kelder gemeentehuis voldoende geïsoleerd Sollege handhaaft voorstel t.a.v. huurprijzen 'lanadvies- jroep voor subsidie aan ,De Geut" Lions Club organiseert „Aardig Vaardig iarokconcert Vosjes naar de kelder Gemeenteraad vergadert Wagenaar: ambtenaar burgerlijke stand... - Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 11,12,13 maart culturele manifestatie in De Hakhorst I FOTO-KOPIE NODIG? S Leusder Krant Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en adminlatratie: Roztndaallaan 9 Poatbua 11 3830 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitgave B.O.U. B.V. r krant DINSDAG 25 JANUARI 1983 14e JAARGANG NO. 79 EUSDEN De kelder van gemeentehuis is voldoen- geïsoleerd om er de mu- ikschool in te huisvesten, onder dat dat geluidsover- aèt tot gevolg zal hebben. )ok akoestisch is de kelder leschikt voor het onderbren- en van de muziekschool. Dat schrijven burgemeester en wethouders in een aanvulling op jl voorstel om over te gaan tot irlchting van de kelder van het ieuwe gemeentehuis. Dat voor tel is deze maand in deverschil- |nde raadscommissies aan de rde geweest. B. en W. willen ngeveer driekwart miljoen gul- en uittrekken om huisvesting an de muziekschool, een bil- irdvereniging en een vrouwen- entrum mogelijk te maken. Tij- ens de behandeling in de com- ïissies kwam er van links en >chts nogal wat kritiek op het pflegevoorstel Met name de VD-er Alrich Parson uitte zijn yijfels over de geschiktheid van e kelder voor een dergelijk ge- ruik. vooral met het oog op luidsoverlast. Volgens het col- ge ten onrechte In de aanvul- ig op het raadsvoorstel staat te en „Dienaangaande kunnen |u meedelen, dat in het overleg met het bestuur van de Stichting Muziekschool Leusden aan deze aspecten voldoende aandacht is besteed. Destijds heeft dit be stuur een werkgroep huisvesting in het leven geroepen onder voorzitterschap van een bouw kundig ingenieur. Deze werk groep heeft zich ook bezigge houden met het onderzoek naar de geschiktheid van de ruimten qua geluids-isolatie en akoe stiek. Bij brief d.d. 10 maart 1981 heeft het bestuur van de Stich ting Muziekschool Leusden ons schriftelijk medegedeeld, dat zij aan het overleg met de architect het vertrouwen ontlenen dat aan bovenbedoelde technische aspecten in voldoende mate kan worden voldaan." TARIEVEN In de aanvulling op het raads voorstel besteedt het college ook uitvoerig aandacht aan de voor het gebruik van de kelderruimtes te berekenen huurprijzen. Ook dat onderdeel van het raadsvoor stel oogstte nogal wat kritiek tij dens de behandeling in de com missievergaderingen. Het colle gevoorstel was gebaseerd op het gebruik dat naar verwachting door de verschillende huurders van de ruimtes gemaakt zal wor den. Daarbij werden de te bere kenen huurprijzen afgeleid van de tarieven, die de stichting SOCCLE hanteert voor het ge bruik van ruimtes in de boerderij Groot Krakhorst. In de commis sies werd er door raadsleden voor gepleit om het aantal te gebruiken vierkante meters als basis voor de tariefvaststelling te nemen. Daar wil het college ach ter niet aan. „Vooropgesteld, dat onzes inziens elke huurbereke- ning arbitrair kan zijn, menen wij dat er voldoende argumenten zijn om ons voorstel te handha ven", aldus het college, dat ver volgt „De in het voorstel vermel de berekeningswijze sluit naar onze mening het beste aan op de in deze gemeente gevolgde me thodiek van toerekening van kos ten, zowel bij sociaal-culturele als bij sportaccommodaties. Ten aanzien van een mogelijke huur prijs per m2 merken wij op, dat zo'n berekening tot nu toe niet alleen in deze gemeente onge bruikelijk is, maar ook tot onbil lijkheden zal leiden." Burgemeester en wethouders wijzen er op, dat de voor de verschillende gebruikers-te tref fen voorzieningen nogal ver schillen. Voor de