Peter uit bed aezonaen „Bewoners hebben geen tolerantie meer en chanteren hele boel" VVD vreest geluidsproblemen met kelder van gemeentehuis nr A.B.T.B. Achterveld discussieert mee over energie S Leusder Krant Inwonertal nam in 1982 met 702 toe Voorstel: raad in beroep bij de Kroon M (t> JL Vandaag in de Leusder Krant „DE KORF" BEKRITISEERT OPPONENTEN „NIET LATER NOG EENS EXTRA GELD TEGEN AANGOOIEN" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden INSTALLATIE BEDRIJF WEVA J Geen krant ontvangen? Bewoners zijn er nog niet uit r I FOTOKOPIE NODIG? i Bingospel Boerenkiel bal in 100 gram gebouw li Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement ƒ.15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V 'J 44 4 r> krant DONDERDAG 20 JANUARI 1983-14e JAARGANG NO. 78 In april veilig fietsen langs Amersfoortse Heiligen- bergerweg3 „Reformation": koor en combo in opmars3 Interview op donderdag: Leusdenaar R. Best over kernenergie en over de onzin van de tegenstanders. Anco Mali sprak met hem5 Op de sportpagina een gesprek met oud-profvoet baller Henk Wery. Deze Leusdenaar zegt: „Ze schreven liever over mij als 't niet best ging"8 Loep op Leusden9 Film- en boekennieuws 10 Servicepagina met onder meer een nieuwe Hussel en een overzicht van het theater programma in De Flint .11 DOKTERSDIENST: TEL. 943300 ACHTERVELD - Zoals bekend zal dit jaar In het teken staan van de Brede Maatschappelijke dis cussie over het energle-beleid. Op 26 januari zal door middel van een televisie-uitzending het startsein gegeven worden. Ook de A.B.T.B. wil aan de discussie een bijdrage leveren. Daarom wordt er op de dinsdagen 1 en 8 februari door de A.B.T.B. een discussie gehouden over deze materie. Deze discussies zullen plaatsvinden in Ons Gebouw en aanvangen om 20.00 uur. Opga ve voor deelname bij G. van Burgsteden, tel. 03425-1552. voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42, Stoutenburg. Tel 033-941162 Herman Kuijkstraat 76, Geldermalsen Tel. Q3455 1785 Wanneer u voor dinsdag resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. zodanig moei zijn dat er aan de normen van de Hinderwet wordt voldaan." Hl) verwijl zijn opponenten een gebrek aan tolerantie. Van Tiel zegt dat iedereen inclusief wet houder Jan Wagenaar heeft er kend dat De Korf wat het geluld betreft niet deugt. „Nu wordt In een ijltempo een Isoleerplan ge maakt. Maandagavond Is er zelfs iemand van de gemeente naar Drachten gereden om bij het Pro jectontwikkelingsbureau Drach ten tekeningen en voorstellen op te halen die dinsdagmiddag door B. en W. zijn besproken." De be trokken bewoners houden ech ter voet bij stuk dat de gemeente anderhalf jaar de boel heeft ge rekt en dat daarom nu een harde opstelling nodig is. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De bewo ners van de Hamershof, die geluidsoverlast on dervinden van De Korf, hebben nog niet definitief besloten naar de Raad van State te stappen om daar voorlopige voorzie ningen voor het aktivitei- tencentrum te eisen die de geluidsoverlast voor lopig moeten beperken. Volgens een woordvoer der van de bewoners zijn er nog twee andere moge lijkheden: een kort ge ding of opnieuw gaan praten met de gemeente. De komende dagen zal een van de drie mogelijk heden gekozen worden. Dit zal in overleg met hun advokaten gebeuren. Vrijdag en zaterdag: RIBKARBONADE kilo10.98 HAASKARBONADE kilo 12.98 Rozendaallaan 9 Leusden-C. k.----.