3 Kantongerecht Amersfoort Boerinnen- groep N.O. Utrecht opgericht Cursus Frans en Engels in De Moespot Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN y Dansles -yooróO+ers Coffeeshop Tekenen Kreyns. eter zag braham - tf Geluidshinder DONDERDAG 20 JANUARI 1983 loep op Leusden RedaktieCaspar van Loo Zestig plussers opgelet Als u wil iren dansen, kan dat BijVanden leuvel aan Lepelaar is op verzoek in ouderen, die graag in een istig tempo dansles willen nemen, t idee gerezen een clubje te arlen Voor gezonde ouderen is s flansen een ideale manier om fit te ijven, want niet alleen het jwegen ook de kontakten in zo n Bnsgroep spelen een grote rol", dus Van den Heuvel Dit inscentrum hoeft er niet rijk van te orden, daarom zijn de kosten heel laaggehouden drie piek per les. ensen van 60 jaar en ouder die langstelling hebben, kunnen 12362 bellen. op 1 S| ar ler \nr ^f Mor een Misverstand is het berichtje in de nt van afgelopen dinsdag over coffeeshop in De Hamershof V'fc zorgvuldig gesteld. Tegen de rsjenaar van de zaak werd door de litie proces-verbaal opgemaakt, idat hij om 1.45 uur zaterdag nog en was. En niet zoals in het 0 ncht stond om 4.00 uur. OHi if. 'jd ild ria sd Als ik me ergens zorgen overmaak, dan is het wel over dat warenhuis. Wagenaar blijft dan wel beweren dat het er komt en we hebben Mandemaker niet meer om dat te ontkennen, maar toch. Je hoort wel eens van wind tegen en bergaf en van nooit meer worden zoals het geweest is, en dan vraag je je af zou dat paard daar tot in de lengte der dagen mogen bli/ven staan grazen in zijn weilandje langs de Noorderinslag 9 Nu behoort het maken van studiereizen tot de prerogatieven van hoofdredakteuren Collega K van de A. C. was onlangs in Amerika voor een paar weken, ik ben een dagje naar Zuid-Holland geweest. Hijgaat binnenkort VUTten, ikkom net kijken. Ik heb mijn tijd natuurlijk niet verspild Ben regelrecht naar Rotterdam gesneld Naar de Bijenkorf Want als je echt wilt weten waaraf en waaraan, dan ga je niet naar de Hema. Tot mijn verrassing houdt een jongeman mij op de stoep van het warenhuis staande ..Meneer, vindt u dat de Bijenkorf moet blijven 9 Hij heeft vast wel eens op de televisie postende stakers bij een fabriekspoort gezien of zo. maar zijn glimlach blijft ereén van de verkoper die je een dure das probeert te slijten. Meneer, vindt u dat de Bijenkorf moet blijven Vroeger ging je als provinciaal een dagje naar Rotterdam Bij wijze van hors d oeuvre de Lijnbaan, het magazijn der magazijnen als hoofdschotel; en de Cineac voor toe. Op en neer met de trein, want die kon je toen nog betalen Toen was er helemaal nog geen parkeerqarage tegen het warenhuis aangebouwd Toen lag de plaat met de oudejaarsconference daar niet al na twee weken in de uitverkoop Toen stond het personeel ook nog gewoon achter de toonbank in plaats van handtekeningen te jagen op de stoep ..Meneer vindt u dat de Bijenkorf moet blijven 9 Het is. meen ik. begonnen met de hoofdstedelijke dierentuin Aandoenlijke affiches met een aap die een kind omhelst of andersom. Artis moet blijven Of je je handtekening wilde zetten Artis bleef en sedertdien moet je voor alles dat naar de verdommenis dreigt te gaan een handtekening zetten Bi/ voorkeur onder een girootje, maar gewoon op een lijst kan ook volstaan Soms helpt het. Meestal verdwijnt hetgeen had moeten blijven evenzogoed Dat is dan spijtig, maar de