muziekschool moeten meerdere kleine ruimtes gemaakt worden, terwijl voor de biljartvereniging volstaan kan worden met één grote ruimte, die bovendien door de biljarters zelf zal worden afgewerkt Het college vraagt de raad om voor twee jaar met het voorstel akkoord te gaan. B. en W deden al eerder de toezegging, dat bin nen twee jaar het beleid met betrekking tot subsidietoeken ningen in relatie tot het beschik baar stellen van accommodatie zal worden doorgelicht. Aan de hand van de gegevens, die dat oplevert, kan worden bezien of over twee jaar de berekening van huurprijzen op een andere wijze zal moeten geschieden Tot slot merkt het college op, dat er na verhuur van ruimtes aan muziekschool, biljartvereniging en vrouwenraad er nog enkele ruimtes in de kelder overblijven. Deze zouden een multifuncti onele bestemming kunnen krij gen en dan benut kunnen wor den voor wat grotere vergaderin gen, voorlichtingsbijeenkom sten en dergelijke. Met name door de VVD-fractle is er de afge lopen maand op gewezen, dat het gemeentehuis zelf daar te weinig mogelijkheden voor biedt. - De kelder van het gemeentehuis is nu nog een kale ruimte, maar zal worden ingericht ten behoeve muziekschool Leusden. de biljartvereniging BVL en de Vrouwenraad. LEUSDEN De planadvles- roep heeft het gemeentebe- luur geadviseerd aan De Geut benodigde subsidie van 40- Ulzend gulden In het vooruit- cht te stellen met dien verstan- 9 dat omstreeks juni Informatie ordt gegeven over de op touw wette aktlviteiten In het open iigd- en jongerencentrum aan e Zwarteweg. Daarnaast moet 9t bestuur van De Geut volgens 9 planadvlesgroep op korte ter- Ijn een werkplan over te hou- ïn aktlviteiten indienen. De planadviesgroep, die het smeentebestuur adviseert over Wijnszaken, schaarde zich trder achter de stelling, dat toral het eigen gevoel van ver- ïtwoordelijkheid bij alle betrok- men van het jongerencentrum in voorwaarde is voor een goed funktioneren. Ze dacht aan een groep vrijwilligers gelijk aan die bij De Til. In tegenstelling tot wat B&W vinden zou in de komende periode niet te zwaar moeten worden getild aan het vormings- aspekt in De Geut. De planad viesgroep vindt het in eerste in stantie belangrijker dat de sfeer in het jongerencentrum weer goed wordt. Zoals bekend heeft het bestuur van De Geut aan de gemeente geld gevraagd vooreen bijdrage in de aanloopkosten, de exploi tatie en voor enkele bouwkundi ge aanpassingen aan het ge bouw. Het college van B&W heeft de gemeenteraad voorgesteld een subsidie van 40.000 gulden uit te trekken voor het open jeugd- en jongerencentrum. De ze subsidie dient volgens het col lege niet in een keer uitberaaldte worden, maar in drie termijnen: voor de periode januari-april 10- duizend gulden, april-juli 10-dui- zend gulden en voor maanden juli-januari 1984 20-duizend gul den. In april moeten de gemeen teraad en B&W de overtuiging hebben dat De Geut opdegoede weg is. Het jongerencentrum is vorig jaar een tijd dicht geweest vanwege financiële en bestuurlij ke problemen. Al eerder sprak de planadvies groep over onderdelen van het sociaal-cultureel programma voor 1983. In de jongste vergade ring werd het programma in zijn geheel aan de orde gesteld. De planadviesgroep formuleerde het volgende advies het be staande beleid voor 1983 over eenkomstig 1982 ten aanzien van de gesubidieerde instellingen en aktiviteiten kontinueren, terwijl daarnaast een aantal nieuwe za ken zou moeten worden gereali seerd Wat dat laatste betreft kre gen de subsidie-aanvragen van de volgende stichtingen en ver enigingen een positief advies: Manitoba Scouting, stichting De Moespot, de Oranjevereniging en toneelvereniging De Een dracht. Tijdens de bespreking van de subsidie-aanvragen kwam dui delijk naar voren, dat het in de toekomst wellicht moeilijk zal