-j-j-j-jJ Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) I (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - John Visser, pachter van aktiviteitencen- trum De Korf, en manager Gerrit van Tiel vinden dat de bewoners van De Hamershof te ver zijn gegaan. Beiden kunnen begrip opbrengen voor de klachten van die be woners over de geluidsover last van het aktiviteitencen- trum, maar vinden het erger lijk dat zij geen tolerantie meer hebben nu de gemeente in een snel tempo plannen voorbereidt om De Korf ge luiddempend te maken. Ger rit van Tiel: „Het dreigement om naar de Raad van State te stappen vind ik een puur chantagemiddel. Als die be woners eens wisten hoe wij op allerlei manieren bepaalde aktivitelten zo aanvaardbaar mogelijk voor hen proberen te maken. Maar ondakns alles blijven ze zich keihard opstel len." John Visser en Gerrit van Tiel beweren dal de publiciteit over de geluidsoverlast van De Korf en de mogelijke zitling bij de Raad van I State de exploitatie van het aktivi- teitencentrum geen goed doen. Ze zeggen dat een paar feestavonden zijn afgezegd en elders zijn ge boekt en dat er geen interessse is voor het houden van bruilofspartij- en die doorgaans regelmatig wor den gevierd in De Korf. „De men sen zijn niet zeker dat het feest ook inderdaad door kan gaan. Dan hou den ze het net zo lief ergens an ders." aldus John Visser VERKLARING Van Tiel en Visser zijn ook niet te spreken over de afwijzing door de bewoners van de verklaring die de gemeente naar aanleiding van een verzoek van de Hamershol-men- sen heeft opgesteld. In die verkla ring staat onder meer dat nog maar op zes avonden tot en met maarl een feest met muziek te verwach ten is Dat zijn carnavalsavonden op 22 januan, 5 februari, 12 februari en 5 maart plus twee feestavonden op 12 en 25 maart. De bewoners zijn akkoord met de carnavalsakti- viteiten, maar wijzen de twee ande re aktivitelten in maarl af, omdat die niet volgens afspraak zijn In de verklaring belooft de gemeente voorts om De Korf geluiddempend le maken om op die manier de klachten weg te nemen. De klagen de bewoners achten dit echter te summier en vinden dat de gemeen te dat volgens de Hinderwet moet omschrijven. Van Tiel: „Belachelijk Zoiets kun je toch niet eisen. Die mensen begrijpen toch wel dat de isolatie Allrich Parson ..Onbekend avontuur" le jaar door exclusief (met uit sluiting van andere verenigin gen. red.) voor de huurders be schikbaar; bij ruimten van de SOCCLE is dal niet het geval. Die worden per uur verhuurd". De heer H. van der Sloot (CDA) reikte een compromis-voorstel aan. „Binnen een termi|n van twee jaar moeten nieuwe subsidie-richt lijnen zijn opgesleld Bovendien I maak ik het uitdrukkelijke voorbe houd. dat na de periode van twee jaar de nu vastgestelde huurprijzen voor de kelder op basis van de nieuwe richtlijnen kunnen worden bijgesteld" Wethouder Ummels greep dit voorstel aan om ook de andere commissieleden over de streep te helpen: „Het is eigenlijk wel terecht wat u vraagt We zitten nu reeds appels met peren te ver gelijken Ik ben er een voorstander van het hele subsidiebeleid door te lichten en op een rijtje te zetten Binnen een termijn van uiterlijk twee jaar zal de door u gevraagde duidelijkheid er zijn" Na dit zware tegenbod ging de commissie over stag Alleen Parson kon niet wor den overtuigd. ten van het Bestemmings plan Woonwagencentrum. Ais dit voorstel wordt aange nomen zal de totstandko ming van het bestemmings plan vermoedelijk een jaar of vijf worden vertraagd. Zoals bekend Is hel bestem mingsplan Woonwagencentrum door GS niet akkoord bevonden vanwege de economische onhaal baarheid ervan Leusden berekent namelijk kavelprijzen voor de standplaatsen op het kampje van 29-duizend gulden, terwijl het Rijk slechts 17 600 gulden subsidieert De gemeente is niet bereid het ver schil bij te passen LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is In 1982 in totaal met 702 toegeno men. Op 1 