Loby ar' I tslag eusden Troef Geslaagde AMBC feestavond Jeen Giants Weemaal [flies Kwiek voor tekstverwerking vermenigvuldiging kantoorartikelen KWIEKWINKEL anV0 overklast ize! SVA-JEUGD oenail bee ld Leos - SVH uit Hoogland Cu LEUSDEN/CENTRUM Ter wijl BFC uit Amsterdam zaterdag in de Korf een vreugdedans maakte, reageerden de Leusde- naren ieder op hun eigen manier de spanning en teleurstelling af. Een week na het bedwingen van leider Groen Geel verloor Antilo pen knullig de niet moeilijk ge achte thuiswedstrijd tegen een degradatiekandidaat. Een kwes tie van onderschatting, wellicht. Aanvoerder Frans ter Maten werd goed in bedwang gehou den en had verder pech met zijn schoten. Ook de drie anderen in dat vak bleven ver onder hun kunnen. BFC speelde ook niet best. iUSDEN De volleybalhe- van LEOS stonden afgelopen *dag voor een zware opgave, "'^nstander was namelijk de Ige koploper, SVH uit Hoog- d. Aanvankelijk ging het er ,ir uit zien, dat de Leusdenaren ^lïilnder zwaar gingen krijgen 3n V'inen verwacht had. Het sco- °P9^rloop In de eerste set verliep *swnelljk zodanig, dat het er naar or Ck dat LEOS regelrecht op een ekei voorsprong afstevende. Via ehajfljverd het zelfs 12-4, waarna echter zeer sterk tot 12-10 kwam, om daarna weer met achter te komen. LEOS lus nog één punt nodig om rste set te winnen, it de Hooglanders echter een goede mentaliteit be- s ikten bleek uit het feit dat n uiteindelijk toch de set win- idwist af tesluiten, en wel met Tt dat verrassend de set met 16-14 wist te winnen. En nadat vervolgens SVH de derde set in de wacht wist te slepen, met 12-15, was het de vierde set die de uiteindelijke beslissing moest gaan brengen. Het werd dan ook erg spannend omdat men ook nu steeds gelijk opging. De winst in deze set ging uiteindelijk naar LEOS, dat een 13-13 stand en na een aantal erg mooie ralley's de laatste twee punten wist te bemachtigen De eindstand werd derhalve 2-2, een stand die gezien de ge- lijkopgaande strijd niet meer dan rechtvaardig was, en gezien de krachtsverhoudingen deze mid dag de enige juiste uitslag was. rtweede set ging tot 11-11 toen SVH uitliep tot i was het echter LEOS - een gelijkopgaande strijd SPORTSPLINTERS VOETBAL. Sportclub Amers foort. opgericht 30 juli 1973, werd nog net in het afgelopen jaar voor de Arrondissements rechtbank te Utrecht failliet ver klaard De club kon derhalve het tweede lustrum net niet meer vieren De in betere tijden ook wel ,.Kei van een club" genoem de betalende voetbalonderne ming - wat heet betalen? - heeft het eerder aangevraagde hoger beroep op die gerechtelijke be slissing ingetrokken, zodat het faillissement nu definitief is ge worden HOCKEY. Per eind 1982 had den 21 Nederlandse hockey clubs de beschikking over een kunstgrasveld Dezer dagen werd bekend, dat het gemeente bestuur van Amersfoort een voorstel van de Aslos krijgt aan geboden om op Birkhoven een kunstgrasveld te realiseren t.b.v de keistedelijke hockeyclub, die circa 600 leden telt en een tekort aan velden heeft De MHC Leus den telt bijna honderd leden méér en tobt ook met een tekort aan speelgelegenheid, zeker als t.z.t de noodvelden aan de Mid denweg niet meer beschikbaar zijn. Wij zijn benieuwd waar eer der een kunstgazon komt te lig gen in de keistad of in Radema- kercity? Wat voetbal betreft is tot nu toe het Haagse HMSH de enige club met een veld in deze uitvoering Alexandria '66 (Rot terdam) volgt binnenkort