worden om het bestaand beleid in zijn voile omvang te handha ven. De sociaal-culturele sektor zal immers ook weer te maken krijgen met bezuinigingen, rede neerde de planadviesgroep. LEUSDEN - De Llons Club Leusden organiseert voor de derde keer de manifestatie „Leusden Aardig Vaardig". Dit evenement vindt plaats op 11,12 en 13 maart In boerderij/eetcafé De Hakhorst. Het gaat om een expositie van werk van Leusde- naren In de meest ruime zin (van schilder- tot beeldhouwkunst, en ook alle vormen van toege paste kunst zoals bijvoorbeeld wandkleden en edelsmeed kunst. Daarnaast zal er weer de moge lijkheid bestaan om iets te laten zien op het gebied van zang. dans, toneel, muziek, cabaret, film, ballet, enzovoort De tentoongestelde werken kunnen tijdens de expositie verkocht worden, maar dit is abso luut niet verplicht. Aan deze mani festatie kunnen zowel beroeps- als amateurs meedoen vanal 12 jaar Eind 1979 nam de Lions Club Leusden voor het eerst het initiatief een manifestatie te organiseren op het gebied van kunst, cultuur en creativiteit. Onder het motto „Leus den Aardig Vaardig" werd een weekeinde lang een gebeuren ge creëerd waar heel wat Leusdena- ren aan mee hebben gedaan en hun beste beentie hebben voorge zet Dit gebeuren heeft zich in 1981 herhaald Toen bleek dat nog meer Leusdenaren iets te bieden had den. Leusdenaren en Leusdense groepen of organisaties die aan deze derde manifestatie wensen deel te nemen worden verzocht zich hiervoor aan te melden bij de Llons Club Leusden, p/a S. Lakeman, Hamersveldseweg 19, 3833 GK Leusden-Centrum, of telefonisch bij de heer Lakeman, die overdag bereikbaar Is onder nummer 941247 of 's avonds thuis onder nummer 942009. Na dere inlichtingen kunt u hier ook verkrijgen. Aanmelding gaarne zo spoedig mogelijk; In leder ge val voor 7 februari. LEUSDEN Sinds hel ultvoe- tn van oudere muziek op „au- lentieke" wijze zich vanuit Ba- sl en Amsterdam zich over de ereld heeft verbreid, zijn er hier i Nederland soms concerten te oren waarin men kan horen hoe eze musiceerwijze zich elders seft ontwikkeld. Vrijdag 28 Ja- uarl Is er weer een unieke kans m dat te horen. Dan treedt In de orpskerk in Leusden zuid het Memble Musick for the Gene- ilj Pease op. Het ensemble is Bépecialiseerd in de vertolking in 17e en 18e eeuwse kamer- nizlek. Het concert begint om 3.15 uur. De toegangskaarten jn aan de zaal te verkrijgen 10,—. Houders van een CJP of 5plus-kaart betalen f7,50 en- ee. Het ensemble werd in 1973 pgencht door drie jonge Ame- kaanse musici die p dat mo ment in Amsterdam studeerden. Nu is het ensemble gevestigd in Boston en heeft in de Verenigde Staten een reputatie opgebouwd die het tot in de Carnegie Recital Hall heeft gebracht. Lovende kri tieken kreeg het in belangrijke bladen in de VS en tijdens twee toernees in Europa. Nu aan de vooravond van een toernee door Engeland en Duitsland zal Mu sick for the Generall Pease een concert geven in Leusden onder auspiciën van de stichting Vallei concerten Het ensemble treedt vrijdag op in de volgende samen stelling. Marion Verbruggen, blokfluit, Jean Lamon, barokvi- ool, Danah Maiben, barokviool; Sarah Cunningham, viool da gamba en Mitzi Meyerson, clave- cimbel. Uitgevoerd worden wer ken van Scarlatti, Vivaldi, Fres- cobaldi, Forqueray, Bassano, Fontana en anderen. OruthanktlijK nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vsrschljnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Leusdan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leuederheit|es 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent p>er stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOON: Ons kantoor. RozandsaHaan 9 ts Lsusden-Centrum is dsga- *|ks van 9.00 tot 12.00 uur an van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSEN - Vijf