gedachte datje er je handtekening voor hebt kunnen zetten biedt troost t Is net als met je fiets op slot zetten: of het helpt is een tweede, maar ze kunnen je in ieder geval niks verwijten. ..Meneer, vindt u dat de Bijenkorf moet blij ven 9 De button, die op de revers van de jongeman de vraag al positief beantwoordt, laat eigenlijk weinig ruimte voor twijfel Bedoelt u dat er eventueel ook overheidsgeld in gestoken zou moeten worden, waag ik toch twijfelenderwijs op te merken Dat lijkt welhaast onvermijdelijk, meldt de aktievoerder Nou, nee. dan teken ik toch maar liever niet De glimlach heeft plaats gemaakt voor een verbaasde uitdrukking. Dus leg ik uit: als het om scheepsbouw gaat of iets dergelijks, kun je erover denken Maar gewoon een doorslecht management naar de vaantjes geholpen winkel met belastingcenten open houden geen haar op mijn hoofd. Stel je voor. datje van de concurrentie was. dat je met slim zijn en hard werken het hoofd boven water weet te houden, en dat je dan je klungelende collega gesubsidieerd ziet worden Ik werk bijvoorbeeld bij een krant Maar het jongmens heeft mij inmiddels al als hopeloos getaxeerd en is op zoek gegaan naar andere slachtoffers Als ik in de parkeergarage zeven pieken voor het terugkrijgen van mijn automobiel moet betalen, denk ik chagerijnig dat ze daar in ieder geval niet failliet aan zullen gaan Op de terugweg had ik langs Sliedrecht willen rijden om te bezien hoe onmogelijk het woonwarenhuis daar wel mag wezen Maar het schrikbeeld van een collecterende eland weerhoudt me. Somber gestemd keer ik terug in ons dorp Het paard heeft in ieder geval ook deze avond nog grazend langs de Noorderinslag gehaald Maar hoe lang zal het duren totdat Jan Wagenaar met een handtekeningenlijst over t Erf scharrelt9 Meneer vindt u dat hier een warenhuis moet komen 9 Toch niet met overheidssteun9 Dat hi kt helaas onvermijdelijk. Nee. dank u )ikke pret hadden ze, de drie enden van Peter Boschman, ze dinsdagochtend In alle iegte op weg waren naar zijn ningaan Rozengaarde 10. Ze jden Peter wel eens goed en merken dat hij 50 was «orden. De „Abraham", die zijn verjaardag wat later naar |n werk wilde om een paar jes uit te slapen, wist dan niet wat hem overkwam toen |h drie vrienden zo vroeg op de iep stonden en nog begonnen ingen ook. Peter, gehuld in erjas en pyamapak. hoorde gekweel desondanks museerdaan. 'e hadden onze fotograaf |anus Visser de opdracht even het uitzonderlijke reel op de plaats vast te igen. Voordat het zover was lesten we bij hem eerst nog Ige argwaan wegnemen, want foto maken om zes uur 's itends klonk voor Janus een eitje ongeloofwaardig. Zijn itewerd in ieder geval beloond door de familie Boschmann, want om half zeven zat onze fotograaf al aan de koffie met gebak. Voor de mensen die de jarige 50er dinsdag kwamen feliciteren was een geschenkje door de drie vrienden weggelegd. Zij kregen een speculaaspopje volgens het ontwerp van de grote Abraham-speculaasreus die bij Peter in de tuin was aezet. Wie RS Waar ik me, en misschien nog iemand, zo mateloos aan ergeren kan. is het eigentijdse muziek maken. Niet alleen dat je het moet ondergaan in wa renhuizen en winkels, maar ook bij feestelijke gelegenhe den kan het zo irritant opdrin gerig zijn dat je wel zou willen vluchten, 'k Ben eens in een ..disco'' geweest muziek in niet te meten decibels, jongens en meisjes stonden maar zo n beetje tegen