als nummer 2. VOETBAL/WIELRENNEN. Rob Slim, nog maar enkele jaren ge leden een bekende persoonlijk heid bij Roda '46 is. na zijn „emi gratie" naar Voorthuizen, on langs mede-oprichter (en nu voorzitter) geworden van de Ren- en Toerclub ,,de Veluwse Renners" te Voorthuizen. DINSDAG 18 JANUARI 1983 maar pakte wel de twee wea- strijdpunten. Even leek het erop. dat de Anti's in de race voor de titel zouden blijven toen Yolanda Versteeg in de 9e minuut van de tweede helft 5-4 scoorde. Te laat wisselen aan Leusdense zijde, toen de stand inmiddels 6-7 was geworden, heeft aan de neder laag meegewerkt. Rob Geutjes en Anita van Buren kwamen vier minuten voor tijd in het veld en konden het tij niet meer keren Nancy Laheij, Margret Versteeg, Yolanda Versteeg. Ruud Lith en Richard Urbach (2) scoorden de Leusdense treffers De uitslagen waren Antilopen 1 - BFC 1 6-7 Kameo 2 - Antiopen 2 8-8 Antilopen 5 - MIA 5 6-2 Junioren 1 - Swift J1 5-8 Junioren 2 - RDZ J1 9-2 MIA J1 - Junioren 3 6-3 Aspiranten 1 - Telstar A1 9-0 Spirit A2 - Aspiranten 2 1-4 Aspiranten B1 - SKF B1 5-1 Woudenberg C1 - Aspiranten C1 4-0 Amersfoort C2 - Aspiranten C2 9-1 Aspiranten D1 - Biko D1 7-0 Exakwa P1 - Pupillen 1 3-3 Dalto P3 - Pupillen 2 1-0 LEUSDEN/CENTRUM Zon dag van pakweg half tien tot vijf uur werden op het Buiningpark voor de negentiende keer de clubkampioenschappen van TTCL gehouden. Weer georga niseerd door Piet v.d. Bree en derhalve zonder problemen. De tafeltennistitelstrijd was dit jaar spannender dan ooit. Van de 42 deelnemers kwamen na allerlei voorwedstrijden Piet v.d. Bree (bijna 55, maar je zou hem nau welijks 54 schatten), Ad v.d. Broek (37), Dolf de Haan (21) en de van TTC uit Tiel afkomstige aanwinst Jan Vogel (35) in de finale. De eerste reeks wedstrij den van de eindstrijd gaven geen beslissing, want de vier manta- doren eindigden gelijk. Daarna werd de oplossing ge zocht in het afvalsysteem Piet v.d. Bree. die huidige titelhouder, moest uiteindelijk Dolf de Haan met de zege laten gaan en bij de dertigers bleek van den Broek net iets sterker dan Vogel, zodat de finale beslist werd tussen Dolf en Ad Het gedegen verdedi- gingsspel van TTCL's trainer was tenslotte solider dan het jeugdi ge enthousiasme, zodat Van den Broek de nieuwe titelhouder werd Voorzitter Rinze Bloemhof nam bij de prijsuitreiking een resolute beslissing, waarmee hij een vorig jaar begane fout uitwis te. Met de titel in 1982 werd Piet v.d. Bree voor de vijfde maal kampioen en reglementair eige naar van de wisselprijs. Daar is toen niet aan gedacht en de be ker werd opnieuw ingezet Nu evenwel is Van den Bree alsnog tot definitieve bezitter verklaard, zodat Van den Broek het voorlo pig moest doen met mooie woor den en een troostprijs, maar een nieuwe bokaal zal met de meeste spoed worden besteld. Hetgeen tevens betekent, dat de naar Bilt- hoven verhuisde kampioen de wisselprijs volgend jaar alsnog moet verdedigen, zodat TTCL Ad nog niet definitief kwijt is. Na het uitreiken van de tweede prijs aan Dolf de Haan overhan digde voorzitter Bloemhof aan Wouter Bakker en Henk v.d Ham hun prijzen als winnaar en num mer 2 van de verliezerspoule Dank had hij ook voor de organi sator, voor de dames achter de tap en voor Thea Hagenbeuk als „moeder van TTCL" en tenslotte ook voor Jacques van der Louw, die min of meer op eigen houtje gezorgd had voor betere gordij nen. zodat de spelers geen last meer hadden van vals