januari 1982 telde Leusden 21.397 inwoners; het voorlopig inwonertal per 1 ja nuari 1983 is 22.099. Het totale geboorteoverschot was 158 en het vestigingsoverschot was In 1982 544. In de maand november 1982 nam de bevolking toe met 44 en was het inwonertal per 1 december 21.982. Er werden in november 26 kinderen geboren en vijf personen overleden 104 personen lieten zich in die maand inschrijven bij het bevolkingsregister en 81 lieten zich uitschrijven ACHTERVELD - Zaterdag avond 22 januari zal het eerste carnavalsfeest in de regerings periode van Prins Bart Puup de Achtste worden gehouden. Het Boerenkielenbal vindt plaats in het 100 gram gebouw en begint om half negen. De muziek wordt verzorgd door de Hofkapel en het welbekende Marimba Com bo. Als gast zal deze avond car navalsvereniging „De Keientrek kers'' uit Amersfoort aanwezig zijn. wetnouder hons Ummels bena drukte in de raadscommissie finan ciën dat B W nu heus niet in hun vuistje lachen omdat het bestem mingsplan is afgekeurd en een mo gelijk Kroonberoep de procedure aanzienlijk zal vertraqen „De ge meente kan gewoon niet het finan ciële gat tussen de kostprijs van de kavel en de rijkssubsidie dichten", aldus wethouder Ummels. Corri Verduin (PvdA) wilde wel eens we ten waarom dit argument nooit met financiële stukken is onderbouwd- De ambtelijke secretaris van de commissie, A Slagter, beloofde dat deze stukken - die er dus wel zijn - alsnog voor de raadsleden ter inzage zullen worden gelegd. LEUSDEN - De raad zal zich in een avontuur storten waar- de konsekwenfies niet zijn te overzien. Deze vrees sprak l/D-raadslid Allrich Parson in de commissie financiën uit na 9 goedkeurende reacties van de overige fracties op het voor- el om 750-duizend gulden beschikbaar te stellen voor de Michting van de kelder van het nieuwe gemeentehuis. Daar- i, zo is het voorstel van B&W, moeten de muziekschool, de 'rouwenraad en de Binnensportvereniging Leusden een flaatsje krijgen. Parson denkt dat de kelder te weinig geluid- lempend is gemaakt, waardoor akoestische problemen kun- len ontstaan die vergelijkbaar zijn met die van De Korf. „De *VD-fractie wil daar eerst duidelijkheid over, voordat zij haar loedkeuring geeft aan die 750-duizend gulden. Want wij voe- 9n er niets voor om later nog eens tweeëneenhalf ton ge- teenschapsgeld er tegen aan te gooien voor een betere ge- Jldwering", aldus de liberaal. De inhoud van het B&W-voorstel - de wijze waarop de huurtaneven voor de kelderruimlen zijn bere kend - vormde voor de raadscom missie financiën tevens aanleiding om haar afkeuring uit te spreken over het huidige subsidiebeleid voor sociaal-culturele zaken en sport We berichtten daar reeds dinsdag over. Slechts een fractie van 750- duizend gulden inrichtingskosten kunnen in de huurtarieven worden uourberekend De bezwaren tegen de voorgestelde bestemming van de kelder (en de daaraan verbon den kosten) speelden geen hoofd rol In de discussie, hoewel WDër Parson daar dus nadrukkelijk op aandrong. De overige commissie leden legden meer het accent op voorgestelde tarieven en de ver deelsleutel die daarbij door het col- Oostra: rkapte subsidies BOU Onafhankelijk nieuwsblad 'j voor de gemeente Leusden LLII Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. Leuaderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Loaee nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, RozendsaHaan9 te Leusden-Centrum ie dage- h|ks ven 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. lege is gehanteerd. In de ogen van de commissie komt het voorstel neer op pure willekeur. De voltalli- qe Raadscommissie drong bij wet houder Ummels (CDA) met klem aan op een nieuw subsidiebeleid, waarbij