elkaar aan te schuifelen, gepraat kon er niet worden. Aan een bar zaten wat lui tegen elkaar te schreeu- wen, een antwoord werd niet H||| verwacht, de muziek of wat er ■■voor doorging barstte bijna ryUdoor de muren Op recepties of i JWsoortgelijke bijeenkomsten is mhet vaak niet mogelijk enige Mj woorden met elkaar te wisse- len. Je kan het feestvarken ge rust een gelukkig nieuwjaar of wat anders toewensen, 't wordt toch niet verstaan. Soms zijn er enkele jongelui die op gita ren en trommels staan te ram men, dan heet het ..live", een van de vele uitdrukkingen die onze taal bederven D'r is ook wel eens een „discjockey"Die zit achter een plank met knop jes en schuifjes te spelen en zegt dan af en toe wat. Die mu- ziekmijmeringen kwamen bo ven toen ik las van de overlast vanuit ,,De Korf Dr zal een ton of wat tegenaan moeten om de geluidshinder te beper ken Nou kijken we niet op een paar centen in t dorp, maar ik heb weer een grandioze oplos sing zoals ik zo vaak heb. maar niemand die het serieus neemt Zet de muziek wat zachter! 't Kan zelfs aan de hand van de Wet op de ge luidshinder of burenoverlast en nog een paar voorschriften. Zo simpel is dat. en die paar ton kunnen naar de ..kansarmen in onze samenleving k Denk er aan dat er nog voorschriften bestaan in het gebied van Ruimtelijke Ordening die het zelfs verbieden woningen te bouwen in aanvliegrouten van straalvliegtuigen. Ik ga het eens opzoeken Meneer Schaefer die ooit eens wat te zeggen had over woningbouw, liet in Soesterberg aan de Amersfoortsestraatweg dat gezellige woonwijkje afbreken vanwege het geluid, en de be woners wilden het niet eens. Als Schaefer nog eens terug komt laat-ie de hele tweede fa se afbreken Dit is een dissertatie over wat er mogelijk is bij geluids hinder, er zal wel geen ,,Dr- bul 'aan vastzitten, k Ben nou toch in die buurt, wat ik mis aan het gemeentehuis (ik vind het binnen een beetje kronkelig en onrustig met die krotebieten kleuren) is, een bordes dat er uit springt Vanwaar de burge meester schout en schepenen het ,,volk kunnen toespreken Nou mot ik weer naar Spanje om te overleggen met St Nico- laas. want die goeie ouwe ziel kan je niet presenteren in dat weggescholen bordesje 'k Geloof trouwens ook dat de bewoners van ..Hamersveld' in massa gaan protesteren met mijters en spandoeken want al jaren wordt de Sint in hun huis ontvangen en ik mag wel zeg gen met grote vreugde Het is een glanspuntje in het soms wel wat stille leven Dies ben ik voornemens de Sint op te zoe ken in zijn bungalow in Spanje En toen moesten we naar Den Haag, naar Nieuwspoort, dat tegen de Tweede Kamer aangedrukte zenuwcentrum van ..Het Nieuws We zagen daar onder meer de grote me dia coryfeeën van ons kleine landje, zelfs Van Agt was daar gewoon in het wild. We zagen de centenman Ruding. in een klein autootje stappen Koop toch een grotere, dacht ik t kan nu toch 9 Er werd een boek ten doop gehouden dat gaat over kinderen die in 44 na Dol le Dinsdag door vluchtende NSB-ouders mee werden ge nomen naar Duitsland Die kin deren zijn daar en ook later na de oorlog vaak heel beroerd terecht gekomen Bij hun te rugkomst. vaak m de steek ge laten door hun ouders werden ze m scholen en kampen bij eengebracht De ouders wer den uiteraard ook in kampen ondergebracht Er zijn veel verschrikkelijker dingen ge beurd met kinderen in die tijd. denk maar aan Auschwitz Uit dit boek blijkt