licht. Zon der bloemen of wat anders was het bestuur hem daar erkentelijk voor, hoewel eerder nogal wat harde woorden waren gewisseld. ACHTERVELD Voor de der de maal heeft de amateur schil dersvereniging „De Vrije Kwas ten" de wanden van de grote zaal, de koffiekamer en de beide andere kamers van Ons Gebouw weer opgesierd met een aantal schilderijen. Deze collectie is al geruimte tijd aanwezig in Achter veld. De schilderijen waren voor het eerst te zien tijdens de fees ten Achterveld 600 op Groot Zandbrink. Daarna werden ze over gebracht naar Huize St. Jo seph en vandaar verhuisden de schilderijen naar Ons Gebouw. De tentoongestelde schilderijen zijn allen vervaardigd naar aan leiding van het 600-jarig bestaan van Achterveld en hebben alle maal betrekking op Achterveldse plekjes. Omdat tijdens de feesten er zoveel te doen was zullen velen niet in de gelegenheid zijn ge weest de schilderijen te bezichti gen. Daarom is dit een unieke gelegenheid om alsnog deze schilderijen te gaan bezichtigen Achterveld is in beeld gebracht met de etsnaald, de pen. water verf, olieverf en houtskool. Zo zijn er o.a. aquarellen te zien die direct met het penseel zijn opgezet en daardoor het land schap een spontaan karakter ge ven. Achterveld is ook weergegeven met een geduldig tekenpennetje dat elk detail registreerde. Nog precieser zijn de etsen die niets aan het toeval overlaten Dit alles april Koninginnerit; 29 mei gras- rit; 17 juli Tourrit; 18 september Herfstrit; 16 oktober Feestrit; en 13 november Snertrit. De feestrit telt niet mee voor het clubkampioenschap. Van de zes te verrijden ritten zullen de beste vier meetellen voor het kam pioenschap. weer in schril contrast met de olieverf die het Achterveldse in grove streken tentoonspreidt. Doch dat men met olieverf fijn kan schilderen bewijzen enkele kleine doeken Achterveld is zelfs uitgebeeld als drie eenvoudige Wilgen, die het dorp misschien wel het meest karakteriseren. Een collectie van het dorp die het bekijken zeker waard is. typewerk, direct mail rapportvervaardiging fotokopieën, afdrukken Xerox 95001 (beëdigd fotokopieerder) sneldruk, offset 'n kompleet assortiment kantoorartikelen in de komplete kantoorwinkel: N centrum voor tekstverwerking Bergstraat 10/ Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. Tel. 033 - 631824. oerg Kon net tegen oe rood zwarten niet redden. Na circa 20 minuten zorgde John Jan sen met een fraai afstands schot voor de openingstreffer en een kwartier later maakte Hans Vrijhoef een leuk één tweetje van Peter Knijf en Jaap Zweinenburg doeltref fend af. In de 28e minuut van de tweede helft vloog op nieuw een hard schot van John Jansen in het Soester- bergse doel. Vlak voor tijd scoorden de bezoekers te gen, zodat met 3-1 het einde kwam. - Evert van Ginkel N de bij ÉUSDEN/CENTRUM Het (7 Voor de basketballers van yan Giants een zeer mager Ikend geworden. Zaterdag en [oren de heren In de Kort het af- (veel spanning tegemoet ge- lu-1 de j ziene duel met Papillon uit Soest en de dames gingen tegen Wou denberg ten onder. De wedstrijd tussen de twee nog overgebleven titelkandida ten in de 2e klasse heren van de kern Amersloort werd een anti climax. Green Giants bleek niet in staat het ongeslagen record van de Soesters te bedreigen. Papillon startte sterk en be reikte de rust met een 14-29 voor sprong. In de tweede helft ver ging het de Leusdenaren beter Lange tijd bleef het verschil