alle gemeentelijke kosten zichtbaar worden gemaakt Op die manier denkt de commissie onzuiverheden en ongelijkheden in het huidige subsidiestelsel uit de weg te ruimen. De commissie ging, met uitzonde ring van raadslid Parson, pas ak koord met het „onderkelderings- voorstel" toen wethouder Ummels de toezegging deed, dat het nieu we subsidiebeleid binnen uiterlijk twee jaar op poten zal zijn gezet VERKAPT De heer E. Oostra (D'66) deed de openingszet en vond met zijn woorden volledige steun bij de ove rige leden. Oostra: „Het voorstel komt er op neer. dat die afzonderlij ke kelderruimten worden verhuurd aan respectievelijk de Stichting Muziekschool Leusden (SML), de Binnensportvereniging Leusden (BVL) en de Vrouwenraad Leus den De SML betaalt op jaarbasis 24,56 per vierkante meter, de BVL slechts 2.50 en de Vrouwen raad I 16,30 per vierkante meter Ik kan aan de voorgestelde wijze van berekening geen touw vast knopen Hier zitten enorme bedra gen aan verkapte subsidies verbor gen Ik vind hel een heel slecht on derbouwd voorstel" Corri Verduin (PvdA) wees even eens op de noodzaak om versluier de subsidies tegen te gaan „Bo vendien vind ik de Binnensportver eniging Leusden geen sociaal-cul turele instelling, het is voor een bil jartzaal wel een heel luxe oplos sing. De kosten moeten eigenlijk uit het reservefonds voor sportvoor- zieningen worden geput en niet uit de reserve voor sociaal-culturele doeleinden". Raadslid H. Offereins (GPV'SGP) stelde dat het voorstel neerkwam op pure willekeur Als voorbeeld nam hij de biljartvereni ging „Deze vereniging heeft geluk en kan de ruimte goedkoop huren Wat zeggen we nu als een andere sportvereniging om ruimte verle gen zit?" Bij de verdediging van het B&W- voorstel ging wethouder Ummels terug in de historie „Inditdooruzo bekritiseerde voorstel is voortge bouwd op het tot nu toe steeds ge voerde beleid In de tariefstelling is namelijk gekozen voor een koppe ling met de door de Stichting SOC CLE gehanteerde tarieven Het be toog van uw commissie is geba seerd op een vestzak-broekzak theorie. We kunnen niet alle werkelijke kosten doorberekenen, dat zal u toch duidelijk zijn". ONMOGELIJK De heer A. Slagter (ambtenaar) zag als financieel deskundige van de gemeente onoplosbare problemen op zich af komen: „Het nieuwe subsidiebeleid waar u om vraagt, is niet uitvoer baar. Het zichtbaar maken van alle verkapte subsidies is een onmogelijke opgave. Een ander subsidiebeleid kan uitsluitend stapje voor stapje van de grond worden gebracht". Ook de heer F. Truyens, chef stafbureau s ter secretarie, kon de commissie niet vermurwen met de opmer king dat het wat betreft de huur prijs niet uitmaakte of er nu een ruimte in de kelder van het ge meentehuis werd gehuurd, dan wel een ruimte van de Stichting SOCCLE. De commissie vond dat dat wel degelijk verschil maakte. Parson: „De ruimten in het gemeentehuis komen het he- LEUSDEN - Het college van burgemeester en wet houders zal de gemeente raad vragen in beroep te gaan bij de Kroon tegen de afkeu ring door Gedeputeerde Sta- LEUSDEN - Peter Boschman van Rozengaarde 10 kreeg dinsdagochtend de verrassing van zijn leven toen rond een uur of zes drie vrienden hem kwamen wekken, een lied begonnen te zingen en een twee meter hoge speculaaspop in zijn tuin plantten. Deze vroege mallotige aktiviteit was ter ere van de vijftigste verjaardag van Peter Boschmann. Het Abraham-zien was voor hem dus zeer vroeg begonnen. De drie vrienden hadden zich in pastoorkledij gestoken om Petermetten(gebeden in de morgenuren) op te lezen. In de rubriek Loep op Leusden kunt u meer vernemen over deze ludieke aktie.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1