echter dat nog veel zgn NSB-kmderen de grootste moeite hebben met het politieke geloof van hun ou ders. De eerste jaren gemi nacht en uitgescholden, later moeilijk aan het werk kunnen komen In dit boek is een toen elfjarige aan het woord die bij de HÏllerjugend werd ingelijfd en voorbereid de Heimat te verdedigen 'k Denk aan het bijbelwoord de zonden der va deren zullen bezocht worden aan het nageslacht Na vijfendertig jaar eindelijk licht geworpen op een stukje geschiedenis waar we niet van geweten hebben, en waar nu nog velen mee tobben. ,,Niet de schuld, wel de straf,zo heet het boek In het verleden hebben we de schrijver van het boek als 15-jarige zwerver op gevangen eerst in de zaak, wat later in het gezin en ge tracht hem meer zelfvertrou wen te geven En toen maakte ik een slip pertje in Den Haag. M n echt genote ging wat winkelen, da 's niet makkelijk want ook in Den Haag ligt er geen straatsteen gelijk en is alles opgebroken 'k Ging even naar het Maurits- huis om het mooiste schilderij ter wereld nog eens te zien Gezicht op Delft van Jan Vermeer. Zo verstilden teer van kleur, de slanke torentjes van de nog bestaande Oostpoort heel licht op de achtergrond de Nieuwe Kerk tegen een Hol landse wolkenlucht Mooier en ontroerender weet ik niet t Is een heel eind van de Korf naar Jan Vermeer. dinsdag trouwens goed de krant las, zag ongetwijfeld de advertentie waarin werd opgeroepen de jarige te feliciteren. Driemaal raden wie de advertentie had opgegeven. AMERSFOORT Op destraf- zitting van het kantongerecht Amersfoort verscheen de heer V. uit Hoevelaken omdat hij èn veel te hard gereden had èn gewei gerd had zijn rijbewijs te laten zien. Hij had daar echter zijn redenen voor gehad, zoals hij uitlegde en omdat hij dat be schaafd en goed formulerend wist uiteen te zetten en boven dien niet eerder met de kanton rechter in aanraking was ge weest, had zijn verweer wel enig effect. ,,Er werd op mijn raampje ge tikt toen ik bij een stoplicht stond te wachten door een meneer uit een andere auto. die me nogal onbeleefd sommeerde om aan de kant te gaan Ik begreep pas dat het politie was toen hij zijn pet liet zien Ik deed dat. maar toen hij mijn rijbewijs eiste wilde ik eerst antwoord op mijn vraag waarom ik moest stoppen want ik was mij van geen kwaad be wust Toen hij op een onhebbelij ke manier een antwoord weiger de. raakte ik geïrriteerd en liet ik mij verleiden tot een woorden twist Niet zo verstandig, dat geef ik toe. maar wel menselijk Pas toen ik mijn naam en adres had gegeven, kreeg ik te horen dat ik in de Wilhelminastraat 100 km had gereden en dat is uitgeslo ten Hoe bewijst die agent dat9" ,,Dat staat precies in het pro ces-verbaal" antwoordde de offi cier. ..nl door achter u te blijven rijden over een afstand van 1000 m met een geijkte snelheidsme ter" Bij navraag bleek dat de heer V via de Stichtse rotonde de Utrechtsestraat was opgereden De officier stelde dat het een bekend gegeven is dat men geen rekening houdt met de afnemen de snelheid bij de rotonde en dan met een forse overschrijding de stad inrijdt Hij eiste f 200,—voor de snelheidsovertreding en f75,—voor het niet overhandi gen van het rijbewijs. ,.Men hoort op de eerste vor dering van een agent in uniform zijn rijbewijs behoorlijk te over handigen en je kunt niet eerst zelf eisen gaan stellen" vond de officier Verdachte had meer begrip verwacht en toonde zich