van 15 punten gehandhaafd, maar uiteindelijk hakte de visite de twee teams gaan omhoog en zelfs nog een zeer redelijke mogelijkheid ophet pakken van de titel. Het zou voor beide partijen een fraai slot van de arbeids overeenkomst zijn, als Van Ginkel het nu zeer goed draaiende elftal in de 1e klas se kan krijgen. Overigens be treurt Roda het voorgenomen vertrek. Wie Van Ginkel gaat opvolgen, is nog niet bekend Voorlopig wacht Roda rustig op de uuigen, die komen. OEFENWEDSTRIJDEN Roda's zaterdagploeg oe fende dit weekendtegen T er- schuurse Boys, dat twee klas sen hoger in de 4e klasse van de KNVB speelt Het resultaat was een zeer verdienstelijk 1-1 gelijkspel. Zondag 1 oefende op het zeer goed bespeelbare Buining park eveneens tegen een twee klassen hoger spelende ploeg Hoofdklassersoester- ng de ?n iCHTERVELD In verband in- IJde algehele afgelastingen de competitie wedstrijden ng elde Achterveld zondagmid- an een vriendschappelijke wed- jd tegen Faja Loby uit ■ht. Op een goed lui peelbaar veld begon Faja Lo- met de aftrap. Reeds na veer- i minuten spelen, kwam Ach- tal ild op achterstand. De Acti ng («Idse keeper H. Kok verkeek °P de ba' waardoor het voor :Z ïe9enPart'l 0-1 werd. Na dit 'punt was het Achterveld dat aanval ging met op het enveld H. Kerkhof, die zich t vrij staand aanbood en het spel verder verplaatste. Er kwa men enkele kansen doch deze werden niet benut. Ook de hoek schoppen die de tegenpartij weg moesten geven, leverden niets op. Na de rust viel G. Hak wegens een blessure uit en werd vervan gen door A Wouters Dit bete kende een omzetting van spelers bij Achterveld Klaas van den Heuvel ging als laatste man spe len. Na ongeveer 17 minuten spelen kon Achterveld door een kopbal van M. Boomen gelijk komen. In de 40ste minuut werd H van Ruitenbeek onderuit qehaald waarvoor een strafschop werd toegekend. Ce strafschop werd door A. Tolboom genomen en ook benut waardoor de stand op 2-1 kwam Ongeveer vijf minuten later weer een strafschop voor Achterveld, maar deze leverde niets op. In de laatste 12 minuten ging Achterveld toch nog de boot in. Faja Loby wist nog tweemaal te scoren waardoor Achterveld de ze wedstrijd met 2-3 verloor Programma voor zondag 23 januari Zuiderzeevogels - Achterveld 14 30 uur Achterveld 2 - Veensche Boys 11 30 uur Achterveld 3 - A P W C 4 11.30 uur Veensche Boys 4 - Achterveld 4 12.00 uur Achterveld 5 - Veensche Boys 5 12 00 uur G O. Soest 8 - Achterveld 6 14 30 uur dames L.V.V. - Achterveld 14.30 uur Lil na tJ^DEN Tegen onbetwis- y joploper en al kampioen zijnd OQ CA 6 (Amersfoort) viel voor O '79 geen eer te behalen, links de stille hoop op ten- je- ,#*e ^n belangrijk puntje. De er I ongeslagen keistedellngen maakten iiun Kampioenschap volledig waar door wederom met 0-8 te winnen. BVO speelde met Lenie Oey als invalster voor Inge Timmer man De ABCA-ploeg ontving van haar eigen bestuur en van BVO kampioensbloemen. De overige uitslagen waren BVO 2 - Barneveld 6-2 Barneveld - BVO 3 5-3 BVO jeugd - Badge 3-5 <e'jjtsl ^*tr> ag van 13 januari. Hondorp 5374. 2. Hr de Ridder 3.3 Mevr. Kleefstra5109,4. Mevr Bolt 5091 en 5 Mevr G de Ridder 5017 punten Stand per 13 januari 1 Hr Hondorp 9812, 2 Hr v Water schoot 9776. 3 Hr de Ridder 9730, 4 Mevr Kleefstra 9690. 5 Hr Buhrer 9463. 6 Hr Nijhuis 9361, 7 Mevr Grimberg 9247, 8 Mevr G de Ridder 9059. 