mannen van de dienst gemeentewer ken hebben zich vorige week bijna een breuk getild aan het beeld van de vosjes dat jaren lang in de tuin van het voor malige gemeentehuis heeft gestaan. Het zware beeld (en ook nog een ander bij de vij ver) werd weggehaald omdat het gemeentehuis niet langer in gebruik is en binnenkort een andere bestemming hoopt te krijgen. De vosjes en het andere tuinbeeld zijn overgebracht naar de kelder van het nieuwe gemeentehuis in afwachting van een ander plaatsje. - Een geëxposeerd werk tijdens de manifestatie in 1981. (van een onder verslaggevers) LEUSDEN—Aanstaande don- 14 derdag (27 januari) komt de ge- 15 meenteraad voor het eerst bijeen In de raadszaal van het nieuwe 16 gemeentehuis. De agenda voor de vergadering vermeldt enkele 17, onderwerpen, die de afgelopen weken volop in de belangstelling 18. hebben gestaan. Zo besluit de raad donderdag onder meer ten aanzien van geluldwerende 19 maatregelen voor het aktivitei- tencentrum „De Korf', de inrlch- 20. ting van de kelder onder het ge meentehuls en de subsidiëring van de muziekschool. In totaal 21. telt de agenda voor de openbare vergadering, die om 19.30 uur begint, 32 punten. 22. De volledige agenda ziet er als 23. volgt uit: 24 1 Opening 2 Mededelingen 25 3 Notulen 4. Ingekomen stukken 4a Benoeming ambtenaar bur- 26 gelijke stand Wijziging verordening com missies van advies en bij- tand Voeren van een rechtsge ding 27 Subsidie Stichting Moespot Subsidiëring Stichting „de Geut" 1983 28 Subsidie Manitobagroep Subsidiëring emancipatie werk 1983 Subsidiëring Stichting Mu- 29 ziekschool Leusden Sociaal-Culturele accom modatie Leusden-zuid 30 Verkoop/verhuur gemeen- 31 van de lelijke gebouwen voor de openbare dienst Verplaatsing noodlokalen Reconstructie tennisbanen Burg. Buiningpark Renovatie korfbalveld Burg. Buiningpar"'' Voorbereidingsbesluit Claeverenblad Wildenburg Voorbereidingsbesluit i.v.m. herziening bestemmings plan „Rossenberg" Voorbereidingsbesluit „Groenhouten Voorbereidingsbesluit Burg. de Beaufortweg 63 en werf Voorbereidingsbesluit ge bied nabij boerderij Munnik- hove Onderkledering gemeente huis Tijdelijke gemeentewerf Treffen van geluidwerende maatregelen aan „de Korf" Diverse voorzieningen ex artikel 50 van de Kleuteron derwijswet Verbouw openbare lagere school „De Wegwijzer" a intrekking vastgesteld krediet b beschikbaarstelling nieuw krediet Eindwijziging begroting van het bedrijf Centrale Antenne Inrichting 1981 Goedkeuring jaarrekening 1980 van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Leusden Goedkeuring jaarrekening 1979 en 1980 Groenstich- ting Rozendaal Rondvraag Sluiting Voorzieningen in De Korf gaan ruim vier ton kostenpag. 3 Gouden Klomp klaar voor Carnavalpag. 3 Nieuwe cursussen voor vrouwenpag. 4 Kantongerecht pag. 4 Achtervelds nieuws pag. 5 Jan Wagenaar: nu ook ambtenaar van de burgelijke stand. (Van één onzer ver«laggever«) LEUSDEN—Jan Wage- naar, directeur van een bandenbedrijf en wethou der In Leusden, krijgt er een baantje bij. Als de ge meenteraad hem wil be noemen wordt Wagenaar met Ingang van 1 februari ambtenaar van de burge lijke stand van de gemeen te Leusden. Niet omdat hij om werk verlegen zit, maar om het huwelijk te voltrekken van een aan staand bruidspaar, dat de wethouder voor de plech tigheid heeft gevraagd. Om aan dit verzoek te kun nen voldoen moet Wage naar eerst door de raad worden benoemd tot amb tenaar van de burgelijke stand. In principe kan ledereen van 23 jaar en ouder een huwelijk voor „de wet" voltrekken, mits hij of zij de goedkeuring kan weg dragen van de gemeente raad. In de meeste ge meenten Is een dergelijke funktle van ambtenaar van de burgelijke stand een ere-baantje voor de wat oudere ambtenaar. Rozendaallaan9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1