teleur- gesteld i Kantonrechter ..Voor mij is I een proces-verbaal van een beë digd opsporingsambtenaar een 1 voldoende wettig en overtuigend 1 bewijs. Ik zal niettemin iets van de eis afdoen: f175,— voor de snelheidsovertreding en f 25. voor uw weigering om het rijbe wijs te laten zien Ik heb wel enig begrip voor het onverkwikkelijk heen-en weer gepraat' WAPENTUIG De heren M. en C uit Amers foort stonden terecht omdat zij allerlei wapentuig, zoals lucht drukgeweren. een luchtdrukpis tool. windroer en een ketting op de speelplaats van een kleuter school hadden uitgestald om er een foto van te laten maken Ze hadden er totaal geen kwade be doelingen mee gehad en wekten ook niet die indruk op de terecht zitting ,,Er werd zo'n drukte van ge maakt door de politie" sprak één van hen verbaasd. De officier legde uit dat dit nou niet hele maal onbegrijpelijk was in deze tijd ..Toen ik dit verhaal onder ogen kreeg, vond ik het aanvan kelijk ook maar een ongezonde toestand Het maakt geen fijne indruk als je al die spullen op de foto's bij elkaar ziet liggen Je mag dit soort zaken alleen thuis hebben, maar nóóit op straat in het openbaar En dan nog wel een kleuterschooll Het lijkt me ook niet zo opvoedkundig voor die kleuters, al waren die er op dat moment misschien niet. Maar het is goed dat jullie gekomen zijn. want nu ik jullie zie. geloof ik inderdaad wel dat jullie geen an dere bedoelingen hadden en ik kan op de foto's zien dat het pistool zelfs kapot isen duszeker niet ..voor gebruik gereed" zoals dat heet Nou goed. ik eis inbe slagneming. voorzover dat al niet gebeurd is en voor allebei f 75.- ..Wat vinden jullie van die eis?" wilde de kantonrechter weten De verdachten keken elkaar eens aan. Het viel ze eigenlijk wel mee ..We zullen er maar geen dra ma van maken" vond de kanton rechter. ..voor allebei f 50,— boe te SYMBOLISCHE STRAF Mevrouw v E uit Soest had in Amersfoort fout geparkeerd, maar legde uit dat ze weinig keus gehad had Ze was pas geope reerd en liep nog op krukken, toen ze steunzolen moest laten aanmeten De officier vond dat ze de verkeerde oplossing geko zen had door bewust verkeerd te parkeren ,.U had een taxi kun nen nemen of iemand anders laten rijden die de auto kon weg zetten Er zijn er duizenden die om een of andere reden dichtbij willen parkeren Het zou een pan worden als we geen strenge ei sen stelden en de reden die u noemt, staat niet in de wet Ik verwerp uw beroep op een nood toestand f35—boete" De kantonrechter wenste te volstaan met een symbolische straf een schuldigverklaring zonder oplegging van straf De heer R uit Soest had even eens verkeerd geparkeerd omdat hij op tijd bij de dokter moest zijn en nergens een plekje zag. ..Ik heb het niet onbezonnen gedaan" ..Des te erger" vond de kanton rechter. .,U heeft bewust voorde verkeerde oplossing gekozen Gewoon meer tijd nemen, eerder van huis gaan Dit is geen nood toestand f45,—boete" PARKEERVERGUNNING Mevrouw v.d P uit Amersfoort had parkeerproblemen gekregen toen haar parkeervergunning zoek geraakt was. nadat haar auto met gladheid in een sloot was beland Zelf was ze met een hersenschudding naar huis ge bracht en haar broer had zich over de auto ontfermd. Hij had 'm meegenomen, opgeknapt en ver volgens weer op het oude plekje voor haar deur neergezet, maar inmiddels was de parkeerver gunning spoorloos. Mevrouw v.d.P.. nog steeds ziek thuis, merkte niet dat de ene bon na de andere zich achter haar ruiten wissers opstapelde Toen ze er achter kwam en de politie belde, kreeg ze wel onmiddellijk een nieuwe vergunning, maar de bonnen bleven De officier vond dat ze wel verantwoordelijk bleef en geen beroep kon doen op afwezigheid van alle schuld Niettemin vond ook hij het al te gek als ze vijf maal f 35.