9. Hr Dekker 9008 en 10 Mevr v Waterschoot 8987 punten. Jeugdvoetbalprogramma zaterdag 22 januari 1983 Achterv A1 - Amsvorde A1 14 30 u Limvio A2 - Achterveld A2 vertrek 14 00 u Achterveld B1 - VVZ '49 B1 13 45 u Soest B4 - Achterveld B2 vertrek 12.45 u. Hoevelaken C2 - Achterveld C1 vertrek 14 00 u Soest C4 - Achterveld C2 vertrek 11.30 u. Soest D2 - Achterveld D1 vertrek 12 00 u. Achterveld D2 - Limvio D2 13.00 u VVZA E2 - Achterveld E1 vertrek 1115 u. Achterveld E2 - VVZA E5 12 00 u Roda F4 - Achterveld F1 vertrek 10.15 u Meisjes Achterveld - Celeritudo 11 00 u - De kampioenen van het afgelopen seizoen werden ti/dens de feestavond gehuldigd ACHTERVELD Zaterdag avond hield de A.M.B.C. haar jaarlijkse feestavond. Tijdens de ze gezellige bijeenkomst werden de kampoenen van het vorige seizoen gehuldigd. De voorzitter opende met een hartelijk wel komstwoord en wenste allen nog een voorspoedig 1983 toe. Te vens wenste hij allen weer een heel sportief en succesvol sei zoen toe. „We hebben ditmaal eens geen levende muziek. Dit houden jullie tegoed tot 23 okto ber van dit jaar. Onze discoman Erik zal er echter wel voorzorgen dat jullie toch gezellig zullen kunnen dansen deze avond". Daarna vond de huldiging plaats van de kampioenen van het afge lopen seizoen. Van de zeven ritten die meetel den voor het kampioenschap werden de uitslagen van de vijf beste ritten geteld Er werd gere den in de sport- en toerklasse Winnaar in de sportklasse werd de heer J Bebingh uit Wouden berg met 242 winstpunten Tweede werd H Schopping uit Hilversum met 238 winstpunten. Ook de navigators van de prijs winnaars kregen een mooie her- inneringsprijs Dit bleken de echtgenote van de 1e prijswin naar en de moeder van de 2e prijswinnaar te zijn Tevens kre gen zij een bloemetje aangebo den. In de toerklasse was het de heer W van Buren uit Soester- berg die met 241 winstpunten eerste was geworden Tweede werd de heer G H Valkengoed uit Scherpenzeel met 238 winst punten. Ook zij kregen door de voorzitter hun prijs uitgereikt ter wijl ook hun navigators, zijnde de beide echtgenoten de herinne- ringsprijs kregen aangeboden. Ook zij mochten nog een bloe metje in ontvangst nemen. Na dit officiële gedeelte werd de avond voortgezet met een dansje afgewisseld met bingo. Aan het eind van de avond werd er nog een grote verloting gehouden waardoor ook vier mooie prijzen beschikbaar waren De eerste prijs van de verloting was een grote bak geheel gevuld met le vensmiddelen. Het programma voor het ko mende seizoen is als volgt vast gesteld: Zondag 27 maart openingsrit; 30 knoop door om met 44-65 royaal te winnen De dames speelden tegen Woudenberg een rommelige wedstrijd, hoewel beter dan de laatste ontmoetingen voor de jaarwisseling De 17-17 rust stand was zeker niet onterecht. In de tweede helft bleef lang uitzicht op een positief resultaat, maar in de slotfase trokken de bezoekers de winst met 31-35 naar zich toe. Overige uitslagen. Welpen - Stoepie Shooters 28-38 Jongens Jun. - Papillon 35-41 Heren 2 - Sparta 56-62 LEUSDEN In goed over leg tussen het bestuur van Roda '46 en zondagtrainer Evert van Ginkel is besloten de onderlinge overeenkomst aan het einde van het lopende seizoen niette verlengen. Van Ginkel is dan vier jaar voor de zondag-selectie in actie ge weest en na een aanloopperi ode vooral het laatste jaar met veel succes. De standaard- ploeg heeft op tweederde deel van de competitie voor treffelijke promotiekansen

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7