— zou moeten betalen ..Laat ik maar een beetje koop man spelen f 10.voor iedere bon" Uitspraak conform de eis. Met schrik gelezen in een ad vertentie. dat Ton Hilhorst de Biezenkamp-markt wil ophef fen Zeker omgekocht door de Hamershoveniers Is die kelder voor de Muziek school nou nog wel nodig? Een vormingskracht voor de Geut m het kader van de Werkgelegenheidsverrui- mende maatregel?' We ken nen nog een geschikte werklo ze. Per 1 augustus Evelien Blom, diep bedroefd ..Hoe zeg ik nou tegen die krant hoe ik erover denk9 Goedgemeend advies ..Niet proberen. Evelien Jan Wagenaar vindt nou wel, dat raadsleden (gelukkig) niet overal verstand van hebben ook al denken ze dat wel. maar als te-er eentje treft die dat wèl heeft, is Leiden in last Wagenaar Tot overmaat van ramp blijf ik met de ballonnen zitten Kop ..Discoshow in de Kla- veet Hebben ze in Achterveld dansende paarden 9 Achtervelder ..Je loopt aardig achter. Kantlijner. die paarden zijn allang vervangen. Toch niet zo kreatief gedacht. Als de gemeente Steenkamp de stoffering van alle gemeen telijke meubels zou hebben gegund, zou hij toch geld heb ben gehad om te verhuizen? Ambtenaar m een kreatief ogenblik.Hebben we niet een plekje over in de kelder?" De burgemeester hoeft zich geen zorgen te maken over de mening van de commissie A BZ ten aanzien van de gemeente politie De leden zwegen en daar is toch een spreekwoord voor9 Zéér ervaren raadslid ..Dat ligt toch een tikkeltje anders Als de raadsvoorzitter spreekt, ko men wij niet meer aan spreken toe Zuchtende gemeentebode na half elf ..Oh nee9' Kop Urn me Is wil bezem ha len door het subsidiebeleid. Een nieuwe bezem, dat is dui delijk. Argeloze Leusdenaar ..Hoezo subsidiebeleid9 Was dat er dan?" Kop Hamershof-bewoners wellicht toch naar Raad van State.' Hebben we eindelijk rust Het college wil de Korf aan de binnenzijde isoleren met een ring van zelfvertrouwen ..Dagelijks bestuur Jeugdraad stapt ook op. lees ik. Het koor van de Lastige Leusdenaren raakt zo langzamerhand on derbezet Wijze spreuk Een goede raad is altijd duur Een slechte houdt het goedkoop En de Vrouwenraad vindt de huur voor de kelder te duur. maar dat heeft weer niets te maken met die wijze spreuk hierboven. Grapje van de week commis sie wil kreatief denken van B en W inzake de kwestie- Steenkamp Cynische Leusdenaar ..Ener giezuinig huis9 Een nieuw melkkoetje voor de onroerend- goedbelasting bedoel je ze ker. Bericht Coffeeshop in de Ha mershof was tot vier uur in de nacht open Te sterke koffie geschonken Bericht Thema-avond over scheiden Na de eerste twee avonden wordt er gepraat over de ervaringen na die eerste avonden Hoezo9 Is het dan een praktijkcursus? Kop ..Geslaagde feestavond in Achterveld.Ooit een kop in de krant gezien over een niet- geslaagd Achtervelds feest9 Het Vrouwencafé hield open huis. omdat haar voortbestaan op de tocht staat Dat zal wel dringen geweest zijn Meer dan 100 reacties op het artikel over meer dan tOOreak- ties op die advertentie van die huizenbouwer Ummels ..Bij al die cijfertjes is er ook nog wel sprake van be wogenheid Geen wonder: bij het zien van de gemeentelijke cijfers zou ik óók in tranen uit barsten' Ummels wil trouwens goedko per lampen in de straatlan taarns. Ook gelezen9 En ook aan dat goedkope adres in Woudenberg gedacht9 Dat voorbeeld van Ummels om van een karrespoor een asfalt weg te willen maken zal Jan Wagenaar vast wel aange sproken hebben Je moet er niet aan denken dat ze ooit nog eens écht gaan sa menwerken V LEUSDEN - Vorige maand heeft het Agrarisch Jongeren Kontakt NO-Utrecht (AJK) een boerinnengroep opgericht. Deze club is voor jonge boerinnen, maar ook vrouwen die verwach ten boerin te worden of anders zins bij het boerenleven betrok ken zijn. Het doel van de groep is het contacten leggen met leef tijdsgenoten in eenzelfde situa tie en op die manier gelegenheid bieden tot het uitwisselen van ideeën over en ervaringen met het boerin zijn. Met een druk op een deurbel heeft de voorzitter van de VVD Leusden. Joost de Jonqh, afgelopen vrijdag het nieuwe jaar ingeluid. ,,Laat deze bel het symbool zijn van bij eikaars deur aankloppen als er problemen zijn. Maar laten we in ieder geval ook de leuke dingen in 1983 samen beleven", aldus de afdelingsvoorzitter van de VVD tijdens de nieuwjaarsreceptie in 't Ros Beyaart. Hij benadrukte een deurbel in plaats van een klopper te hebben genomen, omdat een klopper op bepaalde plaatsen in Leusden door de herrie van buitenaf toch niet te horen is. Een opmerking met een dubbele bodem. Joost de Jongh sprak verder over de krappe gemeentelijke financiën die het niet toelaten leuke ideeën uit te voeren ..Dit betekent dat de politieke beslissingen voor tal van mensen niet leuk zijn en ergernis of verdriet geven. Dit nu kan worden voorkomen wanneer wij niet tegenover elkaar maar bij elkaar gaan staan met respect voor eikaars standpunten. Dus niet elkaar vliegen proberen af te vangen, maar bij elkaar aankloppen om in overleg de problemen die zich voordoen op te lossen". meende de afdelingsvoorzitter die op bovenstaande foto op de deurbel drukt. Daarnaast wil de groep bedrijfs gerichte avonden organiseren, waarop gesproken kan worden over bijvoorbeeld bedrijfsoverna me. maatschapen pacht Maandag 24 januari is er een bijeenkomst van de Boerinnengroep in De Neng in Hoogland. Aanvang 20.00 uur De boerinnengroep uit Wagenin- gen speelt die avond een toneel stuk waarin de situaties van een moeder, dochter en schoondochter rond een boerderij worden belicht. Daarna zal er over gepraat worden De boerinnengroep bestaat momenteel, uit 15 vrouwen af komstig uit Hoogland, Leusden, Achterveld, Soest en Nijkerk. Wie belangstelling heeft kan voor meer informatie bellen naar kontactpersoon Ria van de Grootheveen, telefoon 03499- 1552. ACHTERVELD - In het activi teiten-programma van de Stich ting De Moespot is weer een nieuw onderdeel opgenomen. Bij voldoende deelname zal er gestart worden met cursussen Engels en Frans voor beginners. De cursussen zullen gehouden worden in de Moespot. Het zul len 10 lessen zijn van 1 Vfe uur die worden gegeven op dinsdag avond. Bij voldoende aanmeldingen zul len er ook cursussen gegeven kun nen worden op de donderdagmor gen De kosten bedragen 50,-, exclusief lesmateriaal Degenen die deze cursussen willen gaan vol gen kunnen zich tot 25 januari op geven bij Ineke van Oevelen, tel 2125

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9